Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) CPT.Pirk válasza p.lac (#1150) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Új domain címük van [link], de ettől független már mirrorokról lejöttek hozzád a csomagok. Az a 30-40 egy kicsit kevés, szerintem először próbáld meg a domain átállítást, meg egy teljes frissítést.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1152) p.lac


p.lac
tag

Sziasztok!

Friss telepítés, majd mirrorlist módosítása a megadottak szerint, majd teljes rendszerfrissítés, ami nem ment végig, mert az .it-végű mirrornál Maximum file size exceeded, majd miután ezt a mirrort töröltem a mirrorlistből, ugyan ezt kaptam a többi mirrorra is, végül csak a maint hagytam, gondoltam ennek jónak kellene lennie, de...

[ Szerkesztve ]

(#1153) CPT.Pirk válasza p.lac (#1152) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tippre szerintem a csomag készítője elrontotta ezt a csomagot, de nem találkoztam még ilyesmivel. Ezt találtam, ő is ugyanezt a két csomagot kérdezi: [link]

Talán egy --force kapcsolóval végigmegy a frissítés, vagy megpróbálhatod kihagyni így:

sudo pacman -Syu --ignore libkolab libkolabxml

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1154) p.lac válasza CPT.Pirk (#1153) üzenetére


p.lac
tag

Köszönöm a válaszod.

(Sajnos egyik sem segít, várok, amíg kijavítják.)

(#1155) CPT.Pirk válasza p.lac (#1154) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez ugye CCR-es program? Szerintem le is szedheted addig, amíg frissítesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1156) p.lac válasza CPT.Pirk (#1155) üzenetére


p.lac
tag

Szerintem nem, frissen letöltött ISO-t telepítettem, az /etc/pacman.d/mirrorlistbe beírtam az új mirrorokat ahogy javasoltad és nyomtam egy teljes frissítést...

(#1157) CPT.Pirk válasza p.lac (#1156) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor kerestem, a CCR keresője dobta ki. Nem tudom mire való ez a csomag, nálam nincs is fent, de ez régebbi telepítés.
Most nem tudom mi van, per pill a weboldaluk nem jön be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1158) BoB


BoB
veterán

Van egy Chakra-hoz nagyon hasonlító disztró.

Független, kizárólag KDE, x64, rolling release.

Szóval azért osztom meg itt, mert ha valakinek valami gondja van a Chakra-val de amúgy tetszene neki a felállás, akkor van egy másik - majdnem - ugyanilyen.

KaOS

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1159) CPT.Pirk válasza BoB (#1158) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kíváncsi vagyok, hátha ez képes futni VirtualBox alatt. Chakra és ArchBang is fagy (bár másnál nem, csak nálam, de mindegy hogy win vagy linux alatt próálom a vboxba telepítést)

Chakrával most olyan gondok vannak, hogy a fő szerver csere hatásai még mindig érződnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1160) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Próbáltátok már beállítani az időkiszolgálót? Akar hányszor próbálom, mindig ezt a választ kapom: "Nem sikerült elérni ezt az időszolgáltatót: hu.pool.ntp.org.". Teljesen mindegy milyen kiszolgálót állítok be.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1161) BoB válasza CPT.Pirk (#1159) üzenetére


BoB
veterán

Én is megnézem majd hétvégén ha otthon leszek, tekintve teljesen átálltam KDE-re.

Írj majd mik a tapasztalataid vele.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1162) CPT.Pirk válasza BoB (#1161) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, hát ez is pont úgy befagy nálam Virtualbox alatt. Valami HW inkompatibilitás lehet szerintem.

Mindenesetre a telepítő pont ugyanaz mint Charkánál, csak valahogy ez a színvilág és design nem az én világom:

Mondjuk amúgy sem nekem való, mert nem vágyok egy teljesen rolling disztróra. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1163) BoB válasza CPT.Pirk (#1162) üzenetére


BoB
veterán

A színvilág alatt a hátteret érted? Mert a többi sima szürke :)

"Mondjuk amúgy sem nekem való, mert nem vágyok egy teljesen rolling disztróra. "

Puhány :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1164) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1160) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az összes többire is azt mondja. Mintha valami KDE bug lenne. Rá kellene kérdezni a fórumban, max a következő kde frissítés után ha nem javul meg.

bob.zxr: Azért menyivel stílusosabb már egy Chakra:

Az a kaOS olyan, mintha a KDE-t keresztezték volna az ElementaryOS-el. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1165) BoB válasza CPT.Pirk (#1164) üzenetére


BoB
veterán

Nem mintha az elementary pantheon izéje csúnya lenne ;)

A gyári launchert használod? A lancelot sokkal használhatóbb és szebb (ha már KDE desktop napot tartunk :D ):

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1166) CPT.Pirk válasza BoB (#1165) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az sem rossz, de az alap launchert is szeretem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1167) MichaelSD válasza BoB (#1158) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem rossz, de a package splittingtől eltekintve, nem sok újat hoz. De ezért szép a Linux, mert mindenki azt használ amit akar.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1168) Merula Alba


Merula Alba
tag

Helló, sziasztok!
Win 7-es gépemre telepíteném a Chakrát. Nincsen túl nagy rutinom a dologban, én mégis belevágom a fejszémet. Nyilván nem böngésztem át az összes disztrót, de a sok közül ez maradt szimpatikus. Mire kell figyelnem a telepítés előtt, alatt, után. Eleinte csak alap dolgokat használunk rajta. Ha később időm, igényem lesz rá akkor jobban belemászok majd a dolgokba! :R

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1169) Merula Alba válasza Merula Alba (#1168) üzenetére


Merula Alba
tag

Természetesen az alábbicikket elolvastam. Viszont ez elég régi, nem tudom hogy változott, bonyolódott-e esetleg valami!

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1170) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1169) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv!

Nem sok minden változott, de miután elvesztették a szerverüket és lett új, az okozhat 1-2 problémát, mert még nincs kész az új szerver címét tartalmazó iso. Mondjuk nagyon könnyű ezt megoldani: [link]

Ha a telepítés után "libkolab" hibát ad a pacman mikor frissítesz, akkor a szokásos sudo pacman -Syu helyet a sudo pacman -Syyu parancsot küld rá. Ezt jelezték néhányan akik mostanában telepítették a februári iso-t.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1171) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1170) üzenetére


Merula Alba
tag

Köszönöm! Most ott tartok hogy kb. 3. próbálkozásra sikerült feltennem. Boot után amikor oprendszert kell választani, akkor nem indul el a "hagyományos módszerrel", csak ha valami "linux linux" féle opciót választok. Ez mi? Ugye nem valamiféle csökkentett mód? Egyébként a bootképernyőnél lefagy. A másik módszerrel elindul. Néha ok nélkül belassul az egyszerűbbnek tűnő dolgok közben is. Valamint a net is fura dolgokat művel. Most ezekre a hibákra koncentrálok. Valamint megpróbálom belakni a rendszert.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1172) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1171) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyon furcsa. Mivel indítottad a telepítőt, a zárt driverekkel, vagy az 1. opcióval?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1173) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1172) üzenetére


Merula Alba
tag

Ahogyan az általad javasolt útmututatóban volt. Természetesen a zárt driverekkel. Az első opcióval nem volt hang. A telepítés egyszer lefagyott 80%-nál. Valamit elcseszhettem?!? :U
Erről jut eszembe.... Most nem emlékszem pontosan hogy mi, de 2-3 alkalommal valami lefagyott. Lehet hogy erre vezethető vissza az indokolatlan lassulás?
Tetszik a rendszer, elszánt vagyok, nem adom fel. :))

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1174) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1173) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet az iso kírása nem sikerült tökéletesen, vagy letöltés közben megsérült egy kicsit. Ha esetleg van egy másik pendrive a kéznél, akkor azzal megnézném még.
Milyen rendszer alatt írod ki? Ha Windows alatt, akkor a Win32 Diskimager progit javaslom használni hozzá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1175) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1172) üzenetére


Merula Alba
tag

SSD-re telepítettem, egy külön partícióra. Elvileg rendesen formáztam. Esetleg a partició kiválasztásánál nem megfelelő cimkét adtam meg?? Ott kicsit összezavarodtam. :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1176) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1174) üzenetére


Merula Alba
tag

Jobb híján DVD-re írtam ki. Pendrive-ra nem akartam pakolgatni. Elvileg az utolsó verziója a Chakrának. Windows 7-et használok. Fura tünetek, az biztos. :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1177) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1176) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fura tünetek, mindenesetre egy MD5 cheksum ellenőrzést érdemes lenne csinálni a letöltött iso-n.

Az SSD nem akadály, és mindent jól adtál meg, különben nem indulna el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1178) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1177) üzenetére


Merula Alba
tag

Nyomtam 2 újratelepítést. Adtam neki ramdisk-et is másodikra, mert az első telepítés után ahogy elindulna a rendszer nyafogott hogy nem találja. Legalábbis én ezt vettem ki belőle. Így sem jó. :(((
Viszont a Grub egy "Locale.en.mo.gz" hibával indul. Ezekkel a beállításokkal nem tudtam már a fentebb említett módon sem belépni. :(( Már a bejelentkezésnél lefagy. Nem értem. :O Megpróbálok egy másik verziót, esetleg máshonnan letölteni! Érdemes? :F

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1179) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1178) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amíg live módban futott a DVD-ről, addig nem tapasztaltál semmi ilyen hibát?

Érdekes random hibák, nem látszik következetesség. Egy ram teszt volt mostanában memtest86+ -al?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1180) BoB válasza Merula Alba (#1178) üzenetére


BoB
veterán

Próbálj ki egy másik disztribúciót. Mostanában vannak zűrök Chakra-nál.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1181) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1179) üzenetére


Merula Alba
tag

Live módban nem tűnt fel semmi rendellenesség. Ráengedek egy ram tesztet nemsokára.
bob.zxr: Nem igazán túrtam át a netet, nem tudom hogy van e ilyen, vagy hasonló tulajdonságokkal disztró. :F Javaslat?
Elég rögösen kezdődik ez az "utazás"! :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1182) BoB válasza Merula Alba (#1181) üzenetére


BoB
veterán

Ne add fel! Az ingyenességért cserébe kicsit foglalkozni kell vele. De ha megtaláltad a megfelelőt és kiküszöbölted az esetleges hibákat, öröm bódottág van :D

Én mint teljesen kezdőnek - tekintve ez a felület jön be - a Kubuntu- t javaslom. Vagy ha sikerül megcsinálnod, jó ez a Chakra is.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1183) Merula Alba válasza BoB (#1182) üzenetére


Merula Alba
tag

Kubuntu nem annyira gyerebe'. De átnézem mégegyszer.
Ha nem sikerül elfogadható állapotba hozni a Chakra-t akkor keresek valami "könnyebbet". :DDD :P
Nagyon tetszenek a Chakra tulajdonságai. Half rolling, ilyesmi. :)

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1184) _Dumber_ válasza Merula Alba (#1183) üzenetére


_Dumber_
őstag

Próbáld ki a Manjarot.
Abból is van KDE felület.
Azt mondja magáról hogy rolling, de szerintem ez is half-rolling.. (ha nem is annyira half mint a chakra :) ).
Nincs minden nap frisstés, hanem hullámokban jön.. ha már a Manjaro-s fiúk letesztelték.
Nekem eddig egyszer sem akadt meg frissítés után.
Pár hónapja üzemszerűen (értsd: munkára) ezt használom.

(#1185) Videl válasza _Dumber_ (#1184) üzenetére


Videl
csendes tag

Én sem hiszem, hogy teljesen rolling, tekintve hogy még mindig a 3.10-es kernelnél tart (alapállapot, stable tárolók). A programok sem rögtön frissülnek a legújabb verzióra, hanem előtte kitesztelik. Eddig még nem borult össze a rendszer, sőt még hibaüzenetet sem láttam, pedig sokszor majdnem egész nap megy a gép. Csak ajánlani tudom. Kubunturól pl. ezt nem tudom elmondani, még a legnagyobb jóindulattal sem.

[ Szerkesztve ]

(#1186) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1179) üzenetére


Merula Alba
tag

A Memtest 2x is kiakadt a 7. pontnál. A random számok-nál azthiszem. :U Nem értem. ez most baj? A Win 7 stabilan megy vele, egy "Linux" el sem indulna ennyivel??
Vagy ez valami mást jelent!?
Keresek más disztrót, hátha az nem csinál ilyet. :(

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1187) Merula Alba válasza Merula Alba (#1186) üzenetére


Merula Alba
tag

Sorry! Valószínűleg vaklárma. Régi fórum, de sok helyen találtam ilyet. Állítólag még napjainkban is megtalálható hiba sok disztróban! Megnyugodtam egy kicsit. De az zavar hogy nem találom a hiba okát!

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1188) CPT.Pirk válasza BoB (#1180) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az utolsó iso elkészülte idején még nem voltak gondok, és más nem is jelzett ilyen problémákat, ezért furcsa a helyzet.

Amúgy Kubuntut? Pont itt? Nemár. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1189) _Dumber_ válasza Videl (#1185) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én azért a kubit sem szidom.
2013 nyarán álltam át linuxra. Kb februárig kubuntu 13.04 és 13.10 -et használtam munkára, napi 8-10 órában.
Egyszer sem borult meg.

Ami a manjaroban jobban tetszik az az Openbox, meg a "soha többé verzióváltás", valamint hogy érezhetően gyorsabb.

Próbáltam Chakrát is, és az is gyorsabb a Kubinál..

[ Szerkesztve ]

(#1190) Videl válasza _Dumber_ (#1189) üzenetére


Videl
csendes tag

Én is használtam, de elég durva búgokat produkált sokszort. Egyszer pl. gondolt egyet és nem volt elég neki a 4 gb ram. Pedig csak egy pendrive-ot formáztam. Amíg nem próbáltam mást, addig én is el voltam vele. Mostmár nem kéne.

(#1191) Merula Alba válasza _Dumber_ (#1189) üzenetére


Merula Alba
tag

Nahh... :(( Akkor adj tanácsot egy kezdőnek! Ott tartok hogy az USB-re felpakolt Manjaro betölti azt a képernyőt ahol kiválaszthatom hogy hogyan tovább (Live, live zárt driverekkel stb.), de az el sem indul. Elkezdi betölteni a rendszert mint ahogyan a Chakra-t, de valami elakad. Egy ideig próbálkozik, és utána Azt írja hogy adjak meg neki valamit manuálisan! :O Nem vágom mit cseszhetek el, vagy hogy mi lehet a baj. Pláne hogy a Win sorozat hibamentesen :DDD fut a gépen! Próbálkozok, keresem a válaszokat a felmerülő kérdésekre, hibákra (a mai napom tulajdonképpen erről szólt) mégsem haladok túl jól a Linux rendszerek felé!

Mellesleg csak nekem írja át a rendszeridőt?!? Ha belépek a Win 7-be, akkor kb 2 órával mindig lemarad. :F

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1192) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1191) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Másnál is átírja az órát, most éppen a Linux az erősebb. Korábban meg a Win7 állította el a Chakra óráját. (ntp frissítés megoldja persze) Nem ugyanazt veszi órának a két rendszer, innen jön a probléma bár teljesen én sem vágom.

Dobsz egy bővebb infót a géped belsejéről? Az is jól jönne, ha mellékelnél egy lspci kimenetet valamelyik disztró alól, akár live módban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1193) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#1192) üzenetére


Merula Alba
tag

Gondoltam hogy valami ilyesmi történt az órával!
A profilomban megtalálod a gépem. De azért berakom ide is: Asus P5K, Intel Quad Core (LGA 775) 3400mhz (Arctic 7), 2x2 GB Geil ram, Zotac GTX 550, Ti OCZ Agility 3
Ezek a főbb paraméterek.
Ez az Ispci kimenet nem mond semmit. :U Ha bővebben leírod hogy mit hogyan, esetleg linkelsz valami útmutatást akkor holnap délelőtt megcsinálom. Más is használná a gépet már. :B

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1194) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#1193) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, nincs is itt semmi különleges hw. :U

Csak írd be a terminálba, hogy lspci.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1195) _Dumber_ válasza Merula Alba (#1191) üzenetére


_Dumber_
őstag

Passzolom, mint ahogy a Chakrás problémádat is.
Nekem volt, hogy a telepítő a kernelt nem töltötte be, de miután újrairtama DVD-t (vagy a pent) akkor már jó is volt. (vsz rosszul írtam ki)..

mondjuk azt jó lenne tusni, hogy mit akar tőled a telepítő.. (írd be ide).

Én lehet, hogy megpróbálnám DVD-ről az installt.

Lspci:
bootolsz egy LIVE cd-t, Nyitsz egy terminált és beírod: lspci
amit kiír az ide másold be.

(#1196) BoB


BoB
veterán

Nem csodálom hogy nem megy a Manjaro sem valamiért, tekintve egy tőről ered mint a Chakra.

Manjaro-n a linux kernel választható, a 3.10 csak az alapbeállítás (mert az LTS). Amúgy már 3.14 -nél tart.

Tök mindegy hogy ez milyen alfórum, ha csak sz*pik egy disztróval és elmegy a kedve az egésztől, miért ne ajánljak neki másikat itt? Nem azért írom azt mert Ubuntu fan vagyok, hanem mert k e z d ő. Jó eséllyel az menne nála.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1197) _Dumber_ válasza BoB (#1196) üzenetére


_Dumber_
őstag

Igazad van viszont mondjuk el azt is, hogy nem biztos, hogy az Ubuntu a legjobb választás, hanem valamelyik folk-ja. Legyen az kubuntu, xubuntu, vagy Mint. ... Ja, és abból se biztos, hogy a 14.04 kellene, hanem a 12.04.

[ Szerkesztve ]

(#1198) azozo válasza _Dumber_ (#1197) üzenetére


azozo
senior tag

Mint szerintem oké

(#1199) BoB válasza _Dumber_ (#1197) üzenetére


BoB
veterán

Kubuntu-t írtam neki ha visszanézed...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1200) _Dumber_ válasza BoB (#1199) üzenetére


_Dumber_
őstag

Tudom ;)

Egyébként egyszer azt olvastam, hogy a linux az az ingyenes oprendszer amibe "Bele kell sz*pnod magad" :)
Mint ahogy Te is írtad

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.