Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) CPT.Pirk válasza BoB (#1199) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ismerve az Ubuntu viszonyait és eredetét, nekem a leszármazottjaival is kétes érzéseim vannak. Legnagyobb leszármazottjánál a Mintnél még a frissítés sem ajánlott a verziók között, csak a friss telepítés. Szóval *buntu "fa" nálam tiltó listán van.

Inkább javasoljunk valami egészen mást, mondjuk OpenSuse KDE-vel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1202) BoB válasza CPT.Pirk (#1201) üzenetére


BoB
veterán

OK, bár ott meg a multimédia nem megy alapból ahogy kellene ha emlékeim nem csalnak. Mondjuk ha jól emlékszem egyszerű repó hozzáadás megoldja.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1203) Videl válasza BoB (#1202) üzenetére


Videl
csendes tag

Semmivel nem nehezebb hozzáadni a pacman repót, mint beírni a terminálba, hogy sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras.

(#1204) BoB válasza Videl (#1203) üzenetére


BoB
veterán

Ok

Csak Ubuntu alatt alapból van VLC, stb, telepítéskor mehet mp3 meg anyámkínnya. Szintén kezdőre való tekintet.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1205) Videl válasza BoB (#1204) üzenetére


Videl
csendes tag

Melyik Ubuntun van alapból VLC? Komolyan kíváncsi vagyok. Nem a Minttel kevered?

(#1206) BoB válasza Videl (#1205) üzenetére


BoB
veterán

Mindegyikben, ezt úgy értettem hogy nem kell külön repó, azaz szoftver telepítős alkalmazáésboltban elérhető ha bepötyögik. Azaz egyszerűen elérhető.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1207) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1194) üzenetére


Merula Alba
tag

Bocsi, azt hittem valami komolyabb dolgot takar! :B Utóljára általános 6. osztály környékén kellett ilyenekbe belemásznom. Szerintem a biztonság kedvéért utánanézek pár alalp parancsnak és leírom azokat egy papírra. Eleinte jó helye lenne itt az asztalon szerintem. :U
Itt van az eredmény:
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82G33/G31/P35/P31 Express DRAM Controller (rev 02)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation 82G33/G31/P35/P31 Express PCI Express Root Port (rev 02)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #4 (rev 02)
00:1a.1 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #5 (rev 02)
00:1a.2 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #6 (rev 02)
00:1a.7 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB2 EHCI Controller #2 (rev 02)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 1 (rev 02)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 5 (rev 02)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 6 (rev 02)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 02)
00:1d.2 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 02)
00:1d.7 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB2 EHCI Controller #1 (rev 02)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev 92)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801IB (ICH9) LPC Interface Controller (rev 02)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801IB (ICH9) 2 port SATA Controller [IDE mode] (rev 02)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) SMBus Controller (rev 02)
00:1f.5 IDE interface: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) 2 port SATA Controller [IDE mode] (rev 02)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF116 [GeForce GTX 550 Ti] (rev a1)
01:00.1 Audio device: NVIDIA Corporation GF116 High Definition Audio Controller (rev a1)
02:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. Attansic L1 Gigabit Ethernet (rev b0)
03:00.0 SATA controller: JMicron Technology Corp. JMB363 SATA/IDE Controller (rev 03)
03:00.1 IDE interface: JMicron Technology Corp. JMB363 SATA/IDE Controller (rev 03)
05:02.0 Multimedia audio controller: Creative Labs SB X-Fi
05:03.0 FireWire (IEEE 1394): VIA Technologies, Inc. VT6306/7/8 [Fire II(M)] IEEE 1394 OHCI Controller (rev c0)

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1208) Merula Alba


Merula Alba
tag

Bármi is legyen az, de KDE kell, a Wine-t szeretném használni (abban az esetben ha nem találok megoldást Linuxon belül), valamint ne legyen rugalmatlan. Szeretem testreszabni a rendszert. Win alatt is hozzányúltam, itt is szeretnék. A Win rugalmatlanabb mint a "Linux", itt inkább az idegen vizek zavarnak majd. :) Média "gyártás" (zene, videó), szerkesztés, fogyasztás, és szórakozás. Ezek a főbb funkciók kellenek nekem. Ilyet keresek.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1209) Merula Alba


Merula Alba
tag

Ezt produkálja a Chakra! :U

Gondoltam kisérletezek a külömböző disztrókkal Live módban. A Linux Mint Mate megtetszett, de az az érzésem lassan hogy sz.*.*.*at az összes disztró!! :((( Felraktam egy erre a célra készült progival USB-re, bebootol, de a menüben hiába választok ki bármit semmit sem csinál. Max rebootol! :W Sz.*.*.*nak ez elég?? :O

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1210) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1209) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit linkeltél az nem hiba, az SDC eszközöd alacsony szintű kezelésével kapcsolatos debug infók. Ha viszont innen nem megy tovább, akkor valami gond van.

A lentebb linkelt kimenet szerint a sata portjaid IDE módba vannak kapcsolva AHCI helyett. Ha van rajtuk eszköz, akkor átkapcsolnám normális AHCI módba. Továbbá ha van valami elérhető bios frissítés az alaplaphoz, azt feltenném. Mivel más disztróval is furcsa hibákat tapasztalsz, nem elképzelhetetlen valami bios bug, ami Linuxokon jön elő.
Esetleg még kiveheted egy teszt erejére a boothoz nem kellő eszközöket, pl. a hangkártyát, hátha kibukik mi a gond forrása.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1211) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1210) üzenetére


Merula Alba
tag

AHCI-be maximum egy sikertelen tuning utáni reset miatt kerülhetett! Úgymaradt. :U :B
A BIOS frissítés jó ötletnek hangzik, utánanézek holnap. Ahogy a gép szétszedésének is, bár a hangkártya és az egyik RAM modul kivételével semmi nem mozdítható. Gondolom a külső merevlemez nem gond. :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1212) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1211) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Külső merevlemez? Esetleg a legacy usb kapcsoló a biosban, ami okozhat gondot. Viszont nálad SSD-n fut a rendszer, szóval teszt erejére a vinyót is ki lehetne húzni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1213) Merula Alba


Merula Alba
tag

Namármost! Csapataink harcban állnak... :))
error: attempt to read or write outside of disk 'hd0: A Grub2 ezzel indul legújabban! :U Ezt találtam neten megoldásnak, de nem hiszem hogy ez a fő problémám: "Időnként azzal kezdi a Grub, hogy "error: attempt to read or write outside of disk 'hd0'". Ilyenkor törlöm a /boot/grub/grubenv fájlt, ami valóban olvashatatlan, utána rendbejön."
2 azaz kettő alkalommal sikerült elindulnia minden mókolás nélkül a rendszernek. A következő alkalommal a Grub2 után félúton leragad. Nem értem mi történhetett!! Az általad megadott módon átírtam a Chakra domain-t, és a tükör szervereket. Frissített is a rendszer rendesen, plusz pár apróságot személyre szabtam. Restart....... És nem indul!! :((( :O Pedig olyan jó volt már végre nem szenvedni semmi sza.*.*.al. :O

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1214) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1213) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na kezd kibukni, hogy mi a gond. :)

Ez GPT-s fájlrendszer, vagy hagyományos MS-DOS fájlrendszer?
[link]

Továbbá a: Grub Error "Read or write outside of disk hd0" üzenet azért van, mert a biosod a valósnál kisebb tárhely méretet jelent a grubnak, ő pedig onnan nézi, hogy mekkora az eszköz. Ha nincs erre valami limit kapcsoló a biosban, akkor egyszerűen csak bugos a biosod, a bios frissítést mindenképpen csináld meg. [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1215) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1214) üzenetére


Merula Alba
tag

Jó reggelt! :)
Ez valami speciális naponta 1x-2x induló disztró!?!? Mert most elindult, szó nélkül, csont nélkül! :DD Ráadásul úgy, hogy semmit sem csináltam. Éppen csak elolvastam tegnap este a hozzászólásodat. Ilyen jó hatással vagy a gépekre? :DDD Nem értem! :U
A BIOS-ban nem találtam semmi erre utaló jelet. Lehet hogy bugos, de a legfrissebb verzió van fent. Esetleg ráfrissíthetek, de nem hiszem hogy az megoldaná a Grub2 hibaüzenetét.
A fájlrendszeres kérdésedre a válasz: "szerintem GPT-s".

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1216) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1215) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amíg nincs több terrás hdd-d, addig csak szopás a GPT-s fájlrendszer. A bios bug meg valszeg jelentkezni fog még párszor. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1217) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1216) üzenetére


Merula Alba
tag

A GPT nem biztos. Passzolok.
Kérdések:
A Flash playert hogyan találom meg a csomagkezelőben? Nem találom, --> nem tudom telepíteni!
A terminálban már megoldanám, de így hogy nem tudom hogy mi a pontos neve, csak nagyon lassan haladok.
A böngészőkben pl az url-nél nem látszanak a betűk csak ha kijelölöm, ez valami böngésző sajátosság??
A következőt vettem észre a boot-nál: ha lefagy, és nem reset-et nyomok hanem kikapcsolom (megvárom a ventik leállását) majd újra bekapcsolom akkor sikerül a boot! Ez 2x sikerült! Ötlet?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1218) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1217) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A következőt vettem észre a boot-nál: ha lefagy, és nem reset-et nyomok hanem kikapcsolom (megvárom a ventik leállását) majd újra bekapcsolom akkor sikerül a boot! Ez 2x sikerült! Ötlet? - jobbat nem tudok mondani, mint hogy szopat a bios. Most legalább tudod, hogy mivel lehet megkerülni a problémát.

A GPT dolgot a partíció szerkesztőben meg tudod nézni. Változtatni rajta csak úgy, ha az egész fájlrendszert törlöd az ssd-n.

A KDE alap böngészője a konqueror véleményem szerint nem egy jó alkotás. Szerintem tedd fel a Firefoxot, meg hozzá a flasht. [link]
Ez után már ott lesznek a csomagkezelőben. A GTK-s appok (mint a Firefox) kinézetét meg a "megjelenés" menüben lehet normálisra állítani, bár lehet kell valamilyen csomag telepítése még hozzá, nem tudom fejből.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1219) _Dumber_ válasza Merula Alba (#1217) üzenetére


_Dumber_
őstag

sudo pacman -Ss flash

Aminek a nevében van flash, azt kilistázza (manjaro alatt működik)

vagy:
Tedd fel a yaourt -ot "sudo pacman -S yaourt"

Utánna sudo nélkül:

yaourt flash
Itt válogathatsz az elérhető listából + a közösségi tárolóból is

(#1220) CPT.Pirk válasza _Dumber_ (#1219) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Yaourtra nincs szükség, van rendes gui-s csomagkezelő Chakrán. A GTK-s cuccok telepítése nincs engedélyezve alapból.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1221) Merula Alba


Merula Alba
tag

Ok, a Flash player telepítve, de mégsincsen teljes béke.
Az asszony sokat játszik Facebook-on (sok a bajom tudom :U ), de amikor betölti az oldalát a játéknak, akkor azt írja ki hogy telepítsem a legfrissebb Flash playert! WTF? :F Most akkor én mit telepítettem? Ez így nem tiszta. A YT-on és egyéb videómegosztón nem találtam lejátszhatatlan videót, sőtt a saját konfigurációs menüjébe is be tudok lépni, de a YT azért kijelenti hogy nem ártana frissíteni a Flash-t! :W

Valamint nekem ez a könyvtárrendszer magas. Kezdem magam kiismerni az egyszerűbb dolgokon, a kiadható parancsokat is memorizálom, felkutatom innen-onnan, de most pl. elakadtam ott hogy nem találom meg az egyes programok telepítési mappáját. Pl. a Chromium-ét a keresővel sem. Van itt is mint Win-nél egy "Program Files"? Vagy ha nincsen, akkor honnan tudjam egy több 100-as mapparendszerből kibogarászni hogy mi hol van telepítve? :W
Megtaláltam a Pacman LOCAL mappáját, ha oda berakok egy letöltött telepítőcsomagot akkor mi van?

Ne haragudjatok lehet hogy ezt inkább a "Linux kezdőknek" topicban kellene közzétennem. Próbálom úgy belakni a rendszert hogy ha itthagyom 1,5 hónapra a gépet, mert kimegyek külföldre akkor ne legyenek "fennakadások". Lehetőleg semmilyen! A Win belassul, bugos minden MB-ja már az első 2-3 hét után ha az ember nem tartja karban. Én a Chakra-t úgy szándékozom itthagyni hogy ne legyen nyafogás a párom részéről. :N

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1222) BoB válasza Merula Alba (#1221) üzenetére


BoB
veterán

Ha a legfrissebb flash kell tedd fel a Chrome-ot. Ne a chromiumot. (ez a legegyszerűbb)

Nem kell ismerni melyik mappában mi van, nem kézzel telepítünk, a csomagkezelő intéz mindent. Oda teszi a csomagoknak azon részét a mappákba hova kell.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1223) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1221) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Flashből azért nincs friss verzió, mert az Adobe feladta a Linuxos flash további fejlesztését, gyak. beismerték a flash életének a végét és ez az első lépés. Nem nagyon van mit tenni az ügyben. Youtubeot ugyan át lehet kapcsolni html5-re, de ettől még az új flashre írt játékok nem fognak menni. :U

Esetleg még meg lehet próbálni a Chomre / Chromium böngészőt - ez utóbbi telepíthető a csomagkezelőből minden további nélkül, gyak csak a google logóban tér el a két dolog egymástól - használatát a netes játékokhoz, mert abban valamilyen "pepper flash" van. Ugyan nem próbáltam, de érdemes megnézned.

Hogy hová települnek a programok? Nem tudom. Nem is rám tartozik, arra van a csomagkezelő hogy ő tudja. Mit szeretnél kézzel bogarászni közöttük?

Egyébként a locate paranccsal lehet egyszerűen keresni dolgok helyét.

bob.zxr: chromium alatt nincs pepper?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1224) BoB válasza CPT.Pirk (#1223) üzenetére


BoB
veterán

Nincs.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1225) Rimuru válasza CPT.Pirk (#1223) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs de telepíthető külön (nem próbáltam).

Vigyázat, csalok!

(#1226) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó hír, van a Chromiumban pepper flash alapból. Nem kell semmit telepíteni, rögtön megy vele pl. a Gemcraft Chasing Shadows. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1227) _Dumber_ válasza CPT.Pirk (#1226) üzenetére


_Dumber_
őstag

Megerősítem.

Manjaron leszedtem minden flash dolgot.

Chromium van fent. Youtube-bal átáltam html5-re, és a www.friv.com megy chromium alatt. ugyanakkor FF alatt ezt kapom:

Ez egy játékhalmaz - gyerekek imádják :)

[ Szerkesztve ]

(#1228) ztsoft válasza Merula Alba (#1221) üzenetére


ztsoft
őstag

Nyugodtan használd a Chromium-ot, ebben újabb a Flash Chakra alatt (Chromium Shockwave Flash 13.0 r0, Firefox Shockwave Flash 11.2 r202).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1229) hokins


hokins
addikt

Sziasztok.

Erősen gondolkozok rajta hogy megpróbálkozok a custom rom készítéssel. A kérdésem az lenne hogy chakra alatt megoldható-e? Ubuntuhoz elég sok leírást találtam de chakrához még nem sikerült :(

(#1230) ztsoft válasza hokins (#1229) üzenetére


ztsoft
őstag

Tegnap tetem fel az AndroidStudio-t, tökéletesen megy. Megy a fastboot is. Szerintem a többi is menni fog. Amire figyelj, hogy a Chakra 64 bites.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1231) azozo válasza hokins (#1229) üzenetére


azozo
senior tag

A javas jbart is megy:-)

(#1232) hokins válasza azozo (#1231) üzenetére


hokins
addikt

Ok. Köszönöm a válaszokat :R

(#1233) joecontra válasza CPT.Pirk (#1201) üzenetére


joecontra
addikt

Nekem egy kétmagos processzorral, 2 GB RAM-mal rendelkező gépet live módban nagyon lelassította az OpenSuse KDE.
Bármit csináltam benne, 100%-ra pörgette a CPU-t és keményen kellett várni az interakcióra.

Míg ugyanezen a gépen egy Chakra vígan elfutkos.

Persze lehet, hogy egyedi esetről van szó.

Üdv,
J

(#1234) Merula Alba


Merula Alba
tag

A Flash player megvan, telepítve! Viszont a "FarmVille 2" flash alapú játék akad. Arra gondoltam hogy esetleg az Nvidia driver lehet a ludas. Néztem az NV setting-et, de csak server settings volt amit találtam telepítve! Ez nem zavarhat be? Ha nem akkor mi zavarhat be? :F Más játékkal nem próbáltuk ki még. A boot fail-al kapcsolatos gondra pedig azt hiszem hogy az Arch-al való rokonság lesz a ludas! :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1235) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1234) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mivel nézed azt a játékot, Chromiummal? Drivereknél nyílt vagy zárt nVidia driver van fent?

Amúgy találtál valami kapcsolatot az Arch-al a boot fail ügyében?

joecontra: kéne rá időt szakítani, hogy élőben is megnézzük. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1236) joecontra válasza CPT.Pirk (#1235) üzenetére


joecontra
addikt

Az OpenSUSE-t nem is tenném fel mert nagyon sok mindent felpakol magával. Nekem egy nagy katyvasz az egész.

A Chakra-t meg próbáltam korábban és azt kell hogy mondjam, hogy jobb a KDE-je mint a SUSE-nak.

Üdv,
J

(#1237) CPT.Pirk válasza joecontra (#1236) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyetértek, nekem is a katyvasz jutott eszembe az OpenSuse-ről, pedig régebben jobb volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1238) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1235) üzenetére


Merula Alba
tag

Igen, a Chromiummal néztem. Betölt szépen, de utána nagyon szaggat. Engem nem is mozgatna nagyon, de az asszonyt igen! :DDD Arra gondoltam hogy kizárom az NV driver lehetőséget, és telepítek valami játékot ami kicsit megizzasztja a karimat! Bár most kímélni kellene.
A Google kidobott pár információmorzsát az Arch-al kapcsolatban. bár azok még 2013 év eleji infók. A "Chakra boot fail"-ra, és hasonlóra semmi hasznosat nem látok.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1239) Merula Alba válasza Merula Alba (#1238) üzenetére


Merula Alba
tag

Jahh, bocsi. Elfelejtettem megírni hogy a zárt driveres verzió van fent.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1240) azozo válasza Merula Alba (#1239) üzenetére


azozo
senior tag

Ha jól tudom a chromeban alapból de van a flash hardveres gyorsító kapcsolva... Kapcsold ki :-)

(#1241) Merula Alba


Merula Alba
tag

Telepítettem néhány dolgot, van közülük pár ami megjelenik a telepített programok között, mégsem indul el. Gyakorlatilag hiába kattintok az ikonra, még hibaüzenetet sem kapok. Mi lehet a baj?
A flash megyeget, de néha belassul. de szerintem ez inkább Flash bug. :)

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1242) Rimuru válasza Merula Alba (#1241) üzenetére


Rimuru
veterán

Próbáld meg terminálból elindítani, ott majd kiírja a hibát.

Vigyázat, csalok!

(#1243) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha jól értem ez a 2. teszt verziós új iso: [link] Errefelé lehet követni, hogy hol tartanak vele: [link]

Szóval lehet próbálni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1244) freaghill


freaghill
őstag

Helló Chakra, Viszlát Windows.

Első linux amit használok, de tetszik. Jelenleg adobe flash player-t szeretnék valahogy telepíteni, csak még nem tudom, hogy hogyan kell.

Meg be tudok valahogy állítani, hogy görgőt lenyomva is tudjak fel-le menni, attól függ merre viszem az egeret?

[ Szerkesztve ]

(#1245) azozo válasza freaghill (#1244) üzenetére


azozo
senior tag

Oktopi ez a grafikus szoftvertelepítő és flash-player a kulcsszó bár a chromiumban van beépített pepper flash;)

[ Szerkesztve ]

(#1246) freaghill válasza azozo (#1245) üzenetére


freaghill
őstag

chromium-ot most próbáltam is telepíteni, de ezt írja:database file for lib32 does not exist.

[ Szerkesztve ]

(#1247) freaghill válasza freaghill (#1246) üzenetére


freaghill
őstag

Gondoltam frissítem az Oktopi-t:

Features supported:
error: failed retrieving file 'lib32.db' from mirror.rit.edu : The requested URL returned error: 404 Not Found
error: failed to update lib32 (download library error)
error: failed retrieving file 'core.db' from mirror.rit.edu : The requested URL returned error: 404 Not Found
error: failed to update core (download library error)
error: failed retrieving file 'platform.db' from mirror.rit.edu : The requested URL returned error: 404 Not Found
error: failed to update platform (download library error)
error: failed retrieving file 'desktop.db' from mirror.rit.edu : The requested URL returned error: 404 Not Found
error: failed to update desktop (download library error)
error: failed retrieving file 'apps.db' from mirror.rit.edu : The requested URL returned error: 404 Not Found
error: failed to update apps (download library error)
error: failed retrieving file 'games.db' from mirror.rit.edu : The requested URL returned error: 404 Not Found
error: failed to update games (download library error)
error: failed to synchronize any databases
error: failed to init transaction (download library error)

A parancs futattása közben hiba lépett fel!

Szerk.: Illetve tudnátok ajánlani egy videólejátszót, ami olyan mint a BSplayer? Szimplán annyi, mikor elindítok egy videót, akkor egyből keressen feliratot hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1248) azozo válasza freaghill (#1247) üzenetére


azozo
senior tag

Szerintem most frissíthetik a repo-kat.. nekem se ment végig a szinkronizállás.....

smplayer szerint egyik legjobb:)
opensubtitles.org-ról kereshetsz hozzá feliratok ;)

MOst végig ment nálam a mirror-check. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1249) freaghill válasza azozo (#1248) üzenetére


freaghill
őstag

Ennél is ugyanazt írja, mint a chromiumnál. Várjak akkor inkább holnapig?

(#1250) CPT.Pirk válasza freaghill (#1249) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez ugye a februári iso-val készült telepítés? Ha igen, akkor ezt csináld meg: [link]

A flashplayer és pár GTK-s progi mint pl. Firefox eléréséhez az extra repóra van szükség. [link]

Ha flash játékot is szeretnél játszani, akkor ahhoz a Chromium böngészőre és a beépített flashére lesz szükséged. Egyből tudod telepíteni a csomagkezelőből.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.