Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) CPT.Pirk válasza whbear (#2350) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, mert nem ott helyben váltasz a kettő között, hanem a következő loginkor.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2352) whbear válasza CPT.Pirk (#2351) üzenetére


whbear
senior tag

Ok.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2353) CPT.Pirk válasza whbear (#2352) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sikerült?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2354) whbear válasza CPT.Pirk (#2353) üzenetére


whbear
senior tag

Csak kérdeztem, én Arch-ban utazom és mikor átálltam Plasma 5-re nekem kellett engedélyezni az SDDM-et mert nem indult.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2355) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na kiadták az új ISO-t! [link]

Plasma 5.4.2
Frameworks 5.15.0
Applications 15.08.2
Calligra 2.9.8

Core Packages
kernel 4.1.4
xorg-server 1.16.4
systemd 227
qt5 5.5.1
qt 4.8.7
sddm 0.12.0

Drivers
xf86-video-nouveau 1.0.11
xf86-video-ati 7.5.0
xf86-video-intel 2.99.917
mesa 10.5.0
nvidia 352.30 (plus nvidia 340.76, 304.125)
catalyst 15.5

A lényeges apróságok közül az, hogy ha VirtualBox alatt gond van a hálózattal, akkor szükség lehet erre a parancsra: sudo systemctl enable dhcpcd.service

whbear: Oké, de ez itt az Arch kényelmes oldala. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2356) whbear válasza CPT.Pirk (#2355) üzenetére


whbear
senior tag

Pimp-Arch? Hehe

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2357) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2355) üzenetére


Pista0001
addikt

Felraktam, a dizájn nagyon tetszik, de a működés elég rapszodikus. A wifi-vel vannak gondok ha egyáltalán elindul, sokszor csak fekete képernyő van.

(#2358) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#2357) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez ugye két külön dolog? Wifi hibáról nem tudok, de a fekete képernyővel live rendszer alatt találkoztunk már. Ott működik ugye az Alt + F2? Per pillanat valószínűleg KDE hiba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2359) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2358) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem találtam eddig semmi összefüggést. Most épp beindult normál módban, de van hogy nem. Advanced-ek közül az elsőt választva egyszer lett fekete képernyő, a többi esetben elindult. Az első indításkor problémamentes volt a wifi, aztán utána akkor amikor a hsz-t küldtem. A kettő közt volt 6-7 újraindítás. Az advanced második opcióját is próbáltam egyszer, miután az elsővel fekete képernyő lett, de akkor sem volt wifi.

A telepítőt eltávolítottam a telepítés után, a gép egy HP650 notebook Sandy Celeron procival, 2 giga RAM-mal, Ralink wifi modullal (RT3290 chipset, bluetoothos).

Fekete képernyőnél nem fagy az biztos. Kombinációt nem próbáltam, space-re, enterre és escape-re nem reagált, bekapcsolóra pár sort kiírt és "szabályosan" leállt.

[ Szerkesztve ]

(#2360) Pista0001 válasza Pista0001 (#2359) üzenetére


Pista0001
addikt

Ja, meg nem megy a két ujjas görgetés a tapipadon. Fura, Win7 alatt sem ment, viszont a "szűz" Fritz-el gond nélkül

(#2361) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#2359) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bocs, hogy most írok, de alig jutottam gép elé mostanában.

Most nem tudom megnézni, de lehet kell valami synaptics csomag a touchpadhez, hogy be lehessen konfigurálni, vagy csak állítani kell a rendszerbeállításokban.

A wifire nem tudok mit mondani, nyitni kellene neki egy témát a chakra oldalán. Amikor elmegy a wifid, akkor mit mond az iwconfig parancs?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2362) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2361) üzenetére


Pista0001
addikt

Azóta nem volt gond a wifivel, szerintem a kdewallet kavart be. Nem szeretem ezeket a jelszótároló dolgokat, ezért nem akartam használni. Korábban ez egyszerű volt, első indításkor katt a beállításokra, majd egyből befejezés, és le volt tudva. Ez egy kicsit akaratosabb most, végül beadtam a derekam, így nincs gond. Nem szakadt le amúgy, hanem induláskor nem akart csatlakozni, de olyan volt, mintha a wifi vezérlőt sem látná.

A rendszerbeállításokban bejelöltem hogy szeretném a kétujjas görgetést mind vízszintesen, mind függőlegesen (utóbbi alapértelmezett, előbbit pipálni kellett), ennek ellenére nem megy. Megpróbálok keresni synaptics csomagot, meglátjuk. Fura hogy a Fritz-nél alapból ment. Illetve az normális volt, ez a fura :)

Nagyon tetszik amúgy, az alapértelmezett "Heritage" stílus nagyon jól néz ki, a működés is elég jó. Az fura kicsit hogy a jelszó után sokat karikázik mire asztalhoz jutok, pedig SSD-n van a rendszer, de amúgy elég gördülékeny.

(#2363) Pista0001 válasza Pista0001 (#2362) üzenetére


Pista0001
addikt

Találtam egy synaptics csomagot, telepítettem, most működik, de nem valami jól. Na mindegy, bekapcsoltam az edge scroll-t függőlegesre, az jobban szuperál :)

(#2364) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#2363) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt megnézem majd én is, mert nekem is be kell állítani. Csak megint nem vagyok otthon... :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2365) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Látom elérhető már az új telepítő.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ebben már ki lehet választani, hogy hova települjön a Grub??
Korábban a telepítés legvégén lehetett állítani a Grubot, de ha jól emlékszem, csak azt, hogy legyen / ne legyen. Azt, hogy hova, azt már nem...én most egy külső SSD-re akarom feltolni, aminél pl. Ubuntu, Mint, de Antergos alatt is ki lehet választani a rendszerpartíció helyét, illetve, hogy a Grub ne az sda-ra, hanem mondjuk sdd-re települjön.
Ami egy teljesen jó megoldás, betölt külső eszközről a rendszer és kész, nem zavar bele a gazdagép működésébe.

[ Szerkesztve ]

(#2366) CPT.Pirk válasza King Unique (#2365) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen. A Tribe telepítő le lett cserélve a Calameresre, ebben mindent lehet a grubbal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2367) King Unique válasza CPT.Pirk (#2366) üzenetére


King Unique
titán

Mármint itt is csak telepítés legvégén, vagy már közvetlenül a partícionálásnál is ki lehet választani olyan felhasználóbarát módon, mint mondjuk egy Mint esetében [link]?

(#2368) CPT.Pirk válasza King Unique (#2367) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen így megy.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2369) King Unique válasza CPT.Pirk (#2368) üzenetére


King Unique
titán

Akkor az cool. :) Szedem is le és tolom is majd fel.

Köszönöm a választ. :R

(#2370) King Unique


King Unique
titán

Hát sajnos nem fog menni az új Chakra külső SSD-n... :(

Jó az új Calameres telepítő, valóban kiválasztható szépen a Grub helye, az KDE 5 is tetszetősebb itt, mint pl. Kubuntu alatt. Viszont röviden, nem tudtam felrakni a külső eszközre.

Chakra Fermi telepítése külső USB-s eszközre:

- Win32DiskImager / Rufus, ISO kiírás
- rendszer telepítése 20 GB-os sdd1 Ext4 partícióra (telepítővel kreálva)
- rendszer telepítése teljes, 120 GB-os sdd1 Ext4 partícióra (telepítővel kreálva)
- Grub rendszerbetöltő telepítése sdd-re
—► nem bootol be, abszolút nem indul a rendszer külső SSD-ről.

Linux Mint 17.2 telepítése külső USB-s eszközre:

- Rufus, ISO kiírás
- rendszer telepítése 20 GB-os sdd1 Ext4 partícióra (telepítővel / GParted* kreálva)
- rendszer telepítése teljes, 120 GB-os sdd1 Ext4 partícióra (telepítővel / GParted* kreálva)
- Grub rendszerbetöltő telepítése sdd-re
—► bebootol, simán indul a rendszer külső SSD-ről.

Mint esetében csak azért kellett GParted, mert az igazításnál problémázik [link], de a Chakra nem. + hiába csinálod előtte másik rendszeren GParted által Chakrának is az Ext4-es partíciót, akkor sem jó.
Ez már a második Arch alapú disztró, ami megszívat... :((( nemrég a fenti dolgot Antergos alatt próbáltam, ott meg a szokásos adatok +partícionálás+felhasználók megadása után, nemes egyszerűséggel kifagy a telepítő. Többszöri próba után is. Ugyanazon gépen és pendrive-ra Mintet, Ubuntut kiírva, meg teljesen ok.

Lehet jobbak ezek a Arch alapú csodák és többet tudnak, mint egy Mint, de ha még feltelepíteni sem tudom/ lehet, akkor sokra nem megyek velük sajnos. :N

[ Szerkesztve ]

(#2371) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Én Virtualbox alá raktam fel kipróbálásra a Chakra legújabb verzióját. Kicsit féltem tőle, mert ez volt az első Arch-jellegű linux telepítésem, de nagyon kellemes a Chakra telepítője, nem volt vele problémám (apróság csupán: rá akartam bízni a particionálást a telepítőre és 6 GB-os swap-et akart létrehozni, így aztán átvettem az 'irányítást' és magam particionáltam a lemezt).

Maga a rendszer nagyon kellemes, tetszik! Persze nagyon piszkálni nem merem, mert ha tönkrevágom, biztos nem tudom helyrehozni a hibát. :D A Radiotray helyett KRadio4-et kellett felraknom az online rádiózáshoz, szépen teszi a dolgát.

Viszont akadt egy pötty problémám a frissítéssel:

$ sudo pacman -Syu
:: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
a(z) lib32 naprakész
a(z) core naprakész
a(z) desktop naprakész
a(z) gtk naprakész
:: Teljes rendszerfrissítés indítása...
:: Lecseréli kdemultimedia-ffmpegthumbs-t erre: desktop/ffmpegthumbs? [I/n] n
:: Lecseréli kscreen-kf5-t erre: core/kscreen? [I/n] n
:: Lecseréli libkscreen-kf5-t erre: core/libkscreen? [I/n] n
függőségek feloldása...
ütköző csomagok keresése...
:: A(z) ffmpegthumbs és a(z) kdemultimedia-ffmpegthumbs ütközik egymással. Eltávolítja a(z) kdemultimedia-ffmpegthumbs csomagot? [i/N] N
hiba: feloldhatatlan csomagütközéseket találtam
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (ütköző függőségek)
:: A(z) ffmpegthumbs és a(z) kdemultimedia-ffmpegthumbs ütközik egymással

Hogyan tudom okosan megoldani ezt a csomagütközést?

(#2372) ztsoft válasza SATA_boy (#2371) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Úgy, hogy mindenre igennel (i/y) válaszolsz.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#2373) CPT.Pirk válasza King Unique (#2370) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm. Mi van, ha a live rendszeren nyitsz egy kpartedet, és ott leellenőrzöd a partíciót? Illetve ha ott csinálsz partíciót és azt használod?

Valamint maga a betöltés pontosan hol áll meg?

SATA_boy: érdemes követni a Chakra oldalánt a News szekciót, mert mikor ilyen van, akkor írják mi a teendő. Sima lecseréléses dolgoknál amúgy többnyire igen a válasz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2374) King Unique válasza CPT.Pirk (#2373) üzenetére


King Unique
titán

Majd, ha lesz kedvem és türelmem hozzá, talán még1x megpróbálom. :) Illetve, ahogy írtam, Mint live rendszer alatt GParted segítségével megcsináltam ugyanezt, de nem volt jó, ugyanaz az eredmény = nem bootol a rendszer...

"Valamint maga a betöltés pontosan hol áll meg?"

Be sem tölt, mintha nem lenne Grub, nem lenne rendszer telepítve. Átugorja és egyből bejön a Windows rendszerbetöltője, ennyi. Ugyanarra a külső SSD-re, ugyanarról a pendrive-ról, ugyanazon gépen, ugyanazzal a telepítési módszerrel a Mint meg teljesen ok, az bootol, ahogy kell.

(#2375) CPT.Pirk válasza King Unique (#2374) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi történik, ha felrakod a Chakrát grub nélkül, majd a Mint live alól felraksz egy grubot? Ugyanezt a Chakra live alatt is meg lehetne nézni, hátha van valami grub hibaüzenet.

Illetve egy nem bootolós telepítésnél valamilyen live rendszer alól megnézhetnéd a telepítési logokat a /var/log mappában. Az is elég lenne, ha csak feldobnád nekem valahova, ahonnan le tudom szedni őket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2376) King Unique válasza CPT.Pirk (#2375) üzenetére


King Unique
titán

"Mint live alól felraksz egy grubot?"
Azt hogy kell egy adott eszközre (sdd)?

Ma már szerintem hagyom, mert éppen van más dolgom is, de holnap ránézek és lementem, amit tudok.

Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#2377) CPT.Pirk válasza King Unique (#2376) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak kövesd a leírt lépéseket a kezdő Linuxos topic összefoglalójának alján, gyorsan megvan. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2378) King Unique válasza CPT.Pirk (#2377) üzenetére


King Unique
titán

Megvan, megvan. Vagyis pl:

grub-install --boot-directory=/mnt/boot /dev/sdd

Amúgy még azon filóztam, hogy volt a Grub telepítésének listájában olyan opció is, hogy a / gyökérbe, sdd1 rendszerpartícióra, de ha magán az sdd-n van, akkor is kéne működnie. Mintnél is ok, illetve ha a helyi lemezre telepíteném, akkor ott is alapértelmezésben az sda-ra tenné mindegyik, nem az sda6-ra.

[ Szerkesztve ]

(#2379) CPT.Pirk válasza King Unique (#2378) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, alapból magára az eszközre kellene telepíteni, nem partícióra.

Felcsatolni ne felejtsd majd el a cumót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2380) King Unique válasza CPT.Pirk (#2379) üzenetére


King Unique
titán

Mindenképpen Grub nélkül telepítsem, vagy az is jó, ha "normál" telepítés után, amikor nem tölt be, csak újratelepítem a Grubot? Csak, hogy ne kelljen több kört futni.
Meg akkor megpróbálom KParted alól is megcsinálni neki a partíciót, de gyanítom, hogy ez vmi bug lesz.

(#2381) CPT.Pirk válasza King Unique (#2380) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, mehet a sima telepítés. Jó is lenne onnan kimenteni a log fájlokat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2382) King Unique válasza CPT.Pirk (#2381) üzenetére


King Unique
titán

OK.

Remélem összejön vmi, mert az új Kubuntu annyira nem tetszett. :D

:R

[ Szerkesztve ]

(#2383) SATA_boy válasza ztsoft (#2372) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Köszi srácok! Nem mertem igennel válaszolni, gondoltam előbb inkább kérdezek mielőtt "lövök", abból nagy baj nem lehet. El is kezdett közel 825 MB-ot letölteni. :Y
Akkor majd nézem a News szekciót a jövőben! Remélem a fórumtársnak is összejön a telepítés, drukk neki!

Itt a numlock rendszerindítással együtt történő bekapcsolása hogy működik? Bújjak Arch wiki-t? ;)

(#2384) CPT.Pirk válasza SATA_boy (#2383) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A systemsettings-ben, valamerre a beviteli eszközöknél van, csak be kell pipálni. Remélem a következő iso része lesz már egy script, ami eldönti, hogy asztali gépről v. laptop van szó. Utóbbinál nem előnyös a bekapcsolt num lock.

Amúgy a 800MB frissítés az elég szokványos, a meglepő inkább az, hogy mennyire gyorsan megcsinálja. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2385) ztsoft válasza CPT.Pirk (#2384) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam Arch alatt nem szokványos a 800MB, mivel itt napi rendszerességgel jönnek a frissítések. :D A nagyobbak is meg állnak 500MB körül.

A gyorsaság meg a RAM miatt van, mivel majdnem minden a RAM-ba van (tmp, stb. a ccr is ott fordít (tmpfs)).

SATA_boy: Valamilyen szinten használható az Arch wiki (azt nem tudom, hogy mennyire húztak már el tőle), régen (fél éve) még a csomagokat is simán lehetett telepíteni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#2386) King Unique


King Unique
titán

Tehát ezen megoldás alapján akartam külső USB-s eszközre ismételten Chakra OS-t telepíteni. Előzmény: [link]

Telepítési információk:

> Notebook, 2 db USB 3.0 port, 1 db USB 2.0 port
> Chakra 2015-11 Fermi ISO
> 1 db USB 3.0 pendrive, 8 GB (pendrive ok, a többi Linux is arról települt sikeresen)
> 1 db 2,5" külső USB 3.0 ház + 120 GB SSD
> Telepítés USB 3.0 portokat használva történt. Még mielőtt...a gép tud USB 3.0-ról bootolni és eddig, mind a telepítés, mind az utána való rendszerfuttatás, működött külső eszközről Linux és Windows esetében is.

I. A korábbi tanácsra, KParted alatt újra létrehoztam neki a 20 GB-os partíciót és arra telepítettem, de semmit nem ért... utána ugyanúgy nem tudott betölteni az USB-s eszközről. Sőt 2-3 db telepítésből, 1x biztos, hogy Python hibát dob a végén.

Első telepítés összefoglalása
KParted 20 GB-os partícióval
Chakra telepítés, kézi partícionálás
Telepítés összefoglalás
Python hiba
Sikeres telepítés

II. Aztán megpróbáltam a Chakra live-ról telepíteni a Grub rendszerbetöltőt, a kezdőknek szóló topik összefoglalója alapján.. Ami sikeres is volt, de utána ugyanúgy nem indult el a rendszer külső SSD-ről...

Grub újratelepítése sdd lemezre

III. Itt már kicsit fel....az ideg, de mivel úgyis több rendszert akartam tenni rá, hát először felraktam az Ubuntu 15.10-es verziót. Létrehoztam a lemezen GParted segítségével 3 db Ext4-es partíciót, az sdd1-re ment az Ubuntu, az sdd2-re szántam a Chakra új kiadását. A Grub meg ment az sdd-re. Azt mondanom sem kell, hogy az Ubuntu hiba nélkül felment és utána simán indult is az USB-s eszközről a rendszer.

Lemez felosztása GParted segítségével
Ubuntu 15.10 telepítés, kézi partícionálás

Majd utána felment sdd2-re a Chakra és sikeres volt a telepítés. Viszont újraindítás után hibaüzenetet dobott a Grub és nem indult el egyik rendszer sem... Megjegyzem, raktam már fel a fentebb vázolt kézi partícionálással egymás után 3-4 db disztrót is külső HDD/ SSD-re és még soha nem volt probléma. Újraindítás után mindig elindult a Grub és a listában benne volt az összes telepített rendszer és külön-külön is bebootolt mind

IV. Utolsó ötletem a Grub ismételt újrarakása volt. Ubuntu live be, root joggal külső SSD sdd1 felcsatol, majd Grub telepítés:
mount /dev/sdd1 /mnt
grub-install --boot-directory=/mnt/boot /dev/sda /mnt

Újraindítás után lett Grub, Ubuntu betölt, majd sudo update-grub és megtalálta a Chakra partícióját:

update Grub

Aztán rendszer újraindít és már ott a listában a Chakra, kiválasztom, de természetesen b****tt elindulni. :(((
Fekete képernyő és néhány hibaüzenet fogad:

- Error: no device specified for hibernation
- The root device is not configured to be mounted read-write! It may be fsck'd again later

:F ... Amikor Ubuntut elindítom, akkor automatikusan felcsatolja a 20 GB-os Chakra partíciót is, látszik a rendszerben. Megjegyzem, több rendszer (pl. Ubuntu, Linux Mint, eOS, Kubuntu) egymást követő, külső eszközre történő telepítése után, soha nem okozott problémát, ha rendszeren belül fel volt csatolva a másik OS partíciója és root jogok, hibernálás állítgatásával sem kellett szórakozni.
Fstab szerkesztés, vagy mi kéne neki?

Ubuntu fstab fájl:

# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sdd1 during installation
UUID=c9f6e065-22fc-4980-b761-e208c5d1bb6f / ext4 errors=remount-ro 0 1
# swap was on /dev/sda7 during installation
UUID=70552771-a67c-408f-bcfe-35cdc80a4eb5 none swap sw 0 0

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Tehát kifogytam az ötletekből...
- többször letöltöttem a Chakra ISO-t
- kiírtam normál és DD módban is (utóbbi a nyerő)
- partícionálásnál telepítővel, GParted/ KParted által formázva, megtartva/ újraformázva telepíteni
- sdd-re, sdd1-re rakni a Grub rendszerbetöltőt
- Grubot újratelepíteni live rendszer alól stb.

Nem működött egyik sem. Nem akarom szapulni a rendszert, lehet normál telepítés, helyi lemezre (sda) ok, de külső eszközre nagyon nem akarja az igazat. Lehet én cseszek el vmit, nem értek hozzá, az is benne van. :R Viszont az mégiscsak eléggé furcsa, hogy totál ugyanezen lépéseket végigzongorázva, más OS esetében teljesen ok. Lehet jobb az új Clamares telepítő, de nem kizárt, hogy még akad benne néhány bug.

Kérdés?

Érdemes ezzel tovább játszadozni, vagy hagyjam a fenébe :F

[ Szerkesztve ]

(#2387) King Unique válasza CPT.Pirk (#2375) üzenetére


King Unique
titán

Telepítés után, a /var/log mappában csak 1 db pacman fájl volt. Ha ezekben nincs semmi személyes infó, esetleg majd megosztom.

[ Szerkesztve ]

(#2388) King Unique válasza King Unique (#2386) üzenetére


King Unique
titán

Oops... a hsz IV-es pontjában elírtam a Grub telepítést, de a gyakorlatban jól csináltam. Ott természetesen sdd-re raktam másodjára is:

mount /dev/sdd1 /mnt
grub-install --boot-directory=/mnt/boot /dev/sdd /mnt

(#2389) CPT.Pirk válasza King Unique (#2388) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Értetlenül állok a problémád előtt. Néztem a fórumot, még csak közelítőleg sincs hasonló probléma. Lehet tágítani kell a keresést az Arch fórumra is.

Manjaro-t vagy Antergost próbáltál telepíteni arra a külső vinyóra?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2390) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aki a friss iso-t telepítette, az nyugodtan törölje le a KDE nem használt nyelvi csomagjait, mert a telepítés végén ezek nem törlődtek. Ez 1.1GB körüli cumót jelent.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2391) King Unique válasza CPT.Pirk (#2389) üzenetére


King Unique
titán

Én is...lehet azért nincs, mert nem is próbálta senki ilyen körülmények között telepíteni. :)
Manjarot még nem próbáltam, talán adok neki egy esélyt. A legutóbbi Antergos, mint fentebb is említettem, kifagy a tényleges telepítés megkezdésénél. De annál a korábbi telepítőknél is voltak kisebb bugok.

Chakra esetében se tudom másra fogni, vsz vmi bug, ennyi. Illetve azt is megfigyeltem, hogy amikor betölt a live rendszer, maga a telepítő elég lassan indul el. Többi live OS-nél meg szinte azonnal megnyílik, ha rámegyek.

Ez van. USB-s kütyüre akkor nem lesz Chakra telepítve. :N Azért köszönöm az eddigieket.

(#2392) CPT.Pirk válasza King Unique (#2391) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a Calameres egy kicsit lassan tölt be. Mondjuk egy USB3-as penen már elég gyors.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2393) King Unique válasza CPT.Pirk (#2392) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom, kinél mennyire, de nálam pont 3.0 pen & 3.0 port volt és kb. vagy fél-1 perc kellett neki, míg elindult. Az azért kicsit sok.
Esetleg van vmi más high class KDE disztró, vagy ilyen téren a Ckakra a best of?

(#2394) CPT.Pirk válasza King Unique (#2393) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a fél perc ... egy perc tényleg volt, de csak az RC isoknál, az utolsó RC-nél ami a végleges lett, ott ezt kiküszöbölték. Nálam pár másodperc maximum a calameres betöltése, pedig nincs usb3 port a gépen.

Most speciel nem tudok másik tuti KDE-s disztrót, nem keresgéltem mostanában ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2395) spammer válasza King Unique (#2393) üzenetére


spammer
veterán

KaOS-re esetleg ránézhetsz, ha a KDE érdekel.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2396) King Unique válasza CPT.Pirk (#2394) üzenetére


King Unique
titán

Nem értem ezt se, mert direkt 2x is letöltöttem az új ISO-t (http, torrent), többször, több pendrive-ra is kiírtam, de korántsem pár másodperc volt az, hanem jóval több.
Na mindegy, akkor majd keresek helyette mást. A Kubuntu 15.10 nem tetszett, az már eleve kiesik.

Amúgy jó ez a külső SSD-s dolog, mert nagyon hasít rajta az Ubuntu és Mint is eddig. Utóbbiból a 17.3 Beta változat is lazán felment. :))

(#2395) spammer: azt már próbáltam, de elsőre nem fogott meg. Talán esetleg teszek vele még1 próbát. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2397) Pista0001 válasza King Unique (#2396) üzenetére


Pista0001
addikt

Azt megkérdezhetem hogy miért nem teszed bele a gépbe az ssd-t? Garancia miatt?

(#2398) King Unique válasza Pista0001 (#2397) üzenetére


King Unique
titán

Volt a gépben is és eredetileg úgy volt, hogy csak 1 W marad és mellé 1-2 L, de aztán végül maradt a merevlemez, mert minden úgysem fért volna fel az SSD-re. Illetve azért is vettem, mert kellett egy gyors, hordozható eszköz egyéb oprendszereknek. Aztán még majd lehet variálom és változik a felállás.

(#2399) King Unique válasza CPT.Pirk (#2389) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb próbáltam felrakni a Manjaro 15.09 KDE kiadását, ami szintén Arch alapú, ha jól néztem. Ott van kétféle grafikus telepítő is, direkt a Calamerest próbáltam. Ennél is baromi lassan indult el, úgyhogy ez vsz vmi Calameres bug lehet.

Na, de most jön a lényeg. A fentebb bemutatott telepítést ugyanúgy megcsinálva a Manjaroval, az utána simán bebootol, van Grub. Max egy grub-update kell csak neki, hogy a többi rendszer is belekerüljön a listájába.
Így viszont, az előzmények és a Manjaro alapján, szinte biztos, hogy Chakra bug lehet a külső SSD-re való sikertelen telepítés... :U

[ Szerkesztve ]

(#2400) CPT.Pirk válasza King Unique (#2399) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Thx. Ezt majd megemlítem valahol a srácoknak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.