Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3401) sszever válasza amol (#3398) üzenetére


sszever
őstag

Dobozos ultimate. Annyi.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3402) amol válasza PLacc (#3399) üzenetére


amol
addikt

Elvileg lesz, ápr-májusban jön ki a d630-cal együtt.

(#3403) amol válasza sszever (#3401) üzenetére


amol
addikt

Nem hiszem hogy ilyen áron ezrek fognak tolongani hogy válthassanak. Ez vicc.

(#3404) PLacc válasza amol (#3403) üzenetére


PLacc
senior tag

Anno, mikor bejött az XP hasonló ára volt (relatívan), és mégis elég elterjedt lett... ;)

(#3405) amol válasza PLacc (#3404) üzenetére


amol
addikt

Lehet, mindegy. Én biztos nem veszek dobozost, inkább majd olyan gépet amit azzal adnak.

(#3406) karesz501


karesz501
senior tag

Anno, a legtöbb embernek meg sem fordult a fejében, hogy jogtiszta oprendszert használjon/vegyen... Sokat változott ilyen téren (is) a világ :U

Life is no picnic!

(#3407) sszever válasza amol (#3403) üzenetére


sszever
őstag

OEM-ben olcsóbb.
Másrészt nem hiszem, hogy ezreknek van szükségük ultimate-re, van pár kivitel amiből választhatsz, és végül is ami kell az átlag usernek, az jóval olcsóbb...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3408) sszever válasza PLacc (#3404) üzenetére


sszever
őstag

Sőt, az első 3 hónapos vista eladások messze túltesznek az anno első 3 hónapos XP eladásokon... :D

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3409) kokkolino


kokkolino
csendes tag

És miért jó az nekem, hogy dobozos vistát veszek? Vista Ultimate OEM 49'900 huf. Dobozosnál nincs az a fél éves kivárás az ujratelepítésig, meg jár hozzá a könyv? Más valami? Mert az OEM vásárlás megy gép nélkül is.

(#3410) sszever válasza kokkolino (#3409) üzenetére


sszever
őstag

OEM-et csak korlátozott számban aktiválhatod (ugye van a HW cserés pontrendszer), addig a dobozost korlátlanul telepítheted különböző gépekre (persze egy idejűleg csak egyet), és ugyanakkor tudtommal tartalmazza a 32 / 64 bitet is, illetve jár hozzá szupport.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3411) kokkolino válasza sszever (#3410) üzenetére


kokkolino
csendes tag

A HW cserés dologról tudtam, de az aktiválási korlátról nem. :( Most utána akartam olvasni MS oldalán, de azt írja, hogy az oldal tartalomváltoztatás alatt áll. Pedig én komolyan elgondolkodtam egy OEM verzión. 1 gépre akartam felrakni, és a soron kívüli telepítést Ghostolással akartam kivédeni. Lehet tudni, hogy mennyi aktiválást visel el? Nehogymá laptop árban kelljen vennem Vistát ha jó munkásember akarok lenni!!! :((

(#3412) sszever válasza kokkolino (#3411) üzenetére


sszever
őstag

gép csere esetén külön (új) OEM kell elvileg...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3413) karesz501 válasza kokkolino (#3411) üzenetére


karesz501
senior tag

Szerinted hányszor lesz hardver-csere a notidban (mármint olyan ami miatt újra kellene telepíteni...)? Szerintem bátran ruházz be egy OEM-re. Max. patcheled a legális verziót, hogy korlátlanul számban tudd telepíteni... És akkor jogtiszta is meg nem is ;] Mint a mesében :DDD Meg mint a kecske+káposzta :DDD

Life is no picnic!

(#3414) Chili7


Chili7
őstag

Közeljövőben van arra esély, hogy vistával adják a dell-eket? thx

(#3415) reewer válasza Chili7 (#3414) üzenetére


reewer
aktív tag

nekem volt 2 Dellem VISTAVAL 6400as 640m
vista home basic

Si vis pacem, para bellum.

(#3416) kokkolino válasza karesz501 (#3413) üzenetére


kokkolino
csendes tag

Én is pont így agyaltam! Úgy rémlik, hogy csak alaplap számít. Azt meg nem nagyon cserélném le tényleg! A vga csere már nem tuti ha lesz esetleg DX 10-re valami. (egy noti áráért)

(#3417) sszever válasza Chili7 (#3414) üzenetére


sszever
őstag

Sőt még Linuxot is választhatsz

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3418) amol válasza reewer (#3415) üzenetére


amol
addikt

Már volt két olyan géped amit a nemrég megjelent Vistával vettél, most ezek szerint egy harmadik van. Hobbiból cserélgeted havonta? ;]

(#3419) alabaj válasza Chili7 (#3414) üzenetére


alabaj
csendes tag

Ha gyári pre-install magyar változatot szeretnél akkor várni kell még rá. Jelenleg angol/német/francia változatokkal lehet rendelni Vistát Dell géphez.

(#3420) tozo86


tozo86
tag

sziasztok!
Tegnap vettem egy Inspiron 6400as notit. Minden OK vele csak lenne egypár kérdésem az akku-val kapcsolatban. Ez az első laptopom és igazából foglalmam sincs hogy kell használni.
Ha jól emlékszem az eladó azt mondta, hogy elöször le kell teljesen meríteni, majd 16 órát tölteni. Ezt lehet úgy is, hogy közben be van kapcsolva?
Továbbá nagyon hálás lennék ha megosztanátok velem tapasztalataitokat a későbbi használattal kapcsolatban is. Például ha jól tudom amugy nem nagyon szabad lemeríteni teljesen..
Bocsi a láma kérdésekért.. Köszönöm előre is a válaszokat. :R :R

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3421) karesz501 válasza tozo86 (#3420) üzenetére


karesz501
senior tag

Nézd meg ebben a topicban, direkt erre a problémakörre hozták létre [link], #111, #114 hsz.

Egyébként semmit, töltsd fel és használd. Ennyi. ;)

Szerk.: teljesen le sem tudod meríteni, mert lekapcsol. Ha valami módon mégis sikerülne 100%-ig lemeríteni akkor az akksidnak annyi lenne. Olvasgasd a linkelt topicot, nagyon hasznos dolgokat írnak ott (is).

[Szerkesztve]

Life is no picnic!

(#3422) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
Van nekem egy D600-asom, amire próbaként raktam Kubuntut, és meglepődve tapasztaltam, hogy a touchpad jobb széle ''átalakult'' görgővé. Gyárilag nem ilyen ez a Dell, de Kubuntuban ilyenné vált.
Lehetne ilyet esetleg Win alatt is előhozni valamilyen szoftver segítségével?
Krisz

(#3423) amol válasza karesz501 (#3421) üzenetére


amol
addikt

Hát az enyémnek sikerült 100%-osan lemerülnie amíg egy hónapig volt szervízben. Meg is hótt. :(

(#3424) amol válasza k.krisz03 (#3422) üzenetére


amol
addikt

Ha Synaptics touchpad van benne akkor vagy nézd meg a beállításait és kapcsold be, vagy frissíts drivert. Úgy tudom a többi is tudja alapból.

(#3425) k.krisz03 válasza amol (#3424) üzenetére


k.krisz03
tag

Ebben valami Alps tuochpad van. Leszedtem hozzá a drivert a Dell oldaláról (mert eddig ilyen drivert nem használtam), és most már tökéletesen működik a görgetés is.
Köszi szépen! :C
Krisz

(#3426) amol válasza k.krisz03 (#3425) üzenetére


amol
addikt

Szívesen :)

(#3427) satyr


satyr
csendes tag

üdv, pár hete érdeklődtem notebookokról a 'milyen notit vegyek' topicban, természetesen pont nem azok közül választottam, amiket ott felsoroltam - de a lényeg: immáron egy Inspiron 9400 boldog tulajdonosa vagyok :D notebookstoreban vettem, igen jó áron, már lehúzott velem két éjszakai műszakot és nem zajong, nem melegszik, nem akad, szóval hepinesz.

most viszont egy olyan problémám van, ami igencsak dühít, google barátunk se nagyon tudott segíteni, úgyhogy gondoltam megkérdezem itt. rákerestem a témában és láttam hogy másoknak is volt gondja a mikrofonnal/lineinnel, de választ nem nagyon kaptam:
egyszerűen nem tudok hangot kisajtolni a mikrofonból. más gépen kifogástalanul működik, ezen viszont semmi. mikrofonbeállításoknál nincs speciális, van egy ilyen audio setup szerű ('olvassa be ezt a szöveget' baromság), semmi hang, hangvezérlőben be van tickelve a mikrofon és fel van húzva, tehát elvileg nincs letiltva sehol, és továbbra is semmi.
amikor bedugom az aljzatba akkor kiadja ezt a lehetőség hogy linein legyen vagy mic vagy advanced setup (ja, advanced, annyit lehet beállítani, hogy ne csesztessen egy üzenettel mindig, kösz).
valakinek volt ilyen gondja és talált rá megoldást? új driver pl (egy hetes gépnél....)?

(#3428) kokkolino válasza satyr (#3427) üzenetére


kokkolino
csendes tag

Jah majdnem ilyen gondom volt, csak nekem meglett hamar. Azt hittem a két szellőző nyílásra, hogy mikrofonok. Mert ugyebár a notikba szokott lenni. Volt vagy 10 perc mire rázizzentem, hogy amit keresek az nincs. ;] Én amikor rádugok egy mikit, akkor érdeklődik, hogy jó-e nekem az a kiosztás. Jóváhagyom, és ok minden. Nekem meg a Logitech Fusion kamera rádugásakor szokott kékhalállal elköszönni.
Nem tudtam segíteni, csak beszóltam, hogy ne érezd nem figyel senki! :)

(#3429) amol


amol
addikt

Nézegettem a Mobilx oldalait, és két kérdésem merült fel:
- miért kínálnak 3g adatkártyával olyan notit, amelyikben elvileg már van beépítve [link]
- a Precision M65-nél [link] leírt adatok pontosak? Gondolok a csatlakozókra (svideo, kártyaolvasó, mikrofon) és az akksira;

Processzor: Intel Core 2 Duo T7200 (2MB L2cache/FSB667) 2.0 GHz
Chipkészlet: Intel 945PM
Memória: 1024 MB DDR2 (2 x 512)
Merevlemez: 100GB 7200rpm 8MB CACHE SATA
Optokai meghajtó : 8xDVD+/-RW DL
Grafikus vezérlő : NVIDIA Quadro FX 350M 512MB Turbo Cache
Képernyő: 15.4'' WXGA (1280x800pixel) TFT LCD True Life
Interfészek: 56K modem, 10/100/1000 LAN, Bluetooth, PCMCIA Express, USB 2.0 (4db), VGA monitor, Wireless 802.11b/g, Card reader, S-video, Firewire, soros port, infra port, mikrofon
Billentyűzet: Magyar
Audio: AC'97 16 bit sztereo
Méretek: 361 x 260 x 42 mm
Súly: 2,8 Kg
Akkumulátor: 8500 mAh (Lithium-ion) max. 3 óra üzemidő (9 cellás)
Operációs rendszer: Free DOS
Extrák: -
Garancia: 3 év teljes garancia
Állapot: Gyári új

Csak azért kérdezem, mert tudtommal csak videokártyában különbözik a D820-tól, amiben nincsenek ilyen csatlakozók. Viszont ha ebben tényleg vannak akkor közelebb kerültem a megoldáshoz :)
Olyan sokat zabálna a Quadro FX350M (nem nvs?) hogy 8500 mAh akksival csak 3 órát bír?

Köszi!

(#3430) amol válasza amol (#3429) üzenetére


amol
addikt

Megtaláltam, valószínűleg elírták :O
[link]

[Szerkesztve]

(#3431) Steven21


Steven21
tag

Sziasztok,
nah szóval most már pár napja a 6400asom mellé vettem egy 9400-at (a másodikhoz bevallom csak hozzájutottam, de ingyen ;]). A lényeg a lényeg: mind2 gép nagyon bejön, de mégis teljesen más, a 6400az bajnok az akksiban, a 9400 viszont alig bírja úgy 1 órát is szemben a 6400 3óra élettartamával, és akkor a 9400on csak egyszerűen word doksit olvasok, a 6400on meg megnézek egy filmet... a 9400 viszont kiváltja az asztali gépemet (2 nap alatt végig is toltam rajta a stalkert, szval játékgépnek tényleg első rendű!!!)... Jó gép, de 9400 kaliberű gépet nem vennék többet, de egyszer jó buli. Köszi, aki felhozta, h spóroljak rá és válasszama azt :R
Ami viszont fontos: a 9400ban csak úgy furcsa mód eltűnödöznek az ikonjaim a jobb alsó autostart sorból, elvileg fut a progi, csak épp fogja magát és egy idő után nem piszkálva a beállításokat alapból kivette és többé az eltuntetett ikonú programot elindítani sem lehetett( ilyen progik mint pl:daemon tools, intel proset, dell quickset, szval jópár programét...). Lehet, hogy ez winfos probléma, és nem a gépé, de furcsa. Valaki találkozott hasonlóval? 6400nál ez nem fordult elő.
Amúgy a media direct nem tudom hogy van rárakva, de nem bántva a 2 gigás partícióját felfuttatva az xp-t, nem ismeri fel a media directet, csak annyit ir ki,hogy nincs rendszerprogram telepítve, szval mind1, a partíció eltörlése vagy sem... valakinek sikerült előhoznia vhogy a media directet???)
Amúgy 17'' noti hátizsákot hol lehet kapni? :))

(#3432) karesz501 válasza amol (#3429) üzenetére


karesz501
senior tag

Gondolom, hogy egy Quadro-t nem szimplán Word alatt tesztelnek akksiról, illetve felteszem, hogy max fényerőn hagyták a panelt. Nekem ez lenne a logikus, különben minek egy mobil Quadro... :F

Life is no picnic!

(#3433) karesz501 válasza Steven21 (#3431) üzenetére


karesz501
senior tag

Az ikonok eltűnése Windows probléma, vki egyszer küzdött ezzel... Keress rá.
Mdirect-re is keress rá, zdanee kolléga nagyon részletesen elemezte a mikénteket és a hogyanokat jónéhány hsz.-el ezelőtt.

17''-es zsákért érdeklődj a notebookstore-nál, ők árulnak a 9400-hoz olyat is.

Life is no picnic!

(#3434) kaszon


kaszon
csendes tag

Sziasztok!

Hozott már valaki mostanában tengerentúlról Inspiront? Nézegetik a Ferihegyen?

(#3435) karesz501 válasza kaszon (#3434) üzenetére


karesz501
senior tag

Mit nézegetnének rajta??? Nyilván nem a dobozban kell hozni, hanem egy táskában. Úgy használt terméknek minősül... Garanciát meg bele az iratok közé. Ennyi. :C

Life is no picnic!

(#3436) sszever


sszever
őstag

agy lelkesen vettem egy DELL Latitude D520-asba 2 x 1024 MB RAM-ot.
A kinyitva az alján a kisajtót viszont csak egy üres RAM foglalat van (eddig is volt benne 512 MB, de nem ebben a foglalatban).
A másik foglalatot hol találom, hogy az eddigi 512-őt is kicseréljem 1 gigásra?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3437) Peetee(tm) válasza sszever (#3436) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Képet esetleg tudnál készíteni a foglalatról? Lehet tudom mi lehet a próblémád...

[Szerkesztve]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#3438) sszever válasza Peetee(tm) (#3437) üzenetére


sszever
őstag

ha arra gondolsz, hogy dupla foglalat, és a két ram egymásra megy, akkor nem nyert :)
(ilyen volt anno egyik HP gépemen), ne mindegy most szétkapom a gépet.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3439) sszever válasza sszever (#3438) üzenetére


sszever
őstag

Na, miután ismét kicsavartam tizen - huszon csavart, rájöttem, hogy csak a billentyűzetet kellett volna ismét lecsavarnom (2 csavar a műanyag takaró lepattintása után), és alatta volt a második foglalat.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3440) Steven21


Steven21
tag

Sziasztok!
két kérdésem van: mindenkinek ugy melegszik a 9400as notija akinek 7900gs van benne? mind a vinyó környékén, mind pedig az alján majd mindenhol, de a vinyonal baromira.
a másik pedig az lenne,hogy hol tudom azt szabályozni,h a 9400as 17''es kijelzőjén ne olyan balgán jelenjenek meg az oldalak és kihasználja a teljes képét ha kirakom nagy ablakba... remélem érthető:) gondolom a felbontás miatt van ez az egész, de nekem 1920x1200 felbontáson is rakja ki magát a teljes ablakba... erre van vmilyen opció?
köszi
u.i.: amúgy a media directre az előzőekben sem találtunk megoldást, amilyen torrent oldal meg be volt rakva, azzal egy év alatt sem jön le... a HRP meg nagyban szarik az egészre, ahhoz képest, hogy kiadtam laptopra 700e Ft-ot és leszarják a fejem... no comment :(

(#3441) zdanee válasza Steven21 (#3440) üzenetére


zdanee
őstag

Nekem lejott 3 napja a MD2. Felrakom majd Rapidsharere, kuldok majd linket.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3442) rsx válasza zdanee (#3441) üzenetére


rsx
aktív tag

Üdv
Elküldenéd nekem is a linket?
:R

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#3443) Steven21 válasza zdanee (#3441) üzenetére


Steven21
tag

És működött is? Millió thx!!! :R

(#3444) satyr válasza satyr (#3427) üzenetére


satyr
csendes tag

no látom sok ötlet nem jött, rengeteget piszkáltam a beállításokat, drivereket, registryt, és sikerült hangot kicsikarni (Ventrilot használok játékok alatt, ahhoz kellene egy megbízható beállítás) - de az egész még mindig szörnyű...csak ha felrakom a boostot, akkor megy, és így zúg, hirtelen átvált lineinre néha, ugrál a hangerő, szóval használhatatlan.
ma megpróbálok egy USBs szettet beújítani, elvileg annak független a működése a hangkártyától...ha esetleg felbukkanna valaki hasonló gondokkal, ne habozzon tanácsokat adni ;) :R

kokkolino: kösz a figyelmet, mindenesetre :)

(#3445) Nantucket válasza Steven21 (#3440) üzenetére


Nantucket
tag

Hi! Ezzel a felbontásosdi parával én is szembesültem már, a megoldás az új explorer (7-esre gondolok) vagy az opera böngésző használata, itt a ctrl és + gombok megnyomásával ki tudod nagyítani az oldalt teljes képernyőre (firefox zoomja nem jó, mert az csak a betüméretet növeli, de nem lesz szélesebb az oldal)

Gyűlölöm a HDD-ket

(#3446) Xenon01


Xenon01
csendes tag

Hi!

Dell Latitude D520 kapcsán szeretnék érdeklődni azoktól akiknek ilyen notijuk van. Két üzletben is érdeklődtem az aksiidejéről az egyik max 2-2,5 órát írt, a másik, hogy alkalmazástól függően akár 3-5 óra is lehet? Melyik érték a valós, sima wordozés közben mennyit bírna?

Erről a notiról lenne szó [link]

Válaszokat előre is köszönöm

(#3447) nortol


nortol
senior tag

sziasztok

arra van valami mód, hogy a media direct lejátszon olyan egyszerü dolgokat is mint egy avi film?

xvidet már említeni sem merem :)

(#3448) Kagylo


Kagylo
tag

sziasztok

dell latitude c610 gépen van, és van rajta egy composit kimenet, ami sztem nem S-Video

tudtok abban segíteni,h mi ennek a csatlakozónak a neve,és hol lehet ilyet beszerezni? (rca-ba szeretném alakítani)

[kép]

[Szerkesztve]

(#3449) kaszon


kaszon
csendes tag

Sziasztok!

A 9400 és a 6400 között hezitálok, de nem is a képernyőnagyság, hanem a videókártyák miatt. Studio Max-ot is futtatnék a gépen, ami openGL függő. Az x1400 és a 7400 Go között nagy a különbség? Azt látom, hogy a 7900GS nagyon jó, de az nincs 15.4-esben.

(#3450) karesz501 válasza kaszon (#3449) üzenetére


karesz501
senior tag

A go7900GS az valóban naggggyon jó és egy kis 'beavatkozással' még annál is sokkal jobbá tehető :C :C :C Ha ez is számít akkor szerintem ne hezitálj, pláne ha meg tudod engedni magadnak a dolgot :U

Life is no picnic!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.