Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) seederking válasza miresz (#4750) üzenetére


seederking
őstag

Akkor már ketten vagyunk :)

(#4752) csucsbicep válasza Buster17 (#4743) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hol nézted a HIS-t?

(#4753) seederking


seederking
őstag

Erre vki?

Re:

"A ramtipust csak a vga megtekintésével (gépből való kivételt követően) lehet lechekkolni vagy van valami progi ami kiírja?"
Mert jó lenne tudni milyen tipust fogtam ki de nem "akaródzik" szétszedni a gépet emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#4754) csucsbicep válasza seederking (#4753) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kiveszed és megnézed, hogy mi van ráírva és kiderül a márka.

(#4755) BalaNce87 válasza miresz (#4742) üzenetére


BalaNce87
addikt

Mi a hézag vele? :Y Tesztekben jól szerepelt és csendesnek is tűnik.

(#4756) seederking válasza csucsbicep (#4754) üzenetére


seederking
őstag

Bíztam benne,hogy nem kell.
De a kíváncsiság nagy úr,szóval neki esek :)

(#4757) miresz válasza BalaNce87 (#4755) üzenetére


miresz
veterán

Minősíthetetlen,hogy a gyártó az elmúlt közel két évben mennyi selejtet gyárt. Ezen kívül semmi.

(#4758) BalaNce87 válasza miresz (#4757) üzenetére


BalaNce87
addikt

Én egy Giga lapot nyúzok két éve és abban egy giga 6850 dolgozik szintén lassan két éve. Eddig semmi bajom nem volt a gigával. Sőt a régi konfigban is az megy már sok-sok éve.
Igazából a konstrukcióban való eltérésekre gondoltam. Hangos? Többet eszik? Stb...

(#4759) miresz válasza BalaNce87 (#4758) üzenetére


miresz
veterán

A Gigabyte már nem kiemelt gyártója az AMD-nek mióta saját feje után megy,és nem követi a gyártó utasításait a VGA szegmensben. Pl a 6xxx szériában rengeteg Vram hibás kártyát gyártott,(nézd vissza egy kicsit a 6850/70 topicot) de sajnos nem jobb a helyzet a többi hardver terén sem. Régebben egy elég jól feltörekvő gyártó volt, jó ár/érték aránnyal,de manapság elindult a lejtőn rendesen.

(#4760) seederking válasza BalaNce87 (#4758) üzenetére


seederking
őstag

Szerintem arra gondolt,hogy pl a Sapphire kártyákból több fogy mint gigából /szerintem/ és mégis kevesebb az előbbiben a "félresikerült" mint említett gyártó "társától" kiadott vga-k.

miresz: Remélem jó a hasonlat :R

[ Szerkesztve ]

(#4761) csucsbicep válasza miresz (#4759) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Részben igaz, amit írsz, de azért vannak jó cuccaik is. Pl. az új Z77-es lapjaik nem rosszak és a 79xx és a GTX670-680 kártyáikról is lehet jókat olvasni. Ez nem mentség, de nem kell teljesen eltemetni.

(#4762) lowzor válasza BalaNce87 (#4758) üzenetére


lowzor
veterán

Sok olyan OC-s giga 7850 van, amik a gyári órajelet sem bírják. Plussz sok közülük 1,138V-on nem megy 1050-et...Nem tudom mit csinálnak a kártyák gyártása közben, de valamit nagyon nem jól. Plussz hűtőzörgés szériahibájuk is van. Tényleg hanyagold a gigát, vegyél inkább Sapphire-t vagy Powercolort. Esetleg XFX, vagy HIS (ha találsz).

(#4763) miresz válasza csucsbicep (#4761) üzenetére


miresz
veterán

Nem mondtam,hogy nincsenek jó cuccaik,csak azokból is sok a %-osan hibás darab.

(#4764) csucsbicep válasza miresz (#4763) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Csak megjegyzésként írtam, korábbi önmagához képest sehol sincs ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#4765) miresz válasza lowzor (#4762) üzenetére


miresz
veterán

Mit csinálnak gyártás közben? Inkább mit nem. "A Gigabyte nem tartotta be a referencia előírásokat és kártyák nagyobb meghibásodási arányt produkáltak mint a többi gyártóé."

(#4766) milszab válasza seederking (#4739) üzenetére


milszab
senior tag

Hát én nem körülírom henem mondom konkrétan hogy a ventivel van a baj! Ennél többet minek kell tudni? Csinálni úgysem tudsz vele semmit, mer gondolom nem állsz neki szétszedni!

És zerocore állapotban meg zörög a tiéd?

(#4767) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Ezek nem hangzanak jól sajnos. :O Lehet akkor mégse veszek gigát. Ezen kívül ajánlott minden más? :DDD

(#4768) lowzor válasza milszab (#4766) üzenetére


lowzor
veterán

Konkrétan azt lenne jó tudni, hogy szoftveres hiba okozza-e a venti beindulgatását.

(#4769) milszab válasza lowzor (#4768) üzenetére


milszab
senior tag

Hát igen! Ezt "tőlük" kéne megkérdezni... :) De szerintem nem kéne hogy bekapcsoljon!

Itt írnak róla!

[ Szerkesztve ]

(#4770) miresz válasza BalaNce87 (#4767) üzenetére


miresz
veterán

Igen,de a legajánlottabbak az én sorrendem szerint: Asus,Sapphire,,Powercolor,XFX,HIS,VTX3D. Esetleg MSI,csak egy kicsit hangosabb terhelés alatt.

(#4771) seederking válasza milszab (#4766) üzenetére


seederking
őstag

Nem értettem a magyarázatot mert mint írtam:
"Szerintem azt,hogy pontosan! mi okozza azt "itt" senki nem tudja.Csak magát a jelenséget lehet "jellemezni""

Magyarul "tudjuk/halljuk a hiba forrását" csak az okozóját nem.Erre írtad,hogy "én tudom mi a baja" és leírtad "magát a jelenséget".
Azt,hogy szoftveres gond lehet azt írták páran ezelőtt,és én is látok/vélek benne igazságot.
Ha pedig valaminek szoftveres baja van,ugyebár mechanikusan megoldani "nem szokás".

0core jelenség nálam is bemutatkozott.De én nem nevezném zörgésnek,inkább kattanásnak titulálnám ezt a ventik indulásánál hallható hangot.A zörgés szerintem egy forgó alkatrész folyamatosan adott hangját írja le.Ez pedig ha jól tapasztalom nem zörög folyamatosan.Nekem egy "haldokló" hdd-re hajaz ez a hang.

Ráadásul azért sem nevezném zörgésnek mert aki belátogat a fórumba és Sapphire 7850 után olvasgat riadtan elpártol a márkától mert "súlyos" negatívumokat olvas róla.
Miközben szó sincs fatal error-ról :)
Nem akartam túlzó lenni de pl ha én állnék vga vásárlás előtt és ezt olvasgatnám a kiszemelt tipusról 2x-is meggondolnám,hogy meg vegyem-e.

[ Szerkesztve ]

(#4772) szasanyi válasza miresz (#4770) üzenetére


szasanyi
félisten

Mi alapján állítottad fel ezt a sorrendet?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#4773) miresz válasza szasanyi (#4772) üzenetére


miresz
veterán

Saját tapasztalat,vásárlói érdeklődés,%-osan visszahozott termékek.

(#4774) zolika010 válasza seederking (#4771) üzenetére


zolika010
tag

Ez a "kattanás" csak akkor jelentkezik ha a monitort kapcsoljuk ki vagy miközben terhelés alatt van a VGA akkor is megáll a venti? Ha jól értelmeztem a videót csak akkor ha a monitor kikapcsolásakor.

(#4775) milszab válasza seederking (#4771) üzenetére


milszab
senior tag

Hagyjuk...

(#4776) csucsbicep válasza miresz (#4770) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Azt azert tegyuk hozza, hogy nem mindegy konkretan melyik kartyarol beszelunk. Pl. Asus eseteben sokkal jobb a V2-es verzio, mint az elotte levo. A Powercolorok nagyon jok lettek, mind a 78xx, mind a 79xx-as szeriban. A Sapphire-t nem kell bemutatni, nagyon sok fogy belole. A HIS kartyak szinten nagyon jok, csak iszonyu ritkak. MSI kartyak szerintem nem nagy durranasok, a TwinFrozer eleg durva ventiszabalyzast kapott, igy eleg hangos lett.

(#4777) miresz válasza csucsbicep (#4776) üzenetére


miresz
veterán

Igen,így gondolom én is. Te konkrétabban megfogalmaztad.

(#4778) DroiDMester válasza miresz (#4770) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A sorrend majdnem helyes annyival ki kell egészíteni hogy:

Asus, Sapphire, Powercolor, HIS kb teljesen azonos kategória! :K Mármint olyan értelemben hogy mennyi hibásodik meg és milyen és mennyi probléma van velük!

XFX sem lenne rossz ha nem írnának rémesen borzasztó VGA BIOS -t a kártyáikra mert magában a HW amúgy rendben van! :K

MSi itt már akadnak bőven gondok bajok mind HW mint BIOS téren eléggé vegyes a felállás van néhány jól sikerült VGA -juk de többnyire inkább átlagos-átlagon aluliak!

VTX3D nem rossz de mivel ezt is a TUL gyártja ahogy a PowerColor -t is így direkt nem csinál azonos minőséget saját magának nem csinál konkurenciát! némileg gyengébb alkatrészekkel szerelik a kártyáikat és sajnos itt is jellemző hogy elcseszik a VGA BIOS tervezését!

a sor legvégén a GIGABYTE tanyázik rengeteg hibás - bugos kártyával és a borzaszó olcsósítás hatására leg gyengébb alkatrészekkel szerelve a kártyáikat, és a búcsúba illő anyaghasználattal a hűtésen, burkolaton! :O

[ Szerkesztve ]

(#4779) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Mi a külömbség az Ati radeon HD 7870 Sapphire 2GB flex, OC és a sima változatú kártyák közt pontosan?

(#4780) Buster17 válasza miresz (#4748) üzenetére


Buster17
addikt

Akkor lehet marad a zafír. Igen 2gb-os

(#4752) csucsbicep
ebay.de

[ Szerkesztve ]

(#4781) Winne


Winne
nagyúr

Csak hogy visszatérjek kicsit a problémámhoz, ma este csináltam egy minitesztet, erős 3 órát toltuk a BF3-at és nem csak egy pályán fagyott ki, hanem most másikon is, mint amin eddig, majd visszább vettem a tuningot amin eddig használtam és ott is kifagyott, majd visszatettem alapra és onnantól 3 teljes meccsig nem fagyott ki. Majd tesztelem még ugyanígy alapon, de remélem nincs degradációról szó..

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4782) johdepp


johdepp
csendes tag

sziasztok!
adott egy i5-3450-es processzor, ami elvileg a cpu-z szerint 3,3 ghz körül szaladgál terhelés alatt (vagy mifene). nem tuningoltam, nem is szándékozom (nem is értek hozzá, meg tudom, hogy nem is k-s).
a kérdés mindössze annyi, hogy van-e értelme a processzor mellé egy hd7870-est betenni, vagy visszafogná? a másik alternatíva a 7850-es, értelemszerűen.
tehát a processzor mellé 7850 vagy 7870 inkább?

(#4783) szijartg


szijartg
senior tag

7870 alatt most hogy muzsikál az új CCC? nem mertem még felrakni...
most végre van egy normálisan működő konfigom, nem lenne jó ha egy vga driver szarná szét.

(#4784) csucsbicep válasza johdepp (#4782) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

7870-el is siman elbir.

(#4785) viperabácsi válasza DroiDMester (#4778) üzenetére


viperabácsi
addikt

XFX sem lenne rossz ha nem írnának rémesen borzasztó VGA BIOS -t a kártyáikra mert magában a HW amúgy rendben van!

Ez a mondatod érdekelne bővebben kifejtve mert egy ILYEN kártya vásárlását tervezem.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4786) seederking válasza johdepp (#4782) üzenetére


seederking
őstag

Simán jó a 70-nek.
De ha költségtakarékos akarsz lenni.Akkor az 50-est fölhúzhatod majd 70-es szintre.

(#4787) seederking válasza Winne (#4781) üzenetére


seederking
őstag

Meddig ment tuningosan,problem nélkül?Mennyire húztad?

(#4788) DroiDMester válasza Winne (#4781) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

12.8 nálam kifejezetten rosszul muzsikál tuningban - 50-70.MHz el kevesebbet megy ugyan akkora feszel a kártya! PL: alapfeszen(1,075.v) eddig ment ~1080.MHz et a 12.8 al 1020.ig stabil csak! és 1200.on végig se megy a Heaven csak 1175.ön

de feltettem a Catalyst 12.x (9.00 August 15) Unofficial verziót 2.napja ezt használom ezzel újra megy minden ahogy régen próbáld ki te is! :K

De most találtam még frissebbet Catalyst 12.x (8.982.9.0 August 21) Unofficial ugyan ezt még nem próbáltam de lehet ez is jól muzsikál(na)

**************************************************************************************
#4785 viperabácsi HD7xxx ből sajnos még nem járt nálam egyetlen XFX sem!
Sajnos erről nem tudok nyilatkozni(olyanról meg nem szeretek beszélni amit nem teszteltem saját magam) De HD4-5-6xxx nél mindegyik XFX nek volt BIOS problémája! (PL: túl magas gpu fesz, nem megfelelő PowerPlay működés, hibás ventilátor profilok)

(#4789) Winne válasza seederking (#4787) üzenetére


Winne
nagyúr

1150/1200, 2 hónapja kb. :)

@(#4788) DroiDMester: rendben, este fel is aplikálom, köszi. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4790) smiti


smiti
addikt

Van aki i52500k-val használ 7850 vagy 7870-et?
Ha igen megtenné, hogy futtatna alapórajeles tesztet 3Dmark11-et performance és extreme beállítással?

(#4791) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok

iPon-ban van fent két kártya is HD7850-ből. A sima és az OC változat. Ezek már az új Dual-X-es változatok ugye. A kérdés, hogy mindkettőn lehet feszültséget állítani?

Sima
OC

[ Szerkesztve ]

(#4792) sakal83 válasza ZozzHUN (#4791) üzenetére


sakal83
addikt

Én simát vettem, dulax-es, feszt lehet emelni, illetve elpida ramos.

(#4793) ZozzHUN válasza sakal83 (#4792) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Köszönöm!

(#4794) viperabácsi válasza DroiDMester (#4788) üzenetére


viperabácsi
addikt

Értem

Nem tudom tudsz -e segíteni létezik az álltalam linkelt kártyán kívül olyan 7850 -es kártya amelyik olyan hosszú nyákos mint a 7870?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4795) synthattik válasza smiti (#4790) üzenetére


synthattik
aktív tag

sapphire hd 7870 ghz edition alap órajel
extreme:

performance:

(#4796) csucsbicep válasza ZozzHUN (#4791) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A Dual-X hűtése másnak tűnik, mint a sima verzióé. Valaki meg tudja mondani, hogy gyakorlatban mennyi különbség van köztük?

(#4797) smiti válasza synthattik (#4795) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm, elég meggyőző. Csak azért mert gondolkodom a váltáson, de még nem igazán tudtam dönteni.
Sok tesztet elolvastam és megnéztem már, de a saját, házilag készített mérések nekem jobban bejönnek.Nagyobb eséllyel pártatlan összevetés készülhet.

Az én eredményeim:

Performance:

Xtreme:

(#4798) DroiDMester válasza csucsbicep (#4796) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ugyan az a hűtés csak nem S alakban van a 2.hőcső hanem mind a 2 cső lefele van fordítva, a ventik is ugyan azok csak más matrica van a tetejére ragasztva!

(#4799) csucsbicep válasza DroiDMester (#4798) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tehát, akkor gyakorlatilag ugyanaz. Köszi.

(#4800) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Gondoltam csinálok egy ilyent, ahol össze lehetne foglalni a kártyákról az eddigi tapasztalatokat: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.