Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) Blaise válasza Ochocinco46 (#27750) üzenetére


Blaise
veterán

(#27752) Syl válasza gabor0077 (#27740) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ilyen átalakítót használok: [link]

Egérből pedig egy kanócos MS Laser Mouse 6000-et. A BetterTouchTool programmal állítottam be a két oldalsó gomb funkcióját (előre-hátra navigálás)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27753) R a y


R a y
senior tag

Mától én is boldog boldog Macbook Air tulaj vagyok!
Már egyszerűen imádom, nem bírok vele betelni!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27754) Ragnar95 válasza R a y (#27753) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gratula, használd egészséggel :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27755) metju


metju
tag

Nekem pont a napokban érkezett meg kicsi sárga barátainktól egy 3 in 1 átalakító. Mini displayport-ot tudok átvezetni VGAba DVIba es HDMIbe. Ja es a hdmi a hangot is viszi szóval teljesen királyság! (Kb 2500 HUF)

(#27756) R a y


R a y
senior tag

Ha macbook hoz veszek egy minidisplayport displayport kábelt és azt bedugom a Dell monitor dp kiallasaba, a mini displayport végét pedig a macbook air Thunderbolt kiallásába, akkor így a képátvitel fog működni? Köszönöm a válaszokat!!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27757) adamssss válasza R a y (#27756) üzenetére


adamssss
veterán

Igen :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27758) #24334592 válasza Papa-Het (#27749) üzenetére


#24334592
törölt tag

:R :R akkor figyelem az aukciót :)

jogi kérdés:

mi van akkor, ha kipengettem a srácnak a mac második részletét és nem adja oda a dobozát, számlát, garilevelet? (miután kifizettem a második részletet, telót nem veszi fel stb.)

(#27759) Blaise válasza metju (#27755) üzenetére


Blaise
veterán

Be tudnád linkelni honnan vetted?

(#27760) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Jólhergelt mindenkinek! Mail.app kérdésem lenne...

Hiába veszem ki a pipát az automatikus lekérés elől, akkor is letölti az üzeneteket a fiókból. Hogy tudnám ezt a funkciót kikapcsolni? Csak küldésre használom, Gmail-ben le van kérve.

A másik, hogy beállítottam egy szabályt, miszerint az én címemmel küldött leveleket pakolja át a Gmail IMAP elküldött levelek mappába, de ezt nem hajlandó megtenni a kis genyó.

Valami ötlet?
Az Apple telefonos ügyfélszolgálata azt javasolta, hogy keressek más programot. Nem voltam rest, telepítettem 3 félét is, de egyik sem tetszik igazán. A fentieket leszámítva nincs gondom a Mail-lel, nem szívesen cserélném le.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27761) TheMarci


TheMarci
addikt

A beragadó letöltőcsík újabb esete, a csík marad, minden más megy: :D

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#27762) R a y válasza adamssss (#27757) üzenetére


R a y
senior tag

Felhivtam az apple Magyarországot és ott nekem azt mondták hogy az amit fentebb leírtam az nem járható út! Na akkor mi az igazság??

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27763) TheMarci válasza R a y (#27762) üzenetére


TheMarci
addikt

Miért nem működne? Úgy használtam évekig Dell monitort, minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#27764) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Mivel az elso hsz nem ter ki ilyen esetre, ezert veezem a batorsagot es megkeredezem :)
Mlyen toltesi megoldassal kellene felszerelnem magam ha mindenfele (2006+) macbookot szeretnek tolteni 1 toltovel? A ceges laptopok miatt nem szeretnek mindegyikhez kulonfelet vasarolni, remelem 1 toltovel es max 1 adapterrel meg lehet ezt oldani.

Koszonom elore is a valaszokat!

Köszi!

(#27765) TheMarci válasza kem (#27764) üzenetére


TheMarci
addikt

Magsafe 1 (a régi) töltő kell neked, és egy magsafe 1 to 2 átalakító.

http://store.apple.com/us/product/MD504ZM/A/magsafe-to-magsafe-2-converter

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#27766) Blaise válasza R a y (#27762) üzenetére


Blaise
veterán

Az Apple ügyfélszolgálaton német irodába beültetett droidok dolgoznak, egy csomó dologgal nincsenek tisztában.

(#27767) adamssss válasza R a y (#27762) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt találtam

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27768) kem válasza TheMarci (#27765) üzenetére


kem
addikt

Koszonom!
:R

Köszi!

(#27769) #24334592 válasza #24334592 (#27758) üzenetére


#24334592
törölt tag

a srácról némi nyomozás után kiderült, h egy trükkös figura. Bár utólag néztem volna meg :(

Jogilag ilyenkor mi van? Vettem egy mbp-t, amit valaki (talán ő) október 28-cal regisztrált az apple-nél.

Nekem semmim nincs amivle igazolhatnám, h jogosan jutottam hozzá :W

(#27770) #24334592 válasza #24334592 (#27769) üzenetére


#24334592
törölt tag

megvenném az apple care-t rá, de így?

(#27771) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

[link]

Itt lenne ez. Nekem tökéletesen megfelel, de, ez kezdődő akksi probléma lenne, vagy csak a töltővel lehet a gond, vagy valami kontakt hiba? Hogy lehet ezt kideríteni?

(#27772) R a y


R a y
senior tag

Tehát akkor vehetek nyugodtan egy minidisplayport displayport kábelt, aminek a mDP részét a thunderbolt kapuba dugom, és a normál DP részét pedig a monitorba?
Mert akkor veszek kábelt!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27773) TheMarci válasza R a y (#27772) üzenetére


TheMarci
addikt

Igen, fog mukodni.

Do You Dream?

(#27774) R a y válasza TheMarci (#27773) üzenetére


R a y
senior tag

köszönöm szépen a segítségeteket! Azért elég ciki, hogy a telefonos központban olyanok vannak akiknek fogalmuk nincs arról, hogy mi mivel kompatibilis...

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27775) csabi94 válasza Papa-Het (#27771) üzenetére


csabi94
őstag

Én nem vennék ilyen gépet eleve. Szerintem ennyiért nem érdemes Core 2 duo-s gépet venni, egyik barátomnak ilyen van, csak ssd van benne, és panaszkodik, hogy gyenge már neki a gép. Inkább egy évvel későbbi i5 lenne a nyerő (és mint tudjuk, ramból sosem elég, ezért 8 gb-tal).

Offba rakom, mert írtad, hogy elég lenne ez a gép, csak gondoltam megosztom a véleményemet.

(#27776) Papa-Het válasza csabi94 (#27775) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Ennyire futja most, sanos. :) Köszi a véleményed! Mindenkinek mások az igényei persze. Leírtam fentebb hogy mire használnám nagyrészt - nem videóvágásra és fényképek szerkesztésére, ahol indokolt lenne a teljesítmény- a macbookot.

[ Szerkesztve ]

(#27777) lugosi válasza #24334592 (#27769) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valamivel tudod igazolni, hogy kifizetted? Rendes, polgári nevét/címét tudod?

(#27778) R a y


R a y
senior tag

Még egy kérdésem lenne felétek! Tudom előttem már biztosan százan kérdezték, meg a keresőt is használtam, visszaolvastam a kérdéssel kapcsolatban.
Tehát mi a lehető legjobb, hogy hogyan töltsem az aksit? Nyilván az, hogy folyton töltön legyen az egyenlő a hamar elhasználódással. De mi van a másik felével? Hagyjam néha lemerülni? De ugye ez sem tesz jót az aksinak? Akkor használjam 10-20 és 90% százalék között? Jó lenne ezt tisztába tenni, mert szerintem ahány ember annyi féle vélemény kering..
Szóval, mi a véleményetek?

Köszönöm!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27779) TheMarci válasza R a y (#27778) üzenetére


TheMarci
addikt

"Amikor csak tudom, töltőről használom, az akksit x töltési ciklusra tervezik. Tehát mindegy, hogy egyszer teljesen, vagy háromszor harmadig meríted, ugyanúgy egy lemerülésnek számít. Ebből van több száz lehetőséged, mielőtt elkezdene romlani a teljesítménye. Ha töltőn van, nem baj neki, megoldja, hogy ne töltse állandóan. Néha, pár havonta azért lemerítem nagyjából teljesen.

Amúgy meg használd, ahogy jólesik, lassan 3 éves a gépem, de még mindig bír 4-5 órát simán böngészve."

Az, hogy amit a gép 10%-nak ír, valójában mennyi, azt senki nem tudja, nem tudod teljesen lemeríteni, nem lesz baja. Gondolom voltak annyira előrelátóak a tervezők, hogy amikor neked kiírja, hogy 1%, és kikapcsol a gép, akkor azt csak írja, és valójában még van benne több.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#27780) R a y válasza TheMarci (#27779) üzenetére


R a y
senior tag

Ezt értem. Most épp viszont egy régebbi hosszászolásban írták, hogy inkább javallott a folytonos töltőről való használat és a havi egyszer kétszeri lemerítés..

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27781) TheMarci válasza R a y (#27780) üzenetére


TheMarci
addikt

Én nem ezt írtam, hogy amikor tudom, töltőről használom, és néha lemerítem teljesen?

Do You Dream?

(#27782) R a y válasza TheMarci (#27781) üzenetére


R a y
senior tag

Tudom, azzal tisztában vagyok, hogy nem akkor van teljesen nullán amikor 1%ot ír.
Hanem hogy, pld folytonos töltőről való használat a jobb-e vagy a merítgetés. De ahogy itt visszaolvastam, többen azt írták, hogy töltőről használják a gépet amikor csak lehet és így jobb aksi élettartamot értek el!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27783) Syl válasza R a y (#27782) üzenetére


Syl
nagyúr

Az enyém az idén még nem volt "villanytalan" :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27784) #24334592 válasza lugosi (#27777) üzenetére


#24334592
törölt tag

polgári név pipa, otthon fizettem be a második részletet, fb chat van...Nemtom mennyire érdekli a svájci zsarukat :(((

(#27785) brumi1024 válasza Syl (#27783) üzenetére


brumi1024
veterán

Az lenne a szép teljesítmény, ha rendes használat mellett idén még nem töltötted volna! :DDD Na talán majd pár év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#27786) Syl válasza brumi1024 (#27785) üzenetére


Syl
nagyúr

Háát, elvileg nem is töltöttem. 7/24 rá van dugva a 230-ra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27787) megema


megema
őstag

Sikerült rájönnöm egy régóta nehezményezett probléma megoldására. Ha Finderben ikon nézet esetén jobbra-balra nyilakkal próbálok végigmenni egy mappa tartalmán, akkor a sor elején/végén nem ugrik az előzőre/következőre.

Megoldás: Nyilak helyett Tab és Shift + Tab. :C Finderben és Quick Lookban is működik. Hátránya, hogy név szerint megy végig a mappán, így ha nem aszerint van rendezve, akkor "össze-vissza" (név szerint rendezetten) léptet.

[ Szerkesztve ]

(#27788) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Mac-ben hol találok valamiféle eseménynaplót, ahol a hibákat részletezi?

3-4 napja csak altattam, viszont az előbb 30 perc Skype után lefagyott. Meg sem mozdult a kurzor, és a venti elkezdett tekerni ezerrel. Kinyomtam a bekapcsolóval. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27789) Picco


Picco
addikt

letoltottem egy osx maverickset, probaltam kulso vinyot transmac progival bootolhatova tenni, sikerult is asszem, de nem megy az install.
utana probaltam a .DMG file-ra kattintva, installer el is indul, kivalaszom boldogan az SSD-t, de amikor az install gombra kattintok, nem tortenik semmi.
tudna valaki segiteni?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#27790) lugosi válasza #24334592 (#27784) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"svájci zsarukat"

Ez most valami szleng, vagy nem értem.

(#27791) doc válasza runner 125 (#27788) üzenetére


doc
nagyúr

console

(#27792) #24334592 válasza lugosi (#27790) üzenetére


#24334592
törölt tag

nem, én innen írok, a tehenek országából.

A gyerek időközben előkerült (hanyag vagy hülye?!) és azt állítja, h postára adta, kutassam én fel, ha nem kaptam értesítőt a postától...Holnap kiderül.

Harman-Kardon:

annyira belejöttem a kalapácsolgatásba, h rögtön sikerült az összes 2 db-ot mind külön leütnöm (rutintalanság rlz). Szóval ha innen kell valakinek egy Soundstick 2, jóárasítva, 20k-ért vihető! (nyilván előtte letesztelem)

A hazajuttatását én megoldom, Pesten át lehet majd venni.

[ Szerkesztve ]

(#27793) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Az új retina 13' MB pro-nál 9 óra üzemidő mennyire tükrözi a valóságot? Vagy mennyi az ami normál használat mellett elmegy. Wifi be, közepes fényerő, internet, zene, irodai alkalmazások.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27794) Syl válasza tajati (#27793) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Air hozza a papírformát, gondolom a Pro se rosszabb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27795) adamssss válasza tajati (#27793) üzenetére


adamssss
veterán

Amiket írtál azzal simán megvan a 9. Nekem ha csak az apple-ös alkalmazásokat használom akkor a 10-11 sem ritka.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27796) megema válasza tajati (#27793) üzenetére


megema
őstag

Nálam alacsony fényerő mellett programozva hozott már 12 óra feletti időt is. Alacsony fényerő mellett neten olvasgatva (értsd: pár percenként lett új oldal betöltve, addig egy oldalon állt) kiírt már 16 órát is. 1-1,5 óra alatt merült akkor 3%-ot, de tovább nem használtam.

Nálam a flash tartalmak blokkolva vannak Safariban, csak kattintásra kerültnek engedélyezésre. Ha valakiben felmerülne, nem csak el vannak rejtve ilyenkor. Pl. ha van frissítés a Flash Playerhez, az sem jelenik meg magától, amíg nem kattintok rá egy ilyen blokkolt tartalomra.

[ Szerkesztve ]

(#27797) sadrek


sadrek
újonc

Tervezek en is macre valtani , de nem vagyok benne biztos hogy mi lenne nekem a legmegfelelobb . Eddig egy lenovo y580am volt , amikor vettem meg eleg sokat jatszottam , de az utobbi fel evben mar egyatalan nem hasznalom ilyen celra es kezd nehezkes lenni. Mar szinte csak netezesre , filmezesre , irodai munkara hasznalom. A keret nagyjabol 400k(-+50) , mit ajanlanatok? Mindig konnektor kozelben vagyok igy az aksirol valo uzemido nem nagyon szamit. Miutan a jelenlegi gepemtol tervezek megvalni , igy fontos lenne egy nagyobb merevlemez is fenykepek , filmek tarolasara. Az elkepzelesem egy rmbp 13 8/2.6/128 +time capsule vagy air 8/1.4/128 +time capsule. Nem tudom , hogy szuksegem van e egyatalan 8gb ramra , miutan nem hasznaltam meg osxet hosszabb tavon , nem tudom alap programok mennyire veszik igenybe . Van igazabol kulonbseg ketto kozott ilyen minimalis felhasznalas mellett? Illetve szerintetek hol erdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#27798) adamssss válasza sadrek (#27797) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

Amiket leírtál arra nagyon jó a Mac. Viszont az office-al vannak gondok. Vagy használod az apple szoftvereit, ott viszont lehetnek kompatibilitási problémák, vagy pedig az MS office 2011-et, ami nem az igazi, és nincs hozzá magyar nyelv. Pontosabban van plusz pénzért. Vagy felcsapsz Parallells-el egy win 8.1-et és oda az office 365-öt. Én ez utóbbit használom, de vannak hátulütői. (pl: sebesség) De elvben idén jön az Office for Mac 2015.

Böngészére tökéletes a gép. Ha ekkor a keret akkor egy 13"-as retinát vennék 8 gb rammal, i5 procival, 128 giga SSD-vel. Ez utóbbit bármikor tudod bővíteni. Egy ilyen konfig évekig elég lesz, az tuti. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27799) sadrek válasza adamssss (#27798) üzenetére


sadrek
újonc

Koszonom a segitseget, szamomra az irodai munka foleg skypeban es teamviewerben merul ki , igy nem nagyon zavar, hogy a z office nem az igazi.

(#27800) runner 125 válasza doc (#27791) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.