Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Pista0001 válasza ztsoft (#1650) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi, akkor a Chakrát telepítem utoljára.

Közben a Win telepítése már túl vagyok, a hang jó. Ezek szerint a Linuxszal van a bibi. :( Remélem találok majd megoldást, mert azt szeretném elsődlegesen használni, nem a Windowst.

Szerk.: A hang jó alatt azt értem, hogy nem recseg, de azért elmarad az ATi AMD HDMI-jétől, ami gyakorlatilag ugyanolyan, vagy tán jobb is, mint bármelyik Realtek analóg kimenete. Elég vérszegény a hangzás, de elvileg ez a hangfalpár hibája, hiszen módosítatlanul megy a DAC-id a digitális adatfolyam, amin az AMD kártyákon levő hangchip úgy tűnik, valamit módosít.

[ Szerkesztve ]

(#1652) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#1651) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyílt vagy zárt driverrel használod a Radeont? Ha a zárttal van ez, akkor lehet egy olcsó USB-s hangkártya kellene neked, aminek van optikai kimenete, arra meg kötheted a dacodat.

kertsa: Kubuntu alatt mi volt a szitu?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1653) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#1652) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez az, hogy nem Radeon, az a másik gépben van. Amivel szívok, az egy Intel NUC. Az USB-s hanggal csak annyi bajom van, hogy mínusz 1 USB a 3-ból, ezért vettem annak idején inkább a DAC-ot. Az a baj, hogy az Intel nem csinál Linux drivert, a disztrók kiadói sem, mert a notebookokban van hangchip, egyedül a NUC-ban nincs. Egyelőre úgy tűnik, hogy nincs megoldás, bár többen használnak NUC-ot HTPC-nek, OpenELEC-est is láttam, valamint Hackintoshról is tudok, de ilyen panaszt eddig nem olvastam.

(#1654) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#1653) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Közösségi Intel driver van, most is az megy nálad. Ennek a milyenségével nem tudunk mit kezdeni, de OpenElec alatt is elvileg ugyanaz a driver kell hogy menjen, talán csak OSX lenne kivétel de azt nem ismerem ilyen téren.

A 3 USB-s kérdésre meg max egy USB hub lehet a megoldás. Sajnos más megoldást nem látok erre a kérdésre, de esetleg még a "nagy linux topic"-ban kérdezz rá, ott van pár okos aki jobban vágja az Inteles dolgokat, mint én.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1655) kertsa válasza CPT.Pirk (#1652) üzenetére


kertsa
senior tag

Kubuntu alatt az automatikus csatolás beállítása után működött rendesen.

(#1656) CPT.Pirk válasza kertsa (#1655) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annyit még nézz meg, hogy amikor megy és amikor nem megy, mi a kimenete ennek:

sudo modprobe rtl8192se

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1657) kertsa válasza CPT.Pirk (#1656) üzenetére


kertsa
senior tag

Erre a parancsra nem történik semmi :)

(#1658) CPT.Pirk válasza kertsa (#1657) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Linuxon ha nincs kimenete egy parancsnak, akkor lefutott hiba nélkül. Akkor is kiadtad, mikor nem volt net?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1659) kertsa válasza CPT.Pirk (#1658) üzenetére


kertsa
senior tag

Igen. Most csatlakoztattam a routert wifin és szintén hibamentes. Net továbbra sincs :)

(#1660) CPT.Pirk válasza kertsa (#1659) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Várjál, amikor csatlakoztál de nincs net, akkor mit mutat az iwconfig és mit mond a KDE hálózat kezelője? Arra gondolok, amit itt lehet látni a bal oldalon:

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1661) kertsa válasza CPT.Pirk (#1660) üzenetére


kertsa
senior tag

Itt és itt már linkeltem :)

(#1662) CPT.Pirk válasza kertsa (#1661) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem voltam benne biztos, hogy azok melyik állapotra vonatkoztak. Viszont ha felkapcsolódik a routerre de nincs net, akkor benéznék a router beállításaiba is, meg ha van rá frissebb firmware akkor azt felraknám.

Tanácstalan vagyok a problémáddal kapcsolatban, mert ha egyszer felkapcsolódott, akkor onnan már nem tudom mi lehet a gond. Ilyenkor mikor van kapcsolat de nincs net ez stabil állapot, vagy megszakad a kapcsolat x idő múlva?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1663) kertsa válasza CPT.Pirk (#1662) üzenetére


kertsa
senior tag

A legfrissebb firmware van rajta. Nem szakad meg a kapcsolat. Már átnéztem a router beállításait is.

[ Szerkesztve ]

(#1664) _Dumber_ válasza kertsa (#1663) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nyomjál már légyszi 3 pinget:

ping 192.168.1.1 -c 3
ping 8.8.8.8 -c 3
ping www.google.com -c 3

kiványcsi vagyok melyikre mit ad.

(#1665) kertsa válasza _Dumber_ (#1664) üzenetére


kertsa
senior tag

[zsolt@chakra-pc ~]$ ping 192.168.1.1 -c 3
PING 192.168.1.1 (192.168.1.1) 56(84) bytes of data.

--- 192.168.1.1 ping statistics ---
3 packets transmitted, 0 received, 100% packet loss, time 1999ms

[zsolt@chakra-pc ~]$ ping 8.8.8.8 -c 3
PING 8.8.8.8 (8.8.8.8) 56(84) bytes of data.

--- 8.8.8.8 ping statistics ---
3 packets transmitted, 0 received, 100% packet loss, time 2008ms

[zsolt@chakra-pc ~]$ ping www.google.com -c 3
ping: unknown host www.google.com

(#1666) _Dumber_ válasza kertsa (#1665) üzenetére


_Dumber_
őstag

Namármost ez azt jelenti, hogy kapcsolatod sincs a routerrel, hiszen még a routert sem tudod pingelni.

(#1667) kertsa válasza _Dumber_ (#1666) üzenetére


kertsa
senior tag

Nekem ez alapján úgy tűnik, mintha kapcsolódna... legalábbis a hálózatkezelő azt jelzi.

(#1668) CPT.Pirk válasza kertsa (#1667) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbáltál már kapcsolódni másik wifire? Akár egy androidos telefon hotspot is megteszi egy gyors próbára.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1669) _Dumber_ válasza kertsa (#1667) üzenetére


_Dumber_
őstag

Össze tudod kötni kábellel?

(#1670) kertsa válasza CPT.Pirk (#1668) üzenetére


kertsa
senior tag

Az androidos hotspot tökéletesen működik.

(#1669) _Dumber_ most is kábeles net megy.

(#1671) _Dumber_ válasza kertsa (#1670) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor csak a router körül keresném a problémát.. kizárásos alapon.
Annak is a wifi részénél, mert ezek szerint a DHCP jól működik. (osztja a címet, és a name szerver is teszi a dolgát).

A Chakra is képes egy kapcsolatra ráálni, (hotspot).

Esetleg a géped wifije nem akarodzik a TP-linkre ráálni....

windows volt rajta valaha? azon jó volt?

[ Szerkesztve ]

(#1672) kertsa válasza _Dumber_ (#1671) üzenetére


kertsa
senior tag

Windows 8-ra gond nélkül csatlakozik.

(#1673) kertsa válasza _Dumber_ (#1671) üzenetére


kertsa
senior tag

Van egy másik laptop itthon amin win8 van, ott ebben a pillanatban is tökéletes.

(#1674) _Dumber_ válasza kertsa (#1672) üzenetére


_Dumber_
őstag

passzolom

(#1675) CPT.Pirk válasza kertsa (#1670) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor viszont egészen máshol lesz a gond, ha másik wifire felmegy gond nélkül. Esetleg dobj egy OpenWrt-t a routerre, az én 842ND-m az összes gyári firmwarrel 1-2 naponta lefagyott, aztán felraktam ezt: http://ofmodemsandmen.com/. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1676) kertsa válasza CPT.Pirk (#1675) üzenetére


kertsa
senior tag

És mi a garancia, hogy jó lesz a routerre?

Nincs benne a listába.

[ Szerkesztve ]

(#1677) CPT.Pirk válasza kertsa (#1676) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor másik való rá. Nem írtál még router típust.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1678) kertsa válasza CPT.Pirk (#1677) üzenetére


kertsa
senior tag

TP-Link tl-wr541g v7

(#1679) CPT.Pirk válasza kertsa (#1678) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tegnap nem ment az OpenWrt wiki. Viszont sajnos ahhoz a routerhez nincs ilyesmi, túl régi és túl gyenge.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1680) kertsa válasza CPT.Pirk (#1679) üzenetére


kertsa
senior tag

Nem veszek másikat... mivel az asztalomon van a router, tökéletes kapcsolat van utp kábelen kereszül :)

(#1681) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aki szeret tesztelni, kipróbálhatja a szeptemberi ISO első teszt verzióját: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1682) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1681) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez elég érdekes :U , pont minap olvastam másik topicban, hogy "nincs olyan kiadási rendszer mint uborkánál a naptári dolgok. Vagyis kb. a "telepítsd egyszer, frissítsd gyakran" elv alapján készülnek." A mostani kiadás tapasztalatai alapján úgy néz ki, hogy nehogy frissítsd, hamar jön az új kiadás! :F

A manó csípje meg, most már tényleg össze vagyok zavarodva kissé!
Így Chabuntu lesz a vége. :W

(#1683) Brogyi válasza ubyegon2 (#1682) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem te tévedésben vagy. A rolling realese a folytonos update mellett nem kell újra raknod mint az ubit, vagy az XP-t. A kiadott lemez csak a kezdőknek szól, hogy ne kelljen órákig update-telni. A többiek majd kijavítanak ha tévedek, de nekem így jön le.

(#1684) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#1682) üzenetére


_Dumber_
őstag

A rolling pont akkor működik, ha állandóan frissíted..
Ha pár frissítést kihagysz és közbe 2x is volt olyan ami egymásra épült, akkor gondban lehetsz. (pl próbálj meg egy 2013-as chakrát telepíteni.. fogadjunk még frissíteni sem tudod egyből telepítés után, viszont ha folyamatosan frissítetted, akkor tökéletes rendszered van)
Ezt a Chakra, Manjaro úgy oldja meg, hogy időnként kiad egy friss rendszert (verziószámos) , amire építhetsz. Ha egy régid van, de folyamatosan frissítetted, akkor ugyanide jutsz. - Ezek a "kiadások" összeválogatott csomagokat tartalmaznak visszajelzések alapján, valamint a kinézet is más lehet csupén promo célból. (ez a manjaron jól látszik). Ugyanakkor ez bármikor előállítható a régi rendszerről is.
(Az origin ARCH meg úgy oldja meg, hogy telepítéskor csak a repokból telepít és azért lesz mindennapi telepítésed friss)
Itt a filozófia abból indul ki, hogy legtöbb ARCH használó már túl van azon hogy : nézd annak milyen vagány színe van.. tegyük fel azt.. használaton

Ezzel szemben pl MINT esetén nem is frissíthető verzió között, (szerintem helyesen), UBUNTUN, meg megtehető saját felelősségre (4 miatyánk kíséretében) , mert lehet szerencséd, de akár össze is zuhanhat a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#1685) azozo válasza CPT.Pirk (#1681) üzenetére


azozo
senior tag

Live dvd-t kipróbáltam,de valami nem oké volt a hálózattal kapcsolódott de nem volt ip Hmm...szörnyű a kezdő képernyő háttér ..

(#1686) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#1684) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

+(#1683) Brogyi

Értem, köszi, nem állt át az agyam MINT- ről, most azzal trükközök meg a Win7 felrakásával a Defy ROM- csere miatt. Jó, hogy a rollingról is írtatok, egyszer még olyat is ki fogok próbálni :) , de most a Chakráról van szó, ami nem rolling, ezért írtam a hülyeségeket.

Ez a félrolling is biztosan jó lenne, ha kiforrottabb lenne. Chakra telepítése és frissítése nemrég elég nyögvenyelősre sikerült, néhány hónapja a Manjaro is megnyeklett rendesen a frissítőcsomagtól. :U Túlzottan nem vagyok elalélva ettől a félrollingtól ezek miatt. :(

A MINT- nél egyébként saját kockázatra lehet frissíteni új telepítés helyett, csak minek.

Ha valamelyik haveromhoz elmennék Chakrát telepíteni, aszondanám neki, hogy ottalvós buli lesz, készüljön sok sörrel. Odafelé menet még beugranék egy kávéra másik cimbihez, közben feldobnám neki a MINT- et és haladnék tovább. :D

(#1687) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#1686) üzenetére


_Dumber_
őstag

Mindhárom (Arch, Chakra, Manjaro) más frissítési ütemet követ.

Arch = minden napra jut valami új. (rolling)
Manjaro = teszteli az arch frissítéseit, és kb 2 hetente ömlesztve megkapod. (szakaszos rolling)
Chakra = a progifrissítések folyamatosan, a rendszerdolgok kb havonta érkeznek (half rolling ) - és itt a half inkább a "teljes" és a "szakaszos" keverékét jelenti

Ugyanakkor alapvetően mindegyik a: "telepítsd egyszer frissítsd folyamatosan" alapelvet követi. Tehát gördülő azaz ROLLING, és ez a lényeg

(#1688) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#1687) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha egy régid van, de folyamatosan frissítetted, akkor ugyanide jutsz. - Ezek a "kiadások" összeválogatott csomagokat tartalmaznak visszajelzések alapján, valamint a kinézet is más lehet csupén promo célból. (ez a manjaron jól látszik). Ugyanakkor ez bármikor előállítható a régi rendszerről is.

Nekem ez kicsit fura és sántít is a fenti érvelés racionalítás talaján imbolyogva, mert akkor ez a profi csapat is elő tudna állítani egy adott frissített állapotban lévő új kiadást, de mint olvastuk, ez nem sikerül maradéktalanul. Még az is felmerül bennem, hogy annyira nem is tévedek, mert egy új disztrót adtak ki és nem egy frissített állapotban lévőt az új telepítést végrehajtani kívánók számára. Egy új disztró, ami nem annyira működik, így most van amit mondtatok és vannak a tények. Ez maga a Chabuntu, sajnálom. :(

Mellesleg említsük meg nyugodtan, hogy már nem Arch alapú a Chakra. :)

(#1685) azozo
Szerinted mi nem OK, ha a srácoknak mégis igaza van a kiadási metodikával kapcsolatban? Ha csak egy ún. pillanatképről lenne szó, akkor miért nem működik nálad?

Nem kekeckedni akarok, hanem tényleg megszeretném érteni azt, ami történik. Most. Nem a régebbi elvekre vagyok kíváncsi, mert azokkal már kezdek tisztába lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1689) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#1688) üzenetére


_Dumber_
őstag

...ez nem sikerül maradéktalanul....

Ha csak egy ún. pillanatképről lenne szó, akkor miért nem működik nálad?

Azért mert első teszt verzió. Jelenleg a testing repóből felépített rendszerről beszélünk. Ami meg Neked (másoknak) van az stabil.

[ Szerkesztve ]

(#1690) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1688) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennek szerintem semmi értelme. :)

Leírom röviden miről szólnak itt a dolgok. Egy állapot van a Chakránál, a mindenkori stabil állapot. Telepíted valamikor az elérhető legfrissebb iso-val, aztán frissíted magadnak mikor szól az Octopi notifier hogy van új frissítés. Nagyobb frissítés idején meg megnézed, hogy nem-e kell kézzel csinálni valamit. (news rovat).

Amit én bemásoltam ide előzőleg, az ahogy _Dumber_ is írja, egy egyszerű iso amit a chakra-devel google csoportba posztoltak ki azért, hogy aki szeret tesztelni az nézze meg milyen, derüljenek ki a problémák. Egészen máshogy működik benne a tribe mint a korábbi verziókban, sokat alakult a kapudan, mindeközben még sok dolog nem lett frissítve az új kiadáshoz, mert leginkább csak működési teszt iso, semmi köze ahhoz hogy mit tudnak vagy nem tudnak a fejlesztők csinálni.

News:
- tribe: thanks to the Inkane's job the new tribe loads all the pages at the beginning, should be more faster and keep in memory the settings of the previews pages
- kapudan: lot of effort has been put to improve kapudan, thanks to george2 new pages were added and the whole artwork and stile has been revised thanks to the Marcel's contribution. For a full list of changes look at: https://trello.com/b/Vv2Gif3q/release-descartes-1-2014-mm
- octopi-notifier is now included as default
- kde4.14

Testers ToDo:
- check if Tribe works correctly
- check if install everything correctly on a really installation, both open and closed video drivers
- check the netinstall installation, please try also on a VM and report the pkgs that blocks the installation
Please report any missing details, bugs, .... and also wishes.

Dev ToDo:
- prepare the announcement
- update the announcement in Tribe
- select a new wallpaper (malcer?)

Nem tudom fejlesztettél-e valami programot már, de a hibák jelentős része akkor derül ki, mikor a szerinted már frankó programot odaadod másnak, hogy próbálja ki. Erről szólnak a kiadás előtti ISO-k is.
Továbbá az ISO nem egyenlő a disztróval.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1691) azozo válasza CPT.Pirk (#1690) üzenetére


azozo
senior tag

Jól mondod :)

(#1692) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1690) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kezdem érteni, köszönöm a türelmeteket. :R

Tényleg nem értek sokat ehhez, de már látom a különbséget e között és a MINT 17 RC között, utóbbit azóta is használom. Azt gondoltam, ez is valami olyasmi.
Egyébként elindítottam próbaképp live- ban, nekem magyarul írkált ki egy csomó dolgot, amiből rögtön rájöttem, hogy ez guruknak való!

Sorry, hogy értetlenkedtem itt idiótán, de végeredményként azt kell mondjam, hogy ma is megtudtam pár dolgot. :)

(#1693) Pista0001


Pista0001
addikt

Jelentem, jó a hang Chakrával :D Egyszer Ubival is jó volt, aztán ott visszatért a torzítás. Kívánci vagyok a CHakra meddig fogja bírni ;]

(#1694) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#1693) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szoftverből védjük ki a hardver hibát? :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1695) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#1694) üzenetére


Pista0001
addikt

Jelentem, jó volt eddig :( Ment a Youtube, nem volt semmi gond. Aztán megnéztem egy filmet, nem volt semmi gond. Elindítottam egy másikat, hangsávot akartam váltani, abban a pillanatban elb@szódott. Tegye föl a kezét, aki érti. :(

(#1696) ztsoft


ztsoft
őstag

Nálatok frissült rendesen a Firefox 32.0.1-ről 32.0.2-re? Én ezt a hiba üzenetet kapom: "A /var/cache/pacman/pkg/firefox-kde-32.0.2-1-x86_64.pkg.tar.xz fájl sérült (hibás vagy sérült csomag (ellenőrzőösszeg)).
Szeretné törölni? [I/n]". Kerestem a Chakra fórumán is, de nincs bejegyzés erről. Lehet, hogy csak nálam jelentkezett a hiba.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1697) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1696) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbáltad újra? Előtte csinálj egy sudo pacman -Scc -t, ez törli a már leszedett csomagokat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1698) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1697) üzenetére


ztsoft
őstag

Így sem megy. Valószínű, a csomagokkal lesz a gond, a háromból már csak kettővel van gondja.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1699) azozo válasza ztsoft (#1698) üzenetére


azozo
senior tag

Az angol chakraos fórum stabil részben másnak is hasonlóhibája van
Amúgy pacman -Syyu szerintem
Hogy frissek legyenek a repok mirror-check

(#1700) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1698) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hibás cheksum került a fájl mellé a szerverre. Mindjárt javítják a maradék csomagokat is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.