Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106151) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Aki használja az IINA videolejátszót, tapasztalt már olyat, hogy rohadtul túlmelegíti a gépet?

(M1 Air)

Elkezdtem visszanézni egy tegnapi videózás klipjeit (tök jó, mert nem kell egyesével megnyitni vele egy könyvtár tartalmát, sokkal okosabb, mint a gyári QuickTime Player) és azon kaptam magam, hogy a klipek egyre többször szaggatnak. A géphez érve éreztem a forróságot és a TG Pro szerint a proci elérte a 95 fokot (itt kapcsol a thermal throttling).

Ha a gyári QuickTime Playerrel nézegetem a videókat, akkor 49-55 fok között ingadozik és ezt tartja, ami tök normális. De amint az IINA-val indítok egy klipet, egyből felfelé indul a hőmérő és 1-2 perc alatt megint 90 fok felett van. Az egyik Performance Core terhelődik szarrá a TG Pro szerint.

Tudtok valami beállítást, amit az IINA-ban átpöccintsek? Vagy tudtok helyette másik videolejátszót ajánlani ha ez nem áthidalható?

(#106152) KraX válasza consono (#106140) üzenetére


KraX
őstag

En is igy hasznalom a gepet. Sosincs kikapcsolva, ha nem hasznalom akkor sleep modeban pihen lecsukva az air.

@mattheus
En is vigyazok az eszkozeimre de nem szabad elfelejteni, hogy ezek hasznalati targyak.

[ Szerkesztve ]

For the God Emperor!

(#106153) moleculez válasza Stauffenberg (#106151) üzenetére


moleculez
veterán

Én VLC-t használok (Intel), ott nincs hasonló probléma. IINA-t még megjelenéskor kipróbáltam, de akkor még bugos volt. Hardveres gyorsítás ha kapcsolható az segíthet.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106154) #86564352 válasza Schnorkel (#106142) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezért nem szoktam ajánlani ezeket a mindent bele takarító programokat. Se Windows-ra, se MacOS-re. Laikus user könnyen elbarmolhatja velük a rendszert.

Ingyenes AppCleaner: annyit ígér és annyit csinál amit a honlapon ír. Eltávolított appok utáni log maradékokat törli. Az OnyX tud több opciót, cache-t és egyebeket takarítani.
A fizetős CleanMyMac X még több funkció, mindent akar csinálni, sokkal jobban belemászik a rendszerbe, ami felesleges hibalehetőség. Jön egy anomália, totózhatsz vajon azért mert valamit csinált a program.

Böngésző cache-t a böngészőben szoktam törölni, nagy fájlt keresni fájlkezelőben. Nem kell ehhez CleanMyMac X évi 15 ezerért vagy egyszeri 35 ezerért.
Ha külső utility program kell ilyen-olyan célra, akkor egy kis google és alternativeto.net keresgélés után ingyenes és opensource céleszköz pl. mi foglalja a helyet kérdésre: GrandPerspective vagy Space Radar

CMM szerintem inkább az agresszív reklámozásnak köszönheti, hogy ennyi vásárlójuk van, nem azért mert olyan fantasztikus szoftver és létszükséglet lenne. Jól néz ki a felülete, az igaz. Az én elvem Windows-on is az, hogy semmi külső "védelem" és takarító. Csak a beépített gyári lehetőségek. Nekem ezek a beidegződéseim. :)

#106151
IINA problémás HDR videókkal azt írják, ha normál videó akkor passz. Más is belefutott. Kipróbálható alternatívák, ha QuickTime nem elég:
ingyen VLC, MPV, Elmedia Player
fizetős Movist Pro, Optimus Player

(#106155) SharpSA válasza consono (#106150) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor jön a kézmosás. :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106156) Ear001 válasza Schnorkel (#106142) üzenetére


Ear001
addikt

Arra ott az Onyx. Sok mindent lehet benne állítani, mit takarítson, a böngészős cuccokból is, és az itt-ott elszórt TimeMachine maradékokat is törli. Ingyenes, már nem is tudom hány OSX generáció óta használom, panasz még nem volt rá.

(#106157) SharpSA válasza Ear001 (#106156) üzenetére


SharpSA
veterán

Érdekes dolgok ezek, nekem a CleanMyMacX programmal sem volt még bajom, régóta használom programok törlésére, néha az egyéb felesleg eltávolítására.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106158) Stauffenberg válasza moleculez (#106153) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha van belőle Apple Silicon verzió, akkor letöltöm és kipróbálom. Windowson sosem szerettem a VLC-t, mert amikor próbálkoztam vele mindig volt valami gondom (egyenletlen frame time vagy színek másztak el), aztán lehorgonyoztam más lejátszónál. A Mac verziónak attól még persze adhatok esélyt újra.

---

#106154 twofatcat: Nem HDR videó, teljesen egyszerű szögegyszerű SDR H.264 4K 100Mbps. Lehet kapcsolgatni a hardware decode-ot, de semmi különbség, pillanatokon belül 90 fok fölé izzítja a gépet (a csúcs 101 fok volt) és keményen throttlingolni kezd úgy, hogy a videó is szaggat és a gépház is érintésre eléggé forró már. Köszi a többi tippet, az MPV ezek közül a legszimpibb tudásra, majd otthon rápróbálok.

(#106159) moleculez válasza Stauffenberg (#106158) üzenetére


moleculez
veterán

Bevallom őszintén nekem ilyen igényeim mint neked nincsenek, lejátsza a filmet azt' örülök, sőt talán már valami UI is lett hozzá, nem mint ami Win95-ről szabadult.
Amúgy van szilikonos verza.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106160) #86564352 válasza Stauffenberg (#106158) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szintén, VLC-t talán még WinXP idejében használtam. Vagy a képe nem tetszett, vagy a felirat, vagy a beletekerés módja, valami mindig volt vele. Aztán lett MPC-HC és pár éve már az MPV a kedvencem. Minimalista, gyors és szebb képet ad, kevés erőforrás igény, mégis sokat tud config file paraméterekkel. Lustáknak van olyan fork is belőle, ami egérbarátabb menüs UI. Amúgy az IINA lejátszó is mpv-re épül.
Most használj egy ideig mást, aztán pár hónap múlva nézz rá újra, mert folyamatos a bugfix: Issues · iina/iina · GitHub

Talán az Intel - M1 váltás még nem mindig zökkenőmentes a fejlesztőknél? Én is szoktam ajánlani Macre, a szentháromság app ajánlóm:
- videókhoz IINA
- ablakkezeléshez Rectangle
- reklámszűrőnek Wipr

(#106161) Stauffenberg válasza #86564352 (#106160) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem megírom az IINA fejlesztőinek, hogy mi a gondom. Nem is értem miért jött elő, játszottam már le vele videót és nem dereng ilyesmi.

(#106162) rjg válasza Stauffenberg (#106151) üzenetére


rjg
őstag

Évek óta használom, néha-néha ragad be. Akkor egy újraindítás után nem szokott gond lenni. Nekem ez az elsődleges, ha néha kell, a VLC a másodlagos.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#106163) -mugen-


-mugen-
tag

Az első eset mióta megvan ,hogy kiakasztott a MacBook :DD
Megpróbáltam TV-re kötni HDMI-n és egy vezeték-nélküli egérrel használni...hát nem jött össze. :W
Az még oké ,hogy állíttatni kellet hogy ne hangya méretű legyen minden vagy a hang is a TV-n legyen.Lecsukni ugye nem tudtam mert volt pofám aksiról :D ,de úgy emlékszem erre van megoldás szóval nem akadok fent.
Viszont az egér nélkül nem ment a dolog...

Van valami olyan program amivel a VLC-t vagy IINA-t telefonról tudom távirányító szerűen használni?(Vagy egyéb ötlet)

"nankurunaisa"

(#106164) rjg válasza -mugen- (#106163) üzenetére


rjg
őstag

Chromecast a tévébe, és Chrome böngésző a képernyő tükrözésre, Airflow pedig a videó lejátszásra a gépre.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#106165) david199801


david199801
tag

Sziasztok,

Keresnék olyan rdp alkalmazást amit terminálból tudok hívni és viszonylag egyszerűen telepíthető (nem olyan mint a freerdp). A microsoft remote desktopjával nem sikerül megadnom a jelszavat paraméterként.

Ilyenről tud valaki?

(#106166) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok, az alábbi dologban szeretném a segítségeteket, tanácsotokat kérni.

Jövő héten indulunk egy hosszabb (2 hónapos) autós körutazásra, ahol meg kell tudnunk oldani menet közben és álló helyzetben is az eszközeink töltését (2db Macbook Pro M1, 2db iPhone 12 Pro, 2db iPad Air 2020). A menet közbeni töltést meg tudjuk inverterrel oldani az nem gond, de a problémát a több napos egy helyben állás / töltés jelenti pl.: hegyen túrázás közben. Arra gondoltam, hogy veszünk 2db napelemes Power Bankot, amely mindenki saját eszközét legalább 1x képes feltölteni és utána cca 1 nap alatt újra feltöltődik a panelek segítségével a Power Bank.

Ez így ebben a formában kivitelezhető egyáltalán? Amennyiben igen tudtok megbízható és jó termékeket ajánlani? Az sem gond, ha külön kell venni napelem paneleket az akksihoz.

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm. :) :R

(#106167) SharpSA válasza csanyiadam (#106166) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

Nekem van egy ilyen powerbankom, bár ennél jóval olcsóbb volt. Sokszor fel lehet tölteni ezzel sok készüléket.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#106168) evo87 válasza csanyiadam (#106166) üzenetére


evo87
őstag

A Lidl-s Parkside akkus gépekhez kapható akku mellé lehet venni olyan adaptert, hogy az akkuból egy 2 USB-A csatis power bankot csinál. 2 db 4Ah akkuval sztem ez vígan teljesíthető

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#106169) CharlieDrop válasza csanyiadam (#106166) üzenetére


CharlieDrop
veterán

inkább azon agyalnék, hogy a telefonon kívül mi merülne le ennyire, ha amúgy is túráztok?
De a napelemes PB jó ötlet. :R

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#106170) moleculez válasza csanyiadam (#106166) üzenetére


moleculez
veterán

Azzal is számolhattok, hogy a macek, és iPadok főleg az M1 készenléti fogyasztása nagyon alacsony, szóval ha épp nem használjátok nem is nagyon merül.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106171) csanyiadam válasza evo87 (#106168) üzenetére


csanyiadam
tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét :)
Mivel 2 hónapot leszünk úton így dolgozni mindenképp kell napi 4-6 órát minimum, ezért ez létszükség a számunkra, hogy ezzel ne legyen gond. :)
Ez a Parkside-os megoldás tölti a MacBook-ot is vajon rendesen? :Y

(#106172) evo87 válasza csanyiadam (#106171) üzenetére


evo87
őstag

Jó, ezt nem gondoltam át rendesen, hogy MacBookot tölti-e :D

2,4 A-rel tud elvileg tölteni, az ~12 W... Én otthon sima 20W töltővel szoktam tölteni a MBA M1-et

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#106173) csanyiadam válasza evo87 (#106172) üzenetére


csanyiadam
tag

Tovább mentem egy picit a gondolkodásban :) Szerintetek, ha veszek egy ilyet: [link] Kiülök a mezőre egy padra és radugom a laptopot és a telefont közvetlenül, akkor ez működhet? Így kiiktatjuk a külső akkumlátort egyáltalán. :)

(#106174) moleculez válasza csanyiadam (#106173) üzenetére


moleculez
veterán

Egy extra kanna üzemanyag, aztán járatjátok a motort amig feltöltötitek a cuccokat? (nem épp zöld megoldás azt belátom) ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106175) csanyiadam válasza moleculez (#106174) üzenetére


csanyiadam
tag

Azt már próbáltuk, de megfulladtunk az autó mellett. :( :U :F

(#106176) -mugen- válasza csanyiadam (#106171) üzenetére


-mugen-
tag

Az ár számít? :DD

"nankurunaisa"

(#106177) moleculez válasza -mugen- (#106176) üzenetére


moleculez
veterán

Mert ha nem, akkor: [link] :DDD ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106178) Hegyirabló válasza csanyiadam (#106166) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Hadd kérdezzem meg, Oroszország, Kanada, Ausztrália avagy USA valamelyik részén fogtok túrázni?

Aquila non captat muscas.

(#106179) csanyiadam válasza Hegyirabló (#106178) üzenetére


csanyiadam
tag

Európában leszünk és azon belül is a Balkánon :)

(#106180) CharlieDrop válasza csanyiadam (#106179) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hm, ha dolgozni kell, nem lesznek térerő problémák, no meg 3G/4G korlátok?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#106181) mattheus válasza emvy (#106146) üzenetére


mattheus
őstag

Teljes mértékben igazad van..... :((( de talán jobb lesz idővel

(#106182) mattheus válasza blscrn (#105904) üzenetére


mattheus
őstag

Most sikerült csak kipróbálnom és tudta a 60 Hz-et MacBook Pro-n.

(#106183) Hegyirabló válasza csanyiadam (#106179) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Akkor viszont a legnagyobb jóindulattal azt javaslom, hogy ne vacakolj ilyen bizonytalan dolgokkal, mint a napelemes töltő, hanem három-négy naponta keressetek egy helyet, ahol fel tudjátok tölteni a dolgokat. :) Persze vésztartalékba egy erősebb powerbank nem árt.

Aquila non captat muscas.

(#106184) blscrn válasza mattheus (#106182) üzenetére


blscrn
tag

Köszi az infót, ezek szerint a termékleírás megfelel a valóságnak.

(#106185) -mugen- válasza moleculez (#106177) üzenetére


-mugen-
tag

Ez még egész baráti [link] ehez képest :DD
*ez még olcsóbb [link]
Az a lélegeztetőgépes kép azért morbid :D ,ha meggyógyul legalább egyből kezdhet dolgozni ;]

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#106186) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan plugint, amivel az nfo kiterjesztésű file-okat tudom megnézni a Total Commander, CTRL+Q megoldásához hasonlóan? ForkLift-ben és Finder-ben használnám.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#106187) B.i.L válasza csanyiadam (#106166) üzenetére


B.i.L
senior tag

Fox Halo 96k - kicsit drágább,de piszkosul bírja. Én még nem vettem meg,mert ritkán kell,de ha kellene mást nem vennék. Jóbarátom használja,télen nyáron pecákba,kintalvós.
linket nem merek betenni….100 alatt vannak.
szerkesztve

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#106188) Gudy


Gudy
tag

Írtátok, hogy mikroszálas kendőt használtok a billentyűzet és kijelző közé.
Hol lehet ilyen vékony kivitelűt venni?

(#106189) Hegyirabló válasza Gudy (#106188) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én Európában sehol nem találtam azt konkrét márkát, amit végül vettem (Uppercase Ghostblanket). USA-ból kellett megrendelnem. Amúgy nem drága, cca. 10 USD, de postával és vámmal együtt végül 40 lett. Ezt persze lehet kapni kínai utánzatban is, de nekem megérte az eredeti, mert nagyon jó.

Aquila non captat muscas.

(#106190) balaaazs


balaaazs
senior tag

Sziasztok! Egy (remélem) gyors kérdés: hogyan tudom változtatni excelben a képletek egyes részeinek elválasztására használt jelet? Jelenleg defaul módon a ; használandó, de már megszoktam, hogy sima vesszővel (,) dolgozom.

szerk.: ugyanez a kérdés a tizedesjegy elváalsztásnál is, , helyett . lenne a preferált.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#106191) sztanozs válasza balaaazs (#106190) üzenetére


sztanozs
veterán

Windows nyelvi beállításokat vissza kell rakni angolra.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#106192) titetoyz


titetoyz
tag

macbook air m1 2020.
ha benyomom az iCloudot hogy elérjem a felhőbe feltöltött kb 300gb adatomat, akkor egyből elkezdi letölteni a Macemre felhasználva az összes tárhelyemet...
hiába nyomom be/ki az Optimise iCloud storage lehetőséget, ugyanez...

valakinek bármi ötlet esetleg?

(#106193) balaaazs válasza sztanozs (#106191) üzenetére


balaaazs
senior tag

Windows? Összezavardotam, mondjuk nem mondtam, de macbookon kérdezem :)

¯\_(ツ)_/¯

(#106194) balaaazs válasza balaaazs (#106193) üzenetére


balaaazs
senior tag

Na, a nyelvi beállítások és egy excel restart megoldott a problémát

¯\_(ツ)_/¯

(#106195) Jano_023 válasza csanyiadam (#106166) üzenetére


Jano_023
őstag

Hali. Remélem jó kis út lesz. Én egy gyors keresésre ezt a cikket tálatam. Nem tudom melyiket lehet itt megvenni de nézz rá.
Amit tudom hogy itthon lehet kapni és tudja tölteni a macbook is az ez a Baseus powerbank.
Talán ez olcsóbb megoldás ha vesztek egyet a telefonoknak egyet az ipadeknek és gépeket 1-2 kellhet. Úgy talán meglesz. Ha vettél vagy találtál valamit amit használni fogtok írd meg.
Ja és a túra végén írj egy beszámolót mert érdekes lehet. Engem érdekelne.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#106196) moleculez válasza Jano_023 (#106195) üzenetére


moleculez
veterán

Mondjuk az sem mindegy, mi az elvégzendő munka. Nem mindegy hogy útközben kell akksirol 4K hdr videót vágni, vagy távmunkában WordPress templateket hegeszteni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#106197) Jano_023 válasza moleculez (#106196) üzenetére


Jano_023
őstag

Jogos ezt nem tudjuk.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#106198) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Most csatlakoztattuk a külső winchestert a MacBook Airhez először. Felismerte, de nem írható, csak olvasható. A jogosultságokban azt látom, hogy csak a tulajnak van írás és olvasás joga. Valamiért azt hiszi más fiókkal vagyunk bejelentkezve. Mit lehetne tenni?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#106199) Alex91 válasza KubanitoS (#106198) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen file formatumra van formazva...?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#106200) #54597376 válasza KubanitoS (#106198) üzenetére


#54597376
törölt tag

Nem NTFS véletlenül?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.