Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3501) sszever válasza amol (#3500) üzenetére


sszever
őstag

:( No erre gondoltam én is.
Ha a DELL-től rendelem, legalább 3x-ába kerül :(

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3502) karesz501 válasza amol (#3498) üzenetére


karesz501
senior tag

Karesznak foggalma sincsen... :P

Talán az 'Azonnali notebookos kérdések órája' [link] totyikban ismer vki ilyet ;)

Life is no picnic!

(#3503) amol válasza karesz501 (#3502) üzenetére


amol
addikt

Ez egy gyenge szóviccnek indult, hogy kérdezd Kareszt a kareszról :)

(#3504) karesz501 válasza amol (#3503) üzenetére


karesz501
senior tag

:DDD :DDD :DDD

Life is no picnic!

(#3505) Steven21 válasza zdanee (#3451) üzenetére


Steven21
tag

Sziasztok,
a rapidsharenak van vmi konnyebb elérhetősége? mindenáron fizettetni akar velem, h le tudjam tolteni a fájlt... ezt hogy lehet kikerülni?
A media direct-et akarom letolteni, de nem engedi.
Előre is köszi!
Üdv :R

[Szerkesztve]

(#3506) Shadowfax válasza Steven21 (#3505) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az alsó sorban a ''Select your download''-nál a Free-re kattints.

(#3507) Steven21 válasza Shadowfax (#3506) üzenetére


Steven21
tag

És az természetes,h akkor egy csomót várnom kéne a letöltése után? vagy 115percet, 1-1 file letöltése után?

(#3508) Reas válasza Steven21 (#3507) üzenetére


Reas
tag

ha a 115percet képletesen érted (kb 75mp), akkor igen, amúgy meg van napi limit, kb 50 mega

(#3509) Shadowfax válasza Steven21 (#3507) üzenetére


Shadowfax
addikt

Igen, sajna, minél nagyobb fájlt töltöttél le, annál többet kell várj a következő letöltésig. Persze ezt az időkorlátot is ki lehet cselezni: (ADSL-nél) bontsd a kapcsolatot, aztán csatlakozz ismét, ezzel új ip-t kapsz (ha nem fix ip-s csomagot vettél a szolgáltatótól).

(#3510) amol válasza Shadowfax (#3509) üzenetére


amol
addikt

Van valami program ami kicselezi, nálam nem jött be. Lehet hogy a router miatt. IP-cím váltásra is van program, például a hideIP, de az sem minden esetben működik.

(#3511) bogidizajn


bogidizajn
csendes tag

Sziasztok!

Kérdezném a véleményeteket, hogy ti melyik konfigurációt választanátok. Hasonló mind a 3. 2D grafikára kell (fotosop, illusztrátor, esetleg egy kis fles). Játszani nem fogok (elég lenne az alap videókárya, de a 6400-es nem volt jó áron azzal). Az ára miatt, meg processzor-ram tekintetében ugye az első felelne meg, viszont a kijelző felbontása a másik kettőnél csábít. A 2-es meg azért mégiscsak egy picit kisebb meg könnyebb. Meg a latitude mégsem inspiron.
A fényes-matt kijelző meg egy másik kérdés amin gondolkodom.
Szerintetek?

01.
Dell Inspiron 6400-28 247 000 Ft
15,4'' WXGA fényes 1280x800
Core2Duo 2000 MHz (4Mb cache)
1x1 GB RAM 533MHz DDR2
120GB 5400rpm SATA-133
Ati Radeon X1400
356x265x36 mm
2,8 kg
4400 MAh

02.
Dell Latitude D620-54 263 000 Ft
14,1' WXGA+ 1440x900
Core2Duo 1830 MHz (2Mb cache)
1x512 RAM 667MHz DDR2
120 GB SATA 5400rpm 8MB CACHE
Intel GMA 950
312x262x34 mm
2,2 kg
4400 MAh

03.
Dell Latitude D520-31 252 000 Ft (1x1 GB RAMmal 267 000)
15'' SXGA 1400x1050
Core2Duo 2000 MHz (4Mb cache)
1x512 RAM 533MHz DDR2
120 GB SATA HDD 5400rpm
Intel GMA 950
338x273x36 mm
2,36 kg
4400 MAh

(#3512) amol válasza bogidizajn (#3511) üzenetére


amol
addikt

Ilyen munkára a három közül én a D520-ast venném memóriabővítéssel, mivel nem szélesvásznú és ugye a felbontása is nagyobb (ami nekem máskor, pld. netezésnél zavaró a kicsi betűk miatt). Amúgy a másik kettő is kérhető nagyobb felbontással.
A D620 létezik Quadro NVS110M-mel, a D820-as pedig akár 120-assal is, azok jobbak lennének. Elvileg heteken belül kijönnek az utódok (D630, D830), lehet hogy lejjebb mennek az áraik.
A fényes kijelző szvsz csak multimédiához, filmnézéshez jó, szabadban például használhatatlan. Tükör helyett szuper ;)
Ami még jó gép: Latitude ATG D620 ütésálló, 500 nites kijelzővel, igaz drágább.

(#3513) tozo86 válasza bogidizajn (#3511) üzenetére


tozo86
tag

szerintem az inspiron sem rossz választás(főleg ára miatt), viszont ha tényleg fontos a felbontás akkor én is a d520-at venném.

ezek a nettó árak amiket írtál, ugye?

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3514) klambi


klambi
addikt

helló
vettem 1 Dell x300 asl latitude-laptotpot de nem kaptam meg hozzá az alaplapi cd-t nem tudja valaki hogy honan tudnám ezt pótolni? :W :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3515) bogidizajn válasza tozo86 (#3513) üzenetére


bogidizajn
csendes tag

igen, nettó árak. köszi a segítséget. amolnak is.

(#3516) tozo86 válasza klambi (#3514) üzenetére


tozo86
tag

innen le tudod tölteni hozzá a drivereket: [link]

szerk: nem voltam elég figyelmes. a CD-t nemtudom, hogy honnan tudod pótolni.

[Szerkesztve]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3517) klambi válasza tozo86 (#3516) üzenetére


klambi
addikt

csak gondoltam cd-vel 1xrűbblett volna
de kössz megpróbálom de ha van valakinek hozzá cd-je az pls privizzen rám! :))

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3518) Steven21 válasza zdanee (#3451) üzenetére


Steven21
tag

Amugy, ha letoltottem a media direct-et a RapidSharerol, akkor hogy tudom elindítani? Próbáltam daemontools-al eletet lehelni belé, valamelyest sikerult is, felhozott egy virtuális lemezt, de ott nem tudom elindítani... mi az indító fájl?
Vagy cd-re kell kiírni cd-képként?
Valaki?
Üdv

(#3519) tozo86 válasza klambi (#3517) üzenetére


tozo86
tag

szerintem érdemesebb netről leszedni a drivereket. onnan mindig a legfrissebbet tudod letölteni :) Az én driver cd-m is 2006 októberi. Azóta fejlesztettek ezt-azt.

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3520) amol válasza tozo86 (#3519) üzenetére


amol
addikt

Ha jól emlékszem valamelyik segédprogram automatikusan frissíti a drivereket. :F

(#3521) tozo86 válasza amol (#3520) üzenetére


tozo86
tag

igen, a Dell Support nevezetű program

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3522) Steven21 válasza tozo86 (#3521) üzenetére


Steven21
tag

Vajon nálam a windows miert nem engedi telepiteni a dell support programot? mintha vmi osszeferhetetlenseg akadt volna.
melyik program kezeli a delleknél a bluetooth kapcsolatot? A windows sikeresen letiltotta a bluetoothomat és ujra kene huznom az adott programot, de melyiket?
F*UCK Windows!!! :W

(#3523) tozo86 válasza Steven21 (#3522) üzenetére


tozo86
tag

nemtudom mi lehet a baj :(
nálam a Dell Wireless 355 Bluetooth Module (Bluetooth 2.0 + EDR) kezeli a bluetooth-t.

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3524) Steven21 válasza tozo86 (#3523) üzenetére


Steven21
tag

Köszi, úgy tűnik vhova elkeverte a windowsom ezt a progit, felraktam, ujrainstall és most műxik.
amugy ez az elso jogtiszta windowsom, az eddigiekkel nem akadt gond, de ezzel... Biztos murphy keze van a dologban... Majd ha lesz időm ujrarakom, mert ez egy car...
köszi mégegyszer :R :R

(#3525) tozo86 válasza Steven21 (#3524) üzenetére


tozo86
tag

szívesen :)

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3526) zdanee válasza Steven21 (#3518) üzenetére


zdanee
őstag

Ki kell irni CDre, es bootolni rola, ha minden igaz. Gyakorlatilag egy windows telepitorol van szo, ami egy rejtett particiora telepul... (persze ettol meg elmeletileg telepulhetne windows alol is, de a redMondi Szilicium-barlangok melyenek titkai kifurkeszhetetlenek...)

[Szerkesztve]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3527) Fapuma1977


Fapuma1977
csendes tag

Sziasztok!
Egy Dell Inspiron 9400 ''boldog''tulajdonosa lettem tegnap.Viszont kérdéssel fordulnék laptoptársaimhoz.Az a bajom az új gépemmel,hogy mikor elindítok egy alkalmazást(pl:patchelést vmeik játékhoz,vagy akár egy játék feltelepítése közben)iszonyatosan belassul a gépem.Olyannyira hogy ablakot sem tudok nyitni és a feladatkezelő is akár 1 percig is elmojol.Viszont amikor elöjött a feladatkezelő akkor néztem nagyot mert a CPU(Intel Core2duo T7200) használatra viszont 50% os értéket mutatott és ez ingadozott de kb 50% körül mozgott.Ugye mivel ez kétmagos a feladatkezelőben is két grafika mutatja a két CPUt.(Szerintem,de szóljatok ha nem igy van)Az első CPU a plafonon van a második viszont éppen hogy csak megmozdul a grafikonok szerintHozzáértőktöl kérdezném hogy akkor most mi a helyzet?Csak az egyik procit ismerte fel a Windows?Nem dolgozik mindkettő?Szerintem nem dolgozhat,mert akármit telepítek iszonyatosan belassul pedig kétmagos lévén gyorsabbnak kellene lennie.Azért egy BF2t már illene 1024×768-ban fullon elvinnie egy ilyen gépnek!!!Vagy nem?És ha ez a helyzet akkor mi a megoldása?Hogy tudom életre kelteni a másik magot is?A windows is csinál furcsaságokat bár hozzáteszem egy napja lett telepítve!!!
Az op rendszer Win professional 2002 sp2.
Ha belépek a -vezérlőpult,-rendszer akkor kiadja a rendszertulajdonságokat.Ott van egy olyan hogy Számítógép:INTEL(R) CORE(TM) 2 CPU, T7200 @ 2.00GHZ, 997 MHZ, 1.00GB RAM.Na ez eddig OK.De az a 997 MHZ az nem OK!!!!Viszont van amikor 1.99 MHZ-et mutat.Nem tudom hogy hogy és nem tudom hogy mitöl ugrál ez a MHZ!!!Csak annyi biztos hogy igy nem jó a gépem mert lassú.Úgy a játékban mint az alkalmazásokban!
Segítséget kérnék erre a problémára a hozzáértőktöl!!!!!!!
Köszönöm

Acer Aspire 5920G-602G25N - Intel Centrino Core 2 Duo T7500 2.2 GHz, 15.4" WXGA CB, NVidia GeForce 8600M GT 512 MB, 1GB TurboMemory (Robson), 4096MB (2*2048) DDR2, 250GB SATA, Vista Home Premium

(#3528) erdoke válasza Fapuma1977 (#3527) üzenetére


erdoke
titán

Minden drivert felraktál, amit adtak hozzá? Esetleg érdemes lehet frissebbeket keresni a Dellnél.

A legjobb aláírás a héten

(#3529) Fapuma1977


Fapuma1977
csendes tag

Köszönöm segitőkészséged de szerintem mindent fel raktam!!!Most egy kicsit le vagyok törve mert játékra vettem,most viszont tanácstalan vagyok!

Acer Aspire 5920G-602G25N - Intel Centrino Core 2 Duo T7500 2.2 GHz, 15.4" WXGA CB, NVidia GeForce 8600M GT 512 MB, 1GB TurboMemory (Robson), 4096MB (2*2048) DDR2, 250GB SATA, Vista Home Premium

(#3530) amol válasza Fapuma1977 (#3527) üzenetére


amol
addikt

Már ne haragudj, de egy ilyen géphez némi hozzáértés is dukál.
A második magot nem minden alkalmazás használja ki. A processzorsebességet pedig - ha nem szükséges - lejjebb veszi (Speedstep), hogy energiát spóroljon és ne melegedjen feleslegesen.
Ennek a gépnek, amennyiben a go7900gs-sel szerelt változatot vetted, minden mai játékot vinnie kell. Kevés gyorsabb mobil processzor van jelenleg a piacon mint a T7200, tehát ha nem hardverhibás a gép akkor itt más a gond. Nem vagyok teljesen biztos benne mit értesz ''Win professional 2002 sp2'' alatt, de feltételezem hogy Xp-ről van szó. Ha minden drivert rendesen feltelepítettél, nézd meg a feladatkezelőben mi foglalja le a procit. Alapjáraton túl sok az 50%. Nincs feltelepítve valamilyen felesleges segédprogram vagy egy gépzabáló antivírus mint pld. a Norton? Lemeztöredezettség? Virtuális memória? stb.
A friss telepítés után is lassú volt már? Spyware?

[Szerkesztve]

(#3531) Fapuma1977


Fapuma1977
csendes tag

Köszönöm válaszod.Elhiheted nem ma kezdtem a pc-t.Viszont laptop és föleg a kétmagosokat nem követtem.Kiestem egy kis időre és ez ép elég volt ahoz hogy fogalmam nincs az egészről.Érdeklödöm,olvasgatok forumokat de senkinek nincs tippje.Eddig csak asztalim volt de ott nem találkoztam ilyennel hogy mondjuk egy játékot felteszek és ezalatt olyan szinten belassul hogy az ablak nem nyílik meg.Egy két magosnak pont hogy az lenne az előnye hogy több alkalmazást tud egyszere futatni és nem lassulna be a gép.Nincs vki akinek ugyan ilyen a lapija?
Kérem akinek ugyan ilyen van az vegyen fel MSN-re vagy skype-ra.
Köszönöm
MSN:barcagvk@freemail.hu , SkyPe:Fapuma1977

[Szerkesztve]

Acer Aspire 5920G-602G25N - Intel Centrino Core 2 Duo T7500 2.2 GHz, 15.4" WXGA CB, NVidia GeForce 8600M GT 512 MB, 1GB TurboMemory (Robson), 4096MB (2*2048) DDR2, 250GB SATA, Vista Home Premium

(#3532) Fapuma1977


Fapuma1977
csendes tag

SkyPe : Fapuma1977


Nem alapjáraton megy 50% körül a gép,hanem mondjuk a farcry telepítése alatt ment ennyit.Namár most ha az asztalimra tettem fel akkor ott bizony 99-100% volt a procihasználat.A kérdésem az lenne hogy itt miért csak 50%-ot használ holott még maradt a CPU használatban 50%?Miért nem csinálja ez is 98-99-100% CPU használattal mint az asztalim?Hozzá teszem a FarCry-t lemezről tettem fel és akkor úgy megfogta a gépet mint állat!!!!

[Szerkesztve]

Acer Aspire 5920G-602G25N - Intel Centrino Core 2 Duo T7500 2.2 GHz, 15.4" WXGA CB, NVidia GeForce 8600M GT 512 MB, 1GB TurboMemory (Robson), 4096MB (2*2048) DDR2, 250GB SATA, Vista Home Premium

(#3533) amol válasza Fapuma1977 (#3532) üzenetére


amol
addikt

Ez esetben nem a proci a szűk keresztmetszet hanem az odd és a hdd, nem megy olyan gyorsan az adat amilyen gyorsan fel tudja dolgozni.
Viszont a procit éppen ezért nem fogja annyira elméletileg. Talány.
Ha használat közben is lassú, akkor tényleg megy valami a háttérben vagy pld. hibás a hdd.

(#3534) amol válasza amol (#3533) üzenetére


amol
addikt

Gondolkodtam, ha karcos, nehezen olvasható a lemez akkor az foghatja a gépet. Próbáld ki másik lemezzel. Ha feltelepítette utána is lassú?

(#3535) Steven21


Steven21
tag

Üdv,
ne aggodj fapuma a játékokkal én sem vagyok megelégedve, pedig nekem is 9400am van, és én is kb 1 hónapja bitorlom... nálam amugy ez windows problema lesz, mert az eredeti windowsom egy nagy rakás fos. Bocs de ezt nem tudtam másképp mondani. Lényegtelen.
Majd megpróbálom újrarakni a rendszert, meg a fentebb említett 7900gs to 7900gtx bios flashelést is megpróbálom. Amúgy a másolás közbeni lassúság nálam is áll. Passzolom.

Ami az én problémám: valaki nem találkozott olyannal ( szerintem ez nem csak 9400nál jöhet elő) hogy amikor nem dolgozik a gép, értem alatta nem lapozok egy internet oldalt, nem nyitok meg vmi programot, hanem csak fut ''üresjáraton'', akkor egy magas sípoló hangot ad ki a agép??? Valahol a bal felső ill jobb szellőző sarkánál jobban hallható, ott van vmi szellőzőrács... Vajon mi lehet ez? Szervíz? :F

(#3536) Steven21 válasza Steven21 (#3535) üzenetére


Steven21
tag

Bár én mondjuk a stalkert nyomtam a laptopon, mivel az asztali gépemnek tul hardswerigényes volt. Nem mondom, végigvittem, élvezhető volt, de erősen középbeállításokkal ment a game.
De mondjuk én azt gondoltam,h lazán full grafikával fog menni, de azzal lassult.
Ami jól meg az a R6Vegas, bár az meg van vagy 5 perc amíg betölt egy pályát....?!
Mind1, most írom a diplomám és még a játékok terére sem nézek.
Az előző hsz-emre ha vki a magas frekvenciájú sípolásra tud magyarázatot adni, please!
Üdv!

(#3537) amol válasza Steven21 (#3536) üzenetére


amol
addikt

Azért ne várjuk el egy notebooktól hogy egy asztali teljesítményét adja.
Ez a sivító, ciripelő hang ismerős, emiatt vittem vissza 4x egy hp-t, aztán szerencsére sikerült megszabadulnom tőle. Típushiba, más modelleiknél is előfordul, de nem hittem hogy Dellnél is van ilyen. Szvsz nagyon zavaró. Akkor sikít, ha a processzor alacsony órajalen van, állítólag valami frekvenciaváltó a ludas.
Találkoztam más gépnél is ilyennel, ott az egyik usb (vagy hub..) energiagazdálkodását kellett letiltani, előtte még fagyott is, most sokkal jobb a helyzet.

(#3538) tozo86 válasza amol (#3537) üzenetére


tozo86
tag

én is hallottam már ezt a sípoló hangot (Inspiron 6400), de csak egyszer valamelyik este síri csendben.. annyira nem idegesített, bár en is megijedtem. Azóta szerencsére még nem. a gép 3 hetes

off: még nem jöttem rá, hogy hogy lehet letiltani a touch pad-ot :F

[Szerkesztve]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3539) Steven21 válasza amol (#3537) üzenetére


Steven21
tag

Akkor most vigyem be a szervízbe vagy mi legyen? Meg tudják csinálni vajon? Gondolom meg, hiszen nem egy alsó kategóriás gép.

Nálam a Synaptics Pointing Device kezeli a touch padot, ott le is tudom tiltani, mind a gombokat, mind az érintési felületet

Amúgy vmiért az én gépem is nagyon fagy... bár gondolom ez szoftverhiba

(#3540) tozo86 válasza Steven21 (#3539) üzenetére


tozo86
tag

úgy tűnik hogy az egerem (Genius Wireless NetScroll+ Traveler SE2 800dpi) ''kilőtte'' a touch pad-ot. Azt írta, hogy nem tud csatlakozni a driverhez. Újratelepítettem és most működik! Thx :R

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3541) Fapuma1977


Fapuma1977
csendes tag

Megvan!!!!!Nem DMA-ban hanem PIO-ban megy az íróm vassssza+!!!! 1db 4gb-os lemezt ha fel akarom másolni a HDD-re akkor 62 percet írt ki!!Na ez a gyönyörű :) !!! Egyébként a játékokra visszatérve a FarCry full beállítással megy mindenféle bizbasz szűrőkkel 1024×768-ban,1gb rammal!!!!!Vasárnap jön a másik 1 giga ram :) .A Lock On full beállítással megy. Egyedül a BF2 nem megy fullon,pattog a hang begyorsul az egerem!!! De ezen nem csodálkozom,mivel a BF2-vel történik ez és az köztudott hogy csinál furcsaságokat!!!!!

Acer Aspire 5920G-602G25N - Intel Centrino Core 2 Duo T7500 2.2 GHz, 15.4" WXGA CB, NVidia GeForce 8600M GT 512 MB, 1GB TurboMemory (Robson), 4096MB (2*2048) DDR2, 250GB SATA, Vista Home Premium

(#3542) Steven21


Steven21
tag

Ez a DMA hol van? Lehet,h nálam is rossz, egy dvd-t nekem is kb 15perc alatt másol fel... ez picit sok, nem?
Már flasheltem a dvd író bioszát is.
Ez nem zavar, ami szavar az a halk sípolás... Majd a hrp megoldja, az ő dolguk :U

(#3543) richies


richies
senior tag

dma-t ugy tod meglesni ,hogy az eszkozkezeloben az IDE/Atapi alatt a secondary,masodlgosnal meglesed mit ir ki, s ha PIO, akkor szedd le ,s ujra talaltasd emg a winfossal ,s maris megy udma...
a lassu vinyora visszaterve a hitachi tudtommal megvette az anno IBM-et, ami nagyon gyors vinyok voltak HA csak 1 muveletet csinaltal, de amint 2 v. tobb.. akkor maris nagyon lassu lett :S szal ez van.. hiaba dual core

Rozsomak of Power

(#3544) amol válasza Fapuma1977 (#3541) üzenetére


amol
addikt

Akkor jól gyanítottam hogy a lemezes átvitelnél lehet valami.

Viszont ez elszomorít, hogy a Dellnél is van visítás. Várjuk az eredményt.

(#3545) Steven21 válasza amol (#3544) üzenetére


Steven21
tag

Hát majd igyexem mihamarabb kideríteni az okát...
Amúgy nem tudom,h mit értesz visítás alatt, de ez olyan, mint mondjuk ( távoli példa) egy görény/macskariaszto, amit garázsokban használnak és magas frekvenciájú hangot ad ki. Szerintem anyám, nem is hallaná... de én hallom:( Bár nem mindig van, most épp nincs... vagy csak elfárasztott a több órás diplomamunkaírás? :P

(#3546) karesz501 válasza Steven21 (#3545) üzenetére


karesz501
senior tag

Ha hallod a magas visító hangot akkor: HRP. Ne küzdj vele, csak feleslegesen idegelnéd magad miatta...

Sebességről csak annyit, szerintem messze kiemelkedő teljesítménye van egy go7900GS+T7200 -nak. A baj az, hogy asztaliban már G80 magos kártyákat lehet relatíve olcsón kapni, már inkább azokra optimalizának. És kártya 256Mb RAM-ja már kevés a nagyobb textúrákhoz, minimum 512Mb most már a felső kategória. Ez van...

STALKER szerintem nem jó példa, iszonyat az optimalizálása, R6Vegas nekem nagyon szépen fut, mondjuk flash-elve van a kártyám. C&C3 szintén nagyon szépen fut, minden a maxon van.

Winchester ''csak'' 5400-as, ezért lassab mint amit az asztaliban megszoktatok, de a BIOS-ban alapból ''quiet''-ra van állítva ''performance'' helyett, ezt is illik átállítani annak akinek ez számít, segít. Vagy már lehet kapni 7200-as 160Gb-os Hitachit itthon is, HRP beszereli, az 5400-as meg pont jó lesz egy 2.5''-ös rack-be.

Jelenleg ennél csak a legbrutálabb XPS-ek és az alienware-es gépek tudnak többet. Ez egy NOTEBOOK!!! És bár DTR, de mégiscsak egy noti...

[Szerkesztve]

Life is no picnic!

(#3547) Steven21 válasza karesz501 (#3546) üzenetére


Steven21
tag

És vajon ezt a HRP mennyi ido alatt butykoli meg? Csak mert nekem ezen fut minden szakdolgozatomhoz szukseges cucc és nem tudom mellozni egy naprig sem. Vagy lehet,h ez hetekbe telne? Pffff.....
Amúgy nem szólok a notira egy szót sem, mivel nálam teljesen kiváltja az asztali gépet, sőt, bőven lekörözi, max van 1-2 játék, amit nem maxon tolok, nekem ugyanakkora elmenyt ad.
Akkor HRP lesz belőle, ugysem tudok mit csinálni vele... Csak remélem tényleg megoldják pikk-pakk.
Amugy ebbe milyen 1gb-os ram modult vehetnék, és milyen áron fut a hitachi 7200-asa?
Udv

(#3548) sandokán


sandokán
csendes tag

helllo mindenki
na végre én is a csatlakoztam a dellhasználók csapatába... de máris problémákkal áll állok szemben... vagyis egy problémával...
szalúj windózt raktam fel a gépemre, (xp home sp2, hun) és sikeresen telepítettem minden hardvert kivéve a kártyolvasót... leszedtem a dell honlapjáról kb 3 különböző NSS-t de az első kettőt nem engedte a magyar OS miatt, a harmadikat telepítette de az meg nem csinált semmit.... mitévő legyek?
előreisköszi:
üdv

az univerzum IQ-ja állandó, de sajnos egyre többen vagyunk....

(#3549) sandokán


sandokán
csendes tag

probléma megolda köze nem volt az nss-hez...
:D

az univerzum IQ-ja állandó, de sajnos egyre többen vagyunk....

(#3550) satyr válasza Steven21 (#3547) üzenetére


satyr
csendes tag

a problémádhoz nem tudok hozzászólni, csak a HRPhez.
nemrégen sírtam egy sort, hogy másfél hét alatt meghalt az új 9400asom vinyója - bevittem, megnézték, hogy van-e raktáron egyező típus, volt, tíz perc alatt készen volt. legalább ennyi örömöm volt a dologban, tényleg jó (najó, a nem túl kedélyes adatfelvevő hölgyet leszámítva), és gyors a szervíz.
a te esetedben talán nem tíz perc alatt oldják meg, de az egynapos szervízgaranciában bízhatsz. több hétig biztosan nem fog eltartani.
ha nem tudod mellőzni, telefonálj be, mondd el a problémát, talán megmondják, mennyi esély van az azonnali / gyors javításra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.