Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1798) üzenetére


ztsoft
őstag

Nekem sikerült ma reggel megcsinálni a frissítést. :C

Egy kis kiegészítés.
find /lib /lib64 /usr/lib64 /bin /sbin -exec pacman -Qoq -- {} + > /dev/null

Megkeresi a fájlrendszerben (megadott könyvtárakban) maradt régi csomag fájlokat, kernel modulokat. Ezeket simán lehet az rm paranccsal törölni.

pacman -Qqo /bin /sbin /lib /lib64 /usr/lib64 | pacman -Qm -

Kilistázza a telepített csomagokat, amik a megadott könyvtárakba települtek. Ezeket a pacman -R paranccsal el kell távolítani.

A biztonság kedvéért még újra raktam a Grub-ot is, mivel nekem vannak más rendszerek is a gépen.
grub-install /dev/sdx
update-grub

Majd reboot. Hiba nélkül ment minden.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1802) kertsa válasza CPT.Pirk (#1800) üzenetére


kertsa
senior tag

Telepìtés alatt igen... ne kérdezd, hogy mi :)

(#1803) Brogyi


Brogyi
senior tag

Ebbe az újba miért nem találom a firefox-kde-t? Mit kell beírni?
Az igazi gondom a flash player. A régit már egyszer felkinlódtam. Se Chrom, se a FileZilla-t nem tudom fel rakni.
Régen a ccr-ből felmászott. Most mi a trükk? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1804) CPT.Pirk válasza Brogyi (#1803) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem engedélyezted az [EXTRA] repót. Vagy kézzel bekapcsolod, vagy a Kapudanból be tudod kapcsoltatni. Azért vannak ezek az extrában, mert gtk-s cuccok.

Flashpluginből meg csak egy van, szintén az extrában, nem tudom mit értesz a régi alatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1805) Brogyi válasza CPT.Pirk (#1804) üzenetére


Brogyi
senior tag

A kézzel bekacsolt verziót leírnád? :R Gondolom valamelyik config file-ban kell engedélyezni.
ÁÁÁ semmi csak én is mellényúltam az upgrade-nél. :D

[ Szerkesztve ]

(#1806) CPT.Pirk válasza Brogyi (#1805) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most akkor megvannak?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1807) kertsa


kertsa
senior tag

Terminàlbòl milyen parancssorral tudom pendrivera írni a chakra telepìtőjét?

(#1808) Brogyi válasza kertsa (#1807) üzenetére


Brogyi
senior tag

dd A man dd -re még a solaris is ad segítséget. Esetleg googli.

dd if=/dev/zero of=/nasi/joe/ddfile2

Balról jobbra. Forrás balodalt. Cél jobboldalt.

if=/asztal/lemez.iso of=/sdb

"sdb" a cerkád.

sudo fdisk -l

Megmondja a cerkád nevét. Légy bátor, és probálkozz!
Persze ezt még lehet cifrázni, de ez az alap.

[ Szerkesztve ]

(#1809) kertsa válasza Brogyi (#1808) üzenetére


kertsa
senior tag

Most kubuntu van... ez a parancs így is oké?

(#1810) CPT.Pirk válasza kertsa (#1809) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Majdnem jó, de a BS paraméter nélkül elvileg nem ajánlott a dd-t használni. Bele kell biggyeszteni a bs=4096 -t is.

Egyébként ha van Suse studio imagewriter kubuntura, akkor használhatod azt is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1811) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1810) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bele kell biggyeszteni a bs=4096 -t is.

Ez az az opció, ami, ha kimarad, akkor nagyon lassan írja meg az iso- t?
Ez jó bs=4M- ként is, jól tudom?

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1812) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1811) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ugyanaz. A linuxosban azt írta valaki erre, hogy ez nélkül kárt tehet a pendriveban a dd.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1813) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1812) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kárt tehet? :W Qurva jó lenne az így, mert szinte sehol nem írják ezt hozzá a dd- s javaslatokban!

Lehet ezért rosszcsontkodik egy ideje egyik penem? :((

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1814) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1813) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, a dd-t még túl sokszor nem használtam, de mindig ott volt a bs. A penedre win alatt engedd rá ezt a programot: [link]
Ez az egyetlen program, amivel helyre tudom állítani a pendrivejaimat, miután pl.. a suse studio megírja őket és fizikailag több partíció jön létre, de ez után egyik oprendszer alatt sincs eszköz a rendes helyreállításra. Win elér az egyik partíciót, Linux a másikat, ha bedugom a pent akkor meg két eszköznek látszik amiből az egyik elérhetetlen. :)
Na ezt is megoldja a linkelt progi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1815) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1814) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, kipróbálom ezt 7végén! Lehet, hogy csak kifárad időnként a pen, mert eddig gparted formázás gyorsított rajta.

Kicsit mosolyogtam :DDD , hogy Win- es programot ajánlasz, de egye fenyő, még épp megvan az SSD tesztelésre felrakott Win 7.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1816) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1815) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mivel a teljes partíciós tábla törlés és újragenerálás sem oldotta meg a "kettős" személyiség problémáját, muszáj volt valami megoldást keresnem és emlékeztem rá régebbről, hogy ez a progi még döglött pent is helyre tudott hozni, amit más nem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1817) BoB válasza CPT.Pirk (#1814) üzenetére


BoB
veterán

"egyik oprendszer alatt sincs eszköz a rendes helyreállításra"

Hogy mi? Win alatt max.

# dd count=1 bs=512 if=/dev/zero of=/dev/sdx

Ezután már csak szimpla új partíciós tábla, fájlrendszer (példában fat32):

# cfdisk /dev/sdx
# mkfs.vfat -F32 /dev/sdx1

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1818) CPT.Pirk válasza BoB (#1817) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt majd kipróbálom, de mikor egy rendes partíció szerkesztő program nem tud vele mit kezdeni, az már ne az én bajom legyen, oldja meg. A szerencsétlen dd szintakszisát meg sosem tudtam megjegyezni. :)

Egyébként itt miért 512 a bs?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1819) BoB válasza CPT.Pirk (#1818) üzenetére


BoB
veterán

A legelső 512 bájt tartalmazza az MBR-t. Viszont ezeknek az ISO- knak nem szabványos partíciós táblájuk van, és ezzel az információval nem tudnak mit kezdeni a partíció szerkesztő programok, ezért először kinullázzuk dd - vel.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1820) whbear válasza BoB (#1817) üzenetére


whbear
senior tag

Köszi ez nagyon jól jött!

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1821) Brogyi válasza BoB (#1819) üzenetére


Brogyi
senior tag

No, akkor tisztázzuk már ezt a dolgot.
MBR törlés:

dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=446 count=1

MBR&Partition table

dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1

Így teljes. :D

(#1822) BoB válasza Brogyi (#1821) üzenetére


BoB
veterán

Az MBR tartalmazza a partíciós táblát (vagyis a partíciós tábla az MBR része ezért nem kell külön kiírni).

Helyesen amit írtál:
A bootstrap törlése MBR-ből:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=446 count=1

A bootstrap és partíciós tábla törlése (teljes MBR törlés)
dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1823) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

bob.zxr

Bizonytalanítsatok már még jobban el! :)
Van olyan az enyimben is?

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1824) BoB válasza BoB (#1822) üzenetére


BoB
veterán

Lejár az időm, de ezen kívül még más is lehet benne, de ez a klasszikus felépítése.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1825) CPT.Pirk válasza BoB (#1824) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Lejár az időm" - ki tudja mennyi van hátra... ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1826) BoB válasza CPT.Pirk (#1825) üzenetére


BoB
veterán

.!..

;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1827) ztsoft


ztsoft
őstag

Ismét egy hiba ütötte fel a fejét, azaz egy idő után, ha meg nyitok egy alkalmazást csak az ablak keret jelenik meg fekete belsővel. A jobb gombos menü is tiszta fekete. Próbáltam képernyő képet csinálni, (nagyon nehéz úgy, hogy tiszta fekete az ablak, még tippek sem jelenek meg) nem sikerült. Újra indítás után átnéztem a logokat, csak a Xorg.log-ban találtam egy sor bejegyzést:

[ 18522.595] (EE) intel(0): Failed to submit batch buffer, expect rendering corruption: No space left on device.

A következő sor már a kikapcsolásról szól. Ennyi. :F Ez a hiba az utolsó nagy frissítés óta van, de érdekes módon nem minden nap jelentkezik. Van erre valami ötletetek, hogy mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1828) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1827) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"No space left on device." - elfogyott a hely a rendszer partíción?

Add ki a df -h parancsot, és nézd meg a foglaltságot. Kapásból helyet felszabadítani így tudsz:
sudo pacman -Scc, ez törli a letöltött de már felesleges frissítési csomagokat. Aztán csinálj egy restartot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1829) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1828) üzenetére


ztsoft
őstag

Van szabad hely 2.8 GB. Ez a hiba a videokártyára vonatkozott! Itt a többi, ahonnan ezt kiemeltem:

[ 42.531] (II) intel(0): EDID vendor "LPL", prod id 57600
[ 42.531] (II) intel(0): Printing DDC gathered Modelines:
[ 42.531] (II) intel(0): Modeline "1280x800"x0.0 71.00 1280 1328 1360 1440 800 803 809 823 -hsync -vsync (49.3 kHz eP)
[ 45.923] (II) intel(0): EDID vendor "LPL", prod id 57600
[ 45.923] (II) intel(0): Printing DDC gathered Modelines:
[ 45.923] (II) intel(0): Modeline "1280x800"x0.0 71.00 1280 1328 1360 1440 800 803 809 823 -hsync -vsync (49.3 kHz eP)
[ 50.514] (II) intel(0): EDID vendor "LPL", prod id 57600
[ 50.514] (II) intel(0): Printing DDC gathered Modelines:
[ 50.514] (II) intel(0): Modeline "1280x800"x0.0 71.00 1280 1328 1360 1440 800 803 809 823 -hsync -vsync (49.3 kHz eP)
[ 67.043] (II) intel(0): EDID vendor "LPL", prod id 57600
[ 67.043] (II) intel(0): Printing DDC gathered Modelines:
[ 67.043] (II) intel(0): Modeline "1280x800"x0.0 71.00 1280 1328 1360 1440 800 803 809 823 -hsync -vsync (49.3 kHz eP)
[ 18522.595] (EE) intel(0): Failed to submit batch buffer, expect rendering corruption: No space left on device.
(II) UnloadModule: "synaptics"

A következő sor a kikapcsolásról szól. Amúgy mi köze a Xorg-nak a partícióhoz? Olyan mintha a videó memória fogyott volna el (osztott 256 MB). 3 GB RAM van a gépbe. A frissítés előtt miért nem csinálta? Ugyan ennyi szabad hely volt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1830) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1829) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Rákeresve, ez xorg vagy opengl probléma. Próbáld meg azt, hogy bemész a rendszerbeállításokba, ott a meg az asztali effektekhez másik megjelenítőt választasz ki. Van pár OpenGL lehetőség, ha azok nem hoznak javulást, akkor még az Xrendert érdemes kipróbálnod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1831) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1830) üzenetére


ztsoft
őstag

Egy kicsit ez is érdekes, az OpenGL 3.1 is a listában van, de a kártyám nem támogatja (el sem indul a grafikus felület). A hibára én is rá kerestem, de csak februári hiba jelentést találtam. Valami más lesz a háttérben. Majd még próbálkozok.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1832) Pista0001


Pista0001
addikt

Szasztok. VLC-t használok elsősorban filmnézésre, néha csak úgy bezáródik. Jellemzően .avi rövidfilmek (sorozat epizódok) lejátszása közben produkálja, a forrás USB2.0-ás külső vinyó. Másodlagos lejátszónak a Kaffeine-t telepítettem, sokkal jobb a helyzet, de nagyritkán ez is produkálja. Mi lehet szerintetek? Teljesen random a produkció, ha újraindítom a lejátszást, van hogy ugyanott újra bezáródik, de van hogy gond nélkül megy. Ja, a "nagy" frissítést nem mertem megcsinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#1833) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#1832) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mostani nagy frissítésnek nincs semmi komoly dolga, az nyugodtan mehet. A vlc-t meg indítsd el terminálból, ott látszani fog valami, amikor összeomlik.

Én egyébként az SMPlayert szeretem legjobban Linux alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1834) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1833) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"Egyébként az ati-dri akkor kell ha a nyílt drivert használod a radeonhoz, a mesa-dri meg akkor, ha a zártat. Nem tudom miként lehet nálad mindkettő egyszerre. Szedd le azt, amelyiket nem használod."

Telepítéskor nyílt lett kijelölve, akkor a mesa jön le! Elég idegesítő ilyenkor, hogy a MINT- en használt terminal parancsokat akarom beírni! :D

Octopiból próbálom és azt írja, hogy 445 csomag lesz eltávolítva :Y :W

Így érdekes lesz!

E szerint az ati-dri a mesa? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1835) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1834) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mesa-dri -t, vagy a mesa-t próbáltad leszedni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1836) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1834) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jobban utánaolvasva, a mesa-dri ezen túl szolgáltatja az ati-dri -t is, így azt kell eltávolítanod. Úgy látszik ezt nem írták bele a hírbe.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1837) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1836) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mesa-dri nincs telepítve, csak a mesa, ati-dri viszont telepítve van! :U

: Teljes rendszerfrissítés indítása...
:: Lecseréli ati-dri-t erre: platform/mesa-dri? [I/n] n
:: Lecseréli baloo-t erre: desktop/libbaloo4? [I/n] n
:: Lecseréli glamor-egl-t erre: platform/xorg-server? [I/n] n
:: Lecseréli kactivities-t erre: desktop/libkactivities4? [I/n] n
:: Lecseréli polkit-qt-t erre: platform/polkit-qt4? [I/n] n
függőségek feloldása...
belső ütközések keresése...
:: A(z) mesa-dri és a(z) ati-dri ütközik egymással. Eltávolítja a(z) ati-dri csomagot? [i/N] n
hiba: feloldhatatlan csomagütközéseket találtam
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (ütköző függőségek)
:: A(z) mesa-dri és a(z) ati-dri ütközik egymással

Ez el akarja távolíttatni velem az ati-drit- t, de akkor nem lesz semmilyen *dri fenn és megint jön a black srceen, mint anno! :F Felrakom inkább a mesa-dri- t, hogy ne tudjon megszivatni.

update

:: Kezdődhet a telepítés? [I/n] i
:: Csomagok letöltése...
mesa-dri-10.3.4-1-x... 3,2 MiB 1294K/s 00:03 [######################] 100%
(1/1) kulcsok vizsgálata a kulcstartóban [######################] 100%
(1/1) csomagok integritásának ellenőrzése [######################] 100%
(1/1) csomagfájlok betöltése [######################] 100%
(1/1) fájlütközések vizsgálata [######################] 100%
hiba: nem sikerült végrehajtani a tranzakciót (ütköző fájlok)
mesa-dri: /etc/drirc létezik a fájlrendszerben
mesa-dri: /usr/lib/xorg/modules/dri/swrast_dri.so létezik a fájlrendszerben
Hibák léptek fel, nem frissült csomag.

Hát ez nem sikerült!
Most azon vagyok, hogy :F Szerinted mit csináljak? :( Még jó, hogy megyek melózni, de este ráfekszek.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1838) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#1837) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

figyelmeztetés: a(z) ati-dri-10.2.6-2 naprakész -- újratelepítés
függőségek feloldása...
belső ütközések keresése...
figyelmeztetés: 'ati-dri' kihagyása, mert ütközik a következővel: 'mesa-dri'
:: A(z) mesa-dri és a(z) ati-dri ütközik egymással. Eltávolítja a(z) ati-dri csomagot? [i/N]

Ebből is jól látszik, hogy eddig fenn volt és nem ütközött, most meg ütközne! :U

Nincs más hátra, lecseréljük!
Lecseréli ati-dri-t erre: platform/mesa-dri? [I/n] i

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1839) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#1838) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez tetszik, körkörös függőséget észlelt! Miket tud ez a Chakra!

figyelmeztetés: körkörös függőséget észleltem:
figyelmeztetés: a(z) baloo4 csomag saját libbaloo4 függősége előtt lesz telepítve
figyelmeztetés: körkörös függőséget észleltem:
figyelmeztetés: a(z) baloo4-akonadi csomag saját libbaloo4 függősége előtt lesz telepítve

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1840) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#1839) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a segítséget! Ezúgy látszik bejött : Lecseréli ati-dri-t erre: platform/mesa-dri? [I/n] i

Pillanatok alatt rebootolt és netkapcs is volt minden különösebb jelszó kérése nélkül! :C
Még a háttérkép eltünésének kell utána néznem!

De jó, a Firefox betűbeállítása ugyanúgy elszaródott, mint a MINT FF frissítésekor! :W

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1841) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1840) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezzel hagytalak itt tegnap, hogy cseréld le az ati-dri -t, mert már a mesa-dri szolgáltatja. Ez az utolsó iso óta lett ilyen, azért volt neked még ati-dri -d.

Az FF-et nem tudom, nálam jól működött tegnap.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1842) ztsoft válasza ubyegon2 (#1840) üzenetére


ztsoft
őstag

"Még a háttérkép eltünésének kell utána néznem!" nálam is alap lett. A frissítés törölte a régi "Aktivitás" beállításokat, így ment a háttérkép is. :F

Úgy látszik javították a korábbi hibát, ami nálam jelentkezett. Frissítés óta nem jelentkezett! :DD

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1843) ubyegon2 válasza ztsoft (#1842) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No végre, már azt hittem minden Chakra bug csak nálam jelentkezik! :D Köszi, megnézem, hogy be tudom- e állítani állandóra!
FF nálad fut? Nincsenek font problémák?

Köszi, ezzel valóban segítettél, mert magamtól ilyen barbatrükkre sosem jövök ra! :R

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1844) ztsoft válasza ubyegon2 (#1843) üzenetére


ztsoft
őstag

"be tudom- e állítani állandóra" asztalon jobb egér gomb katt, majd "Beállítások - Alapértelmezett asztal"

"FF nálad fut? Nincsenek font problémák?" igen, fut, nincs font gondom, kezdésnek át állítottam, most a frissítés után ez maradt (kép). Nekem a rendszerbeállításoknál mindenhol Ubuntu 10 font van beállítva (mononak Ubuntu Mono 10), a GTK -nál is.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1845) ubyegon2 válasza ztsoft (#1844) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Be szoktam itt állítani dejavu fontokat én is, de FF frissítés után állíthatok én ott bármit, van az oldal sajátja és valami serif, ha én állítok be bármit. :U
MINT- en már töröltem Firefoxot és egy régebbi használok, nem tudom Chakrán hogyan tudom megoldani tar gz2 kitömörítésével!?

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1846) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1845) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg a var/cache/pacman/pkg/ alatt, hogy van-e még ott korábbi Firefox csomag. Ha igen, akkor:

sudo pacman -U full/path/to/filename
sudo pacman -Syu --ignore firefox...valami

felrakja és megakadályozza, hogy a pacman frissítse. Ha nincs a fenti helyen, akkor még ki kell találni, honnan szedjük elő a korábbi csomagot. Bár nem tudom min múlik ez a font dolog, nálam FF34 alatt is jól működik.

Egyébként jeleztem a srácoknak az ati-dri problémát, az az igazság hogy ezt elrontották, de köszönik és javítják, a news-t is frissítik ezzel kapcsolatban.
Szóval már csak a mesa-dri lib32-mesa-dri csomagok kellenek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1847) ztsoft válasza ubyegon2 (#1845) üzenetére


ztsoft
őstag

A tárolóban bent van a 33.0-1 Firefox [link] kézzel le tudod tölteni, majd telepíteni, zárolni. A nyelvi csomagok is fent vannak hozzá.

Nem tudom a kde-gtk-config csomag fent van-e? Ezzel lehet a GTK-s alkalmazások kinézetét állítgatni. Plusz ajánlom még a oxygen-gtk-icons, oxygen-gtk2, oxygen-gtk3 csomagokat (ikon készlet és GTK téma). Ha ez megvan, akkor a Rendszerbeállítások->Az alkalmazások megjelenése->GTK, itt GTK2, GTK3 téma oxygen-gtk, ikon téma oxygen, a többit rád bízom. :)

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1848) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1846) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[ubyegon@ubychakra ~]$ sudo pacman -U full/path/to/var/cache/pacman/pkg/firefox-kde-33.0.3-1-x86_64.pkg.tar.xz
csomagok betöltése...
hiba: 'full/path/to/var/cache/pacman/pkg/firefox-kde-33.0.3-1-x86_64.pkg.tar.xz': nem található vagy nem olvasható a csomag

Köszi, ott a csomag, de ott is szeretne maradni!

Ez a mesa-ati dolog eszembe juttatta, hogy tiszta haszon a fejlesztőknek, hogy nálam mindíg van valami! :D Azért az, hogy a FF is szivat két disztrón is és csak engem, az már kezd idegesíteni. :W
(#1847) ztsoft
Neked is köszi, mint látod fentebb, megvan maga a csomag, csak telepíteni nem tudom. Itt. MINT- en már tudom. Most pont ez a hajszál billent vissza :(( , pedig már kezdtem rábeszélni magam a Chakrára.
Mindegy, fel nem adom. még próbálkozom valamikor, de most már fáj a szemem ezektől a fontoktól és még azt se mondhatom, hogy dejavu- m van, mert pont az nincs, csak ez a pengeéles font. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1849) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1848) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

full/path/to/var/cache/pacman/pkg/firefox-kde-33.0.3-1-x86_64.pkg.tar.xz

Megnézted, hogy mit másoltál be? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1850) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1849) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Meg. Most! Annyira jó, hogy az asszony mindíg magyaráz nekem valamit, hiába mondom, hogy most Linuxot telepítek! Utóbbi két szó az, amitől égnek áll a haja. :DD Nekem meg attól, hogy nem hagy nyugton ilyenkor. :W

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.