Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29551) asdf74 válasza ribery22 (#29549) üzenetére


asdf74
tag

Köszi! Akkor bepróbálkozok a Dell-nél. Üdv

(#29552) Fishor válasza SzaboZE (#29542) üzenetére


Fishor
senior tag

Nem hiszem, hiszen a G 54Mbps lenne, itt pedig ilyen minimális Mbps ek jönnek mostanában. Azt még aláírnám, hogy a routerrel is lehet gond, de akkor meg arra nincs magyarázat, hogy a másik routerrel is csak iylen 22 mega volt maximum a sebesség, holott az asus laptoppal 40+. Valami banális problémában bízom, főként driverre, valahogy megpróbálom kinyomozni milyen wifikátya van benne és valami új driverrel próbálkozni.

Üdv: Fishor

(#29553) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok. Van a fiamnak egy dell 430. Van benne egy 3g modem. Modemben benne a sim kártya. Reggel a mobilnet indításakor kiírta, hogy a simkártya megtelt. És persze nem tud csatlakozni a nethez.
Találkozott már valaki ezzel a hibával? A sim kártya kb fél éve lett beletéve a modembe, azóta nem vettük ki belőle. Szóval tanács kellene :)

(#29554) gorbi


gorbi
csendes tag

Sziasztok,
most vettem egy inspiron7520-at és az a bajom, hogy képtelen vagyok váltani a vga-k között, de inkább nem veszi figyelembe az amd kártyát benne = bizonyos játékok és programok el se indulnak, arra hivatkozva hogy nem megfelő a teljesítmény.

valami tipp?

(#29555) sziku69 válasza gorbi (#29554) üzenetére


sziku69
senior tag

Driverek rendben vannak?

(#29556) choco01 válasza gorbi (#29554) üzenetére


choco01
addikt

Szia.
Elég macerás szerintem akárhogy válogatjuk az ill.programokat sehogy sem lesz tökéletes..Nekem mikor hibát jelzett a catalyst és összeomlott,akkor jók voltak a teljesítmények. :F :Y

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29557) gorbi válasza sziku69 (#29555) üzenetére


gorbi
csendes tag

mindent letöltöttem catalyst intel..etc de még az aida is a hd4000et jelzi ki kártyának -,-

(#29558) choco01 válasza gorbi (#29557) üzenetére


choco01
addikt

Nekem ugyan ez volt..az ill.program magyarul a driver legyen a Delles,majd a catalyst a legújabb beta 11 vagy melyik a legfrissebb..tán úgy.:)

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29559) sziku69 válasza gorbi (#29557) üzenetére


sziku69
senior tag

Az eszközkezelőben benne van mindkettő?
A biosban esetleg nem kell állítani valamit?

Csak tippelgetek :))

(#29560) sziku69


sziku69
senior tag

(#29561) ribery22 válasza asdf74 (#29551) üzenetére


ribery22
tag

Valószínűleg fognak kérni fényképet a gépről, de csak azért, hogy lássák, nem volt dobva-rúgva-hajítva stb.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#29562) Tüzi válasza thre (#29511) üzenetére

esetleg kukázz össze egy m1730-at (kintről szigorúan)
nekem full graffal akadásmentes.
és kevesebből kijössz mint 200.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29563) meowmeow


meowmeow
csendes tag

Sziasztok!

Egy kb. 1 hónapos Vostro 3460-am van, vettem hozzá ssd-t, beraknám az odd helyére, csak normális optibay-t szeretnék venni hozzá, amire lehetne rakni a gép színéhez hasonló előlapot, hogy elfogadhatóan nézzen ki. Mit ajánlanátok?

Köszi előre is.

(#29564) sziku69 válasza meowmeow (#29563) üzenetére


sziku69
senior tag

(#29565) SzaboZE válasza sziku69 (#29560) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Reggel a mobilnet indításakor kiírta, hogy a simkártya megtelt"

Ennek nincs értelme.Így válasz se nagyon lesz :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29566) sziku69 válasza SzaboZE (#29565) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia.
Tehát amikor a laptopban lévő 3g modemes mobilkapcsolatot el akarta indítani a fiam, akkor jött egy hibaüzenet, hogy "a simkártya megtelt" és nem kapcsolódik a mobilnetre. ( a fiam 160 km-re lakik tőlem, tehát személyesen nem tudom megnézni )

(#29567) mghltm


mghltm
addikt

dell d630-asba csak a 360-as bt modul kompatibilis? esetleg az egy generacioval korabbi/kesobbi eszkozoket is kezeli?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29568) SzaboZE válasza sziku69 (#29566) üzenetére


SzaboZE
addikt

Értettem én, amit írtál, de tényleg nem tudok erre mit mondani. Attól, hogy a sim kártya tele van (mivel lenne tele, max sms üzenettel) kéne működnie. Ezer gond lehet vele, távolról nem fogjuk tudni megmondani mi a gond. Amit meg kell nézni: driver rendben van-e (eszközkezelő), engedélyezve van-e a kártya biosban, a kapcsolóval, sim kártya máshol megy-e.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29569) LaptopSystem

Sziasztok

M4600-ban mitől lehet,hogy az Msata SSD nem megy Boot Errort ír ki

az M4700-ban pedig tökéletesen működött!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#29570) LaptopSystem válasza mghltm (#29567) üzenetére

szerintem működik benne az is amit írtam neked :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#29571) LaptopSystem

erről az msata SSD-ről lenne szó

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#29572) SzaboZE válasza LaptopSystem (#29569) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én nem vagyok benne biztos, hogy az m4600 tudja az msatát.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29573) LaptopSystem válasza SzaboZE (#29572) üzenetére

én is gyanítom hogy nem tudja más nem lehet

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#29574) soldi3r válasza LaptopSystem (#29573) üzenetére


soldi3r
veterán

ha jol sikerult kifaggatnom a guglit, csak a boot particiot nem tudja lekezelni az msata-rol

E30 (oo=[][]=oo)

(#29575) LaptopSystem válasza soldi3r (#29574) üzenetére

hát elég az nem?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#29576) soldi3r válasza LaptopSystem (#29575) üzenetére


soldi3r
veterán

azt a 100 megas particiot intezd a hdd-re, ugysem zavar sok vizet, a windows meg mehet az msata-ra

E30 (oo=[][]=oo)

(#29577) sziku69 válasza SzaboZE (#29568) üzenetére


sziku69
senior tag

Az illesztőprogram rendben van, Szóltam neki, hogy vegye ki a sim kártyát, majd tegye vissza. Most azt mondja működik. Lehet valami érintkezési gondja volt, vagy nem tudom. Most egyenlőre jó.

(#29578) akyyy


akyyy
senior tag

Az ősszel vett inspiron laptopom space billentyüje elkezdett kopni (miden laptomon ugyanott kezd el kopni:D)

lehet ezzel valamit kezdeni? vonakozik rá garancia? elég csunyán fog kinézn iegy idő után :D

(#29579) SzaboZE válasza akyyy (#29578) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem vonatkozik, ahogy a gumidat se cseréli le az autógyártó, ha elkopik ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29580) DNReNTi válasza akyyy (#29578) üzenetére


DNReNTi
őstag

Dellnél elég kezesek a garanciával, vagyis azok voltak mikor még ott dolgoztam, nálunk cseréltek ilyenért alkatrészeket (bill. palmrest). Egy próbát megér. ;) Veszíteni semmit nem fogsz ha felhívod őket.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29581) Dell XPS válasza DNReNTi (#29545) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát ez nemigazán így van.....bár nem igazán értékelte a kérdező az is igaz. ( még válaszra sem méltatott)

Imádom az ilyeneket, elmennek 16 fórumba és kérdéseik által PH Istenek lesznek...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#29582) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Baratnomnek van Egy Dell M5040-es notebookja, besz*rt A vinyoja valahogy, a gariztatas h zajlik? Van garanciafutar ugye?

(#29583) DNReNTi válasza geckowize (#29582) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,

A http://www.support.dell.com/ oldalon a service tag beírása után kiderül minden. Az is hogy milyen garancia vonatkozik rá és az is hogy meddig érvényes. ;)

A next business day a legegyszerűbb, csak felhívjátok az egyik 80-as számot és ott elmondanak mindent, majd a helyszínen történik a csere. A többi már kalandosabb. :)

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29584) SzaboZE válasza geckowize (#29582) üzenetére


SzaboZE
addikt

Attól függ milyen garanciád van, de garanciafutár az nincs :) Vagy kimegy a szerviz vagy te mész szervizbe vele :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29585) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok!

Most kaptam egy Dell Latitude E6530as céges laptopot.
Állítólag 4 év garival vásárolta meg a cégünk.
Nem tudjátok véletlenül, hogy a merevlemez kicserélése azt elvégezhetem itthon úgy, hogy a gari ne vesszen el?

Köszönöm a válaszotokat!

Üdv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#29586) mghltm válasza GRaul (#29585) üzenetére


mghltm
addikt

a garancia idejet es tipusat a bios-ban/gep aljan talalhato service tag segitsegevel tudod ellenorizni a dell oldalan

par csavar eltavolitasa utan ki tudod cserelni a hdd-t, nem veszik el a garanciad a gepre.

mas: miota lett ~25mb-os pdf a service manual? a regebbi html jobban bejott nekem

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29587) GRaul válasza mghltm (#29586) üzenetére


GRaul
őstag

köszi a gyors válaszod.

Ezt kaptam amikor beírtam a service tag-et.

Warranty Information
Next Business Day Warranty with an end date of 1/20/2017. See the Warranty Tab for details.
Next Business Day Warranty with an end date of 1/20/2014. See the Warranty Tab for details.

úgyh tényleg 4 év.
Akkor ha jól értelmezem akkor a dell engedélyezi a merevlemez otthoni cseréjét úgy, hogy a garanciát nem befolyásolja? Ha így van akkor szuper :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#29588) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Erről a laptopról [link] van valakinek tapasztalata?

Ez a 5520-as sorozat mennyire megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#29589) akyyy válasza Gedeon31 (#29588) üzenetére


akyyy
senior tag

nekem ilyenem van eddig nagyon jól muzsikál, 5 honap alatt mint fentebb irtam csak a space kezdett el kopni :D melegedés, lasuslás, hangoskodás, lefagyás, aksinem müködés, semmi ilyesik nem voltak eddig.

(#29590) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Latitude E4200-ről pls írjatok tapasztalatokat, tervezek egy ilyen gépet venni. Itt a topicban nem sűrűn fordult elő rákeresve.

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#29591) Gedeon31 válasza akyyy (#29589) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :)

Kicsit fura a numerikus billentyűzet hiánya ,olyan mint az 5 éves gépem.

(#29592) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok,
van egy Latitude D520-asom (XP-vel), és egyik napról a másikra egyszer csak elhallgatott végleg. :(
Ha rádugom a fülest azon szól rendesen, csak az elülső külső hangszórón nem.
Mitől tud az elromlani?

Vagy lehet ez szoftveres gond is? Hangkártyát újratelepítettem, de nem hozott változást.
Próbáltam még szétszedni, hogy a hangkártya környékén nem látszik-e valami, de nem lehet, hiába tekertem ki az összes csavart, még mindig tartja valami a hátuljánál. Nem akartam jobban feszegetni nehogy eltörjön.

[ Szerkesztve ]

(#29593) kutyuska válasza Bdanyy (#29590) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az itt leírtak most is érvényesek:[link]
Érdemes még garanciával rendelkező darabot keresni. Megéri, még az esetleges gari hosszabbítás is.( 125$ +1 év ) A garit honosítani érdemes ha külföldről származót veszel ( Általában svéd vagy angol )
Itt a PH-n is találsz ilyet.
64GB-os SSD már szűk lehet, érdemes inkább 128-ast keresni.
Az utólagos csere drága megoldás lehet.
Ha magyar billentyűzetet is szeretnél szánj rá 4-5 ezer Ft-ot.
A 3G-s modemje 7,2Mbps-t tud.
A gyári 4 cellás 90%-os akkuval 2-2,5 óra az üzemidő W7-tel, de linux-szal 0.5 órával több átlagos használat mellett ( webes alkalmazások, szövegszerkesztés, ).
Az utángyártott akku lutri lehet.
Az ebay-n vettem 6 cellást ( +15 dkg ) a ráírt kapacitás 80%-t tudja, :(( de így is 3,5-4,5 órát bír és csak 8 ezer volt.
Király kis gép :C

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#29594) premete válasza kutyuska (#29593) üzenetére


premete
veterán

Azért az iponos "elemzésnek" az érvényességét most is megkérdőjelezném, kitűnik belőle, hogy az illető nem sok laptopot látott, és az e4200-as is ezek közé tartozik. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29595) Megvagyok


Megvagyok
tag

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tudja-e valaki, hogy meg lehet-e húzni(és ha igen hol?) az E6430-nak a zsanérját? Ugyanis észrevettem egy pár mm-es lötyögést a zsanér és a ház illesztésénél, sajnos szemmel láthatóan mozog a zsanér :((( .
Köszönöm!! :)

(#29596) lnk


lnk
aktív tag

Sziasztok

Egy új (4 napos) inspiron 3521-ről lenne.Elíndítás után kb egy órával a ventillátora bekapcsol és egyszerűen nem áll le folyamatosan fújja ki a levegőt.Van olyan hogy a kijövő levegő már hideg de a venti még mindíg megy.Ez minden bekapcsolásnál jelentkezik ha filmet nézek ha játszom ha csak böngészek.Az előző laptopom egy inspiron m5010-es volt és annál sohasem tapasztaltam ilyet.Még terhelés alatt sem ment a hűtése szakadatlanul órákon keresztül.Ha valaki tud segítsen.Köszönöm

(#29597) sdombi válasza Megvagyok (#29595) üzenetére


sdombi
tag

Sztem jobban jársz ha inkább a szervizt hívsz, habár tény, hogy a dell-nél az otthoni szerelgetés meglehetősen lazán kezelik, azonban saját tapasztalatból tudom, hogy anno így csináltam egy MSI laposnál, ahol frankón túlhúztam egy csavart, ami csak jobban tönkretette a dolgot és amikor beküldtem szervizbe, instant meg is vonták a garanciát. Szóval ha zavaró a kilengés, akkor érdemes szervizelni (6430 gondolom még tuti garis...)

(#29598) akyyy


akyyy
senior tag

egyébként egy inspiron 5520-asba ha később venni szeretnék egy SSD-t, akkor milyetérdemes és hol venni? kicsit le vagyok maradva teknikailag, szóval valami támasz kéne:D

(#29599) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Adott egy Dell Inspiron 1525, már mindenhogyan próbáltam, Win7, XP, külön driverek, bios frissítés, de állandóban lefagy, újraindul.
Viszont most megfigyeltem, mert gyerek is elkezdte használni és főleg flash játékoknál jön elő, de persze máshol is (gondolom ahol nagy flash tartalom van a weboldalon, mert általában csak böngészésre használják).
Valami ötlet?

Impossible is nothing

(#29600) DNReNTi válasza meroly (#29599) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,

Nem tapasztalsz esetleg túlmelegedést? A BIOS-ban az eseménynapló nem mond semmit?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.