Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) krisz67


krisz67
tag

Valaki tudna nekem segíteni, a VGA beazonosításában?
Gyártó, típus, valamennyi specifikáció róla, vagy valami
S+ Trio gyártmány arra mán rájöttem, de semmi konkrétat nemtudok

Köszönöm szépen

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43202) arn válasza krisz67 (#43201) üzenetére


arn
félisten

Expertcolor CP765. trio64v+ chippel, gyk egy noname tucatkartya 96-98 kornyekerol, 1m rammal (kozepso kep - a tobbin 2m van).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43203) krisz67 válasza arn (#43202) üzenetére


krisz67
tag

Sajnos nemtudtam készíteni képet, az én példányomról, de:
aközépső chip amin rávan írva a képen S3 Trio64, nekem az levan matricázva, egy színes Expertcolor logo val;
felette ahova belehet tenni chippeket, az nekem mindkettő üres.

A sárga CP765 M50-01 felirat van enyémen, s alatta a Alliance helyett 9702E feliratú (gondolom RAM) található 3x3 mas kis kokcka, illetve egy kör a logoja.

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43204) gerlaip válasza cbmfan (#43183) üzenetére


gerlaip
addikt

Elég jó ennek a Ti4200-nak a bordája. Hogy miért nem ilyennel gyártotta a többi gyártó is? Nem kellett volna lecserélni egy-két éven belül a legtöbb ventijét ... (persze, tudom, hogy a válasz az, hogy így olcsóbb volt gyártani, és voltak kivételek, Leadtek, Msi stb.)

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#43205) arn válasza krisz67 (#43203) üzenetére


arn
félisten

akkor van egy noname trio64ed 1m rammal 1997bol :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43206) DarthSun válasza arn (#43200) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az 500MHz/ esek között nincs is olyan nagy különbség. Katmai : 38W TDP, Argon : 42 W. Tranyószám - PIII :9.5 millió, Argon 22 millió. Ilyen arányhoz nem sok a +4W.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43207) arn válasza DarthSun (#43206) üzenetére


arn
félisten

Es feljebb? :) a kes miatt a coppermine mar 28m, az tbird 37m.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43208) krisz67 válasza arn (#43205) üzenetére


krisz67
tag

Nah az szuper számomra, örülök neki :C

Márcsak egy működő ISA VGA kéne, és akkor a VGA-k sora kifullozva :DD

Köszönöm szépen a választ!

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43209) DarthSun válasza arn (#43207) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ott már elmászik a TDP. AMD- nek mindíg több tranyó kell. Asszem a CISC-RISC darabolás bonyolultabb.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43210) Rive válasza krisz67 (#43208) üzenetére


Rive
veterán

Ha pesti vagy és eljössz érte, akkor hozzád tudok vágni valami noname trident vackot.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#43211) arn válasza Rive (#43210) üzenetére


arn
félisten

vlbs cuccokkal nem doballozol? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43212) Rive válasza Rive (#43194) üzenetére


Rive
veterán

Nem tudja valaki véletlenül, hogyan kellene/illene kiolvasni/beírni egy ilyen ATI 9000Pro -ba a bios-t?

Az eredetit nem kellene veszélyeztetni, az enyém meg nem ad képet... Meg azt se tudom már, hogy milyen programra lenne szükség :N

Arn: maj' megnézem, észbentartom. Néha akad... Csak most valami megás trident ISA épp előbukott a fiókból.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#43213) Ádyka válasza Rive (#43212) üzenetére


Ádyka
őstag

ATIFLASH
BIOS lementése: atiflash -s 0 biosneve.bin
- s - BIOS lementése
- 0 - VGA egység sorszáma (ha nincs benn még egy VGA akkor 0, elvileg ez mutat az AGP-re de aki nem hiszi az a -i opcióval megnézheti melyik kártyája is a flashelendő Radeon)

új BIOS feltöltése: atiflash -–p -f 0 biosneve.bin (-r)
- p - BIOS beírása
- f - flashelést kikényszeríti hibás checksum és védelem ellenére is (fontos)
- 0 - VGA egység sorszáma
- r - opcionális, ha odaírjuk, akkor a flashelés után automatikusan újraindítja a rendszert

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#43214) gban válasza krisz67 (#43208) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ezek szerint van VLB VGA-d is? Milyen?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#43215) gerlaip válasza Ádyka (#43213) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszi, megnézem.

lámavakond

(#43216) gerlaip válasza Rive (#43212) üzenetére


gerlaip
addikt

Ezen a linken eléred az AIW9000 bios-át, amit lementettem.

Végül simán Aitools-szal mentettem. Nekem már ez a DOS-os bohóckodás nem megy, nem is nagyon láttam át, hogy mikor milyen parancsot kell adni, de köszi a tippet, Ádyka, lesz mit gyakorolnom még.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#43217) bacsis válasza arn (#43198) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ahogy elnézem, 5-6 rongy alatt nem áll meg manapság egy lap+proci kombó

(#43218) arn válasza bacsis (#43217) üzenetére


arn
félisten

en skippelem, ahogy utanaolvastam a 750esnel a kesobbi chipseteknel is lehet agp gond, meg a fogyasztasa sem tetszik, ilyen macskajancsi hutokkel.

a via chipset mar jobb lenne, de azokon meg nincs ket isaslot, ami nekem kell.

marad a bx :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43219) Rive válasza gerlaip (#43216) üzenetére


Rive
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#43220) DarthSun válasza arn (#43218) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még régebben vettem Viást, vadi újat. Csak még nem volt időm összeépíteni. Majd most következik.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43221) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Teljesen hülyének és kezdőnek fogtok nézni, de hogy kell állnia a procinak a socket3-as foglalatban?
Egy Intel i486DX-33-at próbálok életre kelteni egy GA-486AM deszkában. Igazából azt sem találom melyikre is kéne jumperelnem, úgyhogy erre jump-ereltem: INTEL DX-33/DX2-66

BTW a proci melegszik meg minden, de se kép se hang. :(

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#43222) Ádyka válasza Ranagol_5 (#43221) üzenetére


Ádyka
őstag

Hogy kell állnia? A tüskéknek a lyukakban kell lennie. :D
A proci egyik sarka meg van jelölve, és a leírás szerint a socket is meg van jelölve.....

Ha előtte már forgattad minden irányba a procit, akkor lehet nem lesz már se kép se hang.
Egyszer még 486 koromban én is beleraktam elforgatva. Akkor simán túlélte. :D

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#43223) bacsis válasza Ranagol_5 (#43221) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így van Ádyka jól mondja, van pozícionáló a proci egyik sarka "le van vágva" illetve a proci foglalatnál is az egyik sarok máshogy van kialakítva.. a leírásban amit találtam képet a lapról, aszerint a lekerekített része "hátrafelé" a Cache-ek irányába néz. tehát a proci lekerekített sarka is oda essen...
Ha forgattad a procit az cumi, mert tönkre lehet vele vágni a procit is lapot is... ha fordítva teszed bele a jelenség hogy sokkal gyorsabban forrósodik a proci, pikk-pakk tűzforró lesz a lapon FET simán durranhat el... De kis szerencsével túl is élheti a lap...

(#43224) Ranagol_5 válasza Ádyka (#43222) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Néztem én is, mert úgy emlékeztem, hogy meg van jelölve, de nem láttam egy szájbavert jelölést sem a socket-en. :D
Nem forgattam, beraktam úgy, ahogy nekem értelemszerű volt.

(#43223) bacsis: Nem forgattam, de ezekszerint akkor jól raktam bele. :) Ettől függetlenül se kép se hang. :(

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#43225) bacsis válasza Ranagol_5 (#43224) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha gondolod, fotózd le a socketet procistól megnézzük hogy tuti jól van-e benne :)
ha igen, akkor kinyomozzuk, hogy mi lehet.. lehet csak megfelelő jumperelés kell :)

(#43226) Ranagol_5 válasza bacsis (#43225) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Köszi, majd este meccs után lövök futókat. :)
Ezért linkeltem a manual-t meg írtam be, hogy én mire jump-ereltem.
Hajlok rá, hogy az lehet a probléma. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#43227) gban válasza Ranagol_5 (#43226) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pedig a manualban is ott a jelölés a rajzon - vágott az egyik sarok.

Postázást nem vállalok.

(#43228) krisz67 válasza Rive (#43210) üzenetére


krisz67
tag

Sajnos nemvagyok fővárosi :((
Pest innen kb 300km

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#43229) Sanchez638


Sanchez638
addikt

"Ma 20 éves a Quake! Boldog születésnapot!"

1996. június 22-én látott napvilágot az ID FPS-e, a Quake, ami nevéhez hűen megrengette a játékvilágot és fejlesztőcsapatot is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43230) Yutani válasza Sanchez638 (#43229) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én meg ma vagyok 3 éves házas a nejemmel. Sok boldogságot nekünk! :)

#tarcsad

(#43231) gerlaip válasza Yutani (#43230) üzenetére


gerlaip
addikt

Gratulálok! Mi tegnapelőtt voltunk egy éves házasok!
Viszont a Quake-et én csak a 2-estől játszom, de '99 óta 2-3 évente végigtolom.
Isten éltesse Carmack-ékat!

lámavakond

(#43232) Sanchez638 válasza gerlaip (#43231) üzenetére


Sanchez638
addikt

Yutani gerlaip Én meg 25. én vagyok együtt a párommal 4 éve :D. Hál" égnek még nem rángattak bele a csapdába.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43233) bacsis válasza Yutani (#43230) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

óóó milyen Romantikus, hogy a Quake születésnapjára időzítettétek az esküvőtöket :B
:DD :DD :DD :DD

(#43234) #68216320 válasza krisz67 (#43228) üzenetére


#68216320
törölt tag

Posta áráért én is tudok küldeni isa-s trident-et.

(#43235) Yutani válasza Sanchez638 (#43232) üzenetére


Yutani
nagyúr

Húgom most 25-én fog összeházasodni a párjával, 1 közös gyerek és 10 év után. :D

Gratulálok mindenkinek, sok a júniusi évforduló! ;)

bacsis: Köszi! :R

#tarcsad

(#43236) arn


arn
félisten

melyik a legjobb guspnp driver win98hoz? egyet talaltam csak, ami kimondottan win98as.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43237) arn


arn
félisten

aktualis wanted :)

Roland MT-32 1987
Sound Blaster Pro 2.0 1992
Gravis Ultrasound Classic 1992
Sound Blaster AWE32 IDE CT3900 1995
YMF724 1998
Yamaha WF192XG 1998
Diamond Monster Sound MX300 1998

Diamond 3Dfx Voodoo 2 12Mb 1998
GeForce DDR 1999
GeForce2 Ultra 2000

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43238) ebegab92


ebegab92
senior tag

Keresek én is ISA-s VGA-t. 8-bites, VGA-kimenetes kellene, XT lappal kompatibilis. Beröffenteném a korábban bemutatott XT alaplapom :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#43239) gerlaip válasza DarthSun (#43182) üzenetére


gerlaip
addikt

Megnéztem azonos driverrel, igen ennyivel erősebb az AIW, mint a mezei Etrontech memós Sapphire.
Sapphire 9000 pro órajelei: 275/250 Mhz
AIW 9000: 275/270 Mhz
3DMark2001-ben az 1000 pont különbség azonos Catalyst mellett is megmaradt, ráadásul 3d futtatás és játék közben is szemmel látható a különbség. Érdemes volt annak idején ezt a bga ramos változatot venni, lepipál sok hasonló kártyát.

(nyilván az ára is ennek volt a legmagasabb a 9000/9200-asok közül)

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#43240) Ádyka válasza gerlaip (#43239) üzenetére


Ádyka
őstag

Érdekes, mert a 9000 PRO-k 275/275 -ösek hivatalosan. Nézd őket tök egyforma órajelen, és tök egyforma driverrel. Nem lehet köztük különbség, max mérséi szórás mértékű.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#43241) DarthSun válasza gerlaip (#43239) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

9000- es kártyát be kéne szereznem, még soha nem volt szerencsém hozzá.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43242) arn


arn
félisten

The timing of the GUS Classic chips and the Interwave are not similar, either crappy drivers or just plain hardware leave a serious tempo bug in the replay of a GUS PnP using GUS Native mode. Most of the time, it's not noticeable... but most trackers (people, not software) who used GUS native trackers know that sample loops play properly on a classic and NOT on a PnP. For reference I defy all PnP users to play [url=http://www.pouet.net/prod.php?which=1023]Mighty[url] or run any loop-rich XM module in FT2. The PnP has upsides: the RAM modules are 30-pins SIMM (salvageable from any junkyard of 236/386/486 pile) and it doesn't have the 14+ channel limit the Classis has. IWSBOS does seem to take a lot off the tempo glitch, but not enough. I still curse the days when I composed with a PnP Pro and had to redo everything using a Classic so I'd be sure the rest of the world woul be able to enjoy a normal-sounding song.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43243) gerlaip válasza Ádyka (#43240) üzenetére


gerlaip
addikt

Everest szerint Sapphire 9000 Atlantis Pro 275/250 órajel biztos. Etrontech memók (úgy láttam, hogy) általában 250MHz-esek.
Az All In Wondert is több helyen láttam 275/270-esként.

A hivatalosan megadott órajelek úgy látszik csak elméletben igazak...
(vagy pontatlan a vga-határozó)

DarhSun:
A bga ramos egész jól szedi a lábát, de a felépítése miatt azért a 8500-ashoz nem ér fel...

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#43244) Sanchez638 válasza gerlaip (#43243) üzenetére


Sanchez638
addikt

Úgy vettem észre, hogy a Sapphire Atlantis elég tág jelzés..Van belőle kék színű 9600pro ddr2-es ramokkal szerelve, van ugyan ez feketébe. Nekem a fehér 9000-es is Atlantis.. Biztos valami limitált cuccok ezek.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43245) DarthSun válasza gerlaip (#43243) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

8500- as meg már ritka is, bár nagyon nem kutattam utána, csak tervbe van véve.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43246) gerlaip válasza DarthSun (#43245) üzenetére


gerlaip
addikt

Azért tetszik kiváltképpen ez a sorozat, sőt szeretnék egy 8500/9100-ashoz jutni, mert az olyan régi játékok, mint az NFS Porsche, még grafikai hiba nélkül futnak rajta - a dx9-es Radeonok és a Geforce 4 titanium és az annál fejlettebb nVidia kártyák mind csinálnak grafikai hibákat pl. ebben az NFS játékban.

Ráadásul annyira fejlettek már ezek a kártyák, hogy még 8x-os Anizo szűrést is elviselnek jelentős sebességcsökkenés nélkül, ami nagyon sokat dob a játékok kinézetén, és ezt pl. a Geforce MX nem tudja.

Sanchezsa:
Hát igen, az Atlantis a Sapphire esetében olyan, mint a Tornado elnevezés a Geforce-oknál, semmi értelme. A Pro jelzést egyébként - főleg az Etrontech memós kártyák esetében - illendő lenne elhagyni.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#43247) Ádyka


Ádyka
őstag

Láttátok a procinepper hirdetését itt a HA-n? 3300-at kér egy aranykupakos Cyrix / ST / AMD prociért? :Y Azért ennyit még nem érnek. Szerintem max 1500-2000 lehet a reális érte. Vagy ezeknek is megugrott az ára mind aa Voovoo2 kariknak?

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#43248) Ranagol_5 válasza Ádyka (#43247) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Láttam. Egyedül a DX40-es pentium overdrive fogott meg, de az nagyon. :DDD
Meg szépek az 1Mb cache-es ppro-k is, de a mellette lévő 256-osok már nem sokat érnek.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#43249) cbmfan


cbmfan
senior tag

ismét rágódom floppy csatlakozó nélküli, USB-ről bootolni képtelen lapról BIOS lementésen. van bármi ami képes HDD-re lementeni BIOS-t? utána már megoldom CD-ről indítva frissítést másikon, de erre még nem jöttem rá. AWDFlash, Uniflash csak floppyra mentene.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43250) gban válasza cbmfan (#43249) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ezt nem értem, miért csak floppyra mentene awd meg uniflash?
Amúgy meg FDD csatis SCSI kártya? Az is megoldás lehet ha FDD kell neked mindenképp.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.