Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) metju válasza Miamiquake (#26612) üzenetére


metju
tag

Azt írja támogatja az audiot. De mivel kínai utángyártott dolog igy lutri az egész. En is tervezek amúgy majd venni egyet

(#26652) TigerCat válasza megema (#26643) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Reboot.
Külső kijelzővel használva minden nap újraindítom, így használható.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26653) Miamiquake válasza doc (#26650) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Ezer köszönet. :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26654) Forchalad


Forchalad
tag

Sziasztok! Mikor várható kb. az új MacBook Pro-k megjelenése? Azért kérdezem mert az utolsó frissítés elég szegényes volt és az újakba már az új Intel procik várhatóak. Nem akarom azt hogy megveszem a most kaphatót és következő hónapban megjelenik az új. (Értelemszerűen azt jobban megérné megvenni) Jó, tudom hogy januárban nem várható, de nem emlékszem tavaly/idén mikor volt a bejelentés.

[ Szerkesztve ]

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#26655) tDr1v3r válasza Forchalad (#26654) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tavasszal és ősszel szoktak termékfrissítések lenni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#26656) rol33


rol33
aktív tag

Sziasztok. múlt héten megvettem életem első macbook -ját, és egy kérdés fogalmazódott meg bennem, miszerint hogy lenne érdemes használnom, mármint a munkámból kifolyólag szinte folyamat hálózatról tudnám használni, de ez vajon hosszú távon jót tehet az akksinak? vagy inkább hagyjam mindig x % -ig merülni és akkor tegyem csak töltőre?

®

(#26657) runner 125 válasza rol33 (#26656) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyugodtan használhatod hálózatról, max 2-3 hetente egyszer használd akksiról is.
0-ra ne merítsd, 10% körül tedd töltőre. Kb. ennyi ami az akku karbantartását illeti.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26658) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

van valakinek tapasztalata kulso usb 3.0 hub al?

olyanra lenne szuksegem ami kikapcsolt allapotban is tolti a razer mamba egeret vagy epp az iphonet. (imac es rmbpro eseteben - tehat OSX kompatibilis 100%ig)

a mai nap vittem vissza a karikor vasarolt kulso tapos usb 3.0 hubomat, mert hiaba a kulso tap, egybol megszunt atoltes amint kikapcsoltam a mac et.

ezert lenne olyanra szuksegem ami tuti tolt, osx mellett is.

koszonom!

:R

markbellus.hu 

(#26659) TigerCat válasza rol33 (#26656) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én mindig töltőről használom, dokkolva. Így volt az Air esetében is és nem volt semmi probléma az akkuval. A naponta feltöltöm-lemerítem szerintem kevésbé jó, de 1-2 hetente érdemes aksiról működtetni. Szerintem. Ahogy olvastam, a mostani akkumulátoroknak már mindegy, használd ahogy jólesik.
:))

Február végén vettem a gépem és 18 ciklus van benne. Ez gondolom nem sok. Jól bírja, most is elmegy 8 órát normál használat mellett és 10-12 órát filmnézéssel. Talán 2 alkalommal merítettem le teljesen (akkor tényleg kellett a kraft), hogy ki is kapcsolt, de erre nem nagyon kerül sor, mivel állandóan nagy kijelzőre dugva, az irodában használom.

TBMC:
Razer Mamba forevőr!
Hogy szuperál OS X alatt? A görgetés valami rémálom volt, erre emlékszem...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26660) Nnobi válasza TigerCat (#26659) üzenetére


Nnobi
tag

"Február végén vettem a gépem és 18 ciklus van benne. Ez gondolom nem sok."

Nekem nincsen másfél hónapos :) és már 36 ciklus van benne, hogy sajnos e azt nem tudom de én úgy használom lemerít 10-15% ig max és teljes feltöltés. nem tudom folyamatosan tápról használni.....

üdv: Norbi

(#26661) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok!

Thunderbolt csatlakozós külső videokártyát keresek. Valami ehhez hasonló megoldásra gondoltam: [link] Létezik egyáltalán? Windows-t nem akarnék futtatni, csak OS X-et, de a nagy felbontás miatt kell a teljesítmény és így talán megoldódna a lag problémám.

Minden megoldás jöhet, talán olcsóbb lenne, mint venni egy új PC-t 350 ezerért...

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26662) rol33


rol33
aktív tag

Urak, köszi mindenkinek :R kb, így gondoltam el magam is, de inkább kérdezek minthogy késő bánat legyen belőle :)

®

(#26663) runner 125 válasza TigerCat (#26661) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyet ismerek, MSI GUS II.

Gyakorlatilag egy külső VGA dokkoló ami TB-n keresztül kommunikál, jó holmi, kérdés hol és mennyiért beszerezhető.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26664) tDr1v3r válasza TigerCat (#26661) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Homebrew projektek vannak, eGPU néven keresd.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#26665) TigerCat válasza runner 125 (#26663) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, innen megtaláltam a ViDock-ot és a Magma-t. Marad a PC, ez így túl drága, ráadásul nem is vagyok biztos a végeredményben. Pedig jó lenne.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26666) #24334592


#24334592
törölt tag

üdv mindenkinek :)

a mai nappal (hihetetlenül) boldog tulaja lettem egy 13"-s mac pronak. 2.5 év masszív iphone 4s nyomkodás után úgy döntöttem, h belevágok (picit félve, hisz új és ismeretlen volt nekem a mac-es notik világa) és ezalatt pár óra alatt,míg használatba vettem, teljesen rabul ejtett :Y

igazából pont olyan zseniális mint az iphone. Nem. Még jobb. Minden ott ahol lennie kell, bár megszokást igényel a pc-s világhoz képest, hogy logikusan van felépítve és minden kézreáll...Tetszik az eszméletlen üzemidő, a könnyűsége, a nagyszerű kompatibilitása az iphone-nal, kellemes írni rajta, elég gyors. Egyelőre ezek tűntek fel.

Nem igazán értek az árakhoz, 750 frankért adta oda egyik ismerős (október eleji vétel. Kb. 195k huf lehet). Igazából nem is érdekes, mert minden pénzt megér a felhasználóbarát működése miatt.

Én sosem értettem a mac-et vásárlókat (volt pár gamer pc-m, ultra notim, asztalik hada) és elég volt 1x megnyomkodni egyik haverom mac-jét, h eldőljön, ilyen kell :)

lesz mit visszaolvasnom a topikban úgy látom. Igyekszem nem túl balfasz kérdéseket feltenni :B

(#26667) TigerCat válasza #24334592 (#26666) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gratulálok, használd egészséggel. Nagyon jó kis hordozható masina...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26668) buvartacsko válasza #24334592 (#26666) üzenetére


buvartacsko
addikt

MacBook Pro esetleg. ;)

(#26669) megema válasza TigerCat (#26652) üzenetére


megema
őstag

Lehet nálam is napi reboot lesz a vége... :(

Használ valaki olyan memóriapucoló alkalmazást, ami teljeskörűen dolgozik? Értem ezalatt, hogy a csereterülettel is kezd valamit. Azt sem igazán értem, hogy ha egyszer bezártam kb. 30 lapot Safariban és maradt 5, akkor miért használ továbbra is 3 GB memóriát...

(#26670) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Ezt nem hiszem el, megint elkezdett össze vissza ugrálni a kurzor, ha töltőn van a gép.

Mi van ilyenkor? Most cserélték gariban a töltőt, 1 hete van meg az új, eddig jó volt.
Ugyanaz a tünet. Ha, töltőn van a gép egyszerűen a trackpad nem úgy követi le a mozdulatokat ahogy szeretném. Egy ponton tartva az egyik ujjamategy vízszintes sávban kb. a képernyő szélétől a másik széléig össze vissza ugrál a kurzor.
Ahogy megfogom a Magsafe 2 végét, vagy a gép házat bárhol, megszűnik a hiba, újra pontosan használható. Ha, lehúzom a gépről ugyanez, szintúgy megszűnik. Akkuról használva soha nem csinálta.

Ez valami földelés hiba, vagy mi a frász? Próbáltam fordítva bedugni a villásdugót, illetve a töltőcsatit is megfordítottam, de semmi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26671) adamssss válasza megema (#26669) üzenetére


adamssss
veterán

De érzed is h lassú?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26672) TigerCat válasza megema (#26669) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Esetleg ez? Memory Clean

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26673) madle válasza megema (#26669) üzenetére


madle
őstag

Nekem mindig fullon van a memóriám (4GB), de soha semmiben nem vettem észre lassulást, erőlködést. Nem is ürítgetem ki, ami kell a gépnek azt majd ő rendberakja.

(#26674) irgum válasza runner 125 (#26670) üzenetére


irgum
addikt

Ezzel a kábellel próbáld meg, enélkül nincs földelve a gép.

(#26675) #24334592 válasza TigerCat (#26667) üzenetére


#24334592
törölt tag

:R agree

(#26668) buvartacsko igaz igaz :) től sok az új szó amit meg kell tanulnom :D

(mit szenvedtem és gugli kellett, h copypaste-eljem a neved a hsz-be... looool)

Az a battery cleaner jó cucc! Kár, h a battery doctor nincs meg laptopra csak iphone-ra...

[ Szerkesztve ]

(#26676) madle válasza irgum (#26674) üzenetére


madle
őstag

Ha gariban cserélték a töltőt, akkor nem az egészet cserélik csak ezt a vékonyabb felét? Vagy mire utalsz, hogy ezt a részét próbálja meg? :)

(#26677) runner 125 válasza irgum (#26674) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezzel használom alapból is, mert egyébként rövid lenne.
:F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26678) megema válasza adamssss (#26671) üzenetére


megema
őstag

& (#26673) madle: #26643 :U Egy idő után közel használhatatlan lesz. (rMBP 2013 late 8GB/256GB)

Amikor elkezd szivatni, legszívesebben már falhoz vágnám. Újraindítás után meg (egy ideig) csak imádni lehet...

(#26672) TigerCat: A másik, általad értékeltet próbáltam tegnap, de az nem vált be nekem. Megnézem ezt is, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26679) TigerCat válasza runner 125 (#26677) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáld meg földelés nélkül is. Keríts egy hosszabbítót és az adaptert dugd be közvetlenül.

megema:
Hja, ez jobb. Bár most épp egyik sincs felrakva...
És már vagy 1 hete nem vettem egy nyamvadt appot sem. Elvonási tüneteim vannak, hogy nem irkálhatok véleményeket...
:DD

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26680) irgum válasza madle (#26676) üzenetére


irgum
addikt

Ezt a kábelt nem kötelező használni, nélküle is bedugható a konnektorba maga a töltő egység.

runner 125: Azt reméltem nem használod és csak ez a gond, de így gyanakodhatsz a töltőre.

(#26681) adamssss válasza megema (#26678) üzenetére


adamssss
veterán

Régebben én is kétségbe voltam esve a memória miatt, aztán rájöttem, hogy amíg zöld de bekajál 4gb-ot addig nincsen gond, mert a rendszer ilyen, hogy próbál minél több dolgot ott tartani, hogy gördülékeny maradjon.

Nálad is zöld vagy sárga?
Mondjuk a 8gb-nál már tényleg necces... Nekem 4 van és egy hete ki sem kapcsoltam, és még a Parallels is megy néha. :(

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26682) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Yosemite Launchpad alatt időnként megjelenik nekem két üres mappa amit régen létrehoztam, de töröltem. Időnként beleteszek egy alkalmazást majd kiveszem belőle, ilyenkor eltűnik, majd másnap megint megjelenik üresen. Nincs ötletem már rá.

(#26683) adamssss válasza attila666 (#26682) üzenetére


adamssss
veterán

Amikor megint megjelenik húzd bele a kukába majd azt ürítsd ki.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26684) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Kicsit jobban pörög ez a totyik, szóval hátha van ötletetek: [link]

A másik, hogy a Chrome nektek is létrehoz egy Alkalmazások mappát a júzer könyvtárban? Teljesen üres és a Chrome telepítésekor jött létre. Hiába törlöm, újra létrehozza a program indításakor.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26685) megema válasza adamssss (#26681) üzenetére


megema
őstag

Szerintem nálam mindig is zöld volt, ha a Tevékenységfigyelő memóriaterhelési grafikonjára gondolsz. Viszont virtuális memória címszóval 12-13 GB-ot szokott használni, amikor már 1-2 napja altatom. Akkor kezdődnek a gondok, amikor elkezd csereterületet is használni. Parallelsben inkább visszavettem 4-ről 2 GB-ra a Windows 8.1 memóriáját, mert úgy kapásból el szokott romlani a helyzet, amikor elindítottam a virtuális gépet.

(#26686) attila666 válasza adamssss (#26683) üzenetére


attila666
tag

Nem tudom a kukába húzni a launchpadból.

(#26687) zaiczd


zaiczd
tag

Segítsetek! a gépemen (mbPro) egyik pillanatról a másikra nem indul a safari, yosemite a rendszer, összeomlott és azóta nem tudja megnyitni, volt több restart, semmi ötlet :F HELP

[ Szerkesztve ]

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#26688) naattila


naattila
tag

Sziasztok
Most terezem egy mb air vètelèt.
Arra lennèk kiváncsi,hogy tudom-e
majd rátelepiteni a kedvenc játèkomat a
Cod Black Ops 2.
Majd egy külső vinyot használnèk hozzá,
van valami tanácsotok milyen legyen vagy mindegy .
Köszi

one+ 64GB fekete

(#26689) megema


megema
őstag

Felraktam a 10.10.2 public bétát. Elsőre mintha kicsit gyorsabb lenne. Annyi biztos, hogy kijavítottak a Mac névjegye appban a fülváltási animációt. :C

(#26690) _Csaba_ válasza megema (#26689) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Reméljük csak jobb lesz.. és sok hibát kijavít :)

(#26691) madle válasza naattila (#26688) üzenetére


madle
őstag

Én úgy emlékszem az Appstore-ban mg lehet venni a Black Ops-ot, szóval, szerintem igen!

(#26692) Aaron14 válasza attila666 (#26686) üzenetére


Aaron14
őstag

Ugyanez a hiba fennáll nálam is! Baromi idegesítő. :(

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#26693) csabi94 válasza madle (#26691) üzenetére


csabi94
őstag

Úgy tűnik, jól emlékszel! ;)

(#26694) Blaise válasza megema (#26689) üzenetére


Blaise
veterán

Honnan sikerült letölteni? Vagy fejlesztői fiókod van?

(#26695) Blaise válasza Blaise (#26694) üzenetére


Blaise
veterán

Közben megtaláltam a választ, újratelepítés után elfelejtettem felrakni a béta programhoz a kis appot, ezért nem jelezte be nálam a frissítést az App Store.

(#26696) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Hali!

Tud valaki ajánlani olyan free progit amivel meg tudom nézni a telefon akkujának adatait?Iphone 5
Mennyiszer volt feltöltve , milyen kondícióban van ,stb?
Mármint ugy gondoltam , hogy rádugom a gépemre és azon keresztül mézném..
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#26697) Kommy válasza tigomigocika (#26696) üzenetére


Kommy
veterán

(#26698) tigomigocika válasza Kommy (#26697) üzenetére


tigomigocika
senior tag

köszi le is szedtem ezt a progit de ezt irja ki:

XBOX LIVE: rolandinho007

(#26699) TheMarci válasza tigomigocika (#26698) üzenetére


TheMarci
addikt

jobbgomb - open.

Do You Dream?

(#26700) tigomigocika válasza TheMarci (#26699) üzenetére


tigomigocika
senior tag

és hol keressem benne az akku százalékot?

XBOX LIVE: rolandinho007

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.