Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) allein válasza runner 125 (#27199) üzenetére


allein
addikt

Egyre jobban azon vagyok, hogy hétvégén visszarakom a régi OSX-et :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27202) allein válasza Ragnar95 (#27198) üzenetére


allein
addikt

Nem figyeltem mennyi memóriát eszik meg, egyszerűen lassú és akadozik, 8 GB ramom van, nálam fut egy win is parallels alatt, eddig nem volt gond, hogy elfogyott volna a RAM.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27203) Ragnar95 válasza allein (#27202) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam is 8GB RAM van, de egy VirtualBox elindítása Yosemite óta szinte esélytelen, annyira belassítja a rendszer ugyanolyan felhasználás mellett, ahogy Mavericks alatt gond nélkül ment a dolog...
A virtuális memória mennyisége nagyon durva, 20GB megint, de volt már 40 is és purge-el sem tudok tőle megszabadulni, csak reboot segít...Neten is csomóan panaszkodnak erre, hogy eszi a Yosemite a memóriát és főleg virtuálisból generál egy csomót.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27204) #24334592


#24334592
törölt tag

A szoveges uzeneteknel (iphone) talaltam egy ilyet h tovabbitas mac-re.

De ha bekapcsolom es a mac-en feljon a kod, majd beirom a telefonba, sem tortenik semmi. Kilepni a mac-en azota nem enged az uzenetekbol (cancel-re sem).

Tudja valaki a megoldast?

[ Szerkesztve ]

(#27205) Blaise válasza #24334592 (#27204) üzenetére


Blaise
veterán

Elvileg működnie kéne pedig, ha beírod a kódot akkor eltűnik az ablak.

(#27206) Peetey91 válasza BandD (#27197) üzenetére


Peetey91
senior tag

En ilyet hasznalok, dokumentunok, zenek, filmek, stb. tarolasara tokeletes. Jatekot is tudok futtatni rola, bar ritkan jatszom, ezt inkabb csak kiprobaltam.

Ha 8 gigaval veszed az Airt akkor az lassan mar nincs egy arban egy retina MBP-val?

(#27207) troszti


troszti
aktív tag

Szerintetek mennyire vállalható egy mac mini? Jelenleg egy 13 as MBP-m van (eaely 2011), de már csak küszködve birkózik meg a feladatokkal. Nézegettem az egyel újabb kiadást, de elég horror áron vannak számomra és azok is kb 2 éves gépek... Ekkor ugrott be a mini. Ráadásul most egész jó áron van... Persze ugye a hordozhatóságról valamilyen szinten le kell mondanom. Viszont ha azt nézem, jobban hordozható, mint egy asztali gép.

Ti hogy látjátok a helyzetet? :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#27208) BandD válasza Peetey91 (#27206) üzenetére


BandD
tag

Kösz az infót Peetey91. :R
Kb. 70 e Ft a különbség...

(#27209) TheMarci válasza troszti (#27207) üzenetére


TheMarci
addikt

Attól függ szerintem, mennyit használod a gépet fix helyen, és mennyit viszed magaddal. Oké, hogy kisebb a macmini, de hordozod vele a monitort a 2 madzagjával, egeret, billentyűzetet is?

Do You Dream?

(#27210) Peetey91 válasza BandD (#27208) üzenetére


Peetey91
senior tag

Nincs mit!
Hu az azert jelentos, akkor nem szoltam. :)

(#27211) Ragnar95 válasza troszti (#27207) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól függ, mire használod.
Proci terén max az i7-es mini lesz előrelépés, de azt meg vadászni kell használtpiacon. IGP-ben se túl erős, RAM meg ugye csak bővítés kérdése...
Hordozhatóságot teljes mértékben elveszted, mert bár maga a gép könnyen hordozható, de a monitor már kevésbé...
Azt lenne fontos látni, hogy mire használod, mi kevés a jelenlegidben, milyen téren kéne előrelépni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27212) troszti válasza Ragnar95 (#27211) üzenetére


troszti
aktív tag

A gép lassan 4 éves, és ezt érzem rajta. Pl néha akadozik egy HD filmnél, meg hasonló apróságok, ami korábbi tapasztalataim alapján arra utalhat, hogy már öregszik és nem bírja ezeket annyira. Amúgy teljesen kielégíti ez a gép az igényeimet. Az i5-ös proci nekem teljesen elég, és szerintem egy i7-es két magos sem nyújt annyival többet, mint amennyivel többe kerül. Viszont azért az intel hd3000 és az iris között már egész nagy különbség van. Ami még pozitívum számomra, hogy 4 USB3.0, 2 thunderbolt és egy HDMI is van rajta.
De igen, nagyon helyhez köt, amivel az esetek kb 90-95%-ban nem is lenne gond, de mi van a maradékkal :)

Amúgy új mac minit vennék. Egy mid 2012-es MBP olyan 240-270 között van. A mini pedig 220(i5, 8GB, 1TB), szóval megfontolandó...

(#27209) TheMarci
Ebben igazad van. Viszont ha mondjuk hazamegyek 2 hétre, ott van monitor, igaz nem a legjobb, de jobb mint a semmi. Arra gondoltam itt ezzel, hogy ha nagyon kell meg tudom oldani...

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#27213) megema válasza Blaise (#27200) üzenetére


megema
őstag

Én mindkét változatot próbáltam. Így is, úgy is sz@r az egész. Egy dolgot nem próbáltam még, az automatikus netes telepítést. Vagy frissítettem, vagy pendrive-ról húztam újra eddig.

Viszont tuti biztos, hogy szoftveres hibákról van szó, mert 10.10.2-ben például javították a Mac névjegye appban a fülváltás hatására történő ablakátméretezés animációját. Villámgyors lett.

Ez a pixelsáv beragadás is elég zavaró. Képnézegetéskor csinálja főleg (webes popup galériában léptetéskor is), de volt olyan is, hogy egy ablak vagy a dock peremének a helyén maradt ott. Másnál nincs ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#27214) negyedes válasza Blaise (#27200) üzenetére


negyedes
addikt

nekem frissitve lett. mid 2010 15" mbp. szinten nagyon bugos a cucc, foleg safari es wifi problemaim vannak vele.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27215) Ragnar95 válasza troszti (#27212) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk HD filmnél nem kéne akadnia, egy early 2011 MBP-nak simán kéne vinnie a fullHD filmeket is szerintem.
Az i7-es Mini 4 magos, nem 2, ezért ajánlottam :)
Lehet, egy clean install ráférne arra a gépre vagy nem tudom, mi más lehet a baj, mert bár nem írtál más felhasználást, mint a filmnézést, de annál nem lenne szabad, hogy kevés legyen a hardver...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27216) troszti válasza Ragnar95 (#27215) üzenetére


troszti
aktív tag

Mondjuk azért nem annyira zavaró a dolog, mert kb egy film alatt 2-3x csinálja, hogy egy kicsit megakad. De akkor se kéne neki, na :(
Más. Pl az Aperture- nél vettem észre, hogy mostanában egyre jobban nem szereti. Fogok egy ecsetet, csinálom amit kell, és ahol húztam, szétesik a grafika.

Nem egészen ilyen, de nagyon hasonó:

Viszont rájöttem, hogy egyenlőre akármennyire is szép és jó a mac mini, fontosabb a hordozhatóság.
rMBP-nál milyen kiadásokat szabad megvenni, mire érdemes figyelni?

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#27217) lugosi válasza BandD (#27194) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én meg pont a 4 gigásat venném most inkább 256-tal.

(#27218) Ragnar95 válasza lugosi (#27217) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

SSD ha drágán is, de bővíthető igaz, a legújabb Airben már az sem, illetve az SD kártya, külső HDD mindig megoldás, viszont a RAMot sehogy sem lehet bővíteni, szóval szerintem is inkább 8 + 128, mint 4 + 256

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27219) runner 125 válasza BandD (#27194) üzenetére


runner 125
nagyúr

RAM nem bővíthető, én mindenképpen előbbit választanám, h ha a 8g - 256g nem fér bele. Pláne, ha figyelembevesszük a Yosemite bajjosló memóigényét.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27220) apple808


apple808
csendes tag

Sziasztok!
Lehet hogy nem ide való téma,de segítség kéne,most lett újra telepítve a apple macbook a1181 gépem,nem gyári szoftver van rajta,ha frissíteni szeretném azonnal megadja magát,így nem frissítem a rendszert :)
De valamiért nem akarja lejátszani a videot vagy is a divixet semmit mi lehet a baj,vagy honnan tudok tölteni hozzá való drivert?
Meg flas playert ilyesmit?
Köszi előre is a segítséget!

(#27221) Ear001 válasza apple808 (#27220) üzenetére


Ear001
addikt

Leírnád a kérdésedet még egyszer, de érthetően?

(#27222) xedos válasza apple808 (#27220) üzenetére


xedos
addikt

flash-t, az adobe oldaláról, vagy letöltöd a Chrome böngészőt.
Mplayert pedig a filmlejátszáshoz.
Mi az, hogy nem gyári rendszer? Hackelt?

(#27223) csabi94 válasza xedos (#27222) üzenetére


csabi94
őstag

Előzmény: [link]
Csak mert rá szoktam nézni arra a topikra is.

(#27224) apple808 válasza xedos (#27222) üzenetére


apple808
csendes tag

Szia
Internetről letöltött,és valamiért nem az igazi:(
Valamiért nem játssza le a filmeket mert gondolom kodec pack kell neki,a zene megy

Akkor mit töltsek le amivel tutti jó lesz?.

Meg a billentyüt sem tudom vissza állítani magyar-ra nincs ékezetem

(#27225) lugosi válasza Ragnar95 (#27218) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Más-más felhasználás, nekem a 4 giga elég ramból, de tárhelyből a 128 nem. És még egy olyan se jó, ha több darabban van 256 giga (iphoto könyvtár).

[ Szerkesztve ]

(#27226) apple808 válasza csabi94 (#27223) üzenetére


apple808
csendes tag

Ezt már sikerült,megoldani szóval osx van rajta

(#27227) Ragnar95 válasza apple808 (#27226) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor nehezen nem gyári van rajta, más OSX verzió csak hackintoshra van, Macre gyári OSX megy csak fel.
Videólejátszásra használj MPlayerX-et, flashre meg Chrome-ot, ahogy előttem is írták.
Amúgy nem ártana tisztázni a helyzetet.
Bal fölül Alma ikon>About This Mac, ott írja, hogy milyen gép és milyen oprendszer.
Billentyűzet nyelvét System preferences>Language & Region rész alatt tudod állítani.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27228) TBMC


TBMC
addikt

sracok!

van koztunk aki elegge otthon van a final cut pro x -ben?
egy pici segitsegre lenne szuksegem

:R

markbellus.hu 

(#27229) apple808 válasza Ragnar95 (#27227) üzenetére


apple808
csendes tag

Sikerült a nyelv Köszi :R

Azt pedig fényképeztem hogy akkor mi is van sajnos nem értek hozzá.....

(#27230) TigerCat válasza apple808 (#27229) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Aztak...rva. Ilyet sem láttam még...
:F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27231) troszti


troszti
aktív tag

Egy rMBP 13 i5 late 2012-ben mennyire állja a sarat a hd 4000? Bírja a retina felbontást?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#27232) apple808 válasza TigerCat (#27230) üzenetére


apple808
csendes tag

Fogalmam sincs hogy lehet először is qvara át ....a gépel,mert win7 volt rajta........
Aztán a szervizes ezt csinálta vele,és adott egy lemezt 10eft-ért.......

(#27233) Syl válasza TigerCat (#27230) üzenetére


Syl
nagyúr

Nohát, OSX-ből is van vérpistike edition? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27234) Ragnar95 válasza apple808 (#27229) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

OMG, te tényleg felraktál egy nem eredeti distrót egy Macre :O
Ezt gyorsan takarítsd le róla és rakj fel egy eredeti OSX-et, mert ezen distróknál nagyobb szemét kevés van....
Syl: van, csak épp ezt nem Macre találták ki, hanem hacklira :DD

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27235) apple808 válasza Ragnar95 (#27234) üzenetére


apple808
csendes tag

Sajnos nem tudok mást feltenni mert csak ez van........

(#27236) Ragnar95 válasza apple808 (#27235) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyrészt minden géphez jár gyári telepítőlemez, így ha a tiéd nincs is meg, elkérheted egy ugyanilyen gépét, másrészt feltételezem ez a rendszer sem csak úgy oda varázsolódott a gépedre, ugyanúgy rátehető az OSX is :))
Ha pedig egyszer a 10.6.7 fent van, onnantól legálisan és ingyen frissíthetsz Yosemite-re, bár sajnos mivel nem gyári distro van fent, nem tudjuk még mindig, hogy ez melyik modell és felmegy-e a Yosemite rá vagy 10.6.7 a max.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27237) apple808 válasza Ragnar95 (#27236) üzenetére


apple808
csendes tag

Apple macbook a1181 ez van rá írva,sajnos többet én sem tudok róla.....ja még ha segit azt hiszem ki ír olyat is hogy macbook 2.1

Esetleg valakinek nincs ilyen lemeze?

Mert akitől vettem ö nem adott semmit csak a gépet meg a töltőt,semmi mást.

[ Szerkesztve ]

(#27238) Ragnar95 válasza apple808 (#27237) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez a gép az ezen infók alapján.
Erre valóban nem megy fel a Lion se, 10.6.7 a legfrissebb rendszer rá.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27239) apple808 válasza Ragnar95 (#27238) üzenetére


apple808
csendes tag

Igen igen ez az,akkor ezzel mit tehetek?

Akkor a Mplayer x sem jó rá?

[ Szerkesztve ]

(#27240) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Az nem normális,hogy Yosemite 7,47 gigát megzabál a nyolcból úgy,hogy csak safari és activity monitor van nyitva... ez mitől lehet?

(#27241) Ragnar95 válasza apple808 (#27239) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tedd fel a gyári 10.6.7-et, mint azt leírtam már párszor. Ugyanúgy, ahogy felraktad a jelenlegi rendszert, fel tudod rakni azt is...
Elvben annak fel kéne mennie, de nem tudom, még hacklin is gyári rendszert használtam, bottal sem nyúlnék ilyen distrokhoz.
Lazika: ismert bug, h Yosemite alatt zabálja a Safari a memóriát sajna :(

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27242) apple808 válasza Ragnar95 (#27241) üzenetére


apple808
csendes tag

Rendben van valahonnan megszerzem :(
Most töltöm a playert majd meglátjuk mükszik e :R

(#27243) icezozo válasza apple808 (#27229) üzenetére


icezozo
addikt

hopsz ilyet se lattam meg :F

http://qwankido.hu/

(#27244) TBMC válasza TBMC (#27228) üzenetére


TBMC
addikt

valaki? :F

markbellus.hu 

(#27245) xedos válasza apple808 (#27229) üzenetére


xedos
addikt

Váu... Ez se semmi :-)
Rossz helyről szedted le :-)

(#27246) lugosi válasza apple808 (#27239) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tegyél rá rendes osx-et, ez sima pc-re készült hekkelt osx.
Olyan gépre készült, ami nem gyári mac. Neked nem ez kell, hanem a gyári, rendes. Egyszerűen ötletem nincs hozzá, hogy kinek volt ennyi esze, hogy rendes, hivatalos osx helyett ezt tették rá.

Szerintem amúgy ez van rajta: http://leohazard.com/index.html#

(#27247) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok!

Nagyon szükségem lenne a segítségetre, már korábban írtam ezzel kapcsolatban Nektek:

Adott egy Macbook Pro Retina 13" (2013 Late) masinám, sajnos novemberben szervízeltetnem kellett mert megadta magát a gép, az Almárium alaplapot cserélt nekem, de közben lejárt a garanciám decemberben, az alaplapra kaptam 3 hónapot ami még február közepéig garis.

Viszont mióta visszakaptam azt tapasztalom (lehet korábban is ilyen volt és ez normális, nem tudom ezt akarom kideríteni), hogy teljes terhelés alatt alig kapcsol be a venti, gyakorlatilag az iStat szerint a CPU és maga a GPU magok 95-100 fokosak is lehetnek úgy felmelegszik és alig pörög 2000-2500 rpm-et a ventillátor mikor jobban is hűthetne.

Erre egy jó példa a Cinebench teszt program, ha pl. Open GL tesztet csinálok akkor simán engedi a rendszer, hogy felmelegedjenek a CPU magok akár 97 fokra és maga a GPU gfx core 100 fokra, már ha lehet hinni az iStatnak. Egyszerűen nem tudom, hogy ez normális lehet-e, mert a géppel egyébént semmi gond nincs, normális használat során rendben vannak a hőmérsékletek. Hardver teszt szerint sincs semmi gond a géppel, SMC resetet is csináltam.

Viszont: ha iStatban manuálisan elindítom a ventit 4-6000 rpm között szépen fokozatosan, akkor 80-85 fokon megáll a hőmérséklet teljes terhelés alatt. Arra mi lehet a magyarázat, hogy a gép miért engedi kb. "megsülni" magát a processzort és a GPU-t ha tudná hűteni rendesen? Tudom van benne védelem arra, hogy ne melegedjen túl a gép de ez akkor se normális.

Annyi kérésem lenne, hogy akinek 13"-as retinája van az nézze már meg nekem azt akár egy screenshot formájában, hogy ha elindít alapjáraton egy Cinebench Open GL tesztet a gépe max. mennyire melegszik fel iStat Menuben, úgy, hogy nem piszkál bele a fan controlba manuálisan. (CPU Core 1,2; GPU gfx core érdekelne)

Nagyon szépen megköszönném!!!

Csatolok egy képet, hogy nálam, hogy néznek ki a hőmérsékletek a Cinebench teszt alatt:

Szép estét,

üdv, Dani.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#27248) adamssss válasza Ragnar95 (#27241) üzenetére


adamssss
veterán

Amúgy ezt a bugot jelezték az Apple felé hivatalos fórumon, mert jó lenne ha javítanák...?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27249) apple808 válasza lugosi (#27246) üzenetére


apple808
csendes tag

Sajnos egy szervizes sráchoz vittem ö ezt csinálta meg 10eft-ért,.........

(#27250) apple808 válasza xedos (#27245) üzenetére


apple808
csendes tag

Honnan kéne le szednem egyet ami jó is?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.