Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) oriic válasza MajaG (#27550) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát hja kb. :D(csak nem ismered? :D Hallottál róla? :D ) De én csak jót akarok neki, hogy ne kelljen agybajt kapnia. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#27552) MajaG válasza oriic (#27551) üzenetére


MajaG
senior tag

Én kaptam szét a gépet utána, sajna oxidálodott már az alaplap mire hozzám került, hiába szárítottam ki. :(

(#27553) Handball94


Handball94
aktív tag

Használ valaki Yosemite Betát? Stabil? Kezdem unni Wifi gondokat és úgy látom annak javítása benne van már a jelenlegi Betában, teszek egy próbát.

(#27554) oriic válasza MajaG (#27552) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor az full alaplapcsere. :(

Live-Die-Respawn

(#27555) MajaG válasza oriic (#27554) üzenetére


MajaG
senior tag

Sok esélyt én se látok, mert "okos" módon be is kapcsolta... elvileg másnap. Akkor pukkanhatott meg ez az.
Jelenleg csak tápról indul el, de folyamatosan újraindul, mikor az OS IO műveletet csinál.
Akksiról, csak egyszer indul el, utána csak akkor ha lehúzza az ember és visszadugja.

Én azért azt kérném a topic társakat ajánljanak olyan szervízt, ahol javítanak ázott alaplapot és nem kóklerek.

Neten pl.: őket találtam.

Reballing

ielektro jár még ide?

[ Szerkesztve ]

(#27556) tDr1v3r válasza MajaG (#27555) üzenetére


tDr1v3r
veterán

idoki.hu

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27557) MajaG válasza tDr1v3r (#27556) üzenetére


MajaG
senior tag

Nem hallottam róla, hogy lenne ilyen gépük, ami tud smd-t cserélni, de elsőre én is ezt javasoltam, mielőtt alaplapra gyűjtene..

[ Szerkesztve ]

(#27558) csabi94 válasza MajaG (#27555) üzenetére


csabi94
őstag

Ielektros nem jár ide, mert mostanában nem ér rá, de privátban szerintem megkereshető. :)

(#27559) tDr1v3r válasza MajaG (#27557) üzenetére


tDr1v3r
veterán

iDoki mar eleg regota benne van a temaban, maga is hivatalos Apple szervizes volt.

SMD-t nem olyan nehez cserelni mondjuk. Csak a megfelelo doksik kellenek...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27560) icezozo válasza csabi94 (#27558) üzenetére


icezozo
addikt

en megkerestem tobb hete es b@szott valaszolni.
mind1 mar megoldodott a gondom :D

http://qwankido.hu/

(#27561) MajaG válasza csabi94 (#27558) üzenetére


MajaG
senior tag

Huu, és rosszul emlékeztem a nevére. :( Na dobok akkor rá egy privátot.

Köszi!!

(#27562) biker válasza icezozo (#27560) üzenetére


biker
nagyúr

"en megkerestem tobb hete es b@szott valaszolni."

nyilván volt rá oka, illetve ezt fórumon nem róhatod fel senkinek. max ha fizetős support lenne.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27563) csabi94 válasza biker (#27562) üzenetére


csabi94
őstag

Én pont most írtam Neki pár hete, hogy hiányzik a fórumról a szaktudása, ezért írtam amit írtam. :)

(#27564) icezozo válasza biker (#27562) üzenetére


icezozo
addikt

nem is teszem. hisz ott a smiley a vegen :)

http://qwankido.hu/

(#27565) metju


metju
tag

Srácok légyszi valaki adjon már egy korrekt választ arra, hogy mi a fenéért nem tudom a bluetooth hangfalamat a 2011-es MBP-val csatlakoztatni?! Kezd már az agyamra menni! :W

Telefonnal simán csatlakoztatom a hangfalat. (I5S)

[ Szerkesztve ]

(#27566) biker válasza metju (#27565) üzenetére


biker
nagyúr

Ezt nemed kell tudni, nekem megy a bt hangtranszmitter

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27567) lugosi válasza metju (#27565) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak egy ötlet, de nem lehet, hogy a telefon csatlakozik hozzá, és amiatt nem tud második eszköz rácsatlakozni?

(#27568) metju válasza lugosi (#27567) üzenetére


metju
tag

Sajnos nem. Próbáltam már többféle módon is. Van hogy a gép kiírja, hogy csatlakoztatva aztán hirtelen bamm, nem sikerult csatlakozni az eszközhöz, próbálja ujra. A hangfal sosem adja ki azt a hangot hogy racsatlakozott volna bármire is

(#27569) 1Laci


1Laci
tag

Hali, lehet h már többször fel volt téve ez a kérdés, de eddig nem találtam rá egyértelmű választ.
Macbook Air/rPro -ra ha Bootcamp-el felteszek egy Win7/8-at, akkor minden pontosan úgy fog működni rajta, mint mondjuk egy asus/dell,,... gépen? Mármint Update, driverek, stb.stb. Esetleg mi az ami nem úgy működik mint egy sima PC-n Windows alatt majd? + személyes véleményt, hogy meg e éri ilyen célre Apple terméket venni.
Köszönöm előre is!! :)

(#27570) TigerCat válasza 1Laci (#27569) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Minden menni fog, de az OS X megy a legjobban. Szerintem ha Windows kell, akkor inkább nézz egy Dell-t, vagy más márkát, ami neked tetszik.
Egy ügyvéd ismerősöm vett MacBook Air-t. Nagyon tetszett neki, feltette rá az Office-t, Chrome-ot, levelezéshez beállította a Thunderbird-öt, majd szembesült a problémával, hogy a speciális titkosító alkalmazása, amit használnia kell, nem megy Mac-en. Oké, gond egy szál sem, Parallels felrak, újra próbál. Így sem ment. Kénytelen volt natív Windows-t telepíteni a gépre, ami viszont messze nem állt kézre neki, mint a régi gagyi laptopja. Egy hónap szenvedés után árulja...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27571) 1Laci válasza TigerCat (#27570) üzenetére


1Laci
tag

Köszi a gyors választ.
Natív windows = "rendesen" BootCamp-el ha jól értem :)

Nekem egyedül csak a billentyűzet elhelyezése lenne "gond", de az csak megszokás kérdése szerintem :)

8Gb - 256Gb ssd kombóval venném.

Egy Dell meg ugyanannyiba kerül kb. (XPS 13-14) mint egy Macbook (méret/teljesítmény)... és szeretnék egy Macbookot. Asus zenbook, ami még van, de az is szintén ennyi... kis különbség azért van. De az összeszerelés, minőség biztos a macbook oldalán lenne. Esetleg még ThinkPad, de az nem jön be, a többi felejtős.
Szóval nagyon húzok a Macbook felé, csak ez érdekelt, hogy ha én megveszem, bizonyos progik miatt nekem feltétlen kell windows... de ha teljesen jól megy rajta minden, akkor meg nincs probléma :)) És az ilyen touchpad, bill.kombók stb. hogyan működnek? 100%-osan minden? :)

+Valahol hallottam egy olyan "legendát", hogy a retinát nem érdemes megvenni, mert pl. weblap görgetésekor "látszik" a különbség, hogy a sok pixelt lassabban tölti be, mint mondjuk az air kisebb felbontás alatt. Ez igaz? Mert én inkább a 13 retinát venném mint az airt.

(#27572) buvartacsko válasza 1Laci (#27571) üzenetére


buvartacsko
addikt

a windows egy rakat szar bootcampel, hangos és nagyon melegszik a gép. a touchpad ugyanolyan szarul működik ilyenkor mint egy átlag notebookal. ennyit érdemes várni tőle. viszont legalább nem kell sokat szívni a telepítéssel.

ha leírod ide mikre kell, talán meg tudjuk mondani, hogy ehhez elég-e egy parallels esetleg.

de ha sok windows specifikus dolog kell tényleg akkor hagyd a faszba.

(#27573) Ragnar95 válasza 1Laci (#27571) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Touchpad tökéletesen működik, de OSX alatt az igazi, mert ott tud egy csomó többujjas gesztust gyárilag is. Billentyűkiosztás ugyanaz marad, mintha windowsos géped lenne.
Hülyeség, nyugodtan vegyél retinát, egyesek vélnek felfedezni retina lagot, de a felhasználók 90%-át ez nem érinti. Viszont a windows nem tudom, hogy kezeli a retina felbontást, ennek utána kell nézni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27574) 1Laci válasza buvartacsko (#27572) üzenetére


1Laci
tag

Pont ettől féltem, hogy OSX-re van optimalizálva és Windows-szal olvastam h hamarabb lemerül, mert többet fogyaszt, de, hogy hangos lenne és extra melegedne :/ Ez nem jó... hamarabb tönkre is megy a gép gondolom... nappal egész nap be lenne kapcsolva, 90%-ban tápon.

Viszont olyan cikkeket is olvastam h "Legstabilabb/legjobb Windows notebook -> Macbook pro." Nos, ott ezt végképp nem említették.

Ez kicsit eltántorított. Gondolom te tapasztalatból beszélsz. Nem éri meg? Inkább a Zenbook/Dell? (azok alapból zúgnak meg melegednek? :D mert akkor tuti Macbook lesz :)) )

(#27575) #22237440 válasza 1Laci (#27574) üzenetére


#22237440
törölt tag

Mindegyiket a saját dobozában kell használni. Nem lehet fából vaskarikát gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#27576) TigerCat válasza 1Laci (#27574) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kígyónak lábsó, madaraknak fogsor...
Ha Windows kell, vegyél PC-t, ha pedig az OS X, akkor Mac-et. Szerintem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27577) lugosi válasza 1Laci (#27574) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha könnyű, ultrahordozható ÉS windowsos gép kell, akkor ott van a Thinkpad X1 carbon, vagy mi a pontos típusneve.

[ Szerkesztve ]

(#27578) madle válasza lugosi (#27577) üzenetére


madle
őstag

Azaz, nagyon könnyű, nagyon erős csak drága mint a bűn. De egy Mac is drága, az is igaz. Viszont használtan elég jó áron hozzá lehet jutni erps X1-esekhez.

(#27579) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

skacok használ valaki Yose-vel Xampp-ot?

Nem bírom átállítani a htdocs könyvtár alatti könyvtárak jogosultságát
sudo chmod -R-rel próbálkoztam, any idea?

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27580) BandD


BandD
tag

Sziasztok!

Sokat vacilláltam, hogy MacBook Pro vagy Air, de Pro lesz ennek a vége (256 GB SSD, 8 GB memória, 13 col), egyszerűen annyival jobb a kijelző illetve jobban össze van rakva a gép :K
Viszont egy kérdés, és ebben szívesen veszem a segítségeteket: érdemes várni az új procis Pro-ra (és persze Air-re)?
Gondolok itt az USD-EUR-HUF árfolyamra (áremelkedés?) illetve, hogy első generációs készülékek (meghibásodás?)...
:R

(#27581) TheMarci válasza BandD (#27580) üzenetére


TheMarci
addikt

Én is ezen gondolkodtam, rMBP-re váltanék, de szerintem megvárom az újakat, ez alapján lassan jönniük kell: http://buyersguide.macrumors.com/

Viszont addig is vennék egy SSD-t a gépembe, ki milyen vett, amit szeretnek a mac-ek? Vagy teljesen mindegy a fajta?

Do You Dream?

(#27582) madle válasza BandD (#27580) üzenetére


madle
őstag

Mit értesz az alatt, hogy jobban össze van rakva a Pro? Semmi különbség nincs az összeszerelés minőségében már ne is haragudj.

(#27583) lugosi válasza TheMarci (#27581) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó ez az oldal köszi. Nem is ismertem.
Egy dologtól tartok csak, hogy a gépeket a storeban mindig a kiadáskori valutaárfolyam alapján árazzák be, és a mostani helyzetet figyelembe véve ez jelentheti azt nagyon könnyen, hogy 1 évig rossz áron tudunk gépet venni.

(#27584) buvartacsko válasza BandD (#27580) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mindkettő ugyanolyan jól össze van rakva nyugi. :)

(#27585) BandD válasza BandD (#27580) üzenetére


BandD
tag

Jobban össze van rakva: nehéz leírni, van benne anyag, főleg ha egymás után nézegeted őket. Olyan érzésem volt, mikor az Airt-t fogtam, mintha hímes tojás lenne...Na, ez a Pro-nál nem volt. De ezek csak a másodlagos dolgok, a felbontás a mérvadó.

(#27586) buvartacsko válasza BandD (#27585) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem a Pro is ugyanolyan hímestojás. :D Neki ütöd valaminek ugyanaz lesz a következmény. :)

(#27587) Aaron14


Aaron14
őstag

A kijelzőhibás rMBP-mat elküldik bevizsgálásra. Ez a 3 munkanapos cseregarancia esetén jogszerű? Remélem nem javítani akarják... :U

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27588) Forchalad válasza BandD (#27580) üzenetére


Forchalad
tag

Ezen pörgök én is. Jó lenne már megvenni, de pár hónap és itt az új (tempóban biztos sokat kapunk pluszban) viszont a dollár miatt tuti jóval drágább lesz.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#27589) biker válasza Aaron14 (#27587) üzenetére


biker
nagyúr

először fel kell mérni, hibás-e. ha hibás, cserét kérhetsz, igen, ha szerintük nem hibás, visszaadják.
Jó terméket 3 napon belül nem cserélnek

A helyes megoldás az lett volna, hogy visszaküldöd 14 napon belül, pénzt visszakéred, majd rendelsz újat. Persze máshol, mert onnan tutti nem adnak megint :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27590) Ragnar95 válasza biker (#27589) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk ilyet nem mintha megtehetnének, hogy nem adnak el neked egy terméket :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27591) biker válasza Ragnar95 (#27590) üzenetére


biker
nagyúr

Semmilyen törvény nem kötelezi őket, hogy kiszolgáljanak.
Ha én lennék a boltvezető, és rendelne valaki, visszaküldené, majd ugyanazt újat rendelne, vagy nem szolgálnám ki, vagy ugyanazt visszaküldeném neki

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27592) TigerCat válasza biker (#27589) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam már volt akinek 4x-re sem sikerült normális terméket rendelnie. 5. alkalommal feladtuk... :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27593) Aaron14 válasza Forchalad (#27588) üzenetére


Aaron14
őstag

Én pont ezért vettem most, mert 360.000 Ft-ért hozzájutottam egy alap rMBP-hoz akcióban, viszont az új rMBP-k 420.000-nél biztosan drágábbak lesznek, én meg a mostanit is éppenhogy ki tudtam nyögni, hitelt pedig soha nem vennék fel laptopra.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27594) Aaron14 válasza biker (#27589) üzenetére


Aaron14
őstag

Közben leadták a laptopomat és azt mondták, ha hibásnak minősíti a szervíz, akkor cserélik. :C

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27595) brumi1024 válasza Forchalad (#27588) üzenetére


brumi1024
veterán

Proci tempóban sok pluszt nem várnék, inkább talán üzemidőben. A Broadwell az IGP-re gyúr főleg.

[ Szerkesztve ]

(#27596) CharlieDrop válasza brumi1024 (#27595) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ami meg pont az rMBP-nek kell :D

Így talán nem laggolna TigrisCicusnak a rencere :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27597) TigerCat válasza CharlieDrop (#27596) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kösssz!
Az első szériát ettől függetlenül nem venném meg. Majd a másodikat...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27598) brumi1024 válasza CharlieDrop (#27596) üzenetére


brumi1024
veterán

Én továbbra sem az IGP-t tartom gyengének, sokkal inkább a kódot. Gyengébb IGP-k (HD4400 a példának okáért) viszik tökéletesen a 3200x1800-as felbontást Windows alatt, pedig a 8-nál is vannak animációk.

[ Szerkesztve ]

(#27599) CharlieDrop válasza brumi1024 (#27598) üzenetére


CharlieDrop
veterán

óó :D

Gondolkozz Windowsosan, szar a kód, pakoljunk alá vasat :D :D

BTW egyetértek :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27600) TigerCat válasza CharlieDrop (#27599) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nézz megy egy 4 gigás retinás gépet Windows-zal és OS X-szel, hogy melyik megy gördülékenyebben. Én láttam, de lehet, hogy te is meglepődnél...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.