Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42551) solfilo válasza wjbhbdux (#42548) üzenetére


solfilo
veterán

Vagy csak megint orbitális bullshit a Steam survey.

a pre Win10 + DX12 rendszerek aránya megháromszorozódott egy hónap alatt

A tipikus gépnél az os-t lenyitva az látszik, hogy a Win10-nek nőtt az aránya, a pre Win10 rendszereké pedig csökkent. Akkor most hogy van ez?

Proci összesítés 19-81

Windows proci összesítés 25-75

Fentiek alapján, ha hipotetikusan úgy számolunk összesítést, hogy Linuxon nem, csak Windows rendszeren van AMD proci (96,41% össz rendszernek a 25%), akkor is az jönne ki, hogy a hipotetikus összesítésben is 24-76 kéne legyen az arány 19-81 helyett.

Szóval nagyon úgy fest, a kínaiak visszaözönlöttek és felrúgták a matematika szabályait. :DDD

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#42552) Raymond válasza solfilo (#42551) üzenetére


Raymond
félisten

A fooldalon levo osszesito grafikonokat nem javitottak, a javitott szamok csak a reszletes aloldalakon vannak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42553) solfilo válasza Raymond (#42552) üzenetére


solfilo
veterán

Ahogy nézem, a hiba mértéke elég komoly lehet, ha a tipikus gépet lenyitva a Win 10 aránya 94,86% (91,35+0,1)/96,41, összesítésben meg 62,74%, s úgy is van hagyva. Taps. :C

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#42554) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezerszer le lett írva, hogy a Steam survey egy nem reprezentatív statisztika. Semmiféle statisztikai módszertan alapján nincs kezelve. Oda van hányva egy csomó adat, amelyek már rég annyira tele vannak szemetelve, hogy használhatatlanok. A Valve-ot igazából nem érdekli, hogy ezt javítsa.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42555) Devid_81 válasza Abu85 (#42554) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az meg csak hagyjan, de amikor Inteles voltam kb 2 havonta jott a kerdes, hogy nem gond-e ha a survey-ben benne leszek.
Oktober ota Zendulok, egyszer nem jott a kerdes azota ;] :D

...

(#42556) Petykemano válasza Devid_81 (#42555) üzenetére


Petykemano
veterán

Nekem az a gyanúm, hogy emögött valamilyen megrendelés állhat.
Mármint hogy most persze nem valamiféle összeesküvéselméletre gondolok.
Hanem arra, hogy a Steam szerintem értékesíti a felméréseket stúdióknak, vagy fejlesztőknek. A felméréseket pedig úgy szokták megrendelni, hogy célcsoportra lőnek.

Például:
- valamilyen játékot, vagy kategóriát játszók köre. Ha azzal nem játszol, kimaradsz.
- milyen videókártyát használnak X játékot játszók, akiknek a gépében intel processzor van.

Ez mondjuk ilyen optimalizációs célokra ugye pont alkalmas - hogy el tudd dönteni, hogy mire érdemes optimalizálni és mire nem.

Tehát hogy amögött, hogy az AMD cpu vagy gpu használóknak esetleg ritkábban jön föl a részvételi kérvény az lehet azért, mert a megrendelő nem kiváncsi rájuk. A Steam végrehajtja a felmérést a megrendelt paraméterek mellett a felhasználóin, aztán az összes adott hónapban elvégzett felmérés eredményét publikálják valami masszaként.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42557) #09256960 válasza Devid_81 (#42555) üzenetére


#09256960
törölt tag

ZENdülök ez jó :) Miért nincs itt Like gomb ?
"egyszer nem jott a kerdes azota"
Nem úgy kellene ennek működnie hogy amikor elkezdesz egy letöltést akkor kijön egy ablak a CPU GPU adataiidal ami megpróbál neked segíteni ? PL Ha egy adott VGA-val ismert hiba van azt kíírja pl a cyberpunkban jelenleg nincs RT AMD oldalon ? Vagy túl gyenge a géped ehhez a játékhoz FULL HD-n stb, de máskor meg ne kérdezgessen.
Egyszerre segíthetne és gyűjthetne adatot és figyelmeztet hogy kissé frissíteni kellene a valóságot nem mintha ő maga nem írhatná bele a hardver lekérdezésével. Minden letöltéskor automatikusan frissülne el.

[ Szerkesztve ]

(#42558) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Alza -ról eltüntek az Asus és eVGA 3080/70/90 -as kártyák? Listázni se listázza az oldal. :(

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#42559) #09256960 válasza AsakuraDave (#42558) üzenetére


#09256960
törölt tag

Bement egy bányász ? :D

(#42560) Devid_81 válasza #09256960 (#42557) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nagyon jo kerdes, mukodhetne sokfelekeppen, de igazsag szerint ahogy most mukodik az eleg $z@r :DDD
Mindenesetre mar alig varom mikor kerdez meg engem, hogy akarok e megint survey donor lenni, mert igen szeretnek ;] :D

...

(#42561) solfilo válasza Devid_81 (#42560) üzenetére


solfilo
veterán

Engem megkérdezett most decemberben, 2400G (Vega11), 2018-ban vettem. A mostani előtt akkor kérdezett meg egyszer, mikor A8-7600-van volt, ez valamikor 2014-2018 között történt. :D

solfilo

(#42562) Devid_81 válasza solfilo (#42561) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hoppa, en lemaradtam a Decemberirol, akkor varok 3-4 evet, hatha lesz ujra :DDD

...

(#42563) Kolbi_30 válasza Devid_81 (#42562) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem kurva rég van stemem, de egy alkalommal volt csak survey..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#42564) Locutus válasza Kolbi_30 (#42563) üzenetére


Locutus
veterán

November végén lett meg a 3080, azóta már egyszer kérdezett a steam engem.

Jó most lehet, hogy statisztikailag nem jó, de a tendenciákat azért mutatja.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#42565) Devid_81 válasza Kolbi_30 (#42563) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Konfig?

...

(#42566) solfilo válasza Locutus (#42564) üzenetére


solfilo
veterán

Elég finoman fogalmaztál, hogy "statisztikailag nem jó". Nagyon nem mindegy, hogy a felhasználók 30% vagy 5%-a használ pre Win10-et, de szerencsére a Steam survey-ből mindkettő kiolvasható.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#42567) b. válasza Devid_81 (#42555) üzenetére


b.
félisten

nekem sem jön már talán egy éve, Inteles vagyok. Régebben jön. Módosítottak ezt már rég, nem a gyártóhoz van köze.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42568) Devid_81 válasza b. (#42567) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor passz, nekem Intelen (tavaly oktoberig) eleg surun jott.
Legalabb 3x egy ev alatt, de foleg tavaly jott sokszor, elotte nem remlik, hogy ennyiszer lett volna.

[ Szerkesztve ]

...

(#42569) b.


b.
félisten

Abu85: Miért csak a Stadiát tartottad hír értékűnek itt? [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42570) Abu85 válasza b. (#42569) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem is én írtam a hírt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42571) Callisto válasza Abu85 (#42570) üzenetére


Callisto
őstag

Nála ez ösztönös már. :)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#42572) #09256960 válasza b. (#42569) üzenetére


#09256960
törölt tag

Néha Abu is olvashat Prohardvelt úgy hogy NEM azt gondolja mintha ezt már írtam volna valahova :)))

[ Szerkesztve ]

(#42573) b. válasza Callisto (#42571) üzenetére


b.
félisten

Ok, bocsi, azt gondoltam új hír.
jah már megvolt. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42574) Yutani válasza Abu85 (#42570) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az mindegy, akkor is te hibád. :DDD

#tarcsad

(#42575) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

RX 6800 Series VS RTX 30 Series RT Showdown - The Riftbreaker

The Riftbreaker Ultra Settings Ray Tracing On 4K | RTX 3090

A Schmetterling Engine 2.0 annyira veszettül gyors motor, hogy full max grafikán, bekapcsolt RT-vel (Shadow+AO) még egy sima RTX 2060 is könnyedén hozza a stabil 60 fps-t 1080p-ben.

A fenti videókban pedig egy RTX 3090 4K-ban hozza az átlag 100 fps-t RT ON mellett.:)

A játékot amúgy ingyen ki lehet próbálni, a demó fent van Steam-en.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#42576) b.


b.
félisten

[MSI begins AM4 BIOS rollout for Re-Size BAR support on Nvidia GPUs]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42577) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(#42578) b. válasza Devid_81 (#42577) üzenetére


b.
félisten

Jó hír :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42579) Devid_81 válasza b. (#42578) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mar van ezeknek ar tippjuk is, persze semmi konkret.
Nagyon kivancsi leszek en erre az Intel VGA-ra.
Attol tartok a legnagyobb ellenseguk a driverezes lesz.
Viszont par generacio utan akar adnek is nekik egy eselyt, nekem mindegy mi van a gepben :)

...

(#42580) b. válasza Devid_81 (#42579) üzenetére


b.
félisten

En azt gondolom ami most folyik úgy 2-3 generáció óta a két VGA gyártó cég között, az színjáték, nagyon ügyesen osztják be a teljesítmény szintlépéseket és az árazást egymás közt .
Intel belépése ide, akinek a fő célja nem a profit most egyelőre, hanem a piacszerzés,.
nekünk nagyon jót fog tenni mert pont abba a szegmensbe fog érkezni ami a legnagyobb és DVGA gamer piacon. Én a drivertől sem annyira félek, ráadásul Microsoft kénytelen lesz jobban összekapnia magát a szabványok megtartásában és fejlesztésében így, hogy bejön Intel is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42581) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

[link] Nah egy jóféle benchmark.
Jól látni, hogy amelyik játék proci igényesebb ott a 3060Ti elveri a 3070 -et míg a kevésbé CPU igényesnél egyértelműen a 3070 a gyorsabb pedig 1440P max grafika mellett tesztelt elvileg.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#42582) Televan74 válasza AsakuraDave (#42581) üzenetére


Televan74
nagyúr

A 3600 és a 5600X között nagyon nagy a különbség. Addig a 3060 és a 3070 között kevesebb a difi. Biztos vannak játékok, ahol jobban járhat az ember egy drágább CPU + olcsóbb GPU párossal. De az esetek nagy többségében, bizony a GPU erő jobban fog számítani.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#42583) #09256960 válasza b. (#42578) üzenetére


#09256960
törölt tag

jó hír vagy nem...
Mert úgyis lehet olcsóbb mint a többi hogy mivel ez is a TSMC-n fog gyártódni a más gyártásoktól el is veszi a wafert, tehát úgyis lehet olcsóbb hogy a másik kettőt felemelik miatta :)

(#42584) b. válasza #09256960 (#42583) üzenetére


b.
félisten

Nem érdekes, akkor még inkább nem veszek se zöld se vörös kártyát. Ha Intelt tudok venni azt veszek meg vagyunk így még páran. Nem fogok 400 ezer forintért venni középkategóriás kártyákat csak azért mert Nvidia vagy AMD, mert éppen nekik 50-60 % árréssel jó csak dolgozni. Szerintem az is nagy mese hogy ha 700 dolláros lenne valóban RTx 3080/ 6800 kártya nem lenne a gyártóknak rajta haszna.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42585) #09256960 válasza b. (#42584) üzenetére


#09256960
törölt tag

Keblemre barátom :)

(#42586) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Egy rendkívül hasznos cikk és videó Igor-tól, hogy miért nem kapható jelenleg VGA, utánajárt a dolgoknak ismét és bizony számomra döbbenetes tényeket közölt. Ezek után már biztos vagyok benne, hogy májusig biztosan nem lesz semmilyen javulás készlet és árak terén.

Írásos cikk angolul
Videó németül

Tehát a legyártástól 4 hónapot lehet számolni a polcokra kerülésig, így ha most Januárban a két oldal ha többet is gyárt, arra is májusig kell várni. Az a durva, hogy a GDDR6 memóriák is szinte elfogytak, mivel az elmúlt hónapokban a kereslet rájuk robbanásszerűen brutális mértékben emelkedett. Az NV ebből a szempontból előnyt élvez,. mert a Samsungtól könnyebben és gyorsabban jut GDDR6 lapkákhoz, mint a többiek, de még így is túl kevés. A 3060Ti kártyák pedig a bányákban kötnek ki közvetlenül a gyártópartnertől. 3060Ti-ból az EVGA havonta összesen 2.000 darabot kap (GPU), ami kb. lepkefing mennyiség.
Természetesen a különböző alkatrész beszállítók is akarnak egy szeletet a tortából, így ők is árat emeltek.

Csak remélni tudom, hogy nyáron majd elindul egy jelentős javulás!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#42587) imi123


imi123
őstag

Review: Hitman III: PC graphics performance benchmark analysis

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#42588) b. válasza imi123 (#42587) üzenetére


b.
félisten

A Turingok elég jól mennek benne. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42589) Televan74 válasza b. (#42588) üzenetére


Televan74
nagyúr

Elég szépen kirajzolódik belőle a erősorrend! Bár a játékkal nem fogok játszani, jó látni hogy a 2070S kártyám bőven hozná a monitorom által biztosított 1080p/75Hz -et.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#42590) imi123 válasza b. (#42588) üzenetére


imi123
őstag

Nem csoda.Remek kártyák.
:K

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#42591) Petykemano válasza huskydog17 (#42586) üzenetére


Petykemano
veterán

De ha valóban ennyire súlyos az alapanyaghiány, akkor annak nagyon súlyos következménnyel kellene mutatkoznia a gyártók eredményein.
Tehát az EVGA hogyhogy nem megy csődbe, amikor lepkefing mennyiséget tud értékesíteni, mert lepkefing mennyiséget kap?
Az nvidiának áll a pénze a legyártott lapkákban, amit nem tud eladni, mert nincs hozzá GDDR6, vagy valamilyen más alkatrész. Csökkenő bevételeket és milliárdos veszteségeket kéne látnunk. Nem?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42592) paprobert válasza Petykemano (#42591) üzenetére


paprobert
senior tag

A jó kérdéseket tetted fel.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#42593) Raymond válasza Petykemano (#42591) üzenetére


Raymond
félisten

Nemsokara kiderul mi van, most jonnek a Q4-es eredmenyek mindenkitol (az NV-t kiveve, az majd egy honappal kesobb).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42594) b. válasza Petykemano (#42591) üzenetére


b.
félisten

Ahhoz hosszabb idő kell,de meglátjuk. Nem nagy cég amúgy.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42595) gézu


gézu
őstag

Napi jó hír: A Blackrock, a világ legnagyobb alapkezelője, beszáll a bitcoin őrületbe.
[link]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#42596) #09256960 válasza gézu (#42595) üzenetére


#09256960
törölt tag

"a bitcoin egyszer átveheti majd az arany helyét is."
Aha remek lenne nincs így is elég manipuláció a részvényekkel kapcsolatban. Azt mondod kiürült fort Knox ? várjál mindjárt teszek bele mégegy nullát :)

Petyke:
A negyedéves jelentésekkel az a baj könnyű kozmetikázni, arrébb tolom a fejlesztési költségeket egy negyedévvel, valami kifizetést idehúzok.
Mikor Intelnek kirúgták a főnökét és csinált egy nyereséges évet aha :)

[ Szerkesztve ]

(#42597) Televan74 válasza gézu (#42595) üzenetére


Televan74
nagyúr

Részben igen, figyelmesen elolvasva a befektetői részére tette elérhetővé a határidős bitcoin vásárlást. Ezzel a Blackrock semmilyen kockázatot nem vállal.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#42598) huskydog17 válasza Petykemano (#42591) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A kártyák nagy része főleg a 3060Ti változatok bányákban kötnek ki, mert a azon van a legnagyobb haszon a bányászoknak, a board partnerek pedig így masszív pénzeket spórolnak, azaz pont hogy jóval nagyobb a nyereségük. Valszeg azért kapnak keveset, mert az NV a GDDR6 chipekre vár, ugyanis a board partnereknek a GPU-t a VRAM-mal együtt szállítják csomagban (az AMD is így csinálja). Ahogy már mondták a többiek, várjuk meg a hamarosan megjelenő pénzügyi jelentéseket.
Az EVGA csak a 3060Ti változatból ők havi 2000-et, a többi Ampere-ből talán jóval többet (feltételezem), aztán valószínűleg ők is sokat adnak és közvetlenül bányászoknak, így jóval többet keresnek rajta, mintha kereskedési láncba szállítanák a kártyákat. A kereskedelmi lánca küldött példányokat pedig csillagászati áron is megveszik, így persze, hogy nem mennek csődbe.
Van egy olyan megérzésem, hogy az NV-nél rekord bevétel és nyereség lesz Q4-ben (az AMD-nél is).

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#42599) #09256960 válasza b. (#42584) üzenetére


#09256960
törölt tag

Képzeld Bé lesz 400 ezer alatt videókártya
most jön ki az a neve GT 1010 :)

(#42600) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

New Intel CEO Making Waves: Rehiring Retired CPU Architects

"As we can see, Pat is already having an effect before his name is even on the door at HQ."
Nagyon helyes, nem ártana ha Intel összeszedné magát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.