Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44401) escape válasza Sonky (#44400) üzenetére


escape
aktív tag

Ha találok olyan kártyát, amire le tudom cserélni a jelenlegit, akkor nem kell CF.
Egy kártyával is bőven megelégszem.
Viszont ha ilyen rossz a helyzet, akkor inkább hagyom az egészet, egy két évig még jó lesz ez, aztán majd jobban meggondolom mibe kezdek bele.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#44402) Sonky válasza escape (#44401) üzenetére


Sonky
aktív tag

Akkor néz HD4850-et. 2x erősebb a tiednél és 18-20Körül van itt.
De a tápodat ha nem lesz Cf mindeképp cseréld le legalább egy 400-as FSP-re Vagy Gigabyte SuperB460-ra!

Egy legenda vagyok.

(#44403) escape válasza Sonky (#44402) üzenetére


escape
aktív tag

Okés köszönöm, megfogadom a tanácsodat.
Köszönöm mindenkinek, majd ha lesz változás írok még :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#44404) bolcsodal válasza escape (#44399) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha 5750-et veszel, akkor nem kell tápot cserélned. Jelenleg sajnos túlárazottak, így én kivárnék még egy kicsit. A tápot max azért lenne érdemes cserélni, mert nem a legmegbízhatóbb márka (annak ellenére, hogy nagyon sokat javult a Codegen minősége az utóbbi időkben).

Ami még feltűnt. A proci gyenge lesz még egy 4850-hez is tuning nélkül. Jó lenne még 1GB RAM a gépbe minimum.

Én lehet eladnám az egészet a VGA kivételével és váltanék AMD-re. :U Egy AthlonX4 620-as 3GHz-re húzva kiszolgál bármilyen VGA-t. Valamilyen AM3-as alaplap, aztán ami bevétel lett a jelenlegi konfigból az DDR3-ra költeni.

Ha eleve van 45K-d alkatrészre én inkább az AM3-ra váltáshoz használnám fel.....(lap és proci megvan belőle szinte).

Egy közepes FSP táp és később mehet akár egy 5850-is a konfigba.... :U

ps: Már egy 4 magos proci és 2-4GB RAM is sokat dobna azon a 3870-en már most is... ;)

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#44405) Sonky válasza bolcsodal (#44404) üzenetére


Sonky
aktív tag

Gratulállok...
Aztán majd mert tanácsolod neki a kodegány táp miatt fog leégni a gépe :W

Szerk.:
Itt Ph-n normális használt tápok 5-6k

[ Szerkesztve ]

Egy legenda vagyok.

(#44406) bolcsodal válasza Sonky (#44405) üzenetére


bolcsodal
addikt

Neked volt Codegen tápod? :U Vagy honnan vagy ilyen jól informált? Én már láttam Bluestorm tápot két hónap alatt elfüstölni....szóval semmi nem biztosíték

Azt a konfigot nézve az a táp 2-3 éve hibátlanul üzemel a gépében... :U

De No-offense... :(

Mellesleg egy 5750 kevesebbet kajál mint az én 3850-em....

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#44407) Sonky válasza bolcsodal (#44406) üzenetére


Sonky
aktív tag

Volt egy 500-as. 3Hónapot ment. Majd vitte magával a vinyót,Procit (E5200),Vga-t(HD4830)

Egy legenda vagyok.

(#44408) bolcsodal válasza Sonky (#44407) üzenetére


bolcsodal
addikt

Balszerencse! Hidd el, hogy a menő tápok között is van kakukktojás....

De tény, hogy kéne tápot cseréljen. A hozzászólásom lényege épp az volt, hogy ahelyett, hogy vesz egy bika VGA-t inkább váltson AM3-ra....A Core-i5 drága a váltáshoz, de az AM3 teljesen reálisnak tűnik az ő esetében...persze egy 400-as FSP tényleg jó döntés lenne még ebben az esetben is (mondjuk egy későbbi 5850-hez már kevés lenne).

Na mind1...

They drew first blood....

(#44409) Sonky válasza bolcsodal (#44408) üzenetére


Sonky
aktív tag

400-as FSP még HD5870-hez is elég 4Magos procival :)

Egy legenda vagyok.

(#44410) bolcsodal válasza Sonky (#44409) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha le tud adni 12V-os ágon 188W Peak teljesítményt 75%-os hatásfok mellett, akkor tényleg elég... ;) [link]

Volt a PH-n valami teszt erről nemrég...Az új SAGA II tényleg tud 17A x 12V-ot kettébontott 12V-os ággal [link] szóval igazad lehet.

They drew first blood....

(#44411) Sonky válasza bolcsodal (#44410) üzenetére


Sonky
aktív tag

SuperB 460-am van. HD3870X2-t elvitt. 230Wattot fogyasztott a kártya. A HD5870 kb annyit fogyaszt mint a 4870,4890.

Egy legenda vagyok.

(#44412) kriszbon válasza bolcsodal (#44410) üzenetére


kriszbon
őstag

Mi olyan furcsa ebben, nekem a 350-es FSP PNF 18A-t tud 1 ágon leadni, de összesen a két ág 300W-ig terhelhető. :P

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44413) bolcsodal válasza kriszbon (#44412) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem furcsa, ha tud akkor tud.... :) :R

They drew first blood....

(#44414) escape


escape
aktív tag

Látom itt most az én problémámon vitatkoztok.
Igazából a gép jól megy lassan másfél két év múlva, és semmi baj nincs a táppal, annyi, hogy ráférne egy venti csere, mert eléggé elhasználódtak a csapágyak benne, de ez legyen a legkisebb gondja.
Megpróbálom megtalálni a legjobb megoldást, de abban biztos vagyok, hogy abban egyetértünk: attól, hogy valami márkás, (és esetleg drága) megbízhatónak mondott, nem garancia arra, hogy nem fog hamarabb elromlani, mint egy olcsóbb "megbízhatatlanabb" táp.
Ezen nem érdemes vitatkozni. Ha valami változás van, akár jó, akár rossz irányba, megírom, hátha valaki tanul belőle.

Köszi a segítségeket, jó, hogy vannak még a földön okos emberek. :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#44415) kriszbon válasza escape (#44414) üzenetére


kriszbon
őstag

Először próbáld ki azt amit írtak, hogy beletolsz még minimum 1GB ramot, ha W7-et használsz akkor 4GB jobb lenne. Utána meg felrántod a procidat min. 3GHz-re, de inkább az fölé (3.2-3.3) és akkor megnézed mit mutat. Tápot kapsz 8-9k körül (pl. FSP) Ha úgy is kevésnek érzed, akkor cserélj csak. :R
Mod: A kevésnek érzed azt nem úgy értem hogy Fps vadászat mert másnak több, hanem a játékok normálisan menjenek. :U

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44416) escape válasza kriszbon (#44415) üzenetére


escape
aktív tag

Természetesen végigpróbálgatom a lehetőségeket, kezdve a legegyszerűbbel, aztán valamelyik csak beválik. Igazából kistesóm gépe lenne, és ő szeretne játszani rajta, ami nem is olyan nagy álom, csak az az 1 giga ram tényleg nem valami sok neki... Lehet, hogy sok bajtól megkímélem magam, ha azzal kezdem.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#44417) bolcsodal válasza escape (#44416) üzenetére


bolcsodal
addikt

Így van! Plussz RAM és kis tuning. Van kb 20-30% rejtett teljesítmény még a konfigban szerintem.... :)

They drew first blood....

(#44418) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Annyit szeretnék kérdezni, hogy vettem ma egy DDR3-as 3870-est.. sokkal lassabb mint a DDR4-es..?

[ Szerkesztve ]

(#44419) bolcsodal válasza #TOTTI (#44418) üzenetére


bolcsodal
addikt

Annyit ér, mint egy tuningolt 3850.... :U

They drew first blood....

(#44420) #TOTTI válasza bolcsodal (#44419) üzenetére


#TOTTI
őstag

Volt már 3850-em pár éve ami jobban ment mint ez pl 1070es ram órajel helyett itt jó ha megvan a 950.. a mag nem rémlik de ott kb 800 körül jött össze.. 4-5 fordult meg nálam.. de mondjuk a fifa megy fullon csak ezt akartam elérni valami vga-val..

(#44421) kgramm válasza s1ru2 (#44050) üzenetére


kgramm
csendes tag

Én is egyetértek. :U

(#44422) kgramm válasza #TOTTI (#44418) üzenetére


kgramm
csendes tag

3dmark03-ban olyan 3-4000pont különbség van, 06-ban max 1 ezres. Nekem is jelenleg egy 3870-es ketyeg az asus barebone pc-mben. :D

(#44423) RpPRO


RpPRO
őstag

Van valami olcsobb lehetoseg 3850-re a gyari 1 slotos hangos hutes helyett?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44424) bolcsodal válasza RpPRO (#44423) üzenetére


bolcsodal
addikt

Accelero S1 rev2:[link]

Jól szellőző házban passzívan elviszi...

They drew first blood....

(#44425) RpPRO válasza bolcsodal (#44424) üzenetére


RpPRO
őstag

Koszi.

Meg egy par kerdes, ami neked szol. :)

Latom, E5200 a cpud. Szoktal jatszani? Ha igen, fps-t? Ha igen, miket? :)
Elotte is 775-os procid volt? Ha igen, gyorsult valamit?
Azert kerdem, mert e5300-at tervezek venni.

Megneztem egy regebbi cpu-vga valasztot es ugy tunt, mintha egy e5200 is sok volna a 3850-nek.

Nem ubermetal felbontasban es nem 64xAA-ban, hanem pl 1280-ban 2AA-val gyorsul meg egy ilyen procival egy par even beluli jatek?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44426) bolcsodal válasza RpPRO (#44425) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ahogy nézem már most is egy 5200-as órajelén használod a procit. így a cseréből abban az ASrock lapban nem sokat profitálnál. Gondolom egy E2xxx-est hajtassz.

Ha teheted inkább szép lassan cserélj le mindent a gépben. PL az AGP-s 3850-et addig add el, amíg van kereslet ilyesmire...

A legjobb lenne inkább AM3-ra váltanod.... :U

Én azt vettem észre, hogy alapórajelen kevés az E5200 még a 3850-hez is. 3-3.5GHz-en kiszolgálja a karit rendesen, alatta limites.

Amúgy HL2, Bioshock, FEAR, Prince of Persia (legújabb DX10-es...)...ezekkel szoktam játszani (ha van rá időm) 1680x1050-es felbontásban. A Bioshock-hoz kezd kevés lenni a kraft...főleg élsimítással.... :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#44427) RpPRO válasza bolcsodal (#44426) üzenetére


RpPRO
őstag

Igy van, e2160-at hajtok 9x282-on. Erdekes, h pl super pi 1.5 alatt egy 2 mega cache-es e5200 10 mp-et ver az 1 mega cache-es procimra (2500mhz-en).

Akkor rettentem meg, mikor nekialltam metro 2033-azni... Nna, stabil 10-28 fps (gyakrabban 10-hez kozelebb). Ez a jatek pl. tele van physx-szel, amit ugye 3850 nem tud, ergo procibol kell tolnia. Ezert gondolom, h egy ilyen ujabb proci azert dobna par plusz fps-t. Par darab ezresbe fajna csak az upgrade, szoval majus elejen kiprobalom.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44428) bolcsodal válasza RpPRO (#44427) üzenetére


bolcsodal
addikt

A PhysX még egy Core i7-et is kicsinál....ezért nem érdemes váltanod. Akkor inkább egy NVidia VGA-val próbálkozz. :U

Nem tudom milyen lapod van? 4CoreDual-SATA2? Vagy a 865PE chipsetes Asrock...

Szeintem a hibird megoldások alapból visszafogják a konfigot. Tapasztalatból mondom, anno én is hibrid lappal próbálkoztam AGP-s HD2600XT-vel...átverés szerintem... :(

Megérett a konfig a teljes cserére, minden forint kidobott pénz, amit ebbe ölsz...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#44429) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Asus HD 3850 (256) Rossz! Hűtője viszont jó! Ingyen elvihető! Ha postázni kell a postát természetesen nem állom!

Sajnálom kidobni mert mindig vannak olyan emberek akinek szükségük lehet alkatrészre...

[Kep]

Személyesen átvehető Mosonmagyaróváron és környékén!

(#44430) KingSize


KingSize
tag

hi, hd 3870x2 melyik a legjobb driver-rá? mert nekem a legujabb driverrel a gpu-z azt irja hogy disable crossfire de látja a 2 gpu magot... szal nem értem:S ez vlmi bug?

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny aítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyeüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó

(#44431) HaZsolt


HaZsolt
őstag

ha 10.3as hülyéskedik próbáld az egyel régebbit.

(#44432) KingSize


KingSize
tag

pontosabbailyen------------> [link] everest is látja mind2 magot! és a gpu-z is... ati catalsyt-ben nem találok crossfire opciót , rivatuner szerint játék alatt az egyik mag állandó 900mhz megy a másik pedig 890 körül mozog.... akkor müxik mind2 mag?:S :F

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny aítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyeüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó

(#44433) Cootermain válasza KingSize (#44432) üzenetére


Cootermain
tag

Szia!
Elvileg elég a Catalyst AI-t standardon hagyni és van CF. Próbáld úgy hogy disabledre rakod az AI-t és ha feleződik az FPS valszeg eddig is ment a 2 GPU. Ezzel leellenőrizhetnéd hogy tényleg működik-e. Rivatunerben nézd meg hogy a GPU1-2 usage milyen. Ha minkettőt terheli rendesen akkor van CF és csak a GPU-Z bugos. Nálam ilyen az Everestben.

[ Szerkesztve ]

(#44434) TIT


TIT
veterán

3870 egy intel 6400(2,1ghz dual)vinne minden játékot 1280ban?

(#44435) bolcsodal válasza TIT (#44434) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egy kis CPU tuningot még kívánna sztem... :U

They drew first blood....

(#44436) TIT válasza bolcsodal (#44435) üzenetére


TIT
veterán

Hát tudom csak így árulják de állítólag ez egy jól húzható proci 2,6ig simán!
Jól gondolom,hogy a 3870 a legkomolyabb kártya volt?
Megér ez a konfig 72rongyot?
http://www.expressz.hu/szamitastechnika/asztali_szamitogep_pc/hirdetes-20262371/

(#44437) bolcsodal válasza TIT (#44436) üzenetére


bolcsodal
addikt

Óvatosan vele. A lap csak 945-ös [link] (P35-nél alább nem adnám), a VGA pedig GDDR3-as. az erdeti 3870-ek GDDR4-es memóval jöttek ki.

Ez így egy tuningolt 3850-es teljesítményét adná 3GHz alatt procilimittel.

Az egész konfigot megkérdezném ebben a fórumban:[link]

Szerintem 55-60K-t érhet az egész konfig. :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#44438) TIT válasza bolcsodal (#44437) üzenetére


TIT
veterán

Köszi szépen-az alaplappal mi a gond?
Azért nem semmi,hogy kártyákat ilyen eltérésekkel gyártanak!

(#44439) bolcsodal válasza TIT (#44438) üzenetére


bolcsodal
addikt

Semmi gond, csak régi. Annó kb. így jöttek a lapok az intelnél:

915-925-945-965-975-ös chipset, majd nagy váltás P35-X38-P45-X48....

A GDDR3-as 3870-es én sem értem túlságosan. :(

They drew first blood....

(#44440) kriszbon válasza bolcsodal (#44437) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm igen a lap elég régi, de még így is vagy 5-6 körül árulják. Hamar összedobtam magamban a használtpiaci alkatrész árakat és azért 60 fölé jöttem ki egy kicsit(mondjuk nem csak Ph árakat vettem alapul). És akkor még nincs nálam az összes cucc, mindent össze kell rakni hogy működjön is. :F
Én pl. Pcx oldaláról úgy ennyiből újat összebobnék, igaz csak 4670-es kártyával, de garantált 3.5GHz-es procival. :DDD
(#44439) bolcsodal: Na azért a 965-ös chipset elég szépen támogatja az új procikat is(E3xxx-E5xxx-E6xxx).

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44441) bolcsodal válasza kriszbon (#44440) üzenetére


bolcsodal
addikt

A 965-ös igen..de azért egy 945-ös így 2010-ben már retro.. ;]

Igen ennyi pénzből már újat lehetne...legutóbb kb 70-75K-ból raktam össze egy 2GB RAM, Atlon X4 630, 785G, 500GB vinyó konfigot, házzal táppal, igaz VGA nélkül, de arra lehet gyűjtögetni később.... :U

They drew first blood....

(#44442) Geri Bátyó válasza bolcsodal (#44439) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én megadom a választ a GDDR3 problémára: Jóval olcsóbb volt, mint a GDDR4-es változat.
1280x1024-ben nincs teljesítménykülönbség még élsimítás használatával sem, csak magasabb felbontásokban gyengébb.
Ezért van nekem is GDDR3-as.
(a gyártók pedig valószínűleg tényleg tuningolt 3850-eket adtak el ezen a néven, nagyobb nyereséggel)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44443) TIT


TIT
veterán

Hát én nem tudom,hogy csináljátok de én 90ből 4670el athlon x2 2,7ghz konfigot tudtam csak összehozni!

(#44444) Steve-0 válasza TIT (#44443) üzenetére


Steve-0
őstag

hi, a milyen gépet vegyek topikba gyere át, ott összehozunk vmit!

(#44445) bolcsodal válasza TIT (#44443) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ehh..igazad van Ipon-os árakkal dolgozva:

AthlonX4 620
ASrock 785G lap
2GB DDR3
500GB WD vinyó
FSP 400W-os táp
ASUS ház

82K...

És ebben még nincs játékra alkalmas VGA...

Elszámoltam magam kissé. :U

They drew first blood....

(#44446) kriszbon válasza TIT (#44443) üzenetére


kriszbon
őstag

Most néztem az árakat hogy egy picit feljebb mentek és így nekem is csak 78-80-ból jönne össze intel vonalon olcsó ház+táppal, Giga lap, E3300, 2GB DDR2, 4670 GDDR4 kártyával, 320GB HDD+DVD RW. :F
Ja és én a 3.5GHz-et húzva gondoltam, és azért olcsón már el lehet ezzel is szórakozni. :D
Egyébként azért is írtam ott hogy elkondolkodtató az az ár is, de így meg garis minden :F
Mod: OFF

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44447) #TOTTI


#TOTTI
őstag

A 3870 DDR3 az előnye a DDR4-essel szemben az, hogy a DDR3 időzítése alacsonyabb és nem kell neki olyan magas órajel hogy elérje a DDR4-es teljesíményét.. Joval olcsóbb és a DDR4 arra volt jó hogy csalogassák az embereket.. Ez volt anno a HD2600XT-nél is. és nem 3850es az hanem a két GPU egy és ugyanaz csaka biostól függ melyiknek mi a neve..

(#44448) bolcsodal válasza #TOTTI (#44447) üzenetére


bolcsodal
addikt

Úgy érted ugyanaz a memsávszél GDD3 és GDDR4 esetében....kötve hiszem.... :(

Azt persze nem tudom, hogy a sávszél mennyire befolyásolja az RV670 teljesítményét, de lényegében egy 3850-el nem feltétlenül lehet elérni, egy tuningolt 3870 teljesítményét...

Szóval szerintem van hatása a GDD3 butításnak....

They drew first blood....

(#44449) #TOTTI válasza bolcsodal (#44448) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nem a sávszélességről beszélek..

Vegyük azt hogy van egy DDR2 800-as ram.. 4-4-4-12-vel meg egy DDR3 1333 7-7-7-24-el kb egyformán teljesítenek amikor papíron nagyobb a sávszéle a DDR3-nak remélem így már megérted..

De nem hinném, hogy neked kell ezt magyarázni.. szóval azt mondom hogyha lenne 0.8ns gddr3 pl. 1200Mhz-en akkor, mivel VGA-ról van szó legalább partyban lenne a gddr4 1200-assal.. Azért mert itt nagyobb a hangsúly a sávszélen..

Valami ilyen elgondolás lehetett, a spórolás mellett a DDR3 esetében..

Szerk.: Van hatása de ha annyira fel lehetne húzni a gddr3ast mint a gddr4es amennyin megy akkor sztem elmenne a gddr3as..

[ Szerkesztve ]

(#44450) bolcsodal válasza #TOTTI (#44449) üzenetére


bolcsodal
addikt

Értem én hogy benzin, de mi hajtsa??? :DDD

Egy bizonyos frekvencia felett viszont a lazább időzítések ellenére is jobban teljesít a GDDR4, hiszen ha nem így lenne nem lenne értelme az egésznek.

Mondjuk itt:[link] elég jól teljesítenek a DDR3-as 3870-ek... :U

They drew first blood....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.