Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) vlevi válasza HollyBoni (#21999) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajna nekem is így kezdődött :(
Azt még megoldottam úgy, hogy egy gombra ráálítottam a játékbeállításoknál a rükvercet, de néhány hónap múlva 4-ből 5-be váltáskor visszarakta hármasba, aztán végül már csak 3-4 között lehetet váltani, 1,2,5,6 egyáltalán nem volt kapcsolható.

(#22002) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Aqua.hu-ról mi a véleményetek? Tőlük vennék T150-et.

(#22003) arty válasza Gabesz1019 (#22002) üzenetére


arty
veterán

2 év garit adnak, ráadásul elég korrekten intézték az ügyeimet mindig - támogatom ;)

---

vlevi: ismert gond a g25 váltójának nyákjának fáradása (a sok nyomkodás miatt), a forrasztási pontok külső kábeles áthidalása a rükverc gondot biztosan megoldják, de egyébként is segíthetnek:

http://raceonoz.com/forums/index.php?threads/g25-shifter-reverse-gear-fix.1937/

kell lőni a neten egy videot, hogy hogy kell szétszedni, majd a kis nyákon átkötni a pontokat és kész.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22004) Gabesz1019 válasza arty (#22003) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszönöm. Igen 2 év, megkérdeztem gyári garancia jegyet adnak hozzá.

(#22005) Borisz76


Borisz76
veterán

Előre bocs !!!! :C

Most találtam egy új PC-s kormányt !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22006) Joshi válasza Borisz76 (#22005) üzenetére


Joshi
titán

Király. :C :DD

(#22007) n000rbi válasza Borisz76 (#22005) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ez kijön bőven 10ezerből, nem? Valaki nemrég annyiért keresett kormányt. Mondjuk váltó/pedálok nincsenek hozzá, de ne legyünk telhetetlenek :DDD

(#22008) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Valaki tudna segíteni abban, hogy a G27-nek a pedáljait hogy lehet értelmesen rögzíteni? Eléggé ellenállóak a pedálok, főleg a fék és mindig elrugdosom. Mivel van egy frankó szgép asztalom, ezért természetesen fallal szemben játszom, egyelőre azt találtam ki, hogy a teret a padlón dobozokkal töltöm ki a fal és a pedálok között, de nem célravezető, mert a dobozok behorpadnak, a kábel megtörhet ha rosszul rakom össze vagy elrugdosom és egyéb anomáliák fordulnak elő. Szőnyeget is tettem alá, szart nem ár az a fogas rögzítő. PVC-n is kipróbáltam ott is elcsúszik.

Már-már azon gondolkozom, hogy körberajzolom és a mintáját belevésem egy fába, amibe így illeszkedne a pedálsor, a kábelnek meg elvezetőt fúrnék a fába majd ezt valami módon kitámasztanám a fallal (talán vágok bele két lyukat amibe változó hosszú fadeszkákat rakhatok ha esetleg állítani kellene a pedálsor faltól való távolságát).

De gondoltam írok ide, hátha tudtok valami okos tanácsot/megoldást adni. Komoly fém szimulátorkeretet nem szeretnék csinálni helyhiány és anyagi okok miatt, valami egyszerűbb megoldás érdekelne.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22009) Enton válasza Dyingsoul (#22008) üzenetére


Enton
addikt

Legegyszerűbb felfúrni egy darab bútorlapra ami megfelelő távolságban tartja a faltól.
Nálam is így van most a cspv1-es, de itt inkább a fékbenyomás miatt kellett ellentámasztanom, hogy egyáltalán a fékezni lehessen.
A lényeg, hogy mérd ki rendesen inkább 2x mielőtt fúrsz, hogy minden jó helyen legyen.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#22010) Shodan válasza Dyingsoul (#22008) üzenetére


Shodan
addikt

Nekem így van: [link]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#22011) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a tippeket! :R

(#22009) Enton: egy képet majd lőnél róla légyszíves?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22012) Enton válasza Dyingsoul (#22011) üzenetére


Enton
addikt

Persze, tessék:

[link]

[link]

(#22010) Shodan:

Menő ez is.
Mostanában én is a megdöntésen gondolkozom, csak még nem találtam ki mivel lehetne megoldani.
De ha más nem is, van még itthon egy-két felesleges bútorlapom majd faragok belőlük 3 szögeket.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#22013) Dyingsoul válasza Enton (#22012) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi! És akkor ez ahogy írtad a falig be van toldva és a fal támasztja a bútorlapot, így nem csúszik el. Nekem kicsit hosszabb bútorlap kell majd mert az asztalom 65 cm mély és még a faltol egy 5 cm is ki van hagyva. Nem akarom tövig betolni mert hátul kábeleket vezetek el. Adtatok pár ötletet, még 1x köszi érte. :) A jövő hónapban sztem meg is csinálom és majd visszatérek az eredménnyel, hátha az majd másoknak is segít.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22014) neilszab válasza Dyingsoul (#22013) üzenetére


neilszab
őstag

A pedál set alján van 3 x 2 db menet, melyek közvetlenül a pedálba csatlakoznak, direkt erre a célra. Akár az is megteheted, hogy kiveszed a pedálokat a műanyag dobozból és oda rögzíted fel őket külön-külön, ahova csak akarod. ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#22015) Dyingsoul válasza neilszab (#22014) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na ezt még nem is láttam! :Y De meg fogom nézni mindenképp, egyelőre el van csomagolva mert vizsgaidőszakban nincs iőm tekergetni de már hétvégén előveszem. :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22016) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Az igaz, hogy a Thurtsmaster-nek itthon nincs szervize? Elvileg sehol nem adják gyári garancia jeggyel. Aqua és Ipon közül melyikkel vannak jobb tapasztalatok, ha esetleg valami probléma lenne?

(#22017) arty válasza Gabesz1019 (#22016) üzenetére


arty
veterán

nekem mindkettővel jó van. ha 2-2 évet adnak, szvsz mindegy hol veszed - ami közelebb van ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22018) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Sziasztook! Igaz, hogy mostanában el vagyok innen tűnve, lehet, hogy páran emlékeznek rám, de a lényeg, hogy alkottam egy videót ami a driftről, szimulátoros feelingről, technikáról szól, és hát természetesen megosztanám veletek, hiszen javarészt minden innen indult nekem is :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#22019) arty válasza VegyesTamás (#22018) üzenetére


arty
veterán

tetszett :C

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22020) #97716736


#97716736
törölt tag

Udv!
Elsosorba Thrustmasteresekhez szolnek. Napokban lett egy Thrustmaster T300 Alcantara edition kormanyszettem, es az az egyetlen apro problemam van, hogy amikor rateszem a kormanykereket a bazisra, es rahuzom teljesen a felfogatojat, akkor a felfogaton levo csavar, nem a kormany kozepere erkezik mikor megvan huzva, hanem odebb. Es ha meghuzom a csavart, akkor a kormanykerek menetebe szorul bele, es igy a kepen latszik hogy le van nyalva egy kicsit a menet.
Neztem sok videot amikor a kormanyt rateszik a bazisra, es mindenhol kozep allasba szorult meg a felfogato, es a csavar is jo helyen allt meg. Nekem pedig nem.
Ez most gyarilag selejt lenne? Erdemes garanciaztatni, es 3-4 hetet varni, vagy ennek a csavar temanak nem sok koze van a mukodeshez?
Csak zavar hogy az illeszkedes nem kozep talyon szorul meg.
Remelem tudtok segiteni. :R

(#22021) Agyzuzo válasza #97716736 (#22020) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nekem se középen szorul, lényeg hogy stabilan rögzüljön és ne mocorogjon mikor téped jobbra-balra. :) Ha erősen tart akkor ne aggódj emiatt.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22022) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok!
Logitech Momo-val kapcsolatban kérdezném azt, hogy mi a különbség a pirosas és a zöldes dobozban árult példányok között? Több kormánynál is láttam már, hogy van zöld dobozzal ellátott verzió, talán ez már újabb kiadás? Vagy valami PS?

(#22023) #97716736 válasza Agyzuzo (#22021) üzenetére


#97716736
törölt tag

Neked milyen fajta kormanynal jelentkezik ez a hiba? Illetve ez kormanytol fugg melyiknel hol all meg :F

A masik meg neztem ha jol rahuzom a menetet, es nem teszek bele csavart ugyanugy tudom hasznalni.
A sim racing is elmondta, nem sok jelentosege van, akkor lenne ha maga a kormanyon is lenne egy menet amibe bele lehetne csavarni. De szamomra ez egy barbar mod, hogy csak ugy a muanyagba beletepjen :DDD

(#22024) Shodan válasza #97716736 (#22023) üzenetére


Shodan
addikt

Igen ez egy elég gyatra megoldás. Nekem középre esik, de ez nyilván csak akkor van így ha a kormányt is középállásba helyezed fel.
Én a csavart nem mertem először nagyon meghúzni, mert vhol olvastam hogy elég ujjhegyel. Aha persze olyan szépen kilazult a kormány 1 hét alatt, hogy majdnem a kezembe maradt. Szóval szerintem ne használd csavar nélkül , mert nekem pl simán lemászott.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#22025) #97716736 válasza Shodan (#22024) üzenetére


#97716736
törölt tag

Kozep allasba helyezem fel a kormanyt, es akkor is igy esik. Ezert lenne jo ha a kozepebe marna bele, nem pedig a kormany menetbe, mert idovel elnyalja teljesen. Emiatt lenne jo kicserelni :))

(#22026) Shodan válasza #97716736 (#22025) üzenetére


Shodan
addikt

Hát ha más baj nincs vele én egyelőre nem cseréltetném. Még lehet hogy rosszabbat kapsz. Lehet hogy a kormány mögötti takarót érdemes lenne leszedni. De igazából nem is értem, mert a menet tuti hogy ugyanaz, ugyanúgy fröccsöntik, ugyanoda kéne essen. Szedted szét egyébként?

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#22027) #97716736 válasza Shodan (#22026) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hat ha rosszabat kapok, akkor az lenne a hab a tortan :C Lehet hogy froccsentesi selejt darab. Nem szedtem meg szet.

(#22028) Shodan válasza #97716736 (#22027) üzenetére


Shodan
addikt

Én megpróbálnám, össz-vissz 4 csavar tartja. Én is le akarom majd szedni, hogy a mögötte lévő kivezetést megnézzem a váltóhoz.
Elég nagy a meghibásodási aránya sajnos, jóval nagyobb, mint a logi g25-27. Sokan fogtak már ki hibásat, csak ezért mondom.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#22029) #97716736 válasza Shodan (#22028) üzenetére


#97716736
törölt tag

Es ha szetszedtem, mit nezek rajta? Vagy probaljam mashogy ratenni a felfogatot?

(#22030) Csabnett


Csabnett
tag

Sziasztok!!

Egy kis segítségre lenne szükségem....
Hogyan tudom beállítani vagy azt elérni, hogy az F1 2015-ben 2 vezérlővel tudjak irányítani??
Logitech kormány a force feedback felelős, srw s1 pedig a váltó, gombok stb...
Valami ötlet???? :R :R :R

"Minden cél útba esik!"

(#22031) #97716736 válasza Shodan (#22028) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hiaba szedtem le nagyon nem tudok mit csinalni rajta, szerintem a kormanynak a menete nem ugy van marva mint az atlagos, es ott van egy kicsi elteres. Kesobb kap ra, igy nem oda erkezik ahova kellene. Mindegy en inkabb kicsereltetem hatha az mar jobb lesz.

(#22032) arty válasza #97716736 (#22020) üzenetére


arty
veterán

én pl csavar nélkül használom, utóbbi év alatt kb 1x lazult ki... (noha nem maxon nyomom az ffbt, ez tény)

szar ez mindenhogy, nemtom a th hogy gondolta :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22033) Shodan válasza #97716736 (#22029) üzenetére


Shodan
addikt

Én azt csinálnám hogy leszedném a burkolatot, lehúznám a műanyag szorítót és megpróbálnám rácsavarni a kormányra, ha úgy sincs középen akkor tényleg valami gebasz van.

Nekem mivel szeretem ha érzem a rázókat így a kerb effectet 70%on használom, sztem ez rázza ki leginkább

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#22034) #97716736 válasza Shodan (#22033) üzenetére


#97716736
törölt tag

(#22032) arty: Most en is ugy hasznalom, es masszivan kapja az oda vissza rantasokat, es nem mozdult meg egyaltalan. Nem tudom akkor mi legyen, csereljem de akkor 3-4 hetet varjak, vagy egyenlore hagyjam igy.

Jaja en is erre gondoltam, de ahhoz ossz 8 csavart kell kiszedni, ebbol 4 meg inbuszos, es az nem igen akart kijonni. :( Lenyalni meg nem szeretnem, mert a vegen ramfognak hogy en mokoltam szet :DDD

Nekem a driver settingsbe az All force az 75%, Constant az 100%, a tobbi meg 0%.
De pl project carsba azt hittem lemozdul a monitor a helyerol, pedig maxon nem is ment, van am benne ero. Meg en azert is valasztottam Th-t, mert a fogaskerekes logi nem jon be. Fanatec, meg tarsai az meg dragak.

[ Szerkesztve ]

(#22035) shteer válasza Hurkafej (#22022) üzenetére


shteer
titán

Elvileg semmi

..szerintem jónak tűnik

(#22036) RaGi91 válasza #97716736 (#22034) üzenetére


RaGi91
senior tag

Nekem sincs középen a csavar. Én tökig becsavartam, hogy ne lazuljon ki. Az, hogy egy kicsit belemegy a műanyagba, az nem gáz. Ha kilazul és elpattan egy pin, az már annál inkább. Azzal nem vesztek garanciát, hogy gyárilag rossz helyen áll a csavar és a műanyag egy kicsit megsérült.

(#22037) #97716736 válasza RaGi91 (#22036) üzenetére


#97716736
törölt tag

Akitol vettem, mondta hogy a szerviz is lehet azt mondja, hogy a mukodeset nem befolyasolja, hasznalni lehet csak belsoleg van esztetikai hibaja, es ettol fuggetlenul nem biztos hogy kicserelnek. De mivel 2 napos csak a kormany, igy a vasarlastol el tudok allni aztan ha lesz uj termek raktaron akkor megkapnam azt.
Mindenesetre elgondolkodok rajta megeri-e vesszodni 1 honapot vele, vagy sem.

Koszi a valaszod, es mindenkinek ugy szinten :R

[ Szerkesztve ]

(#22038) Csabnett


Csabnett
tag

Sziasztok!!
Egy kis segítségre lenne szükségem....
Hogyan tudom beállítani vagy azt elérni, hogy az F1 2015-ben 2 vezérlővel tudjak irányítani??
Logitech kormány a force feedback felelős, srw s1 pedig a váltó, gombok stb...
Valami ötlet????
(#22031) ZeroDK Shodan (#2202

"Minden cél útba esik!"

(#22039) #97716736 válasza Csabnett (#22038) üzenetére


#97716736
törölt tag

Most a jatekban egyetlen egy gombra se reagall a masodik vezerlo? Vagy hogy erted ezt? Controlsnal ha kivalasztod hogy xy gomb errol menjen nem ismeri fel? Lehet a jatek nem tamogatja, vagy csak siman custom profilet kell letrehoznod.

(#22040) VegyesTamás válasza arty (#22019) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Akkor már megérte :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#22041) kubokra


kubokra
tag

Üdv Mindenki!
Olyat kérdeznék akinek van erről tapasztalata. Van egy Easytouch ET-2034 kormányom, semmi extra, gagyi még ffd sincs, de azért én szeretem. :B
Namost, sajnos a pedál úgy döntött, hogy akkor ő most sok év után elromlik, pontosabban működik, csak nem jól. :D Ez annyiból áll, hogy ha nem nyomok semmit, akkor úgy érzékeli, hogy a féket majdnem tökig nyomom (ha a gázra rányomok, az letiltja a féket, de amint elveszem a gázt, már megyek is hátrafelé). Illetve van amikor nem érzékeli a teljes fékpedált mint olyat.
Kérdésem lenne, hogy ez a kábel megtöréséből fakadhat e, illetve meg lehet e javíttatni gazdaságosan?

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#22042) manya777


manya777
tag

Helo.
Ilyen csatlakozót keresek fanatec pedálhoz való loadcell kábel végére. Szerintetek tudok valahol olyat venni? Van 2 db loadcelem kínából, de csak a 3 szál kábel van ráforrasztva csatlakozó nincs a végén. Arról meg ami most a pedálban van nemszeretném levágni, hátha van más megoldás.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#22043) vlevi válasza manya777 (#22042) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez nem pont olyan, mint a 3 tűs vemtillátor csatlakozó?

[link]

(#22044) manya777 válasza vlevi (#22043) üzenetére


manya777
tag

Hát azt nemtudom. Már gondoltam rá Én is, de most ilyenkor persze a kb 40 db kacattal tele dobozban amit itthon pakolgatok egyik helyről a másikra, hogy jók lesznek azok a cuccok még valamire, most egy sincs amin hasonló csatlakozó lenne :D Elméletileg így hívják pontosan, legalábbis egy külföldi fórumon ezt találtam: Micro 1.25 T-1 3-Pin JST Connector

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#22045) manya777 válasza vlevi (#22043) üzenetére


manya777
tag

Na, végül találtam egy ventillátor egy 3 tűst, és szétkaptam a pedált is. Hát nem olyan, a ventis csati jó másfél, 2 szer nagyobb mint a loadcelles. :U

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#22046) Joshi válasza manya777 (#22045) üzenetére


Joshi
titán

Létezik egy kisebb 3pines csati is mint a hagyományos venti csati, szerintem ez a kisebb lesz.

(#22047) VegyesTamás válasza kubokra (#22041) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hali, szétszeded, és letskarítod a potit valamivel. Sokan wd-40-ezik, devaz nem a legjobb+ a port is összeszedi. Inkább féktisztítót ajánlok, csak a műanyag részeket nem megöntözni, mert rideggé és konnyen törhetővé válik.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#22048) #97716736


#97716736
törölt tag

Thrustmaster F1 Wheel Add-on kormanyrol tud valaki velemenyt mondani? Nem talaltam magyar tesztet, igy jobb lenne ha valaki szemelyes velemnyt tudna rola mondani. Amit hallottam hogy elvileg 5-6 honap utan megadja magat a valtoful, illetve a gombok lekopnak rola. Na most hogy mi igaz errol nem tudom.
Szeretnek egyet mindenkepp venni, csak nem tudom mennyire strapabiro, ha mar 40 ropiert aruljak, az ember azert elvarna hogy tobbet birjon mint fel ev...
Koszi :R

(#22049) neilszab válasza #97716736 (#22048) üzenetére


neilszab
őstag

Nekem csak párszor volt a kezemben, így tartós használatról nem tudok beszámolni. Viszont kivitelezés/anyaghasználat szempontból a többi RIM-jükhöz képest szerintem nagyon gagyi, a képen jól néz ki, de kicsit illúzióromboló kézbe venni... persze ettől még lehet tartós.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#22050) #97716736 válasza neilszab (#22049) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hm, kiadhatnanak valami frissitett verziot ebbol a kormanybol. 2011-es, de akkor olvasok meg kulfoldi forumot is. Koszi azert. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.