Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) BonFire válasza bb0t (#22350) üzenetére


BonFire
veterán

Ha nem tudod, mit nyomtál meg, reseteld első körben a programot. CTRL+ALT+Shift nyomva tartása indítás közben lehet, hogy megoldja. Ha nem, a programot telepítsd újra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22352) marilllyo


marilllyo
veterán

Ha simán kimentem a képet PDF-ben (mentés másként) ott be tudom állítani a PDF X 1 szabványt. Viszont ott nem tudok vágójelet beállítani. Ha nyomtatásra megyek ott tudok vágójelet beállítani ellenben nem tudom, hogy lehetne PDF x1 szabványba kimenteni. Mondjuk nekem van fenn FOXIT is. Ott felül a Foxit PDF creatort mutatja. Ott csak PDF A/1-b van.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22353) BonFire válasza marilllyo (#22352) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel a Photoshop nem kifejezetten nyomdai készterméket állít elő, ezért nincs is benne a vágójel meg a kifutó. Mentsd PSD-be és bízd a többit a nyomdára. Vagy szerkeszd a cuccot Illustratorban, abban van vágójel és kifutó. Vagy Ps-be kézzel kell belemókolnod ezeket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22354) bb0t válasza BonFire (#22351) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Elvesznek a billentyűkombinációk is amiket beállítottam?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#22355) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Azt hogy lehet beállítani, hogy ha valamit becopyzok az állományba vagy duplikálok egy réteget egyik fájlból a másikba, hogy azt mindig a kép középre rakja be. Tegnap nagyon kényelmesen így csinálta, most is jól jönne, de nem jövök rá a működésére.

We are only Stardust...

(#22356) berzerker83 válasza bb0t (#22354) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Ki lehet menteni ezt is (mint szinte mindent), ha nagyon kell.
No offense, pusztán kíváncsi vagyok, hogy könnyebb új parancsokat beállítani, és memorizálni, mint a meglevőket megtanulni? Csak én vagyok maradi és nem nyúlok ehhez?

[ Szerkesztve ]

(#22357) ViZion válasza berzerker83 (#22356) üzenetére


ViZion
félisten

halom mindenre nincs gyárilag bill kombó. Aki használja, annak meg érdemes ezeket is belőni, mert gyorsabb a munka.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22358) BonFire válasza berzerker83 (#22356) üzenetére


BonFire
veterán

Ecsetméret változtatására nekem az É és az Á van beállítva. Keménység változtatására meg az Ó és Ú. Magyar billentyűzetkiosztáson sem kapcsos-, sem csöcsös zárójel nincs. F1-re sem a Súgó jön elő, hanem új réteg. CTRL+Ű nekem a Crop. Nekem csak ennyi van, de másnak esetleg más lehet a fontosabb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22359) pikszel válasza BonFire (#22358) üzenetére


pikszel
őstag

Bármely "ecset", Alt jobbklikk nyomva tartva, egér jobbra-balra, fel-le, az esetedben. Egér?

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#22360) BonFire válasza pikszel (#22359) üzenetére


BonFire
veterán

Nem szeretek egerezni, főleg Photoshopban. Wacom táblán ez nem működik, tekintve, hogy nálam le vannak tiltva a toll gombjai, mert véletlenül állandóan megnyomtam őket, és őrület volt, amikor mindig előbukkant a helyi menü. Marad a gyorsbillentyű. Azzal nem is kell annyit pöcsölni a beállítással.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22361) ViZion válasza BonFire (#22358) üzenetére


ViZion
félisten

nálam pl. ctrl+í az új segédvonal. De van még pár, csak nem is tudom mi a gyári, mi a saját... Megszokás is. Az ilyen egér mozdulatos hókuszpókusz nem jön be, de sztem sokaknak nem, mert ezek a gesture vezérlés dolgok azért nem lettek olyan sikeresek, mint remélték...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22362) bb0t válasza berzerker83 (#22356) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nem mindent állítottam át csak egy két dolgot. Olyanokat amiket kényelmetlen volt az alapértelmezéssel használni. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#22363) berzerker83 válasza bb0t (#22362) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Azóta összeraktam a dolgot, de nekem nem a plusz parancsok beállítása ugrott be, amikor a gyorsbillentyűk mentése szóba került (biztos túl péntek volt :) ). Valamiért nekem ez az opció eszembe sem jutott, nálam a funkcióbillentyűk vannak megtömve mindenféle action-nel, az alap crop-tól az összetett cuccokig. Az eredmény igazából ugyanaz, és még pár ötletet is kaptam. :)

(#22364) BonFire válasza berzerker83 (#22363) üzenetére


BonFire
veterán

Nálam a CTRL+Í a segédvonalakat, a CTRL+SHIFT+Í a rácsot kapcsolja be-ki.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22365) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok!
Tud valaki segíteni Pantone Plus színkód sima Pantone-ná alakításában?
Van rgb kód is de az eddig talált netes konverterek félreviszik a dolgot :( A színhűség sajnos fontos.
Az alábbi kettőről lenne szó.

Kösz előre is!

Whatever.

(#22366) Met válasza j.bravo (#22365) üzenetére


Met
nagyúr

Ez nem így működik sajnos.
Ha fontos a színhűség akkor adjanak egy nyomdai anyagot amihez lehet pantone-t keverni.
Vagy egy pantone+ skálát vessenek a szükséges pantone skálával. Nem írtad hogy C-s vagy U-s vagy melyik kell.
Ha azt az rgb-t átváltod 4 különböző programban, 4 különböző eredmény lesz. Ha Pantone+-ból váltod szerintem akkor is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22367) j.bravo válasza Met (#22366) üzenetére


j.bravo
addikt

köszi!
textilről lenne szó, de valamiért mégis a C (solid coated) amiben a kimenetet meg kelleni adni :)
egyelőre akkor kértem hogy legyenek oly jók és adják meg ők plus helyett a C-ben...

Whatever.

(#22368) Met válasza j.bravo (#22367) üzenetére


Met
nagyúr

Szitás, tamponos C-vel dolgozik.
Az a legjobb ha ők mondják meg mert akkor ha nem lesz jó a szín nem Téged csesznek le.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22369) j.bravo válasza Met (#22368) üzenetére


j.bravo
addikt

aki kérdezte tőlem, azt megkértem, kérje már meg a megrendelőjét :D
szemre nem nagyon messzit végülis találtunk, de nem az igazi, ezért - pont amiért mondod - mondtam hogy legjobb így...

Whatever.

(#22370) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy sablon file-om amit szeretnék megfesteni de a bibi ott kezdődik hogy van két alkatrész és egy-egy részük fedik egymást. Viszont mindkét alkatrésznek más színt szeretnék adni. Van-e arra mód és lehetőség hogy a fedett részen ne a felső réteg színe látszódjon az alsó alkatrész ugyanazon részén?

Remélem értitek!

(#22371) BonFire válasza Norbi46 (#22370) üzenetére


BonFire
veterán

„a fedett részen ne a felső réteg színe látszódjon az alsó alkatrész ugyanazon részén?
Remélem értitek!”

Hát, nem nagyon…

Elkészíted a két réteg metszetét külön rétegre és úgy adsz neki egy kitöltést.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22372) ViZion válasza Met (#22368) üzenetére


ViZion
félisten

+1
vinni kell egy sálát, bökjön rá. Ráírni a megrendelőlapra, amit aláír. :K

Norbi46: " a fedett részen ne a felső réteg színe látszódjon az alsó alkatrész ugyanazon részén?"
:U hanem akkor mi látszódjon?

Amit BF írt, csak kezdő nyelven: kijelölöd a felső réteget (ctrl+klikk a réteg palettán), majd az alsó réteg legyen az aktív és ctrl+J. Ezt az új réteget fentre cibálod és színezed. Raszter rétegekkel műXik, vektorosnál más a metódus, de ez a lényeg kb. Lehetne maszkolással is, de sztem nem éri meg ennyiért bíbelődni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22373) Norbi46 válasza BonFire (#22371) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

No itt a kép:

Tehát az 1 alkatrész ki van töltve fehérrel, külön rétegre ki van töltve pirossal a 2. alkatrész.
A kínom az hogy mivel a 2. alkatrész rétege az 1-es fölött van ezért az 1-es alkatrészen piros színű a metszeti rész. Attól tartok hogy ez lehetetlen megvalósítani.

(#22374) ViZion válasza Norbi46 (#22373) üzenetére


ViZion
félisten

De még most sem tudjuk, h MIT akarsz megvalósítani???
Mi látszódjon a metszeten? Legyen ott halványan a másik, legyen más szín vagy mi kellene? Hogy válaszoljunk, ha nincs kérdés? :W
A metszeti rész maszkolható, de írtuk hogy lehet új rétegre rakni, ahol színezheted. Rétegek sorrendjét lehet változtatni, esetleg ez hiányzik a boldogsághoz?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22375) Norbi46 válasza ViZion (#22374) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Bocsánat hogy nem írtam hogy mit szeretnék már zsibadt az agyam.
Mindkét alkatrésznek az adott színt kellene viselnie a metszeten is, vagyis ez lehetetlen mert nem lehet egyszerre két színű a metszeti rész. (Azt hiszem megvilágosodtam) :))

Köszönöm mindkettőtöknek a segítő szándékot!

(#22376) ViZion válasza Norbi46 (#22375) üzenetére


ViZion
félisten

Nem lehetetlen (kvázi). Erre van az izometrikus nézet, vagy mint műszaki rajzban, több nézetet készítesz. Persze ha a feladat ezt lehetővé teszi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22377) BonFire válasza Norbi46 (#22375) üzenetére


BonFire
veterán

„Mindkét alkatrésznek az adott színt kellene viselnie a metszeten is, vagyis ez lehetetlen mert nem lehet egyszerre két színű a metszeti rész.”

Hogyne lehetne: a színek keveredéséről van szó, amit keverési módok alkalmazásával lehet megvalósítani. A fehérnek és pirosnak a keveredéséből rózsaszín (világospiros) jön össze. Sárga ciánnal Multiply módban például zöld lesz. Magenta sárgával pirossá válik. Csak tudni kell, melyik mód mit csinál. A multiply összegez, az overlay is, csak másképp, a screen kivon.

Egyébként mi az a sok kricckracc az objektumokon?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22378) neko18 válasza Norbi46 (#22373) üzenetére


neko18
senior tag

Nem egy autó template? :)

kdxsv

(#22379) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Készítettem pár fotót helikopterből, ablakán keresztül polár-szűrővel, sok kép jó is lett, de ahol nagyon erős volt a szembenapfény ott látszik kisebb tükröződés a képen (ruha a heli ablakán), ezt a photoshopban lehetne valamilyen módszerrel javítani/csökkenteni?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#22380) #16514048 válasza kriszwells (#22379) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ki lehet retusálni (mint mindent), a képtől függ, hogy pontosan milyen módszer a legcélravezetőbb, illetve hogy mennyire pepecselős munka eltüntetni. Olyan automatika nincs benne, ami minden esetben szép eredményt ad.

(#22381) kriszwells válasza #16514048 (#22380) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Erre gondolok, a zászlók környékén, kicsit alatta felette. Ilyesmit lehet-e korrigálni?

Kösz! :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#22382) Jinxb1rd válasza kriszwells (#22381) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Sok munkával igen, pepecselős munka

We are only Stardust...

(#22383) #16514048 válasza kriszwells (#22381) üzenetére


#16514048
törölt tag

Lehet, bár ez tényleg a pepecselősebb fajta, mert elég nagy a tükröződés, sok részletet kitakar. Ha mondjuk a kép bal alsó részén lenne, ahol csak lombok vannak, akkor sokkal egyszerűbb lenne.

Mennyi kép van? Ha csak pár darab, akkor szivesen megcsinálom, ha átküldöd privátban, többre viszont nincs most időm.

(#22384) ViZion válasza kriszwells (#22381) üzenetére


ViZion
félisten

Az editben az automata korrekciókat próbáld ki. Némelyik meglepően hatékony.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22385) pikszel válasza ViZion (#22361) üzenetére


pikszel
őstag

Nézd, én napi szinten fotózok be termékeket és töltöm fel az optimalizált képeket, amiket előtte azért meg kell néha dolgozni. Ehhez szerintem nagyon jó a gesztusvezérelt zoom és ecset manipulálás, mivel nem szükséges egzakt ecsetméreteket használnom. Egyszerűen vajazott a munka így számomra. És ez számít.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#22386) ViZion válasza pikszel (#22385) üzenetére


ViZion
félisten

OK, neked bejön. A legtöbb usernek meg nem. Ahogy tapipadokon sem jött be, mobilon is max pár mozdulat van, amit használnak, azért ennél nagyobb sikert reméltek sztem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22387) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Az mit jelent, ha egy nyomdánál proof-ot kérnek?

We are only Stardust...

(#22388) #81999360 válasza Jinxb1rd (#22387) üzenetére


#81999360
törölt tag

Bizonyítékot.

:DDD

(#22389) ViZion válasza Jinxb1rd (#22387) üzenetére


ViZion
félisten

Mintát. Ha nem tudsz egzakt színt mondani, akkor vmihez állítania kell a gépmesternek a nyomatot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22390) BonFire válasza Jinxb1rd (#22387) üzenetére


BonFire
veterán

Kefelevonat vagy próbanyomat –► ITT IS Minden olyan esetben érdemes kérni, ha a színhűség fontos, mert színtér ide, kalibrált monitor oda, nyomdánként is nagy lehet az eltérés. A zöldekből barna lesz, a pirosból magenta, a királykékből sötétlila stb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22391) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

De... nem értem. Küldjek nekik egy aktfotót magamról, ahol korrektek a színek vagy mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#22392) marilllyo válasza Jinxb1rd (#22391) üzenetére


marilllyo
veterán

Gondolom annyi, hogy ha pl. csinálsz egy szórólapot ami kell kb. 2000 példányban, akkor a végleges megrendelés előtt egy darabot kinyomtattatsz velük és megnézed, hogy minden stimmel-e. Én biztos ami biztos alapon így csinálom. A cég ahol dolgozom szereti ha a kreatívokhoz az arculatában lévő színeket használom. Nem érzem még annyira magabiztosnak magam ezekben a nyomdai dolgokban, hogy látatlanban elküldjek egy megrendelést. Szívás mert a nyomda akivel szerződésben álluk 35 km-re van tőlünk...azt múlt hónapban már 2x megjártam egy..."aha..jó lesz" miatt.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22393) ViZion válasza Jinxb1rd (#22391) üzenetére


ViZion
félisten

Bakker, háát, ha nem érted, akkor itt vége is. Mondjad, h nyomják ki és jó lesz. :W

pff.. nah, azért leírom lassan, ha a fentieket nem értetted:
csinálsz mondjuk egy céges szórót vagy plakátot. Mivel nem adod meg, hogy pl. logóban milyen direkt színek vannak, így Te be kell vigyél egy logót nyomtatva, amihez hozzáállhat a nyomdász.
Ha nem teszed meg, akkor nyomás után nincs vau-vau, hogy deháteznemisolyan...

Fordítva is működik: kinyomnak neked egy db-ot, az a proof. Megnézed, aláírod. Ahhoz állnak és kész. Utólag nincs hiszti, h nem ilyen színt láttál amikor rajzolgattad. Kis fityfacc melónál nem kérik, nagyot meg el sem kezdik ezek nélkül. Nekem szöveg miatt dobtak vissza komplett kávéházi itallapot. Mondom egy, kaptam a szöveget, kettő: nyomtam mintát, elfogadták. +1, hogy rengeteget magam javítottam benne, de mivel a pia neveket nem ismerem, így maradtak bőőőven hibák. Szal. kifizettettem mindent, hiszen volt minta, bólintottak, nincs utána vita.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22394) Jinxb1rd válasza ViZion (#22393) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ezek szerint akkor ezt nem nekem kell intézni, hanem az ügyfélnek a nyomdánál.

We are only Stardust...

(#22395) Dluinet válasza Jinxb1rd (#22387) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Proof nyomtatóval nyomtatott mintát kérnek
Ez egy színhelyes nyomtató, amin beállítják azt a profilt amelyik papírra lesz nyomtatva a a végleges termék, a nyomtató pedig kinyomtatja annak a színtér és papír színével (általában sárgább) és annak korlátaival. Ez olyan szimuláció.

Hát egy szórólaphoz nem szoktak kérni, meg inkább a nyomdának kéne rendelkezni vele.
Ezt olyan helyen szokták alkalmazni, ahol minimum félmilliós példány nyomnak ki egy-egy reklám kiadványt.
Ennek a nyomtatásnak az ára, kb 2000-4000Ft egy A4-es méretben.

Szerintem elég lesz nekik egy kalibrált nyomtóval egy nyomathoz közeli papírra nyomtatás.
Fotónyomtató (nem otthoni) nem igazán jó, mert annak nagyobb a színtere és dinamikája, olyan minőséget neked nem fognak nyomtatni reális áron.

Otthoni nyomtatóval ne is próbálkozz, mert kiröhögnek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22396) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat. :R

We are only Stardust...

(#22397) suits


suits
tag

üdv!

Valakinek nincs véletlenül olyan template-je ami alkalmas lenne egy egyetemi diploma megszerkesztéséhez ps-ben?Vagy vmi amivel el tudnék indulni? Diszdiplomának lenne nem kell egyből rosszra gondolni,nem hamisitani akarok vagy ilyesmi.Csak nem tudom hogy néz ki egy igazi még csak nem is láttam sose.

[ Szerkesztve ]

(#22398) ViZion válasza suits (#22397) üzenetére


ViZion
félisten

Neki tutira van... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22399) tikshow válasza suits (#22397) üzenetére


tikshow
addikt

(#22400) suits válasza ViZion (#22398) üzenetére


suits
tag

Az nem lenne jó tele lenne helyesírási hibákkal :C
remélem vki tud segiteni, vagy küldhetne vmi alapot

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.