Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15501) SzaboZE válasza .Benett (#15496) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igen, a minőség :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#15502) SzaboZE válasza szmayer1 (#15422) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát a jelszó nem ugrik csak úgy rá a gépre, ha van eredeti számlád a gépről, akkor talán segíthetnek dell szervizben. Azt viszont gondolom, Te sem hiszed el, hogy hirtelen elmegy valaki Dániába bizonytalan időre...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#15503) Andre90 válasza SzaboZE (#15500) üzenetére


Andre90
tag

Üdv!
A leírtak alapján hardveres hibának tűnik? Csak mert feleslegesen nem akarom szervizbe vitetni. Mondjuk akkor nem jelentkezik a megfagyás ha a videokártya órajeleit jóval a gyári érték alá viszem. Még egy kérdés: alaplapcsere után a windowst is újra kell rakni minden programmal együtt, vagy fel fogja ismerni és működni fog újra mint régen?
Köszi előre is a választ.
Üdv: András

(#15504) SzaboZE válasza Andre90 (#15503) üzenetére


SzaboZE
addikt

A leírtak alapján lehet videokártya vagy driver hiba. Alaplapcsere után a régi oprendszer felismeri az új hardvert vagy nem is talál változást és menni fog.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#15505) CoolBoy323 válasza McLaca (#15481) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

úgy néz ki, a kikapcsolási gond megoldódott...

de a webcam továbbra sem működik, pedig minden drivert feltettem a supportról, kivéve amiről el tudtam dönteni, h biztos nem kell :)

szal vmi megoldás webcamra? :S

(#15506) Misi1979 válasza SzaboZE (#15499) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez így van, viszont a bűncselekmény nem a szervíz előtt valósul meg ill. nem a szervíztől lopták el a gépet. Amit jogilag megtehet, hogy beveszi a gépet, értesíti az eredeti tulajdonost, aki

a.) ha tett feljelentést, értesíti a rendőrséget, hogy fejlemény van
b.) átveszi a laptopját, a tulajdonjogot előtte papírokkal igazolja. Ebben az esetben is valószínűleg lesz szerepe a rendőrségnek, mivel aki bevitte a gépet, nem fogja hagyni hogy csak úgy elvegyék tőle (általában nem a tolvaj viszi gariztatni..) illetve ő is szeretne pénzéhez jutni.

Ettől függetlenül a szervíz maga is értesítheti a rendőrséget arról, hogy fennforgás van egy lopott laptoppal, az esetleges tettenérés reménye miatt még az is előfordulhat, hogy egy járőr kimegy igazoltatni. Viszont mint fentebb mondtam, nem életszerű, hogy a tolvaj gariztasson.

Nálatok volt már hasonló?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#15507) Narim


Narim
tag

Üdv!

Nemrég szert tettem egy dell studio 1537-es laptopra, és azt tapasztaltam, hogy a hangszórója nem valami jó...
A magas hangoknál berezonál (a burkolattal?) és így eléggé rontja a zenehallgatási/filmnézési élményt. Olvastam, hogy nem a legjobb a hangszórója ennek a modellnek, de azt nem akarom elhinni, hogy ilyen állapotban árulják.
Érdekelne, hogy más is hallott hasonló problémáról ezzel a típussal kapcsolatban?
Lehet ez ellen valamit tenni esetleg, valami trükk az enyhítésére?
Vagy ez egyértelműen gyári (egyedi) hiba és lehet rohanni a szervizbe?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#15508) Iburidu


Iburidu
csendes tag

Üdv mindenki!

Találtam egy Dell gépet, minden jó vele, garis még 2 évig, nem láttam rajta hibákat, de usa-ban lett megvéve, és a garancia csak ott érvényes, beszéltem egy szervizessel.

Hogyan lehetséges a honosítás? Mennyibe kerülne, hova menjek, kit hívjak? Ilyen információk kellenének, ha valaki többet tud ezekről!

Sajnos kicsit parás vagyok így megvenni a gépet, hogy nem vagyok biztos benne, hogy eltudom intézni, mert számomra ez most olyan, mintha nem is lenne rajta garancia. Van az az oldal, ahol ellenőrizni lehet a service tagot. Ott találtam egy formot ahol át lehet íratni (honosítás), de nemtudok semmit az eredeti tulajról. Szerintem ezt egy szervízben tudnám csak elintézni.

(Mellékesen még zárójelben: esetleg arról tud valaki infót, hogy ez a Rapid Response Depot garancia mit takar? Van egy 1 éves, majd egy 2 éves periódusa. De ez már csak mellékes :) )

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

(#15509) Misi1979 válasza Iburidu (#15508) üzenetére


Misi1979
őstag

Honosítás

A rapid response depot meg jó dolog, asszem 1 napon belül jön a futár és viszi-hozza a gépet/alkatrészt. Itthon van ilyen egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#15510) Iburidu válasza Misi1979 (#15509) üzenetére


Iburidu
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Sajnos a form már nem elérhető, ami ki lett linkelve. De találtam jópár telefonszámot, felveszem a kapcsolatot ezzel a Getronics Magyarország Kft. -vel, és megkérdezem, hogy pontosan milyen feltételekkel zajlik le ez az egész.

Holnap venném meg a gépet, úgyhogy egy kicsit most megnyugodtam. Azt hittem át akarnak b*szni. :p De ha azt mondják, hogy lehetséges a garancia honosítása, akkor minden további nélkül megveszem a gépet. ^^

(#15511) Misi1979 válasza Iburidu (#15510) üzenetére


Misi1979
őstag

Be tudod linkelni ide a gépet? Ne aggódj, nem vesszük meg előled:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#15512) McLaca válasza CoolBoy323 (#15505) üzenetére


McLaca
őstag

Nővéremnél a webcam megy a win7 saját driverével. Mármint MSN-en, vagy Skype-on. Külön elindítani nem lehet, és az "eszközök és nyomtatók" közt sem jelenik meg.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15513) Iburidu válasza Misi1979 (#15511) üzenetére


Iburidu
csendes tag

PU ment ;)

(#15514) stiggy


stiggy
tag

Sziasztok!

A vostro 1015-ösömben meghalt az egyetlen egy szem hangszóró 5 hónapután :S

Hülye kérdés.... de bármelyik hivatalos Dell szervízbe bevihetem a masinát?

Létezik a márkaszervízekről lista?

[ Szerkesztve ]

(#15515) Iburidu válasza stiggy (#15514) üzenetére


Iburidu
csendes tag

(#15516) Iburidu válasza ArrayOfLilly (#9986) üzenetére


Iburidu
csendes tag

Nos, a honosításra rákérdeztem pontosan és tényleg elintézik max 1 hét alatt.

Eredeti tulaj címét lediktálják a szervizesek (betűről betűre ^^): 06 80 016 157

Ezenkívül már csak a saját adatokat kérik, szóval nem is bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#15517) ups.corrado


ups.corrado
csendes tag

Sziasztok!

Lenne gy kérdésem. Van egy Dell D630-asom és azt szeretném kérdezni, hogy honnan tudom, hogy van a gépemben fényérzékelő. Ebbe a típusba lehet egyáltalán rakni? Ha igen, akkor hol kapok ilyet, és milyen driver kell hozzá?

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv.:Z

(#15518) stiggy válasza Iburidu (#15515) üzenetére


stiggy
tag

Köszönöm! :)

(#15519) dodko


dodko
csendes tag

Sziasztok.

Most vettem egy Dell Vostro 1015-öt, op rendszer nélkül, és felraktam rá a windows 7 ultimate-et, de azóta van amikor a gép úgy gondolja, nem áll le magától, nekem kell kikapcsolni, de van hogy gond nélkül leáll magától. Mi lehet ennek az oka? Valamilyen driver hiányzik?
Elvileg felraktam mindent, ami volt azon a cd-n amit adtak hozzá, de még így is maradt egy "alapvető rendszereszköz", amit nem ismer fel. Erre esetleg tudtok valamit mondani?

Hálás köszönet előre is:dodko

(#15520) CoolBoy323 válasza dodko (#15519) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

olvass vissza kicsit, használd a keresőt, és megtalálod a megoldást, ugyanis hasonló gondokkal szenvedtem én is!!

(#15512) McLaca: jó neki :) nekem nem megy, még driverrel sem :S :W

[ Szerkesztve ]

(#15521) dodko válasza CoolBoy323 (#15520) üzenetére


dodko
csendes tag

Szia.
Igen, már tegnap amint elküldtem a hozzászólást, feljebb lapoztam és láttam, csak elfelejtettem letörölni, mert annyira megörültem, hogy le tud állni magától.. :)
Üdv:dodko

u.i.: én sem tudom (win7-tel) a webcamot kezelni.. :( Msn, Skype kezeli, de pl fényképeket nem tudok csinálni vele.

[ Szerkesztve ]

(#15522) McLaca válasza dodko (#15519) üzenetére


McLaca
őstag

Az alapvető rendszereszköz sokszor a kártyaolvasó, aminek a driverénél nem egyértelmű, hogy ő a driver. :) Bár úgy látom, a 1015-ösnél már oda bírták írni, én az 1400-asommal ott totóztam az oldalon... :D
Hülye módon a Win7 driverek közt nincs, csak a Vista driverei közt. Innen kapd le, nézd meg, ez jó-e.

CoolBoy323: az IM progikban sem megy a kamera?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15523) CoolBoy323 válasza McLaca (#15522) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

IM alatt az olyanokat érted, mint skype, msn stb.?

az új driverek óta nem néztem (értsd, mióta megjavult a ki-be kapcsolás), h megy-e, régen (a kikapcs hiba előtt) nem ment!

de van egy dell webcam vmi program, azzal nem ment a javulás után sem a webcam, azt írta, h rakjak fel drivert... :W

(#15524) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Akarok venni egy Dell Xps 16-t. A kérdésem az lenne, hogy milyenek a hangszórói? Sok zenét+filmet néznék rajta...Jól szól?

(#15525) Attila75


Attila75
tag

Honosítás

Service tag-et leír gép aljáról
Dell vonalat felhív: 06 80 016 157
Dell oldal ami kell:
http://support.dell.com/support/topics/global.aspx/support/dellcare/en/international_ownership_transfer_form1?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&redirect=1

Eredeti tulajdonos és egyéb adatokat lediktálják, hogy ki tudjad tölteni

Ezenkívül már csak a saját adatokat kérik, és csak el kell küldeni.... (submit)

Elsőre felvették, segítőkészek, szóval nagyon korrekt a rendszer.... :R

(#15526) klambi


klambi
addikt

1 studio xps 16 ba ha garis még és beviszem 1 képviseletbe, mennyiért tennének bele 1 i7es procit?(8600ról)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15527) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

jövő héten megérkezik a Dell D620-as notim, ugye csak SATA vinyóval szerelték ezt a típust? Ha igen, belerakhatok SATA II-est is vagy okozhat kompatibilitási problémát?

[ Szerkesztve ]

(#15528) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

1. 1525-ös Inspironhoz milyen szoftvert tegyek fel, hogy a webkamerával képet lehessen készíteni?
Windows 7 Professional x64-es op. rendszerem van. MSN-nél működik a kamera, a WU talált hozzá drivert.
A Dell Webcam Manager ehhez a szériához 2008-as a dell honlapján.
(link)

2. Egyetlen eszközhöz nem tud keresni drivert, de azt sem tudom milyen eszköz, mert csak Egyéb eszközként szerepel az Eszközkezelőben. Onnan netről nem tud frissíteni.
Everest sem ír semmit.

[ Szerkesztve ]

(#15529) sirály69 válasza dudi6 (#15524) üzenetére


sirály69
őstag

Szerintem jók, de nekem volt HP DV7-es gépem ahhoz képest gyengébb de nem sokkal!

Szerver Hosting Debrecenben

(#15530) Attila75 válasza audi100td (#15527) üzenetére


Attila75
tag

Nem fog okozni.... ha csak SATA I-et tudna a vezérlő, akkor is lekezeli...

(#15531) klambi válasza audi100td (#15527) üzenetére


klambi
addikt

olyan mintha usb 1.1 re 2est teszel, nem lesz semmi baja :K

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15532) audi100td válasza klambi (#15531) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, köszi, azért gondoltam rákérdezek mert régebbi alaplapoknál volt, hogy gondot okozott, pl. jumper-elni kellett, stb. Notim még nem volt, ez lesz az első. :)

Attila75: neked is köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#15533) Chaser válasza klambi (#15526) üzenetére


Chaser
titán

10-15k és a gari ugrik. Jól értem, P8600-ot akarsz i7-re váltani? Ha igen az nagyon nem fog menni. Core-it csak olyanba tudsz rakni amiben hozzávaló chipset van, vagy c2d vagy core i, 2 együtt nem megy.

aclandiae: Nálam a meghajtók között megjelenik mint digit fényképező, de ha jól emlékszem a webcam managerrel mikor kamerázol ugyanúgy lehet fényképezni is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15534) aclandiae válasza Chaser (#15533) üzenetére


aclandiae
senior tag

Nálam nem jelenik meg Windows 7 alatt, XP-nél megjelent, mint USB videóeszköz.
Esetleg be lehet ezt valahol állítani?

Szóval feltehetem a Dell Webcam Manager-t?

(#15535) Chaser válasza aclandiae (#15534) üzenetére


Chaser
titán

Most xp van fenn, nem tudom megnézni. A webcamos cucc mehet, bajt nem okoz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15536) klambi válasza Chaser (#15533) üzenetére


klambi
addikt

ááá :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15537) aclandiae válasza Chaser (#15535) üzenetére


aclandiae
senior tag

Nem ismeri fel a webkamerát alapból. Ha a beállításokba megyek, és a képét kell állítani, akkor viszont megjelenik a webkamera képe.
Próbáltam kompatibilitási módban használni, de nem vált be.

Szóval szükségem van egy webkamera kezelő programra W7 x64-re.
Innen melyiket válasszam?

(#15538) CoolBoy323 válasza aclandiae (#15534) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nálam az sem csinált semmit, azzal sem ismerte fel :O

(#15539) premete válasza CoolBoy323 (#15538) üzenetére


premete
veterán

Ti nem kaptatok a cuccokhoz egy cd-t, amin a Dell webcam central van? Ha nem, akkor szóljatok, és felteszem valahova, 30 MB-os iso fájl az egész.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15540) CoolBoy323 válasza premete (#15539) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

azt nemtom, h az rajta van-e, de leszedtem a supportról, és mint említettem, az csak egy progi, drive híján az se tud mit kezdeni a webcammal :S

(#15541) aclandiae válasza CoolBoy323 (#15538) üzenetére


aclandiae
senior tag

Mi használsz helyette?

(#15542) qantum válasza SzaboZE (#15499) üzenetére


qantum
senior tag

csak az hogy deríthető ki ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#15543) CoolBoy323 válasza aclandiae (#15541) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

semmit... minek használjak bármit is, ha nem megy? :D

(#15544) aclandiae válasza CoolBoy323 (#15543) üzenetére


aclandiae
senior tag

Nekem a webkamera MSN és Skype alatt működik, talált hozzá a WU-n 64 bites drivert.
Már csak egy olyan program kell, amivel tudok képet készíteni a kamera segítségével.

(#15545) Attila75 válasza premete (#15539) üzenetére


Attila75
tag

Szerintem ne fáradj vele, hacsak nem ennél újabb...
http://dell-webcam-central.software.informer.com/

Köszönjük a felajánlásodat.....

(#15546) racerx


racerx
őstag

Hali!

Segítséget ötletet kérnék.VAn egy D630-as laptopom, eddig xp, majd vista volt rajta. Nemrég felraktam a 7- est, és azóta baromira melegedik a laptop, szinte állandóan megy a venti, akkor is amikor semmi erőforrásigényes dolog sem megy. Az előző op rendszereknél, meg szinte alig kapcsolt be a venti.
Mi a fenétől lehet? Semmi extra beállítás, ugyanaz a sw környezet mint előtte, ugynazok a programok mennek.
Azt látom hogy hivatalosan nem támogatja a Win7-et a dell ezen a szérián, de a a win mindent felismer, és nincs driver gond.

(#15547) premete válasza Attila75 (#15545) üzenetére


premete
veterán

Amit kaptam, annak a mérete nagyobb, illetve a dátuma 2009.07.09. A lényeg, hogy ezek tudják a fényképezés és a video rögzítés funkciót, a driver magában nem elég, kell program, ami tudja használni (pl. Skype).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15548) premete


premete
veterán

Fel is [tettem] iso fájl, mountolni kell virtuális meghajtóre, vagy kiírni lemezre.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15549) Attila75 válasza premete (#15548) üzenetére


Attila75
tag

Köszönjük....

(#15550) Attila75 válasza racerx (#15546) üzenetére


Attila75
tag

Dell Latitude D630-hoz teljesen jók a Vista driverek, ha más nincs....
Feladatkezelővel meg tudod nézni, melyik folyamat mennyi CPU időt eszik, rendezd őket sorba....
Én felraktam a BatteryCare progit, az jó az aksi kezelésre, HDD és CPU hőmérséklet kijelzésre...
Nekem körülbelül 50C-s volt a gép, mikor használtam...
Javasolt egy notebookhűtő beszerzése mindenképpen, ha más nem, ami eltartja az asztal szintjétől, hogy jobban szellőzhessen. Ez sok fokot számíthat..... Meg ha aktív hűtő, akkor biztos csöndesebb lesz mint a noti ventilátora...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.