Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29501) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

16 Gb Dell Original 1600 MHz RAM , ha érdekel valakit

Minőségi, Dell 100% kompatibilitás !

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#29502) mghltm válasza VANESSZA1 (#29501) üzenetére


mghltm
addikt

(#29503) VANESSZA1 válasza mghltm (#29502) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Sorry, csak gondoltam Dell topik, Dell kompatibilitás, OEM Dell gépből...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#29504) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Dell E6530-ról letöröltem az előre telepített Windowst, és kínkeservesen, de nagyjából minden drivert fel tudtam tenni.
Egy dolgot viszont nem találok, és fogalmam sincs, hogy honnan tudnám leszedni: az a program (driver) hiányzik, ami kijelzi, ha mondjuk fényerőt, hangerőt, stb. állítok.
Illetve nem tudom, hogy hol találhatom meg azt, hogy az akkunak egyéni töltést állítsak be (tehát pl csak 90 %-ig töltse fel, és 50% alatt kapcsoljon be a töltés).

Ha valaki tudna ebben segíteni, nagyon örülnék neki!

Illetve: SSD-t tettem a vinyó helyére, vinyót pedig az ODD helyére. Meghagytam a vinyón a recovery partíciót, rajta a Factory.wim fájllal. Ha ezt valahogy fel lehetne varázsolni az SSD-mre, annak nagyon örülnék, nem kéne bajlódnom a driver-vadászattal, és engem nem különösen zavar az előretelepített OS.

(#29505) Bortnemissza válasza _adaml21_ (#29504) üzenetére


Bortnemissza
csendes tag

A drivers listában megtalálod a System Utilities.

(#29506) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért fogad ez az üzenet, ha drivert akarok letölteni:

Sorry, the requested file could not be downloaded.
Invalid File I.D. The file does not exist.

Eléggé sokszor jön elő. Kb. a fele drivernél ezt írja ki.

(#29507) thre


thre
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, a lehető legjobb teljesítmény/ár érték arányú laptopot szeretném megvenni. dell-en gondolkodtam mindenképp (még max toshiba). mindenképp kellene legalább 15'' (de inkább 17''es). A processzorokkal sajnos nem vagyok tisztában teljesítményre mennyi különbség van köztük. i5 i7-re gondoltam (játékra is lenne használva)

Köszi, üdv:

thre

(#29508) VANESSZA1 válasza thre (#29507) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Árban mennyit szánsz rá?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#29509) premete válasza thre (#29507) üzenetére


premete
veterán

Ha asztali gépre való játékokat nem akarsz futtatni, akkor 15.6"-os Dell Latitude E6530-as, HD4000 intel vga, HD+ kijelzővel, i5-ös 32xx procival, 8 GB rammal, 128 GB-os Samsung 830-as (PM830 Dellnél) ssd-vel, 3 év helyszíni garanciával egy darabig kiszolgál. Ez kb. megvan 260 ezerből.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29510) thre válasza thre (#29507) üzenetére


thre
csendes tag

Árban max 240-ig gondoltam.

(#29511) thre válasza premete (#29509) üzenetére


thre
csendes tag

Asztali gépre való játék menne rajta (lineage 2)

köszi

(#29512) EstiloL2 válasza thre (#29511) üzenetére


EstiloL2
tag

Hali, én is L2-zöm :D Nekem Dell Inspiron 7520-am van, ez a legjobb 240 körül.

(#29513) thre válasza EstiloL2 (#29512) üzenetére


thre
csendes tag

Szia!

Valami ilyesmire gondoltam én is (amit nagyon nézegettem az egy 7720 8GB-vel, GT650M videjóval, meg 64GB SSd-vel olyan 260ra jött ki kb)
A latitude sorozat valamivel strapabiróbb?

Üdv

(#29514) EstiloL2 válasza thre (#29513) üzenetére


EstiloL2
tag

Strapabíróbb, de nem olyan erős, mint a 7720. Amúgy a 7720 is nagyon jó anyagokból van összerakva, masszív gép.

(#29515) premete válasza thre (#29513) üzenetére


premete
veterán

A Latitude más felhasználói réteget céloz meg, és más anyagokból készül, üzleti célra, nagyobb strapabírással, MIL-STD 810G szabvány szerint tesztelt tartós Tri-Metal™ borítás, porbevonatú alsó rész és folyadékálló billentyűzet jellemzik.
A Dellnél a legalsó, belépő consumer szint az Inspiron Utána felfelé:
Vostro
Latitude 5xxx
Latitude 6xxx
Precision
A Dell forgalmazza az Alienware márkát is, az játékokban a csúcsgépük.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29516) Vasinger! válasza premete (#29515) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Amúgy ez kajakra igaz, hogy folyadékálló billentyűzet?

Az én E6430-amon nem látok semmi extrát amitől folyadékálló lenne, vagy nem is kéne? :F

(#29517) VANESSZA1 válasza thre (#29510) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem 240 körül már érdemesebb egy kicsit hozzá spórolni és egy Precision-t bevállalni. Az aztán gép, nekem elhiheted :-)

Akár egy ilyet...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#29518) ronavolgyi


ronavolgyi
csendes tag

Sziasztok. Dell vostro 1015 ös gépem van. 3.éve,hibátlan! DE egy hete újra raktam a vin7et ugyanazt ami előtte is fent volt,és azóta folyamatosan elsötétedik a kijelző,és ezt a hiba üzenetet kapom.. (előtte ue ezzel a vin7el nem volt gond.) http://kepfeltoltes.hu/130208/1292165355N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
a dell magyar weboldalról letöltöttem már vagy 3-4drivert de mindig hibát ír ki.. :/ Ha esetleg valaki tudna segíteni privát üziben nagyon megköszönném.

(#29519) Muerte válasza ronavolgyi (#29518) üzenetére


Muerte
addikt

Az integrált vga-hoz nem jó driver-t tettél fel.

(#29520) mghltm válasza Vasinger! (#29516) üzenetére


mghltm
addikt

nincsenek a dell-eken lenovo-fele nyilasok, inkabb cseppallonak neveznem a folyadekallo helyett

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29521) ronavolgyi válasza Muerte (#29519) üzenetére


ronavolgyi
csendes tag

semmilyen drivert nem tettem fel. előtte a vin7 nekem mindent felismert,most vmiért mégis kidobta ezt a hibaüzenetet,ez után próbálkoztam pár driverrel de nem lett jó. a gyári meg 110km.re van.. :(

(#29522) Vasinger! válasza mghltm (#29520) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezen a videón azért nem kímélik szegényt egyáltalán. Talán annyi a turpisság a dologban, hogy az E6X30-nak a pereme be van süllyesztve, gyakorlatilag ezért nem folyhat be az oldalán a víz, ha ráöntik a vizet, a billentyűzet meg csak simán nem engedi be.

(#29523) soldi3r válasza mghltm (#29520) üzenetére


soldi3r
veterán

ez erdekes, az enyemen van

E30 (oo=[][]=oo)

(#29524) Muerte válasza ronavolgyi (#29521) üzenetére


Muerte
addikt

"pár driverrel" :U Ott van minden gyári driver a dell support oldalán,csak ki kell választani a megfelelőt és feltelepíteni,de ha azt sem tudod milyen hardver van a gépedben akkor egyszerűbb ha megkérsz valakit aki vágja a dolgokat és segít.

(#29525) ronavolgyi válasza Muerte (#29524) üzenetére


ronavolgyi
csendes tag

hát jó.. gondolkoztam,h beviszem valamelyik dell szervízbe,de csak lehúznának.. azért köszönöm. egy hónap megyek majd haza,és elhozom a gyári lemezeket,addig meg marad a néha sötétedés.. :S

(#29526) Muerte válasza ronavolgyi (#29525) üzenetére


Muerte
addikt

Na jó,ne várjunk egy hónapig akkor... Írd be ide a service tag-et vagy privátba és majd letöltöm vagy belinkelem neked azt ami kell.

(#29527) M3xx


M3xx
tag

Sziasztok!

BIOS frissítés hogy működik? 7520-as Inspironról van szó, most szedtem le a Dell honlapról a friss firmwaret. Nem csináltam még ilyet, kell valami biztonsági mentés, vagy mint egy sima driver telepítés elvégezhető?

(#29528) lupus_l válasza M3xx (#29527) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Zárj be minden futó alkalmazást, legyen töltőn a gép és indítsd el a BIOS frissítő programot. Ennyi az egész :)

(#29529) M3xx válasza lupus_l (#29528) üzenetére


M3xx
tag

Rendben, akkor jól gondoltam, de azért kell a megerősítés. :)

(#29530) choco01 válasza M3xx (#29529) üzenetére


choco01
addikt

Szia.
Majd írd már meg hogy frissítés után valamit észre vettél-e:)
Köszi.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29531) emfoto válasza choco01 (#29530) üzenetére


emfoto
csendes tag

,,,

[ Szerkesztve ]

(#29532) M3xx válasza choco01 (#29530) üzenetére


M3xx
tag

Szia.
Megcsináltam, tényleg pofon egyszerű és gyors volt.
Hát nem tudom kellene-e, de semmit... :)
BIOS-ba is csak frissítés után léptem be, nem tudom milyen volt eredetileg. De A02-ről A09 lett.

(#29533) choco01 válasza emfoto (#29531) üzenetére


choco01
addikt

Probléma?:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29534) choco01 válasza M3xx (#29532) üzenetére


choco01
addikt

Köszi,az a lényeg hogy akkor működik.:D

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29535) DNReNTi válasza ronavolgyi (#29518) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,

Ilyen hibám nekem is volt, igaz quadro-val de a lényeg ugyan ez. Frissítsd a VGA drivert, az megoldja, ha a DELL oldalán nem találod (sajnos van ilyen...), akkor szedd le az Intel oldaláról. ;) Nekem anno akkor jött elő ha Flash alkalmazás, pl youtube ment. Cseréltem drivert a legfrissebbre és jó lett. Hátha neked is sikerül. ;)

Intel dl center

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29536) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron 5720 notebookom. Az a gondom, hogy a wifi sebessége csapnivaló. Itthon 40-es net van, és ezt az Asus laptopom simán tudja is wifin keresztül, míg ez a noti csak max 22 megát tudott, de jellemzően jóval kevesebb. Egy másik helyen ahol használva van 54megás router van, 20 megás nettel, itt a legjobb mérési eredményem 9 mega volt, de most ilyen 0,15 le meg 1,2 mega feltöltési sebességeket mérek, és az oldalak is alig akarnak bejönni rajta. Amikor telepítettem a gépet a wifidriver már ott is gondot okozott, és csak hosszas próbálkozások után sikerült működésre bírni egyáltalán. Szóval mi a gond? A dellek wifije ilyen rossz, vagy a drivert kéne frissíteni vagy mi a teendőm?

Üdv: Fishor

(#29537) SzaboZE válasza Fishor (#29536) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha 54-es a router, akkor kihasználtad a maximális sávszélt, ami kb 20-22Mbit.A wifi sebességébe ezen kívül szépen beleszólnak a szomszédok is, ha nagy az áthallás a csatornán, akkor még szakadozhat is.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29538) DNReNTi válasza Fishor (#29536) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,
Ilyen problémát okozhat, hogy a router esetleg túl 'telített' vagy túl szélső csatornán forgalmaz. Én először ezt nézném meg, de mivel azt írtad másik lapossal kiválóan megy valszeg nem a router a ludas. Célszerű drivert frissíteni, ha nem dell kártya van a gépben, akkor a megfelelő gyártó oldaláról tölts le vezérlőt. Ha továbbra is ilyen hitvány a sebesség, esetleg érdemes megnézni a laptopban fizikailag rendesen rajta vannak e az antenna kábelei a wlan kártyán. Bármilyen hihetetlen volt a kezemben már olyan lapos aminek a wifi antenája volt hibás...

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29539) premete válasza DNReNTi (#29538) üzenetére


premete
veterán

Az a kérdés még, hogyan tud az asus simán 40-et, ha a maximum 22 lehet csak. talán lan kábelen? :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29540) Fishor válasza premete (#29539) üzenetére


Fishor
senior tag

Nálam 300 as router van 40 es nettel. Itt jött az asussal 42 tegnap, de a dellen csak 16-22 körül.
Az 54megás rotuer meg tesóméknál van (övéké a dell noti) de siralmas sebességekre képes, a legmagasabb is ilyen 9 mega volt. Ezért gyanakszom a Dell notira, mert náluk is az asussal sosem volt sebességgond a wifivel. Meg mondom a gyári driverek közt is van rengeteg féle, és kb a 3. amit feltettem azzal sikerült egyáltalán életre kelteni a wifit. Az 1. két driver ami szintén erre szólt gyártói honlapon nem csinált semmit. Félek, ha varilni kezdek a driverekkel, nem fogja megint felismerni a wifit. Azt meg nem tudom milyen wifi van az inspiron 5720ban. Mondom a honlapon is van vagy 10 féle networkös driver, nem tudom melyikkel lenne jó.
Egyébként kábelen jön a 22mega itt is, csak a wifivel vannak gondok.

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#29541) premete válasza Fishor (#29540) üzenetére


premete
veterán

Olyan sincs, hogy "Dell noti" wifije rossz, mert nem egyféle Dell van, és akár egy típust is szerelnek 3-4 különböző kártyával, nem mindegyik "N"-es, tehát konkrétumok nélkül sokat nem lehet kitalálni: mondjuk ha gondom lenne, kihívnám s szerelőt, és másnap rendben lenne, vagy ha nem garis, vennék bele egy Intel 6205-ös, vagy hasonló kártyát. Persze, az sem árt, ha az ember feltelepíti a legfrissebb drivereket alapból, én is feltettem az Inteltől a legújabbat, hotspotostól, mywifistől.
Nézd meg Aidával, hogy milyen wifi van benne, látatlanban senki sem tudja megmondani, max. egy jósnő jó pénzért. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29542) SzaboZE válasza Fishor (#29540) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem lehet, hogy valamiért G-s üzemmódban van a kártyád? Vagy gyakorlatilag is G-s a kártya?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29543) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Dell Inspiron 6400 laptopba milyen akksi és milyen ramok valók?

(#29544) Mauzes válasza Mauzes (#29467) üzenetére


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Erre valaki?

(#29545) DNReNTi válasza Buster17 (#29543) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,
2 db DDR2 slot van benne, melyek a specifikáció szerint 256 MB, 512 MB, 1 GB, és 2 GB modulokat tudnak fogadni, ám a maximum memória 2GB! Akkuból létezik 6 és 9 cellás (szerintem már csak után gyártott).

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29546) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Dell Latitude E5530 notebookot és mostanában azt csinálja, hogy néha-néha a touchpad lefagy és az egér nem mozdul, de a gombok működnek és a kis ikonon a tálcán is látszik, hogy a touchpadot használom. Ez mitől lehet?

Köszi,
Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29547) porcukor`


porcukor`
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy E6400 friss Windows7 64 bit installal. Minden megy, kivéve a mobilnetet.

A Mobile Broadband managert elindítva, azt írja, hogy: "A mobil szélessávú eszköz nem kommunikál".
Az eszközkezelőben rendesen látszik az 5530-as kártya, SIM kártya a helyén. Próbáltam már telenorossal és vodafoneossal is, de nem hinném, hogy ott lesz a baj, hogy független, inkább csak nincs aktiválva valahogy az eszköz.

Billentyűzet bal tetején sem égnek a ledek (Wifi, BT, 3G - egyik sem). A Wi-fi ettől függetlenül megy, ha bekapcsolom jobb oldalt. A kapcsoló mellett van egy kis gomb térerőrajzzal, de nem csinál semmit, ha megnyomom.

Felraktam a Dell Control Panelt de semmi nem utal arra, hol tudnám bekapcsolni az eszközt. SE Wireless managert nem sikerül letöltenem a SonyEricson oldaláról.

Van valakinek ötlete? Köszi!

(#29548) asdf74


asdf74
tag

Sziasztok! Van egy Dell Studio 1558-as lapim, április 1-ig garanciás. Kicsit mozog-lötyög már
a lehajtható kijelző. Az lenne a kérdésem hogy ezt megcsunálják e nekem hogy megint
szépen patentul működjön. Gondoltam még van egy kis idő a garanciából miért ne csináltatnám meg.
Prémium garanciás a cucc, régen alaplapcserém is volt házhoz kijöttek, 1óra alatt kicserélték.
Előre is köszi!!!

(#29549) ribery22 válasza asdf74 (#29548) üzenetére


ribery22
tag

Szia!

Igen megcsinálják. Kb. 5 perc, már nem emlékszem pontosan de 2 vagy 4 csavart húznak meg és a gépet sem kell szétszedni, de az esetleges törött zsanér miatt visznek egy pót fedlapot is.

(Legalábbis 2 éve így volt)

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#29550) DNReNTi válasza porcukor` (#29547) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,
Csekkold le a BIOS Wireless menüjében a beállításokat, lehet ott ki van kapcsolva a WWAN eszköz, esetleg az is hogy a Wireless Switch ki és be kapcsolja. Hátha. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.