Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44801) LucaToni válasza drr (#44791) üzenetére


LucaToni
tag

hát lehet hogy már elavultak a 5870 hez a 3870 és 50 ATI de nem mindenkinek van 30 meg 50 ezrei hogy vegyen egy vacsi újat :R és szerintem 3850 és 70 kategori simán még ma is toppon vannak :R

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#44802) bolcsodal válasza LucaToni (#44801) üzenetére


bolcsodal
addikt

Újonnan semmiképpen nem vennék HD38xx-at... :(

Inkább az akciós HD4830-akra vadássz. 17-20K-ért meg lehet csípni újonnan Force3D, XFX HD4830-akat... ;)

Jó esetben 1.5X-ös teljesítmény előnye van a HD4830-nak...

They drew first blood....

(#44803) drr válasza LucaToni (#44801) üzenetére


drr
őstag

Én is ilyen véleményen vagyok, sőt, ha megnézed az adatlapomat, akkor láthatod, hogy nekem is egy MSI 3870OC van. De már ilyet venni nem éri meg. Nincs támogatás, csak papíron, a fogyasztás a 4xxx, 5xxx szériához képest magasabb, hangosabb is.
Savanyú a szőlő...

(#44804) proci985 válasza drr (#44803) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, milyen drivert használsz hozzá?

nekem win7/vista alatt minden felállás után pár perccel alaphelyzetbe áll, és nem bírok rájönni miért csinálja. hűtésből nagyobbat légen már nem tudok rárakni, szóval az nem lehet baj. gyári bios, nincs oc, fur stabil.

hangosabbnak nem biztos hangosabb... jópár ember cserélte a hűtést, 3870esek remekül hűthetőek halkan megfelelő hűtővel. mondjuk az MSI OCk hűtésvezérlése alapból egy katasztrófa volt, még a frissített (idle már csak 50%on ment) biossal is. eredeti biossal enyém idleben is 80%on tepert. hűvösnek hűvös volt, de a 40dbAs hang az kimerítette az elviselhetetlenül hangos fogalmát.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44805) drr válasza proci985 (#44804) üzenetére


drr
őstag

9.9

Nekem már gyárilag a frissebb bios volt rajta, de Afterburner-rel lejjebb húztam, hogy netezés meg filmezés közben ne zavarjon annyira.

[ Szerkesztve ]

(#44806) sirdenis


sirdenis
tag

HEllo!

Szerintetek ha egy árban tudok 4850-et meg 3870x2-őt akkor melyiket válasszam ?

(#44807) bolcsodal válasza sirdenis (#44806) üzenetére


bolcsodal
addikt

Attól függ mennyiért? :U De inkább a 4850....

They drew first blood....

(#44808) zseko


zseko
veterán

Meghalt a 3850-em :( így február óta az alaplapi vga-val vagyok. Tudtok valami alternatívát mondani helyette, hasonló teljesítményben, és lehetőleg legolcsóbban? Nem követtem különösebben a kártyákat (mostanában Linuxozom és így nem igazán játszottam az elmúlt időszakban), ezért nem tudom melyik milyen.

HR24.hu

(#44809) bolcsodal válasza zseko (#44808) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha linuxozol miért nem jó az alaplapi? :U Egyébként próbálj használtan egy másik 3850-et...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#44810) zseko válasza bolcsodal (#44809) üzenetére


zseko
veterán

Az alaplapi tökéletes (HD4200), sőt mondhatni sokkal jobb linuxra mint a 3850-em, amivel gyakorlatilag nem is ment a linux, összeomlott a drivertől, és szó szerint lassú volt tőle a rendszer. De már játékhiányom van :D És ha már vennék, szeretnék egy olyat amivel megy a linux is, és ha lehet azért már legyen korszerűbb.

HR24.hu

(#44811) bolcsodal válasza zseko (#44810) üzenetére


bolcsodal
addikt

Akkor első körben olyant nézegess, ami biztosan megy linux alatt....bár szerintem arra, hogy valami megy linux alatt, külső driverrel semmi biztosíték nincs.... :U

They drew first blood....

(#44812) proci985 válasza zseko (#44810) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

8800gt (másnéven 9800gt másnéven GTS240... ez a három ugyanazt a kártyát takarja, bár a 9800gtktől fölfele egy részük már kisebb csikszélen készült, tehát picit kevesebbet fogyaszt, egyébként teljesítményre teljesen egyeznek)?

elvileg van támogatás, picit (20% talán) gyorsabb, mostanában apróban már eléggé olcsón mennek.

ati fronton 4670 picit (5%körül) gyorsabb, de ddr3mas példányt nézz mindenképpen, refórajelekkel. 5ös szérián belül az 55x0ás széria hasonló felépítésű, de nincs refdizájn, szóval a mégis mennyire gyors kérdéskör esetleges. az 5670 már 3870 környékén van, de annak az árának a feléből megáll a 8800gt...

esetleg 9600gt, megintcsak olcsó, kevesebbet eszik, és kb 3850-3870 szintjén megy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44813) RpPRO


RpPRO
őstag

Van itt valakinek 3850-e ES olyan tapja, mely 'csak' 18 ampert ad le a 12V-os agon ES stabil a kartyaja?:)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44814) bolcsodal válasza RpPRO (#44813) üzenetére


bolcsodal
addikt

Végig ilyen táppal használtam (kb 2 évig)! És nem volt gond..sőt komoly tuningot is kibírt: GPU810 MHz

Táp: 370W-os Enermax EG375-AX-VE

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#44815) kriszbon válasza RpPRO (#44813) üzenetére


kriszbon
őstag

Nekem a 350-es Fsp úgy vitte tuniningolva(proci is) mint a sicc, még nagyon erőlködnie sem kellett. De miért is ne vitte volna? :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44816) elistvan


elistvan
senior tag

Szeretnék egy halk hűtőt a 3870-esemre. Milyet ajánlanátok rá ami halk és olcsó viszonylag.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#44817) RpPRO válasza kriszbon (#44815) üzenetére


RpPRO
őstag

Rakerestem forumokon a 'jatek kozben standbyra valto monitor problemara mikozben a hang loopol vagy megy tovabb' es sokaknak volt ez a baja. Altalaban a taphoz jutottak, olvastam rakas gondolatot, h legalabb 20A-t adjon le 3850-nel, meg 25-ot, meg stb. Volt, aki kiszamolta, h 17.25A-t ad le 80%-os taphatekonysag mellett maximalisan. :D

Aztan egyszercsak meglattam, h az extra tapcsati ketagu es csak az egyiket dugtam be. :DDD Meg nem teszteltem, de remelem, h ez volt a baj.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44818) RpPRO


RpPRO
őstag

Meg ket kerdes:

- erdemes visszavenni 2D-ben a 3850 frekijeit?
- kb mennyi energiamegtakarias ez?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44819) proci985 válasza RpPRO (#44818) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

alapból is vissza kéne vennie a frekijét neki.

driver alapállapotba jár nekem is van néha, szerintem driverpara lesz. vagy nem tudom, de a táp 2x18At tud, szóval kizárt, hogy az legyen a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44820) RpPRO válasza proci985 (#44819) üzenetére


RpPRO
őstag

Az a gaz, h pl 2033 megy stabilan (pedig az meg a mienknel 3x erosbb VGA-t is megfektet), mig egy osregi Quake4 (meg sosem toltam vegig a single-t, most csinalom) vagy idonkent ET eseten is megfagyok.. A masik tapkabel bedugasa utan is volt egy fagyim. Az 1950GT-ml es az 1950prommal is gyakran fagytam.

Amugy AGP-s a kartya, lehet, h ezert nem all alapra a freki?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44821) proci985 válasza RpPRO (#44820) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lehet, AGPseket nem ismerem, de ott mókolni kellett pár dolgot.

próbáltál másik drivert?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44822) RpPRO válasza proci985 (#44821) üzenetére


RpPRO
őstag

Meg sosem foglalkoztam orajel varialassal, ezert kerdeztem, h megeri-e a harmas szerianal.
Drivereket probaltam, igen, minden honapban feltolom a frissebbet. :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44823) pempellini


pempellini
senior tag

Srácok melyik legjobb driver 3870-hez 512mb.
Mert ez a 10.9-nem jött be.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#44824) pukibacsi82


pukibacsi82
tag

sziasztok van egy ki gondom segítség kéne

PCI Expressz 2.0 x16: Asus EAH3850 GPU órajele 297 MHz (eredeti: 668 MHz)

ez mért van kevesebb mint a fele az óra jelem kérlek segítsetek
köszi sziasztok

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habos torta.

(#44825) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

msi hd3850oc-m van. Eddig 8.12-es driver volt fent, cc nélküli, ma megpróbáltam felrakni a legújabb 10.9-et, de nem jött össze. Illetve felrakta, csak aztán szétesett kép(nem tudom pontosabban megfogalmazni) ahogy betöltött a windows, nem lehetett felbontást váltani. Az újabb driverek már nem támogatják ezt a kártyát?
Nagy nehezen sikerült visszarakni a 8.12-t.

(#44826) Andrew_31


Andrew_31
Modder

2D-ben 297 MHZ.
3D-ben fel kell mennie 668-ra.

(#44827) triklin


triklin
tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy használ közületek 3850 AGP-t? A hűtő felfogatása ugyanaz mint a ref 3850 Pci e-n? Szóval ha venni szeretnék rá hűtőt, rámegy az is ami a sima 3850-re? (Mert egyik hűtő kompatibilitási listájában nem láttam, hogy külön említenék az agp-t)
1280*1024 -ben milyen teljesítményt nyújt egy 3850? (css, hl2, stb)
Köszönöm

(#44828) RpPRO válasza triklin (#44827) üzenetére


RpPRO
őstag

Szia!

Nekem AGP 3850 van, rajta egy zalman vf900 huto. A felfogatasa ugyanaz, ha nem komp. akkor azt kiirjak. Nezz korbe (angol) forumokon az altalad valasztott huto es a 3850 kapcsolatarol. Az AGP-s 3850 annyival tobb, h a masik oldalan van egy rialto chip (agp - pci-e atalakito), azt is szukseges huteni.

CS:S, HL2 tipusu jatekokhoz inkabb proci kell, a tied keves lesz a 3850-nek.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44829) oPalRx7 válasza triklin (#44827) üzenetére


oPalRx7
tag

Én használtam (illetve eladtam jóbarátomnak), és egy AC Accelero S1 rev2 viszi a kártyát, passzívan, megfelelően hűtött házban. szerintem legolcsóbb, és leg megfelelőbb megoldás a kártyához.

amiket írtál játékok, azokat is könnyen viszi, de nem csak ez a kártya előnye :)

(#44830) triklin válasza RpPRO (#44828) üzenetére


triklin
tag

Szia, köszönöm a válaszodat. Sokat segítettél.
Azt viszont sajnálattal hallom, hogy a proci kevés lenne alá :( (bár ezt már hallotam egy sráctól, hogy "lehet kevés lenne neki".) Sajnos mivel a proci E4 steppinges, nem sok tuning potenciál szorult belé. (szvsz 2630 az amit még 1,4 v n elvisz (droppal 1,391) 24/7 ben, stabilan. 2700-hoz már 1,47 kell a kicsikének, hogy stabil legyen, amit nem szivesen adok neki, főleg nem 24/7 re.(lehet megmurdálna rövid időn belül:D)

2600xt-ről pedig váltanom kellene, mert minden játék/teszt szebesít, hogy hatalmas limitem van. (ugyanannyi fps-em van 2ghz-el mint 2,63ghz-el)

3850 azért lenne jó alernatíva, mert szvsz ugyanannyiért lehet hozzájutni mint egy x1950pro-hoz (ami nem nagy előrelépés a 2600 hoz képest.)

Amúgy ha már a procinál tartunk, miért van nagyságrendekkel kevesebb fps-em, ha beállítom, hogy a második magot is használja a css ? :F (azt a tippet kaptam, hogy vga limit miatt,) lehet ettől?

Amúgy érdemes lenne váltani? Vagy annyira kevés alá a proci, hogy nem hozna semmi +-t?(tudom, ha rendesen kivan hajtva, 2* akkora teljesítménye van, mint a 2600-nak...sőt...)

Köszönöm
ui.: oPalRx7 :R

[ Szerkesztve ]

(#44831) oPalRx7 válasza triklin (#44830) üzenetére


oPalRx7
tag

Szóval szomszédom már nem akart sok pénzt a gépére költeni. s775 asrock conroe-dual lap, tehát egy értelmétvesztett hibrid :D pci-e 1.0 x16 @x4 vagy AGPx8 közül inkább utóbbit használjuk, és kapot egy E4500-at. igy egész jól teljesít :)

én mondjuk a helyedben felkeresnék egy opteron175-öset (akad pár, igaz nem ócsóér mennek) és akkor kicsit több cache miatt is javulna a helyzeted :) amugy ramból nem tudsz 2x1gb-t belepumpálni a rendszerbe? a dualchannel is sokat segítene a helyzeten, és egy frissebb OS akkor már ki is tudná használni a vga képességeit.

(#44832) RpPRO válasza triklin (#44830) üzenetére


RpPRO
őstag

Nezd meg a konfigomat, 775-os deszkam van agp-vel. Nyugi, en a 3850-et egy nforce2 + mobil barton 2600 kombora tettem. :DDD Lecsereltem egy asrock deszkara + 2160-as dual core-ra 2e ft rafizetesevel, majd jott az 5200-as proci.

Mindenkeppen elorelepes, a 2600 joval lassabb. Megis azt mondom, h a hl2 alapu jatekok nagyon prociehesek. 1280-ban siman bekapcsolhatod a latvanyjavitokat 3850-nel emellett a proci mellett.

Ha CS:S lassul 2 maggal, akkor az csunya programozasi hiba, amit vagy peccselnek vagy nem. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44833) triklin válasza oPalRx7 (#44831) üzenetére


triklin
tag

köszönöm
Hát a 175 kizárva :D 1 ok: amennyiért árulnak annyiért phenom2 b55-t kapok 3 év garral....
Szal nem :D
Memória... hát igen... 2*1 gb volt, de az egyik modul meghalt (még a 754-es kofigban), ddr1 es ram is aranyáron van szal... max 4*256-t tudok beletenni, az van itthon. Azt mondod dualchannel javítana a helyzeten? Miért kellé hozá driss OS? (a mostani is kb 3 hetes)
Bár nem hinném, hogy ez miatt lassul 2 maggal.

RpPRO: Nem kifejezetten a css-el van problémám, ugyanis mostis 1 maggal 8xmsaa és 16x af + very high-on játszok. (mixen/waron )Megvan a 55-70 fps , de az édeskevés. 100 felett az igazi :B
A lassulásos témát felvetettem már a css topicban is, többen kipróbálták+ az összes ismerősöm+ akiket kérdeztem, azt mondják hogy náluk sokkal jobb mcr-el. Ilyenről még nem hallottak, erre kaptam darálow-tól a vga limites tippet, hogy az lehet a szűk keresztmetszet, amiatt lassul.

Azt hiszem belevágok egy 3850 vételébe :D (ha már úgyis olyan hülye vagyok, hogy agp-re költök :DDD )
450-es Chifi elég hozzá, nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44834) proci985 válasza triklin (#44833) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

táp bőven elég.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44835) Lemezbolt


Lemezbolt
csendes tag

Hali!

Keresgéltem a fórumban de nem találtam választ a problémámra.. :/
Remélem itt tud valaki segíteni :)
Tehát:
Adott egy Sapphire 3870 x2 (1gb) (és mellé egy durva konfig)
-Eszközkezelőben két külön kártyaként jelenik meg - ez rendben.
-A probléma: 1.mag rendes 70-80fok körül 2.mag 40fok körül van - játék közben is. (gta4et simán kéne vinne pl maxon - de jelen helyzetben ez se megy) 1.mag kihasználtsága 80% körül mozog a második mag viszont 0%
-A kártyán fizikai sérülés 99,9%, hogy nincs.

Üdv, Laci

(#44836) elistvan


elistvan
senior tag

Még mindíg ezzel a nyűvös radeon 3870 ventivel untatok mindenkit (sapphire kék egyslotos). A régi ventiken ha hangos volt matrica leszed alatta a kis lyukba gépolaj aztán hurrá mert elhalkult. Na itt nem, mert matrica leszed és nincs alatta lyuk. Ilyenkor mi a teendő? 20%on járatom 2d-ben de így is hangos.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#44837) RpPRO válasza elistvan (#44836) üzenetére


RpPRO
őstag

Talán csapágyas..
Cseréld le (szerintem az itteni hardveraproban is találhatsz olyan embert, akinek nem kell a gyári hűtése).

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44838) elistvan válasza RpPRO (#44837) üzenetére


elistvan
senior tag

Pont ez az, hogy hogyan? Alig megy a gép tényleg. És nincs az a kis lyuk rajta a hűtőn. Idegesítő.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#44839) kriszbon válasza elistvan (#44838) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem a másik oldalán kell hogy legyen, így a venti leszed és úgy csinálod(nekem is volt/van ilyen venti). :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44840) person válasza elistvan (#44836) üzenetére


person
senior tag

Én ezt a következő képen oldottam meg fél éve. Azóta el is felejtettem hogy van vga a gépembe. Idle csont néma és terhelés alatt is csak alig halható lágy hangja van. ;] [link] Persze bios mod is közrejátszik.

[ Szerkesztve ]

(#44841) RpPRO válasza person (#44840) üzenetére


RpPRO
őstag

Sufnituning yeaaa! :D

Talan meg nekem is meg van valahol a gyari hutesem. De a mostanit is csak 4 ropiert vettem itt, a forumon. Nezz korbe elistvan. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44842) Lacza


Lacza
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom a video kártyámmal:
Mégpedig az hogy amikor elindítom a gépet, akkor felpörög a kártya ventillátora és úgy is marad max fordulaton:(.
2x-3x kell indítanom, hogy "normálisan" működjön. Azaz felpörög 1-2 sec re és utána visszaáll alapra.
Mi lehet a baj?

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#44843) proci985 válasza Lacza (#44842) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

bios state 1ből valszeg nem lép tovább state 3ra.

állítottál valamit rajta utóbbi időben? nem porosodott be?

person: mintha csak hugom x1600proját látnám, bár arra egy 120as ventit kötöttem rá:) az is halkabb és hűvösebb lett. gondolkodam hűtés cseréjén is a 3870esére, de ez egyszerűbb volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44844) zseko válasza proci985 (#44812) üzenetére


zseko
veterán

Kissé későn reagálva, de köszi a választ. Közben kellett másra a pénz :S, aztán most láttam hogy kijött a HD6850-es kártya, és úgy döntöttem, inkább kerüljön a duplájába, de legyen végre egy eléggé erős kártyám. Úgysem szándékozom cserélni hardvert a következő ~4 évben.

HR24.hu

(#44845) LucaToni


LucaToni
tag

SZERINTETEK EGY EAX 1950pro-t felehet rántani egy 3850 hez képest? :R

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#44846) kriszbon válasza LucaToni (#44845) üzenetére


kriszbon
őstag

Azt erősen (kétlem) de ha tud (ennyit) akkor tévedtem. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#44847) elistvan válasza person (#44840) üzenetére


elistvan
senior tag

Szép, szép csak az a baj nálam az ilyen házi tuning megoldásokkal, hogy olyan fakezem van hozzá, hogy Jepetto mester sírva könyörögne érte alapanyagnak. Kipróbálok egy VF-700CU-t mert mintha a Gigabytenak jött volna ki olyan 3870-ese amin gyárilag Zalman volt. Aztán ha nem akkor eladom és veszek egy ugyanilyen ref. hűtőt.

Más: Ha összejönne karácsony után némi pénzmag és vga-t cserélnék. (Ati-re ugyanúgy.) Akkor mit érdemes venni 30k alatt (használtan de garral) ami teljesítményben jobb de a hűtője is tartósabb minőségibb és az orrodat is tisztítja villanyórát is kíméli? Tehát a mostanitól kevesebbet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#44848) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!

3870x2-nél hogyan tudom megnézni ,hogy hány megabyte-os memóriája van?

A GPU-Z be, 512mb-t ír, az Everestbe is.

De én úgy tudom nem létezik 512-es 3870x2 .

A matricáján 1GBosat ír , meg szerintem nem létezik 512es vagy igen?

Melyik program írja ki hogy 2x512 vagy 1gb-os?

Esetleg a 3d-mark?

(#44849) Badman 4ever válasza geza12 (#44848) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Minden GPU-hoz 512 MB memória tartozik, tehát a HD 3870 X2 1 GB-os (de valójában a GPU-k, amikor számolják a grafikát, a saját 512 MB-jukat használják egyszerre, tehát ha egy játék egy felbontáson mondjuk 400 MB videomemóriát igényel, akkor mindkét GPU egyszerre számolja az adott felbontáshoz a grafikát és 400 MB-ot felhasznál a saját memóriájából, tehát az 1 GB (2x512 MB) videomemóriából 800 MB lesz használatban, egyszóval, amelyik felbontáshoz több, mint 512 MB VRAM kell, ott gondba lesz a kártya).

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#44850) person válasza elistvan (#44847) üzenetére


person
senior tag

A 30k-ba igaz szűkösen de az 5770 is belefér karácsony után meg főleg ami azért előrelépés lenne teljesítményben is. Én is erre akartam váltani mivel nem vagyok nagy gamer csak eddig nagyon beragadt az ára de most, hogy itt a 6-ezres széria már más a szitu árban és persze választékban is.

szerk.: bár mostanában nem követem a vga-kat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.