Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) MajaG válasza brumi1024 (#27900) üzenetére


MajaG
senior tag

Igen YT-re gondoltam, bár iMovieban ha szerkeszted iOS-en, akkor sajna 30 Fps lesz. :(

Gépen most nem tudom kipróbálni, ott is?

(#27902) apple808 válasza Xantomas (#27891) üzenetére


apple808
csendes tag

Lehet igazad van,de nekem semmi képen sem sikerült,csak úgy,ha volt rajta már egy os x

(#27903) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Egy kis segítségre lenne szükségem.

A gépem Wi-Fi-n és (Thunderbolt adapterrel) kábelen is csatlakozik a hálózathoz. A probléma az, hogy iPhone hívást szinte sosem sikerül felvennem a Mac-en, mert vagy nem lehet a hívás fogadásra gombra kattintani, vagy kapásból sikertelennek jelzi. Ha csak Wi-Fi-n vagyok, ezzel nincs gond, szépen fel tudom venni a hívásokat a gépemen, de kell a drótos net, mivel így lényegesen gyorsabb a belső hálózaton történő fájlmásolás, szinkronizálás, stb.

Valami ötlet?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27904) adamssss


adamssss
veterán

Ez a net. Most azt csinálja a gépem, hogy Safariban nem hajlandó betölteni egy oldalt, csak akkor ha megnyitom a chrome-ot, és ott megnyitok egy random oldalt. Ilyenkor ha visszamegyek a safarira már megnyílt a link ami először nem akart... :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27905) moe1979


moe1979
csendes tag

Sziasztok!

Vennék egy használt Macbook Pro Retinát. A serial number alapján 2014 novemberi gyártás. Az eladó is azt mondta, hogy 2 hónapos a gép, az eladás oka, hogy van másik gépe is, ez alig volt használva pár alkalomma, és a számla megvan (ezt el is hozza a személyes találkozóra). Van valami, amire oda kellene nagyon figyelnem a vásárlásnál, ellenőrzésnél?

Ellenőriztem a serial numbert. Ott azonosítja a gépet, de azt írja:
Please validate your product's purchase date. (stb.)

Elképzelhető, hogy nincs is még aktiválva, és ezért írja ki?
Elnézést, hogy itt előre "aggódok", de nem szeretnék utólag pórul járni :)

(#27906) madle válasza moe1979 (#27905) üzenetére


madle
őstag

Az lehet, hogy nincs aktiválva, én is utólag kértem a srácot, hogy intézze már el az aktiválását a gépnek, de nekem attól függetlenül az az időpont szerepelt amikor vettem, szóvan nem hiszem hogy attól fogja számítani, hogy mikor aktiválod. Legalább is én úgy gondolom, hogy valami első indítástól kezdve már megy az 1 év.. vagy nem?

(#27907) moe1979 válasza madle (#27906) üzenetére


moe1979
csendes tag

Igen, vélhetően a vásárlás napjától fut az 1 év. Ez nem is jelent gondot, hiszen másfél hónap telt el a garanciából. Igazából a kérdés arra irányult, van-e olyan dolog, teszt, beállítás, bármi, amit meg kellene néznem a személyes találkozó során, hogy biztosra menjek, ne egy lopott gépet vegyek, vagy olyat, amivel később gondok lehetnek.

(#27908) madle válasza moe1979 (#27907) üzenetére


madle
őstag

Ezt meg fogják neked gyorsan mondani itt, én is csak pár hónapja használom a Mac-et, de ha számlával igazolja, plusz leellenőrződ a serialt, akkor szerintem ok, megmutogat mindent utána mondd neki lépjen ki minden fiókból, meg egy reinstallt kezdjen el rajta Neked, mikor otthon vagy Wifin akkor telepítheted is. TigerCat írta le jóval előrébb, hogy Ő hogyan készítette el eladásra a gépét.

(#27909) llaszlo


llaszlo
veterán

Arról van hivatalos infó, hogyha egy MBA-ban vagy egy rMBP-ben SSD-t cserél (nagyobbra) valaki, akkor a garancia elveszik-e? Mert ugye az Apple űberarany áron méri az SSD-ket.

moe1979: A lopott gépeket itt nézheted meg itt tudod ellenőrizni. Sajnos más mód nem nagyon tudok rá. Max még annyi, hogy a tulajt kérheted, hogy lépjen be az iCloud fiókba és keressen rá a gépre a find my mac funkcióval. Ha ő van belépve, akkor a gépet is meg fogja találni. Ráadásul a belépésről neki kapni kell egy emailt.
Még lehet beállítva "BIOS" jelszó. Nem bios csak nem tudom, hogy mi a neve, de amikor bootnál nyomod az ALT-ot, akkor ha jelszót kér, nem tudod újra telepíteni a gépet. Ez fontos lehet. Ha nem tudja feloldani, akkor ez is egy intő jel lehet.
Viszont, hogyha már full újratelepített gépet ad el, akkor csak a lopott macek között lehet megtalálni.
De alap, hogy a számla meg van a géphez. Innentől kezdve ha megfelel a gép én csak fognám és megvenném. Legeljebb a "BIOS" zárat ellenőrizném. Utána elég egy újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

(#27910) metju


metju
tag

Végre megtaláltam a megoldást a bluetooth hangfal csatlakoztatására vonatkozóan.
Gép indításakor a gong hang előtt le kell nyomni egyszerre a CMD ALT P R gombokat és lenyomva tartani addig amíg mondjuk 4x meg nem hallod a gongot.
Itt egy link annak akit jobban is érdekel a dolog: [link]

(#27911) TigerCat válasza metju (#27910) üzenetére


TigerCat
nagyúr

PRAM reset kellene egy bt eszköz csatlakoztatásához? Érdekes...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27912) metju válasza TigerCat (#27911) üzenetére


metju
tag

Hát mindenesetre nekem bevált. Icentreben adták ezt a tippet a srácok. Meg amúgy ahogy a netet olvasom, másoknak is segített ez

(#27913) gabor0077


gabor0077
tag

Olyan kérdésem lenne, hogyha megveszem App Store-ban a Bioshock 2-t de nem fut, vagy rosszul fut a gépemen lehet itt is ugyanúgy refund-ot kérni, mint iOS-en?

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#27914) Ragnar95 válasza gabor0077 (#27913) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen.
Viszont olyan nincs, hogy nem fut, mivel ha nem kompatibilis a géped, le sem engedi tölteni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27915) gabor0077 válasza Ragnar95 (#27914) üzenetére


gabor0077
tag

Ja, értem. Csak kicsit megtévesztő, hogy 2,4 GHz-es procit ír sok játéknál, az én Air-emben meg 1,4-es i5 van, és nem tudom, hogy a 2,4-es akkor Core 2 Duo vagy hogy van ez? :)

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#27916) brumi1024 válasza gabor0077 (#27915) üzenetére


brumi1024
veterán

Az órajel csak egy tulajdonsága a processzornak, nem határozható meg belőle egyértelműen a számítási teljesítmény. Menni fog a Bioshock 2, persze nem maximális beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#27917) Ragnar95 válasza gabor0077 (#27915) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Írja az architektúrát is, mivel ahogy előttem is írták, az órajel magában nem sokat jelent.
De mint írtam, nem fogja engedni a letöltést, ha nem támogatott a géped.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27918) gabor0077


gabor0077
tag

Értem, köszi a segítséget!

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#27919) TBMC


TBMC
addikt

tagja vagyok par nemzetkozi final cut pro x es egyeb csoportoknak facebookon. s egyre tobb remhir terjed, s irjak ki, hogy ilyen meg olyan virust kaptak be osx alatt illetve ios8 alatt egyarant. s hogy mindenki telepitsen minel elobb vmifele antivirus szoftvert.

van ezekfelol barmifele infotok? erdemes? tenyleg kellene?
vagy bullshit az egesz?

elore is koszi!

:R

markbellus.hu 

(#27920) Ragnar95 válasza TBMC (#27919) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bullshit az egész.
Főleg iOS alatt gyakorlatilag lehetetlen, de OSX-en is alig van rá esély.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27921) TBMC válasza Ragnar95 (#27920) üzenetére


TBMC
addikt

akkor szarjak ra, tuti nem lesz belole param igaz? :D

bocsi, csak mocskosul beleultettek a bogarat a fulembe

markbellus.hu 

(#27922) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, mostanában eléggé sokszor befagy beáll az egész gép, letöltéskor szokott ez előfordulni általában, de ezen kivül is szokott. ilyen recsegést ad ki a gép, szerintem a merevlemez irásakor történik valami gond,lehet ez adja ki azt a kis zörejt is, és amikor befagy a gép a zörej megszünik, lehet beakad?.
elég sokat utazok, lehet attól hogy pld rázkódik a hátizsákban a gép vagy a vonat miatt? 2009 es MBP-ról van szó.

(#27923) Ragnar95 válasza TBMC (#27921) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ne foglalkozz vele, megy a népbutítás csak az olvasottság növelése érdekében.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27924) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Használ valaki ilyen Logitech egeret?

Jó lehet?

Nem akarok úgy járni, mint TigerCat, hogy megveszek vmi használhatatlant, árban sem olyan vastag.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27925) TigerCat válasza CharlieDrop (#27924) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem van egy ilyen (is).
:DD

Mit szeretnél tudni?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27926) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Van esetleg valami hír a 10.10.2-vel kapcsolatban? Nagyon ráférne a gépre...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27927) diskeeper válasza adamssss (#27926) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Hatodik bétánál tart. Most már nem lehet sok hátra. :)

(#27928) TigerCat válasza diskeeper (#27927) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mondjuk érdekes, hogy bizonyos hibákat hülyére tesztelnek, de vannak amelyeket régóta figyelembe sem vesznek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27929) diskeeper válasza TigerCat (#27928) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Lehet nem marad idejük a Mail és a WiFi driverek újraírása mellett, mert a 10.10.2 eddigi összes bétájában ez volt, mint focus area...

(#27930) adamssss válasza diskeeper (#27929) üzenetére


adamssss
veterán

Igen pont ezt a kettőt kéne nagyon kikupálni, mert elég sok bosszúságot okoz... A mail össze vissza csinálja a folyamatait, a wifi meg néha nagyon instabil tud lenni. Mondjuk egy kis patch a Safarira is ráférne.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27931) diskeeper válasza adamssss (#27930) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Nálam mondjuk pont nincs baj egyikkel sem, bezzeg a letöltéskori beragadó csík killall Dock után rögtön az első downloadnál megint beragad. Finderben másoláskor szintúgy... Vagy például a Megtekintő hibája is megvan egy ideje bizonyos gépeken.

(#27932) Ear001 válasza diskeeper (#27931) üzenetére


Ear001
addikt

A csík beragadás megvolt már a Mavericksnél, sőt a Snow Leonál is.

(#27933) diskeeper válasza Ear001 (#27932) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Igen, tudom. De azért ennyiszer nem találkoztam vele...

(#27934) CharlieDrop válasza TigerCat (#27925) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Bíztam benned :)

Mennyire használhatatlan, vagy használható?
Igazából átlag egérre lenne szükségem, néha PS vagy Corel :)

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27935) Handball94 válasza diskeeper (#27931) üzenetére


Handball94
aktív tag

Bétánál nálam már nincs letöltéskor beragadó csík, remélem nem véletlen és végre javították.

(#27936) diskeeper válasza Handball94 (#27935) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Biztosan lesz az még csak lehet ritkábban. Úgy, mint régen. :)

(#27937) megema válasza Handball94 (#27935) üzenetére


megema
őstag

Nálam sajnos van a legfrissebb publikus bétával... Pár nap altatás után jön az általános akadozás is ugyanúgy.

Router csere óta nem volt gondom a WiFi-vel, így a Mac névjegye app-ban javított ablakátméretezés animáción kívül nem látok változást.

(#27938) TigerCat válasza CharlieDrop (#27934) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A szekrényben porosodik. Sajnos nekem laggol, más BT-s gép pedig nincs a környékemen. De gondolom Windows alatt nincs probléma vele...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27939) Xantomas válasza CharlieDrop (#27924) üzenetére


Xantomas
őstag

Működik vele, most is azzal használom, kicsit lagol, de arra, hogy ide-oda húzogassam a kurzort, arra ok.

Nekem még egy ilyen BT egerem is van:Rapoo 6080
Megy tökéletesen, annyi baja van, hogy nem laser-es, hanem infra led van benne, ahogy mértem 690nm körüli tartományban, mert a 680-on áteresztő szűrő durván lekap a fényerejéből. Tükröződő felületen esélytelen használni, viszont nem lagol, de kicsi a felbontása. (Media Marktban 5k huf, ott azzal riogattak, hogy nem kiszedhető belőle az elem, és ha lemerül, akkor ki kell dobni. rá akartak beszélni, hogy vegyek logitech-et, mert azzal ilyen nincs. Ez úgy netto butaság, ahogy van.)
De van egy pofátlan Magic mouse koppintás is a Rapootól, de az nem Bluetooth-os, hanem simán 2.4GHz-es tartományban működik: Rapoo T6 Szigorúan feketében.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27940) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Apropó hiba:

Az ikon előnézet hiánya már nem tudom mióta jelen van, mégsem képesek javítani. Gondolom a hulladék ablakkezelő okozza...

Külső kijelzőn, szinte bármilyen képet Quick Look-kal megtekintve, üres az ablak ha visszalépek egyet az előzőleg megtekintett képre. Beépített kijelzővel ez a hiba nem jön elő, illetve más alkalmazásban sincs gond vele. Viszont ha nyomok egy ALT gombot közben (ilyenkor eredeti méretre ugrik), akkor megszűnik a jelneség.

Ezeket hol lehet jelenteni az Apple felé?
Szívesen készítenék képernyővideót is róla, hogy lássák a fejlesztők...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27941) CharlieDrop válasza TigerCat (#27938) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem retinás gépem van, talán nem laggolna :)

(#27939) Xantomas
Köszi a választ :)
Most egy Genius Navigator 905 Bamboo-t használ a párom, előtte enyém volt, de elkajál egy USB portot, ha az laggol valamennyire is, nem feltűnő :)

Akkor a Logitech annyival nem jobb, mint amennyivel drágább?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27942) diskeeper válasza TigerCat (#27940) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Én is találkoztam ezzel valamelyik korai bétában. Akkor ha jól emlékszem egy Clean System Cache és Clean All Users Cache majd restart után eltünt. Hibát itt lehet jelenteni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27943) TigerCat válasza CharlieDrop (#27941) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam szerintem semmi nem lesz jó, amíg ezt a gépet használom külső kijelzővel. Egyszerűen kevés hozzá és kész. Lehet, hogy egy új MacPro-val elégedett lennék és semmi lagot nem tapasztalnék, mert erőből átrágná magát minden szir-szar hibán...
Apropó új gép.
Jól gondolom, hogy egy MacMini-vel nem lennék előbbre, mivel abban sincs dedikált VGA?

diskeeper:
Köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27944) Xantomas válasza CharlieDrop (#27941) üzenetére


Xantomas
őstag

A Rapoo-n nincs a görgőn billentési funkció. Azért az kifejezetten hasznos, ha az ember CAD, vagy egyéb grafikai szerkesztő programot használ.
Megszokás kérdése, hogy benyom mellé egy plusz ctrl-t, vagy nem.

A Rapoo egy eléggé feltörekvő kínai márka, ami egy ideig gagyit gyártott, majd ráálltak a minőségre az exportnál, a Logitech meg 10 év múlva is valsz működni fog.

A lagolás meg ember függő. Van akit zavar, van akit nem. Játékban nekem pl zavaró, általános használatnál nem az. A lagolás az simán a vezetéknélküli átvitel időzítésbeli problémájából fakad.
Megvétel elött ki kell próbálni, ha van rá lehetőség.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27945) CharlieDrop válasza Xantomas (#27944) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi szépen :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27946) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#27945) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ez mekkora lenne, ha nem külön vevője lenne :DDD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27947) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Mikor jon ki uj macbook pro?
A legdragabb macbook prot ra tudom kotni egy dell u2713H monitorra?
Elore is koszi!

(#27948) TigerCat válasza 2csi (#27947) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó kérdés és igen, akár a legolcsóbbat is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27949) 2csi válasza TigerCat (#27948) üzenetére


2csi
aktív tag

Koszi!

(#27950) TigerCat válasza 2csi (#27949) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezeket a Dell kijelzőket sokan használják, szóval nagyon nem tudsz mellélőni velük. IPS, matt, jó felbontás, szóval nem lesz gond.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.