Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-07 15:11:36

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) Danecay válasza RaGi91 (#23850) üzenetére


Danecay
őstag

Én mondjuk máshogy értelmeztem a leírtakat, persze könnyen lehet, hogy én tettem rosszul :D

(#23852) RaGi91 válasza Danecay (#23851) üzenetére


RaGi91
senior tag

Ezért kérdeztem, mert többféleképp is lehet, főleg tudván, hogy a pedálok fura dolgokat produkálhatnak :D

(#23853) Probl3m


Probl3m
újonc

Sziasztok!
Adott egy Acme Sti kormány és ezt át lehetne alakítani úgy hogy teljes mértékben át forduljon és meg legyen a 900 fok? Van rá valami megoldható megoldás? :F

(#23854) shteer válasza Probl3m (#23853) üzenetére


shteer
titán

Nincs

..szerintem jónak tűnik

(#23855) fagy53 válasza Probl3m (#23853) üzenetére


fagy53
nagyúr

Szia!
Van, ha a jelenlegi kormányod elfordulási szögét kivonod az elérni kívánt elfordulási szögből és beszorzod a fokonkénti egységárral / 50 Ft /, akkor megkapod azt az összeget amelyért van esélyed egy használt DFGT-t vagy hasonló 900°-os elfordulási szögű használt kormányt venni.
Pénzhiány esetén házilag megoldható egy olyan forgatható felerősítése a kormánynak, ahol a véghelyzet elérése után az egész kormánymű elforog, a vezetékezés miatt a 900°ebben az esetben necces, de az illúzió ennyi pénzért tökéletes lesz.
Harmadik lehetőség sajnos nincsen, legfeljebb az, hogy használd a jelenlegit egészséggel, el lehet vele lenni egy darabig. :K

Hogyan csináljunk kávéfőzőből atomreaktort?

[ Szerkesztve ]

(#23856) vlevi válasza fagy53 (#23855) üzenetére


vlevi
nagyúr

"az egész kormánymű elforog"
Szerintem egyszerűbb, ha egy beszappanozott (lehetőleg piacos, műanyag) kormányédőt raksz rá. Akkor fog még forogni többet is, mint 900 ;]
Viccet félretéve, akinek egy picit is számít, hogy szimulátorban (Assetto, Cars, R3E, és társai) használható kormány legyen, annak minimum DFGT-t kell keresnie. Sajnos.
Azzal már nem is bosszantom a társaságot, hogy én a G25-t vadonatújan, igaz, valamikor 2010-ben, még 35ezerért vettem. Azóta lett rajta több gomb, megy egy kis kék festék, és eléírtak az árcédulán egy 1-est, így lett 100ezer fölött a G29 :(

(#23857) shteer válasza vlevi (#23856) üzenetére


shteer
titán

ennél azért több is történt a G2x szériával a 25 óta, pl kimaradt a szekvenciális váltó ;]

..szerintem jónak tűnik

(#23858) vlevi válasza shteer (#23857) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezis igaz. Mondjuk azt nem használtam túl sokszor (talán rallyban kézifékre).
Nagyon kevés már az a versenyszéria, ahol a szekvenciális botváltó megmaradt (pl. WTCC), mert inkább már mindenült a füles váltó van.

(#23859) Probl3m


Probl3m
újonc

:"D köszönöm a frappáns válaszokat, csak felmerült bennem egy ilyen is, hogy amíg nem veszek egy komolyabbat addig ezt is tudnám-e jobban élvezni. :DDD

(#23860) vlevi válasza Probl3m (#23859) üzenetére


vlevi
nagyúr

Volt Formula Force EX kormányom, tudom, milyen, amikor a kormányszög nem elég. Vagy átálllitja az ember az áttételt a játékban, hogy be tudd venni az élesebb kanyarokat, de akkor meg nagyon ideges lesz a kormányzás, nem tudsz kicsiket korriálni, vagy pedig nem állitod az áttételt, de akkor meg nem lehet rendesen körbeérni a pályán. Vagy bekapcsolod a sebességfüggő kormányzást, de ez talán a legrosszabb, mert így a játék dönti el helyetted, mekkorát akar fordulni.

(#23861) Probl3m


Probl3m
újonc

Pontosan, mikor választanod kell, hogy melyik lenne jobb :DD. De aztán mikor beállítod az egyiket akkor a másik jobb volt ha meg vissza állítod akkor az előző mégis csak jobb volt. Úgy érzem most már tényleg ideje lesz vennem egy komolyabbat.

(#23862) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Ez a t3pa megéri? jobb potik vannak benne mint az alap pedálokba?

(#23863) madstunt


madstunt
addikt

Sziasztok
VAn egy MOMO Force (you know: a piros MOMO ) kormányom, ami sajnos hibás. Letört anno a kormány házában a tengely felfüggesztése, meg valószínűleg a potijai is meghaltak. Kalibrálással be tudom állítani a középállást, de ha bármi ffb hatás van, akkor azonnal, lekötött ffb motorral meg kb 2 perc után elmászik. Egy végállásból végállásba forgatás visszahozza a középállást, de csak újabb 2-3 percre. A pedál rész amúgy tökéletesen működik.
Kérdésem:
Egy MOMO Racing házával meg belsejével meg lehetne csinálni vajon ?

[ Szerkesztve ]

(#23864) menyus11 válasza madstunt (#23863) üzenetére


menyus11
tag

Sziasztok. Megjött a t500. :) valaki tud adni beállítást AC-hoz és Dirt-höz? Ég és föld a g25 után!

Bocsi madstunt, nem neked akartam Cimezni

[ Szerkesztve ]

(#23865) Joshi válasza menyus11 (#23864) üzenetére


Joshi
titán

"Ég és föld a g25 után!"
Nem meglepő, semmilyen téren nem egy kategória a két kormány.

(#23866) neilszab válasza v!ct0y (#23862) üzenetére


neilszab
őstag

A T3PA az kb G27 pedál szint, nyilván nagyságrendekkel jobb mint az alap, de azért nem nagy durranás.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#23867) v!ct0y válasza neilszab (#23866) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ok köszi akkor lehet gyűjtök még és veszek egy fanatecet

(#23868) tobias88888 válasza v!ct0y (#23867) üzenetére


tobias88888
őstag

Én csütörtökön rendeltem meg a Fanatec CSL Elite LC -t szállítással együtt 250 euróért, kedden érkezik. Hála isten a KHB játszadozik az árfolyammal, így csak 77k volt. A review-k alapján megéri a pénzét, remélem kiváló lesz. Egy moddolt DFGT pedált fog váltani, szóval biztosan nem lesz visszalépés :D

[ Szerkesztve ]

(#23869) Amantius válasza tobias88888 (#23868) üzenetére


Amantius
senior tag

Várjuk a tapasztalatokat!

Nagy gáz, kis szerencse!

(#23870) v!ct0y válasza tobias88888 (#23868) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ilyet akarok én is majd írd meg hogy milyen :) Mennyi idő a szállítás?

(#23871) RaGi91 válasza v!ct0y (#23870) üzenetére


RaGi91
senior tag

Írta, hogy csütörtökön rendelte és kedden hozzák, szóval nincs 1 hét.

(#23872) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,

A Thrustmaster Ferrari 458 Italia jó PC-hez is? Valakinek van vele tapasztalata?

(#23873) tobias88888 válasza RaGi91 (#23871) üzenetére


tobias88888
őstag

A nyomonkövetés alapján hétvégén nem is mozgatták a csomagot, azaz péntek reggeltől számítva három munkanapon belül megjön. Azt amúgy még mindig nem értem, hogy egy német cég mint a Fanatec hogy adhatja jóval drágábban a termékeit Németországban mint az USA-ban :)

A Thrustmaster Ferrari 458 Italia megy PC-vel tudtommal, gyártó honlapján is ott van. A fő kérdés, hogy miért akarsz ilyent venni? Ha PC-re kell akkor vegyél egy DFGT-t (driving force GT) használtan

[ Szerkesztve ]

(#23874) neilszab válasza tobias88888 (#23873) üzenetére


neilszab
őstag

A gyártás maga Kínában van, az USA-ba pedig mások az adó és vámtörvények, illetve lehet szállítani is olcsóbb a nyugati partra Kínából.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#23875) Chereiose válasza tobias88888 (#23873) üzenetére


Chereiose
addikt

DFGT még használtan is drágább, egyszer vettem egyet és siralmas volt a pedálja mint kiderült, szóval többet használtan nem fogok, ilyen árban meg kb ez az egy kormány van újonan.

(#23876) arty válasza Chereiose (#23872) üzenetére


arty
veterán

működik, de xbox360 gamepadot emulál majd!
tehát a pc azt hiszi, gamepad van csatlakoztatva.... ha egy játék nem támogatja az xinputos gamepadokat, az a kormányodat sem fogja.

de ezt talán csak a komolyabb szimulátoroknál lehet gond, ott se mindnél (pl az assetto corsa is támogat x360 gamepadot, ahogy pl a dirt rally is)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23877) tobias88888 válasza Chereiose (#23875) üzenetére


tobias88888
őstag

Annak még siralmasabb lesz :)
Dfgt-hez van fék mod, kicsit meg kell nyújtani a fék rugót és egész élvezhető lesz, én is úgy használtam eddig

(#23878) kriszute


kriszute
tag

Sziasztok most rendeltem egy Fanatec csl elite bundlet valakinek van róla tapasztalatra a t500 rs el szemben ?!

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#23879) arty válasza kriszute (#23878) üzenetére


arty
veterán

szerintem utólag már mindegy ;)

de majd ha megjött, mindenképp írj róla! szvsz itt még senki nem írt ilyenről....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23880) kriszute válasza arty (#23879) üzenetére


kriszute
tag

Oké ! Én se találtam róla magyar fórumon de gondoltam itt is megkérdem ha megjött írok egy részletes beszamolott!

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#23881) tobias88888 válasza kriszute (#23880) üzenetére


tobias88888
őstag

Remélem nem baj Szabolcs, de beírom ide a véleményed amit nekem írtál kb 2 hete miután használtad a cuccost 2 hétig. Szóval:

A kormány a DFGT-nél azért messze jobb, hogy a T300-nál jobb-e vagy sem, azt nehéz megmondani, mert nem volt alkalmam őket összenézni. Nekem a Thurstmaster karakterisztikája jobban bejön, még a CSW V2-höz képest is, de ez nem azt jelenti, hogy jobb, csak hogy más.

A pedál egy teljesen korrekt darab, a Logitech és Thrustmaster pedálokat szerintem veri és a kuplung különösen tetszett. A gázt egy picit puhának érzetem, ez a PTR pedálomon jobban tetszik (ott viszont a kuplung nem ilyen jó), a fék meg ízlés kérdése.

DFGT-m van, azért ahhoz hasonlította. A pedál a review-k alapján nagyon jó (T500-at simán veri), a kormányhoz viszont 3szor annyiba kerül bármilyen kiegészítő :(((

[ Szerkesztve ]

(#23882) tobias88888 válasza tobias88888 (#23881) üzenetére


tobias88888
őstag

Hopp, most látom, hogy bundle-ben a normális fék nem jár? :(((
Ezt mindenképp megvenném a helyedben hozzá

(#23883) kriszute válasza tobias88888 (#23882) üzenetére


kriszute
tag

de 2 napja változtatták meg en a 3 pedálosal rendeltem :):)

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#23884) kriszute


kriszute
tag

volt dfgt em g25 g27 g920 t300 t500 am most lesz a fanatec em kiváncsi vagyok idáig a t500 rs ami igazan jo volt a t300 nekem gyenge erölködött nagyon müanyagos

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#23885) Chereiose válasza arty (#23876) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, az nem baj, mert F1 2016-hoz lesz elsősorban.

Volt Thrustmaster ferrari gt experience kormányom, azzal nagyon jól ment, valamiért a szíjas megoldás jobban fekszik nekem, mint a fogaskerekes logitech, meg valahogy azt nem kellett annyit állítani, pedállal sem volt bajom így vadi újonan. Egy baj volt vele, hogy kb 2 év után szét esett :D Elkopott 0-ra a rögzítő csavar aztán nem tudtam mivel oda fogni az asztalhoz.

(#23886) Danecay válasza kriszute (#23884) üzenetére


Danecay
őstag

Az igen :Y Te mennyi időközönként cseréled a kormányaidat? Én az ez előtti DFP-at ~10 évig használtam :)

(#23887) kriszute válasza Danecay (#23886) üzenetére


kriszute
tag

Hat ez kb 3 év leforgása szeretnek össze tenni egy Fanatec komplett szettet !de mondom a t500 az tényleg jó kis kormány volt azt egy kicsit bánom remelem nem fogok rosszul járni a Fanatec el !

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#23888) kriszute


kriszute
tag

Pedalbol is idáig a t3pa pro volt a legjobb

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#23889) Chereiose


Chereiose
addikt

Azt nem tudjátok esetleg, hogy a TM 458 Italia Spider ami ugye Xbox one-hoz jó, az kompatibilis-e PC-vel? Mert ez így elég baromság, hogy van PC-m és Xbox One-om is, de ezek szerint úgy kell megvennem ugyanazt a kormányt, hogy vagy PC-hez vagy Xbox One-hoz nem jó.... :(((

(#23890) kriszute válasza Chereiose (#23889) üzenetére


kriszute
tag

elméletileg nem de( igen kompatibilis) pc vel bár lehetnek problémák mivel igazábol a TX 458 pc kompatibilis!

[ Szerkesztve ]

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#23891) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

Forza Apex Horizon3 hoz jó a Momo?

(#23892) Chereiose válasza kriszute (#23890) üzenetére


Chereiose
addikt

Youtube videók alatt meg azt írják, hogy csak Xbox One-al működik.Te lehet kevered a sima 458-al, én a spider-ről beszélek, a pirosról ami XO-hoz készült.

(#23893) kriszute válasza NandoXXL (#23891) üzenetére


kriszute
tag

az utolso frissités az apex ban már támogat nagyon sok kormány elképzelhető hogy igen!

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#23894) arty válasza Chereiose (#23889) üzenetére


arty
veterán

nem megy pécével

Thrustmaster TMX kell neked, az a legolcsóbb one-os kormány, ami megy pécén is
és az legalább FFB-s is....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23895) Chereiose válasza arty (#23894) üzenetére


Chereiose
addikt

Sajna arra nincs keretem, marad a 458.

(#23896) ozoli78 válasza kriszute (#23887) üzenetére


ozoli78
tag

T500 után nem lesz előre lépés a fanatec ,anyag használatban esetleg .
Szép ,de ennyi.
Én a helyedben OSW ben gondolkoznék ha már ennyit szánsz rá.
Kicsivel drágább mint a fanatec de feelingben ég és föld.

Pedálnak jó a V3

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#23897) tobias88888 válasza Amantius (#23869) üzenetére


tobias88888
őstag

Meg is jött, de majd normálisan csak hétvégén tudom kipróbálni. Elég jó móka volt összerakni, nem egy plug and play. Betettem a 95ös (90kg) gyűrűket próbaképp, de az lehet egy kicsit sok lesz mivel már az alap (18kg) is keményebb volt mint a moddolt DFGT pedál. A 95öshöz már kellene cipő is, szóval jó lesz a 85ös (40kg) :D

A gáz kicsit, a kuplung jóval keményebb mint egy utcai kocsiban (a fék meg ugye végképp)

Az anyaghasználat kiváló, de ez a 3 ragasztható érdes csiszolópapír a pedálra ránézésre elég nevetséges. Nem tudom, hogy ki használ ilyent. Az alján lévő ragasztott gumi részek, amik ugye megfognák a pedált, sem valami szuperek. Nézegettem egy kettőt és simán le tudtam volna szedni őket. Azt hiszem volt valami videó is róla, hogy a csávónak egyből lejött első használatkor.

Szóval cockpit nélkül lehet nem ajánlom ezt a pedált, esetleg újraragasztással :)

[ Szerkesztve ]

(#23898) W00dyka válasza tobias88888 (#23897) üzenetére


W00dyka
tag

Szerintem load celles pedálnál alap a cockpit, mert vagy a pedált vagy magadat rugod el az első komolyabb fékezésnél ! Hajrá sok örömöt hozzá ! :C

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#23899) neilszab válasza W00dyka (#23898) üzenetére


neilszab
őstag

Azért van arra pár trükk... szőnyeg a széklábához, cipő a görgős székre, stb... ;) :D

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#23900) tobias88888 válasza W00dyka (#23898) üzenetére


tobias88888
őstag

Ahogy nézem volt 9 kilós loadcell is korábban ehhez, de most már csak 18as van. A 9-essel még talán lehetett használni cockpit nélkül, de a 18ashoz is azt írja a fana kézikönyve, hogy használható. Nekem kétségeim vannak efelől :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.