Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) CPT.Pirk válasza Dell XPS (#1100) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha ez megvolt: [link]

És így néz ki az /etc/pacman.conf fájlod (csak a végét nézve, figyeld meg hol van # jel):

[lib32]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[core]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[platform]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[desktop]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[apps]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[games]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

#[unstable]
#Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[extra]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

Akkor csinálj egy csomagadatbázis frissítést:
sudo pacman -Syy

Majd pedig tedd fel a grafikus csomagkezelőt és a filesystem-extra csomagot:
sudo pacman -S oktopi filesystem-extra

Ekkor jöhet egy újraindítás, és azt követően telepíthetsz már bármit. A flash az flashplugin néven van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1102) Dell XPS válasza CPT.Pirk (#1101) üzenetére


Dell XPS
veterán

:: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
lib32 38,7 KiB 745K/s 00:00 [######################] 100%
core 60,1 KiB 573K/s 00:00 [######################] 100%
platform 256,1 KiB 690K/s 00:00 [######################] 100%
desktop 185,9 KiB 973K/s 00:00 [######################] 100%
apps 182,1 KiB 929K/s 00:00 [######################] 100%
games 38,8 KiB 1252K/s 00:00 [######################] 100%
extra 12,6 KiB 0,00B/s 00:00 [######################] 100%
[user@chakra-pc ~]$ sudo pacman -S oktopi filesystem-extra
figyelmeztetés: a(z) oktopi-1.5.2-1 naprakész -- újratelepítés
hiba: cél nem található: filesystem-extra
[user@chakra-pc ~]$

Üdv, Dell XPS

(#1103) CPT.Pirk válasza Dell XPS (#1102) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm lehet én mondtam rosszul.

A hivatalos leírás [link] szerint a repó módosítás után kell egy teljes rendszerfrissítés. Vagyis add ki ezt: sudo pacman -Syu

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1104) Dell XPS válasza CPT.Pirk (#1103) üzenetére


Dell XPS
veterán

Működik végre, köszi a segítségeket! :R

Üdv, Dell XPS

(#1105) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

CPU-Z programot szeretném feltelepíteni, kérhetnék ebben (is) segítséget?

Köszönöm! :R

Üdv, Dell XPS

(#1106) BoB válasza Dell XPS (#1105) üzenetére


BoB
veterán

Linux-ra nincs. De van ez. software center-ből telepíthető.

Jajj azt hittem ez az Ubuntu topik. Eltévedtem :DDD

AUR-ban fent van Arch alatt, szerintem Chakra-n is ugyanígy elérhető.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1107) CPT.Pirk válasza Dell XPS (#1105) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gyors megoldás, ha beírod a terminálba hogy cat /proc/cpuinfo :)

Amúgy cpu-g néven van a cpu-z Linuxos verziója, simán tudod telepíteni az oktopiből.

bob.zxr: visszamennyé! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1108) BoB válasza CPT.Pirk (#1107) üzenetére


BoB
veterán

:D

A cpu-g -t azért nem említettem, mert utoljára 2009-ben frissítették. Úgy tudom amúgy semmi köze cpu-z -hez a név hasonlóságon kívül.

Az i-nex friss (utolsó frissítés 2014-03-15) és jól is néz ki.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1109) Dell XPS válasza BoB (#1106) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi, ez valóban alkalmasabb látszik! :R

Üdv, Dell XPS

(#1110) CPT.Pirk válasza BoB (#1108) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet, most csak a közösségi adatbázisban tudtam rákeresni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1111) Dell XPS válasza CPT.Pirk (#1107) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudom mi van nálam a csomagkezelővel, de pl. ez sincs benne, meg úgy általában semmit nem találok amire egyébként (talán) lenne lehetőség.

Találtam forrásból, és azt szerettem volna telepíteni, de nem sikerült. :B i-Nex elég korrekt programnak néz ki, már csak meg kell találnom..

Köszi szépen! :R

Üdv, Dell XPS

(#1112) CPT.Pirk válasza Dell XPS (#1111) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

i-Nex nincs a tárolókban, azért nem találod. A progi megvan az Arch közösségi tárolóiban ahonnan át lehet emelni csomagokat a Chakra közösségi tárolójába, de per pill az Arch-nál is valami problémába futottak.

Viszont van beépített megoldást erre is. Bemész az Alkalmazások, rendszer, Rendszerinformáció, majd ott az eszközmegjelenítőkön belül ami érdekel.
Meg van egy nagy csomó plazmoid widget, amit le tudsz tölteni az asztalra vagy a tálcára ilyesmi témában.

Amiket nem találsz, azok Windowson megszokott programok lennének?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1113) BoB válasza CPT.Pirk (#1112) üzenetére


BoB
veterán

Ja, ezt észre sem vettem. Másfél hónapja áll úgy, nemtom mekkora az esély rá hogy valaki megcsinálja.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1114) Dell XPS válasza CPT.Pirk (#1112) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondolom akkor ez nem jó: [link]

Teszt, és elemző programokat szerettem volna megnézni inkább Linux alatt: HD Sentinel, CPU, GPU-Z, stb., vagy ami éppen helyettesíti, kiváltja esetleg.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1115) CPT.Pirk válasza Dell XPS (#1114) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A HD-Sentinel oké, de a többi mire jó? Többet érsz ha felrakod valamelyik Unity benchmarkot és futtatod: [link] [link], ezeket össze is tudod hasonlítani Wines OpenGl eredményekkel is.

A HDSentinelnek meg van egy alapszintű terminálos verziója [link], de van helyette más progi, pl. a smartmontools.

Telepítése után: sudo smartctl -a /dev/sda

No meg van grafikus megoldás is, pl: gsmartcontrol

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1116) Dell XPS válasza CPT.Pirk (#1115) üzenetére


Dell XPS
veterán

A komponensek részletes adatait (alaplap, chipset), jellemzőit kiolvasni, illetve működés közben elemezni; órajel, hőmérsékleti értékek, stb..

Megnézem, köszönöm szépen! :R

Üdv, Dell XPS

(#1117) CPT.Pirk válasza Dell XPS (#1116) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amikre kb. semmi szükség, ha össze van rakva a gép. :D

Amúgy lspci kimenete megmondja mi van a gépben, a különféle szenzorok adatainak kijelzésére meg sok KDE-s Widget közül tudsz választani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1118) Dell XPS válasza CPT.Pirk (#1117) üzenetére


Dell XPS
veterán

A noti javítások során kellenek az infók rendesen ha valami nem úgy működik, főleg a komponens cserék, bővítések során.

Biztosan érezhető, hogy a kezdő lépéseket teszem, de igyekszem, tetszik az OS. :) :R

Üdv, Dell XPS

(#1119) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv,
Csak érdeklődőm hogy steam ügyködése elérhető-e, vagy kizárólag ubuntu és származékain elérhető?

(#1120) BoB válasza Damateo (#1119) üzenetére


BoB
veterán

Nem, nem csak Ubuntun és származékain érhető el.

Itt is fel tudod rakni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1121) Damateo


Damateo
aktív tag

Win8 mellé szeretném feltenni SSD-re. Elboldogul a partíció készítéssel, vagy keresek más programot?

(#1122) CPT.Pirk válasza Damateo (#1121) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha nem GPT-s a fájlrendszered, akkor igen. Ha GPT-s akkor kicsit bonyolultabb, még nincs teljes GPT támogatás a kpartedben.

Egyébként nemsokára jön ki az új iso a fő szerver megváltozása miatt, szerintem azt várd meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1123) Damateo válasza CPT.Pirk (#1122) üzenetére


Damateo
aktív tag

Rendben, megvárom.
Van egy külső winchesterem is,van rajta egy w8.
Gondolom ha feldobom mellé, tudok majd róla bootolni.

(#1124) trytron


trytron
csendes tag

Sziasztok! A legutóbbi frissítést jóváhagyva sajnos a gép nem ismeri fel a mobilnetemet...Ez elég nagy probléma, mivel nincs más netem...Szerencsére van egy "biztonsági gépem" ezen is chakra fut, de ezt csak akkor frissítem, ha a másiknál már bevált...Tudja esetleg valaki, hogy mi szállhatott el? Régebben más disztrónál volt valami usb modeswitch v. vmi ilyesmi, amit be kellett pötyögni terminálba és felismerte, h.nem csak kártyaoévasó, hanem modem is... Ha tudna valaki segíteni megköszönném, most mobilról vagyok...

(#1125) CPT.Pirk válasza trytron (#1124) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezzel lehet beállítani elvileg:
# pacman -S modemmanager

Ezek meg ahhoz kellenek, hogy a szolgáltatás fusson.
# systemctl enable NetworkManager.service
# systemctl enable ModemManager.service

Lehet ennyi elég is, majd meglátjuk. Mindenesetre egy lsusb kimenetet nézhetsz majd.

Damateo: ha a fastboot, meg secure boot stb. opciók nincsenek bekapcsolva a Win8-ban, akkor igen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1126) trytron válasza CPT.Pirk (#1125) üzenetére


trytron
csendes tag

Kösz Captain! Ostoba voltam, hisz' egyszer ezt már megtettem... Csak nem írtam fel, nem gondoltam, h. mégegyszer szükség lehet rá... Hisz" ez "csak" egy frissítés volt (windózról jöttem...) :R Működik :DD amit írtál, ezer hála :R

(#1127) trytron


trytron
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani egy JÓ DVD mountoló progit Chakra alá?
Lényeg, hogy felhasználóbarát legyen (mint maga a Chakra ;) ), nem nekem kellene, hanem egy informatikától rettegőnek... A válaszokat előre is köszönöm :R

(#1128) Videl válasza trytron (#1127) üzenetére


Videl
csendes tag

Nem Chakrán, de máshol ezt használom és bevált: furius iso mount.

(#1129) Damateo


Damateo
aktív tag

Hy,
Nincs csak laptopom, ezért fontos lenne tudni hogy mire számítsak.
Szeretem az új dolgokat, és kezdem unni a win8-at.
Próbálok mindent legálisan használni.
Ezért nézelődök a Linuxok irányában, mert ahogy elnézem a programok beszerzése nem olyan macerás.
Viszonylag erős a gép, Samsung NP355V5C-S01HU.
Mégis normál használat mellet, energia takarékoson van a win8 is, és a Samsung által adott program csomagot is használom ami tovább csökkenti a fogyasztást.
SSD van a gépben nem szeretném hogy Linux alatt csökkenjen az élet tartalma.
Amit használok win alatt, akkumulátort nem tölti 80%-nál tovább, kímélés céljából.
Amire szükségem van, mivel web programozást tanulok, egy alap képszerkesztő, Kezdésnek a gimp jó, de kelhet komolyabb.
DreamWeaver-en tanulunk kellene valami linuxos változat ezt kiváltani. Párhuzamosan akarom tanulni a kettőt...
Valami ingyenes adatbázis kezelő a gyakorláshoz.

(#1130) CPT.Pirk válasza Damateo (#1129) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elég általánosak a kérdéseid, a Chakrával szeretnéd kezdeni az ismerkedést?

Az energiagazdálkodás beállítására nagyon sok opció van a KDE-ben, több dolog állítható be mint pl. a Win7 vezérlőpultjában. Ami meg esetleg nincs, azt valszeg megírta már valami a desktopról letölthető widget formájában.

Az ssd-n a trim-et két módon lehet bekapcsolni, javaslom az időzített folyamatokhoz hozzáadást innen [link], nagyon egyszerű. A "Apply TRIM via cron" sortól írják.

A Gimpes kérdést passzolom, nekem már az is túl bonyolult egy egyszerű képszerkesztéshez. :D

DW alternatívák: [link]

Adatbázis kezelésre meg van egy csomó cross platfrom megoldás. Chakrában azt hiszem alapból a MariaDB van jelen.

*fontos, secure boot (uefi-ben) és fast boot (win8 mélyén) opciókat ki kell kapcsolni ha Linuxot szeretnél futtatni W8 mellett. Továbbá ha nem ms-dos hanem GPT-s fájlrendszer van, azzal lehetnek még gondok. [link]

Valamint nem sokára lesz új iso, a szerver csere miatt. Azt szerintem várd meg a telepítéssel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1131) Damateo válasza CPT.Pirk (#1130) üzenetére


Damateo
aktív tag

Igen chakrával szeretném kezdeni az ismerkedést.
Volt már hozzá szerencsém párhétig.
Tetszett a KDE felület, és a half rolling.
Bár akkor w7 mellé volt rakva, normál hdd-re. Nem volt ennyire problémás.
Hogy milyen fájlrendszert használok ez egy jó kérdés. Hogy tudnám ezt megnézni?
Lehet tudni mikor jön az iso?

(#1132) CPT.Pirk válasza Damateo (#1131) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom mikor jön az új iso, de tulajdonképpen felrakhatod a februárit is, csak ennyit kell módosítani a telepítés után: [link]

A W7 alapból ms-dos fájlrendszert csinál, Win8-at nem tudom, de az újabb bolti gépekben alapból GPT-re szokták formázni a vinyót még akkor is, ha csak pár száz gigás és így kb. értelmetlen. Sajnos a kparted meg még nincs teljesen felkészítve a GPT-s fájlrendszerre, ezért kell az amit linkeltem tegnap. Arra viszont jó a kparted a telepítőben, hogy meg tudod vele nézni milyen a vinyó. Bár ezt Win8 alatt is meg udod nézni, max egy rendes partíció szerkesztő progival.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1133) Damateo válasza CPT.Pirk (#1132) üzenetére


Damateo
aktív tag

Leválasztottam 10GB Chakrának.
Ext4 fájlformátumot használ?

(#1134) CPT.Pirk válasza Damateo (#1133) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsit többet adnék neki, mint 10. Főleg ha fel is telepítesz rá progikat, ez szűk lesz. 20 már sokkal inkább okés.

Fájlrendszernek jó választás az ext4, többségünk mindegyik disztónál azt használja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1135) Damateo válasza CPT.Pirk (#1134) üzenetére


Damateo
aktív tag

Na valamivel kész vagyok, de hogy mi lett belőle...
20GB Ext File system, eddig oké
Típusa GPT, és nem engedi módosítani.
MiniTool Partition Wizard Home Edition szoftverrel készítettem.

(#1136) CPT.Pirk válasza Damateo (#1135) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, GPT -ről hagyományosra átállni csak úgy lehet, ha minden partíciót törölsz, szóval ez most nem játszik.

Kíváncsi leszek nagyon, hogy megy-e a telepítés így. A secure boot és fast boot ki van kapcsolva? Ezek minden Linux esetében fontosak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1137) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Május elsejére tervezik az új iso-t kiadni. Várhatóan KDE 4.13-al, ami jövő héten jön ki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1138) azozo válasza CPT.Pirk (#1137) üzenetére


azozo
senior tag

Jó lesz .
Várjuk :-)

(#1139) Apollyon válasza CPT.Pirk (#1137) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amikor kijön egy új ISO, akkor fogod és legyalulod a régit és megy rá az új? Sorry, én a full rollinghoz vagyok szokva :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1140) CPT.Pirk válasza Apollyon (#1139) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még mit nem! :D

Ha jól emlékszem 2012 októberében raktam fel a saját Chakrámat, azóta csak frissítem. Most a héten kparteddel átköltöztettem egy HHD-re a komplett partícióját.

Van még pár Chakra telepítésem, azok is ilyenek. A filozófiájuk is az, hogy rakd fel egyszer, aztán használd amíg tetszik. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1141) Apollyon válasza CPT.Pirk (#1140) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor valamit nem értek.
Half rolling az oké, hogy csak a programok frissülnek folyamatosan. Viszont akkor amikor kijön az új ISO, akkor ezzel már lehet rá frissíteni automatikusan? Tehát akkor minden egyes ilyen alkalommal (az az évi 1-2) egy gigabrutál frissítés?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1142) CPT.Pirk válasza Apollyon (#1141) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gyakrabban van iso, 2-3 havonta szokott jönni. Ezzel viszont nem függ össze a frissítések rendszere. Havi 2-3 alkalommal simán kijön alkalmanként 1 - 1.5G frissítés, meg időnként pár kisebb adag.

Szóval nem a frissítések mennyiségén spórolnak, csak a rendszer szempontjából fontos csomagok verziószáma nem annyira magas, mint az Archnál vagy Manjaronál, meg azt hiszem a tesztelésük is tovább tart.

Én szeretem ezt a fajta kiadási modellt, mert így elég biztos lehetek benne, hogy nem fog összeborulni a rendszer a következő rendszerfrissítéskor.
Persze feltételezve hogy olvassuk a news rovatot, bár ritkán volt szükség kézi beavatkozásra a frissítéseknél.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1143) BoB válasza CPT.Pirk (#1142) üzenetére


BoB
veterán

Persze azt se felejtsük el, hogy Arch-nál 35 fejlesztő van, Chakra -nál pedig 13.

Manjaro onnan szedi a csomagokat ezért profitál belőle mivel azok már eleve ellenőrzöttek (és még a Manjaro team is tovább ellenőrzi őket), míg a Chakra ugyebár teljesen kivált és ők csomagolnak és tesztelnek mindent. (elvileg bár nem tartom kizártnak hogy lopkodnak Arch-tól :) )

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1144) CPT.Pirk válasza BoB (#1143) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem lopnak, atvesznek. erre van pl. az aur2ccr progi is :). Amugy a 13 fejlesztot ugy nezd, hogy csak egy DE, egy kiadas es csak 64 bites csomagok vannak benne. Igy aranyaiban tobben vannak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1145) Apollyon válasza CPT.Pirk (#1142) üzenetére


Apollyon
Korrektor

1-1,5GB havonta, ejha. Most Manjaro-val a legutóbbi frissítés olyan 250MB volt, de ez függ attól is milyen programok, meg DE vannak telepítve. A legnagyobb amivel találkoztam az olyan 1GB+ volt, de az is asszem telepítés után.. Egyébként ahogy bob.zxr is írta, nem feltétlenül annyira para a frissítés a rolling release-nél, egy Archnál meg már ugye amúgy is megköveteli a haladó szintet.
BTW thx az infot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1146) BoB válasza CPT.Pirk (#1144) üzenetére


BoB
veterán

Ha egy disztró független, akkor nem máshonnan veszik a hivatalos repóba a csomagokat.

Nem értem minek hirdetik amikor nem takarja a valóságot. Ubuntu bejelentené a függetlenségét de ugyanúgy a Debiantól venné át a csomagokat az nem függetlenség.

A másodikra meg: az Arch meg nulla DE. Bármilyen DE része csak csomag ami ugyanúgy nincs előre konfigurálva mint bármelyik másik. Nem kell karbantartani semmilyen gyári kinézetet, mert nincs.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1147) CPT.Pirk válasza BoB (#1146) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

CCR, az a kozossegi tarolo ahol csak forras csomagok vannak. Oda barki tehet csomagot. A DE kerdest meg a Manjaro kapcsan irtam, nem az Arch vonatkozasaban, szal nem kell kiakadni. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1148) CPT.Pirk válasza BoB (#1146) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megszakadt a netem... No meg azert szeretem a Chakrat, mert az a KDE ra is van szabva a disztrora, nem ugy mint pl. egy KDEs Debianon.

Iscariah: havonta tobbszor is lehet ilyen mennyiseg. Most a szerver csere miatt volt kisebb kimaradas.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1149) BoB válasza CPT.Pirk (#1147) üzenetére


BoB
veterán

Forrás...akkor elnézem nekik :D

Nekem is tetszik az a filozófia egy DE legyen de az legyen nagyon fasza. És egyébként én is KDE-t használok már egy ideje :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1150) p.lac


p.lac
tag

Sziasztok!

El voltam foglalva mindenfélével, így nem néztem Chakrás fórumot.

Nyomtam egy rendszer frissítést, elkezdte, le is töltött jónéhány csomagot (érzésre kb. 30-40-et), majd jöttek a hibaüzenetek, hogy nem található a szerver, nem érhetőek el a csomagok, ezért a frissítés nem lesz végrehajtva.

Nem volt időm foglalkozni vele, gép kikapcs.

Bekapcsolás után a grafikus felület el sem indul, de termiálról be tudok jelentkezni.

Az etc/pacman.d/mirrorlistbe beírtam a szükségesnek gondolt (általatok javasolt) mirror-címeket, majd frissítés, de továbbra sem működik a dolog.

Ötleteim:
- megnézem, hogy mely csomagok jöttek le (módosítás dátuma), és ezek esetében kézzel visszateszem a régebbit (eltart egy darabig, és függőség problémám is lehet, ha jól gondolom)

- adatmentés, majd rendszer újrahúzás, bár ezzel meg kellene várni inkább az új ISO-t.

Van valami egyéb javaslatotok?

Köszönettel:

plac

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.