Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) FLx válasza AcCEsS (#42000) üzenetére


FLx
addikt

Utolag biztosan nem. Rendeleskor mintha lett volna ilyen opcio.

(#42002) AcCEsS válasza FLx (#42001) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A rendelésnél ptóbáltam, gondoltam ma is összeadom a megrendelendő cuccokat, hátha olcsóbb lett. :D Tényleg olcsóbb lett, mert a plusz 1 év garancia nem adható a kosárhoz, fel sem ajánlja.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#42003) zsozsa74 válasza AcCEsS (#42002) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Lehet, hogy rájöttek, hogy valamit elmértek a cuccban és bukó lenne nekik 2 évig garizni? :D

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#42004) mmdms válasza AcCEsS (#42002) üzenetére


mmdms
addikt

Nekem van telon ilyen opcio [kép]

Lehet most rendelem meg en is, amit osszevalogattam 220euroval olcsobb perpill.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#42005) AcCEsS válasza mmdms (#42004) üzenetére


AcCEsS
senior tag

És tééééényleg. Mobilról OK a gar is. Pedig az asztali böngészőben is töröltem a cache-t meg a kukikat. 220euróval olcsóbb? Megírnád a listát, hogy miket szedtél össze?

Nekem az sem jött össze, hogy az alap tápegység mellé pluszként rendeljem meg a boost-ot, mindenképpen lecseréli az alap tápot, és levon nem egész 20EUR kedvezményt a bundle miatt. Pedig lehet, hogy 20EUR összegért jobb lenne megtartani az alap tápot is.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#42006) AcCEsS válasza AcCEsS (#42005) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Vagy mégse?

De az is lehet, hogy a wishlist hülyíti meg...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#42007) FLx válasza AcCEsS (#42005) üzenetére


FLx
addikt

Mindenkeppen csak egy tapot fogsz kapni, vagy a kicsit vagy a nagyot. Errol irtak is anno a bejelenteskor.

(#42008) blountex válasza AcCEsS (#42002) üzenetére


blountex
senior tag

Működik az laptop/asztali böngészőnél is a +1 év gari.
Kiváncsiságból tegnap megnéztem mennyi az annyi ha fullos szettet rendelne az ember:
A Te listádhoz viszonyítva hozzátettem még a váltót és a kéziféket, plusz a kiegészítő tartókat, így jött ki 2000 euróra szállítással, 720e.

Apropó:
Napokban gondolkoztam, hogy az már bizos, hogy lesz Ps5-ös DD is, de ugye már a Polyphony is kooperál a Fanatec-cel, így eléggé megjósolhatatlannak tűnik, hogy:
GT miatt vajon egy teljes bundle szettet adnak ki mint TM esetén, vagy csak a RIM-ben lesz eltérés?
Valószínűnek tartom azt, hogy kiadnak egy Ps only DD szettet és olya kiegészítőket választasz hozzá amit szeretnél.

(#42009) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Thrustmaster T248 Hybrid Drive PlayStation 5 Wheel

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#42010) zsozsa74 válasza zsozsa74 (#42009) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Van hozzá már teszt is.

[link]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#42011) Neck válasza zsozsa74 (#42009) üzenetére


Neck
veterán

nem lesz olcsó, de legalább a G923-nál némileg több innovációt tartalmaz (LCD menüvel, kicsit erősebb FFB, egész jó pedálok)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42012) zsozsa74 válasza Neck (#42011) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Van már hozzá ár?

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#42013) blountex válasza zsozsa74 (#42012) üzenetére


blountex
senior tag

Ha megnézted a videót amit linkeltél a végén írja, hogy 350 euró, és hogy launch date október 21.
Hogy ez mennyire igaz információ majd kiderül.
Pedál jobbnak tűnik T3PA-tól, de a kormány anyaga nem gyere be, viszont az innováció valóban több mint egy Logitech esetében.

[ Szerkesztve ]

(#42014) GalaHU válasza zsozsa74 (#42009) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát, könyvet se a borítójáról ítélünk meg, de ez a desing olyan bántóan 90-es évek, hogy nincsenek rá szavak… ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#42015) zsozsa74 válasza GalaHU (#42014) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Pont az jutott eszembe, hogy ez simán elmenne a gyűjteményedbe, mint valami régiség. Így ránézésére. :D

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#42016) GalaHU válasza zsozsa74 (#42015) üzenetére


GalaHU
őstag

Nagyobb baj, hogy a jelenleg kapható fullgagyi HORI ugyanez! :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#42017) fatal` válasza zsozsa74 (#42009) üzenetére


fatal`
titán

€350? De hát ez drágább, mint egy T300 és, ha jól látom sz*rabb. Legalábbis a kormány. Ezt a bazári kinézetet nem értem.

(#42018) arty válasza GalaHU (#42016) üzenetére


arty
veterán

PONT akartam írni, hogy a gumis, 30 ezresbe kerülő HORI-k ilyenek... ehez képest a t150 egy műremek.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#42019) adrian360


adrian360
őstag

szerintem nem a hardcore simes a célcsoport, hanem hétvégén kicsit tekergetem a kormányt játékos. Euro Truck Simulatorhoz pl teljesen jól illik a kormány kinézete és a sok gomb. meg City Drive és hasonló játékokhoz.

(#42020) Joshi válasza adrian360 (#42019) üzenetére


Joshi
titán

De azok a játékosok inkább vesznek egy T150 Pro-t ennek a feléért. Szerintem.

(#42021) Neck válasza Joshi (#42020) üzenetére


Neck
veterán

Nekem ez videó alapján jobbnak tűnik a T150-nél, építési minőségre is. A pedál is jobb, a FFB is. Itt inkább az a kérdés, hogy hogy lehet drágább, mint amennyiért én vettem a T300 alcantara-t :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42022) GalaHU válasza Neck (#42021) üzenetére


GalaHU
őstag

Ezzel a paradoxonnal vélhetően a Thrustmaster is tisztában van, úgyhogy aki T300-at akar az gyorsan vegye meg, mert valószínűleg hamarosan kisöprik a raktárakat és vége...

Ezt fogják nyomatni, meg a valószínűleg erre épülő új családot. :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#42023) Géjza válasza Joshi (#42020) üzenetére


Géjza
őstag

Na de azon nincs csillivilli lcd :DDD

Pedálja viszont sokkal jobbnak tűnik, mint a T3PA. Igaz nem LC-s a fék, de állítható erősségű, doboza alapján meg nem potisak a pedálok, hanem hall szenzorosak. Félúton van a T3PA és a TLCM között.

(#42024) Jacek


Jacek
veterán

Teljesen jó ez a kormány ha bele rakod egy Kia Piqantóba fel sem tűnik senkinek :D

(#42025) run4fun


run4fun
tag

Én is "komolyodtam" az elmúlt hónapban:

T300RS + NLR F-GT
A terv az volt, hogy PS5 + F1 2021-el jó móka lesz...erre PC-n Assetto Corsa Competizione a jelenlegi állomás egy ligában. :DDD

(#42026) AcCEsS válasza run4fun (#42025) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Jól néz ki, gratula! :C Vajon ez a fajta cockpit 196cm magassággal is kényelmesen használható? Kellő hosszúságú a váz, és nem görnyed az ember az ülésben?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#42027) blountex


blountex
senior tag

Ha nincs huzamosabb ideig használva, szokta valaki letakarni a kormányt egy takarófélével, hogy ne menjen rá a por/kosz illetve bele a pedál résekbe vagy idönként kifújatni kompresszorral?
Amolyan tisztítás/karbantartás céllal kérdezem

(#42028) run4fun válasza AcCEsS (#42026) üzenetére


run4fun
tag

Köszi! 178 cm vagyok, de a legtávolabbi ülés/pedálpozíciókban majdnem csak feküdnöm kell az F1-es ülésbeállításnál :D
Ilyenben gondolkodsz talán?

(#42029) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Olyan gondom lenne, hogy ps5-ön játszva az f1 2021-et,a logitech g29 neha mintha "kihagyna"
Az erő vissza csatolásra gondolok, olyan mintha neha megszunne, hosszabb kanyarokban,és ez eléggé vissza tud venni a teljesitmenyembol.
Ez vajon ilyen szándékosan, vagy esetleg valami hiba,vagy a g29 ilyen,és kész.
Néha nagyon élvezem vele az f1-et, néha meg legszivesebben egy mozdulattal dobnam ki a kukába 🤷‍♂️

(#42030) AcCEsS válasza run4fun (#42028) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ohhhh, hát tervem az rengeteg van! :DDD

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#42031) AcCEsS válasza run4fun (#42028) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Lejárt az idő és nem tudtam befejezni, szóval:

Ohhhh, hát tervem az rengeteg van! :D

Naponta álmodozok egy kicsit a kigondolt Fanatec szettről, eurót is váltottam át pár napja, amikor 348 volt az árfolyam, de mindig bennem van az a gondolat, hogy még nincs egy éve, hogy elkezdtem szimulátorozni a G29-el, és megér nekem hatszor akkora kiadást egy profi felszerelés? :U Tényleg szükségem van rá ezzel a nagyon amatőr tudással? Hiszen soxor faltól-falig megyek a versenyeken... Az elmúlt időszakban olvastam csak utána, hogy pl. a futómű beállításainál mit mire kell változtatnom a jobb eredényért, és rengeteg dolog nem tiszta vagy nem éreztem pozitív változást. Sőt! :) Na mindegy, valamikor meg fogom rendelni, mert imádok szimulátorozni + nagyon izgat a Fanatec, csak van bennem némi dilemma. De tervem az rengeteg van! :D

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#42032) FLx válasza AcCEsS (#42031) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem ha kihasznalod es rendszeresen jatszol vele, a penz meg nem kenyerre kell, akkor boven megeri. A Logitech a jatek szint, a Fanatec DD inkabb mar szimulator, ossze sem lehet hasonlitani oket. En nyugdijas szinten vezetek max, de elmenyben akkor is baromi jo, mas meg nem nagyon kell.

[ Szerkesztve ]

(#42033) fatal` válasza AcCEsS (#42031) üzenetére


fatal`
titán

Én is így voltam vele, de mivel nincs helyem és csak egy WSP fér el, ezért inkább TM szettre váltottam a Logiról. Viszonylag keveset megyek, de nem bántam meg, a Fana gondolom mégjobb lehet. :)

(#42034) d3tox1c válasza fatal` (#42033) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Érezhetően jobb a thrustmaster mint a logitech?
Csak pár hónapja használom a g29-et, de most olyan furán viselkedik néha, mintha kihagyna a force feedback.
Pár kommenttel feljebb írtam is.
Néha nagyon jó, néha egy szenvedés :/

[ Szerkesztve ]

(#42035) blountex válasza d3tox1c (#42034) üzenetére


blountex
senior tag

Én is vakeráltam ezen a kérdésen, de rájöttem nagyon egyszerű a képlet.
Nem vagyok tisztában azzal, hogy melyik technológia mikor jött be, nem sok infót találtam erről a neten, de az itt leírtak alapján nekem ez a véleményem:

Fogaskeres -> szíjas -> direct drive
Logitech -> Thrustmaster -> Fanatec -> Simucube 2 (még drágább) és társai

Ha hosszútávra tervez az ember kormányt, akkor direct drive, meg merem kockáztatni, hogy a következő 10 évben nem lesz ettől jobb technológia.
A fogaskerekes és a szíjas technológia ahogy látom régóta köztünk van (talán T500RS volt az első?)....
Ha sok a Fanatec árazása, akkor megfizethető kategória a T300 RS GT Edition, ez a középút és az egyik legjobb választás ár érték arányban, amíg még kapható lesz persze....

Hogy ne csak a kormány meghajtásról legyen szó ugyan olyan fontos, hogy milyen pedált nyomkodsz.
Egyszerű pedál szett amit a Logitech gyárt -> hall effect szenzoros (ez a fél úton van) -> load cell pedál (úgy tudom ez is relatíve új technológia és a legjobb)

[ Szerkesztve ]

(#42036) fatal` válasza d3tox1c (#42034) üzenetére


fatal`
titán

Igen, nincs fogaskerék, sokkal jobb az FFB. Gondolom az erősebb szíjas kormányok (TS-PC, CSL Elite, CSW) még jobbak, a Direct Drive meg annál is. :)

De én nyugdíjas tempót megyek és viszonylag kevés időm van, így megfelel ez. A loadcell pedál is nagy előrelépés.

(#42037) Lac-coo válasza blountex (#42035) üzenetére


Lac-coo
őstag

Szíjas hajtás már sok évvel az 500-as előtt is volt TM-nak...Nekem is volt, de fene se emlékszik a nevére már... Hal szenzor csak tartósságban jobb, az csak az érzékelő, elvileg nem lesz remegős, ugrálós mint apotmáter ( bár erre a Fana váltója alaposan rácáfolt, az én példéányom állandóan ugrált a sebességek között, pucolgatni kellett állandóan, el is adtam a p.csába ...) . Loadcell jó dologm az szerintem ma már kötelező szimezésehez. Szíjhajtásban egy TSPC bőven elég, erőben is , még sok is. DD hajtást fene tudja, Fanaát soha nem vennék már, meg a tú lerős dd kormányok szerintem még veszélyesek is, francnak kellene ... Meglátom mit alkot a TM ....

(#42038) domokosa


domokosa
csendes tag

Sziasztok. Fanatectől szeretnék csl ddt és formula v2.5x-et rendelni. Ez 756euro szállítással. Azoktól kérdezném, akik mostanában rendeltek tőlük, hogy mire ideér erre az összegre jön-e még más költség ( áfa, vám ).

(#42039) fatal` válasza domokosa (#42038) üzenetére


fatal`
titán

Az ÁFÁ-t már a rendeléskor kiszámolja, VÁM nem jön rá, mert Németországból szállítják.

(#42040) domokosa válasza fatal` (#42039) üzenetére


domokosa
csendes tag

Köszönöm.

(#42041) AcCEsS válasza FLx (#42032) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Igazad van, meg is rendeltem!!! :))

Viszont sikerült az eredeti és a boost tápot egyszerre betenni a kosárba! Persze így elestem a 19EUR bundle kedvezménytől és pluszba rászámoltak 1.19EUR-t, de nekem megéri az a kb. 7000 forint difi a tartalék tápot.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#42042) FLx válasza AcCEsS (#42041) üzenetére


FLx
addikt

Kivancsi vagyok kuldik-e a masik tapot is, kicsit osszevissza megy most ez a dolog a Fanatec-nel. A QR adapternel is neha egyet, neha kettot kuldenek.

(#42043) AcCEsS válasza FLx (#42042) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Nem kizárt, hogy kapok egy e-mailt, amiben stornózzák a normál tápot, majd meglátjuk. Már "csak" ki kell bírni azt a 4 hónapot, amíg megjön a cucc! :DDD Uramisten! :O

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#42044) AcCEsS válasza FLx (#42042) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Egy dolog ami elszomorít, a kesztyűben történő vezetés, a hülye alcantara bevonat védelme érdekében. Szeretem a G29 bőrborítását, jó érzés megmarkolni a kormányt, szabadon vezetni, és idekenkedek a kesztyű viselésétől. Abból egyébként ki milyet használ? Lehet ujjatlan, vagy akkor kampó az alcantara bevonatnak? Teljesen zárt kell? Jó valamilyen olcsóbb, pl. Decathlon-os? Mi az ami ár/érték arányban a legjobb és nektek bevált?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#42045) Jacek válasza AcCEsS (#42044) üzenetére


Jacek
veterán

Decathlonost vesznek sokan itt.

(#42046) FLx válasza AcCEsS (#42044) üzenetére


FLx
addikt

Sokkal kevesbe csuszik kesztyuben kb. barmelyik kormany, ami nagy elony lehet, mar csak azert is, mert nem fogod szoritani teljes erobol. Alcantara-hoz meg ugye kotelezo amugy is. En nem ajanlok semmi olyasmit amiben izzad a kezed, mert szinten kenyelmetlen lesz. Nekem OMP es Sparco is van, brutal kenyelmesek, tobb ora utan sem izzadok semennyire, ellentetben a regi biciklis meg edzos meg fene tudja milyen kesztyukkel amiket hasznaltam.

ps. Amugy, ha mar ugyis elethu elmenyt keres az ember, a kesztyu es a normalis cipo alap. :) En pl. a zoknis meg papucsos vezetestol kapok hidegrazast. :D

[ Szerkesztve ]

(#42047) blountex válasza FLx (#42046) üzenetére


blountex
senior tag

Nem tudom hogy kesztyű mennyire kell, hisz autóban kevesen használják napi közlekedésnél. Verseny pályán más lehet a helyzet.
Cipőre azt mondom oké, de pl én is régóta csak zoknizok :D

(#42048) fatal` válasza blountex (#42047) üzenetére


fatal`
titán

Én is zokniztam, aztán váltottam cipőre (bár nem vettem külön cipőt, van egy Adidas teremcipőm, kineveztem erre) és meglepődtem, hogy mennyivel jobb. :D

(#42049) FLx válasza blountex (#42047) üzenetére


FLx
addikt

Load cell pedalnal nagyon durvan faj az ember laba azert napi 5-6 ora jatek utan es hideg is a pedal. :) Legalabbis nalam ezek folyton elojottek. Kesztyu nyilvan nem muszaj, ha nem alcantara a kormany, de nekem igy sokkal kevesse csuszik a kezemben a kormany. Azert szerintem a legtobben nem vasarnapi autokozast nyomunk szimulatorban, olyankor ugyse fogjak az emberek a kormanyt, max a telefont. :DDD

(#42050) Jacek válasza blountex (#42047) üzenetére


Jacek
veterán

Elzsirosodik az alcantara kesztyű nélkül, ha ez nem zavar vagy egy idő után bebőrözteted.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.