Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44251) popey37 válasza katt777 (#44193) üzenetére


popey37
addikt

most akkor hogyan is van ez?

ez a tesztprogi elviekben nem használja a cput, csak a vga teljesítményét méri.
mindkét kari DX10-es

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#44252) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok!Van egy Hd 3850-es AGP vidikarim melette egy 4200+-os proci.1 éve vettem és eddig nagyon jól szuperált!!Játékok alatt 65-70 fokos volt a GPU!!ami sztem nagyon jó pl.:MW1,MW2,Assasin Creed1,Fifa 09-10,Far Cry2,Crisis Waarhead stb...... Közben volt egy alaplap csere ABIT AV8 3rd Eye/Rocketboy-ra,eddig tökéletesen ment a vidikari és a lap is!De most valamiért a GPU alapon58-60 fok!!Ez egy kicsit sok sztem,az elözö értékekhez viszonyitva.Biost frissitettem a karin hátha,töb driverrel is próbálkoztam de semmi,Annyit még hogy játékok alatt felmegy 90-100-ra!!Dögledezik a karim???Remélem nem??!!!Bármilyen ötlet észrevétel jöhet mert igy nem igazán tudok játszani.Most még annyit csinálok hogy a szörös fánkot lefuttatom!! :C

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#44253) lsc válasza Giii (#44252) üzenetére


lsc
nagyúr

A hűtőt ki kellene fúvatni sűrített levegővel a kártyán, valószínűleg tele van kosszal.

Az élet kegyetlen .

(#44254) katt777 válasza aelfwine (#44250) üzenetére


katt777
félisten

IGP-vel is megy a dolog, viszont amire figyelni kell, hogy 0 v. 1 lesz a VGA. Mindig az 1. ATI kártya a 0 (ATIFlash-nek), tehát ha az IGP AMD, akkor 1, ha más, akkor a karid 1-lesz, ill. a dual bios ugye +1.
Ja, biosban természetesen IGP-re kell tenni a vezérlést.

popey37: És? Ez is egy teszt. Nem azt állítottam, hogy mindenben X előnye van egyik v. másik karinak. Nyögvenyelős 1 tesztet kiragadni, aztán arra hivatkozni. :N Mellesleg a mi tesztünk idején nem is volt Heaven teszt, így értelemszerűen driver sem hozzá. Az sem kizárt, hogy más beállításokkal más eredményt kapnál, de nyilván meg sem nézted. Javaslom a tesztünkben a FC2 tesztet, ahol beállítástól függően teljesen össze-vissza ugrált a két kari teljesítménye. Szóval számomra 1 teszt, 1 beállítással semmit sem ér.
Mellesleg mind2 kari DX10.1-es. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44255) KrAt


KrAt
veterán

Nabazz megvan az X2, és erre nincs a tápon 8 pines csati.. :O Holnap lesz átalakítóm hozzá.. :)

(#44256) kennyke válasza kennyke (#44249) üzenetére


kennyke
aktív tag

Esetleg erre valaki? :F

(#44257) proci985 válasza kennyke (#44249) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mintha a moddolt duo orb lett volna a megoldás, illetve külföldi fórumokon a VF700asokból láttam párat. utóbbi viszont necces, nagyon jó házszellőzés kell, különben még melegebb lesz (110-120as TDPt számolj chipenként, plussz a többi). van a két GPU között egy bridge chip, az tűnik neccesnek.

4870x2 hűtés jó kérdés... láttam a fórumon a napokban valakit, akinek szerver osztályú rézbordákra lettek cserélve a 4870 bordák. nyákot nézd meg a két kártya esetén.

sajnos nagyon kevés embernek volt ilyen hűtésmoddolt x2ője, szóval segíten se fog tudni sok ember:(

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44258) kennyke válasza proci985 (#44257) üzenetére


kennyke
aktív tag

Köszönöm a választ!
Egyenlőre két vf900 mellett döntöttem, hamarosan rászerelem.
Ez mit jelent? "110-120as TDP" :B sorry, ezt nem hallottam...
A chipekre zalman féle vga chip hűtés elég lehet?
Illetve a két mag közti chipre egy északi, vagy déli híd hűtőt gondoltam, elég lesz?
Ha kell arra is teszek plusz chipset ventit.

A ház szellőzése szerintem elég jó, egy ilyenben van 4db 8cm-es venti, persze nem a gyári táppal :DDD

(#44259) KrAt


KrAt
veterán

No megvan :)

Az normális, hogy az egyik mag idle 70 fokos, a másik 50, közben 10%-on pörög a fenti?

(#44260) KrAt válasza KrAt (#44259) üzenetére


KrAt
veterán

Teszteltem is, terhelésre se megy sokkal feljebb a hőmérséklet, akkor gondolom így jó..

Viszont közben monitoroztam a kártyákat, de még 3DMark06 alatt se megy fel 100%-ig mindkét GPU terhelése.. 60-70%-nál megáll mindkettő.. Frissítsek drivert, vagy ennyit tud?

(#44261) KrAt válasza KrAt (#44260) üzenetére


KrAt
veterán

Bazeg procilimites a dolog egy E8200 @ 3.2 GHz-en nem tudja kihajtani az X2-t.. Emeltem procióraelet, rögtön jobban megy.. Nem értem..

(#44262) KrAt válasza KrAt (#44261) üzenetére


KrAt
veterán

És igen..

Alap órajelen a VGA, proci 3.8-on:

Húzva a VGA, proci itt is 3.8-on:

A HDR-es tesztnél (léghajós) végig szinte 100%-on mentek a GPU-k, azért lett picit több a pontszám, ott nem volt proci limites..

Ez így normális?

[ Szerkesztve ]

(#44263) proci985 válasza kennyke (#44258) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

TDP, azaz Thermal Design Power. egy mérőszám, azt mutatja, hogy az adtt chip/kártya mennyire melegedhet maximálisan (voltak kivételek persze, de alapvetően ha 100W van rájrva, akkor 100Wnyi hőt fog maximálisan leadni, és egy 100Wra méretezett hűtő már elég rá). hűtés méretezése miatt fontos, tehát ha rárak az ember egy 95Wos TDPjű procira egy 80Wos hűtőt, akkor túlmelegedhet, egy 95ösnek pedig már elégnek kell lennie. gyári, default értékekről beszélek, a legmelegebb chipnek is ezen belül kell lennie.

a 3870 TDPje 110W, az x2eek picit magasabbra vannak clockolva. tehát ha a VGAhűtőre az van írva, hogy maximálisan 120Wos TDPre használható, akkor ott már baj nem lehet.

a chip jó kérdés, azaz le lehet e szedni róla a hűtőt, vagy ragasztva van e. ezt Neked kell megnézned:) valamint, a kártya áramellátása lehet necces, azaz a VRM részleg (általában ezen egy bazi méretű hűtőborda van). erre pl még mindig rá lehet gyorskötözni egy 80as ventit... nem elegáns, ámde nagyon hatékony megoldás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44264) kriszbon válasza proci985 (#44263) üzenetére


kriszbon
őstag

Nah a multkor nem találtam meg a képet, amit valamikor lementettem itt a Ph-n egy tetszetős brutális hűtés módrol. Most pótolom [link] [link] nagyon frappáns megoldás, hogy még a gyári is hasznosítva lett, és valami brutális ez is. Már nem emlékszem pontosan hogy ki linkelte be, de azt hiszem 4830 vagy 50-es a kártya, és nekem nagyon bejőtt akkor ahogy kinéz. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44265) proci985 válasza kriszbon (#44264) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor nézd meg mégegyszer a képet:) HR03GT,nekem is ilyenem van:DDD

a gyári hűtővel nem tudom mennyit ér a tetején... én inkább egy 120as szíjaztam volna rá a fetek miatt (mivel meg van emelve a gyári, lehet kevesebb levegőt kapnak az alkatrészek).

mindenesetre eléggé brutálisan néz ki, gondolom teljestéssel sincs baj.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44266) kriszbon válasza proci985 (#44265) üzenetére


kriszbon
őstag

Tudom hogy neked is az van, de azért így még brutálisabbnak hat. :P
Mondjuk ezekre a kártyákra nem is igen kellene ilyen hűtés, mert a gyári is elég jól teljesít.
Így még halknak sem nevezhető, de ha lúd akkor legyen kövér és rá kell pakolni a procira egy (ilyen) hűtőt, az NB hídra meg egy olyant mint amit azt hiszem ebben a topikban linkeltem, mint lehetséges Vga hűtést. Csak hogy teljes legyen az összkép. ;]
Na (erre) gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44267) general


general
addikt

hali!

AGP-s 3850-em van, melyik hozzá a legjobb (legstabilabb) Catalyst driver? jelenleg a 9.11 van fent, amikor ez kijött, áldás volt, mert addig csak valami 8.x-szel volt hajlandó futni (WIN 7 alatt!!), de még ezzel is sokszor fagy, és valami ilyesmit ír ki: "a képernyő illesztő nem válaszolt, majd sikeresen helyreállt..."

előre is kösz, ha tudtok segíteni!

(#44268) proci985 válasza kriszbon (#44266) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát ezaz, halkabb nemlesz, ha a tetején a gyári. egy ilyen hűtő egy jól szellőző házban passzívan megveri a gyári aktív hűtést GPUban. szal kissé furcsa, de ő tudja:DDD egyébként tényleg brutálisabban hat, az nem is kérdés;]

egyébként akkora NBhűtői voltak a Thermalrightnek, a HR05 és a HR05SLI... itt a ph!n használnak is páran olyat, eléggé jók.

az a procihűtő meg... durva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44269) katt777 válasza KrAt (#44261) üzenetére


katt777
félisten

Lóf.szt nem tudja, csak nem default beállításokkal kell tesztelni, és nem feltétlenül 3D06-tal...
Ha már, akkor tedd fel a legmagasabbra a felbontást, 16XAA Edge-Detect és 16XAF Full precision-ra a beállításokat, rögtön elég lesz az E8200 alapon. :P És akkor még mindig csak 1 magot, ill. 2 felet terhel a 3D06. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44270) KrAt válasza katt777 (#44269) üzenetére


KrAt
veterán

Okés, közben utánaolvastam, hogy kicsi a felbontás (meg én vagyok a hülye :) )

(#44271) kennyke válasza kriszbon (#44266) üzenetére


kennyke
aktív tag

Láttam az aerocool vm-103-at linkelted, azt esetleg nem tudod mennyire hatásos?
Egy jól szellőző házban hatásosabb lehet mint a vf900? Persze arra is hűtőt tennék.

(#44272) katt777 válasza kennyke (#44271) üzenetére


katt777
félisten

HAF932 kell, aztán bármilyen VGA mehet bele. :) A nagy/magas oldalhűtős házak nem feltétlenül jók, ugyanis visszanyomják a lapra a meleget, sőt, még a VGA-ét is odatolják. Ha tehát házat nézel, olyat keress, amely csak a VGA alá tol befelé levegőt, fent/hátul meg kifelé nyomatja.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44273) kennyke válasza katt777 (#44272) üzenetére


kennyke
aktív tag

Köszi a felvilágosítást, viszont házat most biztos nem cserélek. :)
Szóval szerinted elég lehet pl. két vm-103 hűtő?
Illetve ráfér egyáltalán? A képek alapján nem tudom eldönteni...[link]

(#44274) katt777 válasza kennyke (#44273) üzenetére


katt777
félisten

Én megvárnám a VF3000-t, nagyon pöpecnek néz ki, vagy tennék egy Coolink GFX Chillát, az olcsó, kis helyen elfér, és hatékony.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44275) kennyke válasza katt777 (#44274) üzenetére


kennyke
aktív tag

Igaz, tényleg jól néz ki :)
De nekem egy 3870x2-re kell hűtés, és ha jól láttam ezek közül egyik sem fér el rajta...

(#44276) fahrii


fahrii
őstag

HD3870X2-höz mi az ideális proci ami már 100%-ra kihajtja?

(#44277) katt777 válasza fahrii (#44276) üzenetére


katt777
félisten

E5200+tuning, E7300+kis tuning, E8200 alapból. Az + 1 P35 lap már OK-s alá.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44278) kennyke válasza katt777 (#44277) üzenetére


kennyke
aktív tag

Egy AMD 425 x3, ami x4-en megy, 3ghz-en ki tudja hajtani?

(#44279) Sanya200


Sanya200
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem nekem van egy MSI RX350OC Edition vga-m csak annyit szeretnék kérdezni hogy aki tuningolta az meddig ment el mivel a vga-m alapórajelen fut vagyis 690/828 MHZ-en de szeretném tuningolni egy kicsit ezen az órajelen supreme commander 2 alatt 30-31 fok max grafikán szerintetek mennyi az a hőmérésklet amit elbír károsodás nélkül?

(#44280) kriszbon válasza Sanya200 (#44279) üzenetére


kriszbon
őstag

Nekem ami volt az kb. [ennyit] ment, de csak 770/1050-en használtam játék alatt. Dual slotos volt, és csak 71 foknál kapcsolt fel a venti, akkor viszont 100%-ra így módosítottam a venti vezérlését a bioszában. :D
Mod: (Ennyin) szoktam használni, és CCC-t használtam ilyenkor a húzásra.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44281) Sanya200


Sanya200
csendes tag

Én is futtattam egy 3D mark 6-ot de nincs ekkora eredmény

1280-as felbontásba:
http://kepfeltoltes.hu/view/100313/1281_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1920-ba pedig
http://kepfeltoltes.hu/view/100313/3D_Mark_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pedig a proci kb ugyanazt tudja alapon mint az e5200 , bár most tuningolva van és 3ghz-en megy.

[ Szerkesztve ]

(#44282) cgod


cgod
tag

Nekem is MSI 3850OC van és olyan 815 környékén van a vége. Igaz, így lényegesen jobban melegszik. Sajnos a gyári hűtése trágya. Mondjuk ez szvsz minden középkategóriás karinál így van. 3dmark-ban viszonylag kevés pont, de játékok alatt nincs vele gond.

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#44283) kormi0312


kormi0312
senior tag

sziasztok,
3850-em van és szeretném emelni az órajeleit a Rivatuner-rel. Meg is emeli "papíron" de 3dmarkban az FPS értékek nem emelkednek semmit. a tesztek végén sem ad több pontszámot. 1%-os szórással szinte ugyanazt az eredményt adja alapon (670mhz) és húzottan is (800mhz)
van ötletetek hogy miért lehet ez az anomális?
köszi előre is!!

(#44284) kriszbon válasza Sanya200 (#44281) üzenetére


kriszbon
őstag

Merem állítani hogy a proci nem tud annyit felmutatni azonos órajelen mint egy intel(saját vélemény, meg tesztekből ez jön le nekem).
Egyébként az enyém 3.5-ön futott, és nálad látszik hogy sokkal kevesebb a cpu pont mint nálam, meg én Xp alatt futtattam és ott egy kicsit több pontot ad.
Magas felbontásban szerintem elég a 3GHz, de alacsonynál már inkább a 3.3GHz a jobb.
Ha a játékok mennek rendesen akkor a trémárk meg lényegtelen szerintem. :D
Mod. kormi0312: Kevés hozzá a procid, így a kártyát hiába húzod ha procilimited van. Húzd fel amennyire csak tudod és több pontod lesz(ha az a procid ami az adatlapodon van).

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44285) person válasza kormi0312 (#44283) üzenetére


person
senior tag

Ha jelentősen nem is de valamelyest azért növekednie kellene.
Próbáld megcibálni azt procit legalább 3GHz környékére és mindjárt mást fog mutatni. Csináltam pár tesztet, hogy a saját szemeddel lásd.
2GHz , vga alapon
2GHz , vga húzva
3.5GHz, vga húzva

[ Szerkesztve ]

(#44286) Hurkaleves válasza person (#44285) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ennyi! azt hiszem ez mindent elmond...
ilyenekkel én is "kísérleteztem" anno...

(#44287) helpy


helpy
tag

Nemtudom tapasztalta-e valaki, de a catalist 10.1-el sokkal világosabb lett a kép. Eddig 9.5-öt használtam, nem volt vele problémám, csak kiváncsi voltam az újabbra. Mit ajánlotok, meik a legjobb egy 3870-nek? :U

(#44288) person válasza helpy (#44287) üzenetére


person
senior tag

Én nem vettem észre ilyesmit de gondolom tudod korrigálni. Állítólag a 8.7 az utolsó amit erre a szériára éleztek. Hogy érdemes e mást feltenned arról megoszlanak a vélemények. Szerintem játéka válogatja. Én mondjuk nem vagyok nagy játékos ezért nagyon nem is szokott foglalkoztatni hogy 2 fps-el több van vagy kevesebb adott játékban, így pár havonta felteszem a legfrissebbet.

[ Szerkesztve ]

(#44289) helpy válasza person (#44288) üzenetére


helpy
tag

Nem 9.5-ös,hanem 8.5-ös volt, tegyem inkább visza azt, vagy keressek 8.7-eset? Keresek egy 8.7-et, meglátjuk

(#44290) helpy


helpy
tag

A sapphire oldalon találtam olyan drivert hogy xcode, az mire kell a vga-hoz?

(#44291) helpy


helpy
tag

Ééés ünnepélyes pillanat, lelkes újonc lettem!! Erre iszok, meg arra is hogy tegnap lettem xxx2 :DD

(#44293) birozoli7800 válasza kennyke (#44278) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Igen bőven elég egy olyan proci hozzá! :K

(#44294) dhnet80


dhnet80
csendes tag

Sziasztok.

Szeretném megtudni valaki próbálta e már ennek a típusnak vagy hasonló karinak a HDMI jét.

Kari leírása:
http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/vga_manual_gv-rx387512h-b_e.pdf

Ebben az van hogy elvileg tudja a hangot és a képet is küldeni hdmi-n DVI / HDMI átalakítóval.

Több informatikai boltban beszéltem szakemberekkel akik mind azt mondták hogy ez lehetetlen, mert a DVI csatlakozón kiküldött jel átalakítva HDMI re csak a képet tudja fordítani, de hiába látom a hang beállításoknál a hdmi hangot ott nem fogja kiküldeni.

Vélemények, tapasztalatok?
Előre is köszi

(#44295) helpy válasza dhnet80 (#44294) üzenetére


helpy
tag

Én probáltam lcd tévén, és kép+hang egyaránt átmegy , viszont a kari HDMI audio driverét is fel kell telepíteni. Személyes tapasztalatom szerint a hagyományos kimeneten jobb a képminősége, mint hdmi-n. Találtam írást itt a ph-n erröl a témárol, de már nem emlékszem hol, és mikor. Onkyo erösitön keresztül volt a hang továbbitva 5.1-re, +a hdmi-n a tv-re, ha jol emlékszem. keresd meg v.hol :U

(#44296) katt777 válasza kennyke (#44278) üzenetére


katt777
félisten

Nem, mert a játékok többsége csak 1-2 magot használ, és a többi sem sokat profitál a + magokból. Tudom, mert 4 magosom van, és egy játék sem terheli a procit 50%-nál jobban, pedig a VGA-n nem múlik. E8-asok is csak akkor, ha az adott játék képes minden grafikai effektet a maximumon futtatni, amúgy mehet a tuning azoknak is. Viszont a 6MB cache soxor nagyon jót tud tenni, főleg, hogy az X2-nél ugye 2 VGA-t kell adattal kiszolgálnia a procinak. Játékokra ma is erős 2 magos kell, ezt nem győzik PH cikkekben is hangsúlyozni, és nekem is van fönt cikkem logout-on, mennyire jelentéktelen a kor legerősebb 4 magosa is egy E8400-hoz képest, ha egy VGA kihajtásáról van szó.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44297) person válasza katt777 (#44296) üzenetére


person
senior tag

"egy játék sem terheli a procit 50%-nál jobban"
Talán egy kivétel azért van. GTA4 :)

(#44298) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nagyon úgy néz ki, hogy végre valahára sikeresen megoldódott a kártyával az instabilitási problémám.

röviden ez úgy nézett ki, hogy a kártyát az égvilágon sehogyan sem tudtam stabilizálni, bizonyos drivereknél még alapórajelen is BSODzett Vista alatt (legkisebb órajelemelésre meg biztosan). úgy, hogy a proci sem volt húzva (q6600@default/3.0 +p5k/p35-ds4, FSP500GLN60, CM690/Cosmos) súlyosbításként a probléma nem mindig jött elő (Supreme Commander és kiegészítő stabil, Crysis stabil, Stalker -folyamatosan 100%osan terhelt GPUval- stabil, Dirt alatt kékhalál, STCC alatt BSOD, GTR Evolution alatt stabil -ahhoz képest hogy ugyanazt az enginet használják az STCCvel-, Furmark stabilk, Vantage stabil, 3dmark05 stabil, Heaven -ez már win7- stabil, Furmark + CPU stabil), pontosabban teljesen random módon.

eredetileg MSIbiosos gyári hűtés volt rajta, idle 50%, load 80%, 80fok fölött 100%, de ezt sose érte el a kártya. és BSOD, legalább ötféle driverrel.

feszt emelni a karin nem lehet, a chipben a legmagasabnb érték 1.3V, a kártya gyárilag már ennyin megy. ennél többet csak softmoddal tudtam volna adni, amit inkább kihagytam. utólag nézve, avval sem lettem volna előrébb, sőt...

kapott a tetejére egy HR03GTt (6hőcsöves szörny), a GPU hőfok esett, a BSOD maradt.

tuning hatására elsőre bukott mindennemű órajelemelésre, másodikra tesztre BSOD, miközben az ati teszt minden esetben passed volt. nagyon furcsáltam a dolgot, de végül elkönyveltem antituningnak. ezidőtájt nagyon nem szerettem úgy általában mindenkit, akinek olyan bajai voltak, hogy a driver nem enged 860nál többet :W:DDD

később házat cseréltem (immáron egy Codegenbe, táp Chief 360as), kapott egy 120as ventit a tetejére, a BSOD maradt. tápcsere Corsair 400ra, BSOD maradt.

a 10.1 és 10.2vel meg még a tetejében 2Dben kiszínezte a feketefehér szövegeket, de ezt én driverhibának tudtam be. viszont, kaptam GSODt, ami elvileg csak az ötezres szériát súlytotta... visszaraktam az utolsó MSI drivert (8.66), 2D rendbejött, de még mindig (illetve immáron megint) felváltva BSOD/GSODzett.

aztán kicseréltem a ventit a HR03GTn (120as), valamint kapott egy 80mmes lowflow (8412es 2GLN Papst) ventit a fetek fölötti része (tehát a kártya hatpinescsati felőli részén 8x8centit teljesen lefed a venti). az ötlet onnan jött, hogy az 5x00ás széria VRMtúlmelegedés miatt GSODzett, amit sikerült reprodukálni pár túlhúzott 4890esen is... valamint az én 3870esemmel. a többi szériánál mind a VRM volt a hunyó, gondoltam némi plussz hűtés nem árthat

azóta az STCC stabil. én pedig boldog vagyok.

tanulság: attól még, hogy a GPU hűs, a ramok, de főleg a VRM túlmelegedhet, és nem csak a 4870esektől fölfelé. a többi programnál arra tudok tippelni, hogy vagy nem GPUlimites volt (SupCom), vagy a folyamatos save/load/töltések miatt a VRMeknek nem volt ideje megmelegedni. amiknél hosszúak voltak a pályák lazítás nélkül, ott pedig baj lett (Dirt, STCC). a GTR Evolution egy nagyon jó kérdés, hogy miért nem hasalt el.

szóval, ha a GPU hőfok ok, viszont a stabilitás bukik úgy, hogy a kép nem szemetes, akkor a VRM a baj. hasonló a helyzet annál, mint amikor pár esetben a CPU/RAMtuningnál a feszemelés hatására a tuningpotenciál csökken.

gondoltam megosztom a tapasztalatot, hátha még másnak is hasznára válik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44299) bolcsodal válasza proci985 (#44298) üzenetére


bolcsodal
addikt

Leszedted a gyári VRM hűtőt róla? :U AC S1-hűtő felment a 3850-re úgy, hogy a gyári VRM hűtőt nem kellett bolygatni....

They drew first blood....

(#44300) proci985 válasza bolcsodal (#44299) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a gyári VRMhűtőthöz nem nyúltam hozzá, ez a dolog szépsége. sőt, már a gyári hűtéssel is úgy néz ki valamiért túlmelegedett a kártya ezen része.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.