Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#1850) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

sudo pacman -U full/var/cache/pacman/pkg/firefox-kde-33.0.3-1-x86_64.pkg.tar.xz

sudo pacman -U full /var/cache/pacman/pkg/firefox-kde-33.0.3-1-x86_64.pkg.tar.xz

Azért az első verzió csak szopatott egy kicsit, mire rájöttem, hogy kell egy space! :W

[ubyegon@ubychakra ~]$ sudo pacman -U full /var/cache/pacman/pkg/firefox-kde-33.0.3-1-x86_64.pkg.tar.xz
csomagok betöltése...
hiba: 'full': nem található vagy nem olvasható a csomag
figyelmeztetés: visszatérés egy régebbi firefox-kde verzióhoz (34.0.5-1 => 33.0.3-1)

[ubyegon@ubychakra ~]$

Két utolsó sor is elég érdekes! Nem is csinál semmit. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1852) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1851) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért van még mindig ott a full? Add ki az nélkül! :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1853) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1852) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mert az olyan szimpi volt! :Y :R

[ubyegon@ubychakra ~]$ sudo pacman -U /var/cache/pacman/pkg/firefox-kde-33.0.3-1-x86_64.pkg.tar.xz
csomagok betöltése...
figyelmeztetés: visszatérés egy régebbi firefox-kde verzióhoz (34.0.5-1 => 33.0.3-1)
függőségek feloldása...
belső ütközések keresése...
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem sikerült kielégíteni a függőségeket)
:: firefox-i18n-hu: igényli a következőt: firefox-kde=34.0.5

:W

Kezd tetszeni a dolog! :D

másik FF csomagra:

[ubyegon@ubychakra ~]$ sudo pacman -U /media/EzAz/firefox-i18n-hu-33.0.3-1-any.pkg.tar.xz
csomagok betöltése...
figyelmeztetés: visszatérés egy régebbi firefox-i18n-hu verzióhoz (34.0.5-1 => 33.0.3-1)
függőségek feloldása...
figyelmeztetés: nem sikerült a(z) "firefox-i18n-hu" csomag "firefox-kde=33.0.3" függőségét feloldani
:: Az alábbi csomagot nem lehet telepíteni feloldhatatlan függőségek miatt:
firefox-i18n-hu

:: Mellőzzük a fenti csomag telepítését ennél a frissítésnél? [i/N]

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1854) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1853) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet, hogy kellene használni a --force kapcsolót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1855) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1854) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, de nem találok ilyen kapcsolót a gépen! :)

Most leszedtem octopival FF- t és úgy telepítette is a régebbit, de minden ugyanaz, még szinkronizálás se kell, ugyanaz az oldal jött be, amivel bezártam törlés előtt, így valahol kéne lenni valami profilnak, amit nem töröltem. :U Eltünt a magyar nyelv is, bár ennek sok jelentősége nincs. Van tipped, melyik mappákban lehetnek beállítással kapcsolatos FF fájlok?

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1856) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1855) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy config állomány FF esetében, ez win alatt az apdatában van tárolva, itt valahol. Egy csomag teljes eltávolítására használd a -Rdd kapcsolót.

Most nem Chakrán vagyok, de a --force eddig még mindig volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1857) ztsoft válasza ubyegon2 (#1855) üzenetére


ztsoft
őstag

Itt találod a beállításokat, sütiket, kiegészítőket, egyéb fájlokat a Firefox-hoz ~/.mozilla/firefox (~ = saját mappa) ezen belül van egy mappa "xxxxxxxx.default" névvel (az x-ek változó karaktereket jelölnek). Ezen belül van egy prefs.js nevű fájl, ha minden igaz, ez tartalmazza a beállításokat.

Próbáld meg átnevezni a .mozilla mappát, a Firefox úgyis létrehoz egy újat alap beállításokkal.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1858) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1856) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, kipróbáljuk majd, de mindíg jössz ezekkel a kapcsolókkal! :) Most szedtem szét kicsit a gépet, nyoma sincs ilyen kapcsolóknak. :F
poen volt :))
Mi az a win? :P Most Debianon vagy, aha. :)

(#1857) ztsoft
Köszi, tényleg valami ilyesmit pucováltam itt a MINT- en is! :) Chakrán még szokatlan keresgélni abba a fura fájlkezelőbe.
Sejtettem egyébként, hogy nem lesz olyan egyszerű csak felrakni az előző verziót, lehet, mire megcsinálom, javítják ezt a font kezelés bugot!

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1859) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1858) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Austekkerekt is keresd majd meg!

Most per pill egy Debiant telepítettem, de amúgy W7-en vagyok, mert a Linuxos Robocraft rosszul kezelte az egeret, még early access a játék.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1860) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1859) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Austekkerekt is keresd majd meg! :)
Láttam Debian topicban a sikeres ügyködést! :C Robotosat jáccódunk ahelyett, hogy javítgatnánk a Chakra trükkjeit? :DD ;]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1861) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bocs hogy ezzel ide írok, de mondhatni ez a fő KDE topik ;]

Most raktam fel a Debianomra KDE-t, és nagyon jó. Pozitívan csalódtam benne, szénné lehet customizálni, és RAM-on és tárhelyen kívül nem is eszik többet mint a többi DE, nincs tearing SEHOL ami külön üdvözölendő.

Az hogy Qt alapú, és több GTK programot használok, ebben sem látok problémát.

No de Debiannal én könnyen beszélek, mert a fél net .deb-es telepítőkkel van tele. Az abszolút kezdő topikban a kollega nem válaszolt.. hogy tudnék mondjuk mégis felrakni Chakrára mondjuk egy olyan programot, ami nincs benne az extra repo-ban és mondjuk teszem azt csak forrásból rakhatnám fel, de csak .deb-es telepítője van?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1862) CPT.Pirk válasza Apollyon (#1861) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Először megnézném, hogy a CCR-ben van-e, mert ott van sok gtk-s cucc. Aztán ha nincs, akkor az Arch AUR tárolóját nézném meg, mert onnan minimális hozzáértéssel át lehet emelni cuccokat a CCR-be, csak egy regisztráció meg pár perc szabad idő kell hozzá.

Így elsőre passzolom a forrásos kérdést, egy ideje már nem fordult elő, hogy fordítanom kellett volna valamit.

Amúgy a Debian jó alap, csak KDE-vel összehozni annyira nem egyszerű. Alapból még a nyelvi csomag sem része a telepítésnek, így tudnod kell, hogy mit és hol kell keresni. No meg nem frissül (a 6-os Debianban azt a 4.6-os KDE verziót használták végig, amiben nem tudtál energiagazdálkodást állítani, mert összeomlott a systemsettings), nincs rá se backports, se más lehetőség, csak ha bekapcsolod a testing repót, de az visszavonhatatlan és nagy eséllyel vezet a disztró halálához. :)
Ettől független a melóhelyen nekem is van egy Linuxos gépem, ott én is KDE-s Debiant használok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1863) Apollyon válasza CPT.Pirk (#1862) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már 1-2 hónapja Jessiet használok, ezen 4.11.11 KDE van. Ha ez nem is a legújabb verzió, akkor is nagy előrelépés az eddigi MATE és xfce-hez képest.
Amúgy már a sources.list-ben nem testing, hanem jessie van. Semmilyen stabilitási problémát nem vettem észre, sőt, azon kívül hogy újabbak a progamok és az artwork már 8-as, nincs különbség a wheezy-hez képest.
A nyelvi csomagokat nem néztem, az OS-t mindig angolul szeretem használni, egyedül FF-ban van hunspell és kész.)

Látom már van 5-ös KDE is.. Ez bele fog kerülni a Chakrába valamikor, vagy marad egyelőre a 4.14?
Illetve mik a fő különbségek az egyes KDE verziók között, tehát pl most mi van több 4.14-ben a .11-hez képest, funkciók vagy stabilitás stb? A gépigény szokott növekedni?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1864) CPT.Pirk válasza Apollyon (#1863) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hátőő, a Jessie még messze van a véglegestől, reméljük a legjobbakat. A testingel is megy egy ideig a disztró, csak aztán jön egy frissítés, ami után vége a dalnak. :)

KF5-ös teszt iso meg volt már a Chakrából, de tudtommal még sok KDE-s cucc nincs portolva az új rendszerre. Többet erről nem tudok per pillanat.

*Reggel óta fut itt a Chakra, becsuktam a böngészőt, így 520MB körül alakult a ram használat. Ez elég konstans, nem volt ebben növekedés mióta Chakrázom. Csökkenés majd akkor várható, ha a KDE átalakul modulárissá.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1865) Rimuru válasza CPT.Pirk (#1864) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem most decemberre mondták a KF5-öt?

Vigyázat, csalok!

(#1866) CPT.Pirk válasza Rimuru (#1865) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt nem tudom, nekem nem rémlik. Az biztos, hogy a hamarosan következő nagyobb upgrade csomagban lesz dbus, hang csomagok, QT5.4 és kde app. 14.12

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1867) Apollyon válasza CPT.Pirk (#1864) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Debian topikban írta valaki, hogy jó ideje testinget használ mindig a legfrissebb programok miatt és sosem volt vele baja. Jessie meg már be van "fagyasztva" szóval stabilitás szempontjából már szerintem itt sincs gond, frissítések meg nem tesznek be (feltéve ha valaki nem viszi túlzásba a repó piszkálást), ez nem LMDE meg full rolling.. Legkésőbb 2015 és jön a jessie. No, de mindegy, nem akarom szétoffolni a topikot a debianommal :B

Mikor lesz amúgy újabb Chakrás írás?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1868) CPT.Pirk válasza Apollyon (#1867) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Befagyasztva, úgy már érthető. Amíg rendes fejlesztés megy, addig vannak gondok a testinggel. Friss Chakrás írás majd akkor lesz, ha kijön az aktuális iso, valamikor jövőre. Szerintem januárban ez meg fog történni, de ez csak tipp.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1869) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1868) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Friss Chakrás írás majd akkor lesz, ha kijön az aktuális iso

Így mondtad múlkor is, azóta kis is jött már a 2014.11-Euler!

Látod, vóna rá igény, hiába mondják, hogy ugyanazt írod mindíg. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1870) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#1869) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igény a prostitúcióra volna a falunkban! :K

Az én dolgaim sem jöttek jól össze akkor, valamint nem voltam elégedett úgy általában azzal az isoval. Véleményem szerint hiába rakták ki a nyilvános teszt verziót, ha nem hagytak érdemi időt a hibák jelzésére. Milyen dolog már az, hogy amikor megy a % jelző csík a telepítés alatt, akkor rá lehet nyomni a tovább gombra, ami végül is megöli a telepítést? Argh.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1871) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#1870) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó kis falu lehet, ha még kurva sincs, gondolom pap meg politikus az azért jutott oda is! :P

Igazad lehet ebben! Van olyan marha amúgy, aki rányom ilyenkor a tovább gomra? Bocs, nem rád gondoltam! :D ha már kipróbáltad

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1872) whbear válasza CPT.Pirk (#1856) üzenetére


whbear
senior tag

Nem a -Rns re gondoltál? A -Rdd viszi a függőségeket a többi függő csomag alól is.

KDE ügyben nézz be az Arch topikban írtam ezt azt.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1873) CPT.Pirk válasza whbear (#1872) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, igazad lehet.

A KDE-t még nem próbáltam meg eddig átalakítani azon túl, hogy le szoktam kapcsolni a nepomukot. Most igazából a kwallettel kellene valamit kezdenem, hogy ne kérje a sudo jelszót a wifi aktiválásához. kwallet nélkül meg abszolút nem tárol jelszót a gép...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1874) whbear válasza CPT.Pirk (#1873) üzenetére


whbear
senior tag

Mondok egyszerűbbet. Írd be a NetworkManager beállításánál wifi security és többet nem kéri.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1875) Apollyon válasza whbear (#1872) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kikapcsoltam egy pár dolgot amiket te is írtál meg még neten is olvasgattam... Indításkor 330MB :Y
Mondjuk én használok is pár widgetet. Most így iceweasellel kb 600 mega a használat, nice.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1876) CPT.Pirk válasza whbear (#1874) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fogalmam sincs, hogy azt hova kellene beírni. :F Viszont a megoldás egyszerű volt, csak be kell pipálni a kapcsolat beállításaiban, hogy minden felhasználó hozzáférhet a kapcsolathoz. - öregszem :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1877) whbear válasza CPT.Pirk (#1876) üzenetére


whbear
senior tag

Ott a kapcsolat beállításánál van, wifi security.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1878) whbear válasza Apollyon (#1875) üzenetére


whbear
senior tag

És sokkal hamarabb is bootol. Nekem nem hiányzik semmi sem amit kiszedtem.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1879) CPT.Pirk válasza whbear (#1877) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tegyél fel erről egy képet pls.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1880) ztsoft


ztsoft
őstag

Egy kis érdekesség, ma a terminálba root ként átlépve (sudo -s) a következő üzenet fogadott még a jelszó bekérése előtt:

We trust you have received the usual lecture from the local System
Administrator. It usually boils down to these three things:

#1) Respect the privacy of others.
#2) Think before you type.
#3) With great power comes great responsibility.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1881) whbear válasza CPT.Pirk (#1879) üzenetére


whbear
senior tag

Csak most láttam az üzenetet, elnézést. És igenis, nekem tetszik az elarun háttér:)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1882) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1880) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem su - paranccsal szoktál átváltani root terminálba?

whbear: oké, de ez nem az. A general fülön van a kellő chekcbox. Am. ez a háttér jó.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1883) whbear válasza CPT.Pirk (#1882) üzenetére


whbear
senior tag

Az a lényeg, hogy nekem sem jegyezte meg a jelszót.Viszont a KDE Valletet nem akartam bekapcsolni. Nálam úgy jó, hogy rákattintok a wifi ikonra az óra mellett a tálcán, ott a felugró ablakban jobb fent villáskulcs ikon, aztán a kapcsolat kijelölése után Edit, majd a wireless security fülön beírom a jelszót. Így működött Fedorán is és Rosa/OpenMandriva alatt is.

Nozero kollega húzta le az Elarunt, de szerintem az esti témához jól megy. És nem is vagyok más:)

Szerk: Vagy neked az a gondod, hogy nem csatlakozik automatikusan ha hatókörön belül van?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1884) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1882) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem. Még Ubuntu-s korszakból marad meg a szokás. Egyébként a help szerint van egy kis eltérés köztük.

su:

Change the effective user ID and group ID to that of <user>.
A mere - implies -l. If <user> is not given, root is assumed.

-s, --shell <shell> run <shell> if /etc/shells allows it

sudo:

sudo - execute a command as another user

-s, --shell run shell as the target user; a command may also be specified

Más. Valamit nagyon el csesztek a Xorg-on! A böngészőben görgetés közben többször hullámosodik a kép. Pedig ezért tetszett meg a Chakra, a próbált disztrók közül ez volt az egyetlen, amin nem volt ilyen, nagy csalódás! :W

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1885) CPT.Pirk válasza whbear (#1883) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még mindig nem értem miként működhet ez így. Ha nincs KDE wallet, akkor nem tárol jelszót, plain textben sem. Ha van vallett és nincs bepipálva amit korábban mondtam, akkor minden wifi kapcsolódáskor kéri a jelszavamat, mert a wifi jelszót a kwalletben tárolja.

Amúgy ez a háttér kulturált, de az utolsó iso alapértelmezett háttere az borzalmas. :)

ztsoft: Ubuntuval kezdtem anno, de érdekes módon soha nem láttam még ezt a megoldást. Debian alatt meg nincs is alapból sudo joga a felhasználónak. :)

A grafikára nem tudok mit mondani, valami HW-s probléma lehet. Kellene jelezned a Chakra fórumában.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1886) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1885) üzenetére


ztsoft
őstag

Nos, meg van a különbség a su és a sudo között. A su egyből felhasználót vált, és az ő beállításait használja, ellenben a sudo csak felhasználó jogait adja. Az s kapcsoló meg azért kell, hogy ne keljen minden egyes parancs előtt a sudo-t megadni. Erre úgy jöttem rá, hogy a fiókomhoz a zsh shell van megadva. A su-val bash-ra váltott.

A Chakra alapból be teszi sudoers fájlba a bejegyzést, az Arch viszont nem, az Ubuntu-nál meg csoporthoz van kötve (legalábbis a 12.04-nél).

Amúgy az elfelejtettem írni, hogy Ubuntu szerveren szoktam hozzá.

Nem nagyon foglalkozok már a grafikás gonddal, az Arch felé kacsingatok. Kezd sok lenni a 64 bites rendszer a gépnek, no meg a programok elérhetetlensége, működése (ami eddig hibátlanul ment, most nem megy). No persze Arch alatt megy, még 64 bites alatt is. Valahogy az az érzésem, mint az Ubuntu-nál, vissza fele fejlődnek.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1887) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv,
Egy éve próbáltam a rendszert.
Azóta mi változott?

(#1888) joecontra válasza Damateo (#1887) üzenetére


joecontra
addikt

Még jobb lett? :))

Üdv,
J

(#1889) ubyegon2 válasza Damateo (#1887) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Ezt fusd át egy évre visszamenőleg. :)

Én tavaly raktam fel a májusi verziót meg nemrég a legújabbat, a telepítése és használatba vétel terén sokkal könnyebb lett! Ha már működik, akkor ugyanolyan jól és stabilan működik mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#1890) ztsoft válasza Damateo (#1887) üzenetére


ztsoft
őstag

Sajnos nagy a fejetlenség a KDE 5 miatt. Egy ideje a sensor plazmoid nem ment (pedig az lm_sensor működik, a sensors parancs is látja). A tegnapi frissítéssel ez félig meg javult, de most a kdeconnect-et vágta taccsra. Sajnos ez mostanság így változik, jön a frissítés, és nem lehet tudni, hogy éppen mit tesz taccsra. Érdekes ez Arch alatt nem így van (tudom, hogy teljesen külön akarnak válni), ott minden tökéletesen működik. Nagyon gondolkozom a váltáson.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1891) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1890) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már egy ideje teljesen külön váltak, azóta nem Arch alapú a Chakra. Annyi maradt meg a közös alapokból, hogy pl. könnyű átvenni csomagot az AUR-ből a CCR-be.

Amit írtál, az meg inkább KDE bugnak tűnik, mint sem Chakra bugnak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1892) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1891) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem KDE bug, mivel Arch alatt ugyan az a verzió tökéletesen megy. Ahogy néztem Arch-hoz képest kb. egy hét eltéréssel jön ugyan az a verzió Chakra-ra is.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1893) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1892) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, a szenzor dolgot a kde-workspace újrafordítása oldotta meg. Itt látható, hogy mi volt a gond a pgkbuildben: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1894) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1893) üzenetére


ztsoft
őstag

Még valami most is van, mert a 4 érzékelőből csak 2-t lát (lm_sensors 4-et érzékel). De már kezdem sejteni, hogy mi lehet, ahogy olvasgatom, az Arch fejlesztői nem módosítanak semmit a KDE-n, csak lefordítják a csomagokat, ellenben a Chakra fejlesztői optimalizálják (lehet nem kellene :F ). Pl.: Dolphin névjegy:

Dolphin
Version 4.14.3
Using KDE Development Platform 4.14.3 optimized by The Chakra Project

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1895) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1894) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nézőpont kérdése, az optimalizálások miatt kapunk nagyobb felhasználói élményt. A szenzor dolgot jelezted már, vagy azóta jelezte már valaki, hogy még nem 100-as a fórumban?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1896) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1895) üzenetére


ztsoft
őstag

Igaz, nézőpont kérdése, Nálad lehet tökéletesen megy, nálam viszont a videokártya végett csak szívok (Intel 950GMA, 945-ös driver), Arch alatt viszont jó. Nem, nem jeleztem (0 angol tudással nehéz lenne).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1897) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1896) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azzal mi a gond? Jó ideig használtam GMA950-el Chakrát, amíg el nem adtam azt a gépet. Mondjuk azóta is Chakra fut rajta, bár nem variáltam a driverén soha. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1898) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1897) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez a gong vele #1884, mint már írtam. Nincs egy hónapja, hogy jelentkezett. Most már nem csak a böngészőben jelentkezik. Próbáltam már más OpenGL verzióval is, XRender, raszteres, natív. És nem jövök rá, hogy mi lehet a gond, és igen, Arch alatt nincs gond.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1899) CPT.Pirk válasza ztsoft (#1898) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És mi ez a 945-ös driver?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1900) ztsoft válasza CPT.Pirk (#1899) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt adja az lspci parancs (csak a 945-öt jegyeztem meg).

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)

Driver meg ez van hozzá: xf86-video-intel.

Opcionális függőségek telepítve: libxrandr, libxinerama, libxcursor, libxtst
Mesa csomagok telepítve: mesa, mesa-dri, mesa-libgl (ezekből 32 bites is), mesa-vdpau

Ennyi.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.