Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) arn válasza gban (#43549) üzenetére


arn
félisten

kiirod, cdre, ramasolod sdre... egyik sem korulmenyesebb, mint egy floppyval kinlodni. pcios alaplapba dughatsz usb2es kartyat, vagy sd-ide atalakitot hasznalsz.

(#43550) bacsis: ??? ugye most nem azt akarod mondani, hogy mindenki aki ide jar 486tal nyomja otthon, mint egyetlen masina? :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43552) Ranagol_5 válasza bacsis (#43545) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nincs AMD 790FX chipset-es lapom. Nyilván ezer meg egy deszkám van, amiről tudnék floppy-ra másolni, de azt hiszem az asztalomon lógó usb hosszabbítóra egyszerűbb rákötni, mint előbányászni egy config-ot házastól, összekötögetni, meg hasonlók.
Azt meg nem is kell mondanom, hogy LGA2011-en nincs már floppy.. De ha lehetne venni bővítőkártyát, amin egy szaros floppy csatlakozó van, én biz isten vennék. :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#43553) bacsis válasza arn (#43551) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azért írtam hogy második képet senki sem tart otthon csak floppyzás kedvéért :)
Mondjuk én igen, egy Athlon XP-s gép formájában, de velem ne számoljunk :))

(#43554) gerlaip válasza bacsis (#43506) üzenetére


gerlaip
addikt

Sajnos három nappal az aukció lezárulta előtt már 30 ezer a V4 4500-as ára. Lehet, jobban megéri az 5-ös, abba némi erő is szorult. (de nem nekem, én tizen ezernél többet nem szánok ilyesmire...)

lámavakond

(#43555) arn válasza gerlaip (#43554) üzenetére


arn
félisten

Baromsag is... Nekem epp a retrozal lenyege veszik el magas arakkal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43556) MasterDeeJay

Hoztak egy retró nec powermate gépet amibe volt egy ilyen.
Gainward mx440-8x 64mb. Valamiért bordázott a ram. (BGA DDR1? ) Gpu hűtés elég kicsi, szokásos daráló. Kipróbálni holnap fogom.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#43557) MMIX válasza MasterDeeJay (#43556) üzenetére


MMIX
addikt

Gainward GeForce4 PowerPack Pro/600-8X XP Golden Sample-nak látszik.

[link]
[link] (működik az oldal, csak lassan tölt be)

[ Szerkesztve ]

(#43558) arn


arn
félisten

Gf3ban volt anno golden sample kartyam, nagyon szep kartya volt, sokkal igenyesebb, mint a kortarsak. De nem volt meg sokaig, az nv akkoriban meg feleves ciklussal dolgozott, hihetetlen tempoban ontottak a kartyakat, es fejlodtek. De ezt a kartyat nagyon megjegyeztem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43559) frescho válasza arn (#43544) üzenetére


frescho
addikt

Ugyanugy, ahogy a DX12 is csak lassan szallingozik. Szimplan nem tudnak azonnal elkeszulni a vadonat uj programok, a hardver gyartoknak, fejlesztoknek eltart egy ideig, amig hozzaszoknak az uj dolgokhoz es lekezdik kihasznalni azokat. Ha emlekszel a nagy valtas a DX9-10-nel is evekig tartott.

https://frescho.hu

(#43560) arn válasza frescho (#43559) üzenetére


arn
félisten

En dx12 eseten nem erzek semmi motivaciot... Szvsz ugyanugy a konzolgeneraciok fogjak meghatarozni a pcs grafika fejlodeset mint eddig. Majd ha uj generacio lesz, majd akkor lesz ugras.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43561) gerlaip válasza arn (#43558) üzenetére


gerlaip
addikt

Nagyon szép, tényleg hamar jött utána, ami nekem volt, a ti4200.
Sajnos sokkal tucatabb kivitelben:


Hajszálra ilyen volt, még a rosszabbik cooler kivitellel.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#43562) arn válasza gerlaip (#43561) üzenetére


arn
félisten

En is ilyenre valtottam, de volt ti4200bol kesobb leadtek es abit is. A leadteken erdekes huto volt, ami a hatoldalon is folytatodott. Ez az inno fele ref huto baromi idegesito volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43563) bacsis


bacsis
Közösségépítő

akkó má' én is!
Nekem Leadtek Winfastból egy Geforce4 TI4800SE van meg (A280)
dobozos tartozékos, a GPU 310-et megfutja :))

(#43564) DarthSun válasza bacsis (#43563) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Überelhetetlen :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43565) bacsis válasza DarthSun (#43564) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van pár Asus Geforce4 TI4800SE-m... elég faék egyszerűen néznek ki... nem is fotózom le.. azok viszont attól függetlenül mennek 325-ös GPU frekit is ;]

(#43566) DarthSun válasza bacsis (#43565) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ritkaságszámba mennek, Neked meg van pár darab, csak úgy lazán :D :R

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43567) Ranagol_5 válasza bacsis (#43565) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Egy olyat ígértél nekem, csak nem találtad meg ugye időben! Nem felejtettem ám el! ;]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#43568) bacsis válasza Ranagol_5 (#43567) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh ez így van.. csak egyet tudok hogy hol van... A saját dobozában...
A múltkor mikor összepakoltam a padlásomat
elég sok minden előkerült, pl a múltkor is megmutatott Rendition Verite VGA kártya... de még így is hiányoznak cuccok.. pl a dobozos Asus P5A-B alaplapom, vagy még pár Asus Geforce4 VGA kártya... tudom hol lehetnek, csak el vannak barikádozva.. a nyáron most kipakolom az "előteret" ott majd meglelem őket :))

(#43569) Ranagol_5 válasza bacsis (#43568) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Gondolom a CT-479-re való hűtő sem lett még meg. :DDD :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#43570) Ádyka


Ádyka
őstag

Éppen egy Abit BX6 V2.0 laphoz kerestem biost, és találtam ezt az oldalt: [link]

486 - P1 - és még Abit Pentium Pro laphoz is fent vannak az utolsó biosok amiket kiadtak, és a biosok újításai is ott vannak.

Tök durva, a legtöbb Abit P1 laphoz még képet sem lehet találni a neten, hogy egyáltalán hogyan is néztek ki. Lehet mazsolázni.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#43571) bacsis válasza Ranagol_5 (#43569) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na látod azt át túrom.. össze vakartam az összes hűtést egy dobozba... lehet hogy meglettés beszórtam oda :))
Amúgy elég jól megtelt a vitrinem :))

[ Szerkesztve ]

(#43572) Ranagol_5 válasza bacsis (#43571) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Az jo volna, mert ugyan ocsem kesziti nekem a lefogatokat az alternativ zalman hutesemhez, de azert jo volna ha lenne egy biztosan mukodo megoldas az almariumban. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#43573) cbmfan


cbmfan
senior tag

minap lőttem egy komplett XT-t, de monokróm monitorom nincs hozzá. Trident vagy Cirrus ISA VGA működne benne?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43574) DarthSun válasza cbmfan (#43573) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, működik. A 16bit- es sínből csak a hátlap felőli részt (8bit) kell bedugni a 8bites ISA foglalatba, a többi "lóg" szabadon (én is így használom).

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43575) cbmfan válasza DarthSun (#43574) üzenetére


cbmfan
senior tag

bekapcsoltam, 1-3-3 rövid csipogás bekapcsolás után azonnal, utána semmi, bármilyen kártyával.

"1-3-3 First 64KB RAM failure The first RAM IC has failed."

aha. ezzel most mit kezdjek? :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43576) DarthSun válasza cbmfan (#43575) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Képet sem ad ?

Az alaplapon :
Ha van 1 bites IC- d (rendszerint az van rajta), cseréld az elsőket, ha nincs akkor próbáld kihúzogatni, majd vissza, hátha csak kontakthiba.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43577) cbmfan válasza DarthSun (#43576) üzenetére


cbmfan
senior tag

van, átraktam memória bővítőből. most ezt műveli:

"2-3-2 64KB RAM failure Bit 9; This data bit on the first RAM IC has failed"

négy sarkában cseréltem, passz, hogy melyik az első :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43578) DarthSun válasza cbmfan (#43577) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtom, akkor hogy 1,4 vagy 9 bites van-e benne, 9bites nem valószínű. A membővítőben viszont hamar meghaltak az 1 bites IC- k. Kirakósjáték, próbálgasd, mást nemtudok perpill javasolni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43579) Alpi.


Alpi.
addikt

Prescott + kompi !
Életemben először élveztem a 478-at. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#43580) cbmfan válasza DarthSun (#43578) üzenetére


cbmfan
senior tag

két tucat után feladtam. szétszedem, kap egy gyors mosást 30 fokon és egy új akkut.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43581) cbmfan


cbmfan
senior tag

ezzel a géppel lett (talán) működő MFM vezérlőm, viszont ha ez nem akar feléledni milyen lapban tudnám tesztelni? van még pár MFM HDD, de legrégebbi Socket 7-es ami tuti működik.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43582) DarthSun válasza Alpi. (#43579) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

4400+1.76V, világít a mag :DDD . Nem thotringol nagyon ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43583) Alpi. válasza DarthSun (#43582) üzenetére


Alpi.
addikt

1.62 az. :) 5-25 fok kozt mozgott kupak. :)
Lap viszont elfogyott sajna. Gyari chipset hutessel eddig birta. Sajna plusz feszt nem toleralta, mert mar hataron volt a hofok igy is. Valami jobb hutessel meg biztos lehetne talalni a prociban egy keveske pluszt. Annyira nem sajnalom, mert mar ezen az orajelen is nagyon erezni, hogy korlatokba utkozik. Alig skalaz mar cpu frekire. A benchmark eredmenyekre gondolok. Szinte semmi javulas nem volt az utolso 200-300 mhz alatt.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#43584) arn


arn
félisten

En akkor adtam el a p4et, amikor a processzorblokk huvos volt, de a blokk leszorito meg izzott a lap miatt... Meg is doglott az abit ic7es.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43585) DarthSun válasza Alpi. (#43583) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, elírtam a feszt. 4000 körül is szép, ha még skálázódik. Vizhűtés ? Akkor is nagy a maghő, ha nem jelzi a kupak (hőtorlódás, szivárgási áram, valamint ezen a csíkszélességen a határozatlansági elv, egy elektron több helyen is lehet egyszerre a kvantumméretekben, a makrovilágból nézve viszont a vezetőn tartózkodik, mivel az összegzett hullámfüvények kölcsönösen összeomlanak, és a Heisenberg mátrixegyenletek eredője 0). A valójában a vezetőn kívül megjelenő elektronok viszont fotonemissziót okoznak a szigetelőkben is, mely fotonok melegítik a környezetüket. Ezek már értelemszerűen nem vehetnek részt a teljesítmény növelésében.
Ha a folyamat "megszalad" akkor jön a zárlat, majd a füst :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43586) Alpi. válasza DarthSun (#43585) üzenetére


Alpi.
addikt



Kompresszorka. :) vizzel lehetetlen itt megfogni Prescott urasagot. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#43587) DarthSun válasza Alpi. (#43586) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép ! Az előző eszmefuttatásom viszont kb mínusz 272 Celsiusig érvényes, kivéve a szupravezetőket. 273- at nem lehet elérni a termodinamika 3. törvénye alapján :D

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43588) Alpi. válasza DarthSun (#43587) üzenetére


Alpi.
addikt

A socket es a proci az hideg, de mellette a vrm izzik. Hala a Prescott fejlett energiagazdalkodasanak. A cpu lehet akarhogy hutve, a vrm-rol nem szabad elfeledkezni !! Fullon ment egy odairanyitott venti, megis izzottak az alkatreszek.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#43589) DarthSun válasza Alpi. (#43588) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Emiatt hajtottam a P4EE- t 3.77 GHz- ig, ez még bent van az alapfeszben. Használatra pedig a 3.6 Ghz- et lőttem be.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43590) Ranagol_5 válasza Alpi. (#43588) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Milyen deszka van alatta?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#43591) DarthSun válasza Ranagol_5 (#43590) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

IC7 - látszik az egyik fotón a felirat :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43592) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Apróhirdetések»Hardver »Multimédia »Hangkártya »Creative Audigy 2 Platinum eX / Windows XP-hez

Bár engem valszeg átcseszett a találkával, de hátha valakinek nagyobb szerencséje lesz.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43593) DarthSun válasza Sanchez638 (#43592) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megéri az árát ! Persze ha nem megbízható az eladó akkor inkább csak bosszúsággal járhat a procedura.

Nekem az Audigy2ZS Platinum Pro van, mely teljesen hasonlóan néz ki. Jóval drágábban vettem. Viszont ezek mindegyike megy Win7 32/64bit alatt is, sőt a driverben amit használok, benne van a Win 8.x támogatás is, de ott nem próbáltam. Win7/64 alatt [sima ügy] és szépen szól.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43594) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ezen sose futott át a tekintetem. 2003-as gyártású, Rage 128 Ultra.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43595) DarthSun válasza Sanchez638 (#43594) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Dobd bele egy SS7 lapba. Gondoltam rá már hogy kipróbálom (nekem régebbi gyártásúak vannak), de lehet hogy DOS alatt nem annyira kompatibilis a régebbi progikkal mint a VirgeGX2, ami jelenleg benne van.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43596) gban


gban
Közösségépítő

Lenne egy hülye kérdésem.
775-ös gépet alapul véve, a 64 bites Win7-nek lehet hátránya?
Régen valami olyasmit olvastam, a 32 bites programokat átkonvertálja valahogy meg felléphet kompatibilitási gond is.
Vagyis, ha nincs 4 giga ram a gébben, jobb a 32 bites?
SSD, lemezkezelés, lassulás / gyorsulás felléphet bármelyiknél a másikkal szembeni hátrányként / előnyként?

Postázást nem vállalok.

(#43597) Sanchez638 válasza gban (#43596) üzenetére


Sanchez638
addikt

64bit ultimate-t használok 512mb rammal és egy notesz hdd-vel a letöltő géphez. Sok bajom nem volt még. Max egy két régebbi 32bit-es progi nem fog rendesen futni. De ez inkább a házi mólokos vagy speckó szoftvereknél van jelen.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43598) Tim82 válasza gban (#43596) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tettem fel 64 bites Win 7-et egy Lenovo Thinkpad T61-re (T7300, 2 GB RAM, HDD, dedikált Quadro GPU). Az oprendszer RAM igénye mindig 1,5-1,9 GB RAM között mozgott, a WU konkrétan megette pl. az egészet, valamint ha indul a rendszerrel még pár program (az én esetemben Avira, Dropbox, OneDrive + a laptop saját Power Manager-e), akkor is tetűlassú volt az egész - alapesetben egyik dolog sem igazán erőforrásigényes. Az egyik 1 GB-os modult kicseréltem 2 GB-osra, onnantól kezdve elég lett a RAM.

Szerintem 3 GB RAM alatt maradjon 32 bites, 3+ GB RAM-mal már oké a 64 bites.

Kompatibilitási problémába, lemezkezelési különbségekbe nem futottam bele, szerintem ezt a fenti megkötést leszámítva kb. egyre megy hétköznapi használatban, hogy 32 vagy 64 bites Win 7-et használok.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43599) DarthSun válasza gban (#43596) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

775- ös gépen nincs tapasztalatom e jelenségre. Azonban kettő laptopon igen. Az egyik egy Intel Pentium DualCore alapú, 2GB rammal durván lassú volt Win7/64 alatt. +1GB ramot beletéve azonnali a gyorsulás, bootolás és a munka is sokkal gyorsabb 3GB- al. A másik a sajátom, Athlon-II alapú, ebben 2 modul volt 2+1 GB, ebből vettem ki az 1GB- os modult melyet a 2GB- os lapos tulajának adtam. Az 1GB- os helyére egy 4GB- os került, jelenség - 3GB- al is jól használható volt, 6GB- al a bootidő nem változik, sok programmal a munka viszont gyorsabb, a szokásaim szerinti 2 böngésző sok füllel+Skype+torrent kliens+zenelejátszó+mittomén mennyi háttérfolyamat a végén már megzabálta a 3GB- ot, 6GB viszont teljesen elég ilyen általános felhasználásra, általában a fizikai ram 50-60%- át használja, így ha be kell tölteni még valami nagyobb progit, kevesebbet erőlködik (gondolom kevesebb a swap). Tehát 64bit esetén 3GB ill felfelé szembetűnően jobb, alatta tehát 2GB- al már nagyon lassul. 32 bites Win7 verziót nem használtam, így avval nemtom hasonlítani.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#43600) gerlaip


gerlaip
addikt

Kinéztem volna egy konfigot, de másra kell a pénz, így nem veszem meg, de leírom, hogy milyen lenne:

Northwood 3,2/800 2K
Abit IC7 2,5K
HD3850 10K

Vélemény? Kevés a proci?

[ Szerkesztve ]

lámavakond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.