Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106451) whited


whited
addikt

Sziasztok
Szeretnék érdeklődni, a gép egy 2018-as Touchbar 13" MacbookPro.
Ha kijött rajta a kijelző kopás, akkor ki tudom cseréltetni?
A vásárlás dátuma: 2018.11.hó
Ha nem, akkor mit javasoltok ? :R

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#106452) Zulma1230


Zulma1230
csendes tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám a macbook air M1 esemmel hogy bekapcsoláskor nem fogadja el a jelszavam (igen, biztosan az, és jól is írtam be). Gondoltam akkor apple ID-vel megváltoztatom, de azzal is valami problémája van. Ezt írja: “Az apple-ID szerverhez történő kapcsolódáskor hiba történt”.
(Magyar nyelvre van állítva a billentyűzet, és wifihez csatlakozik, szóval ezek a problémák kilőve)
Van erre megoldás? Valaki találkozott már ilyen problémával?

(#106453) mattheus válasza sityupityu (#106440) üzenetére


mattheus
őstag

Nekem is volt hasonlo hibam, de ott nekem valami miatt 0-ra volt letekerve a hangerom, pedig emlekszem, hogy nem ugy kapcsoltam ki. Ennel furcsabb az volt csak, amikor BT-n hallgattam zenet, kihuztam a dokkolot es a notebook hangszorojan keresztul kezdett el szolni a zene :F

[ Szerkesztve ]

(#106454) hszilard666 válasza whited (#106451) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!

Elvileg a visszahívás keretein belül 4 évig cserélik a vásárlás dátumától, viszont nem minden esetben. Avagy ha csak picit kopott akkor lehet hogy visszadobják. Érdemes lenne bevinned egy hivatalos szervizbe, és leadni. :R

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#106455) whited válasza hszilard666 (#106454) üzenetére


whited
addikt

Ez azért eléggé látszik :D
Billentyűzet itt ott és sok helyen már a kopás is.
Ha bemegyek, hova vigyem?
Volt már rossz tapasztalatom APRben
icentre alle jó? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#106456) Norbi. válasza whited (#106455) üzenetére


Norbi.
őstag

inkább az infopark, spórolsz 1-2 napot. vagy almárium

(#106457) whited válasza Norbi. (#106456) üzenetére


whited
addikt

Köszönöm akkor almárium lesz.
Gondolom gyári szám alapján azonosítják majd, ugye?
Egy iStyle számlám már van a géphez mert volt kettő éve billentyűzet csere rajta és ott is írják a vásárlás dátumát ami ugye 18/11

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#106458) moleculez válasza whited (#106451) üzenetére


moleculez
veterán

Ez a kijelző kopás ez mi? Szerintem nekem is van, (Air 2018), nagyon csúnya a kijelző. Mintha mindig maszatos/foltos lenne?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106459) whited válasza moleculez (#106458) üzenetére


whited
addikt

Staingate néven keress rá képekben

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#106460) Hegyirabló válasza moleculez (#106458) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De csak akkor, ha nem akarsz idegbajt kapni, hogy 2018-ban (2022-ben) ilyentől kell félteni egy laptopot.

Aquila non captat muscas.

(#106461) hszilard666 válasza whited (#106455) üzenetére


hszilard666
veterán

iCentre, iSTYLE és Almáriummal van jó tapasztalatom! :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#106462) SityiSXT válasza Stauffenberg (#106450) üzenetére


SityiSXT
őstag

Elnézést. Mást kerestem és belefutottam ebbe a programba, és eszembe jutott a problémád. Gondoltam hátha...

(#106463) whited válasza hszilard666 (#106461) üzenetére


whited
addikt

Kérdezhetek privát? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#106464) Stauffenberg válasza SityiSXT (#106462) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem a te hibád. Amúgy nem rossz, mert tudja ami nekem kell, csak nem találtam meg a beállítást, hogy a külső monitorral ne csináljon semmit. Mindenképpen akar csinálni valamit a külsővel is, akkor is ha ezt a párbeszéd ablakot skippelem.

Lehetnének official Apple fejlesztők.

(#106465) Parson válasza Parson (#106448) üzenetére


Parson
addikt

No közben kipróbáltam az újrainditást, a sima zárolást, és a kijelentkezést is…. Egyik sem oldotta meg a problémát. Mitöl van, hogy a profilfotó a zárolt képernyön totál más, mint ami a beállitásokban be lett állitva, és hogyan lehet szinkronba hozni öket? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106466) Parson válasza Parson (#106465) üzenetére


Parson
addikt

No ahogy nézem ez a része a rendszernek bugos - nem is kicsit.
A macOS alatt definiált profilkép két helyen is állitható, és ha az egyiket módositom, a másik nem frissül (zárolt képernyöbe meg már szinte ‚beégett‘ a virág). Mi több, mindig visszaugrik a pingvinre, de csak ha bezárom és ujranyitom a beállitásokat. Viszont legalább az iOS és iPadOS alatt szépen frissül az újonnan kiválasztott profilkép, és stabilan meg is marad.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106467) Parson válasza Parson (#106466) üzenetére


Parson
addikt

Hm. Megvan. Beállitások / Felhasználók alatt a kép szintén módositható, és ez viszont hatással van mindenre… de csak macOS (Monterey 12.4, alap M1 Air) alatt, mert ez meg nem frissiti az iOS eszközökön a profilképet…:W

A végsö megoldás a kettö kombinációja:
1. Beállitások / Felhasználok alatt
2. Beállitások alatt.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106468) Parson


Parson
addikt

No akkor egy újabb kérdés, és valszeg egyelöre az utsó: ha szimplán lehajtom a képernyöt, akkor mi történik, alvó módba kerül a mac teljesen, vagy csak a monitort kapcsolja ki? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106469) sityupityu válasza Parson (#106468) üzenetére


sityupityu
veterán

Alvó módba kerül.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#106470) samgar


samgar
őstag

A safari megnyitás után egy egész pici ablakban nyílik meg és mindig manuálisan állítanom kell a méretén, vagy pedig ctrl+command+f-el teljes képernyőre állítom. Becsukom és újra a kis ablak nyílik meg. Hol lehet beállítani, hogy elmentse az ablak méretét?

Oppo Find X5 PRO

(#106471) Parson válasza sityupityu (#106469) üzenetére


Parson
addikt

Köszi. :R

Közben mégiscsak akad még kérdés, de most kicsit fizikai oldalról:
Többen irtátok, hogy az összecsukások miatt, a kijelzö felületén a keyboard lenyomatai egy idö után jól kivehetöek és zavaróak... ez ellen miként védekeztek?
èn elsö körben minden lecsukáskor visszarakom az eredeti vékony fehér screen protector kis papirfoliát vagy mit, de félö, hogy az nem sokáig fogja birni, és kell majd helyette vmi finom kendöcske. Erre van vkinek bevált megoldása / terméke? :F Köszi elöre is. :R

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106472) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#106464) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na le is töröltem a Lunart, mert ezzel visszajött az a bug, hogy tükrözött kijelzőt használva alvó módban elkezd melegedni a gép (kiterjesztett kijelzővel nem csinálja). Lényegében úgy működik, hogy átvált tükrözött kijelzőre és leveszi a belsőnek a fényerejét, de ezt kézzel is lehet. Elvileg tudja a lekapcsolást is, de ez a MacOS bug megmaradt (hozzáteszem 2018-as volt talán a legrégebbi fórumposzt Redditen, ami erről a bugról szól... nem hiszem már el).

(#106473) SharpSA válasza samgar (#106470) üzenetére


SharpSA
veterán

CMD+Q-val bezárod a Safarit, vagy csak az aktuális ablakot zárod be?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106474) blscrn válasza Parson (#106471) üzenetére


blscrn
tag

Én ugyanígy. 2 évet kibírt nálam a gyári, még teljesen ép állapotban volt, úgy is adtam el a napokban. (M1 Pro-ra váltottam Intelről)

A kijelzőn nem volt semmi nyoma a billentyűzetnek.

[ Szerkesztve ]

(#106475) Parson válasza blscrn (#106474) üzenetére


Parson
addikt

No akkor egyelöre én is maradok ennél. Kezdem úgy érezni, hogy a hímes tojás ehhez képest lófing. :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106476) samgar válasza SharpSA (#106473) üzenetére


samgar
őstag

CMD+Q-nál is összenyomott állapotban nyitja meg és ha simán csak ki ikszelem akkor is. (közben arra a következtetésre jutottam, hogy a beta lehet az oka)

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#106477) Hegyirabló válasza Parson (#106471) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez elég jó.

Aquila non captat muscas.

(#106478) Parson válasza Hegyirabló (#106477) üzenetére


Parson
addikt

Hm, ez tetszik nekem is, egy ilyet lehet hogy berendelek. Viszont nekem változatlanul $9.98 az ára... ja nem... a kis cselesek rádobnak $17.34-et szállitásra... azért ez így már vmi...

Végülis bevált ez a kendö, meg vagy vele elégedve, funkció / minöség terén?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106479) Hegyirabló válasza Parson (#106478) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Lesz az 40 USD is vámmal együtt, mire készhez veszed. Viszont tényleg nagyon jó, minőségi, hajszálvékony. Nagyjából mint egy szemüvegtörlő kendő, csak annál jobb minőségű és még vékonyabb is. Ráadásul ez kifejezetten Macbookhoz készült. Nekem egyébként kettő volt a tasakban, de nem tudom, hogy eleve kettő van-e benne, vagy szerencsém volt, és egy "selejteset" kaptam.

Aquila non captat muscas.

(#106480) Hegyirabló válasza Parson (#106478) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Még annyit hadd írjak le, a negyven dollár nem kevés. De ahogy nézem, egy-két mosást ki fog bírni, és ha tényleg kettő jár egy csomagban, akkor évekig nem lesz gondod erre. Legközelebb meg legfeljebb rendelünk többen, és akkor eloszlik a posta költség, ezt most sem vetném el a helyedben.

Aquila non captat muscas.

(#106481) vadászcsiga válasza Hegyirabló (#106480) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ennyiért már spigen screen protector is van, én azt vennék rá ha félteném minthogy rakosgassak egy kendőt állandóan. Vagy olcsóbban valamiféle üveg az applekingnél. egyiket sem próbáltam, de a spigen cuccok általában jók.

[ Szerkesztve ]

(#106482) Hegyirabló válasza vadászcsiga (#106481) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Oké, vegyél rá.

Aquila non captat muscas.

(#106483) vadászcsiga válasza Hegyirabló (#106482) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja, nem lehet hozzászólni? Azt hittem. Bocsi

(#106484) hszilard666 válasza vadászcsiga (#106483) üzenetére


hszilard666
veterán

Felnevettem, köszönöm! :D

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#106485) Hegyirabló válasza vadászcsiga (#106483) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Már miért ne lehetne? De Ő kérdezte, hogy mit vegyen, én válaszoltam neki. Én viszont nem kérdeztelek téged, éppen ezért nem teljesen értem, hogy miért nekem válaszolsz. Amúgy meg ja, nem lehet véleményt nyilvánítani? Azt hittem. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#106486) -mugen- válasza Hegyirabló (#106480) üzenetére


-mugen-
tag

Valami kendőn én is gondolkodtam...

Amúgy a megkopott réteg le "takarítható "(mintha lett volna itt szó róla),mennyire lesz rossz utána?

"nankurunaisa"

(#106487) Hegyirabló válasza -mugen- (#106486) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Úgy tudom négy évig cseréli az Apple, bizonyos modelleknél. Valakit zavar, valakit meg nem, ha olyan lesz. Azt hogy letakarítható, meg úgy tudom, hogy csak nem ajánlott módszerekkel.

Aquila non captat muscas.

(#106488) Parson válasza vadászcsiga (#106481) üzenetére


Parson
addikt

Kérdés hogy milyen vastag, mert mindenhol azt olvasom, hogy nagyon nem javasolt. Igazából nekem is csak arra kell a kendö (ultravékony), hogy lecsukott állapotban ne érintkezzen a billentyüzet direktben a monitorral. Aztán majd jókat szitkozódom, mikor elöször eltüsszentem magam a monitor elött... :DDD

Hegyirabló -> a csoportos rendeléssel csak annyi a baj, hogy én Budapesttöl 1000 [km]-re vagyok...

No meglepödve tapasztalom, hogy egy napi alvás után az akksi csak pár százalékot merült... ez nem rossz. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106489) vadászcsiga válasza Parson (#106488) üzenetére


vadászcsiga
félisten

0.254 millimeter vastag.

[ Szerkesztve ]

(#106490) Parson válasza vadászcsiga (#106489) üzenetére


Parson
addikt

Az sajnos sok. 0,05 [mm] felett nem hiszem hogy szóba jöhet vmi (nálam). De még így is lehet, h sokat írtam.

Hm, közben most nézem h ez az amcsi kendö 0,4 [mm] vastag. Hol élnek ezek? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106491) Uzmany válasza Parson (#106488) üzenetére


Uzmany
őstag

Az amazon.de van, ~17€ ingyenes szállitás.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#106492) Hegyirabló válasza Parson (#106488) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát azért a kendő az érintkezni fog a képernyővel, de pont ez a lényeg, hogy ne a billentyűzet érjen hozzá a képernyőhöz, hanem a kendő.

Aquila non captat muscas.

(#106493) moleculez


moleculez
veterán

Ne tudom, én is inkább egy kijelzővédő üveget/fóliát raknék fel. Figyelni mindig a rongyra, rakosgatni, etc...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106494) Hegyirabló válasza moleculez (#106493) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, ezt elismerem, ez valóban nagyon komoly figyelmet igényel. :(

Aquila non captat muscas.

(#106495) Parson válasza Hegyirabló (#106492) üzenetére


Parson
addikt

Pontosan ezért irtam h azert kell h ne direkt (hanem indirekt) modon érintkezzen a billentyűzet a képernyővel.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106496) Hegyirabló válasza Parson (#106495) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ahhoz viszont jók ezek a vékonyak, több fórumosnak - igaz, több féle kendő - bevált. Vagy használd a papírt, amit eleve benne volt, azt is sokan csinálják.

Aquila non captat muscas.

(#106497) Parson válasza Hegyirabló (#106496) üzenetére


Parson
addikt

Nos a kendő vs. Screen protector folia között a nagy künlönbség valszeg az alapanyagból adódóan… jobban viseli a textil a műanyagfoliánál a macbook zárt állapotában az összecsukásból származó nyomást -> kevésbé rossz a kijelzőnek. Ergo szövetkendő esetében elfogadhatóbb a 0,4 [mm] vastagság, munt műanyag esetében a 0,01 [inch].

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106498) Hegyirabló válasza Parson (#106497) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szerintem is, de mint látod, nem mindenki ért ezzel egyet.

Aquila non captat muscas.

(#106499) Parson válasza Hegyirabló (#106498) üzenetére


Parson
addikt

Tény, h eddig én is csak a méretet (vastagság) vettem figyelembe az alapanyag nélkül. :(((

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#106500) TigerCat válasza samgar (#106476) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyisd meg, manuálisan húzd akkorára amekkorára szeretnéd. Ne egyből teljes képernyőre (ami eltakar mindent), hanem húzd akkorára, hogy kitöltse a kijelződ. Ezt követően zárd be. Ha megint megnyitod, ezzel a mérettel indul újra.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.