Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) seederking válasza lowzor (#4500) üzenetére


seederking
őstag

Bocs csak az órajelen járt az agyam :DDD
Mindjár írom.

(#4502) seederking válasza lowzor (#4500) üzenetére


seederking
őstag

0.825V

(#4503) DroiDMester válasza lowzor (#4490) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ami nálam járt az 1,21.v os volt legalábbis ennyit mutatott a GPU-Z terhelés alatt! Viszont rámértem a GPU -ra közvetlenül és terhelés alatt 1,24-1,26.V körül kapott a valóságban! ez rendben is van mer a Sapphire is 1,075.v és ha rámérek akkor 1,079-1,080.v körül megy tehát picivel többet kap mindegyik mint ami BIOS ba van nekik! és ez marad is mert ha pl: felhúzom 1,135.v ra akkor meg 1,140.v körül kap! Sajnos sem alulfeszelni sem túlfeszelni(1,225.v fölé) még mindég nem lehet se BIOS babrálással se szoftveresen! amúgy 1,21.v az AMD szerint az feszük tehát gyakorlatilag nem lehet túlfeszelni! :O

***********************************************************************
seederking ne 2.d be néz a feszt! gpu-z be indítsz egy tesztet és ott nézd meg!

Asic Quality

az enyém 82,2 (de mint mondtam nem biztos hogy jobb egy 92 -es)

[ Szerkesztve ]

(#4504) Steven88 válasza Winne (#4496) üzenetére


Steven88
tag

91% akkor ez még jobb :DD

(#4505) seederking válasza Steven88 (#4504) üzenetére


seederking
őstag

Mit mértek most a %-ozással és hogyan?

(#4506) Steven88 válasza seederking (#4505) üzenetére


Steven88
tag

Itt mérjük.
DroiDMester fentebb leírta mit is takar.
De végülis mindegy az eredmény mert megy gariba vissza ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#4507) seederking válasza DroiDMester (#4503) üzenetére


seederking
őstag

gpu z-ben van teszt lehetőség vagy kell segédprogram és úgy használjam a gpu z-t?

(#4508) Steven88 válasza seederking (#4507) üzenetére


Steven88
tag

Nem kell semmi más progi, csak GPU-Z ben bal felső sarokra jobb klikk és ott lesz.

(#4509) seederking válasza DroiDMester (#4503) üzenetére


seederking
őstag

Nekem ezt dobta ki a TSMC:

ASIC Type: Pitcairn PRO (8062 grade)
Production Location: TSMC Fab 12 300mm (Hsinchu, Taiwan)
Production Year: 2010 (Cards made pre-2010 : Substract 10 years)
Production Week: 15
ASIC Revision ID: 326
Wafer ID: 2
ASIC Quality rating by Iddq: 81.25% (higher value the better)
ASIC location in wafer (Axis Y): 09
ASIC location in wafer (Axis X): 011
ASIC Lot S/N: 3A1C128B (Encoded)
ASIC SIMD Configuration: 0 (ASIC has full SIMD/CU configuration enabled)

Segítenél elemezni,mit lehet ebből leszürni?

(#4510) seederking válasza Steven88 (#4508) üzenetére


seederking
őstag

Akkor én vagyok a balf@sz mert nem találok render test menüt:

(#4511) Winne válasza miresz (#4498) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem jó. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4512) DroiDMester válasza seederking (#4510) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Teszt az föoldalon a pcie sebesség után a kis kék kérdőjelre katt! Bal felül az asic van csak a memübe

(#4513) seederking válasza DroiDMester (#4512) üzenetére


seederking
őstag

Tsmc tesztet te csináltál?

(#4514) seederking válasza seederking (#4513) üzenetére


seederking
őstag

Belinkelnéd az erre vonatkozó tanulmányt droidmester?Egyébként a cpu-nak nincs szerepe ennek a %-os eredménynek a meghatározásában?Vagy ez más szisztéma?

(#4515) tomama


tomama
aktív tag

sziasztok!
nekem van egy GFX chilla hűtőm,szerintetek rálehet varázsolni egy 7870-re?

(#4516) seederking válasza tomama (#4515) üzenetére


seederking
őstag

Miért raknád rá?Tuningot is birja a gyári hűtője.Ha pedig nem tuningolsz akkor meg bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#4517) tomama válasza seederking (#4516) üzenetére


tomama
aktív tag

azért raknám rá mert sikerült elszúrnom a rendelést és sikerült egy ref.hűtős kártyát rendelnem.az meg nagyon hangos.a chilla meg itt pihen egy fiókba.

(#4518) DroiDMester válasza tomama (#4517) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nemigazán lesz baró rá, ugyan rámegy elvileg de a saját kis slim ventijével megfog sűlni alatta a kártya! Ha meg teszelrá másik ventiket megint ott vagy hogy hangos!
Egyébként meg mért mondod a ref hűtő egyátalán nem vészes hangú 3d ben sem! A chilla hangosabb lesz és talán még melegebb is! Ha végképp cserélni akarod minimum ac tt pro.ra érdemes cserélni!

[ Szerkesztve ]

(#4519) lowzor válasza seederking (#4502) üzenetére


lowzor
veterán

Ez nem a terhelés alatti érték. Egy játékot futass, rakd le tálcára és úgy nézd meg.

(#4520) seederking válasza lowzor (#4519) üzenetére


seederking
őstag

Tudom,tudom.Lassan kitisztul;)Vagy játék lesz vagy gpu-z teszt.De csak du. mert meló van :s

(#4521) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Ez így jó eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#4522) Möhe


Möhe
addikt

erre valaki ?
szerk: erre a TSMC-s kis infós filera nekem csak 2 db rw nevűt csomagol ki,egyik alkalmazás,másik konfig beállítás

[ Szerkesztve ]

(#4523) Zeratul


Zeratul
addikt

(#4524) norbi2010 válasza DroiDMester (#4503) üzenetére


norbi2010
őstag

Nekem 75% az milyen?

(#4525) lowzor válasza norbi2010 (#4524) üzenetére


lowzor
veterán

Nekem 79,4-et ad ki, de haveromnál, akinél 75 stabilan megy 1150-el a GPU ugyanekkora alapfeszen, míg nálam 1100 a max. Tehát ez tényleg nem mérvadó.

(#4526) norbi2010 válasza lowzor (#4525) üzenetére


norbi2010
őstag

Nekem most 1050/1400-on megy.

(#4527) lowzor válasza norbi2010 (#4526) üzenetére


lowzor
veterán

Viheted feljebb is az Asus Tweak-el, ha akarod.

(#4528) IzI


IzI
senior tag

Hi

Olyan kérdésem lenne,hogy a kártya mennyire foglalja a helyet,tehát nem vesz el egy pci slot helyet a hűtője miatt? Mert akarok belerakni hangkártyát és valszeg tvtuner-t. Kérdés lesz-e hely mindkettőnek.
Alaplap ez lenne-> [link] vagy ez [link]

(#4529) tthomasso válasza IzI (#4528) üzenetére


tthomasso
tag

Az első verziónál ugrik egy PCI slotod, a második jobb választás. De a kártya pontos tipusát nem írtad, általában 2 helyet számolj, kivéve egy-két Asus DCII.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#4530) IzI válasza tthomasso (#4529) üzenetére


IzI
senior tag

Kösz.Valóban elnézést,ő lenne Sapphire HD7870 2Gb GHZ Edition (11199-00-20G) vagy 7850 még kédéses

[ Szerkesztve ]

(#4531) tthomasso válasza IzI (#4530) üzenetére


tthomasso
tag

Ha még tv-kártyát+hangkarit is akarsz, akkor B75 Pro3 a jó választás.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#4532) lineage2


lineage2
csendes tag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem,hogy nagy különbség van egy sima és egy gyári overclockos kártya között?Vagy ez inkább a nép hülyitéséről szól?
Amiről szó lenne az egy Asus 7950 kártya ami alapból 800mhz és a Asus 7950 TOP pedig 900mhz,ez a két kártya érdekelne melyik a jobb.

ⓛⓘⓝⓔⓐⓖⓔ₂

(#4533) IzI válasza tthomasso (#4531) üzenetére


IzI
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#4534) seederking válasza lineage2 (#4532) üzenetére


seederking
őstag

A gyári és a "saját/otthoni" oc között annyi a különbség,hogy magad kell,hogy bekalibráld a kártya órajeleit.Ha ugyan az a tipus oc verzióban megy 900mhz-et is akkor a 800mhz-es is menni fog.A különbség hogy magad állítod be.
Szerintem egyáltalán nem "a nép hülyitéséről szól"
Jómagam oc-t használok és nem bántam meg azt a pár ezer többlet kiadást.
Viszont lesznek itt olyanok akik majd írják hogy baromság az oc ha magad is betudod állítani azt az órajelet amit a gyártó.Ezt magad kell hogy eldöntsd.
+ 1 Top-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#4535) lowzor válasza lineage2 (#4532) üzenetére


lowzor
veterán

Ha tuningos szemmel nézed, akkor arról szól. A gyártó végzi el helyetted a két kattintást és azért fizetsz. Ha egyáltalán nem tuningolnál, max akkor van értelme az OC-snek.

[ Szerkesztve ]

(#4536) DroiDMester válasza seederking (#4534) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Vagy egész egyszerűen megveszi a sima verziót és 1.perces művelettel felteszi rá a TOP BIOS -át!

Ahogy én tettem a Sapphire -val (mondjuk nálam nemsok értelme volt mert amúgy is 1075/1350.en járattam)

Mit kell azon kalibrálni 3.kattintás CCC -ben és annyi! nem olyan OC ról van szó hogy ne vinné egy sima kártya azokat az órajeleket!

Sőtt a HD7xxx kártyáknál már azt sem lehet mondani hogy a gyári OC -s kártyákon VÁLOGATOTT gpu van mert mindegyik GPU megy jóval többet mint a gyári oc -sak!

amúgy meg MARHÁRA OFF mivel ez nem HD79xx tropik :C

[ Szerkesztve ]

(#4537) milszab válasza IzI (#4528) üzenetére


milszab
senior tag

Én olyat választanék ahol minél lejjebb vannak a pci csatlakozók! Nem olyan jó ha közvetlen videókari mellett van 1 kártya, szellőzés szemponjából pl. Én is ez miatt választottam a lapomat, meg a nagyobb hűtőbordák miatt!

(#4538) lineage2


lineage2
csendes tag

Köszönöm a segítséget segített a döntésben.Úgy néz ki,hogy a sima mellett voksolok.

ⓛⓘⓝⓔⓐⓖⓔ₂

(#4539) csucsbicep válasza DroiDMester (#4488) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

még valami: PowerColor -t azért jobb venni mert jobban megy tuningban és 98.% hogy Hynix ramos verzió, a hűtése jobb mint a Sapphire 2.ventise és halkabb is! tuningban ami nálam járt 1250/1575 -öt tudott stabilan! - A Sapphire-nak van valami hangja terhelés alatt? Illetve a két kártya közül melyik volt a melegebb?
A tuning szerencse kérdése, gondolom ezt nem kell pont neked magyarázni. Az is lehet, hogy a Sapphire-od egy bizonyos feszt felett nem skálázódik, hanem megcsömörlik, a Powercolor meg további fesz hatására még jól reagál.

(#4540) gryphus válasza csucsbicep (#4539) üzenetére


gryphus
csendes tag

És mi a helyzet a két kártya közötti 10-13k-s árcédulával? Így is megéri??

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#4541) DroiDMester válasza csucsbicep (#4539) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

PowerColor -on nem lehet +feszt adni vagyis igen alap 1,21.v és egészen 1,225.ig fel lehet tolni jó sok nem?

Melegedés: automata venti profilon kb egyformán melegedik(talán 2-3.fokkal melegebb a powercolor) de a Sapphire -nek játék alatt már hallom a hangját, még a powercolor szinte ugyan olyan kussba van mint 2D alatt! :K

tuning: gondolom neked se kell bemutatni (vagyis amíg nem volt 78xx ed addig igen) láthatod hogy ~1100.MHz et lehet mondani hogy az összes 7850 es tudja ~1050.et még feszemelés nélkül is, amiknek meg eleve magasabb a gyári fesze (1,134.v felett) azok mennek ~1150.et is piszkálás nélkül!

Még valamire kíváncsi vagy?......... :F

(#4542) csucsbicep válasza DroiDMester (#4541) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Értem. Sapphire-nak már alapon is van hangja terhelés alatt vagy húzva csak?

Ez oké, de a tuning, akkor is lutri, nincs két ugyanúgy húzható kártya. Bármelyik típusból foghatsz ki jobb és rosszabb példányt.

Ha már van tapasztalat, akkor osszuk meg és te általában ezt meg is teszed.

(#4543) DroiDMester válasza gryphus (#4540) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

milyen 10-13.e

Sapphire 2.gigás ~56.e

PowerColor ~63.e ez sehogy se 13 :(

az más kérdés hogy ha már 63.at kiadnák inkább inkább ezt venném 3.al többért!

*********************************************************************************
csucsbicep 2D ben nincs hangja a Sapphire -nak sem! de játék alatt már azért hallani főleg aki érzékeny a zajokra! bár van itt olyan is akinek 100.% on is halk! (ott kb olyan mint a te 6850 et 90.% on járatva)

(#4544) csucsbicep válasza DroiDMester (#4543) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akinek 100%-on is halk annak valami gond van a hallásával az biztos. Az egy dolog, hogy nem zavarja, de max fordulaton általában nem szoktak csendesek lenni a kártyák.

(#4545) seederking válasza DroiDMester (#4536) üzenetére


seederking
őstag

Tök mind1,hogy te 12.45 mp alatt vagy 1 órás melóval teszel rá biost vagy húzod más módon.Az pedig megint más dolog,hogy veszel egy oc-t mert ugy döntesz hogy több kell mint a gyári órajel de nem akarod a határokat feszegetni.Ami valljuk be nem 1 perc és nem is 2.Van aki nem szereti/tudja az otthoni tuning mivoltját.Számukra tökéletes egy oc.

[ Szerkesztve ]

(#4546) gryphus válasza DroiDMester (#4543) üzenetére


gryphus
csendes tag

7870-re gondoltam, az sehol nincs 60k alatt.

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#4547) lineage2 válasza gryphus (#4546) üzenetére


lineage2
csendes tag

Sapphire 7870 oc ghz edition 59990.- csak jó hdlyen kell keresned

ⓛⓘⓝⓔⓐⓖⓔ₂

(#4548) IzI válasza milszab (#4537) üzenetére


IzI
senior tag

Kösz de az nem az én árkategóriám + tuningolni se akarok

(#4549) szasanyi válasza csucsbicep (#4544) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet, hogy sok itt a hallássérült? :DDD :C

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#4550) torma1981 válasza csucsbicep (#4544) üzenetére


torma1981
veterán

Hát nekem a Sapphirom kb 50-55%-ig halk. Utánna már lehet hallani. De eddig sosem fog felpörögni. 30%-on 60 fok max.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.