Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29301) Dell XPS válasza akyyy (#29300) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Próbáld ezt meg: [link]

Üdv, Dell XPS

(#29302) soldi3r


soldi3r
veterán

talalok valahol az e6330-ban levovel azonos Micron memoria modult?

E30 (oo=[][]=oo)

(#29303) mghltm válasza soldi3r (#29302) üzenetére


mghltm
addikt

apron nezz szet, szerintem szerencsevel jarsz. ha megsem jon ossze, add el a sajatod es vegyel bele 2db azonosat ( samsung, kingston, hynix, geil, corsair, etc )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29304) soldi3r válasza mghltm (#29303) üzenetére


soldi3r
veterán

igen, valoszinuleg az lesz

E30 (oo=[][]=oo)

(#29305) rekus


rekus
csendes tag

sziasztok!
a segítségeteket szeretném kérni laptop tisztítás ügyben. történt ugyanis egy elég kellemetlen malőr a laptopommal, konkrétan ráborult egy fél bögre tea... (igen, tudom... bakker... pedig igyekszem a lehető legjobban vigyázni rá..) amennyire tudtam, megtisztogattam, de a touchpad jobb gombja azóta is olyan, mintha folyamatosan le lenne nyomva, ami igencsak zavaró, mivel így használhatatlan az egész. a kérdésem a következő: van-e valakinek valami jó kis módszere arra, hogy hogyan tudnám megtisztogatni jobban a touchpadot, esetleg hogyan tudnám szétszedni ehhez? elég sok helyen nézelődtem már, de sehol nem találtam hasznosat... előre is köszi! :)

(#29306) Dell XPS válasza rekus (#29305) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Segítünk, csak jó volna egy pontos típus, hiszen mindegyikhez más szerelési útmutató tartozik. A féktisztító igen nagy hatású oldószer, de félek, hogy a billentyűzetet nemigen fogja megmenteni. Remélem áramtalanítottad a gépet és akkor várjuk az infót...

Üdv, Dell XPS

(#29307) SzaboZE válasza rekus (#29305) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát nem sok esély van rá, ha a kapcsolóba beszivárgott a matéria. Jó lenne tudni milyen gépről van szó. Általában a touchpadhoz le kell bontani az egész gépet, szóval készülj bonyolult szerelésre.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29308) soldi3r válasza rekus (#29305) üzenetére


soldi3r
veterán

szet kell szedni dirib darad es kontakt spray-vel vagy meg jobb lenne isopropanollal atmosni ami ragad

E30 (oo=[][]=oo)

(#29309) szipak


szipak
tag

üdv mindenkinek.

más is találkozott már azzal, hogy a dell webcam central telepítője uninstallra képtelen? elindul az uninstaller, csak még mielőtt végig érne a bitkolbász, úgy marad. ez azért kellemetlen, mert a gépben nincs webkamera, akkor meg minek legyen rajta ez a szoftver.

ötletek?

(#29310) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Ha vettem egy Latitude-ot, és a gyári vinyót egy régi laptopban használom (újba SSD megy), majd 3 éven belül meghal, akkor ki fogják cserélni garanciálisan, ha visszateszem a Dell-be, vagy ezzel lényegében buktam a garit a (HDD-re)?

Üdv,
Mauzes

(#29311) rekus válasza Dell XPS (#29306) üzenetére


rekus
csendes tag

persze, áramtalanítottam a gépet azonnal és csak azután kapcsoltam vissza, hogy teljesen megszáradt. dell inspiron n5010-em van, a billentyűzet szerencsére megmenekült, a touchpad is rendben van, kivéve azt az 1 gombot...

(#29312) Dell XPS válasza rekus (#29311) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szuper, amennyiben kell a "user manual", akkor letöltöd, vagy a youtube oldalán is kapsz "szerelési" videót. A billentyűzetnél óvatosan kell eljárni, de ezt ugyis látni fogod. Azt az egy billentyűzetet "szintén" ügyesen kell leszedned, vagy az általam említett spray-vel (nagyerejű), letisztítod, kifújod, hátha.. :)

Üdv, Dell XPS

(#29313) mghltm válasza Mauzes (#29310) üzenetére


mghltm
addikt

ha a gari vonatkozik a vinyora is, kicserelik.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29314) rekus válasza Dell XPS (#29312) üzenetére


rekus
csendes tag

köszi szépen :)

(#29315) rekus


rekus
csendes tag

még annyi, hogy ha szétszedem a gépet, akkor van-e valami fólia vagy hasonló rajta, ami garivesztéshez vezethet?

(#29316) Dell XPS válasza rekus (#29315) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Kiveszed a billentyűzetet és kész, mit szeretnél még szétszedni rajta?

Üdv, Dell XPS

(#29317) Mauzes válasza mghltm (#29313) üzenetére


Mauzes
őstag

Csak mert hogy akkor azon más rendszer van, látszik, hogy nem Dell laptopban használták. Mondjuk nem tudom, a szervízesek mennyire mélyednek el benne, nem biztos, hogy egy rossz vinyót fognak vizsgálgatni...

(#29318) SzaboZE válasza Mauzes (#29317) üzenetére


SzaboZE
addikt

Semennyire, nem dolguk a kurkászás más adatai között :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29319) rekus válasza Dell XPS (#29316) üzenetére


rekus
csendes tag

a billentyűzetnek semmi baja. a touchpad egyik gombját nem sikerült rendesen kitisztítani és kb úgy érzékeli most a gép, mintha folyamatosan le lenne nyomva. már mindenhogy próbáltam tisztogatni, de csak nem akar megjavulni, úgyhogy muszáj szétszedni :S

(#29320) Dell XPS válasza rekus (#29319) üzenetére


Dell XPS
veterán

Értem, akkor szép munkád lesz figyelj oda, akár állítsd meg a videót is közben ha kell...

Üdv, Dell XPS

(#29321) choco01


choco01
addikt

Hello.
A " Return to Base " mit jelent a Dell honlapján, a service mellett?:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29322) SzaboZE válasza choco01 (#29321) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem helyszíni, be kell vinni a szervízbe.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29323) choco01 válasza SzaboZE (#29322) üzenetére


choco01
addikt

Szóval ha úgy van akkor nem jönnek el érte,és viszik be?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29324) SzaboZE válasza choco01 (#29323) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem. Csak az NBD garanciához jár kiszállás.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29325) szipak


szipak
tag

következő kérdés:

e6430-amban hd+ (1600x900) kijelző van. nyilván azért kértem ezzel, hogy minél kevésbé pixeles legyen a kép, amivel nincs is baj, ellenben én úgy látom, mintha a kijelző teljes felületén egy négyzetrács lenne. nem teljesen zavaróan, de azért látható annyira, hogy zavarjon. más tapasztalt már ilyet?

(#29326) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Van egy Inspiron 17R SE 7720-as notim és két kérdés merült fel bennem. Az egyik, hogy majd a későbbiekben lenne-e mód videókártyát cserélni (most egy 650M van benne) vagy jól rá van integrálva és nem piszkálható a dolog?

A másik, hogy jelenleg egy 3630QM proci van benne és ha majd egyszer arra vetemednék, hogy upgradelem mondjuk egy 3840QM-re, akkor az dobna valamit pl a videokártya teljesítményén? Vagy már a jelenlegi is bőven kiszolgálja és gyakorlatilag nem lenne számottevő különbség ezen a fronton?

Köszönöm előre is!

(#29327) Dell XPS válasza szipak (#29325) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Találkoztam már vele (nem ennél a típusnál..), egy illesztő csere megoldotta.

Üdv, Dell XPS

(#29328) Dell XPS válasza pojzon (#29326) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ahogy írod, integrált a GPU és a processzor cserével sem kapnál több vagy stabilabb fps-t, szvsz. A benne lévő processzor kellően "erős" a videokártyához.

Üdv, Dell XPS

(#29329) pojzon válasza Dell XPS (#29328) üzenetére


pojzon
tag

Köszönöm a gyors választ, akkor nem gyűjtök procira meg videókártyára. :)

(#29330) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy egy E6420-as alsó szellőzőnyílásain lévő lukas műanyag fóliát eltávolíthatok-e garivesztés nélkül? Szerintem sokat lendítene a szellőzésen (kevésbé fülled be a cucc bent). Port meg úgy is én takarítok benne. Vélemény?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29331) soldi3r


soldi3r
veterán

egy e6330 es egy 65w-os toltonel van valami korlatozas? pl nem tolti az akksit...
vettem egy dokkolot es ajandekba kaptam hozza meg egy toltot, csak nem tudom akarom e

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#29332) mghltm válasza soldi3r (#29331) üzenetére


mghltm
addikt

az e6330-nak eleg a 65w-os, a dokkolo nagyobb teljesitmenyut igenyel. ha dokkolt allapotban akarod inditani az operacios rendszert a 65w-os toltot hasznalva, nem fog neki tetszeni es hibat kapsz.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29333) soldi3r válasza mghltm (#29332) üzenetére


soldi3r
veterán

koszi!
a dokkolohoz jott a 130-as tolto, ez csak plusz lett

E30 (oo=[][]=oo)

(#29334) Tüzi

Hali ismét!

Kis balesetet követően, mielőtt vennék új klaviatúrát, gondoltam körbenézek...
Szóval olyan kérdésem lenne, hogy a Vostro 1700-as magyar billentyűzetén a gombok nem-e használhatóak M1730 backlit-es klaviatúrájába?
Magyarán egy magyar betűs, backlites bill-t szeretnék összehozni M1730ba.
Magyar billentyű ehhez a modellhez nincs sajnos, csak a Vostro 1700ashoz, ami elvileg kompatibilis az M1730-al, csak az nem backlites.

Valakinek ötlete erre?
Ha nincs, akkor összeeszkábálok egy németből meg egy angolból egyet megint.

köszi!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29335) Tenken válasza Tüzi (#29334) üzenetére


Tenken
őstag

Megy még az E75?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29336) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Mivel a Dell Latitude E6430-hoz kapott Windows telepítőm nem tartalmaz semmilyen drivert és Dell szoftvert, de nekem az előtelepített rendszer eléggé tetszik, van arra lehetőségem (és ha igen, akkor hogyan), hogy a full gyári rendszert valahogy backupoljam, mondjuk 2-3 DVD-re, majd arról bebootolva egyszerűen visszarakja nekem az eredeti rendszert?

Ez azért lenne jó, mert a win telepítés, majd megfelelő driverek keresése, majd megfelelő szoftverek keresése elég körülményes, így meg egy az egyben meglenne egy kész és jó rendszer.

Van egyébként egy recovery rejtett partíció, olyan 7-8 GB, rajta egy recovery.wim vagy hasonló fájl, ha ez esetleg releváns.

Köszi!

(#29337) Tenken válasza Mauzes (#29336) üzenetére


Tenken
őstag

Klónozásnak hívják amire te gondolsz és minden további nélkül megoldható. Kell egy 3. program ami készít egy képet az egész gépről, és mikor vissza akarod tenni, csak annyi kell, hogy megegyezzen a hardver környezet amiről a kép készült (- akármelyik másik hasonló paraméterű 6430-ra is fel lehet pakolni).

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29338) Mauzes válasza Tenken (#29337) üzenetére


Mauzes
őstag

Szia!

Én nem a klónozásra gondoltam, hanem hogy tudok-e teljes eredeti rendszertelepítőt (2-3 dvd mondjuk) készíteni valahogy a rendszer recovery dolgai, partíciója segítségével.

A klónozásnál a rendszerem mostani állapotát tudnám másolni, a recovery-s dologgal pedig a gyárit.

(#29339) soldi3r válasza Mauzes (#29338) üzenetére


soldi3r
veterán

tudsz! nekem ugy indult az e6420-as, hogy csinaljak egy recovery-t, mert gyarilag nincs hozza
neked nincs elore telepitve valami erre a celra?

E30 (oo=[][]=oo)

(#29340) choco01


choco01
addikt

Sziasztok. :))
Ez a Delles online termék regisztráció mikor fog valami jelet adni?
Email vagy valami?:D

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29341) Los Angeles


Los Angeles
csendes tag

Sziasztok!

DELL INSPIRON 7720 SE - kártyaolvasójára azt írják minden magyar és külföldi teszt- és hivatalos oldalon, hogy tud kezelni xD kártyákat. Viszont én próbáltam beletenni egyet és bele sem fért. Valami ötlet?

(#29342) SzaboZE válasza Los Angeles (#29341) üzenetére


SzaboZE
addikt

http://www.dell.com/hu/p/inspiron-17r-se-7720/pd

Eszerint tudja, próbáltad fejjel lefele? :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29343) Tüzi válasza Tenken (#29335) üzenetére

áá... eladtam, és kezdtem másik acc-ot.
hulladék az összes német.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29344) Tenken válasza Tüzi (#29343) üzenetére


Tenken
őstag

De minek kellett új acc? Nem lett volna elég simán új ágat kezdeni? Írmagját is ki akartad irtani az eddigi gyötrelmeknek? :D
Én KT-nál döntöttem úgy, hogy leteszem őket teljesen, de a nulláig azért nem mentem vissza.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29345) megema válasza megema (#29280) üzenetére


megema
őstag

Meguntam a dolgot, és megrendeltem egy Intel Advanced-N 6235-ös kártyát. A jelerősség egy dolog, de hogy azonos helyen, találomra 11 és 150 Mbit/s-et is tud produkálni a 1704, az nonszensz. Ráadásul még a 11 is kamu volt, mert 5-6 Mbit volt csak a valós.

(#29346) SzaboZE válasza megema (#29345) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Ráadásul még a 11 is kamu volt, mert 5-6 Mbit volt csak a valós."

A valós mindig kb a fele érték, 150Mbiten sem fog menni 18MB/sec átvitel, max 8-9MB/sec.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29347) Mauzes válasza soldi3r (#29339) üzenetére


Mauzes
őstag

Majd lecsekkolom, van-e valami backup software rajta.
És te létrehoztál ilyet? Ilyenkor bootable telepítőt hoz létre? Hány DVD-re fér rá?

Más téma: a Dell Latitude E6430-hoz nem kaptam driver telepítő lemezt. Mivel szerintem sokkal praktikusabb lenne egy újratelepítésnél a Win felhúzása után egy ilyet használni, mint egyesével levadászni a megfelelő drivereket a honlapról, be tudok szerezni valahonnan utólag egy MEGFELELŐ efféle csomagot, exe vagy iso?

[ Szerkesztve ]

(#29348) soldi3r válasza Mauzes (#29347) üzenetére


soldi3r
veterán

nem, ruhellem az eloretelepitett szoftvereket, az elso dolgom volt betenni a win7 pro dvd-t es ujrahuzni a rendszert

E30 (oo=[][]=oo)

(#29349) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Most érkezett vissza az Inspiron N5110 a Humansoft-tól, megújult, most már teljes mértékben önmaga.

Köszönöm szépen SzaboZE-nek és a Humansoftnak. Forduljatok hozzájuk bizalommal :)

:C :C :C :R :R :R :C :C :C

www.dongosofor.hu

(#29350) Dhampir válasza huszi.gyb (#29349) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó cég lehet, mert sokan ajánlják, hasonlóképpen, mint ThinkPadek esetében a Smart Servicet. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.