Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29151) premete válasza SzaboZE (#29150) üzenetére


premete
veterán

Szerintem is.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29152) SzaboZE válasza premete (#29151) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor megbeszéltük :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29153) Tenken válasza premete (#28873) üzenetére


Tenken
őstag

Nekem ilyet küldtek: :DD

A vicc az, hogy Csehországban gyártották, majd Hollandiából lett postázva BP-re, ahol az idézem: "az a kibaszott magyar valóság felszippantotta..."
Elvileg az a szerencsétlen UPS 3x is megpróbálta kihozni, amit nehezen akarok elhinni, mert életvitelszerűen lakok a kérdéses címen. Így ha csak nem valami abszolút elbaszott időpontban jönnek, el kellett volna érjenek. Feltéve, hogy jó helyre mentek. Mert a szerencsétlenkedésükről szóló értesítést is a szomszéd posta ládájából sikerült kihalásznom egy nappal a vissza küldés előtt...

Ezek után én az életben többet soha senkinek őszintén nem tudom javasolni őket. Nyilván nagy cég sok alkalmazottal, meg hál istennek már rég nem érdekelt, hogy meg lesz-e a csomag, de ilyen szintű balfaszkodásért én a fél céget kirúgnám nálunk.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29154) SzaboZE válasza Tenken (#29153) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát azért ne temessünk, mert ez alapvetően nem egy garanciális probléma ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29155) Tenken válasza SzaboZE (#29154) üzenetére


Tenken
őstag

Én a UPS-el vagyok elégedetlen, nem a Dell support-al.
Ha egy cégnek az a lényege, hogy házhoz szállít, akkor ne nekem kelljen a csomagom után rohangálni.
Főleg, hogy tök véletlenül tudtam meg, hogy jött, 1 nappal a vissza küldés előtt.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29156) huszi.gyb válasza SzaboZE (#29149) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm, szerintem jövő héten aktuális lesz a dolog. Most héten már nem tudom megoldani, nélkülözni a gépet. Amúgy megint olyanra számíthatok, hogy reggel beviszem, este elhozom? :R

www.dongosofor.hu

(#29157) fogtunder válasza Tenken (#29155) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem eddig pozitív volt a kapcsolatom velük, mindig felhívtak kiszállítás előtt időpontot és címet egyeztetni, flottul ment minden. bár megütné ezt a szintet a magyar posta....

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29158) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#29145) üzenetére


ro_bert17
őstag

Senki? :)

Ezen kívül: az E6430 kijelzői milyenek? Szép képük van? Az 1600x900 szebb, mint az 1368x768? Ezekre mennyire jellemző a melegedés (mármint a normálistól eltérőbb)? Hangszórói tűrhetőek? Webkamerája?

(#29159) SzaboZE válasza huszi.gyb (#29156) üzenetére


SzaboZE
addikt

Előre egyeztetve természetesen megoldható!

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29160) huszi.gyb válasza SzaboZE (#29159) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm, akkor a többit privátban :R

www.dongosofor.hu

(#29161) #01682176


#01682176
törölt tag

Ma újra tettem a gépem, s az eddigiektől eltérően feltettem a hang drivert (eddig nem tettem fel, mert ment miután felment a win7). Mióta feltettem, nagyon élesek a hangok, hogyan lehetne ezt orvosolni?

(#29162) #01682176 válasza #01682176 (#29161) üzenetére


#01682176
törölt tag

Közben megoldottam, letiltottam az srs hangzást és láss csodát..

(#29163) Dhampir válasza ro_bert17 (#29158) üzenetére


Dhampir
félisten

14-inchen szépnek tűnik, itt olvashatsz egy tesztet. A hűtését jónak tartja a cikkíró.

(#29164) sdombi válasza ro_bert17 (#29145) üzenetére


sdombi
tag

5420-ról tudok nyilatkozni, nekem az van és nagyon meg vagyok vele elégedve, egy apró bökkenő volt, valamiért 3 héttel a vásárlás után tönkrement a ventilátor de NBD gari előnye, hogy 2 nap alatt meg is lett csinálva a gépem.
több mint fél éve megvan a gép, nagyon tetszik, masszív és nagyon gyors is. Win8-at is szépen viszi, nagyon jól működik a dolog. Két dolog ami viszont nem túl jó: nagy valószínűséggel a 7200 rpm-es vinyó miatt meglehetősen melegedős a gép, hozzáteszem hogy csak játék alatt tapasztaltam ilyesmit főleg a gép alján valamint a touchpad környékén, hd videó, böngészés ilyesminél szó sincs melegedésről. Proci 50-80 fok terheléstől függően, vinyó viszont szinte állandóan 48-52.
Ventije nekem nem zavaró abszolút csöndes, adott esetben megáll, majd elindul megáll stb. Sokan panaszkodtak erre a dologra, sztem nincs benne semmi baj.
Strapát jól bírja, azt garantálom, semmilyen lötyögés nincs sehol, pedig már 2 notim zsanérja is tropára ment (msi ex600x, asus k53ta és igen tudom nem épp latitude kategória...)
Kijelzőből 1600×900-as van, imádom, nagyon jó a nagyobb felbontás, kényelmesebb a nagy asztalon ügyködni, betekintési szögek elég trágyák, de TN panel az TN panel...
Hangszóró, hát nem egy hifi minőség, de filmhez, zenéhez általában jó és max hangerőn sem recseg. Habár az, hogy előre van rakva számomra még mindig érthetetlen, de mindegy....
Ujjlenyomatolvasó win8on is tök jól megy, bejelentkezést azzal csinálom, kényelmes és működik is.
Mikrofon: sztereó és tisztán szól, skype-on még sosem panaszkodott senki hogy nem hallana vagy rosszul hallott volna.
Kamera fullhd-s, mind képben mind videóban, olyan elmegy kategória, habár eddigi vga felbontáshoz (asus, msi) képest ez azért már jó cucc.
Remélem kimerítően válaszoltam :D

Más: mostanában azt vettem észre, hogy zene vagy film lejátszásakor kb 10x egymás után fél-fél másodpercre beakad a hang/kép. Ja és nem nem program csinálja mert youtubetól a tunein-en át a vlc-ig mindegyik csinált ilyesmit. Én arra gyanakszom, hogy a viszonylag nagy vinyón (750-es) a fej, amikor átszáguld a vinyó egyik végéből a másikba akkor jöhetnek ilyen beakadások. Mi lehet az ok?

(#29165) ro_bert17 válasza sdombi (#29164) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszönöm szépen, valóban elég tartalmas volt a válaszod! :R
Tesztek is írnak a melegebb burkolatról. Ez a hdd melegedés viszont meglepőbb. Strapabírás szempontjából megnyugtat, hogy az illesztések, szerelések megfelelők. A burkolati elemek, billentyű nem kopik könnyen?

(#29163) Dhampir: ezt a tesztet olvastam én is, ezért kérdeztem. :) A hűtést hatásosnak tartja a cikkíró (és ugye ez a lényegesebb), de a burkolati elemek itt is átmelegednek. A kijelzőjét szintén nem dícsérik agyon, mondjuk a jó a fényereje. :)

(#29166) huszi.gyb válasza sdombi (#29164) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Töredezettségmentesítést próbáltad? Az okozhat ilyen, vagy hasonló hibát...
szerk.: Win7 alatt automatikusan be lehet állítani, érdemes megnézni.

A másik ami okozhatja az a driver. Bár nálam anno az csak videonál csinálta (bár néha a hang is megakadt).

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#29167) Dhampir válasza ro_bert17 (#29165) üzenetére


Dhampir
félisten

A fullHD panelek nagyon szépek, oldalról is jók a betekintési szögek, de még szebb az IPS. Ha ez a fontos, akkor nagy felbontású kijelzővel szerelt gépet keressél.

[ Szerkesztve ]

(#29168) sdombi válasza ro_bert17 (#29165) üzenetére


sdombi
tag

Igazából nálam a touchpad egy picit kopott már, de tavaly május óta aktívan használom, billentyűk közül a pöcökegérhez tartozó gombok picit fényesedtek, de a többi billentyű mind mind rendben van. A hdd melegedés sztem emiatt a fos seagate miatt van, nem csipázom ezt a típust, de egyelőre még nincs keretem ssd-re cserélni a dolgokat....
(#29166) huszi.gyb: win7-en is tapasztaltam ilyet, aztán most win8on is egy ideig nem volt de egyre idegesítőbb a dolog... töredezettség a win8 szerint nincs a gépemen... :-/ Driverből meg legfrissebbet használok vga és audio egyaránt...

(#29169) huszi.gyb válasza sdombi (#29168) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Akkor passz, jobb ötletem nincs, főleg ha friss a Winfos. Esetleg még azt érdemes lehet emgnézni, hogy nem fogja-e valami a gépet... Nálam volt olyan, hogy a flash player kifagyott, és produkált hasonlót... Újraindítás után pár percig jó, aztán megint kezdte... Aztán frissítettem, és elmúlt...

www.dongosofor.hu

(#29170) #01682176 válasza sdombi (#29168) üzenetére


#01682176
törölt tag

Nekem Dell Inspiron M5010-em van, hűtőpad van a gép alatt és így tudom csak 41-42 fokosan tartani a WD2500BEKT winyómat.
Egyszer volt hogy idle állapotban hagytam, megemelve a hátulját, alatta nem volt hűtés. Íme az eredmény:

[link]

(#29171) eddhunter


eddhunter
tag

Ma kicserélték az xps-ben a hdd-t. Ez csak amolyan köszönet/reklám lenne a Humansoft-nak és SzaboZE-nek!
Nagyon gyorsak, rugalmasak és korrektek. Köszönöm a segítséget!
A másik, hogy végül is [ezt] a keretet vettem meg, még DVD-t azóta nem írtam, de nagyon jó cuccnak tűnik. Aki második hdd-t/ssd-t tervez a gépébe rakni, annak ezt nagyon tudom ajánlani.

(#29172) picaro


picaro
tag

Két notebookon filózok.

1. DELL LATITUDE E5430
2. DELL VOSTRO 3460

( fontos: - matt kijelző, - bill. világítás, - minimum i5 proci )

Melyik a jobb?

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#29173) soldi3r válasza picaro (#29172) üzenetére


soldi3r
veterán

én a latitude-ot vinném, még ha csak az 5-ös sorozat is

E30 (oo=[][]=oo)

(#29174) Dhampir válasza picaro (#29172) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha játszani is szeretnél, akkor a Vostro létezik Radeon 7670 VGA-val is.

(#29175) sdombi válasza #01682176 (#29170) üzenetére


sdombi
tag

hehe ez lol, azért nem gondoltam volna, hogy egy inspiron hűtéséhez hasonló az enyém, legalábbis vinyó szinten... Az a baj, hogy így félek ssd-t a gépbe tenni... márha eljutok egyszer oda :D

(#29176) sdombi válasza huszi.gyb (#29169) üzenetére


sdombi
tag

Sajna nem flash lesz, mert ez akkor is van amikor semmi nem megy a háttérben csak filmet nézek és akkor is beakad a dolog. Na mindegy, amíg nem állandósul, meg kékhalálozik, meg stb. addig nem aggódok :)

(#29177) picaro válasza Dhampir (#29174) üzenetére


picaro
tag

Igazából munkára kell. Starpabíró és megbízható cucc kell.
Egy Lenovot akartam T430 vagy T430s - de az ára megtántorított...

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#29178) soldi3r válasza picaro (#29177) üzenetére


soldi3r
veterán

azért latitudeból is a 6-os sorozat kéne

E30 (oo=[][]=oo)

(#29179) picaro válasza soldi3r (#29178) üzenetére


picaro
tag

mi az ami jobb a 6-os sorozatban?

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#29180) molnarpeter válasza picaro (#29179) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az 5-ösökben csak a váz és a burkolat egy része fém, 6-osoknál a váz magnézium, és a borítás nagyobb része van fémből, jobbak az anyagok, ha jól tudom. Nekem egy E5430-am van, de nem munkára :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#29181) csobanandras válasza picaro (#29179) üzenetére


csobanandras
tag

Itt van olcsóbban E6430

(#29182) ro_bert17 válasza molnarpeter (#29180) üzenetére


ro_bert17
őstag

És milyen az E5430 a Te véleményed szerint? Kérdeztem is mostanság.

Egyelőre kattogás van, hogy bóti E5430 200k körül, vagy az is linkelt aprós beszerzésű E6430. Bár ha ugyan olyan áron van, akkor van ami az E5430 mellett szól, azon kívül hogy a bolt kiállít egy papírt a vásárlásról?

(#29168) sdombi Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#29183) molnarpeter válasza ro_bert17 (#29182) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A venti alap fordulatszámán én csökkentenék, de viszonylatban (konzumerhez mérve) halk, a maximális hőmérsékletre nem emlékszem, de jól használható, bár W8 alatt a driver újratelepítése óta nem tudom használni, bár előtte jó volt :W ). Ujjlenyomat-olvasó van (bár beüzemelni kicsit bajos de ha bevette az akár 10 ujjlenyomatot, jól működik), kijelzőn észrevehető, hogy TFT a betekintési szögek miatt, a fényerővel még nem volt bajom, hangszórók hangosak és egész jó a minőség is (nem dobozhang, konzumer gépeket alázza), mikrofonra nem volt panasz a túloldalon, kamera sajnos az enyémben nincs.

mp

(#29184) Valed


Valed
tag

A dell 7520-ban van msata foglalat? Ha van hozzáférhető, garancia vesztés nélkül berakható egy ssd?

(#29185) ro_bert17 válasza molnarpeter (#29183) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszönöm szépen! :R

Itteniektől még annyit, kérdeznék, hogy újabb latitude-oknél használjátok a biztonsági funkciókat? Power on pw, bios pw, hdd jelszó, stb.?

Csak azért kérdezem mert, nekem egy TP van azokon gond nélkül mennek ezek (igaz hdd titkosítás nincs rajta, sem hdd jelszó). Viszont van egy 2530p is, de arra azt mondta az egyik HP szerviz, hogy ne erőltessük a biztonsági funkcióit. (sajnos ebben volt is tapasztalás).

(#29186) EstiloL2 válasza Valed (#29184) üzenetére


EstiloL2
tag

Olvass egy kicsit vissza, ezt kérdeztem meg én is.

(#29187) molnarpeter válasza ro_bert17 (#29185) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hardveres jelszót nem használok, de egy ismerősöm igen, neki nem volt vele problémája (és az csak egy n5110).

mp

(#29188) Kils


Kils
csendes tag

sziasztok srácok
most szeretnék venni nem sokára egy Dell 7720-ast
azt hallottam sok más dellestől, hogy nagyon rossz a hűtése a delleknek, sőőt volt olyan is ,hogy túlmelegedés miatt le is állnak.. (főleg játéknál)
szeretném tőletek megkérdezni, hogy ez még mindig fenn áll -e.. ennél a modellnél hallottatok e ilyenről?
szeretném 5 évig legalább használni ezt a gépet amit most megveszek, alkalmas -e ez rá? bírni fogja?
válaszokat előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#29189) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Megnézné nekem valaki, akinek HD4000-es integrált videkártyás Dell Latitude notija van, hogy a linken szereplő weboldal mit mond a Diablo III és az Elder Scrolls V - Skyrim című játékok futtatására?

[ Szerkesztve ]

(#29190) choco01 válasza Kils (#29188) üzenetére


choco01
addikt

szia.7520-asom van...és hát egyáltalán nem melegszik fel..teljesen korrekt értékek vannak.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29191) Tenken válasza gilfoyle (#29189) üzenetére


Tenken
őstag

Vizuális orgiát ne várj, viszont ezek az igp-k már tudnak annyit, hogy kompromisszumokkal élvezhető mértékű fps-t adjanak,
Arra figyelj, hogy DC legyen, mert a rendszer memóriát használja az is.

Másrészt, SB-s i7-es Latitude tulajokat kérdeznék, hogy hogy bír a gépük az i7-el. Nekem most lett fejlesztve egy sima nv nélküli típus i5-ről, némi mod után. Kb egy órás stressz teszt alatt throttling nem történt, de a turbót 4 mag/ 8 szál esetén 2700-2900 MHz közöt tartja (gyári 3200-at nem viszi). 1 illetve 2 mag + HT-nál hozza stressz alatt a gyári max turbót is. Ez mennyire számít általános eredménynek? Ennyit tud a széria, vagy érdemes még egy kicsit reszelnem a hűtőn, hogy nyerjek pár fokot, és akkor 4 magnál is beadja a csúcsot?

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29192) huszi.gyb válasza sdombi (#29176) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Akkor sajnos én kifogytam az ötletekből.
Amúgy nekem inspironom van, SSD-vel most már. Kevésbé melegszik, mint a HDD gondolom azért, mert nincs benne mozgó alkatrész... De érezhetően/leolvashatóan (hűvösebbnek nem mondanám) kevésbé meleg a gép. SSD-t mindenképp ajánlom, 64gb-os már egész jó áron kapható.

www.dongosofor.hu

(#29193) gilfoyle válasza Tenken (#29191) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nem várok. Az előző E6420-am nvida kártyával volt, ott futott simán a D3 1600x900-ban med-hi beállításokkal. A HD4000-ről azt írják erősebb, mint a nvs4200, erre lennék kíváncsi, h a weboldal alkalmasnak mondja-e...
A mostani HD3000 a nem ajánlott kategória.

(#29194) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok. Kérdésem a következő lenne a kérdésem: Precision M4700-as gépeket lehet itthon kapni? Sajna nem látok belőle egyet sem ithon :( . Köszi a segítséget!

(#29195) Dhampir válasza nVIPER (#29194) üzenetére


Dhampir
félisten

Certified refurbishedet találsz itt.

(#29196) nVIPER válasza nVIPER (#29194) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ezt jól megfogalmaztam..:D

(#29197) mghltm válasza gilfoyle (#29193) üzenetére


mghltm
addikt

itt keresd meg a futtatni kivant jatekokat, aztan szurj ra a hd 4000-re. low/medium beallitasokkal eleg sok minden jatszhato vele.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29198) Tenken válasza gilfoyle (#29193) üzenetére


Tenken
őstag

Ahogy én látom a HD4000 kb 20-25%-al erősebb, mint a HD3000. Amit teszteket néztem, ott ahol az utóbbi elhasalt, az előbbi sem tudott kiemelkedőt alkotni.
D3-at én még az előző notimon toltam ki egy mobility 3450-es kártyával... Vállalható volt. Ahhoz képest a HD 3000 vagy 3x olyan erős 3dm06 szerint. HD 4000 meg kb 4x.

Mikor filóztam végül is azért döntöttem sandy mellett, mert ugyan az igp erősebb ivy-nál, de ez nem olyan nyilvánvaló többlet. Viszont a hűtés szempontjából talán szerencsésebb a sandy. Ugyan már lecsengett, de ha jól tudom a sandyknek forrasztva van a kupakjuk, az ivy-t meg ragasztották/pasztázták gyárilag. Notinál elég szűkös a hűtés, így az a pár fok is felértékelődik (legalábbis asztalhoz képest).

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29199) ro_bert17 válasza molnarpeter (#29187) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszi! :R

(#29200) SzaboZE válasza gilfoyle (#29193) üzenetére


SzaboZE
addikt

"A mostani HD3000 a nem ajánlott kategória."

Miért?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.