Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41501) do3om válasza paprobert (#41498) üzenetére


do3om
addikt

Ne túlozz. De ha 10% lesz az előny az akkor is előny, és a kapható leggyorsabb kártyát jelenti, bármelyik oldalnak.
Inkább fontosabb hogy árban ne drasztikus legyen a lépcsőfok.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41502) Devid_81 válasza gainwardgs (#41500) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Big Navihoz merten?

...

(#41503) gainwardgs válasza Devid_81 (#41502) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem vegához :U

(#41504) Devid_81 válasza gainwardgs (#41503) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Csak mert a kollega azt irta ha jol ertelmezem, hogy az nVidia +20%-al lesz elorebb a Big Navitol.
Avagy akkor az keves lenne?Tobbre lemaradasra gondolsz/tippelsz?
Gondolod, hogy ennyire nem sikerult megint osszekaparni az AMD-nek semmit sem?
Mert ha igen akkor az eleg szomoru :O

Csak pusztan erdeklodom, bar a Te Vega-s dolgod sztem ironikus akart lenni ;] :DDD

...

(#41505) gainwardgs válasza Devid_81 (#41504) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én már nem hiszek a mantrákban meg a csoda driverekben :DD
Nv szokás szerint odapakol majd nekik :))

(#41506) TTomax válasza Jacek (#41490) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt kb mindenki,de csak akkor ha a leggyorsabb VGAt kaptad érte.... mikor is került ki ez legutoljára az AMD műhelyéből?Hány éve már,hogy nem tudnak egy top vgat csinálni?Majd ha igen akkor talán lesz verseny is,addig meg maradnak ezek az árak.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41507) GodGamer5


GodGamer5
addikt

"Free extra AMD Ryzen ZEN2 Performance: ClockTuner for Ryzen"
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41508) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Pci-e 3.0 vs 4.0 skálázódás [link]
Már most látszik hogy előnyben a 4.0, szerintem ez új kártyákkal még durvább különbség lesz.
:Y

(#41509) Shing válasza gainwardgs (#41508) üzenetére


Shing
őstag

Akkor nvidia jól jár, mert csak PCI-E 4.0-ra váltással hoznak pár százalékot a mostani kártyákhoz képest.

(#41510) gainwardgs válasza Shing (#41509) üzenetére


gainwardgs
addikt

Inkább újabb szög az intel koporsóba

(#41511) nubreed válasza gainwardgs (#41510) üzenetére


nubreed
veterán

Azért még nem kell leírni az Intelt. Még mindig sokkal több a bevétele így is mint az AMD -nek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41512) HSM válasza gainwardgs (#41510) üzenetére


HSM
félisten

De az erősebb kártyák akár ki is élezhetik az Intel előnyét játékok alatt. ;)

(#41513) Locutus válasza HSM (#41512) üzenetére


Locutus
veterán

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#41514) gainwardgs válasza HSM (#41512) üzenetére


gainwardgs
addikt

Milyen előny?
Az a kemény 5% :U

(#41515) Locutus válasza gainwardgs (#41514) üzenetére


Locutus
veterán

Mert hol van a határ, 6-nál? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#41516) Yutani válasza Locutus (#41515) üzenetére


Yutani
nagyúr

10%-nál.

#tarcsad

(#41517) Ragnar_ válasza Locutus (#41515) üzenetére


Ragnar_
addikt

Amit már szabadszemmel (bekapcsolt FPS számláló nélkül) is észreveszel 100 FPS-nél átlagban kb. olyan 15-20%.. Azt mondják a 60Hz vs 75Hz-et már észre lehet venni az ugye olyan 20% körüli. Persze emberfüggő, aki 10-ből 10szer rábök a 100 helyett 105 FPS-re, annak 2080Ti-hoz csak a 10900k :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#41518) GodGamer5


GodGamer5
addikt

"Confirmed: NVIDIA GeForce RTX 3090 has 24GB memory, RTX 3080 gets 10GB"
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41519) do3om válasza GodGamer5 (#41518) üzenetére


do3om
addikt

Csak nem igaz, ennyit ne akarjanak a ramon spórolni, vagy ha ennyi lesz nem hogy árat növelni, de inkább csak csökkenteni merjenek.
Ebből azért lehet hogy ki tudna fogyni pár játékban.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41520) keIdor


keIdor
titán

Szóval, van itt egy leak: [link]

Time Spy Extreme a TSE
Update the benchmark: TSE
3090FE 100**
Quadro? 93**
3080FE 85**

2080Ti FE 64**
OC 75**

Elvileg... ha ez igaz... ez nagyon gyors lesz. 3080 800€-ért nagyon jónak hangzik számomra! Azt ez egy öreg bench már, de ezek szép számok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41521) TTomax


TTomax
nagyúr

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41522) GeryFlash válasza TTomax (#41521) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ez akkor az, hogy adott negyedévben milyen aranyban adtak el VGA-t? Tippre jövőre azért ez inkább 40-60 lesz ha a Big NAVI-t követni fogja hasonló perf/watt arányú kártyák.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41523) solfilo válasza TTomax (#41521) üzenetére


solfilo
veterán

AMD:

solfilo

(#41524) Yutani válasza TTomax (#41521) üzenetére


Yutani
nagyúr

Csúnya piacvesztés az AMD részéről. Elrettentette a zembereket a sok driver hiba, inkább NV-t választottak, ott nincsenek gondok. Semmilyen.

#tarcsad

(#41525) solfilo válasza Yutani (#41524) üzenetére


solfilo
veterán

Meg jól sikerült az árazás is, gondolok pl az RX 5500-ra.
Nem is tudom voltak e ennyire lent valaha.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#41526) keIdor válasza solfilo (#41525) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem a 2900XT időkben igen. Amikor a 8800 GTX-re 9 hónap után az volt a válasz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41527) nubreed válasza Yutani (#41524) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt tényleg így van, én is ezért álltam el még január legelején egy 5700XT vásárlásától és kértem vissza a pénzt és helyette vettem 2060S-t.

Csak vigyázz ezzel a kijelentéssel, mert majd jól meg fogják mondani, hogy az nem is úgy van. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41528) Yutani válasza nubreed (#41527) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nyilván vannak az NV-nél is issue-k, de nem olyan szintű, mint a Navi esetén. Nekem RX 5700 van tavaly október óta és nem volt vele driveres problémám, de ez csak én vagyok.

Ami volt, az más jellegű: ha DP-n átalakítóval hajtok DVI monitort, akkor a HDMI-s TV-hez aktív DP-HDMI átalakító kell, a natív HDMI-ről vagy passzív DP-HDMI átalakítóval elveszíti a kijelző beállításokat és a HMDI hangot, ha a TV-n bemeneti jelforrást váltok, vagy ha a PC lekapcsolja a kijelzőket. Ez eltartott egy ideig, míg kiderült (korábbi kártyáimon mindig volt DVI, így nem fordult elő ilyen), de mióta megvan az aktív DP-HDMI átalakító (ebay, 3000 Ft), azóta minden rendben vele.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#41529) solfilo válasza keIdor (#41526) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, az könnyen lehet, akkor még nem érdekeltek a VGA-k. :)

Közben megtaláltam a cikket, amiből az ábra van, úgy fest pandémia erősen befolyásolt, nőttek a notis eladások, már vissza is nyal a fogyasztásbeli hátrány a piros oldalon, mert így ugye kevesebb gépbe kerülnek. Ha nem is teljesen, de részben magyarázhatja.

Typically, the second quarter is down compared to the previous quarter. This quarter was up as the influence of the pandemic has had unpredictable market effects.

Jon Peddie, President of JPR, notes “the pandemic has been disruptive and had varying effects on the market. Some sales that might have occurred in Q3 (such as notebooks for the back-to-school season) have been pulled in to Q2 while desktop sales declined.

solfilo

(#41530) Kolbi_30 válasza Yutani (#41528) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nem vagy egyedül ezzel, nálam is hibátlanul működik december óta.. Régi HDMI kábellel volt pár BS, új kábel megoldotta. Jelenleg 7.2 driver van font, nem indokolja semmi a frissiteset.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#41531) GodGamer5


GodGamer5
addikt

"AMD, Intel and NVIDIA to support DirectX feature level 12_2"
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41532) BemAnyó válasza Kolbi_30 (#41530) üzenetére


BemAnyó
senior tag

nekem az utolsó NV kártyám még egy 9800 as volt, azóta különböző AMD kártyákkal fűtök, no nem azért mert hívő vagyok, csak mert ár értékben ez hozta a legtöbbet mindíg amikor éppen váltottam,driver problémám ezalatt összesen egyszer volt egy beta driverrel, azóta csak whql legfrisebb megy fel és gondom nem volt. Most sem hangulat alapján tervezek váltani, megvárom míg kijön minkét csodaszéria és eldöntöm, lehet NV lesz, de nem hiszem mert úgy látom hogy nagyon vastagra húzzák az árat ami szerintem inkább csak marketing fogás, a drágább menőbb/jobb alapon.

(#41533) FLATRONW válasza GodGamer5 (#41531) üzenetére


FLATRONW
őstag

Lényegében az RT az a képesség, ami elválasztja a 12_1-et a 12_2-től.
A 16xx Turingok már nem 12_2 képesek.

[ Szerkesztve ]

(#41534) Yutani válasza BemAnyó (#41532) üzenetére


Yutani
nagyúr

Érdekes, nálam is régóta azért van AMD, mert a rászánt pénzből az adja a legjobb teljesítményt. Ez kb. a HD 3850 óta így van.

#tarcsad

(#41535) paprobert válasza Yutani (#41534) üzenetére


paprobert
senior tag

Jó, de neked FX-ed is volt, szóval... ;]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41536) Yutani válasza paprobert (#41535) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem volt bajom vele, mivel sosem csúcs VGA-val párosítottam. :N

#tarcsad

(#41537) Petykemano


Petykemano
veterán

Navi21 vs GA102
Elemzés

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#41538) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Közben felbukkant a 3070 Ti is.
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41539) Malibutomi válasza GodGamer5 (#41538) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Magyarul akkor lesz 3080Ti is 20 GB rammal

(#41540) Habugi


Habugi
addikt

Nem tudom mennyire illik bele a topic témájába de azért gondoltam rákérdezek.., szóval nincs véletlenül valakinek infója arról, h ezt a tesztet, egyedüliként a DF hogyan és miért tudta lehozni?!

Gondolok itt arra h honnan volt kártyájuk, ha nem csak nekik van/volt akkor miért csak ők hozták le más nem, ha kizárólag nekik van/volt akkor azt hogy s miért?! :F

Driver?! Kaphattak-e?! Stb, ilyenekre gondolok.
Nagyon fura ez az egész, követem egy ideje a HW világot de ilyen, a bejelentést instant követő és kizárólagos teszteléssel még sosem találkoztam. :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41541) Raymond válasza Habugi (#41540) üzenetére


Raymond
félisten

Az NV-vel egyutt dolgozva tudta ezt igy. A video elejen beszel rola.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41542) Habugi válasza Raymond (#41541) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt nyilván hallottam is a videó elején, átfogalmazva akkor engem az érdekelne látszólag miért csak velük "dolgozott együtt" az NV. Bármennyire is szeretem a DF anyagokat, vannak náluk sokkalta nézettebb csatornák.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41543) Raymond válasza Habugi (#41542) üzenetére


Raymond
félisten

Ahh :) Gondolom azert a DF mert mivel ez csak egy kiterjesztese a marketing kampanynak ahhoz egy olyan csatornat kerestek ami beleillik a tervekbe es a stilusba. Egy LTT nemigen illett volna bele azzal a stilussal amit kepviselnek es gondolom itt az NV-nek sokkal volt a kontrol a video felett, az LTT-t nem ugy nez ki hogy nagyon kontrollalni tudjak.

Szoval van most ez a video ami gyakorlatilag ugyanaz mint a slide-ok de az NV mondhassa hogy "look over there, independently confirmed performance numbers!".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41544) Yutani válasza Raymond (#41543) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy egzakt FPS értékek nem voltak, csak százalékos adatok. Nyilván így is lehet számolgatni korábbi review-k alapján, de ki tudja, volt-e valami trükközés a mutatott tesztekben. Remélem, hogy nem, és hozza azt az új széria, amit ígért Jensen.

#tarcsad

(#41545) Raymond válasza Yutani (#41544) üzenetére


Raymond
félisten

Perszehogy nem voltak FPS szamok, ez a video arra kellett csak hogy valaki mas is megerositse a slideokon lathato %okat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41546) Malibutomi válasza Habugi (#41540) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez beleillik abba a kepbe ami a pletykakbol kialakul lassan:

A. A kihozatal karcsu keves a kartya

B. Ahogy altalaban a tesztereknek a golden chipek mennek de mivel a 8nm kihozatala gyenge nem sok van.

Persze aztan lehet tok mas az oka. De ahogy a te peldad is mutatja a kizarolagossag rogton kenyelmetlen kerdeseket is felvet.

[ Szerkesztve ]

(#41547) b. válasza Malibutomi (#41546) üzenetére


b.
félisten

Amúgy honnan van az hogy gyenge a kihozatal? Már csak azért kérdezem, mert TSMC nel is külön gyártás kapott nv speckó csikszellel és folyamatosan segítettek a kiepiteset.Epp most árulja TSMC. Ugyan ez van most Samsungnal. Tegnap jelent meg cikk róluk mekkora lökés és előrelépés volt nekik most az Ampere gyártás. Szerintem csak szokásos kezdeti kihozatal gondok lehetnek, mint minden valtasnal, ami idővel javulni fog, én nem olvastam mást eddig,hogy rossz lenne.
ez a golden sample teória is a mai világban már nem létező dolog. Hamarosan telel esz YT nem hivatalos tesztekkel, ezt tudja Nv is..
De az biztos, hogy a PH nak külön gyártanak kártyát kézi manufaktúrával :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41548) Raggie válasza b. (#41547) üzenetére


Raggie
őstag

"De az biztos, hogy a PH nak külön gyártanak kártyát kézi manufaktúrával :DDD"
Ja ezért készül olyan sokáig, hogy soha ide sem ér! :D

Clint Eastwood FTW

(#41549) Laja333


Laja333
őstag

Shadowlands RT off:
alt="" title=""

Shadowlands RT max:
alt="" title=""

Kicsit sokallom az FPS csökkenést csak arra, hogy elmossa az árnyékot... :DD
RTX2060

[ Szerkesztve ]

(#41550) gainwardgs


gainwardgs
addikt

2080ti vs 3080 4k doom eternal [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.