Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3851) Adrián29 válasza Steven21 (#3850) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Az a fura,hogy azt mondták,hogy igazából ők sem tudják.
Sajna nem lettem okosabb.

(#3852) Shadowfax válasza Steven21 (#3850) üzenetére


Shadowfax
addikt

Én nem használok ilyesmit. :D Van saját topikja, ott kérdezd meg szerintem. ;) [link]

adrián29 Sajna a pixelhibára nincs meg ez a 3 nap visszavitel, viszont ha interneten keresztül rendelted, akkor 8 napig visszaküldheted indoklás nélkül (''Távoli felek közti szerződés'' miatt van ez így).
5.1 Az elállás joga

A vásárlónak 8 napig jogában áll a megrendelt terméket a szolgáltató részére hiánytalanul visszaküldeni. A 17/1999. (II. 5.) kormányrendelet -Távollévők között kötött szerződésekről- értelmében a visszaküldés költségei a vásárlót terhelik. A vitás esetek elkerülésére a visszaküldött árukat tartalmazó csomag felbontásáról az eladó videofelvételt készít. Az eladó köteles az áru ellenértékét a csomag készhezvételétől számítva 30 napon belül visszajuttatni a vásárlónak. Az elállásra nyitva álló 8 munkanapos határidő attól a naptól kezdődik, amikor a vásárló a csomagot átvette.


[Szerkesztve]

(#3853) Adrián29 válasza Shadowfax (#3852) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Köszi a választ!!!!
Még nem rendeltem meg,de ha 16-ig interneten megrendelem hétfőn délután mehetek érte.
Gondolom ez is internetes rendelésnek számít ha személyesen megyek a notiért!??

Válaszodat előre is köszönöm!

(#3854) Adrián29 válasza Shadowfax (#3852) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Szia!
Köszi a privit!

Üdv!

(#3855) PLacc válasza Adrián29 (#3849) üzenetére


PLacc
senior tag

Valami hasonló progival [link] le tudod tesztelni különböző háttereknél Win alatt vagy egy Linux Live CD-vel (Ubuntu pl.), ha nincs rajta Win.

(#3856) amol válasza PLacc (#3855) üzenetére


amol
addikt

ultimate boot cd. ezen mindenféle tesztprogi van.

(#3857) Adrián29 válasza PLacc (#3855) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Nagyon köszönöm mind2-öknek!!!

Üdv:mindenkinek!

(#3858) F1DO


F1DO
senior tag

Üdv Néktek!


Lenne egy nagy kérdésem:
Adott egy Dell D600-as laptop, ami BIOS-ból lelett kódolva. Namost ha nincs meg ez a kód, akkor mi módon lehetne beindítani a gépet? (Ugyebár bekapcsoláskor a további bootoláshoz avagy bios belépéshez kérné, tehát a self testig sem jut el a dolog)
Esetleg szétszed és bios kisüt? Van ilyen 'pinlock' laptopoknál?

(#3859) ferkoboy válasza F1DO (#3858) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hi!

Tippem:
1. Szokott lenni BIOS gyártóknál egy univerzális kulcs, ami kinyitja neked, ha véletlen elfelejtetted volna akorábban megadott jelszót. Dell-nél nemtudom létezik e ilyen, s ha igen, akkor mi lehet az.
2. Amivel eddig találkoztam, alaplapon ugyan nem volt jumper, de ugyanugy megvolt (bár kissé elrejtve) az alaplapi gombelem.
Sztem akksi ki, gép-táprol lehuz, gombelem kioperál, s mehet a dolog.

D600-nál nemtudom mit hogy oldottak meg. Sorry! Remélem tudtam valami irányvonalat adni, amin elindulhatsz...

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3860) Steven21


Steven21
tag

Sziasztok!
Van a családban egy 6400 és egy 9400. Miért van az az érzésem, hogy a 6400 sokkalta gyorsabb, amikor elvileg gyengébbek az alkatrészei, mint az én 9400-am??? :((( Kézbe veszem azt a gépet a 9400 után és a 6400-at mindig sokkal gyorsabbnak érzem, lemezkezelés programelérés, mindenben...
Ennek mi lehet az oka??? 5let?
Bár mondjuk úgyis viszem be a szervizeseknek a gépet, had bütyköljenek rajta, mert a sok kékhaláltól már feláll a szőr a hátamon... neszeneked, kellett nekem a jogtiszta winxp... azzal csak a gond van:(
5let?

(#3861) F1DO válasza ferkoboy (#3859) üzenetére


F1DO
senior tag

Köszönöm, a gombelem kivétel remélem végülis megoldja majd a dolgot.
Egyedül attól tartok kicsit, hogy esetleg olyan bios memória van benne, ami nem felejt és bennemarad a kód elem kivétel után is..

(#3862) F1DO válasza Steven21 (#3860) üzenetére


F1DO
senior tag

Nézd, könnyen lehet hogy a Windows lassult be valami miatt.
Szerintem kezd egy töredezettség mentesítéssel és ha nem változik akkor reinstall.

(#3863) amol


amol
addikt

Sziasztok!

Találtam alíg használtan egy német billentyűzetes D820-ast; T7200, 1x1GB, 80GB (Toshiba), 9 cellás akksi, NVS110M, WXGA. Ára: 230000HUF. Ebbe esetlegesen beszámítanák a régi gépem. Megéri?
Viszont gondban vagyok, mert bár a bolt ad fél év garanciát, a Service tag alapján teljesen más modellt dob ki a Dell oldala. Mit gondoltok? Hogy lehetne utánanézni hogy mennyi gyári garancia van rá? Hívjam fel a HRP-t?

A gépen Vista volt, kérésemre lefuttattuk rajta a 3DMark2001SE-t. 7700 pont alapbeállításokkal, driverről, futó programokról nem tudok. Szerintetek elérheti ez XP-vel az általam meghúzott alsó 10000 pontos határt, vagy inkább keressek egyet NVS120M-mel?

Bár igazából újonnan sem sokkal több nettóban.

Köszi!


[Szerkesztve]

(#3864) amol válasza amol (#3863) üzenetére


amol
addikt

Bocs, visszaszívom, újonnan egy százassal több nettóban :U
Nem tudjátok hol lehet a legjobb áron kapni NVS120-al?

(#3865) polip válasza amol (#3864) üzenetére


polip
addikt

nekem is fura volt :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3866) polip válasza amol (#3864) üzenetére


polip
addikt

írtam privit én mennyiért tudom...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3867) amol válasza polip (#3866) üzenetére


amol
addikt

Köszi, nem rossz, de válasz ment.

(#3868) maxtreme01 válasza polip (#3866) üzenetére


maxtreme01
csendes tag

Kiírnád ide is, hogy mennyi az annyi? Csak, hogy mi is lássuk a nagyságrendeket? Írhatod WSXGA kijelzővel (1920x1200) is. Köszi! Üdv.:Tamás

(#3869) amol válasza maxtreme01 (#3868) üzenetére


amol
addikt

Tudsz rá jó megoldást hogy ekkora felbontáson ne hangyaf***nyi betűk legyenek? Én emiatt akarok minél kisebb felbontásút, mivel a Win nem oldja meg elfogadhatóan. Hiába állítod át a dpi-t és/vagy a betűméreteket, nem tudja normálisan megjeleníteni a weboldalakat, stb.
Nem 20 centiről nézem a monitort nagyítóval :)


[Szerkesztve]

(#3870) atosz válasza amol (#3869) üzenetére


atosz
őstag

Tudtommal van olyan böngésző, ami rendesen átméretezi neked, illetve ha jól tudom, akkor a vista már normálisan kezeli ezt a ''problémát''.

(#3871) erdoke válasza maxtreme01 (#3868) üzenetére


erdoke
titán

Az 1920x1200 szerintem nem WSXGA, hanem valami WUXGA. TÉvedhetek is, mert nem vagyok nagy szakértője a felbontások elnevezésének... :)

A legjobb aláírás a héten

(#3872) amol válasza atosz (#3870) üzenetére


amol
addikt

Az Opera és az IE7 át tudja méretezni, Firefox nem. De nem csak netezésnél lehet gond. A Vista sajnos mégsem oldja meg teljesen a dolgot, guglizz rá. Meg nekem amúgy sem kell Vista egy jó ideig még.

erdoke
: igazad van.

[Szerkesztve]

(#3873) atosz válasza erdoke (#3871) üzenetére


atosz
őstag

Jól mondod:
WUXGA 1920x1200 - UXGA 1600*1200
WSXGA+ 1680x1040 - SXGA+ 1400x1050
WXGA+ 1440x900 -
WXGA 1280x800 - XGA 1024x768

Ezek nem szentírások, csak ezek a leggyakoribb felbontások. Némely gyártó más arányokat használ kicsit, pl a Sony, náluk ált más egy WXGA felbontás.

amol: A Vista egyelőre nem izgat, így nincs tapasztalatom sem vele, csak még egy éve annyira mondták, hogy tudni fogja rendesen kezelni, de akkor szomorúan hallom, hogy nem így van...


[Szerkesztve]

(#3874) maxtreme01 válasza erdoke (#3871) üzenetére


maxtreme01
csendes tag

Igazad van! Elírtam. A WUXGA az 1920x1200
A pontosság kedvéért a WSXGA+ az 1680x1050

szerk: míg utánanéztem látom már megelőztek...

[Szerkesztve]

(#3875) maxtreme01 válasza amol (#3869) üzenetére


maxtreme01
csendes tag

Nem azért mondtam, hogy ilyet vegyél/használj csak azt hogy: írja ide is az árat, ne csak azt, hogy privi ment. Kiváncsi voltam én is. :)
Én nem szöveget szerkesztek a gépen, hanem inkább rajzolok (CATIA, PRO/E). Erre a célra megfelel ez a felbontás, és a Precision M60.
A DELL-nek egyébként van egy ilyen gyári progija, ami tud állítani ezeken (betűk, ikonok)
A neve: Dell Internet Explorer Scaling Utility Van fent a support.dell.com-on, szerinte mD 820-hoz is.

(#3876) amol válasza maxtreme01 (#3875) üzenetére


amol
addikt

Jól hangzik. Kár hogy a nevéből adódóan csak netezésnél használ. Én azt szeretném ha pld. az asztal is normál méretű lenne, ergo több pontból állna.


Privát megy.

Mivel tanács nem jött Tőletek, felhívtam a HRP-t a gyanús service tag miatt. Nem tanácsolták a megvételt (lehetséges h át lett írva a szám, hogy ne legyen lenyomozható). Emellett németország ''direkt'', mo. meg ''nem direkt'' ország, az ott vásárolt gépekre nálunk max. szervízgarancia lehetséges, és nem is bővíthető.
Kb. egy hónap múlva elvileg jön a D830, talán már quadroval is, nem lesz lényegesen drágább mint most a D820, szerintem érdemes várni. Addíg még gyűjtök egy kicsit :)


[Szerkesztve]

(#3877) Badb0y


Badb0y
addikt

Mi a búbánatos... ez nekem a programok telepítése/törlésénél :F Most lett újraformázva feltelepítve teljesen a rendszer, és most nézem mi van itt ... Megvannak a programok, azza nincs gond, de nagyon zavar mi az:

[link][link][link]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3878) amol válasza Badb0y (#3877) üzenetére


amol
addikt

Gyanítom, hogy ott valami nem stimmel. Nem raktál fel valamilyen graffiti programot? :)
Újraindítás után sem lett jobb?

(#3879) atosz


atosz
őstag

Az eszközkezelőben vagy egy ilyen eszköz:
Modem Device On High Definition Audio Bus

Ez mi a tököm? Már a microsofttól is letöltöttem vmi 60megás telepítőt, de semmi...

(#3880) Badb0y válasza amol (#3878) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem segített semmi :( Nem tudom mi lehet :O

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3881) Szerver


Szerver
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék!
Hol lehet kapni Dell Notebook-hoz olyan HDD-t,amit belehet tenni a cd-rom helyére?
A választ előre is megköszönöm. :R

(#3882) atosz válasza PLacc (#3685) üzenetére


atosz
őstag

Ennek van értelme? Próbálta már vki? Mennyit lehet spórolni vele? D620-ast nézegetem, ez is bezabál 14-16-18W-ot GMA950-el WLANnal net-office használattal. Sok szerintem...

(#3883) amol


amol
addikt

Alakulgatnak az árak :)

Latitude D820
• 15.4'' WXGA (1280x800pixel) anti-glare • nVIDIA QuadroNVS 120M - 512MB Turbocache
• Core2-Duo T7200 (2.0GHz/4MB/667) • 1024MB DDR2 • 100GB HDD • DVD+/-RW DLay.
• Wi-Fi (802.11a/b/g) • Bluetooth • (MgAl)fémház • Microsoft WindowsXP Professional
• 3év teljes DELL garancia
akciós nettó ár: 299.990,-
akciós bruttó ár: 359.988,--

(#3884) amol


amol
addikt

(#3885) amol válasza Szerver (#3881) üzenetére


amol
addikt

Próbáld meg felhívni pld. a HRP-t.

(#3886) amol


amol
addikt

Senki más nem ír? :)
Itt [link] ledobtak pár gépet, tanulságos. ThinkPad-fanoknak nem ajánlott.

(#3887) TayRol


TayRol
veterán

Hali mindenkinek!

Nézegettem eme gépet (amol ajánlásával :R ), de nekem túl olcsónak tűnik, ugyanis máshol sokkal gyengébb procival és OP. rendszer nélkül is legalább 30e huffal drágább. Szerintetek? :F

[link]

(#3888) Blaise válasza TayRol (#3887) üzenetére


Blaise
veterán

Szerintem vedd meg, ilyen áron ajándék ;)

(#3889) TayRol válasza Blaise (#3888) üzenetére


TayRol
veterán

Okok, csak erről a boltról hallottam ismerősöktől most, hogy ugyebár a noti dobozban jön, s míg ki nem fizettem nem bonthatom ki, mégha rendelésre is hozták - kimondottan nekem (mondjuk az ő részükről teljesen megértem). Szóval mivan ha nem az van benne - vagy valami nincs benne - amit odaírtak? Nekem kell a bluetooth (ami asszem opciós), az op. rendszert sem bánnám, kártyaolvasó, stb...
Csak ezért vagyok kicsit tanácstalan (a bolttól meg hát nem szeretném ezt megkérdezni :) )

(#3890) Blaise válasza TayRol (#3889) üzenetére


Blaise
veterán

Nyugi ne parázz, a dobozt kinyithatod ott előttük fizetés után, de általában a gépek dobozára is rá van rakva egy matrica hogy konkrétan milyen gép lapul benne, ezt fizetés előtt is lecsekkolhatod ;)

(#3891) TayRol válasza Blaise (#3890) üzenetére


TayRol
veterán

Oh, köfi! :R
Eddig 2 gépet vettem (asus ill. apple), de sajna egyiknek a dobozán sem volt rajta a gép specifikációja. De ennek csak örülnék! :)

(#3892) amol válasza TayRol (#3891) üzenetére


amol
addikt

Ilyenek miatt ne aggódj, ha nem azt kapod ami a specifikációkban szerepel akkor kötelesek kártalanítani. Annál a bolttal a pixelhibás gépekkel lehet gond - mivel bármi más hiba garanciális kivéve a külső sérülést -, de talán a Dell az egyetlen márka amit nyugodt szívvel meg mernék náluk venni, mivel a Dellnél ritka a pixelhiba mint a fehér Zorro.
Ha a garancia véletlenül nem teljeskörű, akkor kb. 5000HUF a váltás, és Dell esetében a 3 éven belül BÁRMIKOR bővítheted tovább a garanciát akár 5 évre, nem csak 30 napig.
Az ajánlott T60-ak tudásra nagyon el vannak tőle maradva, 100x szebb náluk, és nekem mindig sántít ha egy használtas boltban van 2 db új ''valahonnan''. Lehet hogy újak, de az biztos hogy nem hivatalos viszonteladó. Én azt vettem észre hogy amióta Lenovo az IBM, nem hozza azt a legendás minőséget. Nem vagyok tőlük elájulva.



[Szerkesztve]

(#3893) TayRol válasza amol (#3892) üzenetére


TayRol
veterán

Jövő héten benézek hozzájuk, aztán meglátom. De pozitívan állok hozzá a bolthoz. T60-ak nagyon komoly gépek, de nekem - ahogy te is mondtad - a külső is számít:)

(#3894) amol válasza TayRol (#3893) üzenetére


amol
addikt

Azt nem vitatom hogy komolyak, de egy csomó apróságba bele tudtam kötni, ami egy félmilliós gépnél kicsit durva. Nem lehet hogy egy kicsit túl van misztifikálva?

nézd meg a 3886-os hsz-t.


szerk: ha vársz egy kicsit jön a D630, D830 Santa Rosával...

[Szerkesztve]

(#3895) Shadowfax válasza amol (#3886) üzenetére


Shadowfax
addikt

Itt is ledobtak pár gépet, ez is tanulságos: [link]

(#3896) TayRol válasza amol (#3894) üzenetére


TayRol
veterán

Jólesz nekem a 620 vagy 520 is. Meg úgysem lesz annyi pénzem :)

(#3897) amol válasza Shadowfax (#3895) üzenetére


amol
addikt

Igen, úgy látszik mindig annak kedveznek az eredmények aki a vizsgálatot végzi/végezteti :DDD

TayRol: csak írtam. De lehet hogy lenyomják a régebbiek árait. Mindegy, vedd meg és jöhetnek a tapasztalatok ;)


[Szerkesztve]

(#3898) Shadowfax válasza amol (#3897) üzenetére


Shadowfax
addikt

Pedig direkt nem is az IBM-es megrendelésű tesztet linkeltem, hanem a HP-st. :D

(#3899) amol válasza Shadowfax (#3898) üzenetére


amol
addikt

Gondolom mindketten sejtjük hogy történnek ezek a tesztek :DD
''hát sajnos az eredmények... -köszönöm- ...az eredmények tökéletesek!''

A végső tanulság úgyis az, hogy nem kell dobálni. Viszont az Acer mindkettőben rocs lett :).


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3900) Kropacsek


Kropacsek
tag

Sziasztok!

2 laptopban gondolkodom, nem tudom melyiket vegyem...

Acer Aspire 5920
Intel Centrino 2 Duo T7100 (1,83 GHz), 2048MB DDRII 667MHz, 160GB SATA, Intel Mobile 965, Dual DVD/RW, 15,4'' WXGA CrystalBrite (1280x800), NVidia GeForce 8600M-GT 256MB (DX 10!!!), 3x USB, LAN 10/100/1000, modem, 5 in 1 kártyaolvasó, CrystalEye - 0.3 Orbicam, Windows Vista Home Premium, 8 cellás Li-ion aksi, Garancia: 1 év, Wlan,
Webkamera, Platform: Santa Rosa
ÁR: kb. 345 000 ft


Dell Inspiron 9400-19
Intel Core 2 Duo T7200 (2 GHz), 1024MB DDRII 667MHz, 160GB SATA, Intel 945PM, Dual DVD/RW, 17'' WUXGA - 1920x1200, nVIDIA GeForce 7900GS 256MB, Intel ProWLAN 3945 802.11a/b/g, FireWire, 6x USB, DVI, S-video, 5-1 kártyaolvasó, ExpressCard slot
Bluetooth, Op. rendsz.: DOS, 9 cellás aksi, Garancia: 3 év, Wlan, Bluetooth, Platform: Napa
ÁR: kb. 380 000 ft


MELYIKET?
A DX10 miatt az Acer, a többi miatt a Dell...
Játékra kell főleg, a két vidikari között (7900GS, 3DMark 06: 3800 pont -- 8600GT, 3DMark 06: 3300 pont) kb. 20% különbség van a 7900GS javára, de a 8600-os DX10-es, ezért az lenne tán jobb...

Öööö

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.