Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) AtHoS válasza tDr1v3r (#27400) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Közben olvasgattam és úgy látom, hogy 10.4.9-re van fordítás [link]

Na megnézem mit tudok vele kezdeni. Elég régi már a gép hardvere, de azért a safari működik szépen, bár nem tudom pl. youtube-al mit fog majd kezdeni

read-only mode on the forum

(#27402) AtHoS válasza AtHoS (#27401) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nah összejött, bár ez is eszik plusz memót ahogy észrevettem, így nem túl sok marad használatra. Na de majd aki most vesz ilyet, kénytelen kelletlen megszokja :DDD

read-only mode on the forum

(#27403) #24334592


#24334592
törölt tag

a nap csodája:

iphoto-ba belenézek, majd onnan icloud és tádáám, a ma iphone-nal lőtt képeim ott voltak :Y pedig nem volt köztük fizikai kapcsolat... Ezek szerint ennyire jó az összhang az almák közt? :D

S egy kérdés:

Tor (mac-es) miért nem hajlandó elindulni? Azt írja ki, h egy firefox már fut és nem futhat kettő?! Fel sincs rakva a firefox, nem is értem, h a chrome-ot hogy nézheti annak...Igazából semmi sem fut és mégis ezt írja ki. Szégyenszemre parallels-es winből futtathatom :(((

(#27404) Ragnar95 válasza #24334592 (#27403) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez az iCloud lényeg, igen, felhőn keresztül megy a szinkron :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27405) _Csaba_ válasza AtHoS (#27402) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Rakj rá firefoxot, azza youtube tartalmak is bejönnek majd.

(#27406) krain válasza Ragnar95 (#27382) üzenetére


krain
tag

Szia Ragnar! Van egy használható hdd-m, azon pont rajta van az előző biztonsági itunes mentés, meg könyvtár. A kérdésem csak annyi, hogy ha ezt a hdd-t rácsatlakoztatom a macbook-ra akkor nem fogja letörölni a hdd tartalmát(itunes, külön a zene egy mappában , fényképek stb.) ? Ezt a hdd-t eddig csak windows-os régi gépemmel használtam. Emlékeim szerint írták valahol, hogy kell egy segédprogram (tuxera vagy mi) is ilyenkor? Szóval tartok tőle, hogy ha csak úgy letörlődnek az anyagok...

(#27407) madle válasza krain (#27406) üzenetére


madle
őstag

Tuxerat felteszed a gépre és utána ha rácsatlakoztatod a HDD-t már tudod írni és olvasni egyaránt. Nekem nem törölt le semmit a küls vinyómról. Ugyan így használtam.

(#27408) apple808


apple808
csendes tag

Az lenne a kérdésem,hogy megy szépen a gépem,de ha usb-re csatlakoztatom a Galaxy s4 nem csinál vele semmit csak tölti,mi lehet a baj?
Ha pendrivet teszek bele az megy.

(#27409) Handball94 válasza apple808 (#27408) üzenetére


Handball94
aktív tag

Program kell hozzá, hogy tudj fájlokat transzferelni.
Android File Manager nevű programot használom, célnak abszolút megfelel.

(#27410) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

Felraktam tolteni a gépemet, és a billentyuzet nem vilagit. Ez mitol lehet? Ujra is inditottam de semmi. Thx

(#27411) TheMarci válasza Lazika (#27410) üzenetére


TheMarci
addikt

Süt a nap, vagy van elég fény. Takard le a fényérzékelőt, akkor bekapcsol.

Do You Dream?

(#27412) Lazika válasza TheMarci (#27411) üzenetére


Lazika
senior tag

Koszi azota már nekem is leesett, hogy a fény miatt. :)) A toltés kérdésemre esetleg tudnátok válaszolni? Ki hogz tolti a gépet? Meddig engeditek merülni és minid 100%-ra töltitek? Hagyjátok néha merülni! Köszönöm!

(#27413) Tyler Durden válasza Lazika (#27412) üzenetére

Amikor melózom akár otthon akár munkahelyen, akkor folyamatosan töltőről megy. Mikor utazom, vagy otthon nem munka van, hanem kanapén netezés stb, akkor akksiról megy. 15-20%-ra ha leesik a töltöttség, akkor megy lélegeztetőre, nagyjából ennyi. Nyáron vettem a gépemet és így 34 ciklus van benne.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#27414) Ragnar95 válasza krain (#27406) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem törlődik le semmi.
Olvasáshoz program se kell, márpedig te jelen esetben csak olvasni akarod azt a vinyót, írni nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27415) TheMarci válasza Lazika (#27412) üzenetére


TheMarci
addikt

Amikor csak tudom, töltőről használom, az akksit x töltési ciklusra tervezik. Tehát mindegy, hogy egyszer teljesen, vagy háromszor harmadig meríted, ugyanúgy egy lemerülésnek számít. Ebből van több száz lehetőséged, mielőtt elkezdene romlani a teljesítménye. Ha töltőn van, nem baj neki, megoldja, hogy ne töltse állandóan. Néha, pár havonta azért lemerítem nagyjából teljesen.

Amúgy meg használd, ahogy jólesik, lassan 3 éves a gépem, de még mindig bír 4-5 órát simán böngészve.

Do You Dream?

(#27416) Tomate


Tomate
veterán

Az apple magyarországi ügyvezetőjét hogyan tudnám elérni? Valami kontaktot tud valaki hozzá esetleg?
Email, levelezési cím, bármi.
Köszi!

(#27417) -axxon- válasza Tomate (#27416) üzenetére


-axxon-
tag

ügyvezetőt? nem aprózod el.
ennyit tudok segíteni:

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#27418) apple808 válasza Handball94 (#27409) üzenetére


apple808
csendes tag

Köszönöm a segítséget,megpróbálom :D

(#27419) apple808 válasza Tomate (#27416) üzenetére


apple808
csendes tag

Szia!
0680983824
Én ezen a számon tudtam beszélni az Apple,de nem az ügyvezetővel :)

(#27420) krain


krain
tag

Sziasztok! A Macbook Air-ben lévő ssd-knek van valami specifikációja? Gyártó típus, ilyesmi-ha ki szeretném cseréltetni, de nem feltétlenül i szervízben akarnám megvenni az ssd-t is... ssd cserére melyik szervízt ajánlanátok?

(#27421) TheMarci válasza krain (#27420) üzenetére


TheMarci
addikt

Igen, csak macbook airbe való ssd megy bele, keress rá ebayen pl. Természetesen az ára is ennek megfelelően sokszorosa a sima ssd áraknak.

Do You Dream?

(#27422) Aaron14


Aaron14
őstag

Használt itt valaki 13-mas rMBP-n top and bottom shiled-et? Én a 15-ös MacBook Pro-mon InCase-t használtam és az remekül védte a karcoktól, szinte karcmentesen adtam el, kivéve azokat a karcokat, amiket még az InCase felhelyezése előtt szerzett.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27423) TBMC


TBMC
addikt

olvastam az iment ezt a cikket.

mi a velemenyetek, ezzel kapcsolatosan? (szinten a cikkben olvashato)

"
Mit telepítsünk egy új Mac-re és főleg mit ne…

"Végezetül van, amit nem ajánlok…
Létezik több kiegészítő szoftver is, mely lehetővé teszi NTFS partíciók írását. Sok összeomlott rendszerű géppel találkoztam, ahol ez volt a hiba forrása. Ha vegyes környezetben használunk külső merevlemezt, a legjobb, ha azt a Lemezkezelőben ExFAT-ra formázzuk. Ez mindkét operációs rendszer számára méretbeni korlátozás nélkül írható-olvasható. (Windows 7 vagy újabb esetén.)
Egy következő cikkben, rendszerkarbantartással, adatok költöztetésével foglalkozunk majd, ott még visszatérünk néhány fenti gondolathoz."
"

:F

markbellus.hu 

(#27424) metju


metju
tag

Hello srácok!
Tegnap eszközölve lett a gépemen egy SSD beszerelése ugy, hogy a SuperDrive helyére bekerült a HDD egy Optibay kerettel. Minden működik, a rendszer fel lett húzva az ssdre, a HDD-T formáztam es csak a kepeket dokumentumokat es a többi ilyen dolgot pakoltam ra. Amit észrevettem, hogy mostanában néha a gép egyszercsak elkezd gondolkozni elég sokáig, véleményem szerint indokolatlanul. (Egyszerű felhasználás eseten is) Ezelőtt ilyet nem tapasztaltam ilyen sűrűn. A színes kis jel megjelenik es csak pörög es pörög. Van tippetek, hogy mitől lehet? (8 gb ram van a gépben)

(#27425) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Mennyire teszitek a 15"-ös 2.2-es MBP akkuidejét irodai felhasználásnál? Szövegszerkesztés, táblázatkezelés, email amit ez alatt értek.
Mondjuk úgy, hogy a kijelző fényereje 1/4-en van, wifi be van kapcsolva.

Természetesen a gép nem csak erre lenne használva, mielőtt tömegesen lehülyéznétek, hogy minek egy 2.2-es mbp-t szövegszerkesztésre megvenni. Azonban a munkám során kell egész napokat ügyfélnél tölteni, és a 6 és 8 óra közötti használat kell akkuról. Másik MBP nem jöhet szóba, mert csak ezt adják részletre.
A jelenlegi gépemnek a 6 óra a teteje, de úgy, hogy a fényerő egy gyertya szintjére van levéve, és a vége felé már lecsukom a gépet ha úgy látom hogy most 5 percig nem fog kelleni. És még sokszor így is lemerül.

(#27426) MajaG


MajaG
senior tag

Mit állíthattam be/hol kapcsolhatom ki?

Ha egy zipet letöltök, automatán kibontja! :I :O

(#27427) Ragnar95 válasza MajaG (#27426) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Safari>General>Open "safe" files after downloading ne legyen bepipálva

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27428) TheMarci válasza MajaG (#27426) üzenetére


TheMarci
addikt

zipre katt, alma+i, open with szekcióban kiválasztod a programot.

Do You Dream?

(#27429) MajaG válasza Ragnar95 (#27427) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi!

(#27430) Aaron14


Aaron14
őstag

13-mas rMBP tulajoktól kérdezném, 1680x1050-es felbontásban nem csökken a teljesítménye a gépnek?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27431) Viszlát válasza lugosi (#27425) üzenetére


Viszlát
addikt

8 ora korul, 15-os rMBP-vel kozepes fenyeron. De fugg attol is, hogy mennyire jo a wifi jel, ha ingadozik mert messze van, az siman ket orat is jelent.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27432) Nnobi válasza lugosi (#27425) üzenetére


Nnobi
tag

Nekem normál használat mellet 5-6 órát kibír net kicsi videó irodai munka, de volt már olyan is hogy 9 órát írt ki.

mondjuk én nem állítgatom a fényerőt ahogy automatán beállítja úgy van...

üdv: Norbi

(#27433) TBMC válasza TBMC (#27423) üzenetére


TBMC
addikt

:F

markbellus.hu 

(#27434) lugosi válasza Nnobi (#27432) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

és Viszlát:

akkor olyan használat- és wififüggően 5-9 óra között. Hát, az necces. Azaz, előállhatnak olyan körülmények, hogy nem sokkal vagyok előrébb mint a mostani gépemmel, csak van egy 650k-s gépem. Egy air-rel reális az, hogy ha törik, ha szakad (milyen a wifi, stb) azonos használat mellett, de a 8 óra tuti?

(#27435) TheMarci válasza lugosi (#27434) üzenetére


TheMarci
addikt

Külső akksi nem megoldás a géphez, amivel, ha merül, töltöd?

Do You Dream?

(#27436) lugosi válasza TheMarci (#27435) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gondolkoztam nagyobb akksin is, de már így is problémás a súlya, és a hurcolászása. Ez egy 14"-os gép, de majdnem fél kilóval nehezebb, mint egy 15"-os MBP, és egy kilónál többel, mint egy 13"-as MBA. És vastag is. (Thinkpad T420)

(#27437) csabi94 válasza lugosi (#27434) üzenetére


csabi94
őstag

Ilyen felhasználás mellett a 8 óra szerintem Airrel garantált, én itthon netezésnél 2 naponta töltöm. Persze ha megy a skype, vagy a Parallels, akkor ez is fogyaszt, de nagyon takarékos amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#27438) brumi1024 válasza lugosi (#27434) üzenetére


brumi1024
veterán

8 óra szerintem is tuti. Ilyesmi felhasználással (Mail; Safari, Chrome böngészés; megtekintővel PDF olvasás; plusz egy film a nap végén, mindez automata fényerőn nappal) jó wifi jelnél Mavericks alatt nem egyszer kihoztam kicsivel 14 óra feletti üzemidőt. A rekord Yosemite-t ilyen szempontból nem próbáltam. A rekord ez volt:

[ Szerkesztve ]

(#27439) lugosi válasza brumi1024 (#27438) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez Air?

(#27440) csabi94 válasza lugosi (#27439) üzenetére


csabi94
őstag

Más nem lehet ilyen üzemidővel. :D

szerk.: amúgy Air van a cuccainál, szóval igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#27441) Syl válasza lugosi (#27439) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugyan már. Nekem az Air úgy hozott 10 órát, hogy abban volt 4 óra kemény InDesign!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27442) brumi1024 válasza lugosi (#27439) üzenetére


brumi1024
veterán

Az-az, részben csabi94 hsz-ét szerettem volna megerősíteni.

(#27443) adamssss válasza Aaron14 (#27430) üzenetére


adamssss
veterán

Pont akkor kéne nőnie hiszen kevesebb pixelt kell csak megmozgatnia.

Más: Mire kéne állítani a yahoo fiókomat, hogy ha elküldök egy levelet mac-ról akkor az minden eszközömön ott legyen az elküldötteknél?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27444) #24334592 válasza brumi1024 (#27438) üzenetére


#24334592
törölt tag

:Y omfg

mint az öreg bácsi vidékről feljövet meglát egy zsiráfot: már pedig ilyen állat nincs :DDD

ismeritek a macupdate.com-ot és a programját? Elvileg ingyen megkeresi a felrakott programok új verzióját...Szép nagy oldal meg minden, de mennyire lehet megbízható?

(#27445) Ragnar95 válasza adamssss (#27443) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

IMAPként kell beállítani POP3 helyett.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27446) HarryPotter válasza #24334592 (#27444) üzenetére


HarryPotter
őstag

ezen én is filózok, nem tudok róla semmit, de hasznosnak tűnik.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#27447) madle


madle
őstag

Srácok, ha Parallels által készíteni akarok egy Win-t a gépre, azt jó ha egy külső vinyóra csinálom? 3.0-ás. Nem akarom az SSD-t telepumpálni szeméttel, azért is gondoltam arra, hogy azon lenne. Ma fogok bele a dologba.

(#27448) biker válasza madle (#27447) üzenetére


biker
nagyúr

teljesen jó, nekem külső ssd-n van 5 gép

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27449) lugosi válasza Syl (#27441) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az nem semmi. Meg kéne nézni ugyanazt egy 15"-ös mbp-n is :)

(#27450) Syl válasza lugosi (#27449) üzenetére


Syl
nagyúr

Kérek egy MBP-t és szívesen tesztelem :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.