Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106201) richie8


richie8
csendes tag

Sziasztok!

Hozzám került egy akksi nélküli macbook pro 5,3 2009 közepe gépezet. Hiába próbálom bekapcsolni, meg sem makkan. Töltőre téve zölden világít a csati, az akkutöltöttségjelző gomb is működik, villogtatja a ledeket. Néztem, hogy ez a töltő egy "L" formájú 60W-os töltő, viszont úgy tudom ehhez a modellhez 85W-os kellene. Létezik, hogy a teljesítménydifi miatt nem indul be a gép?

Köszi a segítséget előre is! :D

Inner peace.

(#106202) -mugen-


-mugen-
tag

Logitech egér+logi options/options+ használhatóvá teszi az egeret? :DD

A görgetés annyira nem szempont (az se baj ha az is jó)inkább csak az a lényeg ,hogy normálisan mozogjon akkor is amikor tv-re van kötve az Air .

Ha van budget megoldás az is érdekelne, mert csak film/sorozat nézéskor kell az egér. :DD

"nankurunaisa"

(#106203) KubanitoS válasza Alex91 (#106199) üzenetére


KubanitoS
veterán

Most nem tudtam még ránézni, de nem tudom. Valszeg az lesz (NTFS), mivel Wondows PC-hez volt eddig használvan a merevlemez. Elvileg ez lehet a problémája?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#106204) Alex91 válasza KubanitoS (#106203) üzenetére


Alex91
félisten

NTFS-t csak olvasni tud alapbol a Mac. Majd mondjak a tobbiek, hogy hogyan lehet irni is :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#106205) Stauffenberg válasza KubanitoS (#106203) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az összefoglalóban megtalálod a megoldást.

A MacOS nem tud natívan NTFS-t írni, csak olvasni, de vannak rá segédszoftverek.

(#106206) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Van valakinek ötlete logó szerkesztő progira?

(#106207) marsu. válasza HoppMaster (#106206) üzenetére


marsu.
senior tag

Ha csak valami egyszerű kell és nem te akarod nulláról kitalálni akkor pl Canva. Ha komolyabb akkor AI/PS, esetleg Pixelmator.

(#106208) KubanitoS válasza Stauffenberg (#106205) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm szépen! :R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#106209) HoppMaster válasza marsu. (#106207) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Már megvan a logóm régebbről, most csak korrigálni szeretném.

(#106210) Head88 válasza richie8 (#106201) üzenetére


Head88
addikt

Akku nélkül, 85W alatti teljesítményű töltővel nem fog elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#106211) vadászcsiga válasza HoppMaster (#106206) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Inkscape. Ingyenes.

(#106212) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Volt ugye a napokban a problémám, hogy az IINA használatakor egyszerűen túlmelegszik az Air M1 kb 5 percnyi videolejátszástól és ajánlottatok más videolejátszókat, íme a tapasztalatok:

MPV Player:
Ugyanúgy verdesi a 100 fokot a proci és throttlingol, szaggat a lejátszás 5 perc után. Egyébként a kezelőfelülete az egyik legrosszabb, amit valaha láttam.

Elmedia Player:
Ugyanúgy verdesi a 100 fokot a proci és throttlingol, szaggat a lejátszás 5 perc után. Ezt azért gondos kezek rajzolták és van "Playlist" funkció, ami nagyon hasznos... lenne, ha nem melegedne szarrá a gép.

VLC Player:
Ez nem melegíti túl, de nem jól kezeli a színeket (túlszaturál), ezzel szívtam anno Windowson is, ráadásul a kezelőfelület elavult és a klipek közötti váltásnál megakad a lejátszás fél másodpercre, az egész élmény pont olyan, mintha 15 évvel ezelőtt lennénk.

MacOS Preview:
Minden szipiszupi, színek a helyükön, nincs túlmelegedés, nincs megakadás, egyszerűen gyönyörűen viszi a megnyitott klipeket, csak ez nem egy teljesértékű lejátszó, nem is arra van kitalálva.

QuickTime:
Ugyanaz, mint a Preview app, ez sem egy teljesértékű lejátszó, nem tud egyszerre több klipet megnyitni, mindet feldobja önálló ablakban. Hülye, mint a segg, de legalább a színek rendben vannak.

Eddig eléggé meg vagyok lőve, mert gondolom az IINA, MPV és az Elmedia is ugyanazt a motort használja és nem tudom hol lehet a hiba és miért műveli ezt a szarrá melegedést. Az eltérő színekre talán akad megoldás, de ebbe most egyelőre nem ástam bele magam, most azt akarom, hogy legyen egy normális videolejátszóm, ami tud Playlist módot, nem válik izzó vasdarabbá tőle a gépem és persze legyen natív M1 támogatása.

(#106213) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!
Céges használatra szeretnék 2 macbook-ot vásárolni. Prezentációk futnának róla, meg szövegszerkesztős dolgok. Szóval simán elég lenne az AIR. Ősidők óta windows-os gépet használunk a másik ügyvezetővel. Érdeklődnék ,hogy aki átállt ilyen felhasználásra windows-ról, az baromi nagy szívást jelentett? Gondolom HDMI kábel miatt, alapból kell majd átalakító is... Mindenki iPhone-t használ, meg apple watch-ot. Ezért is jött szóba a macbookra váltás. Előre is köszi a választ!

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#106214) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, neoprene sleeve tisztitása mosógépben lehet?
Köszönöm.

® visions created with passion

(#106215) Head88 válasza Uzmany (#106214) üzenetére


Head88
addikt

Probléma nélkül moshatod gépben.

(#106216) Stauffenberg válasza ::Trunks:: (#106213) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Windows gépekről is sorra tűnnek el a HDMI portok a Type-C DP Alt miatt, szóval átalakító ott is egyre inkább kelleni fog (főleg mert a Type-C csatis projektorok és TV-k lassabban fognak elterjedni, mint a monitorok).

Úgy egyébként ilyen prezentációs, szövegszerkesztős gépnek az Air egy tökéletes választás, hosszú az üzemidő, zseniális a billentyűzet. Csak a billentyűkombinációkat kell újratanulni Windows után, pár alap dolgot leszámítva minden máshol van.

(#106217) moleculez válasza ::Trunks:: (#106213) üzenetére


moleculez
veterán

Mindenképp lesz egy tanulási folyamat, de megéri: egyrészt erre a felhasználásra van kb kitalálva az Air, évekig elketyeg majd, másrészt ha elkezditek kihasználni az ökoszisztéma adta lehetőségeket, vissza sem néztek majd Winre. :N

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106218) Schnorkel válasza ::Trunks:: (#106213) üzenetére


Schnorkel
tag

Ha a prezihez megfelelő eszközt használtok (pl TV) ami támogatja az Airplay-t akkor még kábel se kell

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#106219) ::Trunks:: válasza Schnorkel (#106218) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Hát ez nagyban cég függő, kinél, milyenek az adottságok.

Köszi a válaszokat! :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#106220) vadászcsiga válasza Uzmany (#106214) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Búvárok jól néznének ki ha a neoprene-t nem lehetne mosni :D

Stauffenberg
2160p-s videók számítanak? Mert nekem egyáltalán nem melegszik tőle...illetve vele.

[ Szerkesztve ]

(#106221) KubanitoS válasza Stauffenberg (#106205) üzenetére


KubanitoS
veterán

Vettem egy Tuxera NTFS otthoni licencet, nagy szenvedések árán sikerült is telepíteni, megy is az írás a külső vinyóra. Öröm bódottá van.

A nagy szenvedés alatt azt értettem, hogy be kellett állítani, hogy külső forrásból származó progit is telepíthessek, ez azért macerás volt ős-Windows felhasználóként.

Most viszont csökkentett biztonságban van a gép, ami engem személy szerint kicsit zavar. Meg lehet azt csinálni, hogy a telepített és teljesen belőtt Tuxera után visszaállítsuk az eredeti biztonsági beállításokat (hogy ne engedjen csak a storeból telepíteni)? Értelemszerűen úgy, hogy a Tuxerát már ne piszkálja, mert az már telepített és kész. Van erre lehetőség? Egyáltalán van jelentősége ennek a csökkentett biztonság módnak, ha nem vagyunk hülyék és nem telepitünk mindenféle kétes programot?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#106222) -mugen- válasza KubanitoS (#106221) üzenetére


-mugen-
tag

Részben ezért engedtem el az NTFS-t...én sem akartam csökkentet biztonsági módba rakni, meg bűvészkedni.Aztán rájöttem annyira nincs is rá szükségem egyelőre :))

Nekem Appstore és azonosított fejlesztő van beállítva más esetben engedélyt kér, gondolom ez azt jelenti, hogy az eredeti beállítás marad :DD ,de ugye itt nem raktam "csökkentett biztonságba"
Még nekem is újak ezek a dolgok,kíváncsi vagyok mi lesz a tapasztaltabbak álláspontja :D

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#106223) Stauffenberg válasza vadászcsiga (#106220) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

2160p / 20-40 Mbps között MKV, MP4 formátumban semmilyen gondot nem produkál egyik lejátszóval sem (ez a jellemző Youtube delivery beállítás egy exportnál vagy ha valaki töltöget le torrentről ezt-azt, jellemzően ezzel a minőséggel találkozik)

2160p / 100 Mbps MP4 H.264 mellett az IINA és társai elhasalnak pár perc alatt (ezek az általam felvett klipek nyersanyagai)

Nem gondolom amúgy, hogy olyan jelentős különbség lenne ezek között bitrátában, szóval kicsit tanácstalan vagyok, hogy.a saját klipjeim miért fingatják szarrá a gépet bizonyos lejátszókkal és miért nincs velük az égvilágon semmi gond VLC-vel meg a MacOS saját megoldásaival.

(#106224) csaba1203 válasza Stauffenberg (#106212) üzenetére


csaba1203
addikt

OmniPlayer esetleg?

(#106225) Stauffenberg válasza csaba1203 (#106224) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kínai fejlesztő, amely anonimizálva adatokat gyűjt és küldi a fejlesztőknek vissza? Sounds good! :D

Most egyelőre reportoltam a hibát az IINA fejlesztőinek, addig meg valahogy elvagyok a VLC-vel, de nem egy nagy élmény, ennél a Windows beépített lejátszóját is nagyobb öröm használni.

Btw nem értem az Apple miért nem tudja gatyába rázni a QuickTime Playert. Ezen legalább annyira kivagyok, mint a gyári képnézegetőn, mindkettő egy vacak, miközben egy csomó más gyárilag beépített Apple app brutálisan minőségi és átgondolt.

(#106226) NemMo


NemMo
őstag

Leírom hátha valakit még érint ez a probléma. Többszőr írtam hogy beragad a képernyőidő és pl a youtube 24 órás képernyőidőt produkál. Amióta a képernyő widgetet eltávolítottam a widgetek közül azóta megszűnt a probléma és rendesen méri. (több mint egy hete)

(#106227) dave182 válasza Stauffenberg (#106225) üzenetére


dave182
senior tag

Infuse?

(#106228) norbertoth


norbertoth
senior tag

MacOS Venturában aki próbálta, milyen lett a safari, gyorsabb vagy nem igazán van változás?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#106229) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A kérdéseim nem érnek véget:

Használja valaki az M1 Air-t (vagy Pro-t) Type-C kábellel monitorra csatlakozva? Amikor otthagyom a gépet és elteszi magát alvóba (de legalábbis minden elsötétül és ébresztésre a bejelentkező képernyő fogad), akkor gyakran arra jövök vissza, hogy kifejezetten meleg a gépház (a CPU 70 fok környéke TG pro szerint), de amint felébresztem, elkezd visszahűlni.

Az akku már rég 100%-on van, szóval nem az van, hogy ilyenkor tölt ezerrel. Mi a búbánatot tud csinálni ilyenkor a gép? Hogyan érdemes elindulni a hibaelhárításban? Van amikor a saját töltőjén hagyom rajta (külső monitor nélkül), olyankor nincs ez a jelenség, csak amikor a külső monitoron lóg (és egyben az tölti is ugyanazzal a kábellel).

Kezd egy kicsit tele lenni a púpom a rengeteg nyűggel.

(#106230) Jano_023 válasza Stauffenberg (#106229) üzenetére


Jano_023
őstag

Én így használom de nekem nem melegszik. Igaz én használom a AlDante programot és nem hagyom hogy 80% felé töltse a laptopot.
Milyen monitorral használod ?

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#106231) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tudok valahogy Win10 telepítő USB-t csinálni Monterey alatt?

Bootcamp el sem indul, kevés neki a hely a 128-as ssd-n. Unetbootin megcsinálja, de hibás lesz a telepítő... a google első X találatán túl vagyok. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#106232) moleculez válasza V.Stryker (#106231) üzenetére


moleculez
veterán

rufus?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106233) #54597376 válasza moleculez (#106232) üzenetére


#54597376
törölt tag

Monterey alatt nehezen.

(#106234) moleculez válasza #54597376 (#106233) üzenetére


moleculez
veterán

Akkor bocsi, erről lemaradtam, mi változott Monti alatt ami miatt ez ilyen macera lett? :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106235) #86564352 válasza V.Stryker (#106231) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#106236) Stauffenberg válasza Jano_023 (#106230) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Máshonnan azt a tippet kaptam, hogy a képernyő tükrözés okozza. Most kiterjesztett asztalként használom tükrözött helyett, elmegy aludni és nem melegszik közben.

Uhmm... oké.

A macOS monitor kezelése egyszerűen retardált. Azért használtam úgy, hogy a külső monitort tükröztem vissza a belsőre (nullára levett fényerővel), mert nem tud olyat, hogy a belső képernyőt lekapcsolja, mikor külső van csatlakoztatva. A Windows tudja már ezt 10+ éve, fú... nagyon unom már ezeket az elmebetegségeket és minden egyes ismerősömnek, aki eddig 25 éven át tolta nekem a macOS felsőbbrendűségi fajelméletet, annak ezeket dörgölöm az orra alá.

Ugyanitt olyan plugin kerestetik, ami "kvázi calmshell" módba tudja tenni a gépet a fedél lecsukása nélkül és a bill+trackpad is használható marad, ezekre szükségem van ilyenkor is.

(#106237) emvy válasza Stauffenberg (#106236) üzenetére


emvy
nagyúr

> A macOS monitor kezelése egyszerűen retardált.

ez igy van

while (!sleep) sheep++;

(#106238) SharpSA válasza Stauffenberg (#106236) üzenetére


SharpSA
veterán

Én meg ezt a tükrözést nem értem. Minden gépemmel eddig plusz képernyőnek használtam a monitort, így jóval nagyobb felület áll rendelkezésre. Miért jó a tükrözés, amivel ugyanaz van mindkét képernyőn?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106239) emvy válasza SharpSA (#106238) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt szeretne elerni, hogy 1 db desktopja legyen, a kulso monitor. Ezt nem lehet elerni MacOS alatt valami idegbaj dontes miatt, ezert a masodik legjobb, amit csinalhat, az a tukrozes, es a fenyero levetele a laptopon.

while (!sleep) sheep++;

(#106240) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Sziasztok. Nem macbook, hanem mac mini, de remelem elfer itt. Iphone + Ipad + Watch + Homepod mini szisztemaba szeretnek egy asztali apple gepet is, viszont meg nem tudom hogy mit. Csak bongeszesre es altalanos irodai (munkaidon tuli, otthoni kicsi feladatok) dolgokra kellene (numbers, excel, word, bongeszes).

Jelenleg van egy windowsos regebbi laptopom, ami a celra ugy ahogy megfelel, de jo lenne egy olyan eszkoz, ami illik az okoszisztemaba. Fontos lenne a fajlok, kepek gyors megosztasa az eszkozok kozott (ipad-iphone-gep), de egyeb komolyabb dolgokra (jatek, videovagas stb) nem lenne soha hasznalva. Nem lenne hordozva.

Elso korben egy 2011/2014 mac minit neztem ki, remelve hogy eleg lenne a celra. Ha jol latom, 100k alatt mar hozza lehet jutni ezekhez hasznaltan. A kerdesem, hogy erdemes e ebben gondolkodni?

Ipad Pro M1 es Iphone 12 mini van jelenleg es nem baj, ha ezekhez kepest kisebb es lassabb a teljesitmeny, inkabb az atjarhatosag es a kozos rendszer lenne a fontos (fajlok, zene, kepek stb, mint amit az eddigi eszkozokkel csinaltam). Tudjatok ti mirol beszelek, a kenyelem a lenyeg.

Tudom, hogy nem lesz olcso, hiszen Apple termekekrol beszelunk, de melyik lenne a legpenztarcabaratabb megoldas amiben meg erdemes gondolkodni 2022-ben?

(#106241) SharpSA válasza emvy (#106239) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor venni kell egy Mini-t és lesz csak desktop... :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106242) Alex91 válasza Ashiyo (#106240) üzenetére


Alex91
félisten

Sajnos ma mar csak Apple Siliconban erdemes gondokodni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#106243) Stauffenberg válasza SharpSA (#106241) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Eleve Mac Minit vettem volna, ha nem lenne szükség laptopra, mert azonos árban ad eggyel nagyobb RAM-ot vagy SSD-t.

De még véletlenül sem az a megoldás, amit a Windows tud már 10+ éve, hogy a lenyitható menübe odakerüljön a kiterjesztés és a tükrözés mellé egy opció, hogy kapcsolja ki a belső kijelzőt. Egy napközis programozó szakkörön 5 perc alatt megoldanák.

Tud egyébként ilyet is, csak ahhoz le kell csukni a fedelet. Kérlek erre ne kontrázz rá valami olyan magasröptűt, mint az előbb, hogy akkor csukjam le. Nem akarom lecsukni a fedelet, pont. Ehhez hasonló módon van megoldva az íróasztalom, nem használok külön billentyűzetet hozzá és a kezemnek is jól esik, ha tudok váltogatni az egér és trackpad között és néha jól jön a kiterjesztett mód is (amikor havonta kétszer előveszek egy videóvágó szoftvert és egy csomó tool átdobálható rá).

Hozzáteszem az erőforrásokkal is spórol ha a belső kijelzőt nem használod, mert a 4K2160p@1440p scaling mód eleve egy 2880p kép előállításával kezdődik, ehhez jön még a belső kijelző is. Aztán csodálkozunk, hogy egy képekkel teli hírportálon végiggörgetve képes beszaggatni a böngésző, amit egy 6 éves szutyvadék Windows laptop nem csinál pusztán azért, mert a scaling nem ilyen retardált módon működik odaát.

(#106244) -mugen-


-mugen-
tag

Az miért van ,hogy felraktam a tuxerát és amikor kérte ,hogy csökkentett bit.-be inditsam behúztam a kukába, de a beálltásokban az alsó sávban ott az "ikon" ?

"nankurunaisa"

(#106245) -mugen-


-mugen-
tag

Kifutottam a szerkesztési időből, sikerült a Libraryból törölni viszont találtam egy passwords.txt nevű fájlt,annyit találtam róla, hogy Chrome-nak valami fájl vagy malware.
Valaki tudja mi ez?

"nankurunaisa"

(#106246) SharpSA válasza Stauffenberg (#106243) üzenetére


SharpSA
veterán

Az erőforrás spórolást értem, azonban én még semmilyen szaggatást nem vettem észre úgy sem, hogy a 16GB-os M1 Air képernyőjével együtt használom az 5120x1440 felbontású monitort kiterjesztett módban egyszerre megnyitott több programmal, 2 böngészővel és mindkét böngészőben több füllel.
Bár még az is lehet, hogy nem görgetés közben szoktam olvasni... :D
De elfogadom, hogy nálad van/volt ilyen. Egyébként elég sok panaszt olvasok tőled, lehet, hogy más rendszert, gépet kellene használnod? Egy biztos: számomra sokkal jobb a macOS, mint a Windows, de egyik sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106247) #86564352 válasza Stauffenberg (#106243) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valahol ott lesz a think different® magyarázat, hogy feltételezik ha nyitva a laptop, akkor azt a kijelzőt is használják.
Ha clamshell mód és csak külső nagy monitor: akkor a konteó az, hogy szebb lesz az asztalod, ha veszel tőlük még almás billentyűzetet és magic trackpadet is...

(#106248) Smiley válasza #86564352 (#106247) üzenetére


Smiley
őstag

Amúgy ez szerintem tényleg így van. Ha kell mind a 2 monitor akkor nyitva van a gep. Ha csak desktop mode kell akkor meg csukva és akkor úgyis ott van a keyboard mouse páros. Legalábbis én az iBook óta így használom.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#106249) Stauffenberg válasza SharpSA (#106246) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ne vicceljünk, tele a Reddit és az Apple support fórum teljesítmény panaszokkal _bizonyos_ scaling módok mellett. Ami annyira nem létezik, hogy az Apple maga írja oda a módok alá információként, hogy "Using a scaled resolution may affect performance".

Neked 1440p monitorod van és nem egy 2160p monitoron tolod 1440p scaled módban. Nem akkor van gond, ha scaling nélkül megy a megjelenítés.

"Egyébként elég sok panaszt olvasok tőled"

Pedig csak a töredéküket írom le ide, mert csak a legarcpirítóbb lúzerségeket hozom szóba. Ami csak más, mint Windowson, függetlenül attól, hogy jobb vagy rosszabb, azok nem érdekelnek, mert megszokom. Azzal inkább van bajom, ami sehogyan nem működik. Mellesleg friss, 2 hónapos áttérőként azt hiszem sok ilyenbe beleszalad az ember. Majd elmúlik, addig át lehet görgetni. :)

De mondok egy jót is a kiegyensúlyozottság jegyében: A színmenedzsmentben toronymagasan veri a Windowst, ahol sRGB gamut clamp nélkül élni sem lehet rendesen egy wide gamut monitorral. Van a monitoromban 2db slot hardveres kalibrációra, most már mindkettő mehet natívra (egy 120cd/m2 és egy 80cd/m2), eddig az egyiket lefoglalta az sRGB clamp.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.