Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15601) Celithrandi válasza McLaca (#15600) üzenetére


Celithrandi
addikt

ha elindul dvd ről az ubuntu holnap tlepítés nélkül és találok diagnosztikát meg egyéb dolgokat kipróbálom.

biost már újrahúztam, aksit próbálgattam stb. ma délelőtt apró darabokra szedtem az egész gépet és kipucoltam hátha melegedés a baja de az e jött be

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#15602) harry válasza Celithrandi (#15599) üzenetére


harry
veterán

Reméltem, hogy nem kell megkeresnem :D Múltkor is elég nehéz volt előásnom... Talán ez volt az: [link] De nem vagyok biztos benne.
Sőt, ha jól rémlik, az egy exe-volt, és ott lehetett válogatni, hogy lemezre írom, pendrive-ra, vagy egyéb. De, ha minden igaz, ott direkt csináltam egy iso-t is belőle, talán ez volt az: [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15603) Maksifül


Maksifül
senior tag

D400-as laptoppal van gondom. 1,6GHz Centrino proci 768MB RAM, 40GB HDD, WinXP januári install. OP rendszer külön partíción.
Utóbbi időben néha rettenetesen belassult, ha több alkalmazás futott. Egyik nap annyira, hogy semmit nem tudtam kezdeni vele, befagyott, de úgy, hogy a feladatkezelőt sem lehetett már megnyitni, hogy bezárogassam a programokat. Lecsuktam a fedelet, hátha aa készenléti módból magához tér, de nem sikerült, fekete képernyő, semmi mozgás. Gép kikapcs.
Na, ettől kezdve nem volt hajlandó bebootolni semmilyen formában. Sem a legutóbbi jó beállításokkal, sem csökkentett, sem normál módban.. a Win képernyő megjelenése után kisvártatva pillanatra kékhalál képernyő, majd resetel a gép, és kezdődik minden elölről.

Amiket próbáltam:
- külön-külön kiszedve a két memóriamodult elindítva, hátha valamelyik rossz. Eredmény: ugyanez.
- Bootolható pendrive-ra WinXp pakolása, és arról elindítva a gépet USB-s BOOT-ra állítva a BIOS-t. Eredmény: pár mp-es pendrive működés után fekete képernyő, bal felső sarokban villogó kurzorral... semmi folytatás.
- Ugyanez megpróbálva HDD-t kiszedve. Eredmény: hiányolja a HDD-t, még akkor is, ha csak USB-t adok meg Boot-nak.
- CMOS elem kábele lehúz, visszadug, BIOS újra beállítása. Eredmény: Mintha mi sem történt volna, ugyanaz, mint a legelején.
- Memóriamodulok csatlakozóinak megtisztítása. Eredmény: Semmi újdonság.

Mivel CD-ről nem tudok bootolni, s Windowst telepíteni, mert nincs a gépben, s nincs külső oprikai meghajtóm sem. Mivel a laptop vinyót sem tudom áttenni másik gépbe, nem nagyon tudok megoldást a problémára, illetőleg arra, hogy mi okozhatja a gondot.

A cél az lenne, hogy legalább a HDD-n lévő adatokat át tudjam menteni, de a legjobb az lenne, ha találnék megoldást a Windows javítására, reinstallra, akármire...

Ha valaki tud segíteni, vagy van bármi ötlete, ne tartsa magában! Köszönöm! :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#15604) harry válasza Maksifül (#15603) üzenetére


harry
veterán

Előbbi hsz-ben linkeltem (második) egy diagnosztikai boot lemezt, szerintem ezt fel lehet rakni pendrive-ra is, arról bootolva elvileg le kell tudnod futtatni mindenféle ellenőrzéseket, hátha megmondja, mivel volt gond. Esetleg egy BIOS frissítést próbálnék.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15605) Celithrandi


Celithrandi
addikt

no ubuntu cd ról toltam egy memtest86 ot, így oprendszer függetlenül is látható a gebasz, 798MHZ fölé nem megy a proci

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#15606) Maksifül válasza harry (#15604) üzenetére


Maksifül
senior tag

Vajon lehet USB-ről BIOS-t frissíteni? Ha igen, hogyan?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#15607) premete válasza Maksifül (#15606) üzenetére


premete
veterán

Lehet, az usb-s cuccot dos bootlemeznek kell megcsinálni, mellétenni a bios fájljait és bootolás után beírni a parancsokat.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15608) harry válasza Celithrandi (#15605) üzenetére


harry
veterán

Mióta csinálja ezt? BIOS frissítést próbáltad? Ha nem lesz megoldás, hívd fel Dell központi számot, hátha mondanak rá valamit: 0680-016157

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15609) McLaca válasza Maksifül (#15603) üzenetére


McLaca
őstag

Esélyes, hogy épp a HDD-d haldoklik.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15610) gebic


gebic
csendes tag

Sziasztok !

Vettem egy Dell Inspiron 1564-es B5G8ZL1-es szervíz kóddal rendelkező laptopot.

Windows Xp Prof-t tettem fel rá.

Az a problémám, hogy ha nem hálózatról, hanem akkumulátorról üzemeltetem, akkor a jobb alsó sarokban nem jelenik meg az aksi töltöttség jelző.

Mindig azt mutatja, hpgy váltóáramról megy a gép. A vezérlőpultban az UPS szolgáltatásra azt mondja hogy nem aktív. Aktiválni a szolgáltatások között nem engedi, mert azt mondja, hogy nincs UPS telepítve.

Azt mondták nekem, hogy ez a funkció már csak Windows 7 alatt működik.

Kérdezném, hogy ti hallottatok e már ilyen problémáról !

Üdv: Gebic

(#15611) harry válasza gebic (#15610) üzenetére


harry
veterán

A UPS a szünetmentes tápegység, tudomásom szerint ennek ehhez nincs köze. És biztos van aksi szint visszajelzés XP alatt is, de ott még nem használtam notit, így nem tudom mit kell állítani.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15612) Chaser


Chaser
titán

Találtam egy ilyen csodát: Inspiron 1440, sztem kifejezetten olcsó kb 117k-ért 14"-os kijelzővel, de...
-bill angol, az még nem lenne baj
-lokalizáció valószínűleg szintén
-garra ez a bolt 3 évet ír, a többi 2-t
-nem tudom a garancia kiterjesztését
-akura 28Wh-t írnak, a dell oldalán min 48-at
-ram itt ddr2, dell szerint csak ddr3, ugyanakkor az ottani konfigok is mind ddr2-vel vannak szerelve:)

Ami tetszik: a kis méret mellé korrekt ár, ledes kijelző, T6500 cpu, 2GB ram, 250-es hdd, dvdrw, csak a fenti problémák miatt nem tudok dönteni, rákerestem a topikban de csak más is kérdezett róla 1x, egy másik alkalommal meg ajánlotta valaki.

szerk: gebic : nézd meg rmclock-kal -rightmark cpu clock utility-, vagy everesttel.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15613) Chaser válasza Chaser (#15612) üzenetére


Chaser
titán

Megnéztem nbs-nél, 2 év gart ír, 28Wh-s akut és 13k-val drágább náluk, de ami még furcsább, kijelzőre 1280x800-at írnak, dellnél HD vagy HD+ van megadva, meg a többi webshopnál is ilyet láttam. Érdekes jószág ez, valakinek nincs véletlenül?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15614) Celithrandi válasza harry (#15608) üzenetére


Celithrandi
addikt

igy kaptam a gepet a5 bios van rajta, az a legfrissebb hozzá elvileg, de ujrahuztam azt is probaképp

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#15615) harry válasza Chaser (#15612) üzenetére


harry
veterán

Kérdezz rá garira, hogy egy bolti szerviz, vagy dell. Illetve kérhetsz egy service tag-et, hogy csekkold a dell oldalán a gépet.
Ezt a konfigot nem ismerem, de szerintem nem meglepő a ddr2.
Nem mindegy, milyen angol az a bill, mert pl. ami nekem van, azon ugyanannyi gomb van, mint a magyaron, így mindnek megvan a helye, így egyáltalán nem zavaró (brit gép, tudtommal). Amúgy ha dell garis, akkor azt egy ownership transferrel át lehet íratni itthonira, és máris szervizezik itt is.
Én pl. amúgy is angol OS-eket használok, szerintem praktikusabb is, mint a magyar, de ez szubjektív dolog.
Az aksi viszont így nem tűnik nagy számnak.
Szerintem nézd meg / telefonálj, hogy mivel-mi van.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15616) harry válasza Celithrandi (#15614) üzenetére


harry
veterán

Azt a diagnosztikai lemezt nézted már?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15617) Celithrandi válasza harry (#15616) üzenetére


Celithrandi
addikt

na azt még nem, nehézkes mert londonban ülök egy konyhasztalnál melózok és megint bebasztam:P de a diagnosztika ugye nem oldja meg a problemet amire már tippam sincs, google ben volt sok okosság ugyan ez a gép ugyan ezen problem, de semmi megoldást nem láttam. már csak reménykedhetek hogy beszarik itt egy pakinak a windóza és kirakja este a gépét a kukára :P

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#15618) Chaser válasza harry (#15615) üzenetére


Chaser
titán

Angol bill nem zavar, nekem most is az van, gar necces, mert a boltban nincs benn, de bolti gar minden gépre van, nem a bolt dönti el ad-e, hanem kötelező:) mondjuk nbd-s kellene, hátha hoznak be egyet a kedvemért, majd elválik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15619) Chaser válasza harry (#15615) üzenetére


Chaser
titán

Angol bill nem zavar, nekem most is az van, gar necces, mert a boltban nincs benn, de bolti gar minden gépre van, nem a bolt dönti el ad-e, hanem kötelező:) mondjuk nbd-s kellene, hátha hoznak be egyet a kedvemért, majd elválik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15620) Morden24


Morden24
nagyúr

Üdv!

Kinéztem magamnak egy Dell Studio XPS 16-os notebookot, és érdeklődnék, hogy megfelelő választás-e, illetve esetleges személyes tapasztalatok, vélemények is érdekelnének.
A Dell supportja egyébként milyen itthon? Eddig leginkább jót hallottam róla.

Előre is köszi :R

Sectumsempra - For Enemies

(#15621) Celithrandi


Celithrandi
addikt

senki se tud nekem segiteni?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#15622) harry válasza Chaser (#15618) üzenetére


harry
veterán

Oké, hogy van valami bolti gari, de az nem fogható egy Dell NBD-OnSitehoz :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15623) harry


harry
veterán

Ma hozták végre az új alkatrészeket a gépbe :) Billel volt egy olyan gondom, hogy a bal trackpoint gombnak nem volt nyomáspontja, így elég kényelmetlen volt használni, csak múltkor nem jó alkatrést kaptak (palm-restet, azon meg touchpad gomb van). Szóval ez megjött, kicserélték, remek az új :) Ami még érdekes, hogy sokkal lágyabban, puhábban jár ez a bill, mint a régi - a másik gépen is tapasztaltam, hogy azon sokkal jobb volt a billt használni, mint ezen. De, most már ez is rendben.
A másik a panel: a régi hibás volt, kaptam egy újat, az meg fényes... de szerencsére cserélték, ez most egy matt panel - csak épp van rajta egy dead pixel. Egy jól észrevehető fekete pont. De rendesek voltak HumanSoft-nál a srácok, mondták, hogy rendben, kicserélik. Remélem tényleg nem lesz gond.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15624) priest1117


priest1117
csendes tag

DELL Inspiron 1564-ről mondanátok véleményt? Akku idő, melegedés, stb.

(#15625) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

ismerősöm ez a két Vostro 1015 között vacillál:

[link]
[link]

Meglehet az, h a piros 3k-val olcsóbb és ezért csak 100-as ethernet van benne és nem ledes a kijelzője vagy ez elírás? A súlya viszont elvileg 60 dekával kevesebb -2.4 kg - (meg usb is csak 3 van rajta) ... furcsának találom, h h 2 ugyanolyan méretű és típusú gép között 60dkg difi legyen ...

Jah, a Dell lapján meg csak 2.15kg-ot írnak, vicces...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15626) Magnat válasza Magnat (#15625) üzenetére


Magnat
veterán

Esetleg ez mennyivel lenne jobb vétel?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15627) Magnat válasza Magnat (#15626) üzenetére


Magnat
veterán

Mondjuk ezt elég érdekesnek tartom, h adnak ki Core i5 cpu-s gépet 100-as ethernettel meg G-s wifivel ... abban reménykedtem, h elírás, de nem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15628) harry válasza harry (#15623) üzenetére


harry
veterán

Jött az új panel, megint fényes :D Delléknél rossz part number lehet felírva... holnap elvileg egy új, hibamentes, matt panel érkezik végre.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15629) sirály69 válasza Morden24 (#15620) üzenetére


sirály69
őstag

Az attól függ mire szeretnéd használni... :DDD
Szerintem korrekt gép...
A beállításoktól függően melegszik.
A teljesítményével én nagyon meg vagyok elégedve!
A support szerintem nagyon jó(attól is függ, hogy milyen garanciális feltételekkel vennéd), nekem 1 napos üzleti garancia érvényes a gépre. Sajnos kellett is, de nagyon korrektek és gyorsak voltak! A hibát háznál javítják!

Szerver Hosting Debrecenben

(#15630) alador10


alador10
csendes tag

hello,
segítséget kérnék, van egy dell inspiron 1564-es számítógépem kb. 1 éve, általában játékra használom, de mostanában az érintő padtól balra nagyon gyorsan (15 perc alatt) nagyon felmelegszik majd később leáll. Szeretném kérdezni hogy ez mi miatt azt tudom, hogy rossz a hűtője. Az után érdeklődök hogy ez ellen tehetek a e valamit? A szervizben azt mondták addig nem javítják amíg ez valamilyen egyéb sérülést nem okoz a gépben, mert ez még nem ok a javításra.

Előre is thx

(#15631) harry válasza alador10 (#15630) üzenetére


harry
veterán

Dell központot hívtad? Meglepne, ha ezt válaszolnák... Ha fagy a túlmelegedéstől, az hiba. Ha tudod, kapd le a hátlapot, ventit, és takarítsd ki. Csinálhatsz egy BIOS frissítést. Diag lemezzel ránézhetsz, hogy az érzékelők, a ventilátor, meg ilyenek rendben vannak-e.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15632) Rocko007 válasza Morden24 (#15620) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Mire vagy kíváncsi? Nekem ősz óta van meg a 1640-esem, hibátlan szerkezet. A support első osztályú. Szerencsére ritkán kell keresni őket, de nagyon rendes, segítőkész gárda. Erről SzaboZe kollega tud többet mondani, ő is Dell szervizes szaki.

(#15633) Pulsar válasza alador10 (#15630) üzenetére


Pulsar
veterán

sűrített levegővel fújd ki a venti és környékét.. akár a lukacsokon keresztül is segíthet már valamit...

(#15634) alador10


alador10
csendes tag

hello,
megkérdezném, hogy a feljebb írt problémáimra javítás lenne a hűtőrendszer teljes portalanítása és újra pasztázása?

Válaszokat előre is thx

(#15635) premete válasza alador10 (#15634) üzenetére


premete
veterán

Amennyiben a "rossz a hűtője" alatt azt érted, hogy nem megy a ventillátor, az garanciális csere tárgyát képezi.
Amennyiben megy a ventillátor, de tele van mindenféle szöszökkel, akkor egy alapos tisztitás megoldja; ha ez nem segít, akkor érdemes egy minőségi pasztával újrakenni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15636) Morden24 válasza sirály69 (#15629) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gyakorlatilag az asztali gépem teljes kiváltására kerülne sor :K

(#15632) Rocko007: Tulajdonképpen mindenre kíváncsi vagyok. Leginkább az érdekelne, hogy a konkrét típussal bármilyen szériahiba, tipikus hiba vagy előnytelenség van-e, illetve a support minősége is érdekelt :R

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#15637) Magnat válasza Magnat (#15626) üzenetére


Magnat
veterán

Sziasztok,

megvettem ismerősömnek az előzményben szereplő 1564-et, és Xp menne rá, de sajnos a Dell oldalán csak Win7 drivereket találok ... hol lehet ezeket fellelni? Illetve ahogy olvastam itt, ezekben csak g-s wifi van, de ezen van egy matrica, h "n series", fingom sincs, h ez mit jelent, de ehhez sem jó semmiféle driver, amit eddig letöltöttem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15638) abi67gel


abi67gel
csendes tag

sziasztok! studio 1555 notit vettem pár hete és a bluetooth kártyára nem találtam drivert a dell oldalán win 7hez. a bluetooth bekapcsoló gombbal be tudom kapcsolni de semmi ikon nem jelenik meg és a telefonom sem érzékeli... :F vlmi 5let?

(#15639) Psychonaut válasza Magnat (#15637) üzenetére


Psychonaut
addikt

Miért nem jó a Win 7?

abi67gel: Vista drivert próbáld meg.

(#15640) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Vásároltam egy dell studio 1558-at. Feltelepítettem rá egy win7 32-bites op rendszert.
A cd/dvd kiadó gomb nem működik, csak a biosban. A webkamerához nem találok drivert, a service tag-re azt irja a support oldal, hogy hibás. Mi kell ahhoz, hogy service tag alapján megtaláljam a drivereket?

Köszi a választ!

(#15641) Magnat válasza Psychonaut (#15639) üzenetére


Magnat
veterán

Jó lenne, tudsz egy licenszet adni? :-)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15642) priest1117


priest1117
csendes tag

15624-re vlki?

(#15643) sirály69 válasza Morden24 (#15636) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem nagyon bejön a gép!
Neked milyen konfiggal lenne?
Nekem I5 proci, 4Gb Ram, 500 Gb HDD 7200-as...

Szerver Hosting Debrecenben

(#15644) Morden24 válasza sirály69 (#15643) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ugyanez, Ati 565v vga-val.

Még a HP Envy-n filózom, de nemrég sikerült alaposabban megnéznem képrekről egyet, és a burkolat mintája eléggé kizáró ok nálam, bár még egy Envy Beats szóba jöhetne, de arra még senki nem tudott semmit mondani.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#15645) Rocko007 válasza Morden24 (#15636) üzenetére


Rocko007
aktív tag

okés, összeszedem a tapasztalataimat. megy privátba.

(#15646) Morden24 válasza Rocko007 (#15645) üzenetére


Morden24
nagyúr

Várom :R

Sectumsempra - For Enemies

(#15647) abi67gel


abi67gel
csendes tag

bluetooth működik
amúgy ajánlom a studiokat azoknak akiket a design-audio-video szempontok érdekelnek de a teljesítményre is figyeltek a készítők szerintem, elérhető áron. meg vagyok elégedve a 1555-el, semmi pénzért nem adnám egy inspironért :D
ha vlkit érdekelnek infók a 1555-ről szóljon

(#15648) Rocko007 válasza Morden24 (#15646) üzenetére


Rocko007
aktív tag

ment a levél

(#15649) kohi


kohi
tag

Üdv!

nem nagyon láttam arra vonatkozó információt amit kérdezni szeretnék, szóval megkérdem:

van egy dell 1525-ös noti aminek a monitor kerete a bal oldalon elkezdett szétnyílni.
ma reggel kinyitáskor ki is esett belőle 2db csavar.
Még van a gépre 1 év garancia a 3-ból. Ezt szerintetek garanciálisan javítják?

Írjatok légyszíves ha van hasonló tapasztalat!

üdv,
kohi

(#15650) Akcept


Akcept
tag

Vennék egy Studio 1537-es laptopot. Win 7 menne rá, de csak Vista drivereket találok hozzá. (Illetve Vistával árulják)

Kérdés: Megy rá win7? És ha igen hol találok drivereket hozzá?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.