Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3051) SzaboZE válasza richies (#3019) üzenetére


SzaboZE
addikt

''zsir uj win sp2 pro... ''

Na lehet hogy itt a hiba. A gyári DELLes telepítő CD-t kéne használni, ugyanis a sima XP nem minden esetben megy fel rendesen. Az USB témán szokott elhasalni, akár már telepítés közben.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#3052) Mayday001 válasza L_ajos (#3044) üzenetére


Mayday001
csendes tag

NEC nekem az is van most már benne tökéletes az elözö gépembe is arra cserélték ki vhogy mindig megszivom a dvd irokkal

Visszaírni luxus?!

(#3053) meke válasza PLacc (#3043) üzenetére


meke
csendes tag

hello, írtam Privit

(#3054) S.Feri válasza SzaboZE (#3049) üzenetére


S.Feri
őstag

Tuti?

[link][link]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3055) S.Feri válasza Mayday001 (#3052) üzenetére


S.Feri
őstag

Kicserélték az inspironodban az írót NEC-re? Hol és hogyan sikerült? Részleteket kérek. :R

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3056) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Milyen gyakoriak a Dellnél a pixelhibák?
Köszi!

(#3057) Mayday001 válasza S.Feri (#3055) üzenetére


Mayday001
csendes tag

pü ment

Visszaírni luxus?!

(#3058) PLacc válasza amol (#3056) üzenetére


PLacc
senior tag

Én eddig csak 4-5 éves gépeknél láttam, de ez nem jelent semmit mivel 3-4 féle panellal szerelik a gépeket (Philips, Samsung stb...)

(#3059) PLacc válasza S.Feri (#3048) üzenetére


PLacc
senior tag

A 9400-ban nincs PCMCIA slot, csak Expr.Card!! [link]

(#3060) PLacc válasza SzaboZE (#3050) üzenetére


PLacc
senior tag

:R :R :R :R :R :R :R :R

(#3061) S.Feri válasza PLacc (#3059) üzenetére


S.Feri
őstag

Jól gondoltam. Express card hangkártyáról tud valaki?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3062) PLacc válasza S.Feri (#3061) üzenetére


PLacc
senior tag

Én nem láttam még, de vegyél USB-s Audigy-t. :)

(#3063) karesz501 válasza S.Feri (#3061) üzenetére


karesz501
senior tag

USB -ről biztosan tudok.

Life is no picnic!

(#3064) S.Feri válasza PLacc (#3062) üzenetére


S.Feri
őstag

Ez a baj, hogy te sem. Én sem láttam, de nincs több usb-helyem a laptopon.
2 külső mobil vinya, nyomtató, webcam, egerentyűm, illetve az mp3, miegymásnak, pendrájvnak fenntartva egy. Hihetetlen. Akarok egy hangkarit mindenképp.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3065) PLacc válasza S.Feri (#3064) üzenetére


PLacc
senior tag

Vegyél egy USB HUB-ot, amire a gyengébb cuccokat (egér, bill, nyomtató..) simán ráköthető, vagy van aktív kivitelben is, ami mindent visz.

(#3066) S.Feri válasza PLacc (#3065) üzenetére


S.Feri
őstag

Megoldom, most rendeltem egy audigyt 5.1 külsőt, ha minden igaz 15K-ért megkapom. Csak játékra kell úgyis.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3067) PLacc válasza S.Feri (#3066) üzenetére


PLacc
senior tag

NX-et?

(#3068) S.Feri válasza PLacc (#3067) üzenetére


S.Feri
őstag

Azt hiszem az igen, mindjárt keresek egy linket.[link] Nem nx, és 13600ft-

[Szerkesztve]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3069) PLacc válasza S.Feri (#3068) üzenetére


PLacc
senior tag

15-körül már NX-et kapni, ami távirányítós, meg sokkal többet tud, viszont kell hozzá táp.

(#3070) richies


richies
senior tag

nah mar 3x kek halal, ha installaltam, vagy unrar hevesen nagy file-t, sztem tuti hdd..
chateltem a supporttal, s nagyon rendesek voltak..
le kell futtatnom a testet a cd-rol, s majd hetfon hivnak...
cool
ezt a ''kis'' hibat leszamitva nagyon teccik minden,s nagyon gyors..

Rozsomak of Power

(#3071) Akheron válasza S.Feri (#3064) üzenetére


Akheron
senior tag

Szerk.: Mindegy, látom, már nem aktuális. :( :)

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#3072) SzaboZE válasza S.Feri (#3054) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igazad van elfelejtettem, hogy a 9400-ban nincs PCMCIA :) De akkor a kérdés is értelmetlen :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#3073) atikj


atikj
csendes tag

tudna nekem valaki mondani egy 9400as,x1400as nak a 3dmarkt eredményét?ja és vélemények erröl a gépröl?

(#3074) S.Feri válasza SzaboZE (#3072) üzenetére


S.Feri
őstag

Gondoltam hátha valaki megcáfolja és alá is támasztja :DDD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3075) kokkolino


kokkolino
csendes tag

Te karesz501 Te belesímúltán a 9400 dolgaiba úgy látom. Úgyhogy kikérném a tanácsodat, hogy merre akarsz elindulni konkrétan hdd ügyében. Nézegettem a 7200 rpm vincsiket, de akiktől én szoktam vásárolni ott csak Hitachiban van. Amivel semmi bajom, viszont csak 60 vagy 80 GB van.

A másik meg általános kérdés lenne, hogy tud-e esetleg valaki 802.11 n mini pci létezéséről. Elvileg az Intel nekifogott a DELL-nek egy ilyen kártyába, de azóta sem tudok róla semmit. Én egy ideje berendezkedtem az ''n'' ''szabványra'', és nagyon hiányzik így, hogy nincs PCMCIA.

Köszi!

(#3076) amol válasza atikj (#3073) üzenetére


amol
addikt

Na ez engem is érdekelne. De gondolom [link] valami ilyesmi.

(#3077) amol


amol
addikt

Srácok, van az Inspironokban beépített mikrofon?

(#3078) P.O.W. válasza kokkolino (#3075) üzenetére


P.O.W.
tag

Elvileg létezik a Hitachiból egy 100Gb-os 7200Rpm vinyó! A 7K100-as szériából. Ez már egy elég jó választás csak nehezen beszerezhető! Egyébként engem is érdekelne egy ilyen! :D

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#3079) karesz501 válasza kokkolino (#3075) üzenetére


karesz501
senior tag

Konkrétan nem tudom... Jelenleg egy 120Gb-os 5400-as SATA Hitachim van +egy mobil rack-es 40Gb-os Toshibám. De ez úgy tűnik kevés...

Hezitáltam egy 100Gb-os 7200-as Hitachin amit beletennének a laptopba, aztán a mostani 120-as is menne egy rack-be, de a 7200-asok azért eléggé melegszenek, viszont nagyon gyorsak...

Azonban nemsokára hazánkban is kaphatóak lesznek a PMR technológiát használó winchesterek, én speciel a Seagate Momentus 5400.3 -át néztem ki magamnak. Gyorsabbak és nagyobb a maximális tárkapacitásuk mint a jelenlegieknek. Csak hát erre még várni kell, gondolom a DELL is felveszi majd itthon a Hitachi termékeit a kínálatába, de ez sajnos nem tudom még mennyi idő...

Szóval egyenlőre passz. Ha nem létkérdés, akkor én várnék még a helyedben. Egyébként keresd meg Szajoho-t itt a Ph-n, ő tud szerezni neked 100-as 7200-es Hitachit.

Life is no picnic!

(#3080) karesz501 válasza amol (#3077) üzenetére


karesz501
senior tag

Se beépített mikrofon se webkamera nincsen.

Life is no picnic!

(#3081) kokkolino válasza karesz501 (#3079) üzenetére


kokkolino
csendes tag

Igen én is ezt a 120/5400 használom most. Ahogy megírtam utánna megtaláltam én is a Hitachi 100-ast. Ahogy ismerem magam addig nem nyugszom, míg nem hallom itt visítani a kezem alatt! ;]

A 802.11 n wifi kártyáról akkor nem tudsz semmit? Vagy bárki más? Vagy csak én lennék aki vezeték nélkül mozgatja az adatokat időnként? :F

Még valami: notikat nem szoktam moddolni? Jól nézne ki a fehér keret miatt mondjuk egy fehér billentyű! :)

(#3082) karesz501 válasza kokkolino (#3081) üzenetére


karesz501
senior tag

A 802.11 n wifi -hez sajna nem konyítok, szóval várd ki hátha egy kedves kolléga segít, vagy keresd fel a hozzá tartozó topikot, biztosan tudnak segíteni!

A 7200-vel meg pontosan az a bajom amit írsz. Hogy sivít és melegszik. És most netezés közben csendes a gép, szóval én várok a PMR-es vinyókra, szerintem megéri.

Szerk.: de szoktam moddolni, de ez egyelőre kimerült a 7900GSX-ben ;] ;] ;]

[Szerkesztve]

Life is no picnic!

(#3083) richies válasza SzaboZE (#3051) üzenetére


richies
senior tag

de ez van hozza gyarilag :)

Rozsomak of Power

(#3084) kokkolino válasza karesz501 (#3082) üzenetére


kokkolino
csendes tag

Ez utóbbi modolási ötleted rám is ragadt! Az eredményét szoktam kiabálni asztali gémereknek is, az 5500 pontot 3D Markban! :C Nem mindegyik asztali dobja ezt a számot! Főleg hogy teli van nagyméretű progikkal, és megy alatta a Norton IS 2007.

(#3085) karesz501 válasza kokkolino (#3084) üzenetére


karesz501
senior tag

Az ötlet ugye nem az enyém, én már moddolva szereztem be a gépet, csak utána ''ástam'' bele maga a témába és kihoztam a legtöbbet/optimálisat a kártyámból ;)

Egyébként tényleg fantasztikus így a noti teljesítménye, minden elismerésem a DELL mérnökeinek, bár szerintem erre nem gondoltak ;]

Life is no picnic!

(#3086) richies


richies
senior tag

moddolast pls priviben, thnx :R
:DDD

Rozsomak of Power

(#3087) richies


richies
senior tag

3dmark 05 : 5999 pont :DD

Rozsomak of Power

(#3088) brasil


brasil
senior tag

hej

bár tudom h nem piac topic de sajnos szort az idő nem akarom h tönkeremenjen az akksim...mert ugye van egy 9400ba való 6 cellás akksim itt a polcon. új állapotban, 2-3szor töltöttem eddig, de mivel már nincs gépem így a cucc csak pihen és azt nem nagyon szeresse! asszem 20 körül adják újan 10ért vihetitek, de minél előbb ha lehet!:) köszi

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#3089) amol


amol
addikt

Srácok, beszéltem a HRP Delles munkatársával garancia ügyében és tájékoztatott, hogy a 3 év Inspironokra is TELJESKÖRŰ.

(#3090) PLacc válasza kokkolino (#3081) üzenetére


PLacc
senior tag

Üvegszálas neted van otthon, hogy nem elég az 54Mbit? :)

(#3091) brasil válasza amol (#3089) üzenetére


brasil
senior tag

sztem beszélj vele mégegyszer:) 3év teljeskörű persze, csak te fizeted a szervízdíjat az első év után.

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#3092) amol válasza brasil (#3091) üzenetére


amol
addikt

Pont erre kérdeztem rá én is, és azt mondta rosszul tudom.

(#3093) zdanee


zdanee
őstag

Sziasztok!

Vettem nemreg egy DELL Inspiron 6400at, X1400as vidkarival. A napokban eszembe jutott, hogy egy ilyen gepen mar jatszani is lehet, ugyhogy gyorsan felpakoltam ra egy HL2-t, es elinditottam. A jatek betoltott, eger megfog, az Antialiasingon kivul minden maximumon, szepen, szaggatasmentesen megy a kep. Billentyuzeten megyomom az elore iranyt, el is indulok elore, de nem am addig, ameddig a gombot nyomom, hanem egeszen a falig, es jo 5 mpig meg sem birok mozdulni. Egyszoval lagzik a gep, mint ha doomozni akarnek egy 386oson, de csak a billenyuzet hasznalatakor. Viszavettem a felbontast egeszen 640x480 es minden low-ig, de nem segitett, sot a SW rendereles sem, tehat nem a vidkarival volt a gond. USBs billentyuzeten ugyanez. Frissitettem az ATI drvert, majd az osszes tobbit is, de nem javult a dolog. Probakeppen megneztem a CS 1.6-ot is es ugyanezt csinalja. A TM Nations kivetelevel minden jatek (ami azert fura, mert a TM NVidias lenne...) lagzik. Segitsetek legyszi! Valaki belefutott mar ilyen problemaba? Az oprendszerem a DELLes XP Home SP2, gondolom 32 bites, de elmeletileg ettol meg nem kene ilyen hibaknak jelentkezni. A DELL supportoldala alapjan leszedtem a QS-t, de nem valtozott semmi. Megprobalkoztam az ottani forumon is, de valami agyas birt csak ilyet valaszolni, hogy az ATIX1400 gyenge a jatekokhoz (nyilvan, a CS1.6-hoz X1800 kene, nem?).
Elore is koszi az otleteket!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3094) zdanee


zdanee
őstag

A BIOS a legujabb, es akkor is ugyanez a hiba, ha kikapcsolom a multi-core supportot. Letezik, hogy a Home XP fogja vissza a rendszert? De a TM-et akkor miert nem? Es miert fogna vissza egy otthoni, jatszasra kitalalt rendszer, ha megolyan szutyok is?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3095) kokkolino válasza PLacc (#3090) üzenetére


kokkolino
csendes tag

Az nem lenne rossz! Írtam, hogy elég sokat kell adatokat mozgatni több gép között. Ahhoz meg ugye nem gondolod komolyan, hogy elég az 54 amiből 20 a gyakorlati sebesség. Az ''n'' szériás cuccaim meg símán dobják a 100-at a gyakorlatban. Vagyis egy 10/100 hálókari sebességét.

(#3096) Eryck


Eryck
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell XPS M1210-01-es notit, ami valamilyen furfangos módon nem minden esetben akar elindulni. A gép elindul rendesen, a bios nem jelez hibát. A windows (XP Pro SP2) bootoláskor egészen odaáig eljut, amikor a bootlogo képernyőről átváltana az 1280*800-as alapfelbontásra és itt kiakad, csak a power-off-ra reagál.
Először frissítettem a dell legújabb drivereivel, majd miután ez sem segített, felraktam az eszközgyártók weboldalairól összevadászott referenciameghajtókat. Így se lett jó. Lefuttattam a Dell teszt CD-jét hardverhiba elviekben nincs, ha elindul a win akkor működik minden rendesen, tehát más hibajelenség nincs.
Biost is frissítettem már, de a hiba maradt.

Van valakinek tippje esetleg mit próbáljak még meg a szerviz előtt?

Eryck

(#3097) zdanee válasza Eryck (#3096) üzenetére


zdanee
őstag

Probald meg a SATA-t letiltani a BIOSban szerintem.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3098) Eryck válasza zdanee (#3097) üzenetére


Eryck
csendes tag

Én letilthatom, de akkor hogy fog elidulni a SATA-s merevlemez? :U
Elviekben az van benne.

(#3099) zdanee válasza Eryck (#3098) üzenetére


zdanee
őstag

Egyszeru IDE vincsinek fog latszani, de a sebessege ugyanaz lesz. Az XP neha nem komalja a SATAvezerloket.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3100) sszever válasza Eryck (#3096) üzenetére


sszever
őstag

ha felbontás váltáskor csinálja, akkor szerintem vga driver hiba lesz.
Próba ki legfrisebb, vagy esetleg egy régebbit...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.