Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44551) actommy válasza popey37 (#44550) üzenetére


actommy
tag

ha a CCC ben lévőre gondolsz akkor az volt az első dolgom, az afterburnerben meg nem tudom hol van lakat...

(#44552) #TOTTI válasza actommy (#44551) üzenetére


#TOTTI
őstag

Asszem nem neked címezte ahova ment oda jó...

(#44553) actommy válasza kriszbon (#44549) üzenetére


actommy
tag

köszi előbb akkor én is kiprobálom a rivatunert, aztán ha ha nagyon unatkozom marad a bios hackelés...

(#44554) actommy válasza #TOTTI (#44552) üzenetére


actommy
tag

igaz, én kérek elnézést nem figyeltem

(#44555) #TOTTI válasza actommy (#44554) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nem kell elnézést kérni..:) :P

(#44556) tvelvet


tvelvet
csendes tag

Hali!

Lenne egy olyan problémám, hogy az MSI Ati 3850emen szaggatnak a full hd-s videok. De elvileg ebbe már van dekódolás, úgy hogy levegye a terhet a prociról nem?

A legújabb driverrel, és a 8.1-esel is szaggat.

[ Szerkesztve ]

(#44557) bolcsodal válasza tvelvet (#44556) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ez nem ilyen egyszerű! Megfelelően konfigurált MediaPLayer Classic Home Cinema, vagy más DXVA-t támogató lejátszó kell hozzá.

Ezt a cikket böngésszed: [link]

Mellesleg ha 256MB-os a kari, lehet az kavar be..Képjavítás mellett elfogyhat DXVA alatt...

They drew first blood....

(#44558) tvelvet válasza bolcsodal (#44557) üzenetére


tvelvet
csendes tag

512 DDR3, P4-es 3ghz egymagos proci.

(#44559) bolcsodal válasza tvelvet (#44558) üzenetére


bolcsodal
addikt

OK! Ennek bírnia kéne, próbáld a cikkben leírtaknak megfelelően konfigurálni.

They drew first blood....

(#44560) tvelvet


tvelvet
csendes tag

Lenne egy másik olyan kérdésem,(MSI 3850 OC)

Ahogy felrakom a 8.1-es Drivert ( tesztek alapján az a legjobb a 3850-esnek). Akkor a betük árnyéka, valamiért piros lesz.

Felraktam a legújabb driver-t, rögtön vissza áll rendesre.

Valaki valami ötlet?

Köszi

(közbe a hd probléma megoldódott köszönöm szépen.)

(#44561) bolcsodal válasza tvelvet (#44560) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én a 9.1-essel használom már vagy egy éve....nem láttam különösebb gyengélkedést játékok alatt a Markok meg nem számítanak sokat.

Használd az újabbal...

Mennyire segít a proccnak DXVA közben? Tudnál küldeni egy screenshot-ot procihasználatról HD lejátszás közben. Szüleim gépébe szeretnék egy DXVA képes VGA-t. Kíváncsi vagyok hogyan terheli a P4-et a filmnézés közben.

They drew first blood....

(#44562) POWERIVÁN válasza escape (#44401) üzenetére


POWERIVÁN
tag

Amugy gyerekek vannak olyan tápok amelyek teljesen automatán letiltanak mindent ami tuláram vagy alluláram....... persze semmi sem biztosíték de ha valakinek ér a configja annyit hogy rászánjon egy pár ezressel többet akkor érdemes!!!!!

I am a WindowsPhone Freak !

(#44563) tvelvet


tvelvet
csendes tag

Itt a kép.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44564) bolcsodal válasza tvelvet (#44563) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egész korrekt 13%-os terhelés filmnézés közben. :K

They drew first blood....

(#44565) Kovatis


Kovatis
csendes tag

Üdv
Van egy 3850-es Sapphire Ultimate kártyám, ami nagyon gyanús, hogy haldoklik. Az egész egy játék közbeni fagyással kezdődött. Ezután már a gép bekapcsolásakor feljövő infóknál is hibázik a kártya (piros négyzetek, szépen alakzatban), a win7 felállásakor pedig majdnem minden fekete, a start gombot látom rendesen, az ablakokat, menüket csak ilyen sziluettben lehet felfedezni. De ha csökkentett módban indítom el, ott működik a kártya, és ha eltávolítom az ATI drivert, és alap win driverrel használom normál üzemmódban, akkor is megy. A probléma az, hogy nem tudok így rendes felbontást beállítani a monitoromom (1680*1050 helyett 1600*1200 ajánlja fel), na meg filmek közben is akad. A kártya kicsit húzva volt, de soha semmi probléma nem volt vele.

Ha van valami tanács, észrevétel, azt nagyon szívesen fogadom. Jöhetnek ajánlatok új kártyára is 20K-30K körüli áron, mert egy ideje nem követtem a piacot, és sajnos a kártya elhalálozását tartom legvalószínűbbnek :)

A válaszokat előre is köszönöm :R

(#44566) Kovatis válasza Kovatis (#44565) üzenetére


Kovatis
csendes tag

Úgy emlékszem volt itt szerkesztés gomb, de most 5 perc után sem találtam meg, szóval elnézést a dupláért.

Csoda történt:)
Kezdtem lepucolni a gépet egy újratelepítéssel akartam még egy utolsó esélyt adni a kártyának, miután egy másik gépben is a fent említett produkcióval rukkolt elő. Amikor újraindítottam a gépet, a bios képernyőn megszűntek a hibák, és gyönyörűen felállt a windows. Jelenleg egy Microsoft Corporation WDDM 1.1 jelzésű 2009 4. havi drivert használ. Fogalmam sincs mitől javult meg (kop-kop-kop), de gondolom a win drivernek nem sok köze van a bios képernyőhöz, ami szintén hiba nélkül jelenik meg. Továbbra is várom a magyarázatokat, tanácsokat:)

(#44567) Sonky válasza Kovatis (#44566) üzenetére


Sonky
aktív tag

Ha jól tudom az Ultimate passzív kártya!?

Szerintem nagyon melegedik.

Egy legenda vagyok.

(#44568) Kovatis válasza Sonky (#44567) üzenetére


Kovatis
csendes tag

Jól tudod, passzív hűtése van. Én is gyanakodtam a melegedésre, de miután 3 napig nem is kapcsoltam be a gépet és ugyanezt adta elő, szerintem ezt kilőhetem. Főleg azért is, mert ugye az órajelet leveszi amikor nincs rá szükség. Másrészt amikor anno megvettem próbálgattam a határait, és már majdnem a 3870 órajeleknél jártam amikor hibázott a kártya. 90C° felett volt akkor a hőmérséklete dögmelegben. Azóta nagyon kicsit volt húzva, idle kb 30-35 fok, terhelve 70 körül.

(#44569) popey37 válasza Kovatis (#44568) üzenetére


popey37
addikt

aplikálj rá egy 8 centis ventillátort és csodát fogsz látni.
nem jelent semmit ,hogy 3 napig állt a géped, a bekapcsoláskor azonnal elkezd melegedni a vga gpu-ja, ha rosz a szellőzés a házadban már kész is a baj.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#44570) Kovatis válasza popey37 (#44569) üzenetére


Kovatis
csendes tag

Miután megvettem a kártyát egy darabig raktam rá egy ventit, valami brutálisan alacsony hőfokokat mértem. De ez egy gagyi venti volt amit otthon találtam, nem lehetett állítani a fordulatszámot, a fesz leosztásával meg nem volt kedvem szarakodni, szóval levettem róla. Azóta nem nyüstölöm, ritkán játszom és akkor sem túl nagy erőforrást igénylő játékokkal. Mikor bohóckodott a gép, mértem everest-el a hőmérsékleteket, semmi gond nem volt vele. Meg is érintettem, egyáltalán nem volt meleg, mégis hibázott.

(#44571) obandee válasza Kovatis (#44570) üzenetére


obandee
csendes tag

Szia, nekem nagyon melegedett a kártyám régebben, a megoldás egy AC TwinTurbo volt!

[ Szerkesztve ]

(#44572) Kovatis válasza obandee (#44571) üzenetére


Kovatis
csendes tag

Köszi, de mint írtam, nem hiszem hogy a melegedéssel volt gond. Bár az lehet hogy valamelyik memória melegedett. Azóta teszteltem, játék közben sem ment fel 55 C° főlé a kártya (csak NBA2K10-el játszok). 104 C°-nál nekem már rég fagyott volna a kártya, anno 95 körül már megtette. Egyébként direkt azért vettem ilyen kártyát, mert nagyra értékelem a csendet, és ahhoz képest nagyon is jól hűt.

De amit azóta észrevettem: A kártya csatlakozóján, ami a foglalatba megy, a kis vezető csíkok közül 2-nek hiányzik a vége. Kb a többi csíknak a 3/4-e a hossza mindkettőnek. Fogalmam sincs hogy eredetileg milyen volt, de nem hiszem hogy ilyen. Amikor megjavult nem volt becsavarozva, előtte viszont igen. Lehet hogy valami érintkezési problémám volt?

(#44573) RpPRO


RpPRO
őstag

Uraim!

AGP-s 3850-emrol mellekelek egy kepet.

Tapiztam mindent es a bejelolt chipen nem tudom ott tartani az ujjam, ha dolgozik a VGA, uresben picit huvosebb. Tudja valaki, h mit csinal ez a chip?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44574) RpPRO válasza Kovatis (#44572) üzenetére


RpPRO
őstag

Nem csak a GPU melegedhet, csomo mas lehet a fagyas okozoja.

A csatlakozohoz segitseg: [link].
Ezek utan a kepekre (images) katt es hasonlitsd ossze a te vgaddal. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44575) Kovatis válasza RpPRO (#44574) üzenetére


Kovatis
csendes tag

Köszönöm, tudod milyen nehéz dolog ez a gugli:)

Igazából már nem foglalkoztam vele, meg csomó más dolgom is volt, de így megnézve a képeket pont ugyanígy néz ki a csatlakozója.

(#44576) bolcsodal válasza RpPRO (#44573) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sztem nem magától melegedik. Pont azon a részen vannak a VRM fesszabályozó tirisztorai, azok melegítik valószínűleg. :U

Volt olyan eset, hogy leesett az egyik RAMsüni a kártyámról (AC S1 hűtéssel). Onnan vettem észre, hogy a hátoldala tűzforró lett... :DDD

A Rialto chip nem melegszik? Gondolom a 3850-esen sem hűtik. Anno a HD2600XT-n és az X700Pro kártyámon sem hűtötték semmivel a fordítócsipet, pedig melegedett....

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#44577) RpPRO válasza bolcsodal (#44576) üzenetére


RpPRO
őstag

A Rialto q forro, mar az 1950-en is az volt.
3 emeletes sufnituning van, raraktam egy zalman rambordat es annak a tetejen meg 2 db szetvagott p1-es hutoborda. Erre rafuj a procihuto, maris nem forr. :DDD

A gyari porszivo hangereju hutest lecsereltem vf900-ra. A gyari a VRM hutore fujta a levegot, a zalman leginkabb a ramokra nyomja. Talan ez is eredmenyezi a par plusz fokot a VRM-nek.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44578) tvelvet


tvelvet
csendes tag

Hali!

Lenne egy olyan problémám hogy egyes játékoknál pl.: Dragon Age a MSI 3850 OC-m egyszerűen nem akarja 100%on használni a GPU -t. 8.11-es driver van fent, elvileg ez a legjobb hozzá.
Akármit csinálok egyszerűen nem hajlandó normális %-on működni max 30-40. Tudja valaki miért van ez?

Köszi,
Tamás

(#44579) #TOTTI válasza tvelvet (#44578) üzenetére


#TOTTI
őstag

..és lassú a játék vagy mi a gond vele..? Hol nézed..? Utólag egy folyamatábrán..? Vagy közbe ki kilépsz..?

(#44580) bolcsodal válasza tvelvet (#44578) üzenetére


bolcsodal
addikt

Kapcsolj 2xAA-t és máris kicsinálja a kártyát.... ;)

Amúgy élsimítás és AF nélkül teljesen normális, hogy nem pörög 100%-on a GPU...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#44581) tvelvet válasza #TOTTI (#44579) üzenetére


tvelvet
csendes tag

RivaTunerrel nézem játék alatt. AF-el sem csúszik sokkal följebb, amúgy igen 15-25 fps között ugrál nagyon, harc közbe se használja 100%on és ott meg 10-12 fpsem van.

(#44582) #TOTTI válasza tvelvet (#44581) üzenetére


#TOTTI
őstag

Lövésem nincs miért lehet, de nem lehet az hogy 1x-es sebességű a PCI-E valamiért, nekem volt már ilyen hogy levette.

(#44583) ittakary


ittakary
nagyúr

Hali!
Hetek óta kergetem az ATI AVIVO convertert, de úgy lrzem végig zsákutcában nyomtam a gázt... a HD 3870 supportolva van egyáltalán?

Nekem konkétan a GPU accelerated converter kellene, nem csak a sima playback...

köszönöm :)

(#44584) bolcsodal válasza ittakary (#44583) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sztem RAGE-theater chip nélkül ezek nem tudnak AVIVO-t.... :U Vagy lehet rosszul tudom...

They drew first blood....

(#44585) bolcsodal válasza bolcsodal (#44584) üzenetére


bolcsodal
addikt

Rosszul tudtam:
"ATI Avivo™ HD Video and Display Platform
Dedicated unified video decoder (UVD) for H.264/AVC and VC-1 video formats
High definition (HD) playback of both Blu-ray and HD DVD formats
Hardware MPEG-1, MPEG-2, and DivX video decode acceleration
Motion compensation and IDCT
ATI Avivo Video Post Processor
Color space conversion
Chroma subsampling format conversion
Horizontal and vertical scaling
Gamma correction
Advanced vector adaptive per-pixel de-interlacing
De-blocking and noise reduction filtering
Detail enhancement
Inverse telecine (2:2 and 3:2 pull-down correction)
Bad edit correction"

Forrás:[link]

They drew first blood....

(#44586) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok

haveromnak van egy 3870-es kártyája és
véletlenszerüen kifagy az új Sprint CELL játékba.

próbálta XP és WIN7 alatt is ezt produkálta!
most feldobott egy AC S1rev2 hűtést!
de ez sem segített

konfig:
abit aX78 (ATI 770)
AMD 4850+ X2 (45W) +ac 64 freezer pro hűtő
4gb GEIL dragon (1066)
FSP SAGA 400W táp van
DVD-Rw + 320GB winyó
sapphire 3870 DDR4 + AC S1rev2 + zalman 12cm venti!

vagy driver probléma vagy pach a játékhoz??

előre is kösz a segítséget!! :)

(#44587) cudar07 válasza ittakary (#44583) üzenetére


cudar07
senior tag

próbáld meg ezt :)

ATI AVIVO
[link]

(#44588) ChromeX


ChromeX
addikt

hali van egy 3850esem és nem rég csinált egy olyat hogy fogta magát és leált valoszinűleg. nem én ültem a gépnél de a monitor kiirta hogy no signal. na azota a kép elég csunyán csikozodik a winfosban. mutatok pár példát.
probálta válogatni ezeken remélem látszik. [link]
felraktam a legújabb ati drivert, nem lett jobb. van e erre megoldás vagy haldoklik a vga? a 3d.s alkalmazásokban egyenlőre nem jön ki ez, videonál egyszer láttam ilyen csikozodást. egy gametrailers.com.on

[ Szerkesztve ]

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#44589) bolcsodal válasza ChromeX (#44588) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem váltott át 16bit-es színmélységre? :U Nálam ugyanígy csíkozódik ha átállítom 32bit-ről...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#44590) ANT válasza ChromeX (#44588) üzenetére


ANT
őstag

Ha CCC-ben itt módosítod a beállításokat, nem javul a helyzet?
Nálam volt hasonló csíkozódás világos háttérnél, plusz színes háttérnél (pl. desktopon) apró, piros pöttyök hemzsegtek a monitoron. Az ATI color controls beállítása után megszűnt a hiba. :K

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#44591) ChromeX válasza bolcsodal (#44589) üzenetére


ChromeX
addikt

na jo, :) nem tudom én ilyenkor az egyszerű dolgokra nem gondolok. köszike hogy gondolkozol helyettem :)

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#44592) Sonky


Sonky
aktív tag

Ha valakit érdekelne van egy Eladó Dual-Slotos Gigabyte HD3870 52Mb DDR4-em :R

Egy legenda vagyok.

(#44593) Sonky válasza Sonky (#44592) üzenetére


Sonky
aktív tag

Ha már ittt vagyok 840Mhz alapfeszen jó vagy rossz? :R

Egy legenda vagyok.

(#44594) bartucc


bartucc
addikt

Hali!

Mik a tapasztalatok az elmúlt 1-2 év során az MSI 3850OC-kel? Főleg az 512-esekkel? Most vennék egyet, ismerőstől, a linken az első, MSI egyszerűbb hűtésével. FET-ek elvannak borda nélkül is?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#44595) drr válasza bartucc (#44594) üzenetére


drr
őstag

Az egyik ismerősömnek ilyen van. Semmi panasza nincs rá.

(#44596) bartucc válasza drr (#44595) üzenetére


bartucc
addikt

Meg lett az MSI, eddig sok gondom nincs vele, bár picit hangosabb a gépem többi részénél. Jövő héten jön egy Sapphire is, nem referencia, azzal lehet hogy egy CF tesztre előveszem a "hibás"(memóriákkal van gondja, egyszer jó, egyszer nem...) P5K-t. Legalább a 400W-os FSP-m is meg lenne egyszer hajtva egy kicsit:D

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#44597) ANT válasza bartucc (#44596) üzenetére


ANT
őstag

"bár picit hangosabb a gépem többi részénél."
Ez ismerős, én is ezért cseréltem le rögtön a gyári hűtést! :K

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#44598) bartucc válasza ANT (#44597) üzenetére


bartucc
addikt

Már készenlétben van az ac S1, de szerintem a Sapphire-ra megy rá, ha már ott külön borda is van a fesz. szabályzókon. :))

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#44599) bartucc válasza ANT (#44597) üzenetére


bartucc
addikt

Nézek filmet és közben majd lecserélem a hűtést, addig a 3650-el is elmegy a gép:D

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#44600) bartucc válasza bartucc (#44599) üzenetére


bartucc
addikt

Nem megy rá az S1, mert a tekercsek amik vannak a végén, túl magasak. Akkor a jövő héten érkező Sapphire kari marad, az MSI-t adom tovább. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.