Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50401) DonThomasino válasza Taktoj (#50399) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szabályzóval tudod szépen állítani ahogy kell?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50402) Taktoj válasza spista222 (#50400) üzenetére


Taktoj
aktív tag

az alaplap(akkor is bug ha nincs radugva semmi vagy ha 3 tus van radugva csak s kizarolag akkor nincs hang ha a 4 tus venti van rajta.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#50403) Taktoj válasza DonThomasino (#50401) üzenetére


Taktoj
aktív tag

persze azzal nincs semmi gond, de az teljesen fuggetlen az alaplaptool a taprol kapja az erot.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#50404) DonThomasino válasza Taktoj (#50403) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na most vesztettem el a fonalat...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50405) Taktoj válasza DonThomasino (#50404) üzenetére


Taktoj
aktív tag

a szabalyzoval bekavartam, az csak egy felesleges info. Tehat azt felejtsuk el. De ha mas nem lesz kap egy resetet aztan meglatjuk merre hany meter

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#50406) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!
1 hónapos számítógép konfigurációm van és tegnap óta problémáim vannak.
Kezdődött ott, hogy egyszer csak leállt a gép működése:
Bejöt az egér töltő képe(forog) és nem reagál smemie a gép, kattintás, stb, viszont mozgatni lehet az egeret. Csak az újraindítás segít. Ezt tegnap eljátszotta 5-6szor, 5 perc működésekkel.

Mai probléma:
Eddig kétszer tiszta szürke lett a kép, lefagyott a gép.
A számítógépkezelő eseménynaplójában ezt találtam:
Végzetes hardverhiba történt.

Összetevő: AMD Northbridge
Hiba forrása: Gépellenőrzési kivétel
Hiba típusa: HyperTransport figyelő időzítő hibája
Processzorazonosító: 0

Na most akkor az alaplappal lehet gond? Vagy teljesen más?

Konfig:
MSI HD 6770 1GB
Proci: AMD ATHLON X3 450 3,2GHZ
ALAPLAP: ASUS M5A78LE

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50407) DonThomasino válasza Vhiktor (#50406) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tunning van?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50408) Taktoj válasza Vhiktor (#50406) üzenetére


Taktoj
aktív tag

eloszor egy rendszervisszallitassal probalkoznek.
Aztan nem e megadta a tapod magat
vagy az everest nem e mutat melegedest.
Vagy uj hardver mostanaban kerult bele.
Vagy frissitettel e drivert

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#50409) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Nincs tunningolva sem a proci, sem a videókártya.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy kb 3 napja az értesítések között volt 2, hogy a defendernek át kell vizsgálni a gépet, valamint hogy illesztőprogram telepítése sikertelen volt.

De azt nem írta, hogy melyik illesztőprogram. Az eszközkezelő nem mutat sehol sem felkiáltójelet.

Manuálisan nem frissítettem semmilyen illesztőprogramot 2 hete kb.
És azóta van gebasz amióta archiváltam az illesztőprogram telepítése sikertelen volt üzenetet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50410) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Mindne új benne, kb 1 hónapja, azóta semmi új nem került bele.

Ami maradt a régi a winyók és a táp: FSP BLUESTORM BRONZE 500
Kb a táp 1,5 éves lehet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50411) Vhiktor


Vhiktor
veterán

AIDA jelenleg azt írja, hogy az alaplap 30 fokos.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50412) Taktoj válasza Vhiktor (#50410) üzenetére


Taktoj
aktív tag

rendszervisszaallitas egy hettel ezelottre majd kapcsold ki az automata frissiiyeseket s egu startuppal szelektalj az updatelo programok kozt. hirtelen nincs jobb otletem az everestel azert nezd meg az erzekeloket

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#50413) Vhiktor válasza Taktoj (#50412) üzenetére


Vhiktor
veterán

Automata frissítéseket hol tudom kikapcsolni?
Valamint egu startup-ot hol találom?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50414) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Everest oldalán azt írja, hogy mér az AIDA64 van helyette.
Pontosan melyik érzékelőket lessem meg?

Jó lenne ha nem HW hiba lenne, mert már így is egy csomót költöttem a gépre:S

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50415) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy az 5400+ amd procim az menne egy am3as lapban????

(#50416) spista222 válasza Maxell014 (#50415) üzenetére


spista222
addikt

Nem. A processzorok kompatibilisek visszafelé ez alaplapok nem. Egyébként meg meg kell nézni az alaplap honlapján hogy mit támogat: CPU Support List.

[ Szerkesztve ]

(#50417) Taktoj válasza Vhiktor (#50413) üzenetére


Taktoj
aktív tag

a vezerlopultban kovajogj frissitesugyileg. Valamelyik keresobe pedig ird be hogy free startup vagy portable startup s az elso mit kidob jo is lesz

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#50418) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Na ezt találtam a kutakodásban az archivált üzeneteknél, az illesztőprogram telepítése sikertelen volt, ezt tudtam előbányászni a részletek között:

Download and install the driver for your power management system
Your power management system is missing a driver.
Click to download the driver from the ASUSTeK Computer Incorporated website

Asus Cool n Quietről beszél, leszedjem akkor ezt a drivert?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50419) Taktoj válasza Vhiktor (#50418) üzenetére


Taktoj
aktív tag

eloszor 1 rendszervisszaallitast csinalj

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#50420) Vhiktor válasza Taktoj (#50419) üzenetére


Vhiktor
veterán

Rendszervisszaállításnál nem vesznek el az adatok ugye?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50421) Werkly


Werkly
őstag

WIN 7 alatt IE9-nél az mitől van, hogy a youtube oldal scrollozásakor mintha kissé akadna a kép? Mert ki van kapcsolva a GPU gyorsítás? XP alatt nincs ez! Ez nem hardware hiba ugye?

(#50422) Vhiktor válasza Werkly (#50421) üzenetére


Vhiktor
veterán

Driver fent van?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50423) Taktoj válasza Werkly (#50421) üzenetére


Taktoj
aktív tag

kapcsold vissza a gyorsitast hatha az a baja : minek van kikapcsolva egyebkent? ha van eleg memoriad csinalj egy ramdrivet aztan mehet ra a temp vagy egy bongeszo vagy a bongeszo cache. Pl

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#50424) Werkly válasza Vhiktor (#50422) üzenetére


Werkly
őstag

Melyik driverre gondolsz?

(#50425) Werkly válasza Taktoj (#50423) üzenetére


Werkly
őstag

TDR miatt van GPU gyorsítás az internetbeállítás fül alatt kikapcsolva. Bővebben kicsit?

(#50426) agressiv válasza Werkly (#50425) üzenetére


agressiv
addikt

A windows 7 internet explorerrel elég dúrva kombó, szabadujl meg valamelyiktől.

Taktoj: A ramdrive ezen nem segítene.

Hát még a borz.....

(#50427) Lenry válasza Werkly (#50425) üzenetére


Lenry
félisten

mi az a TDR?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#50428) NixonHUN


NixonHUN
tag

Sziasztok!

A következőben kérnék némi felvilágosítást: Fejlesztés miatt úgy néz ki megválok jól bevált 775-ös platformomtól, és elkalandozok AM3-as irányba. Mit gondoltok a Foxconn-ról, mint gyártóról? (Konkrétan az A9DA-S lapról lenne szó) Nagyon nem látok tőlük lapokat az itthoni kiskerekben, de nagyon szimpatikus ez a cucc.

Előre is köszi!

(#50429) spista222 válasza Lenry (#50427) üzenetére


spista222
addikt

Itt le van írva: TDR

(#50430) verdan


verdan
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy gigabyte 790xt-usb3 alaplapom egy Amd Phenom 2 x4 955 be procival, a gyári cpu hűtőt lecseréltem ma, mert túl hangos volt. Miután elindítottam a gépet és betöltött a win7, kiderült, hogy eltünt az integrált hangkártya.Biosban néztem be van kapcsolva, de a win egyáltalán nem találja. Tegnap még tökéletesen működött.
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#50431) spista222 válasza verdan (#50430) üzenetére


spista222
addikt

Ha egy Bios reset (akár ellem kivétellel vagy jumper áthelyezéssel vagy rárakással) és esetleg egy win vagy driver ujrarakás után sem jelenik meg a hang akkor valószínűleg fizikailag sérült a lap valamennyire. Mekkora bordát raktál rá? Nem feszült/ feszül a lap?

[ Szerkesztve ]

(#50432) Put2 válasza DJ WOKKY (#50394) üzenetére


Put2
tag

Akkor kipróbálom az 1,15-el, majd szólok, h mi történt.. Mert most nem igen volt időm kísérletezgetni. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#50433) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok. Én azt szeretném megkérdezni, hogy az alaplapom ( GA-M68MT-D3 (rev. 2.3) )
2.0 vagy 1.0-ás PCI-e sínnel rendelkezik.

Üdv. és köszönet: Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#50434) djculture válasza Tubica (#50433) üzenetére


djculture
félisten

Egyik se 1.1

(#50435) Tubica válasza djculture (#50434) üzenetére


Tubica
senior tag

Az nagyon gyenge, nem ? :D

ami ebbe az árkategóriába van, de ugyan ezeket a paramétereket tudja, csak 2.0 vagy nagyobb PCI-e sínnel, tudnátok mondani ? :R

akkor lehet azért nem futnak olyan jól a játékok ? :Y

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#50436) verdan válasza spista222 (#50431) üzenetére


verdan
csendes tag

Egy AC Freezer 13 -as hűtőt raktam rá. Nagyon óvatosan cseréltem le, mert közel van vga és a ramok is. Szerintem nem feszülhetett meg, legylábbis nem vettem észre. Most ki van szedve belőle az elem, hátha észhez tér. Majd holnap ha hazaérek a melóból megnézem.

(#50437) spista222 válasza Tubica (#50435) üzenetére


spista222
addikt

Kb 1-5% különbség a közepes teljesítményű vga-knál vagyis semmi ezért ne cserélj alaplapot.

(#50438) 69er


69er
csendes tag

Sziasztok!

Asus P8H67 rev. 3 alaplapnál indítás után az asus logó után nem indul azonnal a rendszer, hanem egy Scan for devices, please wait... felirat jelenik meg, majd kiírja alá, hogy No devices!. Ezután megint Asus logós képernyő, és csak ezután indul a Win. Hogy tudnám ezt a Scan for devices részt kihagyni? Egyáltalán mit próbál ilyenkor keresni?

[ Szerkesztve ]

(#50439) Fire/SOUL/CD válasza 69er (#50438) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Konkrétan nem néztem meg ennek a deszkának a BIOS-át, de régebbi deszkákon is ez elő szokott jönni. A BIOS-ban az Advanced/onboard devices configuration-ön belül lehet, hogy találsz valamilyen IDE controllert. Na azt tiltsd le. (Disabled)

Ha ilyen nincs akkor írj és megsasolom a BIOS-t...

Szerk
A VIA Storage Controller-t és a VIA Storage OPROM-ot tiltsd le. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50440) 69er válasza Fire/SOUL/CD (#50439) üzenetére


69er
csendes tag

igen, ilyet már találtam. meg is oldotta a problémát, köszönöm a segítséget. :R

(#50441) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

Hello!

Lenne 1 kérdésem.
Kinéztem magamnak 2 alaplapot vásárlásra, és van tulajdonság, amit nem értek.
Az 1ik lap, egy H61M-P21 (B3), melynek a Front Side Bus sebessége 100 MHz.
A másik lap ASRock H61M-HVS/BULK B3 melynek az FSB-je már 4.8 GT/s.
Hogy lehet ekkora eltérés a két lap között? Tudom hogy az 1iknél így, a másiknál meg úgy van megadva, de ha át is számolom, akkor is nagy a különbség... vagy én számolom át rosszul.

Előre is köszönöm a választ(okat). :)

Aláírás

(#50442) #96630784


#96630784
törölt tag

Üdv Mindenkinek!
Olyan gondom van, hogy van egy Asus P8H61-M LX alaplaplapos asztali gépem, amire rádugtam egy Asus SPDIF-et.A hangot át is viszi a házimozira, de nem 5.1-ben, hanem csak stereoban.Optikai kábellal van összekötve, Windows 7 64 biten, a Realtek hd audio legfrisebb illesztő, a lejátszó pedig Windows media home cinema.A film 5.1.

(#50443) DJ WOKKY válasza #96630784 (#50442) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha rendben van a szoftveren is az 5.1, illetve az audio kártya driver-ében is, akkor az erősítőn keresgélj.

(#50444) #96630784 válasza DJ WOKKY (#50443) üzenetére


#96630784
törölt tag

Megoldódott, köszi!A lejátszó program volt a hiba!Cyberlink leadja.

(#50445) DJ WOKKY válasza #96630784 (#50444) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

rendben. :R

(#50446) Fla$hly válasza Fla$hly (#50441) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

senki? :((

Aláírás

(#50447) DJ WOKKY válasza Fla$hly (#50446) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

talán próbáld meg az azonnali kérdések-nél.

(#50448) Fla$hly válasza DJ WOKKY (#50447) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

ez az, vagy nem? :D

Aláírás

(#50449) Piotrus


Piotrus
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne ,hogy adott egy Gigabyte Z68XP-UD4 alaplap,ill. egy Intel 2500k proci, ezek mellé vásároltam egy Kingston KHX1600C9D3B1K2/8GX 8gb Ram-ot,melyek alapban 1333Mhz-en és 1,5V-on működnek.

Ha a BIOS-ban az "Extreme Memory Profile (X.M.P.)"-t profile 1-re állítom, automatikusan a Ram feszt megemeli 1,65V-ra ill a VTT 1,2V-ra és így működik 1600Mhz-en.

Kérdésem,hogy ez a beállítás maradhat így ,hosszú távon nem károsítok vele semmit?

Válaszotokat előre is köszi!! :R

(#50450) DJ WOKKY válasza Fla$hly (#50448) üzenetére


DJ WOKKY
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.