Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1399) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, köszi, lehet, hogy a nyílt drivert kell majd kipróbálnom. Egyenlőre még nem találom hol kell, de majd meglesz. :)

(#1400) MichaelSD Elég aggasztóan hangzik. :Y

[ Szerkesztve ]

(#1402) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1401) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mint mondtam, várd meg a frissítést, jön új driver. Amúgy minden infó fent van a chakra wiki oldalán a driverek közötti váltáshoz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1403) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Nyitottam egy új topikot, kérem a hozzáértőket és érdeklődőket hozzászólásaikkal gazdagítsák tartalmát:

Tails, egy új anonimitást biztosító Debián alapú Linux disztribúció

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1404) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No megkaptuk a várt csomag updatet. Akinek libgl / mesa stb. problémája volt korábban, azt megoldották. Bent maradt két csomag a repókban, amikre már nem volt szükség.

A felmerülő kérdésekre mehet az Y.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1405) azozo válasza CPT.Pirk (#1404) üzenetére


azozo
senior tag

Én belefutottam :-)de most már oké

(#1406) CPT.Pirk válasza azozo (#1405) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És végre újra tudom használni az OpenGL-es effekteket. Az új kernel végre megoldotta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1407) azozo válasza CPT.Pirk (#1406) üzenetére


azozo
senior tag

Jaja Gömb effekt is működik. Már nem esik szét a kép...

(#1408) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Catalyst drivert használja a Chakra, most indítottam a frissítést, de szeretném tudni, melyik libgl csomagot jelöljem ki az első háromból, mi függ ettől a kiválasztástól egyáltalán?

Kösz előre is! :)

egy régebbi probléma megoldódott:
(#1396) ubyegon2
Csak jelezném, hogy ez a fekete képernyős megjelenítési hiba disztró és DE független, a Firefox hibája! Végre eszembe jutott chromiumban kipróbálni és ott nincs ez a jelenség. :)

[ Szerkesztve ]

(#1409) azozo válasza ubyegon2 (#1408) üzenetére


azozo
senior tag

Én az 1-est választottam.Utána simán lefutott a frissítés ;)

(#1410) ubyegon2 válasza azozo (#1409) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Köszi, bár szerintem lefutna a frissítés bármelyik számot választanám. ;)
No, de miben lesz különbség, ha a 2.- t választom vagy a 3.- t. :F
Azt már látom, hogy a mesa csomag nem kell, mert az ati-dri nincs telepítve. :Y

[ Szerkesztve ]

(#1411) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#1410) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez alapján az 1.-2. csomagra sincs szükségem, de valamit mégis választani kell!?

Nem lehet, hogy a legelső kérdésre nem- et kell válaszolni?

[ Szerkesztve ]

(#1412) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#1408) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ez is megoldódott, csak a 3. csomaggal ment tovább a frissítés, az első kettő ütközést jelzett egymással. :F
Egy gonddal már kevesebb, lefutott a frissítés, újraindítottam és egy abszolút hibamentes képernyő jött be! :C Viszont a monitor fekete kávájához nagyon illik. :(((

(#1413) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1412) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor telepítetted, melyik opcióval raktad fel? Mert ha a zárt driverekkel, most meg a mesa dolgot választottad, az probléma.
A 2. opció azoknak kell, akiknek powerxpresses a gépe. (innen a pxp, én is tegnap néztem meg mi ez)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1414) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1413) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pont ezen gondolkodtam, hogy a non-free- vel relepítettem, de az 1.- t nem engedte tovább.
Sajnálom, mert már úgy megbarátkoztam vele! :(
Aszondod, ha újratelepítem nem non- free opcióval, akkor működni fog a frissítés? Mert akkor belefognék, ha már megkedveltem, ha már úgy is KDE ellenesnek vagyok elkönyvelve.
Másfél KDE- s disztróm most is van éppen, de mégis csak a Chakra az igazi KDE disztró! :K

Az oldalukon túl sokat nem írtak a frissítési hírekben. Nekem még a legelső választási lehetőség is gyanús volt a frissítésnél, bár említetted, hogy Y- t nyomogassunk! Még jó, hogy nálam I volt. :D

Mindegy, úgyis elakadtam a Centos 7 telepítésével, nem akar az sem netkapcsolatot, pedig nem is KDE alapú. :F Igaz a beállítás egyszerű volt, mint a faék, de mégsem kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#1415) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1414) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor próbáltad utoljára? Tegnap volt repó frissítés.

Ha volt CCC-d akkor a zárttal telepítetted, ha nem, akkor a nyílttal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1416) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1415) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ma csináltam a hsz. küldése előtt, bár fél napot vártam valami hasznos válaszra. Van CCC, telepítéskor a non-free- t választottam. Ha most nem azt választom és nyílt driverem lesz, akkor mely opciókat válasszam a fentebb linkelt képről 1408-as hsz?

A gép amúgy fut a legfrissebb Catalysttal, Debianon Jessie azt használta.

[ Szerkesztve ]

(#1417) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1416) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem teljesen világos.

Mi van, ha leszeded a mesa-libgl csomagot és utána felrakod a catalyst-libgl -t?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1418) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1417) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:F Jelenleg boot után szép fekete screen fogad! :) Újra kell telepítenem!
A kérdés az, hogy normál telepítés utáni frissítésnél melyik opciót válasszam a 3 számozottból?

(#1409) azozo
Kösz, hogy szóltál erről a leszedésről! :)

[ Szerkesztve ]

(#1419) azozo válasza CPT.Pirk (#1417) üzenetére


azozo
senior tag

Igen előtte én is leszedtem.

(#1420) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1418) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor ctrl + alt + F1, jelentkezz be, majd pedig:

sudo pacman -Syu
sudo pacman -Rdd mesa-libgl
sudo pacman -S catalyst-libgl
sudo shutdown -r now

Aztán reméljük a legjobbakat. :)

Ha mégis újra kellene rakni, nyugodtan mehet a zárt driverrel. Én is és sokan mások azzal frissítettük tegnap minden gond nélkül, miután kiszedték azt a két fölös csomagot.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1421) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1420) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezt még megpróbálom. Már pont bejött a Gparted, hogy töröljem, pedig jó sokat kinlódtam, mire ugyanazokat a torrenteket jól kezelte, amit MINT- en seedeltem.

Ha nem lesz jó, már nem rakom újra, mert nincs időm wikit tanulmányozni, az itteni segítség meg néha megtréfáló inkább mint valós. Erre mondjuk a wiki se lett volna nagy segítség, inkább az, aki már megcsinálta a frissítést, köszi azozo, hogy legalább utólag beírtad, hogy le kellett volna szedni pár csomagot. :C

(#1422) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1420) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

sudo pacman -Syu
sudo pacman -Rdd mesa-libgl
sudo pacman -S catalyst-libgl
sudo shutdown -r now

Ez akár jó is lehetett volna, ha routerem van, de ugye nincs most.
Ezért gáz áttérni egy ismert alapról, mert apt-get alapon felismertem volna a csapdát a leírásban. Nem a Te csapdád természetesen, hanem a helyzeté! :)

Mégis újra telepítettem, de a frissítés 40- 75 kb/sec- el jön csak, már megy fél órája és 16 csomagot töltött le a 274- ből. :(

[ Szerkesztve ]

(#1423) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha valaki ilyesmit keres, a vezetékes netnél (dhcp) ezzel a paranccsal kell a helyreállító konzolban elindítani a netet: dhcpcd

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1424) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1423) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eső után köpönyeg, ez akár lehetne egy új sorozat címe is. :) Utólag tényleg egész jó 5leteket kap az ember ebben a topicban! :Y

Ez a nagy frissítés tönkrevág idegileg, pedig addig a pontig egész jó barátságba kerültem a Chakrával, MINT után eddig az egyetlen ilyen disztró volt. Már kezdtem rájönni mit kéne csinálnom zárt driveres telepítés után, hogy jó legyen, erre az extra repo- ból teljesen fura dolgok jöttek ki, mikor rákerestem a Firefoxra, persze nem is indult el telepítés után. Nyílt driverrel nagyon nem akar szuperálni a dolog, akármilyen beállításokkal, betűtipusokkal operálok, szörnyen rossz. A driver csere dologra a wiki semmit nem ír, hiába javallottad azt, az Arch wiki kissé bővebb, de nem tudom mennyire használható így, hogy a Chakra levált az Arch- ról.

Várjak inkább a nagy frissítéssel, hátha javul a csomag? Próbáltam a mesa- libgl csomagot leszedni, de gyakorlatilag mindent visz magával.

(#1425) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1424) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Haverom a catalyst helyett véletlen a mesa-s és az nvidia-s csomagot rakta fel a frissítéskor, aztán most délután tudtunk leülni foglalkozni vele. Eltávolítottam a két felesleges csomagot recovery konzolban, majd felraktam a catalyst cuccait és rögtön be is bootolt gond nélkül.

Te most felraktad a nyílt driverekkel? Ha igen, akkor itt a kapcsolódó wiki a driver cseréhez: [link] Nem tudom hogy teljesen aktuális-e, de jól néz ki és nem is nehéz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1426) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1425) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nálam is az volt a gond, hogy frissítéskor az első kérdésre Igen- t nyomtam, de akkor még azt se tudtam mit jelent. A nyílt driveres telepítés után próbálgattam kigyomlálni a mesa dolgait, de ezt nem bírta és még rosszabb lett a helyzet. Mindíg kb. 1 óra eltelte után jövök rá, hogy újratelepíteni max 10 perc. :) Kösz a linket, holnap áttanulmányozom, az Arch wikin is nézelődtem, bele is fáradtam, képzelheted, mezei userként Arch wikit tanulmányozni!?

Most felraktam a Chakra- t, de újra zárt driver- el, reggel innen indítok. Ez a felrakás sem volt egyszerű, mert a partícionálója fordítva jelezte ki az sda1/sda2 partíciót, emiatt töröltem a Chakra partíciójátdirekt, nem elb*szásból, hogy ma már nem fárasztom magam vele, inkább átjövök MINT- re letölteni.
:W Persze a grub a Chakra partíción volt! Ubi után a Chakra a második olyan disztró, ami bosszúállóan viselkedik velem! :Y A különbség annyi, hogy a Chakra nem néz ki felejtősnek Ubival ellentétben. :)

Junity Ubi forever!

[ Szerkesztve ]

(#1427) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#1426) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lemaradtad az 5 percről.
Nem tapasztaltatok most a frissítgetés során olyat, hogy q*rva lassú a letöltés a szerverről?
Tegnap 35 perc alatt rakta fel a Firefoxot, a nagy frissítőcsomagról nem is beszélve. 1000 kb/ser- ről indul és pillanatok alatt lecsökken pár 10 kb/s- re!?

(#1428) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1427) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem 6 megával jött lefelé a sok csomag.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1429) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1428) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:U A nagy frissítés előtti frissítésekkor nekem is pillanatokba telt a dolog. A sávszél megvan, olyan, mint ha valami lekorlátozná a letöltést a Chakra repo- ból.

Egyszer tapasztaltam ilyen lassú frissítést az LMDE- nél, de ott a repo- val volt valami.

[ Szerkesztve ]

(#1430) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1429) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet akkor akartál letölteni, amikor módosítottak a repón valamit. Amúgy nálam csak a net képességei korlátozták.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1431) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1430) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valószinű, hogy ilyesmi lehetett az oka. A másik topicon meg olvasom, hogy jujjjj az 1 Mbit mikor jön már hozzánk a Digitől!
Attól még a legjobb HDD is megnyekken kishíján, de nem baj, bekerülünk az encór top- ba! :DDD

Rájöttem, hogy a Tribe olyan trükkösen van megcsinálva, hogy az ilyen birkák, mint én is, újra kell, hogy telepítsék a Chakrát, ahelyett, hogy káromkodva elfelejtenék! :Y
Mind1, most már eléggé megtetszett, így biztosan nem adom fel! Érdekes, hogy a MINT KDE gond nélkül szuperál, mégis a Chakra izgat. Nooormáááális?

[ Szerkesztve ]

(#1432) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1431) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A régi szép idők a Minttel (v9 -10), mikor frissítés után kernel panic, nemsokkal rá meg egyik frissítés után a fájlrendszer a vinyón megszűnt létezni (100/100-as vinyó, ma is megy :) ).

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1433) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1432) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A MINT sokat javult, eddig hibamentes. :P Most lecsekkoltam a Chakra- t, a Chromium telepítésével, ugyanolyan lassú, átlag 60 kb/s a letöltés. Érdekes, a Chromium se akar elindulnu, ugyanúgy, ahogy a FF sem indult. Visszaraktam a rekonq- ot, az indul. :F
Így nem kezdem el a nagy frissítést, mert fél napig fog tartani és ki tudja, fog- e jelentkezni az előzőekben tapasztalt hiba?
Bugtrackerben olvastam, hogy a Tribe old servereket használt valakinél, itt is valami ilyesmi lehet. Lehet ezeket a letöltő szervereket cserélni valahol? MINT- ben egyszerű, mint a faék, de itt nem találtam a módját. A wikit ne említsd, mert az nokedli!

No, sikerült fél óra alatt leszedni a konqueror- t, azzal is simán megy a böngészés. KDE nem szereti a konkurenciát ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

(#1434) ztsoft válasza ubyegon2 (#1433) üzenetére


ztsoft
őstag

A szervereket a "/etc/pacman.d/mirrorlist" fájlban találod. Ezt akár a Live CD alatt is szerkesztheted telepítés előtt. Az aktuális szerver lista:
Server = http://archlinux.puzzle.ch/kdemod/$repo/x86_64
Server = http://www-ftp.lip6.fr/pub/linux/distributions/chakra/$repo/x86_64
Server = http://ftp.ciril.fr/pub/linux/chakra/$repo/x86_64
Server = http://chakra.mirror.garr.it/mirrors/chakra/$repo/x86_64
Server = http://ftp.halifax.rwth-aachen.de/chakra/$repo/x86_64
Server = http://mirror.selfnet.de/chakra/$repo/x86_64
Server = http://mirror.wh-stuttgart.net/chakra/$repo/x86_64
Server = http://rsync.chakraos.org/packages/$repo/x86_64

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1435) ubyegon2 válasza ztsoft (#1434) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi! Megnéztem most MINT- ben, van 40 sor 13 országból. Miért pont a lassúakat szúrja ki nekem mindíg!? :U
A .pacsave fájlt is szerkesszem át vagy azt majd magának csinálja, ha lefut a frissítés?

(#1436) ztsoft válasza ubyegon2 (#1435) üzenetére


ztsoft
őstag

A ".pacsave" fájl az új lista. Sajnos ezen a téren maradt az Arch szintjén, az új beállító fájlokat mindig *.pacsave néven menti el (frissítéskor figyelmeztet rá), ezt kézzel kell szerkeszteni. Én úgy szoktam, hogy egy diff programmal megnyitom a régi és az új fájlt, az újból átteszem a különbségeket a régibe.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1437) ubyegon2 válasza ztsoft (#1436) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi :) , mielőtt elballagtam, a MINT- ben mindkettőt átszerkesztettem a listád alapján és most már úgy néz ki repeszt a frissítés! Nem kellett semmi különösebb a gksu geditbe behúztam a fájlt és engedte szerkeszteni. :)
Az, hogy az Arch szintjén marad valami, azért nem olyan rossz, például a wikinél kifejezetten jó lenne!
Ha valamilyen böngészőt is engedne használni, főleg FF- et, az lenne az igazi, meglévő profilom miatt. :W

Erre mondhatnál valami jó megoldást, mert a nagy frissítés előtt még át kéne olvasgatnom pár dolgot!

(#1438) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1437) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszerűen csak be kell kapcsolni az extra repót a szoftverkezelőben, és ott a firefox meg a többi. Semmi trükk nem kell.

No meg ha valamiért lassú egy repó szerver neked, akkor a mirrorlist fájlban mást teszel előre, és onnantól azzal próbálkozik először.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1439) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1438) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az extra repot már legelső alkalommal javasoltad! :DD
Szakértőként, szerinted mégis honnan tudtam letölteni? :F :F :O

Újra írom: a Firefox és a Chromium letöltése megvalósult, ikonra kattintva ugrál egy darabig, majd lenyugszik. Ezt hogyan tudnám megoldani?
Böngészni szeretnék az említett programokkal, ja és még nem is frissítettem a 4. felrakás után!

mirrorlist fájlban pakolászás már megvolt, de ezt se gondoltam volna abszolút kezdő Chakra használóként. Megszoktam túlzottan a MINT- et, ahol az ilyesmit öreganyám is meg tudja oldani. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1440) szaszayanou válasza ubyegon2 (#1439) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

indítsd terminálból a firefox-ot, hátha elárulja mi a baja

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#1441) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1439) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mondjuk kezd a frissítéssel. Kicsit nehezen követem amit írsz, ezért kezdtem az alapoktól. :)

Btw. grafikus repó lista szerkesztőt nem tudok mondani egyik disztróból se. Itt is csak annyi, hogy gksudo gedit helyett kdesudo kate a parancs a szövegszerkesztőhöz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1442) ubyegon2 válasza szaszayanou (#1440) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Átmegyek és megpróbálom. Ugyanez Chromiummal is.

Repo listát simán szerkesztettem MINT alól, az már nem gond, megy is ezerrel a letöltés. A frissítést nem merem elkezdeni, mert 2 napja teljesen behalt a rendszer a fglrx/mesa összeakadás miatt, ahogy olvasom, ez nem csak nálam történt.

A főgond az, hogy mindent ugyanúgy csináltam, mint legelőször, de akkor minden jól működött a nagy frissítésig! Most, hogy újratelepítettem, kezdésnek leszedtem a rekonqot és feltettem a FF- t, de nem akar futni, kipróbáltam a Chromiumot, dettó.
A nagy frissítéskor 3 kérdést tesz fel az elején terminalban, no ott nem biztos, hogy Y- t kell nyomni!

[ Szerkesztve ]

(#1443) BoB válasza CPT.Pirk (#1441) üzenetére


BoB
veterán

Hol a tökömben lehet keresni a csomagok között weboldalon? Van mindenféle chakra oldal, de egy normális se.

Na mindegy, amit meg akartam nézni, hogy van-e nálatok reflector. Az ha úgy kell letöltési sebesség szerint sorba rendezi a repókat.

Én így használom: ez az egyetlen sor terminálban sebesség alapján rendezi a német http szervereket (az első 200-at), és beteszi a mirrorlist-be (felülírja azt)

reflector --verbose --country 'Germany' -l 200 -p http --sort rate --save /etc/pacman.d/mirrorlist

Értelemszerűen ha kiveszi valaki a --country 'Germany' -t, akkor az összeset rendezni fogja országtól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1444) ztsoft válasza BoB (#1443) üzenetére


ztsoft
őstag

Itt úgy hívják, hogy rankmirrors.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1445) CPT.Pirk válasza BoB (#1443) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

passz, most nem ott vagyok. Amióta megvolt a szerver csere, a "rendes" csomag adatbázisban csak szöveges formában lehet keresni, vagy a disztrón a szoftvere kezelőben. Viszont van rankmirrors progi.

ubyegon2: a konquerort leszedni nem feltétlen kellene, mert része a KDE-nek. A kérdésekre meg nyomj Y-t, a megmaradt mesa összeakadás hibát már javították.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1446) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#1442) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[ubyegon@chakra-pc ~]$ firefox
XPCOMGlueLoad error for file /usr/lib/firefox/libxul.so:
/usr/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by /usr/lib/firefox/libxul.so)
Couldn't load XPCOM.
[ubyegon@chakra-pc ~]$ chromium
/usr/lib/chromium/chromium: /usr/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by /usr/lib/chromium/chromium)

Ilyet ír ki a terminal. phhhö, ez nekem kínai.

A konquerort pedig le kellett szedni, különben nem szedte volna 20 percig! Az a szutyok rekonq van csak fenn alapból.

(#1447) CPT.Pirk

[ Szerkesztve ]

(#1447) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1446) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A libstdc++ az a c++. Hogy ez neked miért nincs, azt nem tudom. Tedd fel a libstdc valami csomagot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1448) ztsoft válasza ubyegon2 (#1446) üzenetére


ztsoft
őstag

És a glib?

Amúgy itt a megoldás: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=181759

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1449) ubyegon2 válasza ztsoft (#1448) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

glib az frissítés alatt áll, hittem Kapitánynak és elindítottam :F

(#1448) ztsoft
Köszi, de még mindíg nem értem, hogy első telepítésemkor, pár napja, miért futott minden tökéletesen?

[ Szerkesztve ]

(#1450) BoB válasza ubyegon2 (#1446) üzenetére


BoB
veterán

Már látom

ztsoft: elfelejtettem. :R

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.