Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) tikshow válasza olivera88 (#21500) üzenetére


tikshow
addikt

Ez egy mesteri komment volt! :C

Persze, hogy lehet PS-be is csinálni.

(#21502) ViZion válasza olivera88 (#21500) üzenetére


ViZion
félisten

PS az mi? Táblázatkezelő :U :DDD
Vannak vektoros shape-ok között egyenes nyilak, Bezier-görbének utánanézel és kiigazítod kedvedre. Shape, work with shape keresőszóra tuturial segíthet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21503) BonFire válasza olivera88 (#21500) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, lehet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21504) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van 64 kép amiket 90 fokkal el kellene forgatni.
Mivel egyenként nincs kedvem, kérdésem lehet e automatizálni.
"Record actions" nem csinálja meg.
Van rá mód?

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#21505) olivera88 válasza ViZion (#21502) üzenetére


olivera88
veterán

Egyedi alakzat eszközre gondolsz? Ott van olyan.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21506) ViZion válasza -szabi- (#21504) üzenetére


ViZion
félisten

Action ként is meg lehet csinálni, de erre irfanview vagy photoscape batch is képes. PS-ben sem tart sokból, de pl. photoscape kötegeltben ez egy kattintás.

olivera88: lehet az, csak ugye többnyire angol a nyelv. Rajzolsz egy egyenes nyilat és átalakítod. Kicsit próbálkozol és menni fog, leírni tovább tartana.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21507) -szabi- válasza ViZion (#21506) üzenetére


-szabi-
őstag

Tudom, hogy meg lehet, azt nem értem miért nem működik a következő:

New action - "rotate picture" - Record.
Open picture - image rotation.
Save as picture - close.
Stop action record.

Start image processor.
Select open folder - save folder.
Select file type
Run action - select "rotate picture"
Run.

Megnyitja a képeket egyenként dolgozik rajta majd zárja és jön a következő.
Aztán a mentés helyére csak másolja a képeket nem csinálja meg az elforgatást.
Próbáltam batch menüből is az elforgatást az eredmény megint csak sima másolás lett.
Mi nem jó így?

Üdv
szabi

(#21508) ViZion válasza -szabi- (#21507) üzenetére


ViZion
félisten

Próbáld meg úgy, h több képet megnyitsz és csak ráengeded az actiont egyenként. Szvsz az jó, ott a kötegeltnél lesz vmi gebasz, de így nem tudom mi lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21509) -szabi-


-szabi-
őstag

Most másképp próbáltam és végre sikerült.

Actions - create new set
Open picture
New action - "rotate picture" - Record.
Image rotation.
Save as picture - close.
Stop action record.

Batch
Select set and action
Source folder
Destination - save and close.
Run.

Így megcsinálta.

üdv
szabi

(#21510) kertsa válasza BonFire (#21491) üzenetére


kertsa
senior tag

Magyar nyelvvel telepítettem az Illustrator-t. A Gradient Mesh-t hol találom?

(#21511) Dluinet válasza kertsa (#21510) üzenetére


Dluinet
nagyúr

színátmenet hálóval

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21512) ViZion válasza kertsa (#21510) üzenetére


ViZion
félisten

Az angol verzióban... ;] :DDD

Leírtuk, hogy nem csak hóbort az angol nyelv. Egyrészt a tutorialok (ez is ősi magyar szó ugye...) nagy része angol. Ha hibaüzi van, akkor magyarul hiába keresel rá. Harmadik és legfontosabb érv: ha új Neked a program, akkor nem tök mindegy melyik nyelven nem érted mi az adott dolog? Ugyanis a magyar sem fog többet mondani, akkor már angolul érdemesebb nekilátni...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21513) Met válasza ViZion (#21512) üzenetére


Met
nagyúr

Az a baj hogy sokan azt hiszik hogy ha magyarul van egy program akkor már kezelni is tudni fogják.
Pedig nem, csak magukat szívatják :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21514) #81999360 válasza Met (#21513) üzenetére


#81999360
törölt tag

Pedig én eltudom képzelni, hogy valaki először megnyitja a programot és azt gondolja hogy;
"Hmm... vajon hol lehet a szendvicspozitív?"

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#21515) BalanceR


BalanceR
addikt

Visszatérő kérdés:
Lehet valahogy az ecseteket mappázni, úgy, hogy be legyenek töltve, de ne egy halomban legyenek, hanem csoportokban, mappákban?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#21516) ViZion válasza BalanceR (#21515) üzenetére


ViZion
félisten

Úgy tudom nem. Elmented külön és csak a szükségest töltöd be. Kb. 6 éve már ezen megy a sírás, h betűtípusok, ilyesmik legyenek tagelhatők vagy akármi... biztos nehéz megoldani, csak a 3D bohóckodásra volt idő... :W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21517) Met válasza ViZion (#21516) üzenetére


Met
nagyúr

Az kell a parasztnak, nem a használhatóságon javítás :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21518) BalanceR válasza ViZion (#21516) üzenetére


BalanceR
addikt

Thx, pedig reménykedtem...
Akkor olyan kérdés, hogy a már meglévő ecsetszetteket hogy tudom összefésülni, pl van 3 .abr file, mindben van 8-10 ecset, ebből kéne nekem egy .abr, amibrn mind a 3 szett ecsetjei bennevannak...
Erre van app, vagy egyéb megoldás?
:R

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#21519) Met válasza BalanceR (#21518) üzenetére


Met
nagyúr

Betöltöd mind a hármat és save brush library?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21520) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Egy festményre bevágtam egy fejet Paintben, de mivel annak a széle elég recés, ezért PS-ben clone stamppel(?) egy kicsit kiigazgattam. Azt hogy tudom még elérni, hogy a bevágott fejrészlet úgy nézzen ki, mint a festmény?

(#21521) BonFire válasza Dinter (#21520) üzenetére


BonFire
veterán

Textúrázással, festéssel és színkorrekcióval.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21522) tikshow válasza Dinter (#21520) üzenetére


tikshow
addikt

Alap filtereket végigpróbálnám első körben. Nem tudom, hogy mennyire értesz PS-hez. De Bonfire féle megoldás valószínűleg eredményesebb lesz.

(#21523) BonFire válasza tikshow (#21522) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel a kérdés túlságosan is általános, nem lehet rá konkrét receptet adni. Főleg annak fényében, hogy még hozzáértőnek is szüttyögni kell olykor, hogy a kívánt hatást megfelelően el tudja érni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21524) zsazsa920611 válasza BonFire (#14113) üzenetére


zsazsa920611
újonc

sziasztok

[ Szerkesztve ]

-

(#21525) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok !

Anno találtam egy menüpontot photoshopban vagy lightroomban hogy egy adott szín helyére bármilyen képet rá lehetett húzni . Melyik programban volt ez és mi a neve ? :DDD

(#21526) HugoTheOne


HugoTheOne
újonc

Sziasztok! Csak erdeklodnek hogy lehet-e ide kitenni munkakat.. elegge kezdo vagyok Photoshop teren.. es csupan tanacsok kellenek.. min javitsak.. mire figyeljek oda, satobbi..

(#21527) BonFire válasza Mirman (#21525) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjuk Photoshop?

Ps-ben is megcsinálhatod.

Kijelölsz egy színtartományt: Select–►Color range
Létrehozol egy új réteget
Az új réteget a kijelölés alapján kitöltöd bármilyen színnel. Mondjuk feketével.
A kívánt képet behúzod a dokumentumba, a most létrehozott réteg fölé.
ALT lenyomása mellett a két réteg közé kattintasz a Layer palettán, így az alsó egy vágómaszk lesz, amibe bekerül a minta.

Ruhaterveknél jól használható eljárás, de még jobban használható Illustratorban, abban ugyanis van Pattern Maker, meg elforgatható is a minta, amire szükség is van például galléroknál és mandzsettáknál.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21528) tikshow válasza HugoTheOne (#21526) üzenetére


tikshow
addikt

Gyere ide. :)

(#21529) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
egy gyors amatőr kérdés: ha több rétegem van egymáson és csak egy konkrét réteg tulajdonságát (fényerejét pl) akarom változtatni, azt hogyan csinálom?
köszi

(#21530) Dluinet válasza Tibiajax (#21529) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kijelölöd a kívánt réteget a rétegpalettán, majd végrehajtod rajta a modósításokat

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21531) Tibiajax válasza Dluinet (#21530) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen, így tettem, az egész képet módosította.. de megtaláltam a kis kapcsolót a csúszkák alatt (this adjustment clips to the layer), azt kell aktiválni és akkor csak adott réteget szabályozza

(#21532) tikshow válasza Tibiajax (#21531) üzenetére


tikshow
addikt

Nem, ahhoz is réteg maszk kellene. Alt + klikk a módosítóra, így csak az adott rétegre hat. Különben az összes alatta lévőre.

(#21533) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Sziasztok!

Magyar nyelvű Adobe Photoshop CS3-at használok jó ideje nagy megelégedéssel, de nemrég elkezdtem egy ősrégi dSLR-rel ( Sony Alpha 230 + 18/200 Sony objektív) fotózni JPG+RAW formátumban, ez utóbbit pedig egyszerűen nem vagyok képes a PS-sel megnyitni. Visszaolvastam a topikban, használtam a keresőt, elméletben mindent úgy csináltam, ahogy a nagykönyvben meg van írva, a régebbi verziójú Camera Raw-ot ezzel a módszerrel telepítettem, az újabbat pedig simán az .exe fájlt lefuttatva. Jelenleg két plugin-t látok feltelepítve a Photoshop-ban, mindkettőnek van névjegye, mindkettőt látom a Megnyitás mint... ablak fájlformátumai között, de akármelyikkel próbálkozom előhívni a fájlt, azonnal jön a hibaüzenet: Nem lehetett az utasítást teljesíteni mert a fájlformátum modul nem tudja a fájlt elemezni.

Mi lehet a megoldás erre a problémára?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#21534) *Ropi* válasza szentkuti11 (#21533) üzenetére


*Ropi*
félisten

A PS CS4 a legkorábbi, ami támogatja azt a vázat. De azt már úgy sem kapsz, egyszerűbb CC-t venned. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21535) szentkuti11 válasza *Ropi* (#21534) üzenetére


szentkuti11
addikt

Akkor egy darabig úgy érzem maradok a jpg formátumnál, köszönöm szépen! :R

(#21536) *Ropi* válasza szentkuti11 (#21535) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem drága a havi 3600 Ft annak fényében, hogy kapsz hozzá egy Lightroom-ot is. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21537) szentkuti11 válasza *Ropi* (#21536) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nyilván nem drága, főleg ahhoz képest, hogy mennyibe kerültek ezek a programok régebben, de úgy vagyok vele, hogy én ezzel nem keresek pénzt, beérem azzal, amim van, fényképezőgép terén is és szoftverek terén is.

(#21538) *Ropi* válasza szentkuti11 (#21537) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, nem tudtam, hogy ismered-e az árát vagy még a régi tart vissza. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21539) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Továbbra is értetlenül állok az előtt, hogy a legfrissebb Camera RAW 8.7.1 egyszerűen nem tudja alkalmazni az objektív profilt helyesen. A képernyőn jól látszik, hogy helyesen kiírja az objektívet és a gyujtó távolságot amin a kép készült, viszont a korrekció engedélyezésekor nincs a legördülő listában egyik objektívem sem. Megnéztem, a korábbi képeket, de nem váz függő a probléma.
Valami ötlete van valakinek, hogy mi lehet gond?

(#21540) ViZion válasza Clemi (#21539) üzenetére


ViZion
félisten

Az én ötletem annyi, h inkább fotós topikban kérdezz rá, előbb lesz válasz. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21541) fmx


fmx
tag

Üdv,az animációs kezelő felületet hol találom a Photoshop CC-ben?A régiben megtaláltam de ebben sajnos nem találom.A választ előre köszönöm :R Megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#21542) *Ropi* válasza Clemi (#21539) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen váz ez a sok 18 MP-es szenzorral szerelt közül? :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21543) ZerriH válasza olivera88 (#21505) üzenetére


ZerriH
újonc

Szia , a microsoftnak van egy programja az a neve ,hogy "Micrsoft Office Picture Manager" .Egyszerű kezelni ,gond nélkül tudsz vele bármilyen módositást elvégezni több képen is egyszerre :D

(#21544) Clemi válasza *Ropi* (#21542) üzenetére


Clemi
veterán

Az a kép amiről a screenshot készült a CR-ban, egy 60D-vel készült. De néztem 550D-vel készült és a mostani 70D-vel készült CR2 fájlokat, ugyanez a helyzet. A LR-ben beolvasva ugyanezeket a képeket, korrekten felajánlja a rendszer a megfelelő objektív profilt. Ezért gondolom, hogy a Camera RAW-al lehet valami gond.

(#21545) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdvözlet!

Meg van nyitva Photoshop-ban mondjuk 5 fájl, legkevesebb kattintással szeretném őket elmenteni egy helyre JPEG képként. Hogy tudom ezt megtenni?

(#21546) ViZion


ViZion
félisten

ERlsőről actiont veszel fel, többire azt engeded rá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21547) Met válasza ViZion (#21546) üzenetére


Met
nagyúr

Elsőről :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21548) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Szeretném ezt a karácsonyfát PS-ben elkészíteni gyakorlásként ezért keresném ezt a képet jobb minőségben

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21549) Andrew31 válasza Breki (#21548) üzenetére


Andrew31
senior tag

De hát most fogod megcsinálni. :U

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#21550) Breki válasza Andrew31 (#21549) üzenetére


Breki
veterán

Tudtam, hogy ez lesz a válasz :-)

Azért szeretném, jobb minőségben, hogy jól lássam az árnyékolásokat, alap rétegeket pontosabban.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.