Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) krisz67 válasza harmat007 (#43750) üzenetére


krisz67
tag

Úristen :Y :Y
Dejól néz ki! :) Gratulálok, széép!

Megkérdezhetem merre van ez a gyűjtemény? Bolt? saját boltod van, vagy csak a vitrin a saját cuccos? :)

Nagyon tetszik

Leirnál nekem pár érdekességet, miket tartalmaz?
Szivesen végig nézegetnem oket, nagyon tudom élni ezt a témát. :D

(MFM kártyából ha van fölös szívesen vennem :D)

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43752) harmat007 válasza krisz67 (#43751) üzenetére


harmat007
csendes tag

Köszönöm!
Csongrád megyében van az üzlet, és igen saját produktum.
Próbáltam kissé feldobni a hangulatot, hátha valaki értékeli.
Sajnos az ezeknél régebbi hardverek színvilága szegényesebb, így ezeknél régebbieket nem akartam kihelyezni.
Talán egy kicsit mind érdekes lehet.
Van benne 1000-es SlotA athlon.
teljesen új Asus P2D DS
SIS Xabre 600 ultra
3D Labs VGA-k
Abit OTES GF4 TI4200
7950GT AGP, 7900GS AGP
az első PhysX gyorsítók
Socket 8 konfig, asus lappal, 128mb Edókával
Szinte mindenről regélhetne az ember valamit, ezek csak válogatott, működő, kissé már kuriózumnak számító hardverek.
Örülök ha megnézik a fiatalok, nem nagyon van már lehetőségük élőben látni a múltat.

(#43753) arn válasza harmat007 (#43752) üzenetére


arn
félisten

Szep gyujtemeny... Igy vitrinben nem mennek tonkre?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43754) krisz67 válasza harmat007 (#43752) üzenetére


krisz67
tag

Csongrád megye? Én Békés megyében lakom, Makón tanulok az ugye Csongrád megye már, mely település, azt elárulod?

Nekem nagyon bejön! :D Egyszer voltunk osztállya Szegeden az infó múzeumba, és hátsz kurv@ra tetszett nekem :D főleg a HDD :D amikb egy szekrény nagyságú volt :D meg úgy minden, azóta nagyon megtudok állni pár percre egy ilyen hardverekkell karöltött helyen. :)

Multhéten is mikor Makón gyakszin kipróbálhattam a HP egybegépet, nagy élmény volt. Kicsit jóvolt kiszabadulni a tényleg hulladék javitandó gépek közül. (478as, esetleg AMD Sempron 1 magso, és az XP is szenvedtek rajtuk sokszor, ilyenek) De ezek nagyon adták az érzést. :)

Ha út ba esik, lehet egyszer benézek hozzád. :)

Én nekem is nagy álmom egy PC üzletet nyitni, csakhát nemtom mikell hozzá :( Rohadt sok pénzen kivul, gondolkozom.

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43755) harmat007 válasza arn (#43753) üzenetére


harmat007
csendes tag

Köszönöm!

Sokáig zárt zacsiban voltak, bedobozolva.
Időközben rájöttem hogy talán így sem örök élet, úgyhogy majdnem mindegy hogy miben tartom, lényeg hogy pára szegény környezetben legyen.
Már abszolút nem sajnálom őket, kárpótol egy-két kíváncsi szem :)

(#43756) harmat007 válasza krisz67 (#43754) üzenetére


harmat007
csendes tag

Egészen pontosan Mindszenten van. Ha erre jársz szívesen látlak.
Az üzlethez a pénznél fontosabb dolgok kellenek, piac, elhivatottság, szorgalom, kis kurázsi, kis szeretet, kis barátság, és 2db nyitott szem, majd egy kis pénz :)

(#43757) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok!
Nekiálltam szabadnapom alatt retrozni, de csak az időm ment el, hiába. Biztos sokat felejtettem, ezért kérdeznék tőletek, remélem tudtok megoldást :)
Van egy P1-es laptopom, amiben se floppy se cd-rom nincs, mégis szeretnék rá Win98-at telepíteni. A 2.5-ös vinyó üres (nem volt az, de leformáztam), van átalakítóm 3.5-ös IDE-re, tehát egy asztali gépbe betudtam tenni, particiot csinálni rá, formázni, stb, de nem tudok rá indító (boot) lemezt készíteni, hogy aztán a vinyó egyik particiójára másolt Win98 Setup fájlokat betölthessem. Mi a megoldás erre? Mert ugye ha csak simán rámásolom az MS-DOS 6.22 indítófájlait a C-re, akkor se bootol a laptopban semmi (insert system disk and press any key..). Tehát egy másik gépből tudok valahogy bootolható particiót késziteni? Teszem azt csinálok egy 50MB-os boot particiót, aztán a többi részre meg telepitek? :) Vagy mi lehetne a jó megoldás? Köszönöm!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#43758) krisz67 válasza sladka_pani (#43757) üzenetére


krisz67
tag

Mi ezt múlthéten egy ilyen okoskártyával (asszem ez a neve) próbáltuk megoldani, aminek a végén volt 2db USB, arra pedig ment egy külső ODD. Ha felismeri esetleg. :)

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43759) krisz67 válasza harmat007 (#43756) üzenetére


krisz67
tag

"piac, elhivatottság, szorgalom, kis kurázsi, kis szeretet, kis barátság, és 2db nyitott szem, majd egy kis pénz"

Elhivatottság, szorgalom az megvan :)
kurázsi, abból is akad szerintem
Szeretet & barátság ... megoldható
2 nyitott szem is :)

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43760) arn válasza sladka_pani (#43757) üzenetére


arn
félisten

Sd ide adapter?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43761) sladka_pani válasza krisz67 (#43758) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Ezen is van USB, csak nem képes bootolni róla. Floppy is volt benne, csak megsérült a szalagkábelja, meg elvileg létezik cd-s verzió is, de ezek mind beszerezhetetlen dolgok. 97-es technológia... :/

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#43762) sladka_pani válasza arn (#43760) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Azom sincs, nem lehet valahogy bootolhatóvá tenni egy másik gépben egy üres vinyót? Pendrive-t mér lehet? :) Esetleg utolsó verzió ha másik gépből rátelepitem a vinyóra a Win98-at, és berakom a laptopba, elindul vajon a rendszer? Esetleg ott majd újra tudom tenni az egészet?

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#43763) krisz67 válasza sladka_pani (#43761) üzenetére


krisz67
tag

Esetleg ugy talán megoldható lenne, hogy, 2db partíciót létrehozol, egyikre magát a telepítő fileokat másolnád, másikra meg menne maga a rendszer.

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43764) #68216320 válasza sladka_pani (#43757) üzenetére


#68216320
törölt tag

1. Vinyót átrakod egy olyan gépbe, ami be tud boot-olni egy win98 cdről
2. Bebootolsz win98 cd-ről
3. FDisk-el megcsinálod a partíciót a laptop hdd-n és aktívvá teszed
4. Leformázod /s paraméterrel, így átmennek a rendszer boot-hoz szükséges dolgok
5. Csinálsz a hdd-n egy win98.ins könyvtárat, amibe a cd-ről átmásolod a win98 telepítő fájljait. Ha gyári cd-ről másolsz, akkor csak a tényleges win98 setup fájlok kellenek, a tour meg mittudomén milyen könyvtárak vackai nem. Az kell amiben a cab fájlok vannak meg a setup.exe
6. Visszarakod a laptopba a hdd-t
7. boot után az ms-dos-ban találod magad
8. cd win98.ins
9. setup

[ Szerkesztve ]

(#43765) DarthSun válasza sladka_pani (#43762) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Másik gépen FAT32- re formázol egy vinyót. Rámásolod a telepítőlemezről a win98 mappát. Innen elindítod a telepítést, mikor végzett a fileok másolásával a telepítési mappákba, újraindul a gép, ekkor kapcsold ki.Tedd át a célgépbe a vinyót, a hardverspecifikus telepítések úgyis ezután jönnek és ekkor már bootolható a vinyó, tehát a másik gépbe első vinyónak betéve, arról fog indulni, vagy ha nem első, akkor bootsorrend-állítás a biosban.CD sem kell hozzá mert a telepítést a vinyóról indítottad :)

szerk : PeachMan megelőzött...

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43766) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ma kaptam. Azt hittem pár apróság lesz:

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43767) sladka_pani válasza #68216320 (#43764) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Köszi!
Nagyon királyak vagytok, és értek is mindent, csak még az a baj, hogy nem bootol se a P4-es asztali retro gépem se a főgépem (FM2+) a Win98 lemezről, pedig elvileg sérületlen a lemez, meg vagy 2000x lett már róla telepítve annak idején. Lehet a lemez a szar vagy túl modernek hozzá a gépek. Talán megpróbálok letölteni egy netes verziót, végülis, csak a parancssorig kell eljutnom, hogy tudjam indítani a setupot :) Remélem majd sikerül!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#43768) krisz67 válasza sladka_pani (#43767) üzenetére


krisz67
tag

Ugye alapvetően Win 9x ekhez kell egy indítólemez is.

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43769) Sanchez638 válasza sladka_pani (#43767) üzenetére


Sanchez638
addikt

Jól értem? Írj ki egy pl.: N*ore-ról letöltött win98-at, az hivatalos nem bele nyúlt image fájl. Ird ki és telepítsd.. Mennie kell. Akár Alcohollal és egy dvd-re kifirkálod és mennie kell.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43770) arn


arn
félisten

Jopar fele sdkartya bootot keszito util van, a bootos isok letoltese meg teljesen legalis.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43771) frescho válasza Sanchez638 (#43766) üzenetére


frescho
addikt

Ebbol az SX2 az erdekesebb, a tobbi ha jol latom "tomeg" cucc. ;)

https://frescho.hu

(#43772) DarthSun válasza frescho (#43771) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azért a zöld Cyrix DX40, a kerámia DX 486, a 386DX- ek és az a magas SD ram is értékesek már sztem.

sanchezsa : tényleg az az SD ram milyen fajta+paraméterei ?

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43773) frescho válasza DarthSun (#43772) üzenetére


frescho
addikt

De annyira nem ritkak, mint az SX2. A tobbibol van 1-1 darab, sot van amibol tobb is. De pl. SX2-om nincs.

https://frescho.hu

(#43774) DarthSun válasza frescho (#43773) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Úgy vettem észre hogy Neked nagyon bejönnek ezek az SX- ek, nemsokára procikat kell keresgélnem, lehet hogy van SX2- őm több egyforma is, ha érdekel - mondjuk csere valamire...

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43775) Sanchez638 válasza DarthSun (#43772) üzenetére


Sanchez638
addikt

Az az ecc ram, 512mb, 100mhz cl2.

(#43771) frescho Szerintem a cyrix és a 286 se egy könnyen beszerezhető dolog. :R

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43776) arn


arn
félisten

Nah ezek a mechanikus dolgok fognak hianyozni a jovo szamitogepeibol... Nem szeretem hasznalni a vinyot, de vhol megis olyan, mint egy gozmozdony, kifinomult mechanikus gep.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43777) krisz67


krisz67
tag

Az AUX csatlakozüknak van valami rákötési módja vagy mindegy?
Mert van egy ISA / PCI Socket3 mas kocka alaplapom. De az AUX csatikat 2 féleképen is rálehet tenni, csak nemakarom elfüstöltetni. :F

Mert olyan kis pöckök sincsenek az alaplapon

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43778) sladka_pani válasza #68216320 (#43764) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Nagy vagy! A Te módszereddel sikerült! Vért izzadtam, de tényleg sikerült, pontról pontra és csak így ahogy leírtad! :D :C :R
DarthSun módszere azért nem volt jó, mert sajnos akármikor is raktam át a vinyót, nem bootolt róla, végigvártam telepitést, akkor sem. Végül találtam egy ISO file Win98 bootképfájlt, kiirtam cd-re (na azt is találni kellett :) ), aztán bebootoltam a P4-es gépről amiben volt a noti vinyó, ott megcsináltam Fdiskkel a particiót, aktívvá tettem, format c: /s, igy lett command promptom amint átraktam a notiba, azzal inditottam. Vissza a P4-es gépbe, ott csináltam egy mappát a telepitővel, és voáláá innen már gyerekjáték :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#43779) krisz67 válasza krisz67 (#43777) üzenetére


krisz67
tag

Másik kérdésem:
Van ugye 2db Genius GM-6 egerem, és kiszeretném próbálni őket,ám nincs ilyen csatlakozóm, ezért ezt szeretnék hozzá, vajon működne
[link]

Vagy egy adapter, ami DB25 apa to DB9 anya -ba alakít?
[link]
Melik lenne a jobb döntés, melyikkel működne a dolog?

Hosszabító nem kellene végülis, csak egy átalakitó, pár centis.
(HP Compíq dc 7800 C.M.T. gép Win 10 Pro OS)

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43780) Hosssszu válasza krisz67 (#43777) üzenetére


Hosssszu
őstag

Tök mindegy hogy dugod rá legrosszabb esetben a jobb és a bal fel lesz cserélve.
Az egérhez nem USB-LPT adapter kell, hanem USB-Serial(COM port) adapter.
Az alaplapon lehet hogy van COM porrt tüskesor, és csak kábel kell hozzá, bar ezt passzolom. Viszont ha jól rémlik a WinXP, vagy Win7 nem támogatja alapból a COM portos egeret (lehet hogy tévedek), gondolom akkor a Win10 sem.
Bocs! Újra átolvasva a hozzászólásod, neked egyértelműen a második megoldás, tehát az adapter kell. Az USB buli felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#43781) Sanchez638 válasza Hosssszu (#43780) üzenetére


Sanchez638
addikt

Usb serialon meg nem fog menni jó esetbe az optika, mert nem kap elég kakaót :D Becoptam én is :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43782) quailstorm válasza Hosssszu (#43780) üzenetére


quailstorm
nagyúr

XP-n még simán megy a COM portos egér de fel kell ismernie és telepítenie.

(#43783) krisz67


krisz67
tag

Akkor tehát jólesz ez (csak adapterben ha találok): [link] ?

Amúgy az egér, amit ki szeretnék próbálni:

Ugye ez elvileg rámegy a (DB25 apa) csatlakozóra a másik vége meg (DB9 anya) meg az alaplapra.

Így akkor működhet a dolog? Jelenleg Win 10 van, de XP t is tudok bootoltatni ha kell!

(u.i.: ezzel a módszerrel a régebbi konfigok is felismerik majd melyeken van DB9 es csati? /s478, s370, 286os, 486 os -- Win Me, 98, 95, DOS/ ?)

Köszönöm szépen amúgy! :)

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43784) gerlaip válasza harmat007 (#43750) üzenetére


gerlaip
addikt

Szép gyűjtemény! :R

lámavakond

(#43785) harmat007 válasza gerlaip (#43784) üzenetére


harmat007
csendes tag

Köszönöm! :)

(#43786) Hosssszu válasza krisz67 (#43783) üzenetére


Hosssszu
őstag

Úgy van ahogy mondod. :K

(#43787) krisz67 válasza Hosssszu (#43786) üzenetére


krisz67
tag

Köszönöm, bocsi csak szeretek biztosra menni ilyenekben! :))

off:
MFM vezérlő kártyája nem akad véletlenűl valakinek?
Komplett, működő konfigokat szokott itt valaki esetleg elpasszolni? (486, 386, 286....)
Esetleg ilyen, régi 5.25" működő HDD-t, +MFM
Vagy Western Digital kerregős párGB-os, esetleg pár megás HDD ket (Caviar pl)
Esetleg Vodoo vagy Hercules VGA?
Vagy; 4x2GB DDR2 RAM v. 2x2GB?
Nem kéregetés, még mielőtt írnátok, ha Ingyen adja valaki valamelyt, természetesen nemharagszom meg érte, de minimális összegért is akár haljandó vagyok belemenni! :)

Köszi!
(Sorry a sok hsz-ek ért, legalább nem hal ki a fórum :DD )

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43788) frescho válasza krisz67 (#43783) üzenetére


frescho
addikt

Ilyen egeret keresek, mert amikor kezdtem valami ilyenem volt eloszor. :)

Olvasom az MFM-es kerdesed. Esetleg cserelhetnenk, de tesztelni kellene, mert van 2 kartyam es nem tom a masik mukodik-e.

Ha meg mar keresek rovat: CGA/hercules kartyat, valamint EGA monitort en is vennek :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#43789) krisz67 válasza frescho (#43788) üzenetére


krisz67
tag

Hátsz, 2 van végülis :) volt egy egész dobozzal ott ahonnan ezek is származnak xd csak Genius bol hoztam el kettőt, mondom ilynem még nicns.
Vaterán néztem kiváncsiságból, asszem 500Ft dobozzal + floppyval mindennel, mondom nem is rossz, azthittem azért van értéke is, mármint pénzbeli. :)

Hátsz nemtom, átgondolom. Mert először szeretném kipróbálni őket (átalakítót ha sikerül valahol fellelni itt a közelben vmely boltban)

Amúgy merre laksz? Gondolom a nagyvárosban :(((

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43790) alvaro válasza harmat007 (#43750) üzenetére


alvaro
senior tag

Ez tetszik :) Kár, hogy Csongrád nekem valami nagyon nagy mértékben kiesik, belesnék különben! Szeretnék én is majd kiállítást rendezni a gyűjteményemből, CPU már van 700+ darab, ez volt mindig a fő profilom, szóval alaplapoknál nem a szépségre utaztam, hanem arra, hogy lehetőleg mindenevők legyenek. Utána jött a használhatóság, mert rákaptam az aktív retrózásra. Így nagyon értékelem pl. a PS/2 portos 486 lapot. Bár azok után, hogy a hétvégén minden DDR-es lapba kerestem hozzá illő színű ramot, inkább nem szólok semmit :DDD

Meg ugyanígy guberálásból kevésbé retró is akad, most újítom fel itthon a gépparkot, a régi P965-ös lapomnak menni kellett, kis minimalista Sandy Bridge i3 jött a Wolfdale helyére, általában vagy gyorsabb vagy ugyanolyan és emellé kevesebbet eszik. AM2-ből P43 Wolfdale lesz, az is szerényebb étvágyú, mint az X2 vagy a 965. Meg remélem stabilabb is. Akartam abból is Sandyt csinálni, de aztán rájöttem, hogy bár lap még lenne, de se több DDR3 (azért a szemétben még fehér holló), se PCIE hangkártya. Szóval 775+DDR2, így is előrelépés lesz kisebb TDP-ből.

Memóriát teszteltem keresztül-kasul, mert akadt hibás. Mondjuk egyszer valaki már kidobta, szóval ja.

(#43791) Sanchez638 válasza alvaro (#43790) üzenetére


Sanchez638
addikt

Fehér laphoz fehér ram? Még Apple-hez való geil van, de sd-ramból találsz a Casper-ba?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43792) harmat007 válasza alvaro (#43790) üzenetére


harmat007
csendes tag

Köszönöm!
Nálam is rengeteg CPU, és társai hever, sajnos teszteletlenül. A vitrin tartalma mind működőképes, legalább is bízom benne, van amit 10+éve nem izzítottam be :) . Nem vagyok fanatik retrós, csak hiányzik néha az érzés, mikor 13 évesen, egy 386-on nyomattuk DOOM-ot. Majd később mikor lett mellé egy 486DX4, hálózatban a Transport Tycoon-t. Persze egyik se az én gépem volt, egyik gyerekkori barátom bátyja, akkoriban fejlesztő mérnök volt a Westel 0660-nál, neki tellett 2 gépre is, szombat, vasárnap jéghidegre hűlt a kezünk a gépek előtt :) , sokáig kerestem ezt az érzést, hiába :( . Remélem a gyerekeimnek is lesz hasonló élményük a technikával.
Egyébként meg még mindig jó a 775+DDR2 páros. Persze a maximalistáknak kevés, de el lehet vele élni.
Anno nekem sírva könyörögtek hogy vágjam már ki a picsába a dual Tualatin-S konfigom, és váltsak P4-re :) , pedig akkor már a C2D debütált az E6300-al, nekem csak egy PentiumD 925-re volt pénzem.

(#43793) arn válasza harmat007 (#43792) üzenetére


arn
félisten

en ugyanugy orulok most a 1.5 euros kartya tesztelesenek, mint az aktualis tophwnek :) azt hittem nem mukodik, pedig de. nalam ugyanaz az erzes. nem lesznek a hwek rosszabbak, pont arra valoak, mint amikor megjelentek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43794) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megjött az ajándék 9800- as Aventyr- től. 256MB /128bit. Mivel 128 bites, erős gépbe nem szerencsés de kisebbe kiváló mivel megy akár 1x- es agp- vel is. 8 pipeline miatt erős Ti4200 helyettesítő. A 800- as Pluto van most a próbapadon, mindjárt ki is próbáltam benne. Működik. Effektek vannak azért. Ez megy 2x- es agp- vel (ebben a lapban), a geforce- ok csak 1x- essel. 3dmark2001 lefut de csak 16bit textures beállítással, színmélység 32bit. Compressed textures- el a nature tesztnél kidob. Próbáltam régebbi/újjabb driverrel is. Valakinek tipp, milyen drivert kéne feltenni win98 alá, ami esetleg javítja ezt az anomáliát ? Gondolkodom ez maradjon-e a slotA- ban vagy valamelyik geforce. Pontban mindenesetre a Ti4200 fölé ment :

3dmark99 alatt semmi gond :

Még azt sem döntöttem el hogy a hangkártya az awe64 vagy a gusclassic legyen benne. Persze még lehet rápróbálok egy yamahára is.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43795) krisz67


krisz67
tag

Kicsit OFF:
Ha valakit esetleg érdekel, most ingyen belehet szerezni 1 éves licencet az Advanced System Care hez, nemtudom ki használja a programot, hátha jól jön valakinek! :)

Értelemszerűen kitöltöd az űrlapot, és kiírja a serialt (meg el is küldi mailben) bemásolod a programba, és használod, ennyi.
Link: ASC itt

FIGYELEM: NEM WAREZ nek szántam!!

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43796) SP4C3 válasza krisz67 (#43795) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem is warez.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43797) alvaro válasza Sanchez638 (#43791) üzenetére


alvaro
senior tag

Nincsenek ám ilyen extra dolgaim, csak kommersz kék-zöld-sárgabarna...

(#43798) sladka_pani válasza krisz67 (#43783) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Ni-ni! Pontosan ilyen egerentyűm volt az első gépemnél, ami egy IBM 486 DX2 volt :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#43799) Sanchez638 válasza alvaro (#43797) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kék giga lap p3-ba nem kommersz már :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43800) krisz67 válasza sladka_pani (#43798) üzenetére


krisz67
tag

Jókis gépezet az így google alapján megnézve :)
Énis szerettem volna összerakni egy ilyesmi retro gépet, de beletettem működő PCI-VGA-t, de azzal nemadott képet sajnos :( :( és a másik PCI ossal sem.

Az is 486DX alaplap, az enyém, 4 PCI slot asszem, meg 4 ISA slot, 1db processzorfoglalat (socket 3)
a kis chippes része meg televan pakolva, az összes hely, RAM slotból meg van rajta azthiszem 8db, sztem EDO.

Lehet a lap adta volna mmeg magát? Vgay telekell rakni minden RAM slottot, vagy a PCI VGA-t nem preferálja

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.