Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) CPT.Pirk válasza azozo (#1000) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi nem megy?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1002) rybank válasza CPT.Pirk (#994) üzenetére


rybank
senior tag

Mostanában láttam olyan progikat az AUR-ba, ahol ki van írva, hogy gnome függőségek nélkül. Most egy qt-s disztrón az ember nem ragaszkodik egy gtk-s zenelejátszóhoz, de lehetne ebből több is.

(#1003) azozo válasza CPT.Pirk (#1001) üzenetére


azozo
senior tag

a feltöltés rész...:)
Ott windows alatt egy java-t indít,de itt kiírja nincs telepítve a bővítmény....

(#1004) F34R válasza azozo (#1003) üzenetére


F34R
nagyúr

fell kell raknod a IcedTea-Web is es akkor jo lesz.

(#1005) azozo válasza F34R (#1004) üzenetére


azozo
senior tag

Az egy másik gépen opensue13.1-es-en error irt ki......

hmm a ccr-es jre7-es ütközik a openjdk-val ...libreoffice igényli..

:: A(z) jre7 és a(z) openjdk ütközik egymással (java-runtime). Eltávolítja a(z) openjdk csomagot? [i/N] i
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem sikerült kielégíteni a függőségeket)
:: libreoffice-sdk: igényli a következőt: java-environment

Amugy keresem ennek a leírás alapján a megoldást

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1006) azozo válasza F34R (#1004) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi a :C icedtea-web 1.4.1.1-el megy ;)
Most már csak a abevjava jön...

[ Szerkesztve ]

(#1007) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No ha valaki ezt keresné, HW gyorsítás a zárt AMD driver mellett:

sudo pacman -S libva xvba-video
ccr mplayer-vaapi
sudo pacman -S smplayer

Ezek után az SMPlayerben be kell kapcsolni a HW gyorsítást és a kimenetnek a lista alján szereplő vaapi-t kell választani. A működése könnyen ellenőrizhető a pyCatalystMonitor widgetemmel, ami letölthető az új plasmoidok letöltése menüben.

Aki a nyílt driverrel szeretne ilyet, annak a vdpau kimenet kell, de bővebben nem tudom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1008) azozo válasza CPT.Pirk (#1007) üzenetére


azozo
senior tag

Ès ha mplayer2 van telepìtve!?

(#1009) CPT.Pirk válasza azozo (#1008) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ezzel nem függ össze.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1010) azozo válasza CPT.Pirk (#1009) üzenetére


azozo
senior tag

vaapit nem találtam csak vdpau és gl_nosw ,vagy csakk kell az mplayer-vaapi ...
Szerinted melyik beállítás a jobb.... :DD
Ati 5770

(#1011) CPT.Pirk válasza azozo (#1010) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Zárt driver csak a vaapi-n fog menni. Ahhoz meg az említett mplayer kell a ccr-ből.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1012) ubyegon2 válasza azozo (#1006) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az nagyszerű lenne, ha az abevjava működne Linuxon :Y , ha megtörténik, ne titkold. Sokan emiatt (is) tartják még a Win- t. (meg az androidos rom- ok cseréje miatt, de az már működik Linuxon)

(#1013) azozo válasza ubyegon2 (#1012) üzenetére


azozo
senior tag

Képzeld simán sikerült az :) icedtea-web telepítsd firexoy/ engedélyezni kell a futtatását./
A webjavasat kell letölteni/elindítani és aztán telepítettem létrehozva egy homemban egy ABEv és majd ő létrehoz egy abevjava könyvtárat is.
Már csak egy ikon az abevjava.startra (az ikon futatási mappánál ne felejtsd beállítani a munkamappának ABEV mappát)

Start :DD
Bár még teljesen nem próbáltam még nincs mit leadni .....

[ Szerkesztve ]

(#1014) ubyegon2 válasza azozo (#1013) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ez jó hír :) , tényleg harangoznak lassan a Win 7- nek itthon. Chakrán próbáltad? Igaz a leírásod alapján működnie kéne bármelyik disztrón. Tesztbevallás nem próbáltad? Köszi, hogy szóba hoztad ezt a témát! :R

[ Szerkesztve ]

(#1015) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#1014) üzenetére


_Dumber_
őstag

Persze hogy működik.
Anyóskának már beüzemeltem.
Egyébként annó azért jött létre az abevjava, mert sokan reklamáltak, hogy miért kell wint telepíteni az apeh eléréséhez. A nyomtatványkitöltőt meg kötelező használni.
Csináltak tehát egy platformfüggetlen progit.

(#1016) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#1015) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kösz az infót. Le vagyok maradva ebben is.
Most majdnem dícsértem a NAV- ot, de az az idő még nem jött el. :N

(#1017) azozo válasza ubyegon2 (#1014) üzenetére


azozo
senior tag

Érdekes mert bent opensuse 13.1-en pl a magyarország.hu-s javas feltöltő app nem ment ,chakrán meg megy ugyanaz a icedtea-web 1.4.1-es...Bár bent a proxyvalszenvedek...(ad user. beléptetés stb authentikált proxyha valakinek ötlete van szívesen fogadom)

(#1018) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, úgy néz ki még januárban megkapjuk az új ISO-t. Ezzel kapcsolatban aki szeretne program / UI felület nyelv fordításokat csinálni, azt szeretettel várják: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1019) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az új "Curie" iso RC1 verziója letölthető itt: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1020) BoB


BoB
veterán

Újra elővettem a chakra-t a KDE miatt. Szimpatikus ez az ablak mi feljön a live rendszer indításakor, ami tömören előadja mi a helyzet.

Meséljetek már nekem - ha van kedvetek és energiátok - hogy van megoldva itt a clamav. Azt írja:

"[... ]included is Clam antivirus, which handles detection and removal of malware."

ClamFS-el vagy csak tudok keresni manual ha akarok? (ez egy on-access scanner) Vagy egyéb esetleg?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1021) CPT.Pirk válasza BoB (#1020) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hiszem mindkettőt tudja a ClamAV, ez szerint: [link] - nem használtam még soha.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1022) BoB válasza CPT.Pirk (#1021) üzenetére


BoB
veterán

Ha így van megoldva akkor annyi van hogy van automatikus frissítés, de keresést csak manuál lehet indítani.

Most fel akartam tenni virtualbox-ba, de partícionálós résznél nem támogatott disk üzenettel befagyott :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1023) CPT.Pirk válasza BoB (#1022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Legfrisebb vbox és "generic linux 64bit" legyen kiválasztva, ne Arch vagy valami más.

Újabban amúgy a vbox elég trágya valami, mióta nem a Sun kezében van. Karácsony körül remek kék halálokat okozott a Wines gépemen, ha át akartam adni egy usb eszközt neki...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1024) BoB válasza CPT.Pirk (#1023) üzenetére


BoB
veterán

Utánna olvasva nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Se virtualbox-ban, se WMplayer-el semilyen linux kiválasztásával nem jó.

A megoldás ugye az hogy manual kellett terminálban partícionálni. Ilyet sem láttam még egyetlen disztrónál (már ahol van telepítő).

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1025) CPT.Pirk válasza BoB (#1024) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor vbox verzió függő lehet a dolog, mert mikor csináltam a Fritz isorol a logoutos írást, nekem simán ment a particionálás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1026) BoB válasza CPT.Pirk (#1025) üzenetére


BoB
veterán

Na a legújabb hogy utánna lefagy ismét az egész miközben a fájlokat másolja. Nemcsak vboxban hanem WMplayer-el is. Úgy érzem egyelőre elhalasztom ezt a próbát :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1027) CPT.Pirk válasza BoB (#1026) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek a virtual vackok nem valami masszív jószágok. Megpróbálhatod még a 2014-es iso RC2 verzióját, azt le lehet tölteni sf-ről: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1028) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kijött az új ISO: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1029) MichaelSD válasza CPT.Pirk (#1028) üzenetére


MichaelSD
őstag

Éljen, megy felrakni! :C

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1030) CPT.Pirk válasza MichaelSD (#1029) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kíváncsi leszek. RC4-et nem tudtuk letölteni tesztelésre, ennek ellenére kirakták a véglegest, amit megint nem teszteltünk le. Virtualbox alatt nem is lehet felrakni. Kíváncsian várom a magyarázatukat miért rakták ki így.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1031) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok

c2dou e6600 + 4giga ramon mehet a Chakra? :)

(#1032) CPT.Pirk válasza smallmer (#1031) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Több mint elég. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1033) Brogyi válasza CPT.Pirk (#1032) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha jól értem a régi telepítés is fel kell húzza az új dolgokat hiszen rolling vagy mi a fene.
Jól sejtem?

(#1034) CPT.Pirk válasza Brogyi (#1033) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Half rolling, de ez nem függ össze azzal, amit írtál, ez a frissítések menetét jellemzi.

Az új dolgokat akkor kapod meg, ha szeretnéd. Pl. ha szeretnéd használni az időközben megcsinált oktopi csomagkezelőt ami régebben nem volt, akkor azt fel kell telepítened.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1035) Brogyi válasza CPT.Pirk (#1034) üzenetére


Brogyi
senior tag

Terminalt használok az update-ra. Így az említett progi nem biztos, hogy érint. Javíts ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#1036) CPT.Pirk válasza Brogyi (#1035) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egy egyszerű pacman frontend ami hozzáfér a csomagadatbázishoz így ott is lehet keresni, nem kell miatta felmenni a webes csomag adatbázisra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1037) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Bocsánat hogy nem egészen a Chakra Project-el kapcsolatos (concerning) kérdést teszek fel... de kiváncsi az itteni felhasználók véleményére:

Néhány mondatban szeretnék véleményt kapni arról hogy milyen érvek szólnak a KDE mellett a többivel szemben. Szeretnék Linux alatt programozni (idővel persze) és programokat írni alá...Nekem a KDE tetszik a legjobban. Gépem HP Probook 4740s Debian-al használom XFCE-vel de inkább KDE ami szimpatikus. :B

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1038) CPT.Pirk válasza Carasc0 (#1037) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem szeretem úgy érezni magam, mintha a 80-as években lennék. Lxde, xfce, openbox stb. szemlélete számomra azt jelenti, az új Gnomeról meg jobb nem is beszélni. :)

Kde:
-tud mindent
-személyre szabható
-kick ass

A programozás terén se rossz választás, pl. csinálhatsz QT-s widgeteket, vagy QT alapú gui-s programot.

A Chakra meg azért, mert náluk csak KDE van, minden figyelem arra összpontosul.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1039) MichaelSD válasza Carasc0 (#1037) üzenetére


MichaelSD
őstag

Aaron Sergio, a KDE blogja egyik (fő) fejlesztője, sok érdekességet ír a KDEről. Ha érdekel olvass bele.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1040) Merula Alba


Merula Alba
tag

Helló mindenkinek!
Információt gyűjtök. Windows 7-et használok. Pár hónap múlva új gépet rakok össze. A következő gépemet inkább Linux alapokon szeretném használni. Az eddig átnyálazott infó, videóhalmaz meghozta bennem a kedvet a Chakra telepítéséhez. A Linux mint olyan, elég homályos terület nekem, de mindenképpen szeretnék váltani! Sok mindenre használnám, pl.:
-Weblapot tervezni.
-Videót felvenni, megvágni, szerkeszteni.
-Zenét szerkeszteni (MIDI alapokon persze).
-Játszani Online. Nahh itt találtam hideget meleget. :((
A Chakra mennyiben alkalmas ezekre a feladatokra? Van megfelelő program, támogatás ezekre a feladatokra? Elvileg rengeteg Linux-os programot találtam. Azért csak "elvileg", mert nem tudom hogy mekkora az egyes Disztribúciók között az "átjárás". Mennyi az esélye hogy ami itt működik, az máshol is fog? Ha esetleg váltani szeretnék. Vannak fizetős programok is, azok mennyivel jobbak? Jobb a support?
Nézzétek el a tudatlanságomat, szinte 0-ról indulok. Csomó minden teljesen idegen a Win "kényelméhez" képest. Tanítsatok please!!! :D :R

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1041) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1040) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt nézd meg a programjaidat amiket használsz, kb. mindegyiknek van sok alternatívája: http://www.linuxalt.com/

Még nem fordult elő, hogy fizetős programhoz kellett volna nyúlnom, de vannak fizetős progik Linuxra is bár a döntő többség nem az.

Az átjárás meg elég jó, ami az egyiken működik, az valszeg a többin is. Azt tudom mondani, hogy próbáld ki virtuális gépen, vagy kiírva az iso-t egy pendrivera a win32diskimagerrel live módban. Plusz még azt, hogy olvass bele a kezdő linuxos topic téma összefoglalójába.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1042) Brogyi válasza Merula Alba (#1040) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerettem az Ubuntut, de itt az update fenomenális. Utáltam a 6 hónaponkénti telepítést. A programok telepítése is sokkal jobb.
Nem egy előre fordított progit rak fel hanem ott frissiben lefordítja a masinádra. Nagyon sok jó ötlet van benne.

(#1043) CPT.Pirk válasza MichaelSD (#1039) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Thx, megnézem.

Brogyi: a közösségi programokat fordítja a CCR-ből, a fő repókban bináris csomagok vannak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1044) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1041) üzenetére


Merula Alba
tag

+ Brogyi:

Köszönöm! :R Már biztos hogy váltani fogok! Az is lehet hogy meglepem az asszony gépét próba képpen! :DDD A javasolt oldalakat megnéztem, igyekszem minnél jobban elsajátítani a csínját-bínját a Linuxoknak. Persze csak azt amire feltétlenül szükségem van. :B Most éppen olyan Magyar oldalakat keresek ahol összeszedhetek még pár hasznos infót. Az Angollal csak annyi a bajom hogy nem elég a nyelvtudásom a bonyolultabb dolgokhoz. Olvastam az esetlegesen nem kompatibilis hardverekről, hol tudok ennek utánanézni? Nem szeretnék belerohanni egy új géppel egy ilyen hibába. :(
A legjobban ez a "gördülő" frissítés tetszik, nem kell rongyosra telepítenem a nulláról a gépet kb. 6 havonta. :C Itt felvetődik még egy kérdés! Az a Windows-nál megszokott eset itt nem áll fent hogy kb. 1,5 évente belassul, belaggol a rendszer?? Szinte sír az újratelepítésért! :U Lenne még pár kérdésem, de nem akarom teleoffolni a topicot. Az is lehet hogy találok róla neten valami infót, úgy nagyobb a sikerélmény! :DD Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1045) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1044) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mondjuk ott kezdődik, hogy kb. csak harmad vagy negyed akkora egy átlag Linux disztró a programokkal együtt is, mint mondjuk egy Win7 x64, aminek gyakran kevés a 35GB-s partíció is.
2012 októberében raktam fel a legrégibb Chakrámat, azóta kicseréltem alatta a Laptopot újrarakás nélkül, semmi lassulás nem következett be. Sőt 2013-ban mikor az init helyett váltottak systemd-re, akkor még 10-15 másodpercet gyorsult is a betöltés, mindegyik telepítésemen.

Per pill nem nagyon tudok mondani olyan hw-t, ami ne menne Linux alatt. Max a midi dolog lehet kérdés, ahhoz nem értek, nem tudom mi jár vele.

Amúgy ha nem is a komplett váltás a cél, talán jobb megoldás ha egy win7 mellé rakod a Chakrát, ha netán lenne valami tényleg Windows only dolog...

*egyébként csak félig gördülő. A progik gördülnek, a rendszermag csomagjai nem annyira. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1046) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Valakinek sikerült USBre egy bootolható imaget kiírni. Nekem se a SUSE Studio ImageWriterrel, sem Win32DiskImagerrel.

Valakinek már sikerült?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1047) CPT.Pirk válasza MichaelSD (#1046) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hibás lehet a letöltött iso-d.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1048) MichaelSD válasza CPT.Pirk (#1047) üzenetére


MichaelSD
őstag

Kiírja az USBre, de semmit nem látni az USBn. DVDre kiírva szépen látom, mint DVDt. Futok még egy kört vele.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1049) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Valami más gond lesz, mert a desktopon megy a DVD, de a notebookon az se. Érdekes..

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1050) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Sziasztok!
Kezdő chakras vagyok, így kapásból egy problémám akadt konrétan az általában jól működő samba-val!

Elvileg minden service fut nmbd snbd + smb.conf is kész, eddig simán ment ubuntu alatt itt csak a hálózati nevet látom tallózáskor winfosban, a megosztott mappákat már nem hajlandó kitallózni. Valakinek valami ötlet?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.