Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50151) DonThomasino válasza Ace Ventura (#50148) üzenetére


DonThomasino
veterán

BIOS reset volt?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50152) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Állítólag volt, most beindult, megy mindkét táppal.Érthetetlen.Valószínűleg user error.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#50153) Adiking


Adiking
tag

Kipróbáltam egy másik táppal, a RAM-oknak is megadtam a 2,2V-ot 800MHz/CL5 mellé, hogy még véletlenül se lehessen kevés, A probléma továbbra is fenn áll.
Az 1. hsz a problémával kapcsolatban >itt<
Kérlek segítsetek

(#50154) agressiv válasza Adiking (#50153) üzenetére


agressiv
addikt

Ha annyira behal a gép, hogy csak áramtalanítás után lehet visszakapcsolni, az alaplap halálozott el. Esetleg az lehet még, hogy a tápot veri le valami, de ez nem túl valószínű.

Hát még a borz.....

(#50155) DonThomasino válasza Adiking (#50153) üzenetére


DonThomasino
veterán

Csak rendszer winyóval nézted?
BIOS reset volt vagy csere volt?

A RAM auto n legyen lehetőleg ne te állisd a Voltokat.
Ha végképp minden kötél szakad egy másik procival vagy lappal kéne megpróbálnod.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50156) szbalogh


szbalogh
őstag

Asrock instant boot megy Win 7-el is?
Köszi

Nick: HE_Storm

(#50157) DJ WOKKY válasza agressiv (#50154) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sajnos szerintem is valószínűbb jelen esetében az alaplap hiba.

(#50158) DonThomasino válasza DJ WOKKY (#50157) üzenetére


DonThomasino
veterán

Miből gondolod ezt?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50159) agressiv válasza DonThomasino (#50158) üzenetére


agressiv
addikt

Mert gagyibájt a lap. :DDD

Hát még a borz.....

(#50160) DJ WOKKY válasza DonThomasino (#50158) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

kifagyások tömkelege, nem működő szoftverek.
Két dolog okozhatja az esetek nagy arányában, abból is inkább a ram, majd a cpu.
Mind a két hardver tesztelve, így maradt a lap, és vga, a vga hiba nem csinál ilyen dolgokat, mellette ha csinálna is, akkor képi hibák is be-be estek volna már. Ebből gondolom, hogy alaplap hibás lesz a gépe. Azt ki kellene cserélni és úgy letesztelni, ha akkor minden rendben, akkor megvan a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#50161) #65675776 válasza Adiking (#50153) üzenetére


#65675776
törölt tag

Változtattál valamit a gépen a hiba jelentkezése előtt? Új hw vagy hasonló.

agressiv: Mert más gyártók alaplapjai soha nem haláloznak el, nem instabilak esetleg már alapból tervezési hiba, vagy szándékos elspecifikálás miatt. Tudnék példákat mondani gyakorlatilag minden gyártótól. (A szándékos elspecifikálás pl leginkább az Asus-ra jellemző.)

(#50162) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Erre valami ötlet ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50163) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Erre valami ötlet ?
link

mod - :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50164) Adiking


Adiking
tag

Először is: köszönöm szépen a sok választ! :R :R :R
agressiv: A táp sztem sem lehet, mert mielőtt formáztam volna a vinyókat, mentettem adatokat (csökkentett módban) és normálisan viselkedett a gép. Én is lapra gyanakszom.

DonThomasino: Nem, megnéztem a másodlagos vinyómmal is, ami egyébként jóval fiatalabb a rendszervinyómnál. BIOS reset volt, BIOS-ból, elem kiszedéssel és jumper-rel is.

daa-raa: Igen, volt hw-es változtatás, de sokkal a hiba jelentkezése előtt (a gép kapott egy adat tárolási célokra használt Samsung 250GB-os SATA-s vinyót).

Más: A Gigabyte egy rossz márka? Ha így van, én ezt nem tudtam. EP45-DS4 is hulladék?

(#50165) Hunork válasza Borisz76 (#50162) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Én ezeket mondanám. Sajna, olyat nem nagyon találsz, ami mATX és a lap hátulján van 8 USB. Ezeken a lapokon van 2 header, melyből 4 mehet a ház elejére, és 4 van a hátsó panelen. Az egyik lap DDR2/DDR3 memóriákat is kezel!!, mindegyiken van integrált VGA, mATX méretű, és persze 775-ös!

asrock0
asrock1
asrock2

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50166) DonThomasino válasza Adiking (#50164) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem, a Gigabyte nem rossz márka.

Én azt javaslom amit korábban írtam, próba másik LAP pal vagy PROCI val.
Rendszer újra rakás volt?
Vírus és spy kizárva?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50167) DonThomasino válasza Hunork (#50165) üzenetére


DonThomasino
veterán

Asus ba nézegettem én is, de nem nagyon találtam megfelelőt.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50168) Werkly


Werkly
őstag

Megkérdezném tőletek, hogy alaplapon mikor kell a +5V-re rakni a jumpereket? Mi a jelentőssége? Kösz!

(#50169) Hunork válasza Adiking (#50164) üzenetére


Hunork
veterán

Nem rossz márka a Giga, bár most feltűnően sokan panaszkodnak, vagy csak elszúrnak ezt-azt (tuning...). Nekem 2 Giga lapom volt, 3 Giga VGA karim, most is az van, és soha, semmilyen probléma nem volt. Minden gyártónak amúgy lehetnek rossz szériái, sorozatai, vagy egyszerűen a MEO nem elég összeszedett, EZ mindenkire vonatkozik.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50170) DonThomasino válasza Werkly (#50168) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezt pontosan hova raknád és milyen lapra?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50171) Borisz76 válasza Hunork (#50165) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

NEM 8 USB csati kellene hanem SATA csatlakozó mert 8 db 2TB-os HDD-t szeretnék belerakni...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50172) Werkly válasza DonThomasino (#50170) üzenetére


Werkly
őstag

Pusztán érdeklődésből kérdem! Nevemre kattintva látható az alaplap típus is! Kösz!

(#50173) Hunork válasza Borisz76 (#50171) üzenetére


Hunork
veterán

Ajajj, ezt benéztem! :W Bocsi.
Most nem ugrik be semmi, de hogy 8 csatis nem lesz mATX méretben, arra szinte megesküdnék. ATX miért nem jó?

Az nem jó, ha van 4 Sata a lapon és egy bővítőkártyával megoldod a másik négyet?

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50174) DonThomasino válasza Werkly (#50172) üzenetére


DonThomasino
veterán

Bevallom férfiasan nekem fogalmam nincs, azért is kérdeztem vissza :DDD
Azért is érdekelt volna hova kell ez.
A jumper végül is egy rövid zár lenne azon a részen.

Majd Hunork megmondja..... :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50175) Borisz76 válasza Hunork (#50173) üzenetére


Borisz76
veterán

Jó az ATX-is ha nincs kissebb méretben.

Vagy esetleg vegyek külön PCI-X -es 4 SATA csatlakozós bővítőkártyát ?

Lehet az lesz....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50176) Adiking válasza DonThomasino (#50166) üzenetére


Adiking
tag

Vírus, Spyware kizárva, a formattált HDD-k miatt; Rendszer újrarakás pedig nem akar sikerülni, mert mindíg a töltőcsík azonos miliméterénél hal be a gép. Másik proci van, amivel kipróbálhatom a konfigot, bár csökkentett módban az is normálisan üzemelt.

(#50177) Hunork válasza Werkly (#50172) üzenetére


Hunork
veterán

Hát biztos nem mondom meg szakszerűen.. :) De megpróbálom.
A +5V a különböző alaplapi csatlakozók esetében arra szolgál, és muszáj is!, ha jól fogalmazok, hogy így aktiválódik egyáltalán a csatlakozó és kap áramot az alaplap felől. Ezt nem lehet kihagyni, ha valamit rádugunk, legyen az USB, System panel, Front Panel vagy bármi más. Szerintem. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50178) DonThomasino válasza Hunork (#50177) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem értem. :B

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50179) DonThomasino válasza Adiking (#50176) üzenetére


DonThomasino
veterán

Voltokat visszaraktad AUTO ra?
Mennyen az a másik proci én azt mondom.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50180) Hunork válasza Borisz76 (#50175) üzenetére


Hunork
veterán

Utánanéztem, és még most is, az új tokozásoknál is maximum úgy van, hogy 4 Sata2 és 2 Sata3 mATX méretben.
Szerintem igen, a fentiek közül van 4 Sata csatis és kell bele venni egy kártyát, vagy kettőt, attól függ, hogy épp van-e. Én tőlük vásároltam már, ez a hivatalos oldaluk: delock

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50181) Hunork válasza DonThomasino (#50178) üzenetére


Hunork
veterán

Melyik részét? :D
Van egy halom csatlakozó az alaplapon. (Usb, System Panel...) Ezek, hogy kapjanak áramot és továbbítsák azt az eszköz felé, erre kell a +5 volt, amit nem lehet kihagyni, ha valamit az alaplapra dugunk. Illetve lehet, de akkor nem fog működni. Legalábbis az ismereteim szerint, melyek lehet, hogy nem frissek már...de majd kijavít valaki, ha rosszul írtam!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50182) DonThomasino válasza Hunork (#50181) üzenetére


DonThomasino
veterán

Értem, rövidre zár és olyan mint egy kapcsoló. :R
Erre gondoltam amúgy csak soknak találtam az 5V ot hozzá . :DDD

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50183) Adiking válasza DonThomasino (#50179) üzenetére


Adiking
tag

Majd kipróbálom a dolgokat, most nem vok otthon, azért is tudok most fennt lenni.

(#50184) Tarill


Tarill
őstag

írtam pár nappal ezelőtt az asrocknak hogy a P67 Pro B3 alaplap támogatni fogja e az ivy-t meg a pcie 3.0 át és itt a válasz:

Hello,

No, using a IVY Bridge CPU, this board cannot use/handle PCIe3.0.

It is still PCIe 2.0.

If you want to use IVY Bridge + PCIe3.0, than you have to use one of our GEN3 mainboards.

Best regards,

ASRock Support

ASRock Europe B.V.
Bijsterhuizen 31-51
6604 LV Wijchen
The Netherlands
www.asrock.com

ebből arra következtetek hogy az asrock nem fog a kisebb lapjaira ilyen támogatást csinálni... : / muszáj lesz a drágát venni :D

[ Szerkesztve ]

(#50185) Hunork válasza Tarill (#50184) üzenetére


Hunork
veterán

Hm, akkor én már nem is írok... :)
Viszont ez azt jelenti,hogy a CPU mehet bele majd (Bios frissítés után, persze), csak a PCIE nem változik. (ezt meg előre lefogadtam volna)
Nem? Vagy rosszul értelmezem?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50186) Tarill válasza Hunork (#50185) üzenetére


Tarill
őstag

hát én úgy vettem le elsőnek h egyiket se tudja de most nézem ott van a no után egy vessző is akkor viszont elvileg ivy megy majd de pcie 3 az nem ...
abban van valami igazságtartalom hogy az ivy bridge procik grafikus magja összedolgozik a vga-val és ez + teljesítmény akkor ha alaplapra csatlakoztatom a képet nem a vga ra vagy csak valami hülyeség ez...?:D

[ Szerkesztve ]

(#50187) Hunork válasza Tarill (#50186) üzenetére


Hunork
veterán

Huh, rohanok, csak röviden, szerintem te a Virtu-ra gondolsz, ezt a Z68 lapok tudják, és ez annyit tesz, hogy ha nincs 3D, akkor a proci-IGP dolgozik, a VGA meg pihen, fesz és ventilátor alapjáraton nagyon, ha meg kell a 3D, akkor átkapcsol csak VGA-ra...[link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#50188) Tom5


Tom5
addikt

Cpu load line calibration
Amd I/O c state support

Ezek mit jelentenek?

(#50189) DonThomasino válasza Tom5 (#50188) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezt a BIOS írja? WIn előtt?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50190) Werkly


Werkly
őstag

Lehet, hogy hülye kérdés? A gyárilag párbaválogatott dual RAMokat kell speckó módon installálni vagy valamit állítani a BIOS-ban ha az alaplap alapból csak 2 slotos akkor eleve nincs variálás ha jól gondolom. Kösz!

(#50191) DonThomasino válasza Werkly (#50190) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem kell semmit állítani.
Maximum a DUAL módot lehet ki és bekapcsolni.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50192) Tom5 válasza DonThomasino (#50189) üzenetére


Tom5
addikt

Bios-ban beállítási lehetőség.

(#50193) Tarill válasza Hunork (#50187) üzenetére


Tarill
őstag

nem nyugi nem a virtu-ra gondolok :D valamelyik oldalon olvastam valami olyat hogy az új grafikus magok a processzorokba valamit rásegítenek a rendes vga-ra... de lehet csak megint én vagyok a hülye :D

(#50194) HeloRd


HeloRd
csendes tag

Sziasztok, van 1 asus alaplapom, az lenne, a kérdésem, hogy kikapcsolás után, hogyha áramtalanítom a tápot akkor, mikor kapcsolom be a gépet, megáll a fekete ablak, és default beállításokkal kell elindítani, amikor belép a win7 akkor az idő elállítódik. Ez miért van? Mellesleg az alaplapon, van 1 LED ami mindíg világít.

(#50195) Zsigi72 válasza HeloRd (#50194) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Az alaplapon lévő elem cseréjével a probléma valószínűleg megoldódik.

(#50196) DonThomasino válasza HeloRd (#50194) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hány éves a lapod?
Van egy kis elem a lapban ami azt a célt szolgálja, hogy a gép megőrizze
a dolgokat áram nélkül is. (PL óra; BIOS beállítás)
Valszeg ez a kis gomb elem nálad kimerült.
Ha tudod cseréld ki újra pont ugyanolyanra.

A alaplapi LED minid világít ha áram alatt van a táp a lap,
a készenléti visszajelzést szolgálja.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50197) HeloRd válasza DonThomasino (#50196) üzenetére


HeloRd
csendes tag

Ja értem, rendben, köszönöm a segítséget.

(#50198) DonThomasino válasza HeloRd (#50197) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha nem sikerül találni , menny el egy óráshoz.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50199) HeloRd válasza DonThomasino (#50198) üzenetére


HeloRd
csendes tag

kiszedtem a régi alaplapomból. :) Most rakom, be a gépbe csak gépkikapcs.

(#50200) HeloRd válasza HeloRd (#50199) üzenetére


HeloRd
csendes tag

Na kicseréltem. :D Még 1x kösz ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.