Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44901) Viktor77 válasza kriszbon (#44900) üzenetére


Viktor77
titán

Valóban nem 4. 3 lesz az. És ráadásul nem is 30.-án vettem, mert azév 29.-én írtam ide.
Az biztos, hogy elég új volt mikor vettem, 51K-t fizettem érte.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#44902) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

következő a helyzet: van énnékem egy MSI 3870OCm, aminek valami baja van. konkrétan: NFS: Shift alatt először csak nekiáll drivert alaphelyzetbe állítani, aztán egyszercsak fogja magát és az analógba kötött monitoron érvénytelen jelet küld, a digitálisra kötöttön pedig fekete-szürkén becsíkozza a képernyőt. és persze megfagy. hasonlóan problémás DIRT és GTR Evolution alatt is.

ez mondjuk nem újdonság, figyelembe véve, hogy a problémákat újkorában kezdte, és lassan három éves. néha a dolog idegesítő, néha kevésbé.

furmarkot bírja, ameddig akarja, több órás stalker menetektől (100%ra terhel) se volt sose baja, crysist, fear1-2t, supreme commandert két monitoron, sacred2őt... táp egy 500Wos FSP, de a probléma diagnosztizálva volt 400as Corsairrel is emlékeim szerint. a lényege a dolognak, hogy mivel nem minden alatt és nem mindig jön elő nem gariztattam.

amit tudok: gyári VRMhűtő, 7 thermalright és egy zalman memsün, gyári VRMhűtő. gpun HR03GT egy 1300as ventivel. vrm fölött egy 80mmes 2000res venti. házból volt Codegen, CM690 és Cosmos, csinálta mindben. gyári hűtővel is természetesen.

csinálta xp, vista32, vista64, win7 32 és win7 64 alatt is. az összes létező driverrel (mindhárom MSI, kb 10-15fajta ati).

ilyen
plussz a vrmek fölé be van zsúfolva egy 80as.

így néz ki házban
mondjuk a procihűtőt elfordítottam, hogy a vidkariról húzza a levegőt.

a vrmekre gyanakszom.
gpu 50 fok fölé nem megy, gpu ambient max kb 42 fok. feszből elvileg 1.26ot kap.

vész esetén fejre tudom állítani passzív üzemre (venti nem fér be a cpuhűtő alá) és rá tudok szíjazni két 120as ventit a pcbre, de azt kissé erősnek érezném.

találtam egy ilyet, szerintem jobbnak néz ki a gyári változatnál, és ha kell, arra is rá tudok applikálni egy ventit.

láttatok már hasonlót? ötlet esetleg?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44903) VBenc


VBenc
tag

Hali. lehet hülyeség lesz de 1 olyan kérdésem lenne hogy 2db Sapphire HD 3870 GDDR4 512mb crossfire-ben összekötve tud-e annyit mint a sima 3870X2?

Mondom de mondom!!

(#44904) proci985 válasza VBenc (#44903) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kb egyformán mennek.

a 3870nek magasabb a memórajele, az X2nek a GPU órajele. skálázódás hasonló. a lapod pciE x8as, tehát elvileg tud adni elég sávot a második vidkarinak is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44905) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Üdv mindenkinek

Segítséget kérek, saját tudásból föladtam.

ATI 3850 - ATI2DVAG.DLL végtelen ciklusba kerül... stb stb stb - kék halál.

Csak azóta van, amióta újratelepítettem a gépet. Szűz XP SP3, aztán mindenféle catalyst, a mésfél évestől a legújabbig. MIndent frissítettem, porcicát kivettem a vgahűtőből. Játék alatt soha nem jelentkezik. Eddig csak böngészés (Firefox portabe, ie8 mindegy) alatt fagyott le, teljesen véletszerű időpontokban. 10 perctől 3 napos hibátlan időintervallumig terjed a dolog. Eddig csak új lap megnyitásakor, töltés közben fagyott le. Eternetkártya és a vga kártya ugyan azon a shared irq-n van, átállítani nem tudom. (Újratelepítés előtt nem tudom hogy volt)

:O :(

(#44906) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Járt már valaki így?
Sapphire 3870 Ultimate (igen az a kék passzív hűtős)
10.11; 10.12; 10.6 (próbaképp) lefagy a kártya, msn ezés közbe főleg, de catalyst megnyitásakor is szokta, elég véletlenszerű, vagy játékba egy két perc alatt.

10.3 as driverrel pedig teljesen stabil!

Ez valami széria hiba? Vagy megdöglött valami a kártyán?

(#44908) proci985 válasza ---Lasali--- (#44906) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez sajnos normális. ha van a Sapphirenek drivere a kártyához, lehet jobban járnál, ha azt használnád.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44909) geri173


geri173
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata dupla monitorhasználatról HD 3870-el? Működik?

(#44910) proci985 válasza geri173 (#44909) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

persze, nálam jelenleg is úgy megy.

eltérő felbontásokkal is megy, illetve CRT+TFT és TFT + LCD kombóval is.

egyszerre sajnot a tvouton és mindkét DVIn nem lehet jelet kiküldeni: rá lehet őket kötni egyidejűleg, de a catalyst (ill maga a kártya) csak két kimenetet tud egyidejűleg mehajtani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44911) lacika0926


lacika0926
tag

hali! van egy HIS 3870x2 kártyám.
az a baj hogy, néhány játéknál vibrál a kép..
mit csináljak? válaszokat elöre is köszönöm..

(#44912) proci985 válasza lacika0926 (#44911) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hogyan vibrál? próbáltad másik kábellel is átküldeni a jelet a kijelzőnek?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44913) lacika0926 válasza proci985 (#44912) üzenetére


lacika0926
tag

hali! mát probáltam kb 10 féle drivert és mindegyikkel ez a probléma.. régit, ujjat is.
csikokba villog a kép, nem szinezödik el, és látni lehet valamennyire a pályát.

(#44914) proci985 válasza lacika0926 (#44913) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pontosan melyikekkel vibrál?

próbáltad a gyáró driverét is?

8.6, 8.7, 8.8 is csinálja?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44915) Hokika


Hokika
tag

Üdv mindenkinek!

Olyan gondom lenne nékem, hogy S-video kimeneten nyomnám TV-re a gépet de nem akar összejönni hogy a kép színes legyen. Már megpróbáltam mindent. Kezdve attól hogy csináltam én magam egy svideo csatit kondival a leírások alapján meg megpróbáltam a módosított scart csatlakozót is de nem akar a kép színes lenni. Nem tudom a kimenő jelet 25HZ fölé vinni.

Nem tud valaki valami megoldást erre a problémára?

u.i.: mikor bebootol akkor egy két logót színesen jelenik meg aztán át vált fekete-fehérre...

3870-es a kártyám

előre is köszönöm a segítséget

MAGYAR ÉGEN MAGYAR ISTEN, motorosnak párja nincsen!

(#44916) proci985 válasza Hokika (#44915) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

át tudod állítani PAL/SECAM rendszerben a vidkarit? ez csak egy tipp, régi tvknél emiatt volt még jellemző a fekete-fehér kép.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44917) Hokika válasza proci985 (#44916) üzenetére


Hokika
tag

csak a PAL-verziókat tudtam kipróbálni azokat ajánlja fe a program

MAGYAR ÉGEN MAGYAR ISTEN, motorosnak párja nincsen!

(#44918) proci985 válasza Hokika (#44917) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tvbe milyen csatin megy be a kép? pontosan milyen tvről van szó?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44919) TRitON


TRitON
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már ilyen kérdés, őszintén megmondom, nem volt kedvem 40.000 hozzászólást végigpörgetni...

Szóval eléggé régóta figyelek már egy idegesítő jelenséget. Sapphire Radeon 3870-em van, két slot-os, 512 MB memóriával. Böngészéshez Explorert használok, az operációs rendszerem Windows 7 x64 Professional. Néha, általában oldal görgetésekor a kép megáll, a videokártya hűtőventilátora felpörög, GPU hőmérséklet megemelkedik, egy idő után az egér sem mozog, majd pár másodperc múlva elsötétül a kép. Ezután többnyire magához szokott térni egy hibaüzenettel: "Display driver stopped responding and has been recovered." Van, hogy ezt egymás után többször is eljátsza. Sajnos semmilyen rendszert nem figyeltem meg a jelenség kapcsán; van, hogy hetekig nem tapasztalható, viszont olyan is előfordul, hogy percenként. A megtekintett weblapok tartalmával szintén nem tudok párhuzamot vonni. Driverből mindig a legfrissebbet használom.
Mivel más böngészővel a jelenséget nem tapasztaltam, gyanítom, hogy az Explorer hibája. Viszont mivel említettem, hogy van, hogy ritkán fordul elő, az is lehet, hogy akkor épp nem jött elő.
Mi a hiba oka? Hogyan lehet orvosolni?

Előre is köszi a válaszokat!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#44920) proci985 válasza TRitON (#44919) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

más drivert próbáltál?

nálam is megvan ez win7 x64 alatt, bár nálam egyszer pár perc után driver alaphelyzetbe áll és utánna elvan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44921) TRitON válasza proci985 (#44920) üzenetére


TRitON
aktív tag

2008 óta van meg ez a kártya, azóta Vistával és 7-tel használtam. Mindkét rendszer alatt, minden driverrel előjött a hiba. :) Szóval igen, próbáltam más drivert.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#44922) proci985 válasza TRitON (#44921) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

xp alatt nézted?

ott nekem nem csinálta.

nekem a 8.8as driver volt a megoldás... azzal sem tökéletes, de nem hibázik annyit.

egyébként próbáltál órajelet/feszt állítani? nálam alapból 1.35ön van a kártya, tovább meg max voltmoddolni lehetne, gyárinál jobb aftermarket VRMhűtés meg nem igazán létezik, illetve én nem találtam (a Zalman féle növelt rézborda csak 3850/4850re megy fel, 4870 VRMek se kompatibilisek).

hm, enyém is 2008as. mikor vetted pontosan?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44923) TRitON válasza proci985 (#44922) üzenetére


TRitON
aktív tag

2008. augusztusban vettem.
Próbáltam mindent állítani már, semmi nem jött be, így nem foglalkozom vele. Csak azért írtam, mert épp megint előfordult és eszembe jutott. Amúgy kicsit utánanéztem neten és azt írják, hogy idle-ben túl alacsony a GPU órajele (nem csak ennél a modellnél jön elő a probléma, a 4-5xxx-es széria is érintett) és mikor hírtelen kell órajelet állítania a kártyának, néha hibázik.
Amúgy én pár napja 850/1200-on használom, azóta még nem fordult elő az említett hiba. Viszont tervezek videokártyavásárlást, ha meglesz az új, ezen lecserélem a gyári hűtőt és kicsit belepiszkálok a BIOS-ába is, nem tetszik, hogy felmelegszik nem ritkán 100 °C körüli hőmérsékletre. Ha lesz rajta normális hűtő, be tudom programozni úgy a szabályozást, hogy 65-70 °C fölé ne engedje melegedni a kártyát. Úgy meg már kaphat kicsit több feszt is, meg mehet magasabb órajelen. :) És végre megint lehet olyan érzésem, mint mikor anno rézdrótokat pakolgattam a processzorfoglalatba, hogy a KT600-as lapomban menjen 200 MHz-es FSB-vel a 2500+os Barton... ;] És elsőre működött! :) Aztán mikor már valahol 2300-2400 MHz és 1,82 V-os magfesz köryékén jártam (ez csak a processzornak kb. 100 W!!), a 300 W-os Codegen tápom feladta a kűzdelmet. :D

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#44924) proci985 válasza TRitON (#44923) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

feszt mennyit kap?

nálam 1.35 a max, viszont én a hibákért a VRMhűtést valószínűsítettem. akkor nem ez volt a baj.

nálam HR03GT van a kártyán, szóval aktívan hűtve 50 fok volt a határa:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44925) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

3870x2 kártya működik olyan alaplapban, ami PCIe 1.0 ?

⭐ Stella

(#44926) proci985 válasza radi8tor (#44925) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

1.1ben mindenképpen kéne neki, amikor kijött, még nem volt 2.0.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44927) radi8tor válasza proci985 (#44926) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Közben rákerestem itt, és van akinek megy rendesen 1.0-val is.
Köszi.

⭐ Stella

(#44928) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Sziasztok, mától 6870-es tulajdonos lettem!:) :C :DDD
A régi 3870-es meg majd meg a régi géppel eladásra.
Imádtam ezt a kártyát! Remek kis szörnyeteg volt, Accelero S1-gyel.

Üdv.:
ViiiiktorOC

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#44929) spacecock


spacecock
csendes tag

Hell!
Az lenne a kérdésem hogy egy his 3870 es kari milyen cpu-kat tud még maximálisan megforgatni? nekem egy 5600+van ami 3.1 néha .2 ghz-re van húzva tehát egy 6000+ nak felel meg. esetleg lehet kicsit húzok a karin is, mert azt mondják jól áll neki, csak egyelőre óvatos vagyok mert már régebben 2 kártyán is megfőztem a memórialapkákat. :(

(#44931) taylorp


taylorp
senior tag

Mit jelent a VGA-knál, hogy Low Profile?
Hol tudom megnézni, hogy az enyém az-e?
Ha hülyeséget kérdezek, akkor elnézést. :B

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#44932) proci985 válasza taylorp (#44931) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha szabványos magas a kártya akkor nem low profile. low profile a félmagas kártya, és ez ránézésre látszik. hd38x0ásokból nem volt low profile soha.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44933) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Sziasztok!

Én ma lettem boldog tulaja 2 HD3850-nek, amit szülinapomra kaptam :DDD
iszonyat jó kis kártyák :C

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#44934) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hejjhó ati radeon 3850 sapphire fajta kék nyákos kék hűtős eszközhöz mi a legmegfelelöbb driver? w7 re?
és mivel tudom a legjobban szabályoztatni a ventit? mert kibe kapcsolgatja...
brüüüüüüüüü kuss brüüüüüüüüüü kuss... ezt csinálja.
egyenlöre még nincs ram sünim és a vga csipre a vizhütés blokkot ha felteszem ram süni nélkül szerintem nem tetszene neki:/

Mad W. Highflyer

(#44935) kefizor


kefizor
tag

Sziasztok!

Egyik haveromnak segítek VGA-t választani. Nos találtam egy Gigabyte HD 3870 512-es karit. A következőkre lennék kíváncsi. Mennyire szoktak a HD 3870-ek memória hibásak lenni, és általában mennyire megbízható a gigabyte, 3870 terén?

(#44936) proci985 válasza kefizor (#44935) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ddr3masok a gigák, többi 3870es picit gyorsabb. a zalman hűtés papíron jó,gyakorlatban kevésbé.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44937) Sandrew válasza kefizor (#44935) üzenetére


Sandrew
őstag

Inkább egy olcsó 4830/50-et vegyetek. 12k-körül már van. Majd 2x erősebb a 4850.

(#44938) Seangaijin válasza Sandrew (#44937) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Hát sztem 2X nem mert max ha 10fps van köztük.

Srácok,olyan problémám lenne hogy nem tudom kivezetni hdmi-n kersztül a hangok a kártyából.Hiába szedtem le hozzá a drivert egyszerűen nem látja a gép opciónak.Vagyis látja de azt írja hogy nincs csatlakoztatva.Win7 et használok és mivel hatalmas jártasságom nincs a dolog terén ezért kéne a segítség.Aki tud vmi okosat az írjon legyen kedves. :))

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#44939) Vanir


Vanir
veterán

Üdv! MSi R3870X2 kártyám van, amin lehalt a gyári venti, és most egy gyengusz kis Titan van helyette, a gyári hűtés házával. Nos, hát, 120 fokot is sikerült elérni játék közben, úgyhogy kénytelen leszek venni rá egy másik hűtést.
Mivel 2 GPU-t kéne hűteni, ezért tudtok javasolni egy (kettő) hűtőt rá? Olvasgattam, hogy a Zalman VF900-ból kettő jó lenne rá, de szerintem nem fér oda mindkettő, illetve nem hinném, hogy ilyet lehetne még kapni.

Valakinek valami ötlete? :R

(#44940) Darthveder


Darthveder
csendes tag

Sziasztok !

Az a gondom van,hogy feltettem a windows 7 ultimate rendszert és aero témánál ha bármilyen ablakot méretezek bead egy hibát :

A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt.
A(z) AMD driver képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

Mi lehet a baj ???

Régi Geforce(256mb) karimnál pontosan már nem tudom milyen,de azzal nem volt gond:S

Mostani Ati catalystet használok pontosan 2011 0524.2352.41027

Pls help !!!

Számítógép adatai:

Alaplap neve Abit NF7-S v2.0 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394)
CPU típusa AMD Athlon XP, 1913 MHz (11.5 x 166) 2600+
Rendszermemória 1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Videokártya ATI Radeon HD 3800 Series (512 MB)
Lemezes meghajtó Maxtor 6Y080L0 ATA Device (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Optikai meghajtó PIONEER DVD-RW

Üdv: Darthveder!

(#44941) Sandrew válasza Seangaijin (#44938) üzenetére


Sandrew
őstag

HD3870-nél a HD4850 1GB 1.5-2x erősebb. Tudom mert volt pár 3870-em és 4850-em is. Előbbiből X2 hozta kb a 4850/70 szintet.

(#44942) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Sziasztok!

HD3850 CrossFire milyen drivert ajánltok?
Mert állandóan ezt a hibát kapom: atikmpag.sys kék halálal :W
Előre is köszönöm.
Zoolee

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#44943) djculture válasza Zoolee19 (#44942) üzenetére


djculture
félisten

Milyen táppal hajtod őket?

(#44944) Zoolee19 válasza djculture (#44943) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Márkás 350-esel hajtóm, és eddig semmi gond nem volt.
Mert xp- tökéletes volt amikor még hozzám kerültek a kártyák.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#44945) Zoolee19 válasza Zoolee19 (#44944) üzenetére


Zoolee19
senior tag

És csak játék közben tapasztalom, és sehol máshol.
Akkor amikor megkaptam a kártyákat, és ami épp friss driver volt, ilyen dolgokat nem tapasztaltam.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#44946) Fboy


Fboy
aktív tag

Ti milyen drivert használtok? Melyik a legjobb a 3850-hez?

(#44947) person válasza Fboy (#44946) üzenetére


person
senior tag

Erre konkrét választ nem hiszem, hogy kapsz, bizonyára megoszlanak a vélemények. Én pár havonta felteszem az akkor aktuálisat. Kivétel ha valamelyik játék egy adott vagy legfrissebb verziót igényel. Persze ha jól emlékszem a 8.7 volt az utolsó amit még erre a szériára is éleztek.

(#44948) Fboy válasza person (#44947) üzenetére


Fboy
aktív tag

Értem, köszi. Jelenleg 8.12 van fent nekem, de nincs gond a játékokkal. Csak gondoltam hátha valamelyik gyorsabb.

(#44949) Teaway válasza Fboy (#44946) üzenetére


Teaway
veterán

Nekem a gyártó (Sapphire) oldaláról kell mindig letöltenem, mert ősrégi AGP-s verzióm van, és ahhoz csak az jó. 11.6-os a legfrissebb.

Nincs itthon csokid??

(#44950) triklin


triklin
tag

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni, hogy egy 3870 x2 vga-hoz elegendő egy 450 w os chieftec gps 450 101A táp? Kb proci 100 w ot fogyaszthat. Elvileg ez a táp 80+os minősítésű, seasonic "beles", Elég lenne neki?
köszi

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.