Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3901) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Tudna nekem egy 6400 tulaj valami átfogó véleményt, tapasztalatot írni erről a típusról? Most állok gép vásárlása előtt és ez a favorit, csak szeretnék nem melléfogni nagyon. Gondoltam a 3év DELL gari azért bíztató.

HIJ

(#3902) Shadowfax válasza HIJ (#3901) üzenetére


Shadowfax
addikt

(#3903) TayRol


TayRol
veterán

Tudja valaki mikortól lehet kishazankban kapni (pl. idén lesz-e) a D630-ast?

(#3904) amol válasza TayRol (#3903) üzenetére


amol
addikt

Mégis kivárod? :) Pár napja beszéltem a HRP-ben egy Delles úriemberrel, a D830-as elvileg egy hónapon belül itt lesz, gondolom a D630 is. Állítólag nem lesz nagy különbség árban, erre befizetek.
Én egy quadros D830-ast szeretnék - jelenleg.

A honlapon már kint van mindkettő.

[Szerkesztve]

(#3905) polip válasza HIJ (#3901) üzenetére


polip
addikt

[link]

google...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3906) TayRol válasza amol (#3904) üzenetére


TayRol
veterán

Ment priv.

(#3907) amol válasza TayRol (#3906) üzenetére


amol
addikt

Megválaszolva. :)

(#3908) HIJ válasza polip (#3905) üzenetére


HIJ
őstag

Köszi a linkeket, bár az utóbbi cikk kissé elfogultnak tűnik...

HIJ

(#3909) polip válasza HIJ (#3908) üzenetére


polip
addikt

dehogy :R :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3910) Kropacsek


Kropacsek
tag

#3900-ra valaki?

Öööö

(#3911) Immy


Immy
őstag

Dell inspiron 6400-am van és lenne 1 kérdésem.
A laptopon vannak rejtett partíciók, ezek eltávolítása garancia vesztéssel jár?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3912) amol válasza Immy (#3911) üzenetére


amol
addikt

Dehogy. Garanciavesztés többnyire csak hardveres módosításoknál fordulhat elő. Kivétel lehet például ha tuningolod a cpu-t, gpu-t, és a nem rendeltetésszerű használat miatt megy tönkre.
Memória, hdd, tehát felhasználó által hozzáférhető hardverelemek esetén sem veszted el a garanciát magára a gépre.

[Szerkesztve]

(#3913) Kropacsek


Kropacsek
tag

Kb. 1 hónapom van laptopvásárlásra.
DELL-t szeretnék, de DX10-es kártyával...
Remélem addig kijön egy 8800M GT kártyával, ha létezik ilyen.
(A 8600M GT gyenge lenne, a 7900GS-7900GTX tuningolt kártyához képest majd 50%-al lassabb... [link])

Öööö

(#3914) amol válasza Kropacsek (#3913) üzenetére


amol
addikt

Ha egy hónapon belül jönne ki ilyen, arról már lennének hírek. Ha 8800M GT-t szeretnél még várhatsz egy ideig. Esetleg Alienware.

(#3915) polip válasza amol (#3914) üzenetére


polip
addikt

én azért még picit várnék...vannak hírek, csak a Dell nem veri nagydobra: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3916) Kropacsek válasza polip (#3915) üzenetére


Kropacsek
tag

Sajnos az új laptopok 8800-asokkal nem nagyon férnek bele az időmbe...
Vagy megveszek egy DELL-t 7900-assal, vagy egy ACER-t 8600-assal, vagy várok októberig és esetleg 8800-asssal ellátott gépezet jön...

Öööö

(#3917) polip válasza Kropacsek (#3916) üzenetére


polip
addikt

nemtom elolvastad-e a hírt, ezért belinkelem direktbe: [link]

8600GT-vel tuti jönnek, a többiről nincs info...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3918) amol válasza polip (#3915) üzenetére


amol
addikt

Hmm. Ezt még nem láttam, de jól hangzik. Én igazáról arra gondoltam, hogy a D830-asról is voltak már a megjelenés előtt hírek, már meg is jelent, de itthon még nem kapható. Tehát egy hónapon belül biztos nem lesz olyan amiről szó volt.
Nem tudsz valamit a quadro nvs140m-ről? 7600-as vagy 8400-as alapokra készült? Nekem egy 7600-as teljesítménye bőven elég lenne.

(#3919) Kropacsek válasza polip (#3917) üzenetére


Kropacsek
tag

Akkor ha nem lessz belőle a DELL vonalon semmi, marad talán a DELL 9400-19 (7900GS (GTX)) helyett az Acer Aspire 5920 (8600M GT).

Öööö

(#3920) amol


amol
addikt

:O :O :O
Máshogy teszem fel a kérdést. Milyen grafikai teljesítmény szükséges a Carbon, GTA4, stb. futtatásához 1280x800-ban, élvezhető részletesség és fps mellett?
Köszi, minden info jól jöhet.

[Szerkesztve]

(#3921) polip válasza amol (#3918) üzenetére


polip
addikt

de tudok...

a quadro kártyák nem játékra kitalált dolgok, pláne nem az NVS-ek...az nVidia oldalán szépen le van írogatva melyiket mire javasolják, idézek belőle...

......''Quadro cards are designed for CAD and business applications, but there are two different types. You have the Quadro FX cards (such as mine), which are designed for 3D CAD applications, and typically perform quite well at games given they are high end cards (the Quadro FX 350M isn't so great). The difference from a Geforce is that the drivers typically have more options a lot of presets for apps such as Solid Works and PRO/E, and they typically have better OpenGL support since most CAD apps use OpenGL rather than DirectX (so OpenGL games like Doom, Quake, and Prey usually scream on my card and dip no lower than 55fps at max settings and high res). They also are typically ISV certified and cost more.

The Quadro NVS on the other hand is geared toward business users. According to nVidia's website, they are designed for ''professional 2D applications.'' They generally aren't meant for gaming and are designed more to provide some 3D acceleration for CAD, but most of the advantages being in clearer picture quality and higher resolutions for multiple monitors and graphics setups. They provide much better color calibration options for photographers than your typical Intel offerings.............''


amúgy a 140 sem egy világverő kártya, még egy x1600-as is többet tud nála...1800 pontot tud 3dmark 2006-ban...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3922) amol válasza polip (#3921) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm, pontosan ugyanezt az írományt már én is megtaláltam. :)

amúgy a 140 sem egy világverő kártya, még egy x1600-as is többet tud nála...1800 pontot tud 3dmark 2006-ban...

Tekintve hogy az x1600-on majdnem minden tűrhetően futtatható, ez nem hangzik rosszul. Csakhogy a benchmark nem minden. Ha jobban teljesít mint egy x1400/go7400 akkor elvileg nem nagyon lesz gondom vele.

(#3923) polip válasza amol (#3922) üzenetére


polip
addikt

azoknál azért egy kicsivel többet tud :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3924) amol válasza polip (#3923) üzenetére


amol
addikt

Akkor remélhetőleg a #3920-ban említettekre és a hasonlókra jó lehet :)
Már csak az a kérdés hogy a 8400gt/8600-hoz képest mi a helyzet.

[Szerkesztve]

(#3925) polip válasza amol (#3924) üzenetére


polip
addikt

egy infom van...

- NVidia® GeForce 8600M GT (512MB eigener Speicher)
- Intel® Core2Duo T7500 2.2Ghz, 800MHz FSB
- 14.1'' WXGA+ TFT 1440x900px (im Sample noch Glare)
- 2x 1GB Kingston RAM, PC6400 800MHz
- 80GB Hitachi HDD, 7200rpm
- DVD Dual Layer-Brenner, Supermulti
- Bluetooth 2.0+
- Intel® Wlan 4965


ez a konfig 3dmark 2006 alatt 3423 pontot kapott 1280 x 800-ban

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3926) alabaj válasza amol (#3918) üzenetére


alabaj
csendes tag

Latitude D630 és D830 rendelhető már, de csak intel garfikus vezérlővel.

(#3927) amol válasza alabaj (#3926) üzenetére


amol
addikt

Tudom, csak az egyszerűség miatt írtam. Quadroval érdekel, az még nem jelent meg.

(#3928) PLacc válasza amol (#3927) üzenetére


PLacc
senior tag

Szvsz a Quadro sem játékra van kihegyezve... :F

(#3929) sszever válasza PLacc (#3928) üzenetére


sszever
őstag

Lehet, de marhára jól mennek rajta a játékok is... :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3930) amol válasza sszever (#3929) üzenetére


amol
addikt

Az erősebb FX-eken persze, de itt most nem azokról van szó.

Placc: valóban. Elvileg többet tudnak mint a játékra kihegyezett, velük lényegében teljesen megegyező kártyák a speciális firmware és driverek miatt, de ez a többlettudás nem a játékokban nyilvánul meg. Ennek ellenére futtathatók rajtuk, a kérdés az, milyen minőségben és sebességgel. Hozzáteszem, még nem játszottam quadroval.

(#3931) sszever válasza amol (#3930) üzenetére


sszever
őstag

A quadro kártyák a foguk fehérjét igazából CAD/CAM rendszerekben, illetve kiadványszerk, és egyéb grafikus munkában, renderelésben mutatja meg.
Lehet rajta játszani, kivitelfüggően, de az FX2500-as kifejezetten jó arra is (csak drága hozzá :D ).

Érdekessége, hogy Vista alatt már az első driver verzióval képes volt játékok alatt is az XP-nél tapasztalt minőséget, és sebességet produkálni...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3932) Dare2Live válasza polip (#3925) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez így mennyi lenne? :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3933) amol válasza sszever (#3931) üzenetére


amol
addikt

Ez esetben NVS140m-ről van szó. Az FX2500 az bivalyerős ehhez képest.

(#3934) sszever válasza amol (#3933) üzenetére


sszever
őstag

Az NVS140-est sajna nem ismerem

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3935) amol válasza sszever (#3934) üzenetére


amol
addikt

Az a baj hogy más sem. A 120-ast se sokan. :O

(#3936) TayRol


TayRol
veterán

No, megvan a kiválasztott! :) Jövő héten érkezik, remélem jól választottam...
Egy D620-as lesz, 14,1, 1280x800, T7200-as procival, 512 mega ram (ezt sűrgősen sokszorsítom), 120-as vinyó, quadro 540, bluetooth, kártyaolvasó, 3 év szervízgari... Ezt 290.000-ért. Már várom :D

Üdv.,
TayRol

p.s.: vista business lesz rajta. ezt hogy kell elképzelnem? (pl. rejtett partíción, vagy cd-n kapom)

(#3937) amol válasza TayRol (#3936) üzenetére


amol
addikt

Jó választás, viszont ez a modell nem létezik quadro 540-nel. Jobb ha rákérdezel.

(#3938) amol válasza TayRol (#3936) üzenetére


amol
addikt

Elküldenéd a linket? Polipéknál a d820-nál is el volt írva, azóta már javították. :R
És én kártyaolvasóra sem emlékszem, lehet rosszul. Persze attól függ milyen kártyára gondolsz, de memóriakártya-olvasó tuti nincs.
A legtöbb helyen már 3 év teljessel adják, nem szervízgaranciával. Ez ugye nem az amiről beszéltünk korábban?


A Vista valószínűleg előtelepítve lesz és install után ki tudod írni lemezekre. Sajnos manapság nemigen adják oda lemezen, biztos nagyon drága az alapanyag :)

[Szerkesztve]

(#3939) TayRol válasza amol (#3938) üzenetére


TayRol
veterán

Dobtam privit! :)

(#3940) TayRol


TayRol
veterán

Memóriát lehet cserélni benne gari vesztés nélkül? Ill. mennyire nehéz kicserélni? :U

(#3941) Dare2Live válasza TayRol (#3939) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nekem is kérlek!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3942) polip válasza TayRol (#3940) üzenetére


polip
addikt

nagyon jó ár érte, jó döntés!

viszont a ramot nem tudod cserélni benne garivesztés nélkül!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3943) TayRol válasza polip (#3942) üzenetére


TayRol
veterán

:Y Nemááá... :((
Akkor hogyan lehet megoldani a cserét ill. bővítést? Mert a munkámhoz kell 1 giga legalább... (2 jobb lenne)

(#3944) Blaise válasza polip (#3942) üzenetére


Blaise
veterán

Dellnél a memóra nem CRU ? :Y

(#3945) amol válasza polip (#3942) üzenetére


amol
addikt

Ez nem igaz, honnan szedted? Pláne ha hivatalos márkaszervíz teszi bele.

(#3946) TayRol válasza amol (#3945) üzenetére


TayRol
veterán

Remélem is, hogy nem igaz. Én úgy tudtam, hogy a szabad slot-okba be lehet tenni a memóriát gari vesztés nélkül.

(#3947) amol válasza TayRol (#3946) üzenetére


amol
addikt

A szabad slotokba természetesen, azonban ha a beletett memória hibája miatt nem működök megfelelően a gép ill. hibásodik meg (ami valószínűtlen) akkor nem él a gyári garancia.
Ha 2gb-ra van szükséged akkor ki kell cserélned a gyárit is, lehet hogy jobb ha ilyenkor a márkaszervíz végzi a cserét a náluk vásárolt modulokkal. Ez lehet hogy drágábban jön ki.
Magyarul ami gyárilag a gépben van arra a Dell állja a garanciát, amit utólag teszel belle arra az akitől vetted.

(#3948) TayRol válasza amol (#3947) üzenetére


TayRol
veterán

Aham... Köszi :R
Lehet elsősorban teszek mellé egy 1 gigásat, veszek itt a PH!-n jóáron :D , aztám majd egyszer meg a gyárit is kicserélem.
Ha jól tudom, csak ki kell csavarozni egy kis fedelet, alatta a memória, s simán lehet cserélni...? :F

(#3949) amol válasza TayRol (#3948) üzenetére


amol
addikt

Ha rosszul tudom majd valaki kijavít.

Igen, a memóriát úgy tudod bővíteni/cserélni. Egyszerű.

(#3950) polip válasza polip (#3942) üzenetére


polip
addikt

módosítom az álláspontom, most beszéltem a dusztributorral...

ha nincs garjeggyel lezárva, akkor simán cserélheted, akár a gyárit ki is dobhatod és olyan modult teszel bele, amit akarsz!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.