Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Gigi01 válasza kinghaxor (#22742) üzenetére


Gigi01
őstag

Kérdések jönnek! :DDD

Lehet tudni milyen rugóra cserélted a gyáriakat?A gázé gáz számomra :DDD ,a kuplungot még annyira nem használtam h-váltó hiánya végett.

(#22743) M3nyus :Miben található ez az ülés?,nekem is kell egy ilyen.

Váltó:TH8A árban van jobb váltó?(bár nem találtam mást)

[ Szerkesztve ]

(#22752) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Régebben írtam róla rövidebben abba benne van pár infó:

(#22143)
(#22150)

Az ülés BMW E46 M3, jelenleg van egy ugyan ilyen ülés eladó 40k ért egyik BMW -s FB csoportban. Felszerelni elég egyszerű, a gyári sínen alul van 4 darab ~12mm -es lyuk. Létezett manuális és elektromos állítású is, illetve állítható oldaltámaszú de azok már ritkábbak, illetve leggyakrabban szettben eladóak.

Anyagköltségben kb.:
-2mm falvastagságú zártszelvény 20x40 és 40x40mm darabokból ~15.000 ft.
-4db 600mm es fióksín ~5000 ft [link]
-M8 menetes gumitalp kb. 15-20db ~300ft/db [link]
-asztalnak való bútorlap (ez volt otthon)
-monitor állvány régebbről megvolt, de konkrétan ez a típus: [link]
+ valami festék lefújni, legjobb lehomokfúvatni és színterezni, csak összeszerelve már nehézkesen mozgatható, így inkább én csak lefújtam autó lökhárítóhoz való szemcsés fekete sprayvel.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok M3nyus!

(#22753) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok.

Hosszas gondolkozás és fórum olvasgatás után végül vettem egy T300 Ferrari Integral Alcantara Edition-t.
G920 és az T300 között vacilláltam. Végül úgy döntöttem bevállalom a t300-ast a szíjhajtása miatt, annak ellenére hogy elég gyakran lehet egyéb kiegészítők meghibásodásáról olvasni a Thrustról.
Remélem nem lesz gondom vele.... :N
Ha már lesz egy kis tapasztalatom a kormánnyal kapcsolatban, írok róla egy-két sort :))

[ Szerkesztve ]

(#22754) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

A Project Cars-hoz néztem ki ezt pc-re.
De a játék topicjában azt mondják, ez nem elég jó.
Milyen kormányt ajánlanátok, ami nem drága, azaz kb 20-25ezer alatt van? Amatőr/hobbi felhasználásra...

:R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#22755) guftabi96 válasza csaabz (#22754) üzenetére


guftabi96
addikt

Használtan próbálj meg DFGT-t szerezni.

#KeepFightingMichael

(#22756) kinghaxor válasza Gigi01 (#22751) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Szia. Rugó ügyben elég egyszerű volt a helyzetem. Nekem a szimulátor mellett az airsoft a másik hobbim. Nem megyek bele a részletekbe de az a lényeg, hogy ebből kifolyólag elég sok belső alkatrészem gyűlt össze az évek során. Többek között különböző erősségű rugók is. Amit én bele raktam az egy guarder sp120 rugó darabja. Ez nem lineáris rugó de ez most nem is számít. Ez volt feleslegben itthon. Ez a rugó pont akkora átmérőjű, hogy pont bele megy a gyári rugó közepébe. Annyit csináltam, hogy a még lineáris részéből levágtam flexel két pontosan akkora darabot mint a gyári rugó és a gyári rugóval egybe rakva tettem vissza őket. A levágott darabot bele kell rakni a gyári közepébe és simán vissza kell rakni. Kicsi szilikon zsírt kentem a rugókra és ennyi. Egyik darab a gázba másik a kuplungba. Annyi, hogy a rugók végét a vágásnál kicsit el kell dolgozni, hogy olyan legyen mint egy gyári rugó vége. Kicsit köszörültem belőle hogy lapos legyen az utolsó menet alja, meg lecsiszoltam a végét hogy ne legyen olyan hegyes, éles ahol el lett vágva. És ennyi. A fékbe viszont nem jó mert abban alapból két rugó van. Amit cserélni lehetne az sokkal nagyobb átmérőjű mint ami nekem itthon volt, így az maradt a gyári. Annyit csináltam vele, hogy vágtam bele egy vastag polifoam darabot hogy progresszíven keményedjen a végén. Kellett vele próbálkozni, hogy milyen vastag és alakú legyen de szerintem jó lett. A rugó lehetne abban is egy leheletnyit erősebb de oda még nem találtam másikat. Sokkal erősebb nem kellene bele mert így sem rossz de én el tudnám viselni ha egy nagyon picit erősebb lenne. De ugye ez már egyéni ízlés dolga. A polifoammal így is jobb lett. A pedál útja felkeményedik a végén. Szóval elégedett vagyok vele.

Th8a. Szerintem nem tudsz jobbat venni ennyi pénzért. Érzésre nekem a g25, 27 váltója jobban bejön. De az is lehetne erősebb. És ugye átalakító nélkül más kormánnyal nem működik. Th8-ra is van ötletem. Egyenlőre teszt fázisban van a dolog. Ha sikerül megcsinálni és beváltja a hozzá fűzött reményeimet akkor azt is megosztom majd.

(#22757) Borisz76 válasza Amilo02 (#22753) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Használd egészséggel.

Nekem is ilyen kormányom van...kb 2 hónapja.

Mivel előtte nem volt kormányom így összehasonlítási alapom sincs, hogy mennyire "jó" vagy csak "átlagos és használható".

Az biztos, hogy a korábban használt irányítástól ami a billentyűzet volt...sokkal-sokkal jobb !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22758) Amilo02 válasza Borisz76 (#22757) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia!

Köszönöm, szintén kívánom!
Én is hasonló cipőben járok, mert nekem sem volt előtte kormányom...
PC-n használod?

(#22759) Borisz76 válasza Amilo02 (#22758) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen PC-n használom a Project Cars-al.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22760) Amilo02 válasza Borisz76 (#22759) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Neked sikerült elővarázsolni a wheel control panelt a Windows-ban?

(#22761) Borisz76 válasza Amilo02 (#22760) üzenetére


Borisz76
veterán

Persze :



Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22762) Amilo02 válasza Borisz76 (#22761) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Nekem az a gondom hogy ez a lehetőség után

Nem jelenik meg az általad beillesztett control panel :( :(

[ Szerkesztve ]

(#22763) Borisz76 válasza Amilo02 (#22762) üzenetére


Borisz76
veterán

Katt a "Tulajdonságok"-ra ;)

Mod :

Ha nem megy esetleg egy Uninstall / Reinstall segíthet.

Nálam Win10 Pro ( 64 bit ) rendszeren fut.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22764) Amilo02 válasza Borisz76 (#22763) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Persze hogy próbáltam :D
Már vagy 5X uninstall stb.
Nekem is win 10-van
Délután ha hazaértem belinkelem a képet amit kidob ha a tulajdonságokra lépek...

[ Szerkesztve ]

(#22765) Gigi01 válasza kinghaxor (#22756) üzenetére


Gigi01
őstag

Húú,ezt jól bekérdeztem,köszönöm szépen a kimerítő választ! :R
Én azt hittem,ez a TH8 sokkal jobb,mint a G25,G27 váltó.

M3nyus köszi neked is!

(#22766) This_is_Ice válasza Gigi01 (#22765) üzenetére


This_is_Ice
tag

Mert a TH8 sokkal jobb is :D

(#22767) Dr. Gonzο válasza csaabz (#22754) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Project Cars alá a minimum egy Logitech Driving Force GT, azaz DFGT.
Mivel már nem gyártják, így használtan keress egy jó állapotut.

(#22768) tobias88888 válasza csaabz (#22754) üzenetére


tobias88888
őstag

Sajnos újonnan nincs. Mindenképpen Force Feedbackeset vegyél, az ad igazi élményt. A probléma az, hogy a DFGT kihalását jelenleg még mindig nem töltötte be semmi, így olcsóbban nem kapsz semmi használhatót.

Vagy veszel egy DFGT-t használtan (hardverapróról pl) vagy T150 ami 50 ezer felett van

(#22769) W00dyka válasza Amilo02 (#22764) üzenetére


W00dyka
tag

Ird be hogy joy.cpl és ott vagy

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#22770) Amilo02 válasza Borisz76 (#22763) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Érdekes a dolog, most kapcsoltam be a gépet, és ahogy rá akartam menni a tulajdonságokra lássanak csodát, előjött az a menü ami kell :)
Eskü tegnap vagy 5-6X próbáltam és valami teljesen más alap szarság jött elő :DD :DD :DD :DD :N :N :N :N :N

[ Szerkesztve ]

(#22771) Borisz76 válasza Amilo02 (#22770) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne mentegetőzz.....tudom miről beszélsz !

Egy varázsszó létezik erre : Windows 10

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22772) ricshard444


ricshard444
veterán

Megjött a G29, hol lehet állítani a Damper és egyéb FFB effekteket? Régi szoftverben egyértelmű volt, de itt... :F

Vannak dolgok...

(#22773) kinghaxor válasza ricshard444 (#22772) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Új kormány új szoftver.... Ebben nem lehet állítani. Mindent csak a játékban tudsz én úgy tudom. De javítsatok ki ha tévedek.

(#22774) jozsi252 válasza kinghaxor (#22773) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen így van, először nekem is furcsa volt, de meg lehet szokni.

iPhone 13 Pro Max

(#22775) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Van valakinek Trust GXT 27 kormánya?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22776) vlevi válasza jozsi252 (#22774) üzenetére


vlevi
nagyúr

"először nekem is furcsa volt, de meg lehet szokni"
Ezt mondták már a fokhagymás nápolyira is :)

(#22777) sanyi14


sanyi14
csendes tag

sziasztok
melyik kormányt érdemesebb megvenni és miért Logitech G27, g29 ,Thrustmaster T150, Thrustmaster TX Racing, Thrustmaster T300 RS ? Tudnátok benne segiteni? Előre is köszönöm :R

(#22778) sanyi14


sanyi14
csendes tag

természetesen pc-re

(#22779) This_is_Ice válasza sanyi14 (#22777) üzenetére


This_is_Ice
tag

A felsoroltak közül a T300RS-nek van a "legkomolyabb" belseje, szíjhajtás, 1080 fokos elfordulás, cserélhető perec. Az alap verzióhoz viszont csak 2 pedál jár, míg a Logitech-hez 3 és sok esetben váltó is. A TMX (szinte megegyezik a T150-nel) már eggyel ezek alatti kategória, alkalmi játékra, kevésbé komoly versenyzésre, arcade-simcade kategóriára jó választás lehet, és a T300-zal egyetemben vehetsz hozzá utólag váltót és másik pedált is, ha úgy tartja kedved. TM-ek között sok a meghibásodás, ezért mindenképp garanciális példányt javasolnék. Az én sorrendem:
T300>G29>=G27>=G25>TMX=T150

Elnézést, félre olvastam, fel sem merült a TMX, nem véletlenül; tehát a TX-ről még annyit, hogy kb. T300, csak 900 fokkal.

[ Szerkesztve ]

(#22780) sanyi14


sanyi14
csendes tag

az az igazság 2 között vaciláltam g29 és t300. Akkor azt mondod hogy t300 inkább? jobb a szijhajtás mint a fogaskerekes force feedback?

(#22781) This_is_Ice válasza sanyi14 (#22780) üzenetére


This_is_Ice
tag

Sokkal jobb a szíjhajtás, én egyértelműen a T300-at ajánlom, de szerintem itt szinte mindenki más is.

(#22782) shteer válasza sanyi14 (#22780) üzenetére


shteer
titán

Önmagában a szíjhajtás jobb, igen.

..szerintem jónak tűnik

(#22783) tobias88888 válasza sanyi14 (#22780) üzenetére


tobias88888
őstag

Persze hogy jobb. És ha nagyon profi cuccot akarsz, veszel hozzá egy fanatec pedált és kész is. (V1 vagy V2 már van olcsóbban is használtan)

(#22784) bigrob


bigrob
őstag

Logitech G25-höz egy 24V-os 1 Amperes táp elegendő? Gyári 1.75 Amperes ha jól emlékszem.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22785) Amilo02 válasza sanyi14 (#22780) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia!
Kb. egy hete vettem meg a T300 Ferrari Alcantara Edition-t, aminek három pedálja van.
Én teljesen meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom :)
De ha egy kicsit vissza olvasgatsz itt a fórumon, akkor bőven találsz róla véleményeket....

[ Szerkesztve ]

(#22786) gaben1993


gaben1993
tag

Hali!
Segítségre lenne szükségem. Van egy g27-es kormányom és a forza horizon 3 és 6 apexnél sincs ffb, valamint 90 fokos kormányszög van csak. Így konkrétan játszhatatlan, lehetetlen úton maradni az autóval. Nagyon hirtelen fordul és az ffb hiánya miatt nincsen visszajelzés sem, így a játszani teljesen alkalmatlan. Valami tipp hogy mit tudnék kezdeni a problémával?

(#22787) gaben1993 válasza gaben1993 (#22786) üzenetére


gaben1993
tag

Ha a beállítások wheel settingsnél beállítom hogy g27es kormány, akkor azt írja rá, hogy nem kompatibilis a kormányommal.

(#22788) arty válasza gaben1993 (#22786) üzenetére


arty
veterán

menj a játék topikjába és várd a csodát :D

(rengeteg embernek van különféle kormánygondja a forzák pécés verziói alatt, pl nekem is, megoldás: várom a pecset.....)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22789) tobias88888 válasza gaben1993 (#22786) üzenetére


tobias88888
őstag

Ezen megoldások közül válogathatsz (nem vicc):
iRacing, Rfactor 2, Assetto Corsa, Raceroom Experience, Project Cars, stb...

[ Szerkesztve ]

(#22790) ricshard444


ricshard444
veterán

Nos, pár szóban a G27 ---> G29 -ről:

-A kormány megjelenése modernebb, de kevésbé adja a prémium hatást.

-Fogás és nyomkodás után ez már fordított, a gombok nyomási pontja és minőségérzete jobb /kivéve a tekerőnek../ A váltón lévő gombok a G27-nél katasztrófálisan rosszak voltak minőségérzetre.

- A füles váltónál semmi különbséget nem tapasztaltam

- A kormány perece nem lazul ki és lötyög minimálisan sem, a G27-nél állandóan ez volt

- Kevésbé hangos a fogaskerekek darálása, viszon "recésebbnek" hallom a kormányt a forgatásnál, valószínűleg azért, mert a G27-t folyamatosan karbantatottam és befújtam,ha itt is megtenném ez eltűnne ugyanúgy.

- Középállásban ugyanúgy van FFB lyuk, de egy fokkal talán kisebb, mint a 27-nél.

- A pedál része ugyanolyan, kivéve a fék, ami elsőre fura volt számomra, majd sokkal jobb élményt adott.

- A váltóról azért hiányoznak a gombok, de megszokható, hogy minden a kormányon van

- Az új szoftverben szinte semmi nem állítható, így néhány játékban gondban leszünk, mert azok által van vezérelve minden

Összegezve: Nem éri meg a felárat a 27-hez képest, csak a gari vagy jelen gen konzolos kompabilitás miatt lehet érdemes ezt választani.

Azért vagyok kicsit csalódott, mert a 27 után semmit nem léptem előre és úgy voltam vele, ha újra visszatérek, akkor valami jobbal teszem. Sajnos a nagy árrés /G29 vs T300 3 pedállal és váltóval/ ezt nem tette lehetővé. Legjobban ez az elavult fogaskerekes hajtás ami elrontja az élményt. Fülessel vagy nagy hangerőn ez elrejthető, érzésre relatíve simán fut, így ott nem jön át.

Összességében nekem a G27 jobban tetszett a letisztultsága és a váltón elhelyezett gombok miatt.

Vannak dolgok...

(#22791) gaben1993 válasza tobias88888 (#22789) üzenetére


gaben1993
tag

Nem gondolnám hogy ez lenne a megoldás, ha már 30ért megvettem a full packot. :) Csak javítani fogják, azért az megnyugtatott, hogy nem egyéni probléma. Esetleg aki gépközelben van és hasonló gondokkal küzd, megtudja mondani, hogy a ma hivatalosan kijött verzió még mindig "beteg"?

[ Szerkesztve ]

(#22792) bigrob


bigrob
őstag

Valaki nem válna meg jutányos áron egy G25 hálózati adaptertől? :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22793) shteer válasza bigrob (#22792) üzenetére


shteer
titán

Tízezerért ;]

..szerintem jónak tűnik

(#22794) neilszab


neilszab
őstag

Vasárnap elrajtol a GT3 Bajnokság, első helyszínünk a Red Bull Ring! :D
Csütörtök este nyílt bemelegítő futamot tartunk, ahol örömmel látunk mindenkit!

A gyakorló szerver 0-24 elérhető bárki részére, setup-ot találtok a futam topikjában, eddig közel 200 köridőt található a prekvalon, szóval biztos akad bőven méltó ellenfél a kezdőknek és a profiknak egyaránt. További infók itt:

Assetto Corsa - GT3 Cup: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5981

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#22795) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Farming Simulatorhoz, Euro Truck Simulator 2-*höz tudtok ajánlani valami egyszerűbb (nem túl drága) kormányt gyermek részére? (Win8.1, x64)

Előre is köszönöm. :R

(#22796) vlevi válasza -ZeeZee- (#22795) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azokhoz 900°-os kormány illik. Logitech dfgt, vagy dfp, asszem ezek a legolcsobbak, ha hasznaltan hozzajutsz. Persze a H váltó miatt a g25 lenne az igazi, de hát azért mégiscsak, na, az már nem egyszerűbb kormany.

(#22797) theballa32 válasza -ZeeZee- (#22795) üzenetére


theballa32
tag

Szerintem a G25 a minimum az Euro Truck simulator-hoz,mert H váltóval az igazi.H váltó nélkül meg a DFGT számít egy jó vételnek

[ Szerkesztve ]

(#22798) fagy53 válasza theballa32 (#22797) üzenetére


fagy53
nagyúr

"valami egyszerűbb (nem túl drága) kormányt gyermek részére" - ezt nem olvastad? ;]

ZeeZee: én kipróbáltam az ETS2-öt a Tracer Drift lengyel kormánnyal /13k körüli ár/ és jól elboldogultam vele / 240°-os / annak ellenére, hogy a másik kormányom DFGT /900°-os /.
Gyereknek kitűnő, nyilván nem tartós darabok ezek, de nem sokat vesztesz vele, ha valamikor feldobja a talpát.

(#22799) theballa32 válasza fagy53 (#22798) üzenetére


theballa32
tag

Akkor még a Driving force pro is megéri használtan neki.

(#22800) -ZeeZee- válasza vlevi (#22796) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

+ theballa32
+ fagy53

Köszönöm mindenkinek. Néztem, hogy a G25-öt már csak használtan lehetne kapni, de sajnos az se nagyon van. (vatera, jófogás részemről kizáró ok). Külföldről talán be lehetne szerezni, de elég borsos az ára.
A másik kettőt láttam aprón is, körülnézek még egy kicsit, de köszönöm mindenkinek. :R

Mire kell figyelni, ha használtan veszek kormányt? Van valami, amire érdemes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.