Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) azozo válasza freaghill (#1299) üzenetére


azozo
senior tag

Extra -t csomagokat engedélyezni kell a pacman -nak config fileban

(#1302) freaghill válasza azozo (#1301) üzenetére


freaghill
őstag

Most ezt egy windows felhasználónak magyarázd el :DD

Nyomtam egy pacman -Syu parancsot és kérdezte hogy le akarom -e cserélni ez azt amazt, igenre mentem, most megint tölt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1303) azozo válasza freaghill (#1302) üzenetére


azozo
senior tag

http://chakraos.org/forum/viewtopic.php?id=11338 ki kell venni a # az extra reponál :-)

[ Szerkesztve ]

(#1304) freaghill válasza azozo (#1303) üzenetére


freaghill
őstag

Ezt dobja be:

[root@ts ts]# kdesu kate /etc/pacman.conf
kdesu(7213)/kdeui (kdelibs): Session bus not found
To circumvent this problem try the following command (with Linux and bash)
export $(dbus-launch)
KCrash: Application 'kdesu' crashing...
KCrash: Attempting to start /usr/lib/kde4/libexec/drkonqi from kdeinit
sock_file=/root/.kde4/socket-ts/kdeinit4__0
Warning: connect() failed: : Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
KCrash: Attempting to start /usr/lib/kde4/libexec/drkonqi directly
drkonqi(7214)/kdeui (kdelibs): Session bus not found
To circumvent this problem try the following command (with Linux and bash)
export $(dbus-launch)

Frankó most már. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1305) freaghill


freaghill
őstag

Beraktam egy jobb videokártyát a gépbe, meg egy SATA-s winchestert.

Az a gond, hogy a winyót nem látom... Biosba is csak az IDE-set látom.
Ami új, hogy indításnál írja hogy A start job is running for ....

És most, hogy benn van az a winyó, amit nem lát, a piros led folyamatosan ég a gép elején.

(#1306) CPT.Pirk válasza freaghill (#1305) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kábelezést nézd át, meg a vinyót másik sata slotban. Ha a bios sem látja, az HW probléma.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1307) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
a Chakra hogyan kapja meg a biztonsági frissitéseket? Folyamatosan csorgassák mint az Ubuntu esetében vagy bizonyos időközönként nagy csomagban egy csomó lejön?

(#1308) CPT.Pirk válasza kispx (#1307) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs külön security update csoport. Half rolling modell van, folyamatosan jönnek kisebb és nagyobb csomag frissítések. Egy - egy nagyobb frissítés alkalmával 1-2 GB méretben is cserélődnek a csomagok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1309) freaghill válasza CPT.Pirk (#1306) üzenetére


freaghill
őstag

Ránéztem a kábelekre, és az volt a baj, hogy az IDE winyó nem a szalagkábel végén volt.
Így már BIOS-ban láttam, de linuxon belül Eszközök alatt nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#1310) CPT.Pirk válasza freaghill (#1309) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez most melyik vinyó?

Add ki az sudo fdisk -l parancsot, az alapján látszani fog, hogy mi nincs jó helyen az /etc/fstab fájlban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1311) freaghill válasza CPT.Pirk (#1310) üzenetére


freaghill
őstag

IDE-n van a Linux, Sata-t raktam be utólag. Sata korábban egy Windows rendszer mellett muzsikált.

[ Szerkesztve ]

(#1312) CPT.Pirk válasza freaghill (#1311) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ide be kell írni az új vinyó azon partícióit, amit csatolni szeretnél. Erre kell a fdisk kimenete, onnan már könnyű megcsinálni.

"/mit /hova /milyen_fájlrendszer /milyen_módon" elv alapján.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1313) freaghill válasza CPT.Pirk (#1312) üzenetére


freaghill
őstag

fdisk-l parancsra pedig csak az IDE-s vinyónak az adatait adja be. Cseréljem fel a kábeleket, mert lehet, hogy csak kakaót kap, de anyagot nem?

(#1314) CPT.Pirk válasza freaghill (#1313) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ebből ilyesmi látszik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1315) freaghill válasza CPT.Pirk (#1314) üzenetére


freaghill
őstag

Tudnál segíteni, mert nem igazán értem :F
A nagyobb az amit utólag raktam.

[ Szerkesztve ]

(#1316) CPT.Pirk válasza freaghill (#1315) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így jó, a gép látja, csak fel kell csatolnod.

Ezt írd be az fstab fájlba, majd restart:
/dev/sda1 /mappa_ahová_szeretnéd defaults 0 0

Nálam a gyökérben van egy /win mappa, és oda csatoltam, de pl. teheted a /home alá is. Csinálj egy mappát oda, és azt írd be a fenti sorba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1317) _Dumber_ válasza CPT.Pirk (#1316) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ntfs-t és így csatoltam:

/dev/sda1 "ahova csatolom" ntfs-3g auto,nouser,exec 0 0

a filerendszer tipusa mindenképpen kell

[ Szerkesztve ]

(#1318) CPT.Pirk válasza _Dumber_ (#1317) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, elnéztem. :)

Amúgy ha auto-n hagyod a fájlrendszert, asszem akkor is ki fogja találni, hogy miről van szó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1319) freaghill válasza _Dumber_ (#1317) üzenetére


freaghill
őstag

Valami baja volt és nem is bootolta már be a rendszert...
Nekiállok és újrahúzom..

(#1320) _Dumber_ válasza freaghill (#1319) üzenetére


_Dumber_
őstag

Te tudod, de ha ezek után nem húzta be akkor biztos hogy az fstab-ot cseszted el

Bootolj be Live-al és írd be ide az fstab tartalmát.

(#1321) CPT.Pirk válasza freaghill (#1319) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Telepítéskor könnyű csatolni, de itt tényleg elég lenne az fstab beállítást kijavítani.

Egyébként RC4-es telepítő iso: [link], ha már újra akarod rakni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1322) freaghill


freaghill
őstag

Ha berakom a gépbe az Asus Radeon HD6850 duplaventis videókártyát, akkor milyen drivert kéne leszedjek?
Szeretnék CS-zni, Dota 2-zni.

(#1323) CPT.Pirk válasza freaghill (#1322) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Catalystet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1324) freaghill válasza CPT.Pirk (#1323) üzenetére


freaghill
őstag

Ezután beírtam a pacman -S libgl parancsot, töltött is, de még mindig ezt írja.

[ Szerkesztve ]

(#1325) CPT.Pirk válasza freaghill (#1324) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy kicsit bonyolultabb. Itt írják hogyan kell: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1326) freaghill


freaghill
őstag

Rádugtam egy pendriveot a gépre és zenét szerettem volna rárakni. Azt írja, hogy hozzáférés megtagadva. Mi lehet a gond? :F

(#1327) CPT.Pirk válasza freaghill (#1326) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen fájlrendszer van a pendriveon?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1328) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#1327) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, kiadták a Desartes ISO-t.

Megkértük a fejlesztőket hogy csinálják meg az extra repó bekapcsolását egyszerűbbre, most már benne van alapból a pacman config fájljában, onnan meg elvileg az octopiből rögtön be is lehet kapcsolni.

Továbbá ami még fontos, hogy a "legacy" HD radeon kártyák (hd4xxxx és régebbiek) számára már csak a nyílt driver használható, mert az AMD nem tartja karban a saját driverét.

Btw. az a zöld háttérkép szerintem borzalmas. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1329) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv,
Egy két mondatban leírnád mit sikerült összehozniuk?

(#1330) CPT.Pirk válasza Damateo (#1329) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Összekombinálták a protont a neutronnal. :)

Mire gondolsz?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1331) Damateo válasza CPT.Pirk (#1330) üzenetére


Damateo
aktív tag

Csak arra vagyok kiváncsi mi válozott az elöző kiadáshoz képest.

(#1332) CPT.Pirk válasza Damateo (#1331) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A lentebb írtakon kívül új art work, meg minden az új szerverre mutat. Lesz majd belőle logoutos cikk is, csak az nem szokott gyorsan lejönni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1333) freaghill


freaghill
őstag

Nem hiszem el.
Reggeltől megy a gép, megjövök melóból, fekete a képernyő, led pedig sárga.
Megmozgatom az egeret, semmi. Nyomok egy resetet, erre az fogad, hogy failed to load file system....

(#1334) freaghill válasza freaghill (#1333) üzenetére


freaghill
őstag

No, újrahúztam megint.. :U
Engedélyeztem az extra repókat, feltettem a chromiumot, nem akarja beadni, csak tölt, tölt tölt, de nem adja be, illetve pacman -S parancsra nem csinál semmit.

(#1335) freaghill válasza freaghill (#1334) üzenetére


freaghill
őstag

Nyomtam egy pacman Syu parancsot, most tölt. :C
Remélem chromium is menni fog. :U

(#1336) CPT.Pirk válasza freaghill (#1335) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az első esetben -Syyu -val érdemes futtatni a pacmant. Amúgy valami smart monitorozó progival rá kellene nézni arra a vinyóra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1337) Pista0001


Pista0001
addikt

Hali. Használ valaki Intel IGP-t hdmi-n kitolt hanggal? Valami borzalmasan szól nekem. Ugyanez a hardver Windows-zal nagyon jól szól. Van valakinek valami ötlete? Zárt driverekkel telepítettem, de Intelhez elvileg nincs, tehát a nyíltnak kell fent lennie.

(#1338) Pista0001 válasza Pista0001 (#1337) üzenetére


Pista0001
addikt

Problem solved. :)

xf-video-intel (ősöreg Intel chisetek drivere) is telepÍtve lett, ez kavart be. EltávolÍtás után azonnal hibátlan a hang. :)

Újjabb probléma van "helyette". A chromiumban a beviteli mezőben nem "veszi" a hosszú "i"-t. Máshol (pl Reconq) semmi gond nincs vele.

(#1339) Pista0001 válasza Pista0001 (#1338) üzenetére


Pista0001
addikt

Sztornó, mégsem az a megoldás. Újraindítás után valahogy nem stimmelt a felbontás, miután visszaraktam, az újra jó lett, a hang viszont már az újrarakás előtt elsz@ródott :(

(#1340) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#1339) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbáld meg megkérdezni a fórumukban, ott tuti lesz aki így haszálja. Viszont sajnos Intelnél nincs választás, olyan a driver amilyen.

Ellenben régebben még a Chakra előtt csináltam olyat, hogy kézzel forgattam Intel drivert, hogy kicsit több FPS-t kapjak Minecraftba0n (játszható legyen :D ) a GMA950-es csodával, lehet ilyen rajtad is segítene. Nem mondom hogy egyszerű, egy rakás függősége van a forrásnak meg egy erős fél óra mire lefordul, de meg lehet próbálni. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1341) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#1340) üzenetére


Pista0001
addikt

Most épp megint jó, pedig éjjel nem csináltam vele semmit (remélem) :F

A Chromiumos "í" hiányra nincs ötleted? nem túl kényelmes két böngészőt használni :(

[ Szerkesztve ]

(#1342) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#1341) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Chromium bug: [link] [link]

A vágólapról illessz be í betűt amíg nem javítják ki, az elvileg megy.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1343) BoB válasza CPT.Pirk (#1342) üzenetére


BoB
veterán

AltGr + J a következő Chrome / Chromium kiadásik működik.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1344) Pista0001 válasza BoB (#1343) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi mindkettőtöknek. Az AltGr+J-t észre sem vettem, az AltGr+I-t nyomtam csípőből, de az nagy lett :B

(#1345) Pista0001 válasza Pista0001 (#1344) üzenetére


Pista0001
addikt

Újabb (nekem) fura dolog. Csináltam egy új panelt felülre, az alsót bezártam, viszont két nyitott ablak volt rajta, amik tuti futnak (az egyik youtube volt chromiumban, és szól a zene továbbra is). Ezeket most hogy érem el? Alt+Tab-ra csak a desktopot ajánlja fel. :Y :Y

(#1346) Brogyi


Brogyi
senior tag

Erre a hibára tudtok megoldást?

Starting full system upgrade... :: lib32-gnutls: requires gnutls=3.2.12.1

(#1347) CPT.Pirk válasza Brogyi (#1346) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam is volt, valami visszamaradt lib aminek már új helyen van a folytatása. Leszedheted nyugodtan.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1348) freaghill


freaghill
őstag

kTorrent-nál mi okozza azt, hogy sárga lesz a torrent neve?

(#1349) freaghill


freaghill
őstag

Gyors válasz kéne. Honnan tudom meg, hogy mik voltak a fagyás okai meg az, hogy lefagyás után nem is tudta betölteni a rendszert?

Cpt winyóra gyanakodott, de hogy tudom leellenőrizni?

(#1350) CPT.Pirk válasza freaghill (#1349) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg a kimenetét egy smart monitorozó proginak, hogy milyen állapotban van a vinyó, pl:

sudo smartctl -i /dev/sda

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.